Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
25. apr 2008

Violoncielka, nieco viem, ale mnoho este nie. Nalepilo sa na mna, odkedy tu obchendujem na MK 😀 a plus ja som zvedava, tak kukam internet, knihy a tak. A mam vyhodu, ze som studovala biologiu, takze mam niekde v hlave zabudnute latinske nazvy, cize mna ti lekari neoklamu 😀 Zatial som mala stastie na normalnych, ale ak nerozumiem, tak sa spytam. Inak oni niekedy ani nechcu aby clovek rozumel tomu, co pisu, ale u mna maju smolu 😀 Ja som si u gynekologa vypytala aj popis priebehu mojej laparky, sa cudoval, ale dal mi, tak viem, co so mnou robili 😀 Mna to ohromne zaujima, asi som mala studovat medinu...
No, proste, ak mozem, tak poradim. Ak nebudem vediet, tak si nastudujem 😀

Uf, mozem prist na tu vasu veceru? Ja mam vraj davnych predchodcov z Talianska, mozno preto mi je tak blizke... Ale stvrdla som v DE 😅 , kde musim roztapat lady.

ivana98
autor
25. apr 2008

Mirusch,
teda, ze snazilky s problemami, neurazaj 😝 😀 Lebo od vas zdrhnem k idiopatkam!! 😝
Inak tu laparku robia v mojom car-e ambulantne. Tiez sme sa divili, najma manzel, (bol na civilke na klinike) tak sme nechapali, ako ta par hodin po plnej narkoze mozu poslat domov. Ale asi vedia co robia 😅 Nas Car je priamo v budove univerzitnej nemocnice, tak ak by boli komplikacie, tak nie je problem. A mas pravdu, urcite zavisi aj od toho, aky zakrok robia, ci cisto diagnosticke (rychlo pokukat a hotovo), alebo aj driling, prip, odstranenie cyst atd...

Kde je ta Meleri, ved mala dnes ist na kontrolu?? Som nevozna aj za nu... aj tak nechapem, ze ju po IVF a pozitivnom teste okamzite nekontrolovali... ved ako umelinka je baba automaticky rizikova tehula, nie???

Violka, treba sa pekne informovat na koniku 😵 Aby s nami doktori nemavali podla toho ako si zmyslia. A to, ze sa muzik neinformuje - nic si z toho nerob!! Oni su taki skoro vsetci... 😀

mirusch
25. apr 2008

Ivuš, ani ma nehnevaj. Ak si dobre pamätám, tak som napísala, že väčšinou... a dobre vieš ako som to myslela. Len ty pekne ostaň aj tu s nami, si najlepšia, bez akýchkoľvek problémov 😵 A my ťa tu potrebujeme. Howgh.
Uf, mňa by nikto nedostal z nemocnice v ten istý deň po laparke... To som bola rada, že ležím a nehýbem sa 😅 A inak, veď som mala 2 dni drenáž. To pri jednodňovej nedávajú?

Meleri mala kontrolu? Lebo hovorila, že ultrazvuk až o mesiac, čo dosť nechápem... Normálne býva po 2 týždňoch.

A môj manžel a informovať sa? Haha 😀

poletucha
25. apr 2008

ivana- problem nevime...zatim mi delali jenom hormonalni profil a imunologii...vsechno v poradku. Manzel spermio na jednicku,ja ovuluju, MS celkem pravidelna...ted zkousim treti mesic clomhexal,jenze mi snizuje delozni sliznici,tak nevim 😒 V cervnu priletim a maj mi delat pruchodnost tou kontrastni latkou ale ne pod rentgenem ale ultrazvukem...prej je to za deset minut hotovy
Jinak jojo,tady ve spanelsku je to mazec 😀 nic tu nefunguje ....ale jinak je tu krasne. Dneska jsem se uz i koupala v mori 😉

mirusch
25. apr 2008

Poletucha a kde si v Španielsku? Ako som písala, idem o mesiac na 1 deň do Barcelony, tak hádam stihnem všetko dôležité...čiže napr. pláž 😀 😀
Tá priechodnosť sa mi u vás zdá rozumná zistiť, keď ste inak ok.

