Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

tictac
31. jan 2008

mmmk - maca je pro chlapy dobra, ale u femigardu pisou, ze to uz pomohlo i chlapum, tak zkusit se to muze 😀

mmmk
31. jan 2008

Muj chlap nesnasi jakekoli medikamenty, on ma navic spermiogram perfektni, takze vlastne neni potreba. Jenze on si nikdy nevezme ani od bolesti zadny prasek. Tuhle si na snowboardu pohnul s ramenem a ne aby si vzal ibumax, neee, on se radsi od me nechaval masirovat donekonecna konskou masti 😀

tictac
31. jan 2008

mmmk - masaz je daleko prijemnejsi 😉

mmmk
31. jan 2008

To verim, ale ten muj dareba si treba nechce nic vzit na migrenu, lezi na gauci, skuhra, musi byt zhasnuto, nesmi byt nikde zadne zvuky, musim mu menit obklady na cele, varit matove caje atd. 😀
Pro porovnani: Ja s migrenou upekla dort k jeho narozkam pro jeho kolegy do prace, vyridila veci na uradech, nakoupila, absolvovala nekolik oslav narozenin a vyzehlila mraky vypraneho pradla. A jeste na sobe nedat nic moc znat, at nejsem za hypochondra 😀 😀 😀 😝

Moje mamka rika, ze kdyby meli chlapi rodit, lidstvo vymre po prvni generaci 😀

tictac
31. jan 2008

mmmk - ale je migrena a migrena....ja taky na ne trpim, obcas jsou zachvaty takove, ze se proste premuzu (to musim vetsinou 😀 ), ale prakrat mi uz bylo fakt na umreni.... Vis, co ti ty migreny zpusobuje?

mirusch
31. jan 2008

Mmmk, tak to nie je bohviečo - migrénu treba vyšetriť u neurológa a navyše teraz existujú fasa lieky - triptany, no načo sa ten človek trápi 😕 A ty tiež. Inak, ja keď mám riadnu migrénu, tak sa z postele neodplazím ani na vécko niekedy. 2 dni bez jedla a vody, všetko von. Ale teraz to riešim triptanmi, fakt mi to trápenie netreba. Zatiaľ môžem, keby som si nebola istá, či som tehu, tak samozrejme nie. U mňa sú to hormóny a krčná chrbtica, čo to hlavne spôsobuje.

tictac
31. jan 2008

na me treba hodne blbe pusobi glutamat sodny, je to latka, ktera zvyraznuje chut a vuni jidla, hodne se to do vseho pridava, a z toho ja trpim jako kun 😖 Vynechanim glutamatu se migreny hodne omezily, ted je mam spis hormonalne (kolem ovu a ms)

mmmk
1. feb 2008

Miru, ja se netrapim. Ja si ty leky vezmu. Mne migrena chodi casto od blokaci krcni patere a od oci. Mam nosit bryle (astigmatismus + kratkozrakost), jenomze je nemam vzdy s sebou. 😒

Tictaci, s glutamanem mas pravdu. Co jsem vyradila z kuchyne veskere polotovary a dochucovadla (ne koreni), taky se migreny vyskytuji min. I proto nejim nikde venku, zadne kebapy, ani fastfoody 🙂 Ale ja se po migrene necitim jeste tak den ve sve kuzi 😅

mirusch
1. feb 2008

Hm, ten glutamát, na to som aj ja prišla. A nemôžem ani k číňanom, lebo oni ho často používajú a ja viem dopredu, ako dopadnem 😝 Tak si dávam pozor. Tiež sa napr. nesmiem nažrať tesne pred spaním a ani väčšie množstvo cibule. Ale začala som brať B-vitamíny a magnézium a odvtedy sa mi časové úseky medzi migrénami predĺžili z 3-4 týždňov na 6 týždňov. Ak teda do toho nepríde krčná chrbtica...Ale na to mi pomáha svalová relaxácia podľa Jacobssona. To mi pripomína, že by som zase mala začať...
Otázka. Ako chcete riešiť migrény počas prípadného tehotenstva? Asi len trpieť... 😨

