Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
18. jan 2009

teeeeeda mirusch, ty nase spisovatelko .... mas pravdu, zaslouzila bys medaili, 😀

my ted koukali na film, letim udelat pradlo a kolem 7h budu telefonovat s nasima, snad se konecne dozvym kdy prijedou

mirusch
18. jan 2009

Ahoj Schnucki...aspon niekto je tu 🙂 A kedy by asi mali prist? Neboli u vas cez Vianoce? Ci to nakoniec nevyslo?

schnucki
18. jan 2009

ahojik, nenene, my jsme byli na stedry den u pritelovych rodicu, 26 jsme pak jeli k nasim a na silvestra se vraceli zpatky, ... nasi by meli nekdy v unoru prijet, ale musej skloubit segry a mamci praci, obe pracujou nekdy i o vykendu a musi to vyjit tak, aby meli obe volno, coz neni jednoduchy 😝

zuzka11
18. jan 2009

cauki holky!

Super Miri, ze to s tim zubem pujde, je to teda sakra rozdil!!!!!!Parba s "holkama" musela byt super 😀 V prosinci priela mamky kamaradka do Mnichova, s manzelem a chteli jit s nama na vino, Peta byl nemocnej, tak jsem sla sama, sobotni vecet, a ja s &=ti letou mladici a (=ti letym mladikem....zaparili jsme, ale byla fakt sranda 😀

Schnucki - co uceni dnesak slo to nebos mela pauzu????

Zitra snas se odhodlam a konecne zacnu volat na tu gyndu, tak pak dam vedet - to mi pripomina, schnucki, kdy budete neco bilzsiho vedet vy?????

mirusch
18. jan 2009

Ahoj Zuzi, to jo, s "holkama" 😀
Len sa pekne odhodlaj a volaj, na gynekologii by ti mali dat termin v priebehu 2 dni, ked na teba nebudu mat cas, skus inde. Ak mozem za Schnucki - tak v marci (brezen) maju ist na spermiogram a uvidia co dalej.

Schnucki, to jo, tak drzim palce, nech sa dohodnu. A nemozu prist teda zvlast, ked nevedia naraz?

zuzka11
18. jan 2009

Doufam, ze do telefonu nebudu moc koktat 😀 Pak vam to vylicim, i s trapasama, slibuju 😉

mirusch
18. jan 2009

Ale co by si koktala....Ich möchte einen Termin machen, ich bin schwanger...a hotovo 😀 Co chces viac? Drzim palce.

No, idem off, trosku sa najest a pocitkat nieco. Zajtra planujem zase konecne do fitneska, uz by sa teda patrilo. Dobru noc.

schnucki
18. jan 2009

ahoj holky,

dneska jsem mela pauzu zuzi, skoro celej den se valime, sem tam neco poklidim a ted jedem zavolat nasim.

ten problem je mirusch, ze segra chce prijet s nasima, ja se ani nedivim, jak ji znam, sama by sem nejela 😀 😀

zuzi pisni zitra jak ti to dopadlo a nic se neboj, to zmaknes 😉

hezky vecer holky

dasmi
18. jan 2009

Ahoj baby, som sa pripojila, ze mrknem ako to tu prebieha. A vidim, ze vy, sa fakt snazite. Je to skvele.

Dakujem moc, mirusch, za dlhy prihovor.

Pomaha to, viem, najskor si musim dat hlavu doporiadku a prestat davat vinu inym, i ked....ale co uz🙂 Urcite si rada precitam akukolvek radu. Momentalne som naozaj v stave, ze neviem co so sebou, alebo s nami, takze este je vsetko otvorene. Hlavne som sa optimisticky naladila na to cvicenie, ved uvidime, ked to nepomoze, snad budem aspon lepsie vyzerat🙂 10.Februara ma caka pohovor u lekara, vlastne nejde uz vysetrenia, len o to, ze chcem vediet viac, kedze mi povodne oznamili, ze bude dobre ist na umele po telefone, ano, taky tu maju skvely system.

