Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
29. máj 2008

Violka, ja som myslela ze aj tvoj muzik je hudobnik? 😅 a co teda v Electroluxe robi? to s tymi babatkami je strasne...najma tam pisali, ze ti rodicia uz mali vyse 50 rokov?!
Mmmka, no ja si robim starosti za nas oboch. No posielala som zivotopis aj do Boschu a tam sa im na jedno volne miesto ozvalo vyse 200 zaujemcov ☹ a mna nepozvali ani na pohovor. Ale to som typicka ja, ked rozchodim ms, tak ma zase pre zmenu trapi praca a buducnost. 😀 Kazdopadne to s pracou nie je take lahke ako som si to predstavovala... cim skor zacnes, tym lepsie 😅

Rybca, ty si v NL?

rybca
29. máj 2008

este nie som, ale je to na spadnutie, priatel tam ma ist pracovat a ked otehotniem, tak pojdem za nim, tak som sa len chcela popytat, ze ako to tam chodi..🙂

mmmk
29. máj 2008

Ivi, ja vim, ale podle personalisty on manzela z firmy (on mi Bosch doporucoval) neni v RT az takovy naval, protoze je to trochu z ruky a pry budu mit kvuli te praxi a sirokemu prehledu v ekonomii vyhodu... 🙄 Jsem k tomu taky trochu skepticka, ale pro zacatek vezmu proste nejakou praci a jak se rozkoukam, budu hledat dal. Zatim mi to trochu komplikuje moje pritomnost v CR a to, ze stale jeste nemam hotovou exmatrikulation v Chemnitz a vyrizene pracovni povoleni 😕 Ale ten personalista taky rikal, ze na zapade neni na volna mista takovy naval a ja si taky myslim, ze na vychode je to vic nacpane... zvlast ve mestech, kde je Uni.

Rybca, tusim, ze uzivatelka Elly je v NL, zkus ji napsat.

rybca
29. máj 2008

mmmk - dakujem..🙂

violoncielka
29. máj 2008

No Ivi moj manzel,sice hra na violu,ale je vystudovany stavebny inzinier a v elektroluxe riadi vyrobu.On je vlastne zivitel a ja mam prilezitostne prace.....ako sem tam ma zavolaju hrat do orchestra raz do tyzdna ucim na hud.skole.Vela teda nezarobim,najviac by mi vyhovovalo pracovat 5-6 hodin,ale kazdy den a stabilne (ako som to mala na SK) Avsak tu v taliansku je tiez velky problem zohnat stabilne miesto.moj manzel bol po skole nezamestnany 7 mesiacov az sa mu nakoniec podarilo zohnat toto miesto,vsade vyzaduju ("essperienza min 2 roky).
teraz je uz 3 roky v electroluxe,takze uz ma prax a zacina sa pozerat po vyssich miestach 😉 Aj dnes idem s nim do Padova (ja si pozriem mesto a obchodiky) na konkurz.
No a o miestach v orchestroch-ani nehovorim!!! Ved som robila uz 4 konkurzy a na kazdy prislo 30-50 ludi na jedno miesto.( a taliani!!!! oni sa nezdaju,ale su svojim sposobom racisti a nacionalisti).Teraz sa mi prvy krat podarilo urobit konkurz do verony,ale aj tak to nie je stabilne miesto.Budem vobec rada ak ma zavolaju hrat na jeden mesiac (kedze sme konkurz vyhrali 9 ludi)
Nuz co,budem zena v domacnosti s prilezitostnymi pracami,nevyhoda je,ze sa stale musim udrziavat a cvicit dennodenne cello......ale keby prisli bambini tak som spokojna aj zena v domacnosti.
Inac pre mna to bol sok tato zmena SK-Italy-ja som bola na Sk pomaly uz Workoholicka.Okrem normalneho zamestnania som ucila na konzervatoriu,hrala som v kvartete,chodila som vypomahat aj do inych orchestrov a teraz mam takuto zmenu..... 🙂
Mozno som to potrebovala,takto sa ukludnit .....akurat,ze mam z toho nic nerobenia 5 kg navyse 😀 No napisala som tu roman,ale aspon viete trosku viac o mne.
Idem si dat sprchu a odchadzam za do Padova.Majte sa krasne

