Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

violoncielka
28. apr 2008

Ach babky,je to taky tazky kriz,ale verim,ze ked vytrvame budeme mat nadhernu odmenu ako Meleri-gratulujeeeem a tesim sa-tak to ma predsa zmysel.No ty lekari su fakt niektori otrasni,ale to je tak kto si to neprezil tak sa nevie az tak vcitit do toho co preziva zena,A hlavne taka,co odjakziva snivala o kope deti.ja som vzdy hovorila,ze chcem mat kopu deti a teraz budem vdacna za jedno jedine.Pre mna bolo velmi tazke,ked mi moji mladsi bratia zakazdym ako som prisla domov oznamili "cakame babo".Teraz uz mam 2 neterky a 2 synovcov ani nie za 3,5 roka. 🙂 Su strasne zlati,ale skoda,ze su tak daleko.
No co tak jedine co nam ostava je sa takto navzajom povzbudzovat a davat si rady.Kazdy den je nadej 🙂 Ahoj.

meleri
28. apr 2008

Violoncielko,

já vím, jak ti je..nad námi "to" viselo od roku 2003. Manžel mi oznámil, že je asi neplodný, vysvětlil mi proč..byla jsem z toho vyřízená. Já bych taky chtěla moc dětí.. My měli to štěstí, že nás poslal na tu IVF ICSI a z toho jsou dost často dvojčata, tak proto to asi tak vyšlo. Držím ti moc palce, a hlavně odvahu do toho boje, někdy právě jak už to člověk vzdá, tak to přijde, ani neví jak....je to fakt divné...já už to taky vzdávala, na druhou ICSI jsem šla jen kvůli muže, byla jsem zdrcena těmi 5 IUI co nevyšly, a v IVF jsem věřila jak v zázrak, no a když to poprvé nevyšlo, tak jsem se totálně zhroutila, ostříhala na krátko, s nikým jsem nemluvila..pak jsem se z toho dostala a začala si užívat života, a na mimi už jsem prděla..nevěřila jsem že to ještě vyjde...a nakonec jo..

mmmk
28. apr 2008

Kitten, nejvic me na tom stve, ze mi tenhle doktor otocil monitor a cysty mi ukazal. Kdyz jsem se obou doktorek ptala, jestli nemam cysty, tak pry zadne! ja to fakt nechapu ☹ Podle manzela to pry mohla byt od doktorek milosrdna nebo zamerna lez, abych se to nesnazila nejak resit 😠 Nemam pro to vysvetleni 😅 Uvazuju, ze si budu platit zdravotni i nadale a budu sem tam jezdit k tomuhle doktorovi... jenze 800 km 😕 ?

ivana98
autor
29. apr 2008

dobre ranko,
dik za podporu 🙂 🙂 vcera bol vazne nejaky blby den..
len som niekedy nastvana na cely svet, najma ked vidim, ze v mojom okoli ludia "riesia" ako najvacsiu zivotnu dilemu kam ist na dovolenku alebo kedy najblizsie pojdu chlastat, alebo (v naaajhorsom pripade) pracu, len ja musim mat taketo problemy...
a mmmka, mas pravdu, laparka urcite nieco odhali alebo pomoze... 🙂 a asi by bolo lepsie tam ist este pocas tejto prace... t.j. do konca septembra.
meleri, nemusime cakat, kym to budu 2 roky, na tu operaciu mozem ist skor, akurat, ze sa mi to snazila lekarka vyhovorit, lebo sme vraj mladi, tak to nemusime tak rychlo "riesit".
kitten cakaciu dobu presne neviem, ale podla posledneho rozhovoru v care by to malo byt 3-4 tyzdne... (dufam 😅 ) porozpravam sa o tom cez vikend v klude s manzelom 😵

mirus - dik.... takze coskoro sa aspon jedna katastrofa vyriesi? este tento vikend chcem rozoslat zivotopis 😵