A Zuzi, co sa tyka Dr Jonasa, ja som myslela na Jonasa astrologa, na vypocet presnych plodnych dni sitych na mieru. Sestra mi to ma poslat,som na to moc zvedava. Nikdy by som nepovedala, ze budem verit comukolvek.

Krasny vecer prajem a je tu s vami moc dobre. Drzte sa. Zajtra do prace, ale tesim sa, kedze som bola 7 dni doma, zkolena chripkou.

mirusch
19. jan 2009

Ahoj Dasmi, plne chapem tvoje stavy, tiez som nimi prechadzala. Najhorsie je, ked nevies presne na com ste a potom este bezmocnost. Znie to mozno divne, ale ked sme sa dozvedeli spravu, ze vlastne deti mat nemozeme, tak som hned pochopila, ze je koniec, uzavreli sme to a mne akosi odlahlo. Sama som sa cudovala. Isto, ze som nejaky cas smutila, ale moje vnutro sa po vsetkych tych navstevach lekarov a dufaniach a sklamaniach oslobodilo a zrazu som mohla zase planovat. Aj nasmu vztahu to pomohlo. Zalezi na tom, ako sa k problemom postavite.
Pekne si to urovnavaj v hlave a zvazuj moznosti. Vzdy existuje riesenie na problem. Vzdy.
A k tomu Jonasovi, moze na tom nieco byt, aj ked 100% tomu neverim. Zalezi, kde lezi vas problem. Ci len v pomalsich spermiach, to sa da inak niekedy upravit vitaminami, napr. Profertil je specialne na to. Je to drahe, ale niekomu zvykne pomoct. Mnozstvo a kvalita spermii, pokial nie su vrodene blbe, sa da upravit. Aj hormony niekedy pomozu, robili mu hormonalny profil? Zalezi, ci ty si v poriadku. Ci mas priechodne vajcovody a ci mas ovulaciu v poriadku. To ti zistovali? Nedaj sa vtlacit do draheho IVF bez doslednych vysetreni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak mas na mna konkretne otazky, napis do IP.

Ja dnes nemam nic velke v plane. Trosku oddychu nezaskodi, ale chcem do fitneska. Potom sem zase kuk 😉

schnucki
19. jan 2009

dobre ranko holky,
dasmi souhlasim s mirusch, chce to si to v hlave urovnat, coz me konkretne vetsinou dlouho trva ... a s tema vysetrenima se nenech odbyt, nam treba v centru povydal, ze pokud to nebude nejak moc zle, da nam na pul roku hormony, cimz by se to melo upravit a melo by to klapnout a az potom, co se vyzkousi vsechno mozne, bude doktor uvazovat o umelem, pokud to nebude uz na zacatku zle

ja jdu dneska prat cejchy, prevlikat atd. a pak se vrhnu na uceni 😝

ale sem tam sem mrknu

mirusch a jak to vypada s tim pokojikem, uz domaci neco dela?

jinak zuzi, jak psala mirusch, dalsi sezeni mame v breznu, hnedka zacatkem, a dozvyme se co dal 😀

mirusch
19. jan 2009

Schnucki, to je dobre, ze vas tiez netlacia. Nemam rada, ked silou mocou chcu lekari zarobit. To by nemalo tak byt.
Uf, nieco bolo s Konikom, az som sa zlakla 😨
Domaci ci nieco robi s pokojikem? A co si? Naco? Najprv treba, aby vsetko splesnelo, nie? 😠 😠 Nerobi vobec nic. Tak tam chodime aspon vetrat.
Ach jo.
Mne sa dnes nechce vobec nic, takze nic ani robit nebudem a basta.

schnucki
19. jan 2009

to jo, dvakrat jsem zkousela sem vlizt a ukazovalo mi to furt error, uz jsem si myslela ze to nekdo zrusil 😝

ja to nechapu, co je na tom tak tezkyho zvednout telefon a nekomu zavolat at to zpravej, no jo, s nekterejma lidma clovek nic neudela ... jako napr s moji tchyni (budouci), stokrat ji clovek muze rikat ze to udelame sami, resp. ja, a stejne to priste zas udela, 😠

mirusch
19. jan 2009

Schnucki, musis byt rychlejsia ako je ona 😀 Mne moje moja tchyne rozpravat co chce, ja jej poviem, ze aj tak ma nezastavi a proste to urobim skor ako ona.

zuzka11
19. jan 2009

Ahoj holky!

