Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
24. sep 2009

mirusch, no asi jsi, to víš no německo a čechy jsou pořád docela rozdíl 😀.
Tak oni asi závážné případy vozí, ale jinak ne. Hold podle mne měla smůlu...
A zas mi skoro přijde zbytečné, aby kvůli běžnému porodu přijela sanitka, je rpavda že toho taxíka si může vzít přeci každá...
Já jsem hold na tenhle systém už natoli zvyklá, že mi to divné ani nepřijde... Tak ono není až zas tak časé, že když máš registraci, tak tě nepřijmou, to musíš mít smůlu. Ale třeba josu povinné všechny kontroly měsíc před, když jednou nepřijdeš, registraci ti zruší, to mě přijde horší...
K té kamarádce, někde to zakazané je, ale tohle většinou mají všechyn porodnice na webu, kde je to možné a kde ne. Ono to na dosti místech nejde kvůli prosotru a soukromí ostatních, což ale neříkám, že byl zrovna tento případ... Ono i kdyby si stěžovali, stejně jim to bude k ničemu... 😉

mirusch
24. sep 2009

Blondy, ved ano, obycajne nie, ale akutny problem by mali a ked zena krvaca, tak to normalne nie je. Si myslim.
Inak, v DE existuje aj nemocnicny transport, proste si ich objednas, zavolas, aj vyzeraju ako sanitka, ale su bud modri alebo inej farby...
Ved to je ten problem, ze ludia jsou zvykli...A preto to ostava ako to je a nikto nic nemeni, lebo ved to ludom vyhovuje, nie? 😔 No, myslim, ze keby som ja mala nejaky zavazny problem (ktory naozaj mohol skoncit zle) a takto by sa ku mne spravali, tak to zrejme zverejnim. Casopisy su vdacne za bombasticke pribehy...

Ja si viem zahryznut do jazyka, ked sa jedna o malickosti alebo naozaj veci neohrozujuce moj zdravotny stav, ale iba pohodlie, bola som v DE v nemocnici, kde som mala po operacnom zakroku brutal bolesti - od preplachovania mocovych ciest, ledva som to rozdychala, sestricky mi aj hned pichli proti bolesti, ale s komentarmi typu - ked vas boli chrbat, chodte k ortopedovi 😠 Som jej mohla nakreslit, kade mi vedie ta mocova cesta a kde presne mam oblicku 😠 A ked mi to prestalo, tak ma donutila posadit a bolesti zacali znova. A aj ma predavkovali liekmi a cely den som im tam zvracala a bolo mi strasne zle, ani domov ma nemohli pustit. Ale budiz. Nestazovala som sa. Stane sa. Ale raz ked ide o vaznu vec alebo aj o to, ze rodim, je to pre mna nieco vynimocne a pre manzela tiez, tesime sa a chceme to zazit spolu a niekto manzela posle prec a ledva stihne porod, tak to uz je o com? To by som sa ozvala, alebo si proste dupla, ze pojde prec len cez moju mrtvolu 😀 hlavne ked som na izbe sama, vsakze.

blondynka400
25. sep 2009

mirusch, prostě DE je jinde, bohužel a ještě dlouho bude...
Jinak si ale myslím, že rychlá funguje v čechách výborně, já mám tedy s nimi ty nejlepší zkušenosti a vždycky byli hrozně fajn a fakt veděli co dělají. Hold je spíš občas problém se slepicemi na dispečinku....

Jo Mirí, občas si můžeš dupat jak chceš, ale stejně ti to nepomůže a občas to jinak nejde, takový už je hold životr.... Tedy ty jsis taky prožila věcí, chudinko ☹ 😵

mirusch
25. sep 2009

Blondy, ved ja viem ako to chodi 😔 Ale stale ma to rozculuje. Inak, tiez si myslim, ze zdravotnictvo v SR a CR je na vysokej urovni a ked treba tak sa kona rychlo. V porovnani s takym UK je to fakt na jednotku. Ide len o ludsky pristup, to mas pravdu. Viem, ze ked na pohotovosti zistili, ze s mojim otcom to fakt je velmi vazne, tak doleteli zachranky dve (ale dostal sa z toho 😉 )
No, ano, prezila som si, ale aj ciastocne zbytocne, problem bol inde, ale ved kukli. Nestazujem sa, mohla by som byt na tom ovela horsie. V IVF teme sa to len hemzi neskutocnymi pribehmi 😔 A co potom ti smrtelne chori ludia... Cize ja som vdacna. A keby nebolo zle, tak by sme si tie dobre chvile ani nevazili, no nie 😉