ivana98
autor
25. apr 2008

Mirusch 😀 tak dobre 😀
o drenazi mi nikto nic nespominal 😕 ani na to nechcem mysliet, dvakrat som mala drenaz po operacii na krku, dakujem neprosim 😖 ☹ (teda, ak je to to, co mam na mysli ja, ze do rany zasiju hadicku na odtekanie tekutiny / hnisu?!? 😅 )

Poletucho, takze ty si dalsia "nevysvetlitelna" 🙂 a merias bt? mame hodit kuk na tvoje krivky? 🙂 Inak... nechcem uz rypat, ale ta moja dr. zas tvrdila, ze priechodnost s ultrazvukom uz vobec nerobi, pretoze tym uzv je vidno este menej ako rtg. 😅 Ach jaj, kto sa v tom ma vyznat, vsak?? 😝

prajem vsetkym krasny vikend 😵

mirusch
25. apr 2008

Ivuš, hej, drenáž je presne to 😅 Mne to nič nerobilo, chodila som s tým ako s červenou kabelkou 😀 Hodilo sa mi to k červenému županu... Až keď mi to vyberali, tak som skoro sestričku zbila, som nevedela, že to tak bolí. Ale keďže som to nevedela, tak som sa nebála vopred a tie 2 sekundy som prežila 😵

Aj ja vám prajem pekný víkend 😵 😵

poletucha
25. apr 2008

mirush- jsem v Alicante 🙂
ivana- tak to nevim, asi ma kazdej CAR jiny postupy...me je to jedno,co se mnou chtej delat,hlavne at se neco deje...zabiji me to cekani,vim,ze se nesnazime jeste ani rok a ze je to docela normalni,ale tu nejistotu nesnasim 🙄
jinak bt merim 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/1c91d7

mmmk
25. apr 2008

Poletucha, to je to, co doktori nechapou - cekani! My se snazime s pauzou rok a pul, za tu dobu jsem mela jednu ovulaci! A doktori by me furt nechavali cekat. Pockejte, dejte tomu cas, moc spechate....... uz neee, prosiiim!
Az ted jsem zasla k doktorovi v CR, ktery me teda poslal na laparku, aby mohl zahajit nejakou lecbu. Mam za sebou jeden cyklus s clomikem (1-0-0) a pak uz mi dalsi ta doktorka dat nechtela. Rikala jsem to tomu doktorovi a ten jen kroutil hlavou, ze zacala u me s mym hormonalnim profilem s tak nizkou davkou 😎

Violon, parlo solo un poco, ma italiano mi piace. Ho lavorato in una osteria italiana in Germania... allora so cucinare 😵 😵 😵 Quanti anni sei in Italia?

poletucha
25. apr 2008

mmmk to je des, nekdy mam pocit,ze nekteri doktori dostali diplom za usmev nebo co...

meleri
25. apr 2008

Nazdar holky,

tak jsem vám chtěla říct, že dneska jsem byla na tom ultrazvuku a jsou tam dvě i se srdíčkem! 😅 tak nás už doktor "vykopnul" a máme si najít gyndaře..tak jsme mu řekli, že jsme počítali ještě s druhým ultrazvukem, ale to jen proto, abychom mu mohli předat dárek. 😵 už jsme si na něho za ty dva roky tak zvykli jako na nějakého strejdu, že nám to přijde líto že už ho nikdy neuvidíme... 😢

hele, ta italština je jak fránina, skoro tomu rozumím! 🙂

mmmk
26. apr 2008

Meleri, vzdyt to je SUPEEEER!! Gratulace 😵
Jo, franina maji s italstinou cosi spolecneho, proto psane franine zas trochu rozumim ja 😀 Ale fr. uz umim jen cist 🙄

