Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
14. máj 2010

No ver mi schnucki je to dost tazke...ale uz to musi zvladnut a netrapit sa...on si urcite tam rychlo zvykne a ja musim pozerat na to ze s3hafanmi by to bolo tazke a esze mimi k tomu

schnucki
14. máj 2010

barbor mysli na to tak, ze se dostal urcite k hodnym lidem co ho budou mit mooooc radi 🙂

tak jsem byla dneska v lekarne a normalne mi to magnezium nedali ... pani lekarnice se zacala ptat jak dlouho ho mam brat a co doktor nebo hebamme rekla a ja ze nic, ze je to z moji iniciativy ... no tak mi odpovedela, ze pokud nemam stahy delohy, coz nemam, jen citim jak se roztahuje, tak ze magnezium nepotrebuju, ze jen po domluve s doktorem, takze asi tak .... dokonce rekla ze ted kdyz piju dostatek mleka, tak pul litru denne a sem tam syry nebo jogurty, muzu i to calcium (vapnik) co beru vysadit .... tak budu polikat jen kyselinu listovou s jodem 😀 .... jsem rada ze tu mam blizko takovou lekarnu co vedej co a jak 🙂

joooo a mam konecne baterky do fotaku tak az mi manzilek v 5h odjede do prace, pokusim se se nejak vyfotit a dam vam sem fotecky pro srovnani 😀

mmmk
14. máj 2010

Schnucki, kdyz ti netvrdne bricho, nemusis magnezko vubec brat 😉 A bacha, je to dvojsecna zbran - odvapnuje. Spis si kup nejaky soubor vitaminu pro tehotne, ja mela femibion.

barbora87
14. máj 2010

Schnucki snazim sa...ale tak za par dni mi bude lepsie...
Tak to je super ked mas taku lekaren...ja beriem femibion a este sem tam mam chut na sumive magnecko tak si ho dam
ja sa dnes citim ako keby som mala teplotu ale nemam tak mozno to je z toho pocasia

schnucki
14. máj 2010

mmmk co se zatim pozoruju tak netvrdne, navecer mam spis pocit jako kdyby se chtelo co ja vim kam roztahnout, ale myslim ze netvrdne ... ja ani vlastne nevim jak to poznam ze tvrdne 😅

mmmk
14. máj 2010

Kdyz tvrdne, je to fakt tak tvrdy, jako kdyz dostanes krec do lytka treba. Proste uplne kamenny. Jakoby sis dala prkynko na maso pod tricko a castecne pod kalhoty a chtela s tim takhle fungovat. Takovy pocit to je 😅 Jako obcas si dej rozpustny magnezium nebo je dobra i mineralka s obsahem Mg - jen jako prevence, kdyz potize nemas. To vecerni natahovani bricha je normalni, ale hodne se natirej, at nepopraskas.

schnucki
14. máj 2010

tak to zni srandovne s tim prkynkem 😀 tohle ale nemam ... ja piju denne 2l vittel vody a tam stoji ze magnezium obsahuje, tak snad mi to staci ... ale kdyby neco tak sumive magnezko maj i v drogerce ....
ja se mazu navecer olejickem a pres den mam krem proti popraskani, tak snad to neco prinese 😀

schnucki
14. máj 2010

tak jsem hodila fotky do albumu ... dam vam dve s briskem i sem 🙂

ivanajelinek
14. máj 2010

Ahojte kocky. Tak ja som konecne prisla z prace.To zas bol u nas blazninec...hrozne moc roboty.Tak ma zasa bolia hrozne nohy z toho behania...A zajtra urcite to iste 😒

Ja to nejak s tym apostilovanim(ci ako) nechapem.To mi nebude stacit len prelozeny sobasny list do nemciny?

schnucki
14. máj 2010

na to je pry dobry se natahnout na gaucik 😉 ... ivus ja byt tebou tak zavolam tam u vas a zeptej se kde si tu apostilu musis udelat, prinejhorsim by ti treba mamka zjistila kde ti ji u vas na slovensku daj a skocila by ti tam .... ono u tehlech urednich veci casto nestaci jen prelozena kopie nebo original, ale musis mit na tom prekladu tu apostilu ....

ivanajelinek
14. máj 2010

No skusim...Ked ja neznasam behat po uradoch, sa mi to zda vsetko tak zbytocne zlozite...Same papierovacky...