blondynka400
25. sep 2009

mirusch, no já když to srovnám s italským, tak české zdravotnictví je fakt super. Vůbec nevím, na co si lidí stěžují....
Jojo, máš pravdu 😵

mirusch
25. sep 2009

Blondy 😉 Inak ja som ohurovala vsetkych lekarov mojim pristupom 😀 Vzdy sa tak opatrne pytali a navrhovali, ze toto alebo hento, ze zrejme teda laparoskopia a tak a ja ze dobre, ze kedy, ze super, nieco sa deje 😀 A pred op. som dodavala odvahu a dobru naladu vsetkym na izbe, ktore sli predo mnou ci za mnou 😝 Isto, potom s bolestami to bolo horsie, to sa starala o mna 80 rocna babka, ale optimizmus ma neopustil. Pokial nejde o zivot, tak ide o hovno. To hovori moja mama. Ma pravdu.

kleopatris
25. sep 2009

ahojte 🙂

to je tema, nemocnice brrrr 😒 stravila som v nich detstvo a dufam, ze uz len porod a potom uz radsej ee 🙂
ja musim priznat, ze slovenskym lekarom velmi doverujem (jasne nie vsetkym, ale uz mam svojich 🙂 ) a napriklad k zubarovi chodim stale na slovensko a pokial som nebola tehu aj ku gynekologovi len tam. Ok nemame take vynmozenosti a nove nemocnice, ale lekari su podla mna vysokokvalifikovany, sice dost naladovi, ale sikovni 🙂 a sestricky...tie mile zdrhli vsetky do rakuska a nam tam ostal vacsinou len ten neprijemny zbytok 😒

dnes sa nam ochladilo, vsimli ste si 😵 dufam sobecky, ze uz to tak ostane 😀 normalne mi vybehla "husia koza" cestou do prace, naaaadhreny pocit, hned mi je lepsie na svete 😀

mirusch ty toho uz mas fakt vela za sebou ☹ neni ti co zavidiet, aj ked nejde o zivot, i tak to boli ☹

mirusch
25. sep 2009

A kde ste vsetky? 😕
Kleo, mas pravdu s tymi lekarmi a sestrickami. Ja to tiez tak vidim. Ale odbornost maju vysoku.
No, u nas sa dnes oteplilo 😀 A vikend ma byt tiez slnecny a teply. No, teply... 20-21°C.
A co boli, to preboli... 😉

Musim sa vam ale postazovat. Len tak strucne 😅 Dnes som sla za svokrou s nakupom, na schodoch som stretla svagra. A len sme poculi za dverami stonanie. No moje nervy. Lezala tam svokra (neviem co by svagor bez kluca robil, nenosi ho so sebou 😠 ). Nevieme preco nestlacila ten gombik (kontakt na pohotovost), co jej visi na krku. Ale to je uz jedno. Proste v byte katastrofa, doplazila sa tam z obyvacky, vsetko po ceste postrhavane, vratane telefonu, no nevieme z nej vypacit, co sa stalo a preco nestlacila gombik. Svagor sa zmohol iba na to, ze na nu za to krical (sok), ja som konala. Zavolala som sanitku, snazila sa svokru aj svagra upokojit, zavolala som manzela, utierala svokru, bola cela spotena...Do desiatej vecer sme boli v nemocnici, asi 5 lekarov ju tam bolo kontrolovat, nakoniec sa zistila pricina - infarkt. Lekar si nas zavolal bokom a rovno nam povedal, ze moze kedykolvek umriet. Ze sa budu snazit, ale nikto nevie ci pomoze, ci nie. ☹ Takze to bol moj dnesny den. Ako hovorim, pokial nejde o zivot, ide o hovno. Myslite na to a budte dobri na svojich blizkych.