Poletucha, bud rada, ze nejsi v Anglii, tam mi to prijde jeste silenejsi. Jsem ted trochu rozzurena na nemecke doktory, kteri jsou tak velice opatrni, ze mi nikdo nerekl ani o moznostech laparky. Pak prijdu k jednomu ceskemu dr. a ten me tam hned posle, nasadi utros, vyleci kvasinky a stanovi dalsi postup. A nevidi duvod nenasadit po laparce clomhexal, za coz jsem musela u nemeckych dr. velice bojovat 😠 Moc si preju najit v Nemecku doktora, co bude chtit v lecbe pokracovat 😵

poletucha
26. apr 2008

meleri- to je skvely!!!moc jsem na tebe myslela, kazda "stara" snazilka tehulka me povzbudi nevzdavat to 😉 moc gratuluju a preju stesticko 🙂
mmmk-tak drzim palce,at nejakyho najdes. Ja zustanu radsi v CR 😎

mmmk
26. apr 2008

Poletucha, ja byla relativne spokojena s dr., co jsem mela doted, jenze se budeme stehovat na opacny konec Nemecka a ja jsem s hledanim zase na zacatku.
Docela me se.e, ze vetsina doktoru bere mereni BT na lehkou vahu. Dr. v DE mi delala hormonalni profil, aby zjistila, jestli fakt nemam ovulaci, pritom Dr. v CR mi rekl, ze ta anovulace je z tech grafu snad zcela jasna!
A chapu te, ze ke spanelskym doktorum nechces. S malym nezavaznym problemem je to ok, ale s neplodnosti uz bych fakt nasla odborniky.

mirusch
26. apr 2008

Meleri 😵 😵 😀 😀 😀 Co sme ti vraveli? S takym hcg to museli byt dvojicky!!! Tak sa s tebou tesim, aj ked dvojicky to je fuska, ale chceli ste rodinku, tak to mate vybavene jednym supom. Kraaaasa. Ale ved vasho lekara-strejdu mozete prist navstivit aj s dvojickami, isto sa potesi 😉

Mmmk, tesi ma, ze si konecne nasla lekara, co s tebou nieco robi. To cloveka potesi. Aj ked kazda krajina ma specificke zdravotnictvo, az tak by som to netvrdila, ze tam su taki lekari a tam taki. Vsade su vselijaki. Pocula som o gynekologoch v SR, co boli super a pomohli a zase taki, co sa za roky nepohli z miesta, nemohuci, nevediaci. Takisto v DE som mala do cinenia aj s takymi, co len kukali ako puci a s takymi, co vedeli, co treba. Z mojho gynekologa som trosku zmatena, lebo v niecom je super, inak o laparke mi povedal hned, ako som k nemu prisla s tym, ze sa neda otehotniet a potom prisli aj bolesti a nakoniec mi ju vybavil, ked som o nu poziadala, termin som mala do tyzdna. Ale na druhej strane som ocakavala, ked cloveka boli vajecnik, tak zacne patrat a nie, ked nic na sone nevidi, tak nevie co dalej. Dokonca mam take podozrenie, ze tu cystu som mala kvoli nemu, pretoze som sa ho pytala, ako mam brat horm. tabletky-dvojfazove, aby mi neprisla MS do jednej operacie a on mi poradil brat druhu fazu dalej, co teraz viem, ze je blbost, lebo mi tam nieco neprasklo ako malo a narastlo za tyzden do cysty. Ale kaslat na to, je to za nami a uz bude len lepsie 😵 Inak moj gynekolog tu v DE je slovak...

A vidis, asi zoberiem tych mojich par grafov do centra, ze co na to povie Dr. Som zvedava...

mmmk
26. apr 2008

Mirusch, ja to myslela tak, ze doktori v Nemecku, se kterymi jsem mela co do cineni. Ne, ze vsichni doktori. Stejne tak i v CR. Vzdyt ja jsem chodila od svych 17 do 23 k jednomu hnupovi (omlouvam se za vyraz, pochopite proc), ktery mi lecil nepravidelny cyklus HA, kdyz jsem chtela HA vysadiít, skarede mi vynadal, pak jsem to dlouho nedostala, porad to resil jen vyvolavackama s tim, ze se s tim neda nic vic delat. Mela jsem zanet, resil ho vyvolavackou. Na vetu "mam kvasinky" mi vzdycky rekl "A kdo nema!" 😠 Takze ja jsem rada, ze jsem narazila na doktora, co aspon jedna a nesnazi se porad neco oddalit a nevymlouva se na to, ze jsem mlada a mam tomu dat cas 😠 😠 😠 Mimochodem mi rikal, ze pokud chci otehotnet a nejde to a nikdo krom me s tim nic nedela, tak by mi to mohlo treba zpusobit skody na psychice. Pry v pripade nepravidelneho necyklu jako u me, by rok rozhodne necekal. Rok je hranice u zdravych paru (pravidelne menstruujici ovulujici zena). 😉

