Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
16. apr 2008

Mmmk, já to zkoušela nastavit a pokaždé se mi to ukázalo bez toho tak nevím...navíc nevím odkdy to počítat..od punkce? od transferu? :(

Jinak na ultrazvuku jsem byla ted v pondělí a byla tam vidět taková malá tečka...🙂 mám tam jít za čtyři týdny...asi ten ultrazvuk nemá moc kvalitní, že tam nebylo nic moc vidět...🙂

meleri
16. apr 2008

Mirusch,

to je mi líto s těma migrénama! to je svinstvo! no snad tě to přejde!

Já doufám, že dvojčátka to nebudou, panebože, jak to budu zvládat! 🙂)

mirusch
16. apr 2008

meleri diky, toz, nejako to zvladnem...
inak, tehotenstvo sa pocita od zaciatku MS pokial viem, isto sa ta v pase pytaju na datum...to je divne, ze ti to nechce ukazat, skus znova.

To je divne, ultrazvuk by mal ukazat viac. No ved potom nam povies co uvideli. 😉 Toz, budes musiet zvladat 😀

mmmk
16. apr 2008

Mirusch, stehujeme se nakonec ke Stuttgartu. Na sraz, at uz bude kdykoli, nedorazim (prosaklo to nekterym clenkam jineho fora, na ktere jsem alergicka 😅), ale muzeme se domluvit na nejaky soukromy srazik 😀 Ze S do F to neni az tak daleko 😉
Kdy zacinas stimulace?

Meleri, ja myslim, ze bys to mela nastavit od posledni MS, ne? 😉 A pak musis dal ulozit.

ivana98
autor
16. apr 2008

ahojte,
meleri, hlavne ze ste na uzv nasli machulku, este je malinka, nabuduce bude urcite vidiet viac 🙂 a nastav si profiiil! podla poslenej ms.
mirusch, tie migreny ta trapia nejako intenzivne 😔 to je hrozne, clovek nie je schopny normalne fungovat... inak clovek s castymi migrenami nie je schopny normalne chodit do prace...ze? 😕

u mna nic nove, som po ovulke a trcim v praci... tot vsjo 😝

mmmk
16. apr 2008

Jee, ahoj Ivi 😉 Nezakazala sis myslet i na ovulku a delit si zivot podle toho? 😀

ivana98
autor
16. apr 2008

to si mi zakazala ty 😀 😀 vsak ja na nu nemyslim, ale pri mojom plodnom hliene je nemozne si ju "nevsimnut" 😅 😀 😝

mirusch
16. apr 2008

Mmmk, tak to teoreticky nie je daleko-Stuttgart, tam som sa aj tak chcela ist pozriet, ved nieco vymyslime...
Mala by som zacat koncom juna, tak dufam, ze sa to uz podari.

Mne sa prave ozvala Tlapicka, ze ci sa nechcem stretnut vo Frankfurte, tak pojdem za nou zaciatkom maja, mam kontrolu v centre a ona nebyva od neho daleko, tak sa tesim. Vlastne ju nepoznam, ale podla IP sa mi zdala byt prijemna.

Ivus, na IP ti odpisem neskor, teraz by som spala, uf, ale ma to zmorilo. Vies, normalne mavam teraz migreny tak raz za 4-7 tyzdnov, cize da sa to zvladnut a ked si dam tabletku, tak to aj dost rychlo prejde. Teraz sa mi ale dvakrat vratila, co je inak normal, ale nemusela by sa teda 😠 😠 Len problem bude, ak budem stimulovat a tehu 😵 a predsa len dostanem, tak sa budem hrozne trapit. Ale nejdem na to teraz mysliet.