rybca
29. máj 2008

violoncielka - tak toto caka aj mna ak priatel vezme pracu v NL, najradsej by som bola, keby som otehotnela a na matersku by som sla za nim a potom sa uvidi, je mi luto davat vypoved na SK, ked neviem ci si tam zozeniem pracu

violoncielka
29. máj 2008

ahoj rybca , pre mna to bola tiez tazka skuska,ale som rada,ze som sa nakoniec takto rozhodla....aj ked teraz som akoby na materskej bez mimi 😀 .....nelutujem to.Totiz ja si myslim,ze je 100x lahsie najst pracu ako najst niekoho,kto ti rozumie s kym ti je dobre.Vztahy su naozaj krehka zalezitost a neslobodno prilis skusat ich ,lebo sa rozbiju.
Kazdy sa,ale musi rozhodnut sam a hlavne ked urobis rozhodny krok,netreba sa pozerat spat a lutovat.
Holandsko je inac super.....ja som tam bola s orchestrom,ale nestihla som ist do coffe shopu 😒 .urcite sa vratim do Amsterdamu-tie uzasne krive domy.......
A priatel ma ist dlhodobo,alebo na par rockov?Ved podla foto sa mi zdas mladucka a kazdy pobyt v zahranici ti da do zivota tolko skusenosti.Ci sa bojis,ze ked sa vratis na Sk nenajdes taku robotu?....Ale najdes a mozno lepsiu.Kto sa boji-nech nechodi do lesa.
ale aj tak konecne rozhodnutie je len na tebe a akokolvek sa rozhodnes-aj tak svojmu osudu neuniknes.
pa a pekny den,uz naozaj letim

ivana98
autor
29. máj 2008

Mmmka, no v nasich Ost-mestach ani nie je naval, skor ziadne ponuky. Ja by som aj ostala tu kde som, ale sef mi lezie na nervy 😝 Exmatrikulaciu nepotrebujes, na to sa ma nikto nikdy nepytal. A pracovne povolenie vybavis za minutku 😉
Violoncielka, vy to mate celkom dobre zariadene, chapem ze to asi nie je jednoduche, ale kym vas manzelikovia uzivia, tak v pohode. To u nas som zivitel rodiny skor ja 😅 Ale to je o inom...

Rybca, nemusis hned podavat vypoved, mozes zacat hladat aj na dialku 😉 Vy uz sa snazite tiez dlhsie, ze? A v akom odbore by si chcela pracovat?

mmmk
29. máj 2008

Violoncielka, tos napsala hezky, mluvis mi z duse. Jo a v Padove jsem byla a moc se mi to tam nelibilo 😅

Ivi, exmatrikulaci potrebuju, protoze neukoncuju studium v Chemnitz radne. Jinak by po me zase chteli prachy na zacatku pristiho semestru a navic se chci hlasit do dalsi skoly.

rybca
29. máj 2008

violoncielka - no ked to prijme, tak dlhodobo, ponukaju dobry plat a zaujimavu pracu v jeho fachu, ja sa nerozhodujem ci ist ci neist, mam 30 rokov a priatel je pre mna ten pravy a nasla som ho len pred 3 rokmi, takze urcite neuvazujem o rozchode kvoli tej praci, je jasne, ze pojdem tam za nim, ale ja som typ, ktory sa musi na veci pripravit, v tejto praci som uz 8 rokov, takze to bude pre mna velka zmena, uvazujeme aj o tom, ze ak nam bude stacit jeho plat, tak si zalozim zivnost a budem si privyrabat vitrazovanim, ale najidealnejsie by bolo keby som otehotnela, nemusela by som v praci davat vypoved a o tri roky uz budu veci jasnejsie ako su teraz