mmmk
1. feb 2008

V tehotenstvi (dockam - li se nekdy) to asi budu muset pretrpet. Snazim se hodne cvicit na fitballu a hodlam delat Rückbildungsgymnastik. V posledni dobe mi prijde, ze je tech migren min. Ale me na zablokovani krku staci pruvan 😨 nebo zapomenute bryle do kina 😅

mumu_1
1. feb 2008

Ahoj 🙂 Muzu se k vam pridat? My jsme s MM v Mexiku a snazime se ted treti mesic... 🙂

mirusch
1. feb 2008

Ahoj Mumu, fúha, v Mexiku! A tvoj manželík je odtiaľ? Ja mám tu v DE dobrú kamošku mexičanku. Kde ste presne?

mumu_1
1. feb 2008

Ahoj Mirusch, my jsme oba z CR, ale ted jsme v Mexiku na praci... MM sem vyslali "na zkusenou" 😉
Jsme asi 60 km od Mexiko City 🙂

mumu_1
1. feb 2008

A ty jsi kde v DE?

ivana98
autor
1. feb 2008

ahoj dievcata,
ospravedlnujem sa, ze vas zanedbavam 😅 bola som trochu mimo z neuspechu....ved viete, v prvy den ms to na cloveka vzdy spadne..
mumu ahoj, aj ja som v nemecku 🙂 ale v takom prtavom mestecku vo vychodnej casti, ze ani nebudem pisat kde, aj tak to nikto nepozna 😝

mumu_1
1. feb 2008

Ahoj Ivanko 🙂 Jo to znam, taky to vzdycky musim "rozdychavat" ☹ Ja mam depku uz ted ze to zase nevyjde, a to tenhle tyden mela byt nekdy ovu... 😖

ivana98
autor
1. feb 2008

Mumu 🙂 to poznam... presne kvoli tomu som sa na seba nastvala - ze uz podvedome rozdelujem dni podla "fazy" mojho cyklu a ze to snazenie prilis ovlada moj zivot... 😒 priklad:
1. faza - ms - do toho spadnem, ale v priebehu niekolkych dni sa snazim motivovat na dalsi pokus
2. faza - cas medzi ms a zaciatkom plodnych dni - je u mna najhorsi 😢 pocitujem velky tlak, aby sme v nasledujucom tyzdni spravili vsetko spravne a nepremarnili dalsiu sancu, pocit prazdnoty, celkoveho neuspechu..
3. faza - plodne dni - nejako sa vzchopim, plodne dni vyuzijeme najlepsie ako vieme, nova nadej zacina..
4. faza - prvy tyzden po ovu, prilis skoro na testovanie, postupne sa zhustuje myslenie "na to" ci to vyslo alebo nie a co by to znamenalo
5. faza - posledne dni pred ms, neistota, nervozita, zly spanok, v praci sa tazko sustredim na nieco ine...

a potom zas cele odznovu 😖

mumu_1
1. feb 2008

Hmm... naprosto rozumim, i kdyz se snazim nepodlehat 😒 Ale merim taky BT, tak kazdy den s napetim sleduju teplomer, jestli vyskocila nebo ne.. 😒 achjo, kdyby tak na to byl nejaky vypinac, udelas cvak a jsi tehu 😉

mirusch
1. feb 2008

Mumu, my sme pri Frankfurte, tiež v takom mini mestečku.
Ivanka, zišla by sa vám nejaká fasa dovolenka, najlepšie počas plodných dní, ale taká, kde by si sa na to vykašlala a zabudla na snaženie, len si užívala.

