Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
24. feb 2009

nie, to je to jazero pod Zugspitze myslim, neviem ale ako sa to vola, som uz zabudla. Asi 100 km od Mnichova 🙂 Je tam nadherne, bezte ak ste tam neboli, nez sa odstahujete 😉 a kam vlastne odchadzate?

zuzka11
24. feb 2009

Znám,byli jsme tam na prochajde po loňském lyžování.......my odcházíme zpátky do Čech, měli jsme to tu na 2 roky, srpen to snad jistí 😉

schnucki
24. feb 2009

ahaaa, tak to ti bohuzel neporadim, ja nevedela ze uz tam zaregistrovana jsi 😅

jinak dobrej napad na vylet, i kdyz pro nas daleko, ale stejne 🙂

zuzka11
24. feb 2009

Holky, má pocit, že to tu dneska pěkně flákáte.....Miri- haloooo, že ty zase makáš na pokoji? Nebo jsi urvala chvíli a umělecky tvoříš???

Schnucki - já už se tak těším na lepší počasí, na výlety........už aby to bylo.....

schnucki
24. feb 2009

holky kde jste 😕 😕 😕

ja jsem zas sama, tak se trosku pripravuju na dalsi semestr, jednu knizecku uz mam, potrebuju ji na vic prednasek, tak si citam

zuzka11
24. feb 2009

Schnucki ty jsi ale pilníček!!!Já si říkám už jakou dobu, že si zopáknu gramatiku, ale zatím jsem přečetla jen tu knížku a na gramatiku se chystám......vidíš, ty jsi znalec, nemohla bys mi poradit nějaké stránky, kde je dobře vysvětlena nepřímá řeč???A konjunktiv I, na opáčko.....

mirusch
24. feb 2009

Jaj, Zuzi, ja som si musela hodit tabletku na migrenu a zalahnut, lebo mi to nechcelo prejst. Teda, velmi mi zle nebolo, ale radsej rychlo, rychlo, nech mi nie je horsie. Tym padom som dnes iba ranajkovala a idem sa teraz navecerat...Uf.
Inak, ja som si kupila jednu super nemecku gramaticku knihu, tam je to fajne popisane. Tu som pouzivala aj na KDS...Mala som stastie na ucitelku, co nas celkom dobre pripravila, aj prasiatko pre stastie mi dala na skusku, mala som ho na stole 😉 Schnucki ju tiez pozna....ale bohuzial aj ju skolila rakovina ☹

schnucki
24. feb 2009

zuzi ja se taky mooooc tesim na teloucko, vylety atd, ... takze az se k tobe s mirusch dohrabem udelame nejakej malinkej vyletek, teda prochazku 😀

zuzi ja jsem u pritelovi segry, aby mi nebylo doma smutno, ale az pojede z prace tak me vyzvedne, skopiruju ti papiry co mam a napisu ti nazev te knizky, ... konjunktiv ti z toho zkopiruju, ju .... pisni mi do IP email at to mam kam poslat a zitra az se zbudis muzes hnet na to vlitnout 😀

ja taky dostala prasatko, nosim ho stale v penalu, ... byla to uzasna ucitelka a skvely clovicek, pamatuju si jak jsem ji privezla lazenske oplatky, ale musela jsem je dat manzelovi, uz na tom byla zle a nechtela abych ji takhle vydela, ale slysela jsem ji jak radostne rekla moje jmeno .... 😢

ale dost smutneni

mirusch
24. feb 2009

Zuzi, IP. Inak, mam vela materialov z KDS, neviem, ci ides robit ci ako...Ak by si chcela, tak prefotim a poslem na maila. Daj vediet.
Schnucki, ktoru knizku to mas? Od Dreyera a Schmitta? Ak ano, tak ok. Ak mas inu, vidis, tak to mozem aj ja odskenovat a poslat Zuzke.

Kleo, este som chcela, nuz, daj na intuiciu. Ta byva najmudrejsia a ukaze ti cestu. Prajem vam, aby sa babatko podarilo hned, ale kedze viem, ze sa aj nemusi hned, tak aby ste sa zbytocne netrapili, kvoli par mesiacom materskej... Chodte kam vas srdce taha a vsetko ostatne sa vam ukaze.

zuzka11
24. feb 2009

Holky, jste zlaté, strašně moc díky!!!!

