Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
22. feb 2009

Ahoj holky,
tak včera jsem se sem vůbec nedostala... Lyže byli úplně super, vyšlo krásně počasí takže fakt úžasný 😎 . Včer jsme ještě museli na neplánovanou návštěvu, takže jsem byla úplně k.o.. Navíc jsem to včera dostala, takže další dobrá zpráva 😵

Zuzka, tak dneska se ti vrací co? Jak sis to včera užila? Jestli jsme to dboře pochopila, šla jsi někam do restaurace... Jinak ještě k těm lyžím, já je mám hrozně ráda od malička, nejdříc jenom sjezdovky, potom i běžky (několik let jsem se zůčastňovala jizerské padesátky), ale já byla vždy na klasiku, bruselní mi moc nejde. Pak jsem v jednu dobu přesedlala na prkno ale vrátila jsem se zas k lyžím. Takže já hlavně sjezdovky a občas pro zábavu nějaký ten ývlet po hospůdkách na běžkách 🙂

Mirusch, co to zas slyším o dřevě 😠 . Navíc dnes jsou ty lyže úplně jiné, jde to na nich mnohem snáž... A taky nejde jen o sportovní výkony, jsi na vzduchu, v krásné přírodě..... 😎

Meleri, určitě napíšu 😉

mirusch
22. feb 2009

Ahojte, nejako ste vsetky ko 😕 No, tak ja teraz varim vo velkom aj pre svokru, tak sa ukazem az po obede.
Zuzi, kuknem tam.

Meleri, videla som inak bud tu na modrej streche alebo v mojej svadbe, vo volnej diskusii, temu Akvarium. Mozno keby si tam kukla a napisala, tak ti poradia.

Blondy, super, ze bolo fajn. Mne skor vyhovovali bezky, ale ako som uz pisala, naposledy som bola na lyziach mozno v 16-tich. A je fakt, ze to boli len take...no...stare typy lyzi 😀 Takze som sa zvykla aj natrapit, kym som sa pohla z miesta.

zuzka11
22. feb 2009

Blondy super, že sis to užila.....já nebyla v restauraci, asi jsem zapomněla napsat, ten sraz je 4.4.!!!!!Jojo, Jizerská padesátka 😀

Miri - co vaše rozloučení s řekama?

Schnucki - jak se máš ty? Už jsi úplně OK???

schnucki
22. feb 2009

ahojik holky,
ja se ted vyhrabala z postele, dorazili jsme asi kolem pul 6 rano, byli jsme az v Offenbach a po ceste domu zacalo snezit, neupraveny dalnice .... no jela jsem jak snek, furt to podkluzovalo 😝

blondy to je super ze jsis uzila lyze 😉

zuzi a kdy se ti vraci?? dneska je mi lip, nevim cim to bylo

mirusch jak se mas dnes ty???

jdu snidat

zuzka11
22. feb 2009

Snídat 😀 Abys ten start do nového dne nepřepálila, Schnucki 😀

Vrací se mi asi každou chvílí, jsem v procesu pečení krokodýla, pak pošlu link 😉

Užijte si krásné odpoledne!!!

schnucki
22. feb 2009

😀 .... koukam zuzi manzel se ti uz asi vratil, vid, ... krokodyl se urcite povedl, budu se tesit na link

my jsme skoukli filmecek, ted pujdu dodelat koupelnu a pradlo 😝

vecer sem zas mrknu,

hezkou nedeli vsem!!!!

blondynka400
22. feb 2009

Zuzka, aha tak to jo. Jak se povedl krokodýl? 😵

Mirusch, no jestli chceš zhubnout,běžky jsou na to výborná aktivita. A na nových už to trápení není, tedy když si blbě nenamažeš, což mně se stává docela často 😀

schnucki, tak hlavně že jsi dobře dojela, ale určitě si měla zimní pneu, a ne jako já, která si vyrazí do hor na letních 😎