mmmk
29. apr 2008

Ivi, udelej to radsi pocas tehle prace, aspon budes vedet, ze jsi v poradku a ze na sebe fakt mimco jen nechava cekat 😵 Jak uz jsem psala vys, tak doktor rikal, ze kdyz se s tim nic nedela, muze to zpusobit psychicke skody.
Taky me stve, ze moje spoluzacky resi, jestli tyhle bile lodicky jim k te kabelce ladi uplne a kde maji zrovna nove kolekce obleceni. Sice mame holek na oboru asi jen 5%, ale kluci resi hospody, nove modely aut, motory 😖
Zrovna vcera po zkousce jsem vyslechla rozhovor dvou spoluzacek
"XY do toho vlitla pred mesicem, jeste vahala, jestli to nedat pryc, ale jeji pritel nechtel ani slyset, tak si predstav, planuji svatbu..."
"Ale to ma holka po kariere..."
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
A takto nejak podobne to berou snad vsechny holky v okoli 🙄 Tak jsem rada, ze vas mam 😵

ivana98
autor
29. apr 2008

Asi ano, len sa bojim, ako to budem znasat, aby som nemusela byt dlho na neschopenke. Jo a kariera...to by bolo nadlho 😀 😀 Inak - som divna, ked mam pocit, ze by bolo nefer voci mojmu potencionalnemu zamestnavatelovi otehotniet hned na zaciatku...?

mmmk
29. apr 2008

Ivi, asi bylo, ale copak si muzes vybirat a planovat?? 😨 Ja si teda hledam praci s naprosto cistym svedomim 😀 😀 😀

ivana98
autor
29. apr 2008

no nemozem... ale to samozrejme nikto z kolegov a sefov nebude vediet. nasla som super ponuku prace v Berline, este tento tyzdem im tam poslem Bewerbung 😅

violoncielka
29. apr 2008

Ahojte,Mirusch ty ides do barcelony?To ti zavidim,tam je krasne-my sme tam este z VSMU chodili skoro kazdy rok hravat-preto mam perfektne spomienky.Inac je fakt,ze vela veci pride uplne na poslednu chvilu,ked uz clovek nevladze bojovat,ja sa aj snazim uz sa tak nesustredit na dni ked mam ovulaciu (ale nejak to nejde stale mi tam svieti ten oznamovac:teraz je cas") Ale fakt je aj to,ze hoci nemame deti mam perfektneho manzela,sice som nechcela ist do Italy,ale snad ma tu caka vela dobreho,mame pekne byvanie,blizko more aj dolomity.Ved nakoniec teraz ta dialka nie je az taka prekazka.
Babky rozmyslali ste uz niektora nad adopciou?Ja aj hej,ale boli sme tu v Italy navstivit jednu rodinku co si adoptovali malu 1a 1/2 rocnu NIdi z Nepalu a trochu som sa zlakla.A tiez nemam po vsetkych tych vybavovackach (sobas,residenza,carta d'identità atd) nervy na niekolko rocne cakanie- a tiez neviem,ci by som zvladla inu farbu...je to hrozne(ved oni su hrozne zlate),ale nejak sa na to necitim.
Mmmk,se vuoi possiamo sriverci così.Io vivo in Italia da novembre 2007,però ci frequentiamo con mio marito da 9 anni e siamo sposati da 3 anni, io ho lavorato a Zilina(SKO-orchestra) e lui qui.LO so una copia strana
🙂 .Però adesso e tutto a posto,solo ci manca quel regalo dall cielo.(bambino)
Poletucha Espana je uplne super!!!Aj jedna moja kamaratkaMirka sa vydala za spaniela,len neviem ci ziju este stale v Londyne ,alebo v madride.
Ivi nestracaj nadej,teraz nechapeme preco sa nam toto deje,ale ono to asi ma zmysel.Clovek si zacina vazit veci,ktore ini beru ako samozrejmost.Uvidis o par rokov sa na to budeme spominat s usmevom a s batozkom v naruci.