Inak, tento mesiac som sa vykaslala na meranie BT, nejako mi to zacalo divne skakat, bola som chora plus sme kupili nove periny, take riadne vyhrevne, takze je to o nicom. Mozno skusim zase buduci mesiac. Ved u mna je to aj tak nanic, len som si chcela skontrolovat cyklus, ma to upokojilo, ze ho mam ok.

meleri
16. apr 2008

holky já to nemůžu nastavit podle posledních mencků, protože mi je potlačili nějakýma hormonama a tím mi úplně zrušili cyklus..takže moje poslední přirozené mencky byly vlastně před dvěma měsícema! tak fakt nevím...já to prostě počítám od toho početí...nevím jak na to...

Ivčo,

tak ti přeju at se to podaří! A kdyby ne, tak pak půjdete k doktorovi. Ale ještě škoda to vzdávat!

Mirusch,

ty migrény jsou blbé, ale myslím, že se to dá v dnešní době řešit nějakými léky...já to měla v pubertě....tak mě napadlo, ty jsi brala tu h. antikoncepci? jestli to není z toho..mě vždycky hlava bolí když hormony nějak šílí..ale nevím no, třeba je to blbost co píšu..

mirusch
16. apr 2008

Meleri, ale mala si predsa minuly mesiac MS nie? Ved stimulacia zacina od nej...Tak si daj udaj zaciatku MS, nech uz bola akakolvek, lebo tehotenstvo sa pocita od 1. DC, cize 1. dna MS. Aj lekari to tak pocitaju. Nie od ovulky alebo embryotransferu.
No, ja mam migrenu hlavne z hormonov, ale aj ked nieco blbe zjem alebo zo stresu... Nemam to z antikoncepcie, zacalo mi to uz predtym, u nas je to v rodine dedicne zo zeny na zenu. Uf. Ale pokial mozem zobrat tabletku, tak mi to prejde. Ale hovorim si, ze este stale su horsie veci na svete 😔

ivana98
autor
16. apr 2008

Mirus, s Tlapickou sa parkrat stretla Hanicka, myslim ze mi spominala ze je to prijemna baba a ma rozkosneho prcka 😉 bolo by super, ak by sme nieco zorganizovali... ale neviem vam prislubit ucast..

Meleri, ak nevies vypocitat pas podla ms, tak zadaj poslednu "hypoteticku" menstruaciu - 14 dni pred opu. Chod do Nastaveni, klikni na Cekame miminko a zadaj ten termin, ulozit a hotovo 😉 tyzdne ti bude pocitat automaticky, teraz by si mala byt v 5-6 tt.

Mmmka, vzdy ked nieco napisem o mojej ovu, tak mi odpises "nemysli na to". uz ma to zacina trochu hnevat...sorry za uprimnost 😅

meleri
17. apr 2008

Mirusch,

první den mencek mi dali decapeptyl na přerušení cyklu, tak nevím...cyklus přece začíná prvním dnem menstruace,a když ti ho přeruší?? No zkusit to můžu.

Jo jestli ti na to něco zabírá tak to je dobře, ty migrény fakt dost bolí, člověk ani nemůže nic dělat..:( A nechceš s tím jít k doktorovi...včera tady dokonce ukazovali, že se dá migréna léčit hypnozou! 🙂 a prý to funguje, tak nevím...

Ivčo, no je to těžké na to nemyslet zvlášt když člověk má takovou tu rutinu, práce a pak domů, pak dělá všechno automaticky a myslí jen na TO. Mě nikdy nic nepomohlo, akorát sport. To jsem pak zapomněla na všechny problémy.
S těma mojima menckama, já furt nevím...🙂 no ale zkusím to tam zadat, ted ale né, musím už do práce! 🙂
mějte se holky!

mmmk
17. apr 2008

Mirusch, to by bylo super, kdyby se ti chtelo do Stuttgartu. A urcite by se ti libil i Tübingen 😉 Tak az budeme prestehovani, domluvime se na konkretnim datu 😵