Já jsem konečně vyžehlila, už to nešlo déle odkládat 😔

mirusch
22. feb 2009

Schnucki, tak dnes to preliezlo na mna asi 😝
Dnes mam den blbec ja, na striedacku 😖 Necitim sa nejako mimoriadne dobre, ale uz viem preco 😠 Prisla svokra, chora, takmer rozprava, ale samozrejme dosla, aby sme sa vsetci pekne nakazili 😠 Ak do zajtra ochorie manzel, tak nemoze ist na zakrok. Ju to uz chytalo cez tyzden, spomenula, ze ju boli hrdlo, tak mam taky dojem, ako som u nej bola kazdy den, ze to mam uz v sebe 😠 Zacala som zase homeopatika, ale neviem, neviem. Uplne ma to rozhodilo, taka sebeckost a aj som dala najavo, ze to nebol dobry napad. Samozrejme, manzel ma zdrbal, ze som vobec nie priatelska 🙄 Ja, co mam jedina nervy na jeho mamu a on je ten, co na nu normalne huci. No nic, uvidime zajtra, ako sa to vyvinie.
Tento tyzden k nejdem upratovat....bud budem chora alebo si nieco vymyslim, pretoze od nej stale chytim, nechapem preco.
Poobede som zalahla, nemala som na nic a hlavne nie na manzela naladu. A hned som zaspala na takmer 3 hodiny 😕

Tak. A teraz k vam...Schnucki, to co ste mali preboha za oslavu, celu noc?? A v Offenbachu? Uf. Tu dnes cely den prsi, ani naznak mrznutia.

Zuzi, uz ho mas naspat? A co krokodil? Podaril sa?

A este Blondy...moje uplne prve lyze, som mohla mat asi 6 rokov, boli z cisteho, nenalakovaneho dreva. Vzdy som ostala stat, aj na najstrmsom kopci, lepsie brzdy nevymysleli 😀 Sneh sa na ne lepil, ale hrozne. To bola frustracia!!! Potom som dostala take riadne, fiiiha, dokonca som sa spustala aj z Donovalov, macherka! Ale teraz radsej ostanem pekne na rovnom... A moje korculovanie skoncilo tak, ze som sa tak brutal skydala, ze som ani nevedela odkracat po vlastnych, kolena cisto cierna farba, ale mojich rodicov to netankovalo, ved sa zahoji, nie? Ktovie, ci som si aj nieco nepraskla. Ale potom som sa uz bala 😖 Proste ja a sport 😀

blondynka400
22. feb 2009

Mirusch, hm tak tonic moc, ani se ti nedivím, že jsi takto reagovala. Jak píšeš, uvidíš zítra 😉
Lyže z nenalakovaného dřeva jsem taky jeden rok měla a byla to hrůza... 😠 . Přesvědčovat tě nebudu, alespoň že to fitnes tě baví. Myslím, že se vždy dá najít sport pro každého, jen zrovna ne každý musí být mist světa 😎

mirusch
22. feb 2009

Prave kukam ake somariny som popisala 🙄 takze - svokra takmer nerozprava a nejdem k nej upratovat 😀

Blondy, to jo, ja ak budem majstrom sveta, tak urcite nie v sporte 😀 Ale teraz ma stve, ze asi nepojdem do fitneska, neviem ci mam ist, ked na mna nieco lezie. Je mi luto penazi, ale zase, telo vie, ked potrebuje oddych...Dilema.
No, lyze isto uz kupovat nebudem. Potrebujeme na ine peniazky a navyse tu v siroko-dalekom okoli nie je kopec a sneh uz vobec nie. Takze naco 😔 Ale na plavaren by som mohla zase zacat chodit...

blondynka400
22. feb 2009

Mirusch, tak jestli ti není dobře, nechodila bych. Jdi se třeba jen projít ven... Plavání je dobré, ale chce to teplejší vodu a to mají málokde...

mirusch
22. feb 2009

Blondy, asi fakt to necham tak, fitnesko, nech sa nedorazim. No, u nas maju na plavarni v utorok a vo stvrtok ohrievanu vodu. Sice nie je nejako brutal tepla, cca 27 °, ale o par stupnov teplejsia ako inokedy, tak chodim vtedy 😉

zuzka11
22. feb 2009

Tak manžel se ještě fláká na cestě, za hoďku už tu snad bude, volal 😉

Miri - to mě mrzí.......čajíčkuj, vem si do postele knížku, vymačkej si pomeranče a třeba to ještě zarazíš.....a tenhle týden k ní nechoď 😖