Dnes si stale myslim, ze je uz sobota 😒

mmmk
14. máj 2010

Ivi, ohledne toho uznani manzelstvi v Nemecku se mrkni na beremese.cz do tematu vdana v Nemecku. tak se to furt resi dokolecka dokola. A na Ip odepisu behem vecera, ted nestiham 😉

emily327
14. máj 2010

ahojte, tak som uz aj ja doma. Ivus viem ako ti je, ja som na tom podobne. Velmi ma bolia nohy fnuk a chce sa mi hrozne spat a duni mi hlava fnuk neviem ci to bude tym pocasim alebo som fakt unavena. Aj pre mna je dnes ako sobota. Skoda,ze len ako ☹ Ale uz iba zajtra do prace a v nedelu mam volno aj pondelok a na ten sa tesim velmi velmi, konecne uvidime drobca v brusku.

Schnucki, brusko pekne rastie 🙂 Uz by sa ho nedalo schovat aj keby si chcela,ze?? 😀 Ale byt tehulkou je krasne, tak nech je ho vidno. xixi Inak s magneziom som hladala v tesco maju tam volno predajne lieky a nic som tam nenasla. Asi sa bude dat kupit iba v lekarni. Ale ked si napisala,ze to nie je vobec treba hm no ja beriem tehu vitaminy a tam je 150mg magnezia a pijem aj dost mineralky, tak to mozno aj staci. Nechcem sa zbytocne dopovat vela vitaminami. Pockam si az na Sk a necham si poradit mojou gynekologickou.

ivanajelinek
14. máj 2010

No Emily, vitaj v klube unavenych zien 😀 ...Pre mna zacina byt pomaly moja praca dost narocna...Z tyzdna na tyzden vidim, ze vladzem menej...A este zajtra ☹ Ale v nedelu mam tiez volno, tak sa hrozne tesim. A ked si predstavim, ze mam robit az do polky augusta, no neviem ako to zvladnem.

schnucki
14. máj 2010

holky nejste jedine kdo si mysli ze je dneska sobota, byla jsem ted u sousedky na pokec a ta taky ze je sobota 😀

emily dekuju, ja jsem na brisko pisna, neschovam ho ani kdybych chtela, ale ja nechci, libi se mi byt tehulka s briskem 😀 ....

jsem ted mela cajik s palacinkama, jsem jak baloooon ... jdu hupsnout do zupanu, uz me vsechno skrti 😝

ivus a to by neslo ze by jsi pracovala menej??

ivanajelinek
14. máj 2010

Schnucki, musim si to zistit.Lebo nas zamestavatel plati od hodin.A cim menej odrobim tak tym menej zarobim.A potom ten Muterschaftgeld aj Elterngeld sa pocitaju z odpracovanych mesiacov...Ale chcem si to zistit, ci su neni nejake vynimky ked pracujem v gastronomii...Ale ved mam momentalne v hlave taky zmätok co sa tyka tychto vselijakych vybavovaciek.Ja by som potrebovala niekoho, kto by si so mnou sadol a vysvetlil mi to uplne "po lopate" jak sa hovori, a nie tak zlozito, ako je to pisane vsade... 😒

schnucki
14. máj 2010

nebo ze by ti aspon sef nesnizil hodiny ale ze by te trosku setril ... ja bych klidne prijela a vsechno s tebou projela 🙂

ivanajelinek
14. máj 2010

No tak to sa u nas v praci neda 😒 Cez normalny tyzden sa to celkom da zvladnut, ale dni ako dnes alebo vikendy,alebo ked su prazdniny, su fakt narocne...
Keby ze sa to da, kludne dobehni 🙂 🙂 🙂 🙂 Ved ako daleko si odo mna?

