Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
6. aug 2009

Miri ahooooj! Super, ze jsi tu! 😉

ja mam leto taky strasne rada.........ale predstavte si, dneska jsem sla kolem obchodu, neodolala jsem, sla dovnitr a odesla se svetrem a navlekama na ruce - klasicka podzimni kolekce, strasne to leto utika 😝

Miri - koupaliste miluju a jestli to maji tak idylicky, jak pises......jinak Maisie tu uz za me nebyla, skoda.....proc neprijde ted?

mirusch
6. aug 2009

Zuzi, pretoze ma panicky strach 😀 Preto nepride. Ona tvrdi, ze ked je uz na konikovi, tak kuka tie strasidelne temy o potratoch a neviemcom a predstavuje si, ze sa jej to stane, ona mala za sebou uz vela neuspesnych IVF.... ja som ju presvedcila ze tentokrat to vyjde a zatial to vyzera dobre 😉 Vsak hlavne, ze je v poriadku. Je v mojom veku, super babula.

Inak, fakt, kurnik, to to zase preletelo, strasne rychlo 😔 A uz maju jesennu kolekciu. Pomaly mozem kupovat zimnu bundu. Ach jo.

blondynka400
7. aug 2009

kleo, jak ti holky už odpovídali, velký UTZ ve 20tt je fakt důležitý. Já na něj jdu koncem 19tt, protože mi tak akorát vyšly letenky, které už jsme měla koupené asi půl roku dopředu....

lubi, při tom prvním těhu jsi byla na NT nebo ne? Zajímalo by mě, jestli může být negativní a pak najdou ještě nějakou podobnou vadu jako u tebe....
Jinak já si teď triplly nechám udělat, myslím že tím člověk nic nezkazí, je to zas další test, kdyby vyšli hodně blbě, asi bych na plodovku šla. Ale dr. říkala, že podle toho jak mi vyšel NT, je všechno skoro na 100% v pořádku 😵

meleri, tak uvidíš co vám řeknou.... Dozfám, že pak vyjde první pokus 😵

mirusch, určitě napíšu, ale až se vrátim... Víš jak to mám v čechách s netem.... I když pomalu se budu muset po nějakém levnějším připojení podívat, potom ty dva měsíce bez netu nebudu 😀

kleopatris
7. aug 2009

dobre ranko 🙂

no blondy na ten v tom 20.tom idem aj ja, ale my mame potom este ten extra organscreening. A ten je medzi 20-22 tyzdnom, no neviem musim sa Dr.opytat, ci to je to iste alebo ci je tam rozdiel, a nech mi to konecne vysvetli 😅 sak ja som uz z toho zblbnuta.

inak k tomu netu ja som mala v Prahe, ked som tam bola sluzobne na pol roka od vodafonu ten prenosny a viem, ze bol uplne lacny (tusim 99Kc), sice pomaly, ale bez viazanosti a mali aj drahsie a tie boli lepsie a tiez bez viazanosti 🙂 takze ak potrebujes len na dva mesiace, tak skus tam

mirusch mne nepomaha nic, mne je proste stale zle, furt mna napina (chladnicku nemozem ani len vidiet, lebo uz vracam)...je jedno ci jem, nejem a co jem...ale uz si zvykam, aj pocasie je troska chladnejsie..

no a s tymi UZV este...s mojou Dr. sa o tom neda velmi diskutovat, minule sme skusali a odbila nas, ze ona ho jednoducho robit bude a hotovo 😒 ale co som obvolala ine tu, tak vsetky nekompromisne robia UZV...asi su tety rakusanky pysne, ze maju UZV...

a na jesen sa ja uz sialene tesim, ja mam tusim jesen radsej jak leto 🙂 asi ze som novembrova a nevadi mi ani ked je skoro tma a prsi. ono to ma nieco do seba 😵

rosienka
7. aug 2009

kulinka - som va Bazileji a ty? nooo pracujem, ale nechcem to tu velmi konkretizovat, prepac, uz ajtak je tu toho o mne veeelmi vela sukromneho... 🙂

mirusch - to ti verim, ze ste boli vyhukany, ja na zaciatku tiez a normalne ich Nemci moc nerozumeju, tak isto ako ja tym nemeckym dialektom, lebo ich tam mate tiez pozehnane. Napriklad bajeraci, svabi, plattdeutsch...hrôza 😉