meleri
27. apr 2008

Poletucho,

dík moc! fakt jsme už byli zoufalí, protože nás už všichni přeběhli, a už dávno otěhotněli, takže už to začínalo být zoufalé...no ale přecejen se na nás štěstí usmálo...no já si zas říkám, že přecejen mi tam nahoře někdo nadělil fakt co jsem si přála, protože jsme do třiceti chtěli mít dvě děti..a já si říkala, no tak aspon nakonec to jedno, a šup dvě a najednou, aby to do těch třiceti přecejen vyšlo! 🙂)

Mmmk, a kde vlastně v německu bydlíte? Držím palce at ti to dobře dopadne...co je clomexhal? Jinak to je fakt drsné, ty doktorovy rady s těmi kvasinkami...jinak s tím doktorem souhlasím...my byli tak dlouho neplodní, že už nám to lezlo na mozek....večer už jen telka, mlčení...tedkom mi přijde, že jsme konečně zase začali žít veselý život.

Mirusch,

asi je to pravda, nedá se asi soudit podle země, protože já např. poznala dobré doktory jak v česku tak tady a např. i v Anglii byl třeba super přístup ..asi fakt záleží na koho narazíte..

ivana98
autor
28. apr 2008

Meleri, gratulujeeem. My sme to vedeli, ze budu dvojcatka 😵 a konecne si si dala povedat a upravila pas 😝

Poletucho, uplne ta chapem... sme na tom podobne ako vy. Tych x neuspesnych mesiacov mi rozhodne nepride byt malo a jedna moja dr. sa tvari, ze kym sa nesnazime dva roky, tak nemam otravovat. Mam v hlave momentalne tak trochu zmätok...
v Alicante som bola, je tam krasne. Aj ten hrad na kopci, mam odtial uzasne fotky 😵

Mirusch, ale predstav si mat tu drenaz na krku 🤐 som cele noci nevedela ako spat, aby som si to nahodou nevytrhla 😖 no jo, ale v bruchu to snad prezijem... ale k tomu zmätku v hlave - najnovsie moj muzik vyhlasil, ze by bol rad, keby som sla na pripadnu laparku az buduci rok, lebo on je presvedceny ze do konca tohto roka sa zadari samo od seba...ach jo 😨

mirusch
28. apr 2008

Mmmk, uf, tak takeho lekara by som asi zbila 😠 😠 Teraz som uz v stadiu, ze len raz mi niekto nieco obdobne povie, tak odchadzam. Bola som u ortopedicky, co mala strasne vela ludi, cakala som 2 a pol hodiny, co v DE nie je az take bezne, vsetci ma popredbiehali a ked ma ako poslednu zobrala 😠 tak mi venovala 2 minuty, ze prejdite sa hore-dole, zohnite a poslala ma prec asi v takom zmysle, ze ved chodim, o co mi ide...ale aspon ma vypisala na magn. rezonanciu. Tak som sa objednala, ale vysledky som riesila uz u druheho lekara, s ktorym som spokojna, pretoze mi venuje pozornost, cas a veci riesi.
A verim tomu, ze to moze mat dopad na psychiku, boze, ved kolko frustracie to je a pocitov bezmocnosti... Ale som rada, ze konecne nieco s tebou robia!!