emily327
14. máj 2010

ivana fuuha do polovice augusta to je dlho. Ja budem do konca juna a budem rada,ze skoncim. Dnes som si to ratala tak cca 32 dni v praci este. To uz hadam ubehne. A potom budem 3 mesiace oddychovat ( vybavovat doma co treba a zariadovat byvanie, ale je to ine ako byt v praci). Viem presne ako sa citis, u nas je to podobne. Tam sa fakt neda,ze oddychnut si v praci. Ked je vela ludi, tak sa maka a neberie sa vobec ohlad ci je niekto tehu alebo nie,ze? :-/ Tak to moja vydrz a ak nie tak sa daj vypisat na PN uz v juli. Neviem ako je to v nemecku ale tu v IRL ti vyratavaju matersku z 2 rokov do zadu.To znamena,ze sa nerat posledny cas pred odchodom ale opracovane hodiny od roku 2008 a hlavne kolko mas zaplatenych odvodov. Tak si to skus zistit na urade. Ak by si bola v IRL, tak ti poradim ale takto fakt neviem. Ale bolo by super, keby schnucki prisla a vysvetlila 😉

ivanajelinek
14. máj 2010

Emily, no to je pravda. V gastronomii je to tak. Bud nie je vela roboty alebo je moc roboty a vtedy musia pracovat vsetci na plno...To tu sa pocita materska za poslednych 12 mesiacov a tie Muterschaftgeld (tie dostavas 6 tyzdnov pred a 8 tyzdnov po porode, to sa pocita priemer za posledne 3 mesiace)... Ono ja to takto uz mam vsetko zistene ze kde co vybavit, aj mam doma vselijake knizky o tom, len niektore veci su tam moc zlozito vysvetlene...Len som necakala ze toho bude az tak moc...Ale hadam sa to zvladne.mame tu aj dost znamych kamaratov nemcov, tak ti nam hadam poradia.

ivanajelinek
14. máj 2010

No babulky moje, ja idem pomaly do postele. potrebujem si natiahnut chrbat a vystriet nohy...tak vam prajem dobru nocku a pekny viked... 😝

emily327
14. máj 2010

ivana, aj tebe moja dobru nocku a peknu nedelu. A zajtra malo ludi. Ja neznasam soboty, vzdy je roboty neurekom a som tam s mladou irkou co je u nas len par tyzdnov a to je fakt o drzku. Ale uz to hadam nejako zvladneme 😉 Jaj neviem sa uz fakt dockat pondelka. Tak pa moja.

schnucki
14. máj 2010

ivus pisla jsem ti IP, nemam ted problem vyrazit 😀

s tou praci je to blbe, nedali by se treba osidit ty vikendy? rada bych nejak pomohla, ja byla jednou v lete na brigade v restauraci, delala jsem tam dva mesice a stacilo mi to, stridali jsme se tam dve, kratkej dlouhej tyden ... a predstava ze bych tohle delala ted, ... to by me asi kleplo ....

emily mas v pondeli uz ten termin? ... to se nedivim ze se nemuzes dockat, bude to super zazitek 😵

emily327
14. máj 2010

schnucki, ano v pondelok 17.5. o 13:00hod. Fakt sa uz neviem dockat. Ked sa vratime, tak dufam,ze nebudem sklamana ako naposledy. Ale toto je na 100% UTZ, tak viem,ze ho mat aj budem. A ci sa babo ukaze v to mozem iba dufat 😀 Co mas v plane na vikend?