blondynka400
7. aug 2009

kleo, to je to samé, je to velký UTZ se zameřením na všechny orgány a trvá asi třičtvrtě hodiny. A chodí se na něj jak píšeš mezi 20-22tt. Nic jiného fakt neexistuje 😀 . Co ta nová doktorka, už máš nebo zůstaneš u té staré? 😕
K tomu netu, no nevím, nejlevnější 3G stojí teď v akci na 6 měsíců 250, pak dvojnásobek. Za ty peníze co píšeš no nevím 😀 . Já mám tedy zadarmo k paušálu připojení přes mobil, tqkže to nejnutnější zkouknu, ale to mi nestačí a když to vemeš přes notes, je to hrozně pomalé... Asi zas skončíme u UPC, byli jsme s nimi spokojení....
K té doktorce, tohle by mi řekla jenom jednou a už bych tam nešla. Přeci když řeknu že nšco nechci tak to nechci, a ne že si bude dělat něco proti mé vůli, to by nefungovalo.... 😠

blondynka400
7. aug 2009

Jo ještě bych zapiměla, do albíčka jsem dala další fotku bříška. Tak doufám, že už rozdíl uvidíte, protože je fakt patrný a přistavací dráha to není ani náhodou 😀

lubinka9
7. aug 2009

ahojte,

blondy pri prvom tehu bolo NT negat., Dr. bol ale bleskurychly, UTZ trval asi 3min 😠
Nemecky Dr. sa vsak vyjadril, ze akykolvek razstep (to sme mali zial my) by videl uz pri NT. Ten SK Dr. totiz kukol len hlavicku a nosovu kostku, nic ine. Razstep mi zistili az v cca 15tt z krvi pri tripplu, pomer 1:5. A potom v 18tt na UTZ, som musela Dr. na UTZ presviedcat!, uz sa to nedalo prehliadnut. Tyzden na to som bola po porode 😔

kleo, nejake zazvorove lizatka vraj existuju proti nevolnosti..nemam ale skusenosti.

miri, mali ti za to najdenie skodcov vystavit v muzeu plaketu, ved si im zachranila expoziciu 😉

zuzi, takze jesenne nakupy? no ja mam dvoje tehu rifle a nejak to s nakupmi nebudem prehanat. Asi len tak Easy..

blondynka400
7. aug 2009

lubi, já ti to nechtěla připomínat... Jen jsem právě myslela, že tyhle věci se dají právě z NT zjistit, proto jsem se ptala...

Já už jsem tedy také zakoupila těhu sukni a 3/4 kalhoty, ale ještě jsem je na sobě neměla, krom jedné sukně, která mi byla vždycky tak akorát, je mi zatím vše 😎

kleopatris
7. aug 2009

blondy no ten moj net to bol taky maly srot 😀 ale sak stacilo, zvladol sice len skype, ale pohoda 😀 za tie prachy 😀

lubi ja co citam baby na koniku, tak mam pocit, ze na slovensku to robi skoro kazdy lekar sam, bez toho ze by mali nejake extra skolenie...a to mi pride dost podvratacke voci tym maminkam 😠

a k tej doktorke mam tu staru, lebo som obvolavala aj ine a pytala sa na UZV a oni vsetky robia UZV pri kazdom vysetreni, lebo im to poskytuje vela informacii a su fakt totalne nekopromisne...sak im chcem setrit prachy nie?...tak ja uz neviem, ja by som najradsej mojho zlateho slovenskeho sikovneho a mileho gynekologa mala ☹ ale nemozem, lebo nebude materska ☹

no idem kuknut brusko 😵

kleopatris
7. aug 2009

no teraz sa uz zvacsilo naozaj 😀 😵

meleri
7. aug 2009

Mirusch,

já mám léto taky ráda, ale my už ty vedra máme od května... ☹ navíc teď je to horší protože s malým se nedá nikam chodit, hned by byl přehřátý...dřív sem furt seděla na koupáku, ale s malým to prostě nejde..nejsou tam moc stromy, a chce to být dva...

jo u toho ultrazvuku jsme se tenkrát dozvěděli že je to kluk.. 🙂 i když někteří to řeknou i dřív, tak náš doktor čekal do toho 20tt.

blondynka400
7. aug 2009

kleo, no uvidíme, nějak to pořešíme....