Ivus, na krku...oj. Tak brucho je isto lepsie. Inak, mne to prisili o kozu, aby som si to nechtiac nevytiahla...vobec to nebolelo, len to vytahovanie. A na muzika nedaj, laparka nie je zla vec a tehu budes, len si myslim, ze laparka tomu moze pomoct... hlavne ak ti prefuknu vajcovody, kuknu vajecniky, ja by som do toho isla. Napis si pre a proti ... alebo si hod mincou 😉 Ja viem, nie je to sranda, ja to zlahcujem. Proste sa zamysli nad laparkou teraz a buduci rok a pri ktorej myslienke sa budes citit lepsie, tak tu moznost nasleduj. Tvoja intuicia ti odpovie.

kitten
28. apr 2008

Ahoj vsichni po vikendu!Meleri - dva vanocni darecci - Moc ti to preju a at mas co nejmene rannich nevolnosti 😝MMK - dobre ze jsi nasla jineho dr. -beres uz neco na tu ovulku? Ivi, a manza ma vse v poradku?Pokud ano a je to tve posledni vysetreni tak do toho jdi - alespon budes vedet jestli je tam nejaka prekazka. Ja na laparku nemusela, protoze pri IVF pruchodnost neni potreba...Miirusch uz mas nejake vysledky? 🙂

ivana98
autor
28. apr 2008

Mirusch, hm..clovek si vacsinou mysli, ze ak ma lekar vela pacientov, tak to znamena, ze je dobry..Ale pripade tej ortopeticky to asi nebolo tak 😖 Ale u zubarov take pravidlo vacsinou plati 🙂

Ale nie, nic so mnou nerobia. Sice som si vydupala, ze mi normalna lekarka pozrela uzv, ale to je asi vsetko. Aj u manzela je to ok. Momentalne som zas "vo vzduchu", to znamena, ze sa mam ozvat kedy chcem laparku, to je vsetko. Ide skor o to, ze stracam nadej, ze sa to "zrazu" podari... a aj o to, ze mam zrazu akosi niekolko roznych "Baustellen", pracu, chceli by sme nove auto, manzelovu pracu... proste by to cele davalo vacsi zmysel keby aspon jedna vec fungovala...
(ja viem, to su obvykle vylevy, ved som 1 dc, tak preto... )

kitten
28. apr 2008

Ivi - Nadeje umira posledni!u nas je to taky tak - vsechno se deje naraz.. Tou laparkou nic nepokazis a alespon budete vedet na cem jste. Jak dlouha je na to cekaci doba u vas v Nemecku? Vis my jsme doufali 2 roky ze se nam to podari - nekdy se tomu holt musi pomoct 🙂

mirusch
28. apr 2008

Kitten, ja zatial cakam - buduci tyzden idem na pohovor, ci teda ideme do toho a ci netreba este nejake vysetrenia. Proste cakam. Ale cas si vyplnim cestovanim, tak nebudem tolko na IVF mysliet.

Ivus, poznam take stavy - ale niekedy plati to "pred usvitom byva najvacsia tma". Aspon u mna to tak bolo. Ked som myslela, ze je koniec sveta a nemoze byt horsie, tak sa stal zazrak...netykalo sa to dietata, ale bola to presne situacia z "nic sa nedari, vsetko je na p..." na "tak predsa!!!". Niekedy je tak, ze sa nedari...my osobne sme teraz tiez v takej faze... a niekedy zrazu veci vychadzaju. Zistila som, ze ked zasvieti slnko a ja si dobijem baterky, zacnem byt pozitivnejsia, tak vtedy to ide lahsie. Skus si naladit myslienky z... nedari sa na... vsetko sa vyriesi, ked pride cas a vsetko bude presne tak, ako si to prajeme a ako to ma byt. Ak si teraz klopkas na celo, tak ta chapem, ale ver mi, ze by som to nepisala, keby to nefungovalo u mna tak. Precitala som si teraz vybornu knihu o pozitivnom mysleni a podvedomi a to mi tiez dost pomohlo. Niekedy sa nam nestane to, co chceme, ale nieco ine, co moze byt este lepsie. Ja som napr. strasne chcela najst pracu v BA, nenasla som, tak som sa prestahovala do DE k priatelovi. A lepsie byt nemohlo, lebo to viedlo k svadbe a vlastne k tomu, co som povodne chcela - vlastnu domacnost a manzelika. Meleri chcela babo a zrazu budu dve do 30, co bol vlastne povodny plan 😵 A tak dalej.
Uf, dufam, ze si nemyslis, ze mi sibe. Ale ja to proste vnimam tak. Ze aj ked veci vyzeraju beznadejne, stale moze byt lepsie.

