Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
6. mar 2009

no ja som tiez vtedy skusala, zo zvedavosti, ale tak aj putoval skoro cely do kosa.....uz by som si ho tam nikdy nedala 😀

schnucki
6. mar 2009

ja sem taky na tvoji strane, neni to jednoduchy ale kdo chce tak najde ... ja ted hledam uklizeni, ktere budu moct skloubit se skolou .... vim ze to neni nic moc, ale zatim jsem nenasla nic jineho zkloubitelneho, a co ... hlavne ze neco je ... kdo chce, ten najde, driv nebo pozdeji

kleopatris
6. mar 2009

a co by si mohla ucit? ja mam teda ekonomicku vysku, logostika a manazment vyroby.....a to je sice hladane a aj som bola na par pohovoroch, ale vzdy sa nieco naslo, preco mna nechceli....raz som bola moc zenska, raz nebola moja nemcina dost hoch.....je to tazke
inak tie agentury....ja neviem z coho ziju, vzdy som tam prisla, vyplnila dotaznik, urobila pohovor a tym to aj zhaslo....nikto sa neozval 😠

schnucki
6. mar 2009

mirusch ja myslim, ze kdyz se do toho obujes, urcite se jednou neco objevi, nebude to asi hned, je to trosku komplikovanejsi ze jsi v cizine, ale urcite se jednou neco objevi 😉

kleopatris
6. mar 2009

ja som vtedy nemala ani pracovne povolenie, ked som prisla, bo sme este neboli manzelia, a ked sme volali aj na urad prace tam, povedali, ze ked si najdem pracu, tak ze oni musia zaziadat o povolenie pre mna a ze to trva tak 7 tyzdnov....a nakoniec ta posledna firma ho mala za 5 dni aj s postou vybavene ! tak si myslim, ze tie urady naschval odstrasuju firmy od prijimania cudzincov ☹ inak mate uz obcianstvo? ja este nie, este musim cakat 😖

mirusch
6. mar 2009

Blondy, dufam, ze som ta nenastvala 😕

Nuz, neviem, ozvala som sa tu na dve ponuky, ktore som si velmi dobre vedela pre seba predstavit, polovicny uvazok, to chcem, no nic z toho. A v jednej vobec nebolo treba vediet brutal dobre nemecky. Ach jo.
Kleo, ja mam vystudovanu vytvarnu a anglictinu by som tiez mohla ucit, tu som uz ucila aj v jazykovkach v SR, teraz tak obcasne sukromne...

Ja uz mam obcianstvo 😉 som Slovenka aj Nemka. Hned po 3 rokoch v DE som zaziadala a ziaden problem. Mala som uz KDS urobeny, tak som uz nic nemusela. Iba poslat kopiu manzelovho prijmu 😀

schnucki
6. mar 2009

ja nemecke obcanstvi nemam, musela bych o nej zazadat, ale po 5 letech dostanu takovou tu kartu neomezeneho pobytu tady, tak nevim co budu mit driv 😀

ted me tak napadlo ze musim do frankfurtu se na tuhle kartu neomezeneho pobytu optat, mirusch nevis nahodou kde to je a co je to presne za urad?? musim se nekde optat .... byla jsem totiz pul roku v cechach, tak nevim jestli mi to do toho zapoctou, nebo jedu od zacatku 😝

kleopatris
6. mar 2009

keby ze mam KDS tak uz nemusim ten test z nemciny? ale ten imigracny asi ano, ze?
inak ja som dostala neobmedzeny pobyt hned, ako som sa bola prihlasit a manzel (vtedy este len priatel) sa za mna zarucil a mala som ten papier. Tebe ho nedali? mne sa ale veru zda ze kazda bundesland to ma inakl...bayern to mal uplne super, co sa tohto tyka

schnucki
6. mar 2009

ja se musim priznat, ze jsem se na nej jeste ptat nebyla, studuju tu, tak jsem ho zatim nepotrebovala, jen sem se tenkrat byla s pritelem ptat kvuli prispevku na bydleni, kdyz studuju a zijem z jeho penez a tam mi bylo receno, ze bych musela mit tenhle papir, no a na skole na oddeleni mi rekl, ze ho dostanu po 5 letech pobytu, ... jsem tu skoro 4 roky, ale z toho jsem byla pul roku v cechach, tak se na to musim zeptat ... treba mi to daj 😀