ivana - no ak by som si tam nasla pracu v nejakej uctovnej firme by nebolo zle, na SK sa do ucta ako tak rozumiem a su nejake europske standardy, takze asi nebude tazke naucit sa ich system uctovania, horsie to bude s jazykom, bez Holandstiny ma len tazko niekto zamestna a ja nie som extra talen na jazyky, takze to bude tazke..🙂)))

suzanna
29. máj 2008

Ahoj holky,rybca ja jsem z NL kde bydlis?? Snazime se od unora 2007 a stale nic.

rybca
29. máj 2008

suzana - ja este nikde, priatel ma ponuku ist tam pracovat, este si to tam ma ist obzriet a potom sa rozhodne, ale je to na takych 95 % iste, mal by robit potom niekde v okoli Rotherdamu, no a ja potom pridem za nim. My sa snazime od jula 2007 a nedavno nam zistili asthenozoospermiu

ty tam pracujes? ako sa tam byva?

suzanna
29. máj 2008

Rybca nepracuji mam za muze Holandana a 3 deti z predchoziho manzelstvi...radi bychom jeste 2 deticky meli spolu...muj muz ma to same co tvuj(asthenoospermii) a od zari nas cekaji pokusy o IUI a kdyz se nepovede tak IVF.Ja bydlim 70 km od Rotterdamu.Me se tady libi nemenila bych. 😉

rybca
29. máj 2008

u nas sa rozhodne v july, ci bude treba IUI a ine metody, ale ak ano, tak by som to rada absolvovala este na SK, po Holandsky neviem a Anglina by mi na to urcite nestacila..🙂 Co si myslis o holandskom danovom, socialnom a zdravotnom systeme? Myslis, ze z 2 tis. eur by dvaja, prip. s babatkom vyzili?

suzanna
29. máj 2008

S anglinou si tady bohate vystacis tady mluvi anglicky pomalu kazdy druhy clovek... 😉 Na zdravotnictvi si tu nestezuji je to tady lepsi naz v Cr doktori jsou prijemnejsi a udelaji si na tebe cas.Co se tyce dani tak tady se dane plati 60% coz neni nikde jen tady ale co jsem slysela chteji to snizit.Jinak 2000€ +na 1 dite asi tak 170€ si myslim,ze se da ve trech zvladnout,ale zalezi kolik budete platit za bydleni a to je tady cenove dost ruzne.Klidne se ptej ti rada odpovim sama vim,jake to je prijit do neznama 🙂

rybca
29. máj 2008

suzanna - 🙂 dakujem za ponuku, mozno este olutujes..🙂)) ja som clovek, ktory je rad ked vie do coho ide..🙂 priatel sa este nerozhodol a ja som uz hladala na internete prenajmy a domceky a tak..🙂)) zo zaciatku urcite pojdeme do podnajmu, ale casom, ak tam budeme dlhsie, tak by sme asi chceli aj nejaky vlastny domcek, vlastne nechame na SK vsetky nase sny a zacneme od zaciatku, minule som sa skoro rozplakala ked som si uvedomila, ze ledva sme si prerobili bytik podla nasich predstav a vobec si ho neuzijeme, priatel to nastastie takto tragicky neberie a tak ma ma kto utesovat..🙂

spominala som uz vyssie, ze by som sa dala na podnikanie vo vitrazovani. nevies ako su na tom sukromnici? tiez platia take vysoke dane?