kitten
28. apr 2008

Mirusch tak "fingers crossed" aby se to u tebe od pristiho tydne rozhybalo 😉Ja jsem zacla zahradnicit - hrozne me to relaxuje zasadit seminka a pak koukat jak pomalu vystrkuji ty zelene hlavicky.. 😎

meleri
28. apr 2008

Ivčo,

doktor mi to nakonec tak vypočítal, tak jsem to dala podle něho, páč říkal, že ty dvojčata se prý dycky narodí tak o dva týdny dřív..což je fajn, protože aspon snad budu mít šanci nachystat aspon stromeček,atd...budou to naše první vánoce ve Francii! Jinak to že jsi zmatená fakt chápu...člověk fakt neví, co si myslet..a navíc ještě do toho to čekání...a kdy to budou ty dva roky? No jestli to tak nějak tušíš, že to přirozeně nevyjde, tak je jasné, že ti to přijde jako ztráta času. Držím palce, at to rychle uteče, nebo na ně vymyslete nějaký fígl..že jste se spletli a že už to dva roky bude ted, ale to je asi blbost..

Kitten,

já mám tak nějak "celodenní" nevolnosti..teda hlavně z smradu z masa a ryb, to fakt nesnáším! Zivím se samým ovocem, krupicí a ještě tak snesu rýži, a polívky, ale zelenina nebo maso, fakt ne! 😨

Mirusch,

souhlasím..já už byla fakt z toho všeho nazbláznění...5 IUI plus dvě IVF, furt to samé čekání na konci každé procedury, člověk už tomu fakt nevěří..a najednou to vyšlo..snad to tak opravdu v životě je..že když to opravdu moc chceš, a těšíš se, tak nic..ale jak si začneš fakt moc zoufat až ti z toho šibe, tak pak jo..

mmmk
28. apr 2008

Hm, tak ted jsem napsala dlouhy prispevek a pri odeslani me to odhlasilo 😠

Jen jsem chtela napsat, ze snad nam tu, Meleri, necha nejake tehotenske viry 😉

Ivi, ja tuhle tvoji situaci chapu. Jak mi doktor rekl, ze me posila na laparku, predepsal mi nejake veci na kvasinky, utrogestan, vypocital ms a objednal na laparku do nemocnice 😅 , tak jsem prisla s zadankou do auta, pobrecela si a jela do lekarny pro leky. Byla jsem pekelne vydesena, ale kdyz si prectes diskuzi Laparoskopie/Hysteroskopie, tak to strasne spouste holek pomohlo. Treba mas nejake pavucinkove srusty ve vejcovodech a vajicko se poradne nedostane ven a spermie k nemu 😒 A tomuto laparka pomuze. Tak to zkus brat takhle 😵

Kitten, kdy ze to jdete na to IVF?

meleri
28. apr 2008

Holky,

z té hysteroskopie nebo hysterografie strach fakt nemějte, a stojí to za to! Aspon člověk ví, na čem je...S lapárkou nemám zkušenosti, ale určitě je to taky lehká operace.

Pro mě je zatím nejhorší zážitek ze slepáku a z vrtání zubů.

🙂

kitten
28. apr 2008

MMK 14.5 by mel byt ver embrii a pak 16. 5. transfer takze to mame za par 🙂 Uz 12 dni picham lek na "uspani" vajecniku , ve ctvrtek jdu na scan jestli se mi ztencila sliznice v deloze a pak zacnem stimulovat rust folikulu. Zatim jsem opravdu mela jen boleni hlavya par pupinku na obliceji takze vzhuru do dalsi faze...Jak dlouho budes brat ten utrogestan?Ma vliv na ovulaci nebo na rust sliznice v deloze?

mmmk
28. apr 2008

Kitten, ja mam ten utros brat na vyvolani krvaceni ze spadu. U me se o ovulaci neda mluvit, mam PCO, coz ted v posledni dobe dve doktorky nepoznaly :-/ Takze pri laparce krom pruchodnosti drilling cyst 😅

kitten
28. apr 2008

No to je des - jaktoze to nepoznaly? delali ti ultrazvuk?