Schnucki - kroko se povedl, snad, obličej nemám tak hezký, ale napoprvé jsem pyšná 😀 Je to spíš taková svátková sranda, normálně svátek moc neslavíme a stejně bych nějaký slaný štrúdl pekla, tak pro změnu.....

zuzka11
22. feb 2009

Tak tady je slíbený link - první jak vypadá, druhý s postupem, já dělala jinou náplň - a miri, udělal jsem to jen ze 450tky a supeeeer, moc díky 😉

http://www.toprecepty.cz/recept/2926-krokodyl/

http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php

mirusch
22. feb 2009

Blondy, inak dik...som zabudla 😉 Za rady.

Zuzi, dakujem. Este nie som chora, len citim, akoby na mna nieco liezlo. Cajicek si ale dam, ten si davam kazdy vecer, pol litra, ja ked nemam moj vecerny cajik, tak sa mi ani den nerata 😅 Davam si homeopatika, narazova liecba, to mi zvykne pomoct. Tak budem hlasit zajtra...Zajtra ale idem s manzelom k Dr., musi mat sprievod, kedze bude mat narkozu, aby nesiel sam domov. Tak az poobede tu budem.
Ozi, posles aj mne ten link na krokodila? Oblicej u krokodila nemusi byt hezky 😀 Hlavne, ze chuti. Jasne, ze mozes byt na seba pysna. Ak ta nepochvalil tvoj chlap, tak my ta tu chvalime 😉

Ja som dnes robila pecene maso, teda chcela som hovadzie, ale moj drahy doniesol bravcove - predavacka nauctovala hovadzie a zabalila bravcove 😠 Ale to im tam pojdem povedat, to je iste. Ale nevadi. A hodila som k tomu zeleninku, potom pomixovala a vlastne bolo fajne dietne jedlo.
Zuzi, aj vy to tam tak mate, ze sa maso najprv opecie na panvici v oleji a az potom do rury? A potom to je na smrt suche? Nemci to tak robia. Lebo takto, len do vody a piect, to je uzasne stavnate... (Ehm, male kucharske okienko)

mirusch
22. feb 2009

Aha, diky za link. Rychlo kuknem, kym nam ho nezmazu...

blondynka400
22. feb 2009

Teda vy jste tady ale samé kuchařky 😀

Mïrusch, nemáš za co. S tou teplejší vodou je to fajn 🙂

Zuzka, tak to ho máš za chvíli doma... Tak to určitě budete mít hezký večer 😉

mirusch
22. feb 2009

Zuzi, jeeeeee, to je krasa. Tak to isto skusim. A tu muku si dala namiesto hladkej aj polohrubej, vsak? Ja ju tiez tak pouzivam, ani nepoznat rozdiel. To je taka univerzalna. Len pozor, aby si nekupila instantnu, aj take su 😖 A aku plnku si dala? To je ale ako hlavne jedlo, nie ako "kolac", vsak?

zuzka11
22. feb 2009

taky kuchařské okeénko - omlouvám se 😉

Miri - dala jsem jen tu 450tku, žádnou jinou a super, náplň máme rádi špenát, sýr, žampiony a kousky šunky....

Blondy - nevím jak to popsat, manžel nemá rád večer "jídlo" - ptotě ríd uzobává a ne teplé...takže tohle je řešení a dává si to rád i k snídani.....takže je to jídlo 😀

jak jsem psala, je to spíš pro srandu, ale uvažuju, že až budeme mít zase návštěvu kámošů s dětma, tak to udělám, když to má nějaký závavný tvar tak se to hned líp jí 😀

zuzka11
22. feb 2009

a ještě k masu - nejsem dobrý poradce, my děláme kuřecí nebo ryby, ale to cos psala zní rozhodně rozumněji,taky mám radši měkké maso než vyschlotinu......

blondynka400
22. feb 2009

Tak já taky něco dodám k tomu masu. Správně by se mělo hodit na pánvičku aby se zatáhlo a pak dát do trouby. Když se to udělá správně, je právě maso krásně měkké a šťavnaté. Když ho dáš rovnou péct, šťáva se z něho vypeče...