ivana98
autor
29. máj 2008

Rybca a myslis 2tisic netto alebo brutto?
Mmmka, tak predsa len dalsie studium? Uz mas nieco vyhliadnute, v tom Stuttgarte? 😉

ivana98
autor
29. máj 2008

a co je to vitrazovanie? 😅

rybca
29. máj 2008

ivana - malo by to byt min. 2000 netto, vitrazovanie je spajanie farebnych skiel pomocou cinovania do roznych obrazcov, robia sa tym lampy, vyplne dvierok a podobne..🙂

suzanna
29. máj 2008

Jo jo u soukromniku je to zrovna tak.No a ty podnajmy jsou tu docela drahe.My samy pronajimame domecek 3+1 za 800€ mesicne + elektrika,voda ,plyn zvlast kazde 3 mesice 400€ a neni to ve meste.Nedavno jsme si take koupili totiz novy domek a ten stary jeste neni prodany.Uvidis,ze se tady potom krasne zabydlite 😉 a za chvilku si zvyknes a kdyz budes chtit tak se muzes prihlasit do skoly a naucit se Holandsky takovych skol je tady plno vetsinou od ROC je to na 2 roky.

rybca
29. máj 2008

Tak to by som asi ostala ako zivnostnik na Sk.

Z dlhodobeho hladiska by si co volila? Podnajom, alebo kupa vlastneho?

Do kurzov budem musiet urcite ist, najprv holandstina a casom mozno aj nejake uctovnictvo.

suzanna
29. máj 2008

Kdyby vam poskytli hypoteku tak bych urcite radeji splacela vlastni nez utracela za podnajem....protoze tak velky financni rozdil tam nebude.skol je tady spousta a kdyz budes chtit ziskat NL pas a obcanstvi musis mit diplom,ze jsi tu skolu udelala a take pro praci je to urcite lepsi.....

rybca
29. máj 2008

a ako je to ked sa mi tam narodi dieta? dostava holandske obcianstvo?

suzanna
29. máj 2008

Ja nevim jak by to bylo u vas,ale kdyz je jeden z vas NL narodnosti tak jo... U obou partneru jine narodnosti nevim...ale my uz jsme vsichni Nl narodnosti...

suzanna
29. máj 2008

Ale i kdyz nebudes mit NL obcanstvi na ditko a budes mit kartu,ze tu zijes na 5 let tak pridavky na dite dostanes..

rybca
29. máj 2008

no tak to bude mat asi priatel, ked tam bude riadne zamestnany, nie? alebo by bol problem keby sme neboli zobrati? som citala, ze priezvisko dietata je potom po matke, len si neviem predstavit ci pri synovi by akceptovali, ze mu nemaju dat na konci ova..🙂))

suzanna
29. máj 2008

To je vsechno slozite a strasne litani a papirovani...jestli jsi vdana nebo ne na to nema vliv,kdyz jste oba stejne narodnosti.S prijmenim je to tu takz,e ty jsi nechavas sve prijmeni za svobodna a k tomu si vezmes prijmeni partnera ale nemusis...mam kamardku slovenku a ta ma v NL pase napsano Marcusova

suzanna
29. máj 2008

Ted uz musim jit, nakouknu sem zase zitra a jestli budes chtit neco jeste vedet tak mi muzes napsat do IP. 🙂

rybca
29. máj 2008

ale ked tak nad tym rozmyslam, tak pridavky na dieta dostaneme na SK,

a este mi prosim ak mas cas napis ako je to s tymi porodnymi babami, skutocne sa rodi doma? ja mam slabinovu kilu a na Sk ma nechcu operovat kvoli moznemu porodu, ze pri porode sa ukaze co s tym

suzanna
29. máj 2008

No ja kdyz jsme se stehovaly tak jsem si musela na ambasade v Praze vse vybehat i rodny listy mi museli vydat takze me uz by socialka na deti nic neprispivala.Kazdopadne se chce na vechno zeptat na uradech at pak nevznikaji zbytecna nedorozumneni.Rodit muzes podle toho jak si vyberes .Je pravda,ze spousta zenskych tady rodi doma,ale ja bych to nechtela.Stejne tak ti tady jen tak neprideli gynecologa (jsou tady na to vystudovane tehu sestricky, ktere se o tebe staraji cele tehotenstvi)kdyz nemas zavaznejsi problem coz u tebe by asi bylo automaticky gynecolog kvuli te kyle.