Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
28. aug 2009

Ahojte. Tak zase rusny den za nami....
Schnucki, prosim ta a co sa rovno neskontaktujete s domacim - s majitelom? To je jeho starost si to vyriesit s domovnikom 😠 Lebo sa mi zda, ze cim viac sa s nim budete hadat, tym viac vam bude robit naproti. Pretoze s takymito ludmi nepohnes. A hadky to iba zhorsuju. Ja by som to riesila cez majitela. Aj my sme tak byvalu susedu riesili.

Vitaj Stuplik, no, my tu nie sme z UK, ale asi si viem predstavit zlozenie tych liekov. Vies, ono vitaminy pomahaju len zriedka. Vrhni sa na meranie bazalnej teploty, to ti ukaze, ci vobec nejaku ovulaciu mas. A v pripade pochybnosti by si to mala zacat konzultovat s lekarom, pretoze niekedy staci hormonalny vykyv, ktory sa da poriesit a clovek sa iba trapi. Alebo je mozne, ze tvoj drahy proste nema dobre spermijky, to byva velmi casto, aj nas pripad to je. Je tisic moznosti, co sa moze pokaslat. Aj ked, v UK je zdravotnictvo dost naprd, tak neviem, ci mas moznost to nejakym sposobom tam poriesit. Stalo by za pokus sa objednat do reprodukcneho centra na Slovensku, vysetrenia nie su take drahe a oni ti isto poradia.
co sa tyka bazalnej teploty, je tu na konikovi k tomu tema. Ide o to, ze si merias teplotu, uplne najlepsie je v posve, tym istym teplomerom, v tu istu hodinu, este pred vstanim - cize vsetko musis mat poruke (mala by si aspon 4 hodiny predtym nevstavat z postele) a zapisat si hodnoty. Robi sa z toho graf, ktory ti ukaze v akom stave je tvoj cyklus a ci vobec ovulaciu mas. Drzim palce!

Janulka, to nie su Schnuckine deti, ona sa len par dni do tyzdna stara o 2 v jednej rodinke. Inak, ja tiez neviem doma sediet, uz ma siel slak trafit, lebo si tu neviem najst pracu, ktora by ma bavila a stala za to, tak som zacala pracovat ako dobrovolnik v muzeu a velmi sa mi to paci. Teraz sa ale staram aj o svokru, tak toho mam celkom dost.

Zaujimalo by ma, ze co a ako Zuzka. Hadam su uz prestahovani a vsetko ok. Hm.....

No a najnovsie info ohladom mojej svokry, dnes sa jej usta nezastavili, behala na vecko ako raketa, neverila som vlastnym ociam. Spojazdnili jej znova oblicky, tak som zvedava ako dlho jej to vydrzi, lebo tam bol problem, odchadzali jej oblicky. Na dialyzu ju uz nechcu taku staru davat. Tak som zvedava. Prave som sa stretla s pani, ktora jej bude upratovat, ked budeme na dovolenke (stale dufam, ze sa to vsetko podari podla planu), z Chorvatska, je to ale cez mesto, robia to zadarmo, ale mozeme im dat Spende, kurnik, ako sa to vola po slovensky - penazny dar? Manzel povedal, ze to vyzeralo tak, ako keby bola jeho matka nadrogovana 😀 😀 Proste high...

mirusch
28. aug 2009

Schnucki, teraz som si precitala tvoj posledny prispevok, tak este dodam, ze ano, tak to treba riesit, ja by som s domovnikom nekomunikovala, zavolajte majitela, nech to pred vami s nim poriesi a aj mu rovno (medzi 4 ocami, aby vas domovnik nevystval) povedzte, ze rozmyslate nad odchodom. Co by bola sakra skoda, ked ste si to tam tak pekne dali dokopy. Ale hovorim ti, nehadajte sa s domovnikom, iba to bude horsie. Ja by som nasadila taktiku ignoracie.

schnucki
29. aug 2009

dobre ranko, jeste jsem sem litla nez pojedu domu 😀

mirusch dekuju, my jsme ho od tech poslednich neschod ignorovali, a kdyz neco, tak pritel hned volal majiteli, vubec se s nima nebavil, ale jak je mas ignorovat kdyz ti parkuje na tvym miste 😒 .... no nic, nechame to a uvidime jestli majitel prijede a co udela .... to je to, co me taky stve, konecne to mame hotovy a bude nas nejakej idiot provokovat a delat naschvaly 😠

tak to je super ze uz je ji lip 🙂 musim se ale podivat co to jsou oblicky 😅 nevim co to je .... a uz mame tchyni doma nebo je jeste v nemocnici?? je super ze nekoho nasli kdo by ji tam uklizel az budete pryc ... tesi me ze uz je ji lip 🙂

tak ja letim domu

mirusch
29. aug 2009

Ahojte, nejako je tu ticho 😨 Ja hlasim, ze zijem.
Zuzka mi poslala sms, ze teda su prestahovani, chaos, same krabice, no ale kto sa stahoval, tak si to vie predstavit 😝 Ze internet bude mat asi od utorka. Tak musime byt trpezlive.