mirusch
29. apr 2008

Ahojte baby. Mate pravdu ... mna niekedy ide rozhodit, ked tak zistujem, co je pre niektorych dolezite 😠 😠 Fakt, takze som tiez rada, ze vas mam, aj ked sa moj manzelik niekedy rozculuje, ze zase sedim tu a kecam, ale kurnik, s kym mam, ked ani on o tom so mnou nechce rozpravat. Co to mam rozpravat svojim fialkam??? 😕 😠 Dnes mam dost nanic den, takze nebudem vela riesit, nemuselo by to skoncit dobre. Ivus, zacinam ist zase smerom dolu, cize ostava mi len dufat, ze coskoro dorazim ku dnu, aby som sa mohla odrazit a pekne zase hore. Len vam poviem jednu vec. Najdolezitejsie zo vsetkeho je zdravie. Na vsetko ostatne mozete prdiet, ak nemate zdravie, tak je vsetko na velke one. A teraz myslim zdravie ako vseobecne, nielen snaha o dieta. Ak mate zdravie, vsetko ostatne je len prijemny doplnok zivota. No, mozno som sa nevyjadrila presne, ale myslim, ze chapete. Zajtra ideme na pohreb - rakovina. A prave riesime aj v nasej rodine nieco podobne, takze tak.

Pozitivne mysliet, nasledovat intuiciu, ist na laparku, proste nesediet, nedumat, nieco robit... Velmi sa mi paci tato myslienka - zmenit, co sa zmenit da, zmierit sa s tym, co sa zmenit neda a vediet tieto dve veci rozlisit! 😉

mirusch
29. apr 2008

Ozi a este som chcela, ze kludne si novu pracu hladajte, nikto predsa nemoze tusit, kedy otehotnie a predsa nemusite nikomu vesat na nos, ze sa snazite, nie? Proste ... ups, stalo sa 😀
Ivus, po laparke si normalne na PN 2 tyzdne. Zalezi ako sa budes citit, dlhsie nemusis.

lenkove
29. apr 2008

Ahojte babenky,

idem k vam do temy, kedze aj my snazilkujeme v zahranici (v Nemecku) a po 20 mesiacoch snazenia mi to zacina liezt na mozog...
Na Slovensku som mala dost divnu gynekologicku, ktora neriesila vobec nic. A vtedy ani ja, ved sme snazili ani nie rok,a k tomu som tajne dufala som, ze ked prideme sem a usadime sa, tak to pojde - same ako inak. Sme tu pol roka, bola som u doktrora (sono, krv) - vraj je vsetko v poriadku, ovulujem a mame cakat este pol roka, lebo sa to riesi az po dvoch rokoch 😠 skoro som odpadla, myslela som, ze tu bude pristup iny, ale dockala som sa rovnakej odpovede ako na Sk...
Doteraz sa mi to darilo akosi zvadat, ale uz vidim, ze sa vnutorne menim a smerom, ktory si nezelam. Najviac ma hneva to, ze sa nerobi, neriesi nic a ja mam hrozny pocit bezmocnosti... Paradoxne ma zobrali vysledky vysetreni krvi, a to, ze mi potrvrdili ovulaciu /inak MS mam pravidelne, 😎 /, akosi som cakala, ze bude nejaky problem, ze sa to zacne riesit a NIC...
Manzel by aj suhlasil so spermiogramom (aj ked lekar vravel, ze az po dvoch rokoch 😨 ), neabsolvovali ste ho nahodou niektora v Nemecku? Neviem ako to prebieha a hlavne sa nemam koho povypytovat, v praci su vsetko mlade babenky a inak sa stretavam len s rodinami s detmi... Dakujem a som rada, ze je taketo forum, kde sa mozem trosku vyrozpravat ludom s rovnakymi problemami 🙂

mirusch
29. apr 2008

Violoncielka, no, ja idem do Barcelony len na 1 den (a 2 noci v hoteli na letisku pri Girone), ale uz teraz sa planujem vratit 😀 , lebo neviem, ci stihnem Parc Guell a ten teda vidiet chcem. Tak potom pripadne to spojime s morom a dovolenkou...
Inak, adopcia - rozmyslala som nad tym, ak, tak by som adoptovala len max. par mesacne dieta, co je ohromne narocne na cakanie a aj financie, ale nakoniec sa manzel vyjadril, ze on nechce adoptovane a ja som respektovala jeho dovody...Proste bud nase alebo ziadne a teraz aj to nase vyzera dost neurcito, kurnik, zase sa rysuju problemy, tak neviem co nakoniec z IVF bude. Uf. Pozitivne mysliet, pozitivne mysliet...potrebovala by som tu niekoho, co by ma kopal...