kleopatris
6. mar 2009

schnucki ak mozem tak ta trosku pootravujem 🙂 ako je to so studiom tam? lebo ja by som sa chcela tiez zapisat ma vysku v nemecku, ale este sme sa neinformovali co na to treba a tak. keby si mi mohla, ked niekedy budes mat chut a cas mi aspon zhruba popisat, ako sa tam dostat a tak. Velmi pekne dakujem uz teraz

schnucki
6. mar 2009

poslu ti IP co a jak ju

kleopatris
6. mar 2009

ok dakujem, super si zlata

mirusch
6. mar 2009

Kleo nemusis uz robit ziaden test z nemciny. Dokonca by stacilo, keby si mala len Deutsch Zertifikat - uplne tu najnizsiu skusku, alebo Mittelstufe Prüfung. Ked ta zena videla, ze mam az KDS, tak povedala, ze to je ovela viac ako chcu. Vobec nic som nemusela nikde robit. Lebo ta skuska predpoklada, ze chodis do VHS, proste na kurz a ze citas knihy o nemeckej historii...
Ja ked som sem prisla, tak sme este neboli v EU a teoreticky som mohla byt len 3 mesiace. Ako sme sa zobrali, tak som dostala papierik k pasu, na 2 roky. A potom som sla a dostala som na dozivotie povolenie pobytu a hned nato sme vosli do EU a uz ho nebolo treba. A potom som dostala obcianstvo. Takze tak.

Blondy? 😕
Zuzka? 😕

kleopatris
6. mar 2009

to ja som teda, ako vidim, mala super jednoduche 🙂 joj ale som rada, ze sme v EU 😅

schnucki
6. mar 2009

to jo, to eu to zjednodusuje

kde je zbytek????

mirusch a vis kde je ten urad nebo jak se to jmenuje? koukni nahoru, ptala jsem se ... prosim jestli to vis, ja to minule hledala na netu a tam neco najit, budu muset asi zajet na vejsku, nebo polsu maila 😀

mirusch
6. mar 2009

Schnucki, prave som ti poslala IP 😀

zuzka11
6. mar 2009

Blondy - jdu cist odkaz a pak ti reknu, jestli jsi ty ta zla nebo ne 😉 😀

Ad sex pri MS - nevadi mi, nemam ji nijak silnou, takze pokud beboli richo proc ne, nikdy se nam nestalo, ze my tekla krev nebo tak - snad nejsem nechtuna, ale jsme tu mezi devcaty 😎
Ale je to kazdeho vec a zalezi na chuti....ja jsem zjistila ze jsem asi extra prippad, normalne holky rikaji, jak maji chut na sex pri ovu, ja naopak....

Omlouvam se za diakritiku, nebo spis chybici, ale mam manzuv pocitac a ma nemeckou klavesnici....

mirusch
6. mar 2009

Zuzi, no, ako tak pozeram, tak tu vsetci piseme bez diakritiky, takze sa nemas za co 😀 A kde si sa flakala?
Nuz, tak to mne pri MS tieklo a bolo to (pre mna) nechutne. 😅
Idem pomaly do postele...
Schnucki, nasla si?

zuzka11
6. mar 2009

Nemam slov, nechci byt oskliva, ale holcina nevi o cem mluvi a jaky je boj o pravi v Praze a jak, kolik hodin se pracuje v praci a kolik doma...........Asi je zvykla "od nich z vesnice" ze se chodi na 6 a domu ve 2-3 - to je ale komunismus a s tim nemuze pocitat.........V kolik jsem denne vstaval ja nemusim rikat, uz jsme to tu probiraly a to nejsem zadny delnik....a pres Prahu to trvalo hodinu.....Pokud svoji nezmestnanost chce resit jako spousta holek tehotenstvim je to taky spatne - podle me........

mirusch
6. mar 2009

Zuzka, moj manzel chodi na 6 a je doma o 2-3 😨 😀 Ale ma narocnu pracu. To staci, ja som rada, ze je skor doma.