Tak co Miri, už jsi z posilky??? A jak bylo???

Schnucki - 😝 taky musím čistě povléct.........jak se jinak máš? Učebně???

Miri - dneska jsem volal na tu gyn . tak až druhý pokus vyšel, ta prvni už nebere, neboť končí.....ani jsem nekoktala, tak uvidíme co mi řekne, teď čekám opraváře....bude měnit kohout v koupelně, je stejně jako tenhle byt historický........

schnucki
19. jan 2009

to jo, priste tam pojedu uz po hodine a pul a ne po 2h 😀 tak lehce se nedam 😀

zuzi uz jsem povlikla, vyprala a povesila 😝 dneska jsem dopo nemela moc na uceni cas, jsem na to lehce koukla, zopakla par slovicek, tak se na to ted mrknu, jinak se mam dobre 😀

a mas zuzi termin? a na kdy? no ale my s mirusch stejne vime ze jsi tehu, uz jen cekame na ty tt u jmena 😀 no vydis zes to zmakla 😉
😀 tak snad vam tam da konecne nakej poradnej kohoutek, u toho naseho nekdy clovek ceka vecnost nez se zapne tepla 😝 budem ho taky nekdy menit, v budoucnu 😀

tak ja se holky pozdejc zas ozvu, pa zatim

zuzka11
19. jan 2009

Zahanbuješ mě......dneska musím po anglině aspoň vyžehlit, P.už má jenom jednu košili ve skříni 😝

termín zítra - mám staženou prdel........... 😕

schnucki
19. jan 2009

😀 bud v klidu zuzi, ja mam vzdycky v pondeli pradlo uz suchy a vetsinou zehlim v patek, protoze potrebuju o vikend kos na pradlo 😀

neboj, to bude v poho, doted si to nedostala, takze .... hned nam pisni, ja se tu sice objevim az kolem druhy az prijedu ze skoly, ale budu na tebe myslet,

ja ale uz fakt letim

zuzka11
19. jan 2009

Leť a moc díky za podporu!!!!!!Já taky dorazím až odpo......

mirusch
19. jan 2009

Tak uz ste zase zdrhli 😕 ? Ste silkulky, ja sa dnes iba flakam.
Bol tu dnes necakane domaci, pred chvilou, s opravarom. Fakt som mala silnu potrebu sa rehotat....Opravar odmeral vlhkost steny na 100% 😀 Co mna nijako neprekvapilo, to len domaci zacal nadavat. Normalne komedia. On si asi myslel, ze ked bude problem odkladat, tak ten problem zmizne. A on, problem debilny, sa zacal rozrastat. 😖 Uz je polovica stropu mokra. Opravar oznamil, ze treba otvorit stenu a hladat prasklinu a to rychlo, tak ja len dufam, ze domaceho presvedci, ze rychlo neznamena o mesiac 😠
No nic. Akonahle to bude opravene, tak poziciame susiaci pristroj a potom si to vyuctujeme. Este nie je iste, kto nam urobi omietku na strop, Schnucki, vie to Dimi? Jürgen si na toto netrufa, na to treba niekoho, co to vie. Ale to az o take 2-3 mesiace, ked bude suche.

No nic, tak som sa vystazovala.
Zuzka, takze zajtra.....Preco mas stazenou prdel prosim ta? Zoberu ti krv a oznamia ti, ze si tehu 😵 Inak, nebolo by od veci hned urobit sono, nevies, ci ho Dr. ma? Pytaj si to. Joj, tesim sa. A potom si nastav v pase "tt"!