Ivi, ja si nemuzu pomoct, ale domnivam se, ze je u vas ten problem v tom "mysleni na to." Kdyby ses uplne ponorila do hledani nove prace v Bochumi, noveho bytu, tak si na nejaky cyklus ani nevzpomenes 😀 A vlitla bys do toho, ani bys nevedela kdy a jak 😎 😀 Ja to nemyslim zle, ale prijde mi skoda, aby ses nervovala a svuj zivot delila na menstruacni cykly. Vis, ze je vsechno v poradku, takze o tom proste nemusis uvazovat 😉

ivana98
autor
17. apr 2008

Market, to by bola tema nadlho, ci "myslenie" zabranuje otehotneniu alebo nie... na koniku sa uz o tom popisali siahodlhe diskusie. Viem, ze to nemyslis zle, ale nemas pravdu.. Podla niekolkych viet nemozes posudzovat ci sa nervujem alebo nie. Obe sme v inej "situacii"...

proste uz nikdy nebudem v sladkej nevedomosti 14-rocnej dievciny, ktora netusi, ako telo funguje a netusi kedy by jej asi tak mohla prist ms a vzdy ju to "prekvapi" az krvacanim...

mmmk
17. apr 2008

Na to, aby jsi byla takova albern nepotrebujes mit 14. Tak otehotnela i tricetileta pribuzna 😀 Je to ale spis k placi 😢 😀

mirusch
17. apr 2008

Meleri, no, ja som s tym bola u neurologa, aj ked on toho vela nezmoze, iba mi napisat triptany, za co som tiez vdacna, tie vacsinou fajne pomozu. Na hypnozu sa nedam. Ked tak na akupunkturu. Migrena liecitelna nie je, da sa vsak potlacit, robi sa to pomocou betablockerov, co sa beru pol roka, u mna to nepripada do uvahy, kedze chceme dieta a tiez mam nizky tlak, to by mi tak jedine zastavilo srdce. Takze tak...

Ivus, Mmmk, to je tak s tym myslenim-nemyslenim. Ja si aj poviem, ze nemyslim a tym padom myslim, lebo nechcem na to mysliet 😀 Ale vsimla som si, ze ked som na dovolenke, tak vtedy som busy a vtedy ma ani nenapadlo mysliet na moj cyklus. Lenze u nas je to aj tak jedno. Pomoze to u babeniek, ktore nemaju zrejme problemy, ale my mame proste blby spg, takze nic. Ale mam jednu kamosku, co chcela otehotniet, nedarilo sa, ale ona mala aj zdrav. problemy a tak to presuvala, ze potom. Zacala brat antibiotika a ups...boli spolu iba raz v ten cyklus a podarilo sa.
Ale celkovo som si vytvorila taky dojem, ze baby, co nemaju sajnu, alebo len tak trosku, tak tie otehotneju raz-dva. Ale pravidlo to isto nie je.

Inak, ja som otvorena cestovaniu, aj keby som mala ist sama, cize ak budem moct a nebudem dovtedy nahodou tehu, co mam teda v plane, tak rada pridem aj do Stuttgartu alebo cojaviem kam. Dajte mi vediet, kedy sa budete citit na stretko a bude to aktualne.

meleri
17. apr 2008

Holky,

neblbněte, ono je to fakt těžké už i tak! Já si myslím, že to záleží na člověku, a jestli je hodně disciplinovaný tak si opravdu dokáže najít místo toho něco jiného, ponoří se do práce, atd..ale většině z nás se opravdu nepodaří na to nemyslet...ale co si myslím že je blbost, tak to je to měření bazální teploty, tabulky, grafy, děložní čípek, a já nevím jaké jiné kokotiny s prominutím....vykašlete se na to a začněte žít!! Když mi nevyšla ta IVF a všecky ty moje IUI tak jsem na to taky pořád myslela, je to fakt, ale nikdy jsem nic neměřila, je to fakt nahovno, když to už tak řeknu. Jasně myslet na to člověk musí, ale aby se pořád pozoroval, a něco měřil jak maniak, a pak byl z toho zmatený, že to stejně podle těch metod nefunguje, tak to ne...
Podle mě, co na to zabere tak je POHYB. Jakýkoliv..prostě když je nejhůř tak si zacvičit, nebo zatancovat, nebo jít na hory, nebo si zaplavat..uvolníš se a bude ti líp..je třeba najít v životě nějakou radost!
Ale užírat se grafy a tabulkami a jinými pytlovinami to podle mě ještě zhoršíš..
Já se přiznám, že jsem tedy nikdy nic takového nedělala..snad to pochopíte, že vám chci poradit, protože fakt není dobré to tělo pořád pozorovat..na nic stejně nepřijdete, a bude to fakt horší! tak se nezlobte za tento můj názor... 🙂 😎