Svokra stale v nemocnici, nevie sa ako dlho, dnes jej ale lekar povedal, ze pomaly, pomaly. Tak som zvedava ako to buduci tyzden budeme stihat, ked manzel ide v stredu tiez do nemocnice, do spacieho labaku. Budem behat medzi dvoma nemocnicami ako trdlo 🙄 No ale mozno ju dovtedy pustia. Uvidime. Inak ok, som zaneprazdnena, periem co sa da, zajtra musim umyt svokre okna a podobne zabavky si vymyslam.
zatial pa.

blondynka400
29. aug 2009

Ahoj holky,

tak to je super že je zuzka přestěhovaná a ok. Tak sand v úterý 😵

schnucki, jojo, bohužel to že mikomu nic neděláte ještě nic neznamená 😖. Ale uvidíš, to se vyřeší 😉

mirusch, to je fajn, že už je konečně trošku lépe 😵

Já jsem strávial celý den na pláži byli krásné vlny, prostě pohoda a pak večer u známých na grilování. V úterý letím do čech,m tak už se těším, sice to bude jen krátká zastávka, ale i tak 😵

ivana98
autor
30. aug 2009

ahoj dievcata, ja hlasim ze este zijem 😉

vidim, ze usilovne kecate, pomaly asi bude cas na 2. pokracovanie temy 🙂
u nas vsetko ok, tehotna nie som a asi ani tak skoro nebudem, byva sa nam dobre (uz to ani pomaly nie je "novy" byt) a praca tiez fajn.

mirus, schnucki, mate sa dobre? musim sa polepsit a obcas za vami kuknut, sorry... ale v poslednej dobe sa mi absolutne nechcelo rozmyslat nad temou snazenia.. 😅

schnucki
30. aug 2009

ahojik holky,

tak ja taky hlasim ze ziju 😀 blbnul nam internet, tak jsem se nemohla o vikend ozvat ....

ivus ahoooooj, to jsem rada ze te zas vydim 😵 a jak to u vas vypada, co se snazenicka tyce? (pokud nechces, nemusis napsat 🙂 ) .... ja bych to taky kolikrat nejradeji hodila za hlavu, ale tady se o snazeni skoro vubec nekeca 😀 ....
my ted s pritelem resime trable s domovnikem, doufame ze se dneska objevi majitel a veci vyresi, zjistili jsme ze nejsme jedini koho domovnik stve a dneska uz tu byl soused at za nim zajdem az majitel prijede, ze si chce na nej taky stezovat 😀 ... doufame ze dneska dorazi, jinak me nastve .... jinak mame bytecek uz hotovy a mame se dobre 🙂 .... co vy??

mirusch je dobre ze uz je ji lip a snad ji brzo pustej domu .... drzim palecky aby to manzilkovi alespon pomohli nebo to neco vyresilo, abys mohla klidneji spat 🙂

jooooo stehovani, zive si na ty vsechny krabice co se valeli vsude pamatuju .... ale dneska se tomu smeju, bylo to dobrodruzstvi 😀

blondy a na jak dlouho jedes? ja bych jela taky ..... uzij si to doma a brzo se nam zas vrat 🙂

blondynka400
30. aug 2009

schnucki, tak můžeme o snažení klidně začít mluvit, stačí říct 😉 😀
No v podstatě na necelých 5 dní, je to jen takový rychlovka, jdu na velký UTZ a na běžnou kontrolu 😎

mirusch
30. aug 2009

Ahojte. No Ivus, slava, ze zijes, som na teba myslela, ze kde si zmizla 😕 Inak, kto povedal, ze sa tu len snazime? 😀 Rozoberame vsetko mozne.

