Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
6. máj 2009

no snazime, ale asi sa nic nepodarilo tento mesiac, teplotu ma stale 36,3 takze asi ani ovulka tento mesiac neprebehla 😒 no neviem uvidime, sak je to este len prvy mesiac 🙂

kleopatris
6. máj 2009

inak super, ze mas vysledky ok a aj tvoj drahy, tak uz len aby sa mimi udrzalo 🙂 a ta cysta ak nepraskla tak ti ju nevezmu? to sa caka az sama praskne??

blondynka400
6. máj 2009

kleo, a kolikátý DC jsi? No já jsem zvědá, jak bude u mně vypdat cyklus teď, ovu by měla přjít tento týden, ale přeci jenom ty hormony jsme měla asi hodně rozhozené, tak doufám, že se to nebude nějak moc protahovat.... Asi dnes zkusím ovu testík, i když už jsme si předtím řekla, že je dělat nebudu....

Hold musím problémy řešit postupně, ale určitě na to přijdem 😉 . Ty cysta je úplně normální, to se občas udělá skoro každé, i když tahle je už dost velká.... Jinak ano prskne sama, ale podle toho jak mě bolelo ten večer břicho (asi hodinu jsem se nemohla skoro pohnout), tak myslím že už je po ní.... Vyjímečně se stane, že nepraskne, a pak se to musí řešit operativně, ale to jsou fakt vyjímky....

kleopatris
6. máj 2009

aha tak to som nevedela s tymi cystami, tak snad uz mas po nej 😉

inak ja som dnes 26.den cyklu a mrchu ockavam buduci utorok a kedze som mala teploty prevazne 36,3 (teda merala som asi od 17.dna cyklu, tak si myslim, ze ovu asi ani nebola a ak bola tak sa aj tak nic nepodarilo....takze tak

mzuzka
6. máj 2009

ahojte,velmi do tohoto chlievika nechodim ale nasla som jeden clanok a kedze som samoplatca na IVF,ktore si idem dat urobit na Slovensku a zijem v UK, hladala som moznosti ako niake euricko usetrit. ked budem mat tento formular, tak napr.nemusim platit za odber krvy,za sono , prehliadky a pod...
mozno niekomu pomoze. UK formular E 106 mam v pc, kto chce,nech posle do IP email, poslem mu ho. vela stastia.

http://zzz.sk/?page=pracovanieEU

mirusch
6. máj 2009

Ahojte, tak som konecne doma. Nahodou, od rana celkom ok, zatial ma neprehnalo, aj ked sa mi toci hlava. Manzel bol u Dr. dosiel s papierom co sa moze a nemoze pocas hnacky, je doma do piatka a potom DV, teda dufam, ze nam to uz prejde 😠 .
Este vam napisem o muzeu, skoro som zinfarktovala, lebo ta druha pani prisla neskor a ja som bola sama, ale podarilo sa mi otvorit kasu a predstavte si, ze dokonca som s ludmi komunikovala viac ako ona a kym ona info nasla v papieroch, tak ja som to uz navstevnicke aj napisala. No nechapem, ta pani je tam uz 25 rokov... Tak sa musim cinit sama a rychlo sa ucit. Normalne sme mali aj par ludi a jedno dieta, tak som sa realizovala 😵 Veeelmi sa mi to tam pozdava. Tesim sa, ze som to nasla.

Ok. Blondy, ty zazrak jeden, to su mi veci. A inak, co ti hovorila Dr.? Ma s tebou nieco v plane? Alebo chce iba cakat, co bude? Ak ano, tak ju pojdem asi zbit.

Kleo, veru, ked si to zoberies, tak kazdy folikul, ktory sa ti na vajecniku tvori (s vajickom vo vnutri) je vlastne z lekarskeho hladiska cysta. A niekedy proste nepraskne a rastie dalej alebo sa vytvori so zlteho telieska, to som mala ja a nechcela som cakat mesiace, kym praskne, vybrali mi ju laparoskopicky. Obycajne sa caka alebo sa snazia cystu nejako vysusit.
Inak neboj nic, cyklus sa ti upravi, len pekne snazilkujte.