Ta učitelka mě moc mrzí.....muselo to být strašně těžké.......v tomhle je život tak nespravedlivý.........je to k vzteku

Miri - aspoň, že prášek zabral a hlava snad už nebolí???Pořádně se napij, ať nezačne ještě bolet z dehydratace....

Holky, nevím, mám z KDS trochu bobky....ale zase si říkám, že to dalo už tolik lidí....proč se nervovat dopředu, život na tom nestojí........

schnucki
24. feb 2009

mirusch ja se musim mrknout od koho je, mam dve, tu druhou jsem si kupovala kvuli vysoky, jedna je myslim cervena a ta druha ma modrej obal .... ja se rano mrknu a pisnu

jinak mirusch ma kleo pravdu, taky preju at to vyjde co nejdriv, ale ono to vetsinou nejde tak jak by si clovek pral 😠 ... kazdopadne i pritel mi potvrdil, ze nemusis mit odpracovanej rok ... ale optam se jak je to u nas, aby zas u cizincu nebyli vyjimky 😠

😀 je mi tu s vama fajn

mirusch kdy zas usporadame nejakou kecarnu, mohla bych pristi tyden dopo, coooo???

zuzka11
24. feb 2009

Nám je tu s tebou taky moc fajn 😀

manžel se mi tu stavil na oběd, nečekaně, byl si místo něj koupit přeskáče a vzal si rovnou věci na fotbal, takže jsem sama samotinká......surfuju po netu.........Schnucki přítel jezdí?? teď ale už ne ty dálkové trasy, že ne??

mirusch
24. feb 2009

Schnucki, dojdi, najlepsie pondelok-streda.
Zuzi, najlepsie bude, ked si kupis tu knihu, co som ti odporucila, ja som sa z nej ucila na KDS a fakt mi pomohla. Je zlta a su tam aj cvicenia.
Chces tie materialy na KDS alebo nie? Su vyplnene, gumovat sa mi to nechce, ale aspon uvidis ako to ma byt. Lebo ak nevies, co ta caka, tak sa potom budes prekvapovat ako jedna baba, co bola so mnou a na konci urceneho casu obratila papier a zhrozila sa, ze este aj tam su otazky. Ja som presne vedela, co ma caka, a tak som bola v klude. Kedy ides robit? Ak si dobre pripravena...teda vies, co ta caka a ake otazky mozu prist, tak sa nemas coho bat, je to v pohode. Chodis aj do kurzu? My sme mali stastie, ze ta nasa ucitelka nejaky cas bola aj na tychto skuskach ako dozor a uchmatla vzdy otazky, tak sme presne vedeli, chi 😀 Teda otazky sa nikdy neopakuju, islo len o typ...

schnucki
24. feb 2009

mirusch taky doufam ze uz se hlava umoudrila 😉

zuzi ono nema cenu ti rikat, nenervuj se, myslim ze nervy ma kazdej, u me je to vzdycky tak, ze jsem v poho a den pred zkouskou jsem na rozsypani 😝 .... a pak uz se jen smeju, coz je znameni, ze uz jsem vynervovana 😀 ... ale jak pises, pokud se na to pripravis, tak do das, dalo to uz vic lidi ... a hlavne ta gramatika je tam na jedno brdo

jojo, jezdi ted ty svoje nocni, takze mezi pul 5 a 5h odjede a vraci se kolem 5 rano, i kdyz dneska uz byl doma neco po 4h 😀

schnucki
24. feb 2009

dam ti v sobotu vedet, v patek dohodnu s mati kdy mam pristi tyden dorazit, tak budu vedet jak mam cas 😉

to jo, to bylo dobry, meli jsme original otazky, nejsou stejny, ale ten typ jo .... i kdyz nam rikala, ze se to ma menit, ze maj posouvat stupnici tezkosti .... cimz nechci strasit, na strankach goethe institutu by meli bejt priklady, mrknu na to

jooo, tak zlutou mam taky, jen me prisla cervena lepsi, jsou tam taky priklady

zuzka11
24. feb 2009

Miri chciiiiiii, jasnačka, ať vím, co tam bude, kurz mi začíná v pondělí, zkouška někdy na začátku května, loni byl termín tuším 8. a 10.5............

Holky, jak těžko to bylo por vás? Hodně makačka nebo jste to zmákl levou zadní???

