Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

pepuka
1. feb 2008

Ivi přesně jak píše mmmk najít si nějakou činnost. Věř i vám se zadaří jen to někdy dýl trvá než si právě přeješ. 🙂

ivana98
autor
1. feb 2008

vsak pisem ze mi to uz konecne docvaklo ze to takto dalej nejde 🙂 na hobby (zatial) nemam cas, musim najskor poriesit vsetky resty, ktore som len odsuvala, a zacala som s tym v praci 🙂

krasulka
1. feb 2008

Caute baby, ja ked toto vsetko citam tak ma stve nespravodlivost, ze tie co chcu nedari sa a tie co nechcu rodia ako ceresne.

mmmk
1. feb 2008

Ivi, to je spravne. Naval na sebe hodne prace, starosti a aktivit a budes v tom, ani nebudes vedet jak 😝 😀

pepuka
1. feb 2008

Holky trochu něco jiného jak dlouho žijete v Německu a co děláte 🙂

mmmk
1. feb 2008

Jsem tu asi 2 roky a jsem studentka 😉

mirusch
1. feb 2008

Schvaľujem Iva, čo píšeš, presne toto som mala na myslil. Ja to poznám, kým sme nezistili, že je problém, tak som tiež každý mesiac čakala, že čo a keď prišla MS, tak som bola na nervy. Ale teraz už to mám na háku. Viem, do čoho ideme, tak sa nestresujem. Ale trvalo mi to.
Mmmk, prepáč, ak si to písala, už nemám prehľad, vieš prečo sa ti to neudržalo? Bola si na imunológii, či nemáš protilátky? A genetike? Alebo ako to vlastne riešite?

mmmk
1. feb 2008

Miru, doktorka me chtela poslat na imuno a genetiku, ale rikam si, ze to se jednou stat muze. Mela jsem v tu dobu pekelne nervy a stres a taky hodne cestovani, takze se ani neni co divit. 😒

ivana98
autor
1. feb 2008

krasulka, mozno mas pravdu, ale rozmyslanie nad nespravedlnostou este asi nikomu nepomohlo...niektore veci treba brat ako fakt 😔

mirusch, ako dlho to trvalo u teba? suviselo to nejako s vysledkom spg?
pepuka, ja som v nemecku tusim uz 4. rok, dokoncila som si tu studium a teraz pracujem. ako si sa ty dostala do B?

pepuka
1. feb 2008

Já jsem se sem přestěhovala za přítelem a jsem tady necelej rok.A studuji francouzštinu teda snažím se 😉

tictac
2. feb 2008

ahoj holky, nejak jsem nemela cas konikovat, silene prace...

iva - chapu, ze mas ty cykly takhle rozdelene, taky jsem to tak mela, vzdy hned po ovu jsem si zacala vsechno planovat, a houby z toho. Je dobre, ze se chces od toho trosku odreagovat, protoze je fakt, ze tohle nikomu nepouze. Ja to proste beru tak, ze kdyz uz se nezadarilo tolik let, tak nejaky mesic to proste nevytrhne a jedu dal....jsem s tim jakoby smirena.

mmmk - jestli existuje nejaka VIP zona, tak jdete se mnou 😀 😀

mmmk
2. feb 2008

No tak jo, nechtela jsem se vtirat, ale bylo by fajn byt tehotne spolu 🙂

mirusch
2. feb 2008

Iva, my sme sa snazili asi 10 mesiacov, ked sme to zacali riesit, hned spermiogram nam ukazal dovod, mame ho velmi zly, plus u mna nejaky vysoky hormon, to sa ale da upravit. Hned nas poslali na IVF/ICSI a genetiku, ze preco je zly. Ani priechodnost vajcovodov mi nerobili, u nas to nema zmysel.

Inak baby, co mate problem, nechcete sa ist poradit do IVF centra? To neznamena, ze umele hned musite mat, oni ale maju lepsiu predstavu o pricinach neplodnosti a niekedy staci preliecit, netreba sa trapit. Staci jeden vyssi hormon a je to v keli...

Hlasim sa aj ja do VIP zony... 😀 Uz som aj v klube mimozemstanov, uf, kam budem davat tolko clenskych kariet? 😀

tictac
2. feb 2008

mirush - ja jsem podavala i zadanku capovi 😀 😀 ale ta VIP zona se mi taky libi 😉

verap
2. feb 2008

Ahojky, jak se mate pri sobote?

Ja porad cekam na ovulku, dneska uz jsem 32 DC a ona furt nikde. Koupila jsem si na ebay ovu testy (15 testu za 3 libry, jestli chcete kontakt, napisu), ale taky porad vychazeji negativni.