S tou doktorkou, tak mě napadá, proč nejezdíš na kontroly na slovensko, vždyť to máš kousek... Taky bych mohla chodit tady, ale na mě jsou hrozně přecitlivělý... Tady by byli schopní dělat ultrazvuk každý týden 😀
A celkově, je pro mě prostě lepší létat do čech a to mám tu vzdálenost o dost větší než ty... Jak nebude mateřská? to jsem nepochopila 😕

meleri, s těmi vedry jsme na to stejně 😝 . Ani nevíš jak se teď těším do čech že se trošku ochladím... A to bych řekla že jsem tady na tom ještě hůř než ty.... 😝 😀
K tomu UTZ, většinou se pohlaví říká právě na tomhle, ale já to mám slíbené o malinko dřív, tak jsem zvědavá, zda bude něco vidět 😎

kleopatris
7. aug 2009

oni to tu maju divne pravne osetrene, ze ked neabsolvujes vsetky povinne vysetrenia tu v rakusku (musim mat aj razitka v tehotenskej knizke), tak dostanes velky prd....a este aj ked je babo na svete musis s nim chodit na povinne predpisane prehliadky, inak ti skratia pridavky 😒 ale zas nechcem im tie prachy darovat len tak, zase take dobre srdce nemam 😀
myslite ze pohlavie by mohlo byt vidno na konci 14.teho tyzdna? asi este nie, ze?

blondynka400
7. aug 2009

kleo, aha, tak to jsem nevěděla... To je tedy pěkně pitomé.... A ty když nemáš rakouské občanství tak máš právo na jejich mateřskou? 😕
K tomu pohlaví, teoreticky by něco mohlo být vidět, ale v tuto dobu bych to nebrala jako za moc relevantní výsledek.... Ještě chvilku vydrž, alespoň do toho 16tt 😉

kleopatris
7. aug 2009

no sak vydrzim ja len teoreticky 🙂 ja dufam ze to bude babula 😵 a drahy ze chlap 😝
no tu ked pol roka pracujes a platis odvody tak mas narok na matersku...sice to neni vela 400-800 euro mesacne (podla toho ci si zvolim pol roka, rok, alebo dva) ale aj tak aspon na plienky a tak 🙂

meleri
7. aug 2009

Blondy,

jo to věřím, jste ještě víc na Jihu..já mám horka ráda pokud si můžu zaplavat, atd, ale to fakt moc nejde.

a už máš nějaké tušení co to bude? je vám to asi jedno?

nám to bylo jedno, holka nebo kluk, ale já měla takové tušení že to bude kluk a nakonec byl..

Kleo,

14. týden je ještě brzo, i když záleží jak dobrý je ultrazvuk..

malý se probudil tak přebalím a půjdem ven... 🙂

blondynka400
7. aug 2009

kleo, jojo, lepší něc než nic... Já budu mít rodičovskou normálně v čechách... Tedy ne že bych to bez toho nevydržela, ale když to dávají, proč bych si to nevzala ne? 😀

meleri, já mám teplo taky ráda, ale když ho máš pořád k tomu v kombianci s velkou vlhkostí, občas je to na palici... Hlavně tady přes léto nehrozí, aby se alespoň na den zatáhlo nebo pršelo 😝

Abych pravdu řekla tak tušení nemám, tedy jednou si myslím že to bude kluk a pak zas holka 😀. Manželovi je to úplně jedno a já bych radši holčičku, ale v konečném důsledku mi je to také jedno. Každé pohlaví má své plusy a mínusy 😉

Tak holky já se s vámi na týden loučím, zítra ráno mi letí letadlo směr Praha 😎. Tak se tu mějte hezky a moc nekecejte, ať zas nepřijsu o nějakou důležitou informaci 😀

meleri
7. aug 2009

blondy,

štastnou cestu! a pěkné prázdniny! hlavně at v česku není moc horko..
🙂

blondynka400
7. aug 2009

meleri, koukala jsme a měla bych si o něco polepšit. Teplota 25 je úúúúžasná 😎

lubinka9
7. aug 2009

pekny vecer,

kocky z DE, mam zufalu otazku, pod akym nazvom alebo cislom tu kupim hrubu muku? uz som z toho polosialena 😖
HILFEEE 😀