Neviem, kedy sa mi podari ozvat, zajtra mam cez den kurz, ako dobrovolnicka zadarmo, tak tam uz teda pojdem, ked som zapisana. a potom do nemocnice. V nedelu rano idem volit, potom par povinnosti a poobede by som mala byt v muzeu. Ale budem sa snazit kuknut. Myslite na mna.😔

lenkove
26. sep 2009

Mirusch

vela sily, myslime.... 😔

schnucki
26. sep 2009

mirusch myslime na tebe, na vas .... drz se a prejem hodne sil 😔

kdyby neco, zavolej nebo pisni, proste se ozvi ....

schnucki
26. sep 2009

jinak zareagovala jsi super, je dobre ze dokazes zachovat chladnou hlavu .... a reakci jejiho syna teda nepochopim, proc na ni proboha zacal kricet???

jinak ja mam nejakou divnou ms, ve ct prisla, normalni jako vzdycky prvni den a vcera uz jen tak trosku, dneska tam toho taky moc neni .... me klepne 😝

mirusch
26. sep 2009

Ahojte, dakujem 😉 No, dnes rusno, bola som na tom seminari, v nemocnici, svokra je na kysliku, nevladze sa ani posadit, proste cakame, co bude...
Schnucki, no, ako som pisala, on aj moj manzel podobne reaguje v stresovych situaciach - panika a pripadne aj krik. Svagor bol z toho cely hotovy, ze co keby tam bola celu noc, zlakol sa. Proste som rada, ze som tam bola a rozhodla sa sanitku zavolat, nieco mi hovorilo, ze treba. Ja som proste bosorka. Vid nasu izbu spred 2 dni, tiez som tusila, ze nieco nie je dobre a sla som tam 😝

No a tvoja MS, to ti neporadim, ale ja mavam tiez divne MS, ved naposledy o tyzden skor. Mozu byt poplasene hormony, nizka sliznica, cojaviem....Pripadne si to chod overit k Dr.

Ok, ideme do restiky trochu vyventilovat...Pa.

mirusch
27. sep 2009

No nakoniec sem chodim ja najcastejsie? 😕 No toto 😀 Ideme volit. Kuknem vecer. Pa.

schnucki
27. sep 2009

dobre ranko,

aha, no je dobre ze jsi tam byla, asi mas takovy ten sesty smysl pro tyhle veci 🙂 .... me napadlo ze jsem treba nemela ovu a tim padem ta ms byla takova slaba, dneska je skoro pryc, coz je fakt divny, mela jsem dva dny spineni, pak nic, pak jeden den slaby krvaceni, pak zas nic, pak zas den krvaceni, pak jen slaby a ten uz jen spinim .... no kleplo by me, ale co, kdyztak skocim na kontrolu .....

jinak jaky byl vikend?? my se vcera flakali, dneska pujdem asi na prochazku a budem se zase flakat 😀

mirusch
27. sep 2009

Schnucki, ziadne kdyztak.... Proste chod k Dr. a hotovo!!! 😠
Tak to uz ani nepoznam, ze flakat sa 😝 Dnes som volila, kukala Pflegeheim, pracovala v muzeu a bola na navsteve v nemocnici. A teraz sa spamatavam z migreny 😠 Asi mi zase ide MS. Zajtra nemocnica, Museumstee-mesacny pohovor a mala by som konecne zehlit, uz mam taku kopu, ze cez nu nevidim. A co je horsie, nemam si co obliect 🙄

Inak som smutna, lebo ten Pflegeheim (teda miesto, kde sa staraju o starych ludi) je prenadherny, novy, krasne izby, este aj tie polohovatelne postele su take, ake poznam od starej mamy, s vysokymi pelastami, oranzove, zelene, modre koberce, naaadherna spolocna obyvacka, s Flat-screen telkou, vselijake super vymozenosti, taka vana, ze teda moj manzel povedal, ze si ju berie domov, s dvierkami, co sa otvaraju ako na sportaku - dohora... Naozaj sa tam ludia musia citit ako doma. Skoro som tam ostala 😀 Aj sme tam preventivne svokru zapisali, ale zrejme si to nebudeme moct dovolit. lebo so vsetkymi prispevkami od poistovne a jej dochodkom, by sme museli doplacat 600-800 EUR, co proste nemame. To by som musela ist pracovat a celu vyplatu na to odkladat. Je to smutne. Nevieme co bude. Tak teraz len dufame, nech nam do cesty pride nejake riesenie. Lebo dnes bola svokra celkom cula, mozno sa napriek prognozam ako-tak zotavi, ale doma ostat sama nebude moct... 😒

lenkove
27. sep 2009

Ahojte
Mirusch, budem vam drzat palceky... tych 800 e je dost.. najma ak chybaju.. dufam, ze sa to vsetko dobre vyriesi...
Ja pozeram volby, som velmi rada ze sme teraz tu, teda ked su volby, mna politika celkom zaujima a najma pozorovanie spravania pred volbami a po nich 😀 Aj ked tu mi koaliciou zobrali vietor z plachiet, no teda 😀 😀
Inak je tu krasne pocasie, ja sa snazim cvicit, lebo som na dovolenke a po nej trosku zlenivela... chrbat mam uplne slaby, dnes som si len tak lahkymi cinkami /ze kilo/ pocvicila doma dve serie po desat a citim 😝 no hroza..
okrem toho som spadla na korculiach a narazila si trosku kostrc, tak aj to citim 😅