Schnucki - a to má pořád????Já jsem posera a konzerva, je mi jasné, že si nevybíráš povolání patrnera, ale řece jen jsem ráda, že v noci je doma......taky má někdy služebku, já měla noční, ale standart byl doma......asi ti je někdy v noci smutno, viď???Ale máš nás 😉

schnucki
24. feb 2009

pro me nebyla ustni problem, ale gramatiku jsem se musela trosku drit, i kvuli tomu ze jsem od deti odkoukala bludy 😀 ale delala jsem rok ten pripravnej kurz, takze jsem byla pripravena

jinak s tim jeho povolanim, nejradsi bych ho mela v noci doma, ale za nocni je vic penez, proto jezdi v noci, ... casto jsem u jeho segry, doma mi je smutno a nekdy to tam na me padlo, tak jsem casto pres noc u ni 😀 ... je to hodne o zvyku, ale obavy mam, nejvic ted v zime, kdyz mi kolikrat vola a rika - tady snezi, silnice neupraveny 🤐 to pak obavy mam, i kdyz vim ze jezdi opatrne a radeji jede hodku dyl nez po statovkach

mirusch
24. feb 2009

No, hlava je momentalne ok, dakujem. 😉 Uvidime, ci sa mi to vrati...ale nestazujem sa, teraz som mala mesiac pokoj.
Zuzi, ja ti nejake odskenujem a poslem, ale dnes uz nie. Myslim, ze mam aj kompletnu skusku. Najdi si nejaky system, fakt sa mi to nechce gumovat. 😖 A tu zltu knihu si kup, to mas aj do buducnosti.
No, ja som robila KDS, aby som sa donutila nemcinu naucit. Mozno som trhla aj rekord skoly, z nuly na uroven KDS som sla za 2,5 roka. V kurze sme mali ludi, co sa ucili 15 rokov a netrufali si na tu skusku. Kedze my sme v VHS stale dreli tieto cvicenia, tak som presne vedela, co sa chce, pisali sme diktaty (tiez dolezite), dokonca precvicovali ustnu skusku, ako si rozdelit cas, aby si vsetko v pohode stihla. A tie slohy na 2 knihy, to sme tiez mali urobene - ucitelka nam dala mozne otazky, my sme to pisomne spracovali, ona opravila a ja som sa to naucila naspamat. Isto, dostali sme ine otazky, ale pospajala som to z viet, co som mala pripravene, takze super. No a potom som sa samotnej skusky nejako nebala. Iba som kukala okolo seba, aki su vsetci rozklepani, vylozila som si svoje prasiatko a pohoda. A nakoniec to mam za 2, co je pri KDS dobra znamka. Pred ustnou som mala cas, tak som sla do C&A nakupovat, z coho mali skusajuci ohromnu srandu.
Neboj sa. Ak ta v kurze riadne pripravia, tak je to pohoda. Tazko na cvicisti, lahko na bojisti.

schnucki
24. feb 2009

tak jsem mrkla a kdyz si najdes goethe institut, tak tam jsou ukazkovy testy, sice starsi, ale alespon budes vedet co a jak 😀

tak gumovat se ti mirusch nechce joooo

mirusch
24. feb 2009

To jo, tam je 1-2 testy, to je fakt, kukni na to. Ja ti este nejake komplet poslem.
Jasne, ze sa mi nechce. 😀 A navyse, ked sa rozhodnem si to zopakovat, tak nebudem vediet, ako to ma byt 😕

schnucki
24. feb 2009

ja ti taky nejaky poslu, jestli je najdu

mame tu ted rodinou seslost, tak se na chvili odmlcim, pak ale jeste kouknu co tu vyvadite 😀

proste mi te budem tak zasobovat materialem, ze to das zuzi !!!!

zuzka11
24. feb 2009

díky 😉 A taky díky za tip, o C&A v Mnichově vím, tak v tom je ten fígl 😉

mirusch
24. feb 2009

Zuzi, tu je priklad skusky, to som si aj ja kedysi robila, mas tam aj odpovede, aj vysvetlenie co sa ako boduje, aj diktat, vsetko je tam. Aj slohy - musis typ A jednu knihu urobit a typ B druhu knihu. Kukni na to. Inak este jedna vec - niekedy je moznych viacero odpovedi a skusajuci ti daju aj pol boda, ked nemas vsetko ok, oni nie su pomstichtivi 😀
http://www.goethe.de/lrn/prf/pro/kds_uebungssat...

zuzka11
24. feb 2009

Díky za tipy, na odkaz se asi kouknu zítra ať se aspoň ještě jednu noc v klidu vyspím 😉 😀

Knížku jednu mám přečtenou, s druhou čekám na učitelku, budeme probírat jednu knihu, tak sinji hned objednám, zatím mi nechtěli říct jakou......