mirusch
29. apr 2008

Ahoj Lenkove. Uf, tak ty sem teda fakt zapadnes. Ja by som tych lekarov... 😠 😠 😠 Mne tu v Nemecku povedali, ze sa riesi po roku. A ako prve poslali manzela na spermiogram a az potom ze budu riesit mna, co sa mi zda logicke, kedze spermiogram je jednoduche a lacne vysetrenie - to mi aj lekar tak povedal. U zeny to je zlozitejsie. Cize na tvojom mieste by som si od obvodnej pekne vypytala Überweisung pre manzela ku urologovi, ktory mu spermiogram spravi - treba si ale zistit takeho, co robi podrobny spg., lebo my sme mali najprv takeho chuj.., ze nam pomaly aj vysledky zamlcal. Ale nakoniec sme nasli dobreho lekara. Urobil mu 2 spg-aj kontrolny a hned bolo jasne, kde je problem. Potom sme uz rovno sli do CAR-u. Robili ti aj hormonalny profil? Inak, na to, aby zistili, ci naozaj ty mozes mat deti, potrebujes laparoskopiu a zistenie priechodnosti vajcovodov.
Kde vlastne v DE byvas? My sme pri Frankfurte.

violoncielka
29. apr 2008

Ahoj lenkove,ja som tiez dlho chodila iba ku gynekologicke,ktora sa sice snazila pomoct davala mi same vitaminy a duphaston,ale ved mi hned mohla povedat,ze nech idem do nejakeho centra,lebo tam som vsetky tie vysetrenia(v akom stave su hormony)absolvovali este raz.No a manzel isiel na spermiogram tu v Italy,ale samozrejme asi kazdy stat si mysli,ze ti ini to robia inac tak isiel na spermigram aj v martine.ved zabava nie? 😠 No a vlastne ked ti mozem poradit najdi si nejake centrum a zacni tam,oni uz aj rocne snazenie pokladaju za dostatocny dovod.Hlavne necakaj zbytocne,a kolko mas vlastne rokov? A podla mna by si mohla aj zaklamat,ze sa snazite 2 roky.

violoncielka
29. apr 2008

Mirusch,odvahu!!!Mne velmi pomaha jeden uryvok z biblie:vsetko ma svoj cas, svoj cas ma sadenie svoj cas ma oberanie,svoj cas ma laska svoj cas ma nenavist,svoj cas ma radost svoj cas ma plac...atd.stastny je ten clovek ktory vie prijat skutocnost taku aka je a dokaze tazit z pritomnosti.Je naozaj stastie,ze mame takych dobrych manzelov a mozno tato tazka skuska posilni nase vztahy.
my zeny sme uzasne silne osobnosti,a ja dufam,ze na konci si budeme moct povedat:stalo to za to.
pa a posielam ti vela pozitivnej energie 🙂 🙂 🙂

violoncielka
29. apr 2008

lepsia je sagrada familia,tam sa dostanes rovno metrom.parc je tiez pekny,ale za dobreho pocasia a tam je to trosku komplikovanejsi pristup.

mirusch
29. apr 2008

Dakujem ti Violoncielka, ved ja ten citat poznam, aj ked veriaca-teda z pohladu cirkvi-nie som, ale ja verim v urcite veci a Bibliu zhruba poznam. To, ze vsetko ma svoj cas, to tvrdim aj ja, snazim sa podla toho existovat, naozaj sa snazim o vselico, aj o pozitivne nazeranie na veci, inak by som sa zcvokla uz od oktobra, kedze moj manzelik nie je az takou oporou, on nezvlada kriticke alebo zlozite situacie, ale to vies, obcas pridu momenty, ked clovek dostane strach a naozaj straca vieru, ze co bude, momentalne som v situacii, kde aj napriek vlastnemu strachu musim byt oporou, takze sa snazim. Asi zase kuknem moju knihu o pozitivnom mysleni a jeho vplyvu na podvedomie, ta mi vzdy doda nadej. A verim, ze IVF v juni bude a verim, ze budem tehu, ved uz si veci zariadujem tak, ze budem tehu a nic neplanujem 😵 Tak uvidime.
Vies, pre mna je zazrakom kazdy den, ked svieti slnko...hm, toho tu totiz v DE nemame az tak vela 😵
Inak je hrozna sranda, aky strach maju muzi zo spg a pritom zeny, keby to bolo to jedine, co by museli absolvovat, tak by kludne chodili na vysetrenie aj kazdy de 😀 😀