Inak, slubila som vam referencie na nemcinu: chodim na B2, mame ucitelku rusku a je nas tam 18. je to vecerny kurz, 2x do tyzdna. Ucitelka je strasne zlata, ma taku super energiu, je to fakt fajn, som rada, ze sme sli! 😵 😵 teraz sa aj moja nemcina dost zlepsila, akoby sa mi zrazu vytvorili mozgove prepojenia 😀 rozumiem uz uplne super, aj leicht po bavorsky 😉 v rychlom slede rozoznavam slova, viem ich pouzivat, no sme radi, ze sa to rozbehlo. Zobrala som si do ruk slovnicek, co som sa s nim ucila pred pol rokom a tam som si slovicka, ktore som sa chronicky nemohla naucit ozacovala ceruzou. A teraz ich nielenze viem, ale ich aj pouzivam 🙂
Nemam este aj spraveny ziaden papier, rozmyslam ci si spravit aj B1, teda Zertifikat deutsch alebo rovno B2.. neviete mi poradit, ked by som si chcela hladat pracu,ktore je dolezite? dakujem vam 😵

No ale SPD poriadne stratilo, teraz pozeram Steinmeira, je mi ich normalne luto 😝

zuzka11
28. sep 2009

Dobre ranko! V CR je prodlouzeny vikend a je hezky! Kleo - to bys nebyla rada, co? 😀

Miri - to je teda.....neco podobneho se nam stalo s dedou, fakt to chce nejakou stalou peci....tohle se mohlo stat kdykoliv a muze se kdykoliv opakovat, hruza....a ty mas pochvalu, jak umis super reagovat......

Schnucki - MS muze byt pokazde jina, ale pokud neprijde vic, tak bych i zkusla test......myslim na tebe!

My se mame fajn, pridala jsem nejake fotky, tak kdo budete mit zajem, mrknete, zatim je kazdy den jiny, ale ja uz zacinam mit roupiska a v tydnu pojedu aspon do knihovny......Preju vsem kraaaasny den a ja jeste nakouknu, ted jdeme budit tatku, at si prebere peci o synka🙂))

puska16
28. sep 2009

ahojte..
lenkove- ja som v nemecku uz vyse troch rokov, zacala som nemcinu uplne od zaciatku, lebo som vedela akurat tak pozdravit a podakovat, a to je vsetko, spravila som si intenzivne kurz B1, fajne ma to odstartovalo, ale najviac sa tak ci tak naucis hovorenim, s kazdym kdekolvek a akokolvek...to je na nezaplatenie...pracu si najdes aj bez papiera, teda bez hocijakeho kurzu ked budes vediet nemecky...teda a podla toho co by si chcela robit... 🙂 kde sa nachadzas inak v DE???

kleopatris
28. sep 2009

ahojky 🙂

mirusch to je mi luto so svokrou ☹ ty sa s nou chudinkou este natrapis ☹ este ze si taka nasa statocna bosorka, inak ktovie jak by vela veci skoncilo 😢

lenkove super, ze uz vam to tak ide 😵 mne to tiez najprv trvalo, ale potom z nicoho nic uz som vedela po nemecky 😀 a je zlate, ze vas ruska uci nemecky 😀

zuzi krasne fotecky si pridala 😵 booze uz aj sa tesim na taky maly krasny uzlicek, jak je ten vas 😵

a to pocasie...no komment 🙄 ono jesen nepride, asi az porodim 😅

u nas inak nic nove, som tento tyzden doma, dala som sa vypisat, lebo uz toho zacinam mat celkom dost...grcat som este neprestala a zacinaju mi pomaly brutalne bolesti chrbta a krizov...jupiii a to ma prdolik este len 250 gramov ci kolko, sa tesim az bude mat 4 kila 😝

ahoj puska 🙂 ty si odkial v DE?