Blondy, tak prijemny vylet domov, vratis sa, kym pojdem ja prec? My by sme mali odchadzat v nedelu skoro rano. Potrebujeme odtialto vypadnut, aj keby traktory padali. Som sa zamyslela nad tym, ze keby som vedela, do akej rodiny sa to vydavam, ci by som sa vobec vydala 😔 Fakt neviem. Proste brutal. To iste, co svagrina, robi aj manzelova teta, no zazitok, dnes som u nej zazvonila, povedala ahoj a ona na mna spustila strasny krik o niecom, o com vobec netusim, tak som jej tam iba polozila veci a bez slova odisla. Iba za mnou zakricala, ze som ju sklamala a este jednu nepeknu nadavku. Samozrejme neviem, o co islo 😝 😀 Ale toto nie je moj problem, ona but chyta demenciu alebo nieco podobne. Proste v jednu chvilu najmilsia na svete, o pat minut na pokraji porazky. Ked som sa vratila, tak bol manzel na telefone s bratom, ktory sa mu na tetu stazoval 😀 Ja som nahodila taktiku ignoracie. A to sem radsej nebudem pisat celu story, to by ste ani nezaspali 😀 Uz jej suseda mi hlasila, ze je z nej na prasky. Tak hadam jej ludia neveria, ked vsetkym rozprava, ako o nu nikto z nas ani nezakopne a aka je ona chudinka. Az mi je to smiesne.
P.S. toto nemusite riesit, len som sa postazovala 😝

Schnucki, tak co, prisiel majitel? Neurgovali ste ho? Ja by som mu zavolala. Jaj boze, preco takito debilni ludia musia byt na svete....aby to bolo pestrejsie? Alebo preco?
Aha, tak dobrodruzstvo.....este stale mi zneju v usiach tvoje zufale slova 😀 😀

blondynka400
30. aug 2009

mirusch, no měla bych se vrátit v sobotu večer, ale to máme domluovenou návštěvu, tak nevím jestli se k netu dostanu. Záleží zda letadlo bude mít sekeru nebo ne...
Ach jo holka, fakt to nemáš lehký.... 😖

mirusch
30. aug 2009

Blondy, ok, tak sa teda rozlucim s tebou pred odletom, uzi si to v CR. Ides aj k Dr., vsak? Velmi neflamuj 😝 Neviem, ako sa dostanem na konika pocas tych 2 tyzdnov, mozno z internetovej kaviarne, ale budem na vas velmi mysliet 😵

blondynka400
30. aug 2009

mirusch, já letím až úterý, takže zítra tu ještě budu 😉 . Jojo, jdu na velký UTZ a pak na běžnou kontrolu... Hrozně to letí, už budu pomalu v půlce těhu.... 😅

mirusch
30. aug 2009

Ja viem, ze tu budes, ale ci tu zajtra budem ja 😀 Rano idem k Dr., robia mi problem nosne dutiny, potom rychlo za svokrou do nemocnice a do muzea, mame mesacnu poradu, plus nam bude sefka robit sprievodkynu po expozicii, potrebujem nazbierat info, ked to chcem tiez robit. Cize budem doma az vecer...
Blondy, veru, v polovici. Clovece, my sme ta tu fakt otehotneli 😀

ivana98
autor
30. aug 2009

cafte kocky 😀
nehnevajte sa prosiiim 😎 ja viem, ze ste super baby a kecate o vsetkom moznom, ale tento potvorsky konik mi proste pripominal nase neuspechy.. .snad som nad vodou 😀 ci za vodou? 😝

bytik mame stale dost prazdny, nabytok sa nam nejako nechce kupovat, namiesto toho sme investovali do vozoveho parku 😀 takze si vlastne momentalne deti ani moc dovolit nemozeme 😀 ale nie, to je len sranda..
no a snazenie je teraz take hala-bala.. akurat dnes sme sa o tom s muzikom bavili, ze by sme mali zase zintenzivnit, ale mne sa uprimne povedane nechce ☹ je to ako keby sme mali zacat zas odznovu a rovnako naslepo. ale nic ine nam neostava 😉

mirus, tak stastnu cestu 🙂

schnucki
30. aug 2009

ahoj holky,

tak hlasim vitezstvi!!!!! 😀 majitel s domovnikem uz problemy mel, takze nam veril, docela se do nej pustil .... vyvrcholilo to tim, ze domovnik prohlasil ze konci, ze domovnikem uz neni a prasknul dverma .... majitel nam oznamil ze pocka az dostane jeho vypoved a pak poresime kdo se o co bude starat, my jsme pripraveny se se sousedkama klidne o schody stridat .... sousedka co mam male miminko mi povydala, ze ho porposila aby auto parkoval jinde (vytuneny auto), ze ji tam spi mala a to auto je moc hlasity, tak ji na to odpovedel ze at si da male spat nekam jinam 😕 tak co je to za cloveka .... ale v zime se maj stehovat, tak jsme si se sousedama delali srandu ze udelame party .... nebyli jsme totiz jediny kdo si na nej prisel stezovat kdyz majitel prijel, to domovnika asi vytocilo 😀 ....
jen jsem vam to musela napsat ....