mirusch
8. aug 2009

Lubinka.... nekupis 😕 😀 Ja som to uz vzdala. Ak nieco peciem, tak proste pouzivam to, co Nemci a sice muku s cislom 450, cim vyssie cislo, tym je jemnejsia.
Stale je mozne, ze niektory z tych speci mixov co maju - na babovky, na to, na hento, ze je nieco hrubsie, ale to uz je zmiesane s drozdim a tak. Skus vyspovedat predavacku. Inak neviem, hadam je tu niektora mudrejsia ako ja. Ale na moje otazky mi tu zenske vzdy povedali, ze pecu s 450-tkou. A vies co? Ono to clovek fakt nepozna. Alebo si dones z domu 😀 😝 Alebo skus nejaky Turecky obchod, ti maju vselico.
Inak, ja som dlho patrala, cim tu nahradim Heru. Tak stuzeny tuk tu je Sanella 😉

Blondy, uz si prec, ale aj tak stastnu cestu 😉

zuzka11
8. aug 2009

Zdravim!

Jsem po triatlonu - hotova, jako bych se snad ucastnila ja nebo co, mimochodem fiasko, ale to napisu az bude cas, zitra razime smer cechy a vracime se v pondeli vecer, tak v utery me tu mate jako na koni 😀

Lubi - jak pise Miri, pokud pecu, tak beru jako hladkou tu 1150 - asi, a jako hrubsi tu 450tku a zatim se vsechno povedlo........

Blondy - stastnou cestu a pak se prid podivat!

mirusch
9. aug 2009

Zuzi, nemala si sa nahodou setrit 😨 😠 ? No, takto na otocku, nie je to namahave? Kolko hodin vam to autom trva?
Ja ked si predstavim, ze o mesiac zase taka dlha cesta....Uf. Ale pojdeme v nedelu, to byvaju prazdnejsie cesty, hlavne kamiony neotravuju.

A Zuzi, kedy mate presny datum stahovania? Zvladas? Nebudete mat firmu na balenie a prevoz? No toto, aka som zvedava 😅

lubinka9
10. aug 2009

Ahojte,

miri to si ma veru nepotesila s tou mukou, ja som stale nejak dufala, ze len zle hladam..
A ked potrebujete vysypat plech pod kolac, co potom zvyknene dat?

no a ta struhanka co tu maju, des a hroza, ved je to velke ako granule pre psa 😀

aky ste mali vikend? My sme boli v sobotu na plazi na TankumSee, sli sme az okolo pol 4 ked je uz slnko slabsie a tak bolo fajn. No a vcera sme slavili, isli sme na obed a tam sme sa napraskali. Vecer sme potom boli na prechadzke, nejak sme ju natiahli.

No ale noc bola desna, vobec som nemohla spat, stale som sa prehadzovala, nie a nie si najst polohu, 3x som musela na wecko, oci mam dnes ako zaba z prachu. Nebol spln ci co? Takuto noc teda nepamatam 😖

lubinka9
10. aug 2009

no haloo,

ja som mala mat dnes nemcinu o 14.00 a este o 14:20som cakala pred dverami a lektorka nikde 😕
Ona na mna normalne zabudla 😀 Ma uz sice cez 60r ale tedaaa. No a ona mobil nepouziva, tak cakam az mi teraz zavola a da mi vediet kedy je dalsia hodina lebo kvoli zacinajucej skole mi nevedela povedat dalsie dni vopred.

mirusch
10. aug 2009

Lubinka a to si tu dneska sama? 😕 😀 No, co sypem pod kolac? No muku predsa 😀 Uplne najobycajnejsiu aka mi pride do ruky...teda ja mam doma iba 450-tku a tu pouzivam uplne na vsetko, na pecenie, zahustovanie omacok, na co chces. A no problemo.
A struhanku maju aj uplne jemnu, mam taku doma, kukni vzdy, co pisu na obale. 😉
Zaba z prachu? 😀 to je dobre! No, mozno sa ti zle spalo z tepla, ja sa tiez iba obraciam. Aj ked tu cez vikend pekne nebolo, zamracene, ale dusno.
Ja som v sobotu poobede robila v muzeu, vecer restika, vcera som trosku zrelaxovala, ked mame obed so svokrou, je tazko nieco na nedelu aj planovat. Dnes som zase lietala ako taka fredka...teda neviem ci fredka lieta 😝 , ale to je jedno. Od rana svokra, asi 4x, prala som jej vsetky zaclony, nakupovala, potom posta, fitnesko, rychlo obed (inak super spica studena polievocka sme sa obaja oblizovali), no brutal, normalne som vyflusana. A zajtra zase nieco svokra chce, lebo nemoze povedat naraz, ked idem na postu, tak mozem ist zase 😠 A jej sestra tiez nieco chce, no ma uz slahne, nemam ani jeden den pre seba, ze by som si konecne presla materialy do muzea a trosku si to nastudovala. V stredu muzeum, stvrtok upratovat svokre a balit, v piatok frcime konecne na 3 dni prec. Sa tesim.