Mzuzka, dakujeme, mozno to niekomu pomoze. Skusim to preposlat kamoske. Mas pravdu s tym IVF v SR, UK zdravotnictvo je o nicom.

blondynka400
6. máj 2009

mirusch, no já to s ní ani moc neřešila, když jsem byla u ní, tak mě v podstatě hned poslala do nemocnice, aby se to vyřešilo... Takže to nechám až na ten CAR a tam jdu nakonci měsíce. Akorát jsme to probírala s jedním doktorem v nemocnici, čekala jsme tam na výsledky, bylo to už večer a evidentně jsem se mu líbila 😅 . Tak jsme asi 2 hodinky kecali, říkal že je to potřeba řešit a že se to určitě vyřeší, tak jsme zvědavá 😀 . Ale řekl mi v podstatě ten samý postup, co si myslim já.........

kleo, tak příště určitě přijde 😉

mirusch
6. máj 2009

Zase je tu tak ticho... 😕

Blondy, jasne, CAR, som zvedava. Ale ja si stale myslim, ze to imuno bude problem. Ze tvoje telo proste embrijko neprijme ☹ No ved uvidis. No ale 2 hodiny s Dr. 😀 😝 To nemal co robit? A bol aspon k svetu? A co si myslis ty - ten postup? Uf, same otazky.

No, tak vam slavnostne oznamujem, ze strop v nasej novej izbe je hotovy 🙂 😵 Dnes tu bol jeden italiano, cely den a sam povedal, ze keby dal nas domaci sadrokarton, tak by to bolo sup-sup a lacnejsie. No ale mne je jedno, mame to omietnute. Teraz s tym uz nic nespravime, tak po navrate mozeme zacat s renovaciou. Zase roboty ako na kostole, uf.
Ale iste je, ze sme s manzelikom museli povysavat a poumyvat celu chodbu a schody 😝

lubinka9
6. máj 2009

ahojte,
vitam blondy spat! Dufam, ze to s Dr. poriesite 😎

mirusch, to sa takto liecite? pracou? 😀

prave vykuklo slniecko tak sa mi zdvihla nalada.
Varila som dnes slepaciu polievku a pecene kuriatko so zemiackami. A moj chlap ked dorazil z prace zahlasil, ze chudne! Neva, aspon ked sa zajtra vratim z nemciny nemusim nic robit, len ohrejem. 😝

Inak program na vecer ziadny, sedim za PC a vypisujem si nemecke slovicka do svojho Vokabelheftu 😎

Ozaj kocky z DE ma napadlo, nakupujete v Tchibe? lebo sa tam daju kupit paradne veci. Ake mate skusenosti?

a kde mame tehulku Zuzku? 😕

mirusch
6. máj 2009

Ahoj Lubi, no toto, ze chudne. Ktovie, ci mu to vydrzi do zajtra 😀 Inak, ak chudne, tak musi mat bielkoviny, cize maso, aby mu neubudalo zo svalov, ale z tuku. Tak nech pekne kuriatko papa.

Veru pracou. Aj kupelnu som zvladla, ale citim, ze to asi nebol dobry napad, cize fajront 😝

No, Tschibo, myslim, ze zo 2 razy som nieco zaujimave kupila, ale zda sa mi to dost drahe. To skor sledujem ponuky v Lidl a Aldi, celkom ok kvalita a dobra cena.

Zuzka ma myslim navstevu do nedele, tak neviem, ci si najde cas... ☹

kleopatris
6. máj 2009

ahojky 🙂

teda mirusch takto nevyzdraviete ☹ ale zase chapem, ze to bolo treba ocistit 😒

moja svokra je na tschibe mierne zavisla 😀 my dostavame furt nejake blbosticky z tschiba a minule jak sme boli v DE som si tam kupila magnetky 😅 take krasne kvetinky, uz ich mam na chladnicke
inak aj my sledujeme ponuku lidlu a aldi a tiez tam dost nakupujeme, niektore veci su fakt super a aj ovocie a zelenina len z aldi 😝