mirusch
17. apr 2008

Meleri, no, ja si zase myslim, ze meranie BT moze niekomu pomoct. Suhlasim, ze len sustredit sa na to a organizovat si zivot podla grafu nie je bohvieco, ale zober si, ze napr. aj ja som takto zistila, ako to vyzera s mojim cyklom. Lekarka ma vystrasila, ze mam blbe hormony, tak som sa chcela presvedcit, ci mam ovulku a ci naozaj to je take zle a velmi som sa ukludnila, ked som zistila, ze mam nahodou uplne normalny ovulacny cyklus. Su babenky, ktore maju ovulaciu posunutu a bez toho by to nevedeli a snazili by sa v nespravny cas. Su babenky, ktore ovulku vobec nemaju a tiez by o tom nevedeli. Takze si myslim ze na diagnostiku cyklu je to vyborna metoda. Ja som tento mesiac prestala merat, lebo som mala privela zmien, ale som ukludnena, ze som ok.
Len sa potom netreba zamerat len na meranie, to je fakt, lebo potom to s tym nemyslenim nejde....

meleri
17. apr 2008

Mirusch,
jestli ti to pomohlo tak to jo..🙂

NO já se dívala a měla jsem poslední mencky 27. února...tak nevím, přijde mi to divné to počítat od tak dlouhé doby, když embryjo bylo až tak čtyři týdny po tom!!! ☹

ivana98
autor
17. apr 2008

Mirus, ja to vidim trochu inak - tak 80 % zien otehotnie v priebehu prveho alebo druheho mesiaca, bez ohladu na to ci sa sleduje alebo nie. Bez ohladu ci vedome snazia alebo im to iba raz praskol kondom, ci na to myslia alebo nie. No a tie, ktorym to dlhsie nejde sa po case zacnu sledovat, pocitat dni cyklu a postupne to riesia u lekara. Akurat ze je na koniku viac vedomych snaziliek ako takych, ktore otehotneju neplanovane, vsak? 😉

Meleri, tvoj nazor ti nikto neberie, ale preboha, vyhlasenia ako "zacnite zit??" 😕 😨 Meranie bt trva rano 1 minutu, menej ako umyvanie zubov a neznamena to, ze sa clovek pozoruje a stresuje cely den. Ja to napr. vobec robit nemusim, ms mi chodi pravidelne. Milujeme sa priebezne, s meranim to nema nic spolocne. Ked som mojej dr. ukazala moje pekne ovulacne krivky, tak mi to usetrilo niekolko pravidelnych vysetreni. A nehovorte mi, ze den pred prichodom ms nepomyslite na to, "ci to nahodu vyslo" a na to, ze so sebou musite vsade vlacit tampony pre pripad ze dojde ms...

fakt by som bola rada, keby sme si aspon my medzi sebou nedavali "zarucene" rady na otehotnenie... takych mam plne zuby od inych "odbornikov" 😒

mirusch
17. apr 2008

Meleri, tak si daj 14 dni pred vkladom ako ti tu radila Ivus. Lekar ti potom povie presnejsie podla toho ake velke je babo, v ktorom tt si, tak si to upravis.