mirusch
29. apr 2008

Viem, Sagrada Familia je uz zaplanovana 😉 Mam uz 2 rozne mapy a vypisy z internetu o tom, co ma zaujima, k Parku nebudeme stihat sa mi vidi, ale raz ho chcem vidiet. Viem ze bud metrom a pesi, alebo busom alebo jednoducho taxik... 😀

lenkove
29. apr 2008

joj, baby diky za mile slova 🙂
ved vidim, ze vsetky mame podobne problemy 🙂
Viac o nas, sme obaja Slovaci, v Regensburgu a mame 29 rokov 🙂

Inak aj ja velmi lutujem, ze som nezaklamala, ze snazime uz dva roky, len som akosi nepredpokladala, ze aj tu su 100 rokov za opicami!!! 😀
Vdaka za radu s centrom, po niecom sa poobzeram, teda pointernetujem... Lenze: este nie sme celkom presvedceni, ze chceme IVF, to radsej adopciu, ale kym sme v Nemecku, tak je to s adopciou komplikovane 😒 Tazsie sa s muzom o tom rozprava, aj ked je to zlaticko, veci mu musim davkovat 🙂 vela podnetov nevie spracovat.
Mirush,
chcela by som sa opytat: k urologovi nepotrebujeme papier od gynekologa, staci family doktor? Lebo gyn. by mi ho nedal, a menit ho zatial nechcem, aspon je prijemny a dobre zariadeny, co nie je na zahodenie, ze ano 🙄

lenkove
29. apr 2008

Mirush, Violoncielka,

veta "vsetko ma svoj cas" ma privadza do zurivosti.. Ozaj.. Ja som pohodovy clovek a aj s babom som to vyse roka neriesila s tym, ze" vsetko ma svoj cas" a "co ma byt to bude"... Ale uz nevladzem 😠 .Chcem, ako ktosi pred par stranami do tejto temy pisal, vediet na com som. Ak je sanca mat dieta, chcem pre nu urobit vsetko. Ak nie, tak sa tuzim s tym vyrovnat a prijat to.. A nie zit v tom stave ako teraz 😒 Lebo blazniem...
Inak, ja si neplanujem nic, uz rok, s tym ze budem tehu... A ono nic a nic 😅 😀

ivana98
autor
29. apr 2008

Ahoj Lenkove, aj my sme v nemecku 🙂
moj manzel nepotreboval k urologovi Überweisung - rovno mu zavolal, dohodol si termin a bolo. akurat, ze v nasom Bundeslande mame posahany system a spg. robia iba dermatologovia a andrologovia. ale ked byvate v Bavorsku, tak sa vas to netyka. Ten urolog mu nasledne moze napisat Überweisung na Kinderwunsch-Praxis (ludovo zname ako CAR 🙂 ) Na IVF zatial vobec nemyslite, najprv je treba vediet vysledky spg. A neuskodi zacat merat bazalnu teplotu, ziskas tym omnoho lepsi prehlad o svojich cykloch a ovulke. A tie 2 roky - sice mi to tiez vzdy stale opakovali, ale nakoniec mi spravili vsetky vysetrenia aj skor...treba ich trochu otravovat.

My nad adopciou zatial vobec neuvazujeme 😅 Urcite chceme skusit najskor vsetko aby sme mohli mat vlastne... Mozno je to od nas egoisticke, ale mame dost casu...

Mirusch, 2 tyzdne PN?? Tak preco mi lekarka vravela ze o 3-5 dni mozem ist do prace? A platila si nieco za laparku?
Vies co, ked potrebujes nakopnut, tak pockaj dozajtra, ja sa pozbieram a nakopnem aj teba 😀 a trosku nam popis, co sa stalo...? Nieco s tvojimi zdravotnymi problemami? A som veelmi rada, ze sme sa tu takto nasli 😵
Barcelonu milujeeem. Aj Parc, aj La Ramblu, vsetko 😵