mirusch
6. mar 2009

Ked som robila v BA, tak som castokrat mala aj 30 hodin nadcasy za mesiac. Aj viac. A bolo aj tak, ze som prisla do prace na 7,30 a domov som sla o 22,00 a to niekolko dni za sebou. A aj som dohanala cez sviatok ... toz.

schnucki
6. mar 2009

zuzi ja pri ovu taky nijak zvlast chute nemam, ale pri ms 😵 ... jsem rada ze jsem tim nikoho neznechutila 😀 a ze nejsem sama 😀 .... jinak souhlas, nevi o cem mluvi

mirusch hned na to mrknu, dekuju

zuzi jak uceni??

zuzka11
6. mar 2009

V pohode, ale holcina s tim nemuze pocitat predem, ma to brat jako bonus, kdyz to vyjde.....

Schnucki jeste k sexiku, asi jsem to tu uz psala, nechi se moc opakovat abych nemlela jen o sobe.....sex dovoleny je pokud zena nekrvaci...ale me se na zac.stalo ze jsem se probudila z erot.sna a tak me chatla krec v brise - vajecniky, ze me cut ryche presla, pak jsem se citila divne - meni se ti telo, sice ne moc, ale mas zmatek v pocitech, neni ti uplne well, smrdi ti veci a manzel - vonel s erano a ja mu chudakovi vecer vynadala, ze jeste porad smrdi....normalne bych to vubec necitila...a pri tom na sex chut nemas....ted jsem srovnana, chut se zas ozyva, poprve mel manzel respekt, ale bylo to fajn, ja priznavam, ze jsem se uplne neuvolnila, ale ted uz oba budeme vedet na cem jsme......

Omlouvam se za vsuvku, klide preskocte.

Miri - delala jsem pizzu, kecala s manzelem, ale ted jsem zase vase 😀

schnucki
6. mar 2009

dekuju zuzi, ... tak to se mam na co tesit 😀 .... ale ted uz vite na cem jste, tak to bude dobry, hlavne se do niceho nenut

jdu cist postu

zuzka11
6. mar 2009

uceni dneska nejede, ctu ty knizky, v pondeli dostaneme otazky A a B.....tak opakuju tohle a zitra jdu na testiky.....

Schnucki - kazdy to ale asi ma jinak, ja popsala sebe, taky i kdyz bych mela byt objetivni profik, tak v tomhle to jede, spousta holek mi popisovaa, ze potrat v prvnim trimestru jim zacal po styku, a vzhledem k memu pracnemu otehotneni tam asi respekt byl........

schnucki
6. mar 2009

mirusch dekuju moooooc, jsme taky MKK, akorat ze ten pan na skole mi tenkrat rek, ze musim nekde ve frankfurtu na urad pro cizince nebo co, Daueraufenthalsterlaubnis se ta karta jmenuje nebo jak

mirusch
6. mar 2009

Zuzi, to napises na koniec, ze mame preskocit? 😀 Ked som docitala? Ale neva, rada si precitam o co prichadzam 😝
Hm, pizza, zajtra mam v plane sa vykaslat na zdrave jedlo a objednat pizzu na obed...
Vy ma do tej postele nepustite, co? No, idem umyt riady a este kuknem.

schnucki
6. mar 2009

noooo nepustime 😀

mirusch
6. mar 2009

Schnucki, to je presne to, co som mala aj ja a dostala som to teda po 2 rokoch! A v Gelnhausene. Tak sa nasmeruj tam a nie na Frankfurt. Mozno maju aj tam, ale verim tomu, ze aj viac ludi. V G. nie je nikto... kamoska tak bola vo F. a cakala niekolko hodin...

schnucki
6. mar 2009

ja se ti zuzi nedivim, uz jsem o tom casto premyslela jak je to se sexikem v tehu a myslim ze budu mit taky strach, ze by se mohlo neco pokazit a tak, nemyslim to zle, ze se na to nevrhate, chapu to a prijde mi to v poho ... a myslim ze kdyz se to cloveku povede po dlouhe dobe, ma velky respekt a snazi se to chranit 😀

doufam ze me pochopite, nekdy pisu jak hotentot