Ivus, jasne, ziadne zarucene rady 😉 ale inak vseobecne rady a povzbudenia mozu byt, nie? 😀
Inak sa mi nezda to percento - ze 80% v prve dva mesiace. Kedze teoreticky je kazdy mesiac 25% sanca na tehu, tak by to malo byt 50% nie? 😵 Ale to je aj tak jedno, nie je podstatne. Do pol roka snazenie je podla mna uplna normalka, potom sa treba zacat zamyslat. Ja sa uz radsej nezamyslam nad nicim, presla som do fazy, ze sa sustredim na IVF a verim v pozitivny vysledok. A potom sa zacnem zase zamyslat...podla vysledku 😉

meleri
17. apr 2008

Ivko a Mirusch

prominte, nechtěla jsem vás nasrat..no já spíš myslela prostě vůbec nic neměřit, a mít sex jen pro radost, a ne proto, že musíš..ono stejně, jestli je v těle nějaká chyba, tak to prostě nevyjde, ale jestli je to "jen" psychické, tak to tím akorát zhoršíte. My jsme tomu dali průběh několik let, než jsme se rozhodli zažádat o pomoc doktora..i když my věděli, že manžel byl jako dítě nemocný a že bude problém..tak jsme si pořád mysleli, že to prostě chce čas...až po svatbě pak došla trpělivost...
Ale tímto končím protože je fakt zbytečné to řešit, každá už jsme si s tím vytrpěly dost..prostě jsme každá jiná, a musíme se s tím vypořádat jinak...někdo asi těmi testy, někdo zas že se zavalí prací a někdo že si prostě najde jiný zájem, ale v celku je to asi nakonec jedno, protože nakonec se k tomu dítěti nějak dopracujem! 🙂

Holky já tam dám datum od punkce,a když tak to pak změním...🙂

mmmk
17. apr 2008

Meleri, mas pravdu. Prestala jsem merit, pocitat, muj rozum se opet presunul od vajecniku do hlavy a citim se super 😀 Teda v ramci moznosti. Dneska jsem byla pul hodinky s manzelem, byl sluzebne v Brne, jenze jsme se mijeli a meli cas jen chvilicku. Udelala jsem asi nehorsi zkousku tohoto rocniku, tak jsem jeste v takove euforii 😅 😀 Ale jak jsme spolu pred chvili mluvili, navrhl, ze hned po prestehovani si udelam termin v nejakem centru, at se zase nemusim nervovat s nejakyma poseroutkama doktorama, co se boji se mnou neco delat a leci hlavne "davanim casu" a "cekanim." Uvedomujeme si oba, ze to nebude ze dne na den, proto zacneme postupne a pozvolna. Dneska jsem si volala do jednoho CARu v Brne a konzultovala svoje problemy s jejich gynekologem (znamym meho stryce). Tak podle nej je jedina moznost IVF. Ne IUI, ale IVF. Samozrejme by bylo nejjistejsi ISCI! Chapete to? On me ani nevidel, jen jsem mu pretlumocila vysledky. Ale stryc me pak uklidnoval, ze oni jsou zlatokopove a ten doktor vedel, ze zijeme v Nemecku (a patrne podle nej nevime, co s penezma 😠 ).

ivana98
autor
18. apr 2008

Mirusch, povzbudenia beriem aj o polnoci 😀
tych 80 % som hodila len tak z brucha, ale chapes, co som tym chcela povedat 😅 ze vo vacsine pripadov proste staci raz trafit ovulku a je to 😵 - dokonca aj u bab, ktore maju PCO, nepravidelne cykly, vyvolavanu ovu atd... a ty sa nezamyslaj nad nicim, nanajvys ako si uzijes poslednu dovolenku pred tym ako sa z teba stane tehulka 😵

Meleri, jasne 🙂 inak predpokladany datum porodu ti este lekari aj tak budu posuvat, takze to je len take orientacne. Ale myslim ze teraz by si uz mala byt v 6 tt. Stale nemas nevolnosti? Tak to mas kliku 😉

Mmmka, gratulujem ku skuske 😉 A z toho gynekologa si nic nerob, fakt je to blbec, ked ti stanovil diagnozu po telefone 🤐 a este k tomu taku, na ktorej najviac zarobi...

meleri
18. apr 2008

Mmmk!