Schnucki, kazdemu kohutiku trva chvilu, kym pusti teplu vodu. My mame novy a to iste. Skoda vody. My sme si na vani menili sami, po odchode si ho berieme so sebou.

kitten
19. jan 2009

ahojte devcata! koukam, ze jste toho napovidaly 🙂 A ze tu mame potencialni tehulku 😉 Zuzko - drzim palce!!! Ja jsem jeste stale 2v1 😎 Mimcovi se asi moc nechce do te zimy 😉
nekdo se tu ptal na cviceni dle ludmily mojzisove - jako vsechno musi se to brat s rezervou. Ja mela toto dvd - a kdyz nic jineho alespon to protahne pater. 😉 Doufam, ze se pani administratorky nebudou zlobit, ze sem ty linky hazu.

http://www.fengshuiobchod.cz/zdravi/cviceni/dvd...[id-moj2].html

Kosmicka metoda dle Jonase se da vypocitat tady, pokud znate presny cas narozeni. ja pak koukala a my presne v ten den otehotneli (sice IVF) - jeste jedna kamoska, ktera to pak zpetne zkousela, zjistila, ze otehotnela presne v doporucene dny...

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/

Dasmi - nechte si vysetreni udelat pokud mozno zdarma na NHS.(ty testy na soukromo jsou dost drahe) Pak uz muzete jit na konzultaci k jakemukoli soukromemu dr. ci Caru a rozhodnout se jak dal. Je to prasteny priklad jak je NHS omezena.

Mirusch - co to delas se starsimi lidmi? Mas nejakou novou praci?

Mejte se!

mirusch
19. jan 2009

Kitten, ze sa aj ukazes...uf, stale si Kinderko 😕 😀 Ale nezabudni informovat, ze co sa vyklulo!
Nie, nie, nepracujem so starsimi ludmi 😀 To je rodina mojho manzela. Svokra ma uz 89, jej sestra 82, no a tak dalej. Mam ich tu na krku. Ach jo. Ale este sa drzia chvalabohu.

schnucki
20. jan 2009

dobre ranko holky,

ahoj kitten, koukam prckovi se nejak ven nechce vid 🙂 pisni nam pak co a jak 😉

mirusch dima povydal, ze az k vam zajedem na ten obydek, mrkne se na to a pomohl by vam s tim 😉

zuzi drzim pesticky dneska, ale to je urcite tutovka 😉

tak papa holky

zuzka11
20. jan 2009

Dobré ránko!

Díky za palce, uvidíme....jinak přesný německý opravář přišel pozdě, takže smůlička, musela jsem na Aj, takže dneska repete......odpo se ozvu.

Schnucki - ty máš zkouiškové nebo škola????

mirusch
20. jan 2009

Bry den 😉 A coze tak ticho?
Zuzka, cakame spravicky!!!! Nemecky opravar ma smolu 😝 Ja som dneska skoro odpadla, prisiel domaci s tym opravarom a fakt zacali rubat stenu. Teda nie v nasej izbe zatial, ale na poschodi, ci je opravene, to netusim, ale aspon nieco robili.

Otazka - aky mate nazor na nemecky zvyk, ze sa v byte nevyzuvaju topanky? Nakolko dovolite ludom, aby sa nevyzuvali? Ja som z toho pomaly na hlavu. Ja som zasadne za to, ze sa vyzuvat treba, maximalne ked je sucho a je nejaka narazova navsteva, tak privriem oci. Ale nechapem, ze ludia su schopni prist zvonka, kde chodili po psich cikaniciach a hov..., je mokro a este aj posolene, a oni kludne vojdu dnu a dokonca aj do kupelne, kde mame podlozky a vobec im nevadi, ze zanechavaju za sebou cierne otlacky. Zabit by som vedela. A ked poziadam, aby sa pred dverami vyzuli, tak su strasne urazeni...vraj v USA je to absolutna urazka ponuknut papuce 😠 😠 A v DE asi tiez...Ale som neoblomna. Aj keby to znamenalo, ze ti ludia k nam uz nikdy nepridu 😠 Aj navleky na topanky som pre tych citlivych kupila...Podla mna je samozrejmost nevlacit do bytu svinstva z ulice....