lubinka9
28. sep 2009

ahojte kocky 😵

som spat! O kilo tazsia a o 1cm cez pupek sirsia 😅 Proste SK strava, pecena kacica, huspenina a pod. Ale nedalo sa odolat, tak skoro to mat nebudem. Ale uz som zasa na celozrnnom chlebe a salatoch 😀 Ved by to takto neslo dalej.
Bolo nam super, vsetci sme sa radovali z pipika, pocasie paradne. I ked nam bolo dost teplo pocasie sme neodhadli a nemali sme so sebou letne veci. Ale inak parada.. 😵

mrnus sa mrvi coraz viac, uz aj buduci Tato vystihol a sahol si 😵 A bol namakko 🙂

vidim, ze ste kopec popisali
miri, myslim na vas..
zuzi, kukla som fotecky, nadhera 😵 Adamko je uzasny!

drzte sa kocky, ako hovoril jeden rosniciak v CT televizii (mozno stale hovori): preji slunce v dusi 😵

kleopatris
28. sep 2009

jeeej lubi, akurat som na teba myslela, ze by ste uz mali byt naspät 🙂
a co svokra? pri pindikovi aj zabudla, ze bola nahnevana? 😵

janulka04
28. sep 2009

Ahojte babule...hlasim prichod zo Slovace 😀
no a u lekara teda nic moc, lebo bolo vidno len dutinku, ved je to skoro este, za da tri yzdne mam ist znova, ale zrejme pojdem uz tu, sa mi nechce treposit znova na Slovensko...a vy ste mali aky vikend?
Lubi: viem si predstavit, niet nad domace mnamky, i ked su straaaaaaaaaaaaasne nezdrave 😀 😀 😀

lubinka9
28. sep 2009

kleo, ach jo.. chudatko.

u nas je teraz zima, vcera bola nadherna nedela, spravili sme si vylet po okoli. Dost ma to unavilo a citila som hlavne krize. Ale konecne som sa viac hybala. Doniesla som si z BA aj fit loptu a knihu Joga pre tehotne, tak musim so sebou zacat nieco robit.

kupila som si na SK ladove gastany-coko tycinku, mozno poznate. Ja to milujem. Kupila som celu krabicu ako mirusch vtedy rumbu 😀 Ale triezvo s nimi, 1x tyzdenne snad nevadi 😅

janulka04
28. sep 2009

😀 😀 😀 lubi

lubinka9
28. sep 2009

kleo, zabudla veru, to su take prchke povahy, o 5 min uz o nicom nevie. Ale svokrovci velmi prekvapeni neboli. Nasi sa velmi tesili, mama aj slzu vyronila 😵

ahoj janulka, veru, preco vsetko take mnamky je nezdrave. Takze mate dutinku? Neboj este je skoro o 2tt to uz bude ine.

kleopatris
28. sep 2009

ahoj janulka 🙂 aj dutinka je super 😵 aspon vies, ze je tam kde ma byt 🙂

lubi jednu tyzdenne? boooze mat tak tvoju disciplinu 😅 to ja tak jednu denne 😀

lubinka9
28. sep 2009

kleo, ja musim mat disciplinu uz sa mi dost gulatia licka. Buduci utorok mam kontrolu, som zvedava na vahu i ked ja ju doma mam takze viem 🤐 A musim to trocha spomalit. Predsalen nemam 180cm.

puska16
28. sep 2009

kleopatris - ja byvam nedaleko mnichova teda tak 80km smerom na kempten...mozno to poznas 😀
lubinka - ladove gastany bych si dala ihned!!! mnaaaaaaaaaam 😝

lenkove
28. sep 2009

Ahojte
vitam vsetky doma 😵 teda v Nemecku z domu ci ako 😀 😀 😀

Puska
niekde vyzaduju konkretny papier, preto som sa pytala, ale je to ten Zertifikat deutsch 😉 inak, papiere si chcem spravit co najvyssie, kedze tu neplanujem ostat cely zivot, tak aby som doma mala "papier". Podla mna to nie je zbytocnost, zodpoveda to urcitej urovni ovladania jazyka a ja by som rada vedela na ktoru uroven mam 😀 😀

prajem vam vsetkym pekny den!

Mirusch, ozvi sa... 😔

blondynka400
28. sep 2009

Ahoj holky,

jdu vás jen pozdravit. Budu tu až v pátek, zítra letím na otočku do čech, jdu na kontrolku a tak. Už se na malou těším a doufám, že je vše ok 😵