Tady je muj graf, jestli chcete kouknout:
http://www.fertilityfriend.com/home/1e219a

ivana98
autor
2. feb 2008

ahojte 🙂
dnes ma pol dna bolela hlava, takze sobota nic moc.

vera, nezufaj 🙂 ved minuly cyklus si mala ovu tiez az okolo 34. dna, takze sa pravdepodobne konecne v najblizsich dockas aj v tomto cykle. 😉
ja mam tiez lacne ovu testy z jedneho online shopu - 0,60 euro za kus, snazilkam v nemecku zas mozem dat kontakt ja 😀

tictac
2. feb 2008

vera - taky si myslim, ze ovu jeste porad muze prijit... 😉

iva - ja jsem pul soboty prospala, jsem nejaka strasne unavena cely tyden, takze vikend asi nebude zadny zazrak.

Ja kupuju testy na ebay, myslim, ze s verap asi kupujeme stejne 😉 Tenhle mesic mi neukazaly pozitivni ani jednou, a to jsem testovala fakt prubezne a hodnekrat, ale carecka byla porad hodne slaba, a nezvetsovala se. Ovulka stopro byla podle teplot, tak nevim. Dokonce jsem chtela vyzkouset tu metodu, kdy se pouzivaji ovu testy k urcovani tehu (podle ivana) 😉 Predvcera jsem testla a cerecka byla o strasne malinko silnejsi, nez v den ovu, tak jsem testla zase dnes rano, ale uz tam nebylo vubec nic......

ivana98
autor
2. feb 2008

tictac, to je zvlastne, ten vzostup lh si asi mala uplne kratucky, inak sa to asi neda vysvetlit. mne zase v minulom cykle konecne ukazalo uuplne ukazkovo pozitivy ovu test, tak som na seba bola hrda, ale to bolo aj tym, ze som pol dna nic nepila, aby bola moc koncentrovanejsia.

inak s vynimkou obdobia dvoch dni pred az dva po ovu mi na ovu teste neukaze vobec, ani naznak tej druhej.

jeeej, vidim ze niekoho predsa len zaujala ta metoda, temicka sice zapadla prachom, ale minule som videla jeden graf na ff, kde to fakt fungovalo, ak chces, este raz ho pohladam a skopirujem sem 😎

tictac
2. feb 2008

iva - ja jsem si tu neexistujici carecku vysvetlila tak, zes tam psala 8-9 dni po ovu, a ja jsem dnes 7dpo, takze jsem testovala moc brzo 😀 Zajimave to kazdopadne je, vetsinou ani netestuju na tehu, ale tenhle mesic mam nejake tuseni, tak jsem to chtela vyzkouset.... Uplne ukazkovy ovu test jsem nemela nikdy, vzdy to bylo slabsi nez ta kontrolni, asi se ten hormon nejak nevylucoval nebo co.....

tictac
3. feb 2008

iva - ja vim, ze to bylo skoro, ja jen vychazela z toho, ze den pred tim tam carecka videt byla, a druhy den na to vubec nic...zkusim kdyz tak za par dnu (pravdepodobne zitra, to budu 9dpo). Ten prvni graf je fakt zajimavy, koukam, ze vsechny tam maji zaznaceno docela dost hlen...ja z toho tehnhle mesic silim, tolik jsem snad jeste nikdy nemela 😖
Co mas v planu na nedeli? 🙂

verap
3. feb 2008

Ahojky, preji hezkou nedeli, my jsme se vcera rafli, tak je na chvili po snazilkovani 😀

tictac
3. feb 2008

verap - a jsi aspon mimo ovulku? 😀

ivana98
autor
3. feb 2008

juj, vero, koukej sa rychlo udobrit... teraz by to bola skoda, ked na tu ovu tak dlho calate 😅 😝

tictac, nedela bude taka normalna, upratvanie, varenie a tulenie 😎

tictac
3. feb 2008

ivana - muj manzel uklidil vcera, zlaticko, tak dneska nemusim nic..... 🙂

ivana98
autor
3. feb 2008

cakate, pardon 🤐

ivana98
autor
3. feb 2008

moj bol vcera na futbale, takze na upratovanie mu neostalo energie 😀 ale dnes ho nazeniem, ak nic ine, tak ho aspon prinutim umyt riad 😝

verap
3. feb 2008

Ja porad na tu ovulku cekam, doufam, ze teda nebude dnes 🙂

tictac
3. feb 2008

vera - tak sup sup usmirovat 😀
iva - ten muj ted prisel s tim, ze by se mmela uklidit zahrada....asi jsem ho prechvalila 😀 😀

ivana98
autor
3. feb 2008

ha, zahrada! esteze ziadnu nemame... 😝 teraz v zime sa predsa v zahrade neda nic robit. nie? 😕
ozaj... ma niekto z vas domaceho milacika? tak trochu ako nahradu za mimco? 🙂