pepuka
1. feb 2008

Ahojky holky taky se přidávám my jsme z Belgie. A ted po prvním neuspěchu se opět začnem snažit tak asi za 2 měsíce. 🙂

ivana98
autor
1. feb 2008

ahoj pepuka 🙂
Mirusch, Mumu, tie pocity prichadzali postupne a az po tomto cykle som si to definitivne uvedomila ako velmi ma snazenie zmenilo. Takze som sa nas.ala a povedala si, ze na to nesmiem tolko mysliet a ze to nesmie tvorit stredobod zivota... (na to bude dost casu, ked bude mimco na svete 😀 ) niekedy treba proste spadnut vdaka neuspechu hlbsie ako obvykle - a potom sa zase mozeme odrazit o to vyssie. som pevne rozhodnuta byt napriek neuspesnemu snazeniu viac v pohode 😎
kto sa prida? 😵

mmmk
1. feb 2008

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 Ja ten neuspech ani nijak tragicky neberu. Muzu to brat jako prvni uspech po prvni ovulaci 😅 Me na nemysleni pomaha hodne skola, ta mi da zapomenout i na to, ktery den v tydnu je, natoz den cyklu 😅 Doporucuji 😉

pepuka
1. feb 2008

Ivana taky mám někdy splíny ☹ a ted jich bylo víc za posledních 14 dní,ale řekla jsem si že život jde dál a co tě nezabije to tě posílí. Takže žádný splíny a jen dobrá nálada vždyt SNY se plní 🙂

mmmk
1. feb 2008

Holky, vy mate depku, kdyz mate cyklus jak hodinky, ovulaci zarucene poznate a vlastne zjevny problem neni evidentni. Ja mela asi prvni ovulaci v zivote, hned to klaplo, i // jsem na testu parkrat nasla a pak .. to zas neklaplo. Ale jak pise Pepuka - zivot jde dal. 😵

pepuka
1. feb 2008

mmmk bereš to v pohodě je fakt,že až na nás snažilky taky musí přijít řada A myslím si , že stojíme už někde ve předu 😀

mmmk
1. feb 2008

Myslim, ze tictac uz by po tolika letech mela jit do nejake VIP zony 😵 Taky verim, ze uz se v te fronte aspon do konce roku dostanu na radu 😀 A vy vsechny se mnou. Nechci byt patologicka snazilka 😀 Jo, mimochodem, vymyslete lepsi slovo - snazilka je blbe! Je to jako "snazi se, ale marne." 😀 😝

ivana98
autor
1. feb 2008

mmmk, ja viem, ty to vidis naopak, ze co sa tu vlastne stazujem, cyklus ako hodinky, no booze.
neda sa to porovnat, to je jasne, ale ja ti mozem zase povedat, ze ti zavidim, ze ta okolnosti proste nutia ostat pri zemi a nerobit si kazde 4 tyzdne nadeje, ktore potom este horsie skoncia... 😔

mmmk
1. feb 2008

Ne, Ivi, tak jsem to nemyslela. Spis tak, ze ty ty nadeje muzes mit kazde 4 tydny, ja nemam ani tuseni, kdy bych si je mela delat a kdy je spravne se snazit.

ivana98
autor
1. feb 2008

ja viem... u nas je jednoduchsie snazenie spravne nacasovat a vediet, kedy sa da ocakavat vysledok ci to vyslo alebo nie. to beriem, to je vyhoda.
ale zase na druhej mna momentalne boli to, ze si tie nadeje robim prilis casto a o to viac ma to zranuje. ze by som si zelala aby to prislo tak prekvapivo ako u vas....
nechap ma prosim zle, moc vam to prajem a verim ze to najblizsie dotiahnete do uspesneho konca... 😅 😵

mmmk
1. feb 2008

A ja si prave myslim, ze u nas to prislo v tech nejvetsich stresech a nervech, kdy jsem nevedela, kudy kam. Uz jsem myslela, ze se asi zblaznim. Tak to prislo. Sice to nevydrzelo, ale bylo to 😉 Najdi si nejakou nahradni cinnost, nejake nove hobby, co te naprosto strhne. 😉