lenkove
20. jan 2009

Ahojte 🙂

ja vam len chcem povedat, ze uz mam kompletku /okrem mojho platu, nooo/ papierov na adopciu 😵 😵 na buduci tyzden idem zaniest, dohodnut pripravu a tak 😵 😵 ratam, ze o pol roka budeme uz hotovi a hadam o taky rok, rok a pol aj s babatkom 😀 to som optimista, ale viete, ze ja to mam v naplni prace 😀 😀 menim si zivot a plany len aby sme vobec mohli zaziadat, tak dufam, ze to ten Hlavny Hore mal s nami takto v plane, lebo inak neviem-neviem 😀 😀 😀

a mame aj termin u toho lekara vo Freisingu. Vraj najlepsi v Bavorsku 🙂 tak uvidime, ale po tom, co nam povedala svokra, ze manzela v detstve liecili na nezostupene semenniky nerobime si ziadnu nadej.. ale vyskusame vsetko mozne 😀 😝

a Mirusch: nasi domaci v nemecku, ked sme prisli, tak nam vysvetlili (a divali sa nam pri tom pozorne do oci ako ked nieco vysvetlujes malym detom), ze u nich sa topanocky nechavaju v chodbicke a hore sa chodi v slapkach : boli ochotni nam aj nejake kupit, ak by sme robili problemy 😀 takze su aj rozmumni ludia, nebude to celonarodny zvyk.. 😝

mirusch
20. jan 2009

Lenka, tak siiiiiilno palceky, nech vam to netrva dlho a "odlepnu" vam nejakeho uzasneho drobceka. A mas v SR byt? Lebo pokial viem, tak chodia kukat, ci su podmienky splnene a drobec bude mat skvely domov. A nevadi im, ze ste teraz oddeleni? Moj muz mal tiez nezostupene semenniky a preto si ani ja uz nerobim nadeje. Je to nanic diagnoza. Ach jo.

To fakt? To su aj taki, ze sa vyzuvaju? Dufam, ze si sa im tiez pozrela do oci, ze na Slovensku to je absolutne bezna vec a urazka je nevyzut sa 😀 A dali ste si tie slapky kupit? 😀

lenkove
20. jan 2009

mirusch,
jasne, ze sa chodia pozerat 🙂 uz sme sa o tom rozpravali, to je zakladna vec. ale ako mi bolo vysvetlene, nemusis mat super zariadenie a tak, hlavne aby napr. nebolo byvanie plesnive, zafajcene, neboli tam flase po zemi a spiti hostia a tak 😀 😀 🙂 to ze sme oddeleni neviem ako budu hodnotit, z toho mam jedineho strach 🙄 😕 ale h adam im vysvetlime, ze to je jedna z veci, co sa da zmenit.. narozdiel od nasho veku, diagnozy, povahy.. nuz neviem, nechame si poradit aj od nich. zatial sa tvarili, ze to nevadi... aj ked mali poznamocku.. ved to je to o com pisem,ze si uplne inak zariadzujeme zivot ako sme planovali 😝 ratame so vsetkym, len nie s tym nikdy nemat dieta. urobime ozaj vsetko co mozeme aby sme ho mali 😵 😵 😵 😵 😵

schnucki
20. jan 2009

ahoj holky,
lenkove tak to je super, drzim vam moc palecky aby to vse slo bez nejakych problemu a aby jste uz brzo meli doma nejakeho toho prcka 😀 😉 .... podavej zpravicky jak to pokracuje

ja teda nesnasim nezouvani, ale statecne kazdyho nutim, aby se v chodbe vyzul, nez totiz stacim neco rict, jsou v chodbe .... ale je fakr, ze nekteri koukaj blbe, ale to je mi jedno, pritel je meho nazoru, nastesti

zuzi tak co?????

mirusch
20. jan 2009

Lenka...a ja vam k tomu prajem len to najlepsie, aby ste sa dietatka dockali co najskor. 😵 Ja si tiez myslim, ze keby zacali robit problemy, tak si to proste zariadite. Ale ak adoptujete v SR, zrejme v SR aj musite ostat...Najde si manzelik v SR pracu rychlo? Oj, uz sa tesim, ze mi napises, ze ste rodicia 😉 Cmuk.