No a s tou tvojou uckou 🙄 Ale stava sa. Ja mam 63-64 r. studentku, ta je spolahliva, ale tiez sa stane, ze zabudne, ak sa dohodneme na inom termine ako obycajne, samozrejme ziadny mobil...no jo.

lubinka9
11. aug 2009

no kecalky, kde ste? 😕

mne sa rano ozvala stratena lektorka, nejak sa sekla o hodinu 😀
Dnes som mala upratovaci den, vysavanie, umyvanie podlah, utieranie prachu. No a kupelky zasa inokedy..

ozaj uz dosiel Rechnung za Dr., tak to vam je palka, spolieham sa na firmu, ze to preplati. Inak by nas to asi zruinovalo. Ze 315€ 😝 Obsahuje to sice kopec krvnych testov ale to bola len druha navsteva.

miri a ked chcem jemnu struhanku, co tam ma akoze byt napisane? Ci si radsej mam struhat rozky doma? 😀
A dufam, ze si sa dnes moc nezodrala.

a kde su ostatne? zuzka, blondy v CZ a zvysok? sak sme zapadli az na 3 stranu.

mirusch
11. aug 2009

Lubinka, no ja teda neviem, asi sme tu ostali sami dve 😕 ☹
No, ja mam Paniermehl od Leimer. Nic tam nie je extra napisane, ale pamatam si, ze som videla v obchode rozne druhy a jedna bola uplne jemnucka, ale neviem, ako to tam bolo napisane. Vsak otravuj predavacku, nato su tam.
Ja som dnes nanic, teda rano ok, aj som iniciativne sla k manzelovej tete, ona potrebuje pomoc, ale nechce ziadnu prijat. Chcela vsak, aby som jej povysavala gauc. Vsak ok, ten bolo najmenej treba cistit. Tak som zacala vysavat dlazku, nic nepovedala, oznamila som, ze jej umyjem podlahu, tak ze teda dobre a este aj kupelku a vecko som jej, no bolo vidno, ze dlllllho nebolo upratovane. Nechapem ju tapu, preco mi to nedovoli. No ale potom som dostala hlavybolenie a nic mi nechce zabrat, zase sa blizi MS, no zazitok ☹
Ale periem, lebo musim, a tiez musim ozehlit, aj keby furiky padali, lebo musim balit na vikend, no bude to este zabava.
Kedy upracem sebe, to netusim.

A ten Rechnung...nuz, to je normal, taka suma 😔 . Ja som tolko platila za jeden zub, co poistovna odmietla. Dufajme, ze ti to preplatia.
Ja som dnes platila 120 EUR pravnicke. Uz som to tu spominala, ze si splietla jedna firma nase udaje a vymahali od nas peniaze. Tak manzel sa to rozhodol riesit cez pravnicku, samozrejme ta druha strana ju bola povinna zaplatit a nic. Mohli by sme ist na sud, ale ja ich kaslem, este by sme o viac penazi prisli. Ale napisali sme list sefom dotycnej firmy, co sa stalo a som straaaasne zvedava, ci sa nam aspon ospravedlnia. Do kelu. tolko penazi vyhodit zbytocne. 😠

lubinka9
11. aug 2009

caves miri,
no asi sme tu same..

zasa hlava? to je des. Ja si to teraz dost uzivam bez migren, i ked vcera i dnes som citila tlaky aj ma oko bolelo, takze za normal okolnosti by som bola total K.O.

No musia preplatit miri, ked raz mam komplet privat tak by sme sa hadali. A VW by sa s nimi hadal tiez. Len tie formulare co musim vyplnovat, poslat na prostrednika a oni potom poistovni. Moje nervy. A ked si predstavim kolko navstev a vysetreni ma caka.

miri, vsak ale oni musia platit sudne trovy, i vase, kedze je pravda na vasej strane, nie?