mirusch tak to je fakt dost, asi ji trosku hrabe .... jen se seberte a jedte si oddychnout, nemas to lehke 😔

blondy ja zitra nebudu mit pocitac takze ti preju dobrou cestu, uzij si to tam a vrat se nam v piradku zpatky 🙂

hezky zbytek vecera vsem

blondynka400
31. aug 2009

mirusch, hm, tak to to máš dnes tedy docela nabité 😀 . No jo, fakt se vám to povedlo, tak jen abych to dotáhla do zdárného konce 😅

schnucki, no vidíš 😎 . Na každého jednou dojde... 😀

meleri
31. aug 2009

čaute holky, už tu moc nechodím..nevím co psát. chodím furt na kojence akorát...

jak se všechny máte?

blondýnko, ty jo to letí už jsi v 19 tt! to už asi bříško trošku začíná že? a jak je v Itálii? furt ta vedra, tady se ochladilo no krásných 25!

blondynka400
31. aug 2009

meleri, jé já už myslela, že jsi na nás zanevřela....
No letí to hrozně... Jojo, už trošku začíná, už se to těžko schovává, hlavně večer 😝 😀
Vedra tu jsou bohužel stále, přes den tak 35 a v noci kolem 30. Ještě tak 14 dní a pak už by to mohlo být relativně ok....
A co ty? Co u tebe nového?

lubinka9
31. aug 2009

caute baby, co nove?

ktovie ako zuzka 😕

blondy, stastnu cestu a potom zreferuj 😉

u nas nic nove, tento vikend bol hrozne nudny, nic sme nerobili, nikde sme neboli. Takze total otrava..
Dnes som sa dala do upratovania, na etapy, nie vsetko naraz aby som mala cez tyzden co robit 😀

mirusch
31. aug 2009

Ahoj, hlasim, ze som doma a idem si oddychnut. Vsetko prebehlo podla planu, takze ok. Akurat mi zacina robit starosti to, ze nevieme, kedy pustia svokru, nemozeme sa zariadit. Hm, nevieme chytit lekara...

Meleri, no teda, takto nas zanedbavat clovece. 😝 No tak nam pis o kojeni, aspon sa babule niecomu priucia 😉

Blondy, tak este raz - stastnu cestu!!

Schnucki, uz sme to prebrali, no ale chvalabohu, aspon vies, ze v tom nie ste sami. 😉 Inak...trosku hrabe? 😀 Hrabe jej teda dost 😝

Ivus, no, my sa nehnevame, len nam uz bolo za tebou smutno. Teda mne urcite. Neviem, mne praveze konik pomohol dostat sa z najhorsieho. Ale jasne, ze kazdy to vnima inak. Vsak pozri, ked budes citit, ze prisiel cas s tym nieco robit, tak zacnete. Chces ist aj na nejake vysetrenia predtym? Nemala si nahodou v plane aj laparoskopiu? Nepamatam sa poriadne. Nenervuj sa, to ti nepomoze. Drzim palce v kazdom pripade. Dufam, ze v praci ti to frci ok.

No, my tu mame krasne teplo, este zajtra, potom ma prsat, no uvidime, ci sa zase vycasi, ci co, dufam. Musim povedat, ze toto leto bolo na Nemecko naozaj velmi pekne a teple.

blondynka400
31. aug 2009

lubinka, zuzka je prý přestěhovaná a internet by měla mít zítra

mirusch, no vidíš, že jsi to dneska zvládla 😎 .

No mějte se tady holky hezky a je se tak zhruba za týden ozvu 😵

meleri
31. aug 2009

Blondy, né holky nezanevřela, já si to tu občas počtu, ale nikdy nevím co mám napsat..prostě u mě se to točí furt dokola....

jej tak doufám že už v září budete mít klid! ty vedra jsou strašná věc...tady bylo dneska taky zas 30 :( ale v noci se aspon ochladí..

co je u mě nic...🙂 mám nějakou alergii, poprvé v životě, tak sem byla dneska u doktorky, ale prý je to běžné v těhotenství a v kojení..