Zuzka, koukala jsem na to, a jako nápad je do fakt dobrý. Ale já bych tedy s tímto jako s večeří asi neuspěla. hold mám doma chlapa jak horu, tak musí mít nějakou výživu 😀

mirusch
22. feb 2009

No, tak k tomu masu, ja viem, ze oni to opekaju, aby v tom "udrzali" stavu, ale mne to pripada zbytocne, pretoze za prve, zbytocne zatazim maso tukom a za druhe, ked ho len podlejem vodou a potom pravidelne polievam, tak ho mam krasne stavnate, az z neho tecie. Skor sa priklanam k tejto variante.

A Blondy, keby si toho krokodila naplnila normalne oprazenym mletym masom, este s niecim, ved to je celkom vydatna strava... A som tam citala, ze sa da naplnit aj sladkym...no, urcite vyskusam. Musim vymysliet nejaku prilezitost 😉

Prajem vam dobru noc, uvidime, co bude zajtra...

zuzka11
23. feb 2009

Dobré ránko!!

Taky myslím, že náplně můžou být podle sytosti různé.......každopádně chápu, že nemusíš uspět jako večeřě, ale svačina???Já bych zase neuspěla na večer s "normálním" jídlem jako maso a něco......manžel každý večer sportuje, takže by se nehnul.......

Blondy - kdy vyrážíš směr Čechy??

Teď koukám na zprávy a na Oscary - chystáte se na něco do kina? teď mi tam toho přijde docela dost.......

zuzka11
23. feb 2009

Taky se dneska stávkuje? 😕 Já se tu bojím!!!

Miri - je ti pořád špatně? Chudáku...........snad bude brzy líp........koketuju s tím muesli, ještě mám krabici doma, ale PAK 😉

blondynka400
23. feb 2009

Ahoj holky,
to maso se tam hodí fakt jen na pár sekund, žádný tuk tak jídlu nepřidáš. Naučil mě to sestry manžel, co je profesionální kuchař. Je to fakt o hodně lepší. Ale rozhodně nejsme příznivcem nějakého velkého opekání pod, to je k ničemu a maso je pak tvrdé, jak píšeš....

Zuzka, já taky nevařím moc normální jídla maso a něco, maso ani moc nemusí (když tak spíše kuřecí, ryby), moc nemusí ani knedlíky, omáčky a pod. (takovou tu českou kuchyni). Ale jí rád, takže se večer musí dobře najíst a nejlépe něčěho teplého... A jedině touto metodou docílim toho, aby mi každých deset minut, do té doby než jde spát, nechodil do ledničky 🙂

Jinka letím zítra. Do kina bych šla ráda, ale tady je všechno jedině v ltalštině a moje znalost není taková, abych z toho filmu něco měla. Navíc já umím spíš napolitánsky než italsky a filmy jsou v italštině 😠

schnucki
23. feb 2009

ahoj holky,
omlouvam se, ze jsem se vcera uz neozvala, ale flakli jsme se na gauc a koukali na filmy, nic se nam nechtelo delat 😀 ... no a dneska jsme zustali taky trosku dele v pelechu

mirusch uz je ti lip? doufam ze neonemocnis

bl 😀 ndy tak ty uz zitra letis, jee ty se mas, ... tak si to tam radne uzij 😉

zuzi taky dekuju za linky, mrknu na ne az se vratim domu, jedem do pekarny pro chleba a ja pak k doktorovi, nejak mam vyrazku na ruce, takovy mali pupinky, na dlanich a na stranach prstu, tak jsem zvedava co mi na to rekne

jinak zuzi jsi sikulka s tim krokodylem 😉

nestiham vas docitat, tak se omlouvam jestli na neco nezareaguju

mirusch byli jsme v rusky restauraci

tak ja uz letim, v 1h mam termin, tak se pak ozvu

zatim papa

zuzka11
23. feb 2009

Co je s tou naší Miruš???? 😕 Snad je v pohodě.....

Schnucki - vyrážka? není to alergie na ovoce??Ať to brzo zmizí.......