Gratuluju ke zkoušce! Zvlášt když byla fakt těžká! Je to super pocit, když z člověka spadne ten stres..A ještě jich máš hodně před sebou nebo už jen ty státnice? Mi se někdy stýská po té době, kdy mi bylo těch 22-23..:( Tak ti držím palce..
No je sice pravda, že to IVF-ICSI je úplně nejlepší a je tam velká šance, ale jestli jste si jisti, že toto nepotřebujete, a že by stačilo třeba IUI tak je to jasné že asi chtějí vydělat...
Nám se to v česku jednou stalo, když jsem už žila tady, že jsem musela do nemocnice a oni se z nás snažili vytřískat peníze, protože si řekli, aha, hajzlíci se západu, tak je pěkně odrbem! Bacha na to! 🙂) Chtělo by to asi spermiogram a vyšetření dělohy a vaječníků, a až pak by se měli rozhodnout co dál, a né že hned šup IVF..

Ifko,

no jsem fakt zvědavá, kdy mi to stanoví, zatím to nechávám tak...🙂 Jak se vrátím z čech tak půjdu na ten ultrazvuk a tam se uvidí...🙂 Ne je mi líp a líp! 🙂 nejhůř mi bylo v těch prvních dvou týdnech po transferu..tedkom jsem prostě jenom unavená, ale to se dá zahnat např. pomerančovou štávou, a odpočinkem..🙂

mmmk
18. apr 2008

Ivi, to ja jasne. Jde jim jen o prachy. Osobne si myslim, ze se treba povede, jak vyvolaji ovulaci. Uz to jednou klaplo, ale nevydrzelo, takze si rikam, ze tentokrat to snad uz klapne a na konci nas bude cekat "vonavy smradoch," jak rika jedna moje znama 😀

Meleri, zbyvaji mi uz jen 3 zkousky, jeden klasifikovany zapocet, odevzdat diplomku (ale predtim ji dopsat 😅) a statnice s obhajobou. A konec a pokoj 😀 😎

meleri
18. apr 2008

Mmmk,

tak to ještě budou nervy, co...ale ty jsi podle mě jeden z těch lidí, co to vždycky zvládnou!

Držím ti palce s tím snažením! Větších smolařů než mě a mého manžela fakt není!

holky přeju pěkný den! jdu se vrhnout na úklid!

ivana98
autor
18. apr 2008

Mmmka, presne tak 😉 Ty nepotrebujes IVF/ICSI ale ovulku a pojde to samo 🙂 (aha, prave davam "zarucene rady" 😝 ) a myslim ze po tom tuzi kazdy - splodit babatko doma na gauci a nie v skumavke. A ked to holt na tom gauci nefunguje, tak tomu trochu dopomozeme inak, no 😝 😵 na to ale este mate cas...
A mas uz terminy statnic? Co studium v Chemnitz, robis aj tam skusky..? A dokedy budes v CR?

Meleri, moc neupratuj, pekne sa setri! Ved vysavanie je (vlastne) uplne zbytocne, coskoro je tam prach zas 😝 A unava je na zaciatku tehu normalna...

krasny vikend vsetkym! 😵

mmmk
18. apr 2008

Meleri, proc smolari? Vzdyt cekas miminko, mozna dve. To je stestiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵
Skolu zvladnout musim, uz jsem skoro u cile, jen te energie uz neni tolik, co byvalo 😅

Ivi, me je to jedno, klidne i v telefonii budce, jen at uz to klapne 😀 😀 😀
TU Chemnitz necham byt, exmatrikuluju se v cervnu po statnicich (jestli k nim pujdu, ale doufam, ze jo). Zkousky tam delat nebudu, jen Zertifikat z italstiny 😉

Uzijte si vikend

meleri
18. apr 2008

Holky,
taky vám přeju super pohodový víkend!
Já už jsem poklidila, tak mi víkend už začal! 🙂))