blondynka400
6. máj 2009

mirusch, no on si to taky myslí... Nechal mi udělat nějaké testy na protilátk, ale výsledky budou až za 14 dní... Jinak bylo to veče na pohotovosti, nevím, jestli měl nebo neměl co dělat, ale evidentně se mu nechtělo 😀
Byl moc hezký a hlavně chytrý, prostě celkově hodně fajn, ale jsem vdaná, bohužel 😝 .
A postup? Je třeba vyřešit imuno, strukuru endometria a genetiku a pak říkal že ještě by to chtělo kvalitu vajíček, že je otázka zda jsou správně dozrála, nebo tak nějak 🙂 . Ale slíbil mi, že až budu rodit, že určitě bude u toho. Vtopný, ne? 😀 😝

mirusch
6. máj 2009

Blondy, inak manzelstvo nie je choroba 😀 😝 To som raz niekde pocula...No ale ja by som tiez nepokusala. No a ze chce byt pri porode? Nuz, ked sa inak k tebe neda dostat, tak aspon takto 😀 😀 Ale inak ma pravdu, presne to si daj zistit. To je dobre, ze ti dal urobit testy protilatok, to treba tesne po tom, ako embrijko odide.

Kleo, no cerstvu zeleninu velmi nie, ale zistila som, ze mrazena z Aldi - taka ta do mikrovlnky - je uplne super, 99 centov a dobre vysledky testov. Tu vzdy kupujeme.

No, idem do postielky, mam nejaku miernu depku a vobec nikam sa mi nechce cestovat ☹

lubinka9
6. máj 2009

mirusch, on praveze chudne uz 3 tyzdne, chodi behat okolo jazera. Uz aj schudol. Len mi to tak vytkol, ze ja vyvaram take dobroty a on potom to musi zjest 😀 Inak sa fakt drzi 😎

aha Tschibo je spravne,..no ja mam uz odtial par veci a super. A praveze tie akciovky ani niesu drahe. Aj teraz maju nejaky sales. Chodi mi info na mail.

mirusch
6. máj 2009

Lubi, to aj mne moj vyhadzoval na oci, ze je tucny, lebo dobre varim 😀 A neviem, ci to bola pochvala alebo vycitka. Ale zistila som, ze sa da varit aj dobre, aj zdravo. Proste vypustit omacky, olej repkovy, vela zeleninky, masko kuracie a jednoducho mensie porcie.
No, ja radsej po Tschibo prilis nepokukujem, aj tak vyhadzujem vela penazi. Ale maju v Rewe aj Tschibo kutik, tak obcas hodim ockom 😅

blondynka400
6. máj 2009

mirusch, no to máš pravdu, ale já fakt nějak nemám důvod. Tedy zatím, zřeba se časem něco změní 😀 . Tak je to gynekolog porodník v nemocnici, a schodou náhod i v té v které bych případně chtěla rodit, takže tam mít někoho "známého" se určitě vyplatí 😀
Jsem na ty výsledky docela zvědavá. Ale říkal, že to klidně může být i víc věcí najednou a pokaždé něco jiného...

lubinka, něka mi to uteklo, kdo hubne, manžel? 😕

lubinka9
6. máj 2009

hej, buduci 😉
tak sa rozhodol, ze on chce byt krasny pre mna. Sak ale ja hovorim, ze staci ak ja som krasna, on nech je bohaty 😀 😀

blondy, nieje nad znamosti. To je fakt!

mirusch, sak ja sa snazim, ale ked najviac chutne veci su prave ti co nie su moc zdrave. Ale tak nakuknem do mudrych knih a niecomu sa priucim. Alebo hod mirusch nejaky tip.