Mám vítr z té gramatiky, ale to se dá nadrtit a možná z toho psaní............ve čt.mám sraz s kamarádkou co jí dělala v listopadu, jsem zvědavá, jak dopadla......prý opravení a dodání výsledků trvá 4 měsíce!!!!!

schnucki
24. feb 2009

jojo, ty 4 mesice souhlasej, posilaj totiz do mnichova zkousky ze vsech mest a statu, kde se delat da, takze potrebujou cas na opraveni, ... ja tenkrat skoro zapomela ze jsem ji vubec delala 😀

gramatika se da nadrtit, neboj

schnucki
24. feb 2009

uz spite???

schnucki
25. feb 2009

dobre ranko,
jen jsem chtela pisnout, ze jsem nasla testy co nam ucitelka davala a vysledky jsem si psala mimo, tak uz to skenuju a hned jak budu hotova to poslu

jinak preju vsem kraaasny den

mirusch
25. feb 2009

Bre ranko. Schnucki, ja som to zacala skenovat, ale jedna strana takmer 1 MB, to by som sa zblaznila, tak jej to kopirujem, hadam jej neposleme to iste 😀 No ved ona si to nejako posklada 😉 My Zuzku tak pripravime, ze bude mat za 1 😀 Zuzi, ak mozem odporucit, tak sa pripravuj uz teraz, mesiac kurzu nestaci...

Ja dneska okrem zehlenia nerobim nic. Ak tak iba pre seba... Manzel je uz zase v praci, tak mam chvilu pokoj 😀

zuzka11
25. feb 2009

Dobré ránko!

Tak jen k vám kouknu, už se mi stahuje prdelka 😖 Miri - mám 2 měsíce na přípravu, a začínááááááám, 1 mít nemusím, 3 je kráááásná známka 😉

Schnucki moc díky, holky, když bych byla natvrdlík, mohla bych se vás později v IP na nějaké záludnosti zeptat?Slibuju, že nebudu otravovat často.......

Z jiného soudku - včera jsem náhodně rozklikla nova.tv, nevím, jestli pravidelně koukáte, a běžělo nám to super, vzala jsem si jeden díl výměny manželek - jedni striktní makrobiotici a druzí striktní masožravci, byla stranda ta konfrontace a všichni měli za to, že musí toho druhého přesvědčit, že jeho životní styl je nejlepší.......já proti různým veget., makro, ovo, lakto a všem možným směrům nic nemám, ale NEVNUOVAT!!§jen když to někho zajímá a zeptá se....mám takhle kamarádku, která žeije i s rodinou podle krevních skupin......znáte taky někoho takového???

mirusch
25. feb 2009

Zuzi, 2 mesiace, ak sa tomu budes naozaj venovat, staci 😉 Uz mam pre teba zabaleny list 😀
Jasne, ze sa pytaj, kludne.

Tak tie manzelky uz nekukam, ale raz som videla, ako dali dokopy rodinu veriacich a rodinu, co sa venovala "bosoractvu", proste cierna farba, lebky a tak, tiez vnucovali jedna druhej. To je blbost. Ok, spoznat ako ti druhi ziju, ale vnucovanie je blbost, tym sa vytvori este vacsi odpor. Poznam podla seba 😝
Podla krvnych skupin - som pocula, ale nikoho nepoznam. ja som nikdy nebola na taketo extremy... A do minuleho roku som ani netusila, aku mam krvnu skupinu. Viem len preto, ze som pred operaciou prespehovala moje zdravotne akty, kedze som tusila, ze mi zistovali krvnu skupinu. Tak teraz viem do najmensich podrobnosti a v pripade nudze im to odrecitujem tak, ze mi to uz vobec nemusia zistovat 😀 Nielen Rh, ale aj tie dalsie skratky, co tam maju.... 😉
Rada si vypocujem moznosti, ale aj tak sa nakoniec rozhodnem sama. A najcastejsie si vyberam z kazdeho nieco pre seba 🙂