emily327
14. máj 2010

tak pisala mi finfrle,ze bola dnes u GP,co je obvodny lekar a ten ju vypisal este na 2 tyzdne na PN a ze ak by jej bolo este velmi zle, tak ma ist do nemocnice. Uz je jej dnes lepsie iba ma prujem. Tak dufam,ze to uz bude ok. Ze vraj lekar bol dnes v pohode, tak som rada,ze ju nevypisal do prace a dufam,ze sa jej uz polepsi a ze ju mozno uz v pondelok aj uvidim 🙂

schnucki
15. máj 2010

dobre ranko,

emily tak to na tebe budu myslet a tesit se na novinky 😵 .... my dneska musime vyzvednout nakladak od sefa (pritel mi s nim zas na cely tyden zmizi, bude 4 tydny jezdit dalku za sefa), pak chceme zajet koupit konzole na zaclony, pritel potrebuje ryfle, no a vecer pak na normalni nakup (jidlo), jsou tu trhy takze je vzdycky v globusu hafo lidi a jelikoz ma dneska do 22, pojedeme az tak kolem 8h, az tak bude klidneji 🙂 ....
co planujes ty na vikend??

tak to je super ze ji nechal jeste 2 tydny doma a kdyby neco tak nemocnice .... doufam ze ji to vydrzi a bude ji uz jen lip a lip aby si to konecne mohla zacit uzivat .... moc na ni myslime ....

blondynka400
15. máj 2010

Ahoj holky,

schnucki, no tady právě taky žádná podobná voda není,takže jsem taky skončila na talbetkách + k tomu jsem si vybírala vody, kde je hořčíku více (když se koukneš na složení docela se to liší). Prý si to tělo z té vody umí vzít nejlépe a pak jsou ještě dobré ořechy 😉
Koukaka jsem ti na bříško, už máš tedy pěknou vaničku 😵 . Jak jsi tam oblečená, tak vypadáš jako já před porodem 😀

emily, i ty máš moc pěknou vaničku 😵 😀

Jinak u nás opěz pohoda, ty scény, jak ksem si stěžovala, vymizely jak mávnutí kouzelného proutku, tak fakt nevím proč to bylo. K tomu se vykakala po 6 dnech, spinká hezky jako předtím, takže pohoda 😎

ivanajelinek
15. máj 2010

Ahojte kocky, tak som konecne zasa doma z prace..zasa bol u nas blazninec 😝 Ale celkom sa to dalo...Teraz cosi navarime a asi hura na gauc...
Baby vam sa chce po veceroch niekam chodit?Napriklad ze sadnut si niekam na drink(samozrejme nealko) alebo niekam ist do restauracie alebo podobne...lebo mne vobec, ja som najradsej doma. Myslite ze je to tym tehu?

barbora87
15. máj 2010

Ahojte
tak ja uz sa valam v obyvacke pod perinou s hafanmi...boli sme vonku je tu tento vikend taky stredoveky fest tak tam chodime kazdy rok ale vonku je kosa a zacalo prsat...manzel isiel hrat hokej tak som sama...

Emily drzim palceky a informuj!!!

Ivana no poviem ti,ze ja som najradsej len doma lebo mam strach ze mi niekde pride zle alebo nieco...a nemam
ani chut chodit medzi ludi...dnes som si dala na tych oslavach pecene zemiaky s cesnekovou omackou a bojovala som hodinu s takou nevolnostou a tak som sa bala ze sa nekde pozvracam...

ivanajelinek
15. máj 2010

Ahoj barbor, to tak aspon som neni sama, co je najradsej doma 😉 Ja ani nemam strach ale akosi nemam chut chodit niekam von...U nas je tiez skaredo, to je fakt super majove pocasicko, ze?
Buduci pondelok mame s mm 2-he vyrocie svadby a ja vobec neviem co vymysliet.minuly rok sme boli v Parizi, to bolo super.Ale co tento? nemate nejake tipy? 😝
Tvoj manzel hrava tiez hokej?