blondynka400
6. máj 2009

lubinka, budoucí nebo současný, to je to samé 😀 No to máš dobré rčení 😎

lubinka9
6. máj 2009

tak blondy, my sme este neni opapierovani. I ked sme spolu dlho uz jak na jedno manzelstvo. 9ty rok! Ale byvame spolu len 4 😀

blondynka400
6. máj 2009

lubnika, jo já vím, pamatuju si to. Myslela jsem to tak... Ten papír stejně nic nezmění 😀

lubinka9
6. máj 2009

kocky, na dnes to balim. Idem este nieco poucit zo slovicok nech som zajtra zasa za fleissige Schuelerin 😀 😎
cafte, nech sa vam pekne sniva

zuzka11
7. máj 2009

Zdravím! jdu dočítat, návštěva zatím spí 😉

Už jste mi chyběly, kočky, jsem zvědavá, co je nového!

blondynka400
7. máj 2009

Ahoj holky,
Zuzi, jak je těhulko? 🙂

zuzka11
7. máj 2009

Ahoj blondy! tak jsem nedočetla nic, hned jak jsem vám napsala, že spí tak se probudily a kecaly a kecaly 😀 tak snad teď....

Ani nevím, jak dlouho už jsi zpátky Blondy - jak bylo v ČR - dozvěděla ses něco zásadního?
Já OK, včera kontrola Gyroska - taky snad OK...a dneska je tu i sluníčko, to se musí využít! 😉

blondynka400
7. máj 2009

zuzi, od úterý... Nene, všechno je v pořádku, akorát jsem každý den byla v nemocnici, pomalu mi klasalo HCG, teda na začátku neklesalo vůbec a bali se, že je to mimoděložní, ale naštěstí se to nepotvdrilo a vše je ok 🙂
Tady je dneska taky krásně, lae nějak nemám na nic náladu 😒

mirusch
7. máj 2009

Ahojte, tak som sa konecne sem dostala. Manzel okupuje PC, kedze je doma a mne sa nechce zapinat velky PC. Ale aj tak som bola busy. Rano som sa hodila do vane a ked som vyliezla, tak som bola ako zmlatena, bez sily. Musela som ale k svokre, aspon nieco som jej poriadila, viac som nezvladla, potom mi prisla studentka a teraz sa idem hodit do postele. A potom este maly nakup, nech nezomrieme od hladu. A zehlit. A dalsie dva dni je na plane uz len balenie. Ale musim pomaly, taky virus z cloveka spravi muchu 😅

Zuzi, ako vidim, tak vela casu pomedzi kecanie nemas 😀

Dnes je fakt krasne, tak som rychlo este vyvesala pradlo, nech mi to poschne.
Ste si vsimli vobec, ze mame hotovy strop v novej izbe? Keby sme nesli prec, tak o par dni mozeme zacat tapetovat...Zase to musi pockat.

zuzka11
7. máj 2009

Tak zase mám minutku 😀

Miri - co depička, je pryč? A jak je zdravotně, lepšíte se? Koukala jsem na tvoje dojmy z muzea, to to USAje v "nepravou" chvili vid? Pak se zase budeš znovu do toho všeho dostávat....

Lubi - Tchibo miluje moje mamka, ja jako Miri občas hodím okem v REWE, 2x jsem tam koupila super ponožky manželovi, bylo to balení asi 7párů...a super......moje maka odtamtud má župan, ručníky, koše, různé jiné "píčovinky"......

Blondy - už jsem dočetla.....pamatuj si, že dokud jsi vdaná, není to pro chlapy překážka, to až kdyý máš dítě nebo jsi těhotná.....tak mi to na rovinu rekl jeden muj kamarad, ktery chtel vic, rekl to dost smutne, ale pro holky německý - doslovně že jse endgültich aus dem Markt......to poteší, co?

Jinak za chvíli se chytáme do baru a pak na noční Mnichov.....

zuzka11
7. máj 2009

A ještě se musím přiznat k něčemu, co se mi dneska "povedlo", snad se zasmějete a pomůže vám to k lepší náladě....vyrazila jsem za "dámu" - šatičky, podpatečky....chtěla jsem nastoupit do metra, nějak se mi zasekla bota a spadla mi do kolejiště.......taktak jsem stihla vystoupit, zula i druhou botu, šla domů, nazula jiný pár, jela do centra na info metra - co se mi přihodilo a jestli se s tím dá něco dělat - bylo haló na všechny stanice, jsem teď známá jako Popelka....vrátila jsem se k nám, tam volala Notruf a milý pán mi botu vyndal 😀 Tož tohle jsou mé dnešní zážitky, má někdo lepší? 😉

lubinka9
7. máj 2009

zuzka, dobreeeeeee, pobavila som sa 😀
asi jak ked hladali malehu Kolju, ze? 😀

inak uz davnejsie som sa pytala, asi si to prehliadla, preco je gyrosek gyrosek? A uz vies ci on a ci ona?