mirusch
29. apr 2008

Lenkove, tak tvoj muzik je ako moj...tiez po malych davkach, opatrne a hlavne vela casu na premyslenie 😀 😀
K urologovi ti staci Überweisung od obvodaka - Hausarzt, family doktor... Vobec nemusi gynekolog. Ved koniec-koncov urolog neriesi len spg, moze ist aj na preventivnu kontrolu, nie? Ja napr. ani neudavam dovod, idem za sestrickou, ze chcem odporucenie tam alebo onam a dostanem. Ale najprv si telefonicky zisti, ktory urolog vam spg spravi tak, aby boli vysledky podrobnejsie. Inak aj obvodak vam urcite odporuci dobreho urologa, aj nam odporucila Dr.
A ty si od gynekologa pytaj hormonalny profil, ak ti ho este nerobil a podla toho ako vyjde spg. pripadne aj ine vysetrenie - priechodnost vajcovodov. Ak je spg. zly, toto vysetrenie nema zmysel, tam treba IVF. Ale to, ci ho chcete, to sa musite rozhodnut sami. Inak, navsteva CAR neznamena, ze idete automaticky na IVF. Tam ale vedia co treba zistovat a poslu vas aj na vysetrenia, o ktorych sa niektorym gynekologom ani nesniva. Ved im nemusis hovorit, ze nechcete IVF. To, ze sa nakoniec rozhodnete nan neist, je vase osobne rozhodnutie, ale aspon budete vediet, na com ste. Keby ste mali problem so spg. u urologa, tak v CAR vam ho tiez urobia.

mirusch
29. apr 2008

Ivus, no, zalezi aku laparku ti budu robit a aj to, ako sa budes po nej citit. Robia aj jednodnove, ale ja som bola 3 dni v nemocnici, mne rezali aj vajecnik a na pupku som mala vacsiu jazvu, lebo uz som raz mala operaciu na pupku. Ale pani, co bola so mnou, ta tiez bola 3 dni a tiez jej kazali byt 2 tyzdne doma. Ale viem o babach, co sli do prace po 5-dnoch. Uvidis. Ja osobne ti radim byt aspon tyzden doma, cize 5 dni plus vikend. Fakt, je to zasah do tela a sice je to lahka operacia, ale aj tak si zosivana a mas 3 rezy. Cize pomaly. Za laparku som neplatila nic, len ako vzdy 10 EUR na den za pobyt v nemocnici. Ale ak robia laparku v CAR, tak sa myslim doplaca.
Ivus, napis mi do IP co sa v B. MUSI vidiet, Ramblas mam v plane... Mame len 8 hodin...
Nechcem zatial pisat, co sa stalo, uvidime o 2 tyzdne, manzelovi nieco nasli, nevieme co ☹ Plus ine veci, tykajuce sa inych, ale to sem nepatri.

mirusch
29. apr 2008

Lenkove, chapem tvoju netrpezlivost, si predstav, ze ja som uz mala stimulovat na IVF, injekcie v chladnicke a kvoli necakanej bolesti som nemohla zacat. To boli nervy!!! Ale uz som sa naucila trpezlivosti... 😅 To s tym, ze vsetko ma svoj cas, v to aj tak verim, lebo sa mi to pocas mojho zivota velakrat potvrdilo. Niekedy to, ze nedostanes co chces, je obrovskym pozehnanim. Ja som tiez vselico chcela, ale dostala som nieco ine, alebo som to dostala ale neskor... a nakoniec to tak bolo aj najlepsie, ako som to spatnym pohladom zistila.
V chceni drobca sme na tom rovnako, takze ta plne chapem... ale zober si (prosim neodsudzovat, su to len take moje myslienky, co mi behaju hlavou a pomahaju sa mi zmierovat so skutocnostou), ze co ked "ten hore" vie, ze by sa zene nieco stalo pri porode a radsej jej teda drobca nedopraje...vlastne jej zachrani zivot...alebo cojaviem, ten blby vtip, ze "blahozelam, mate syna pani Hitlerova"... a podobne. Ale radsej uz nebudem nad tymto uvazovat, lebo su to sproste myslienky. 😔

ivana98
autor
29. apr 2008

Mirusch, mne chcu robit len zakladnu diagnostiku - kuknut priechodnost + zvonka ci nie su loziska endometriozy. O doplacani nam v Kiwu nic nehovorili... tusim tam hned zavolam a dohodnem si termin 😝 Nie, to nemozem, najprv musim spracovat manzela, presne ako pisete, pomaly a postupne 😀
A snad to u tvojho manzela bude v poriadku... 😔
mas pravdu, vsetko zle je na nieco dobre, aj ked na prvy pohlad samozrejme nevieme, preco. treba si to kazdy den pripominat.... a mysliet pozitivne...