Blondy - tak už zítra! super, moc si to užij, kámošky, kafíčka......a pak se nám vrať

Já jsem dneska nedala normální prochajdu, ěkak jsem nemohla, tazže podle rad okolí "poslouchám své tělo" pěkně jsem to otočila a šla zpátky....teď jsem si umyla hlavu a za chvíli se chystám ven, musím pro ovoce, nějak u nás strašně rychle mizí a já ho zase neberu nijak moc - nechci tahat hodně těžké nákupy, tak musím pořád - otrava

mirusch
23. feb 2009

Ahojte, tu som 😉
citim sa viac-menej rovnako ako vcera, tak neviem, ci to je dobre, ci co. Ziadna choroba, ale taka slabost, ako ked na cloveka nieco lezie, stale pcham homeopatika, uvidime.

Boli sme s manzelom na tom zakroku a este som skocila nieco nakupit...Narkozu mal len 5 minut, rychlovka, ale kym ho prebrali... 😀 Traja nanho hucali "dobre rano", bola som vedla, tak som pocula. A potom, kym zacal vnimat...iba na mna pucil oci, no uf, presne ako dementni ludia, mozes ropravat a robit co chces, nevnima. Aj mi ho bolo luto, aj mi bolo smiesne. Spytal sa ma, ze ako sa tam dostal, tak som mu vysvetlovala, ze ho iba kukali, ze sa nic nestalo, ze kvoli chrapaniu. A on, ze ci uz teda nechrape ... 😀 A potom mu dali na prst merac pulzu, pipalo to tam a on to pipanie dirigoval rukami 😀 😀 😀 Ale potom sa uz prebral a vobec si na toto nepamatal 😝
Tak teraz bude 2 dni doma dospavat.

Blondy, tak prajem stastnu cestu, odreaguj sa a potom hned hlas, ok? 😉

Schnucki a na ktory gauc ste sa to vyvalili? 😕 😀 A uplne nic sa vam nechcelo? Priznaj sa... Napis co ti povedal Dr., to je fakt divne. Neotravila si sa fakt ovocim 😕 Mozno mas na nieco alergiu... Hm. Alebo nejaky novy cistiaci prostriedok?

Zuzi a nemas taku tasku na kolieskach? Ono sice to vacsinou pouzivaju babky, ale ja to kaslem, pekne za sebou taham a nebolia ma potom plecia a hlava z nich. Dnes som sla do Aldi s ruksakom 😝

blondynka400
23. feb 2009

Mirusch, tak hlavně že to má za sebou a dobře to dopadlo... Určitě se nahlásím, i když tady budeme mít týden návštěvu, tak to zas budou samo výlety a pod. Ale určo lepší než tady být sama 😉

Schnucki, taky mi to přijde jako alergie, nezměnila si třeba nějaký mycí prostředek nebo něco podobného?

Zuzka, ta taška na kolečkách je dobrý nápad. Já si pamatuju jak děda s babičkou s tím chodili, říkala jsme tomu jezdička. Ale to byla ještě taková ta hrzoná komunistickiá, teď určitě dělají nějaké hezčí. Když si vemu jaké= dělají pro děti krásné aktovky na kolečkách, to by jsi tyk mohla mít 😀 . Jo a napadlo mě, proč tyhle těžší nákupy nevozíš autem? .... Jinak je dobrým že posloucháš svoje tělo, nemá cenu se přepínat. Kokulaal jsem už ti naskočil 12tt, hrozně to utíká, auž budeš ve II. trimestru 😵

mirusch
23. feb 2009

Blondy, jasne aspon nahlas, ze zijes, nech sa nestrachujeme. Ja frcim do SR o 2 tyzdne presne...uz aby som zacala pomaly balit 😅
Ja mam taku cierno - oranzovu tasku na kolieskach, celkom moderne vyzera, vyberala som podla stability a hrubych koliesok, aby nieco zniesli. A ked vypusti dusu, tak uz mam vyhliadnutu este stabilnejsiu a vacsiu...

Schnucki? 😕 Uz si naspat?

Bola som vyberat darceky pre kamosky s babatkami, take nadherne, uzasne oblecenie maju teraz, skoda, ze nemam pre koho nakupovat...teda vlastne myslim. A ked si spomeniem, ake veci sme museli nosit my.... co nebolo vlastnorucne ustrikovane, to bolo dost nanic. A tie pancuchy ako hrozne skrabali...a tie hnede topanky - pre male deti...bleeee.