ja som sa prave vratila, bola som behat okolo jazera.. Su to na bicykli 2km tam, 2km spat a okolo jazera tiez 2km. Vzdy si tam necham bicykel ked beham okolo jazera a cely cas dufam, ze si ho tam najdem. Ale niesom jedina, takze fajn.
Potrebujem troska popracovat na zadnici a stehnach.

Inak mame konecne aj my slniecko a trocha teplejsie, dufam , ze na vikend to bude este lepsie.

..no a na vecer.. asi len tie Klumkine modelky. Minule som kukala Lovecku sezonu, dobre som sa pobavila. Takyto styl je moj.. vtipne, mile a na konci dobro zvitazi nad zlom 😎

a co vy?

mirusch
7. máj 2009

Tak este kukam, ale idem do hajan. No vlastne este neviem, mozno kuknem tiez modelky, ak mi to bude vsakze dovolene. Dnes mi je dost naprd. Teda nic extra special, ale som slaba a unavena, aj som si poobede pospala. Ale zajtra musim pozehlit a zacat balit, aj keby traktory padali. Tak sa nadejam, ze mi bude lepsie 😔 Manzel uz celkom ok, ale ako je doma, tak mi iba na nervy ide. Ach jo.

Zuzi, no, depka este je, lebo mi este nie je dobre, ale lepsie ako vcera 😉 A radsej si pribalim do prirucnej batoziny Bachove Rescue remedy-kvapky, poznate to? Neviem, ci to fakt funguje, ale uz len to, ze v to verim asi pomaha. 😀
Inak, to, co ti povedal ten kamarat, je fakt brutal, sice uprimne, ale asi by som ho kopla - nie do zadku, ale na opacnu stranu 😝 Nuz, s takym, kto ma taky nazor, by som sa viac asi nezapodievala. Inak, vraj praveze tehotne maju caro pre niektorych muzov... Takze asi zavisi 😉 Myslim, ze v takej Afrike by si bola ako tehotna a ako matka velmi vazena.

A s tou topankou, no teda 😀 Pokial to beries s humorom, tak to je super, poznam ludi, co by infarktovali. Ale tak, ako si to napisala, tak som sa fakt pobavila 😀 Ze vraj popoluska. No, aspon sa nenudis, nie?

Ozi, s tym muzeom neva, povodne som chcela zacat az v juni, ale okukla som si to a som spokojnejsia. To rychlo dobehnem, ked to zvladnu babky, zvladnem aj ja. A aspon budem mat viac casu si kuknut info ohladom babok a tak. Inak vcera, ako som sla na autobus z muzea cez ten krasny park, tak som sa citila stastna, spokojna, naplnena, naozaj pekny pocit. Ze ano, toto som hladala. A teraz, aj keby som si nasla pracu nie celkom zodpovedajucu mojim predstavam, viem, ze mam nieco, co mi aj tak urobi radost. 🙂

Lubinka, tie recepty ti teraz nebudem pisat, nezvladam nic 😝 Inak, odpoviem za Zuzku, pohlavie este nevedia, neukazal sa im, mozno hanblive dievcatko 😕 A Gyrosek neviem, to ti musi ona. Mozno ze na zaciatku na sone vyzeral ako gyrosek 😀
A ten bicykel si zamkynas? Lebo inak, tu sa velmi nekradne, u nas teda, ludia si ich ani nezamkynaju, deti nechavaju drahe kolobezky len tak na ulici a aj si ich tam najdu, no fakt nechapem. Ale ja si pre istotu bicykel zamknem.

Ok, prajem dobru noc, dufam, ze mi bude zajtra lepsie.