mirusch
29. apr 2008

Ivus, ved si daj termin (nepovedz mu), lebo aj to trva a potom mas cas spracovavat manzelika a vysvetlovat a potom akoze zavolas a ups...mas termin. My sme stratili vela casu prave tym, ze som spracovavala draheho a potom sme este extra cakali na terminy - mesiac, 2 mesiace... A vlastne - co on ma s tvojou laparkou, ved koniec-koncov je to tvoje rozhodnutie. Keby bolo na mojom manzelovi, tak ma na laparku nepusti, ale nastastie (vidis, teraz to je nastastie) som mala cystu a bolo to treba riesit.
Ja tiez verim, ze vsetko bude u neho ok.

mmmk
29. apr 2008

Ahoj holky 🙂

Vitaj, Lekove, to jsem pred par strankami asi resila ja, ze se se mnou nic nedela a chci vedet, na cem jsem 😅 Jenze ja mam zjevny problem. Mam pocit, ze do KiWu se muzete objednat sami bez doporuceni. A klidne jim rekni, ze se snazite 2 roky, oni to nepoznaji, ze je to min 😉 Mne prvni doktorka v DE taky rikala, ze je cas, chce to cas, jste mlada, nemate kam spechat atd... a taky uz jsem na tyto oddalovaci fraze alergicka 😀 Jenze ja nemam ani ovulaci 😨 Dalsi doktorka uz teda jakoze jo, ze me uz vysetreni udela a na dalsi me posle a ... zase celkem nic. Teda spermio, horm. profil jo, zbytek se nejak nestihl. Jsem ted na nejakou dobu v CR, tak jsem si tu nasla doktora, ktery me hned poslal na laparku, ani se moc neptal na muj nazor 😀

Mirusch, to me hrozne mrzi, ze mas nejake problemy a nemuzes byt v psychicke pohode 😔

Ivi, uhanej na laparku, protoze po te to pujde samo a at muzeme byt tehule spolecne (snad se Janicka38 taky prida) 😎 Na manzela moc nedej, LPK budou delat tobe, ne jemu, ne? Ja to chapu, ani muj by tam nesel 😀 Ale co jsem rekla, ze jdu na laparku kvuli Kinderwunsch, tak pro to zacal taky neco delat a zobe vit. E a listovku - poctive - kazdy den 😵
A rozhodne si nech udelat pruchodnost, to muze odstranit nejake mensi blokace a srusty - treba je problem v tom 😉

lenkove
29. apr 2008

😀 😀
s bojovym planom (vybavit urologa a vyslat tam muziska) sa mi hned veselsie pozera na svet 🙂 dakujem za rady a odporucania!
mirusch,
ved ja chapem a snazim to prijmat tak ako pises, ale akosi, ved to mozno poznate, mi uz kape na karbit 😝 Hadam sa tu pri vas preliecim 😉
inak BT som si merala, asi 3 cykly, ale nebolo to medzi nami v tom case v absolutnej pohode, a tak ma to meranie dost ubijalo.. (ze meriam, vysledky ok a ditka niet). Inak, ja velmi zle znasam, ked mame s muzom problem, predtym (pred snazilkovanim) to bolo take volnejsie, teraz ma kazdy stres poriadne polozi... A my musime byt v pohode, no nie? 😉
Teraz pozorujem hlien, podla toho mam ovulaciu kazdy druhy cyklus.. ale, aj to robim len treti cyklus, takze je mozne ze niekde robim chybu...

mirusch
29. apr 2008

Lenkove, neboj nic, nam tu kape na karbit uz viacerym 😀 😀 Tak sa budeme preliecovat navzajom 😵 Ja som prestala merat BT, rozmyslam, ci zacat znova, mozno este 1 mesiac a potom sa na to asi vykaslem. Teraz idem verit v pozitivne spravicky od lekarov a tesit sa na cestovanie a potom IVF a potom tehu. Howgh.
Idem trosku nakupit. Pa.