Mirusch,

no právě, že se to furt točí kolem dítěte, prostě to tak prožívám, nic jiného mě nezajímá skoro, a tak nevím o čem jiném psát, a myslímže toto vás moc bavit nebude....teda Blondýnku asi jo a Lubinku...o kojení...🙂)))

jé teď si všímám že je tu Iva, to jsem ráda..🙂

vítám tě tady!

a nevíte co je s tou kočkou co žije v Anglii? zapomněla sem jak se menuje...měla snad miminko, Henry? to se mi strašně líbí to jméno.

mirusch
1. sep 2009

Na tretej strane!!! No teda 😕
Dnes som behala ako taky jazdecky kon 😝 Svokru pustili z nemocnice, cize dokupit jej veci, k lekarke po nove lieky, 2x lekaren, ucila som, upratovala (nestihla som vsetko), plno drobnosti, este musim manzela pobalit do nemocnice, no taham jazyk po zemi. A este k tomu tak horuco! Ale ma sa schladit, ktovie, mozno posledny tohtorocny horuci den 😔

Meleri, kludne pis o tom, co ta zaujima, cize o synatorovi, vsak tu mame 4 tehulky, z toho jednu skoro maminu... No, o tej babule z Anglicka tu uz ani chyru. Niektore sa uz nevratia ☹

Zuzi, ocakavam sms, nezabudni 😉

zajtra doobeda robim v muzeu a poobede frcim s manzelom do nemocnice, s prestupom asi 45 min cesty. Uf. A zase naspat. On stale jazdi autom, tak neviem, ci by busom a vlakom nepobludil 😀

meleri
1. sep 2009

čauec, já sem dneska nestíhala, malý nechce spát, ani ve dne ani večer, je to peklo ho uspat...
a co bylo s tvojí svokrou?

Zuzka se přestěhovala do česka že? tý jo snad je v pohodě.

a co že děláš v muzeu? to je super, baví tě to?

mirusch
1. sep 2009

Ahoj Meleri, no, svokra (tchyne) bola v nemocnici, bola v zlom stave, uz nechcela ani jest, zistilo sa, ze jej odchadzali ledviny, dali ju dokopy, uvidime ako dlho to vydrzi, ved ma skoro 90 rokov.
Ano, Zuzka je uz v Prahe, od dnes mala mat internet, tak mozno sa to posunulo. Ona je uz v 9. mesiaci, kazdu chvilu moze prist Gyrosek na svet.
V muzeu robim co pride, 1-2x do tyzdna som hlavne pri kase a dozor a tak, ako dobrovolnicka. Ale velmi ma to bavi, vela ludi postretam, deti, je to super. A chcem robit aj sprievodkynu.

schnucki
2. sep 2009

dobre ranko,

tak jsem se konecne dostala na net, pritel mi zabavil pocitac na cesty tak jsem nemohla psat ....

jeeee meleri, to jsem rada ze te zas vydim 😵 klidne nam o malim pis, holky se neco priucej 😀

mirusch tak to je dobre ze uz ji mte doma, ted bude lip 🙂

zuzi tak co stehovani??

schnucki
2. sep 2009

holky kde se toulate?? 😕

mirusch
2. sep 2009

ahojte, nestiham. Ozvem neskor.
Schnucki, nebude lip. Ked je doma, tak sa jej stav iba zhorsuje 😔 A je tvrdohlava ako male decko. Vsak nech si to s nou riesi druhy syn na 2 tyzdne, mna to nezaujima. Ja s nou uz bojovat nebudem.

ivana98
autor
2. sep 2009

ahoj dievcata, cau meleri! to je nahodicka, ja som sa tu tiez neobjavila snad pol roka 😝

meleri, vy sa snazite o druhe? trufas si? 😉 alebo to beriete skor ze ci sa naaahodou podari..?

chcete sa zasmiat? moj muzik sa nudil a "vymyslel" mena, resp. jeho aktualnych favoritov 😎 tak prosim pekne vraj Greta pre dievcatko a Georg pre chlapca 😝 😝 😀 😎 no radsej si pockam na nejaku dalsiu fazu favoritov 😝

mirus, teraz mas volno, tak na to nemysli...ok? trochu oddychu ste si vazne zasluzili 🙂

mirusch
2. sep 2009

Tak som naspat, manzel v spacom labaku. No tu v DE je to riadne lazo-plazo. Proste na celom spacom oddeleni nikto, asi si tam bude chrapat sam 😀 Izbu ma sam pre seba, krasna, moderna, kupelna ako v hoteli, no fakt som tam chcela ostat. Toto som fakt necakala. A on cely vystresovany, ze musi spat s hadickami 😝 hned by som si to s nim vymenila.
Zajtra idem zase za nim, takze az vecer asi.

Mam odkaz od Zuzky, internet bude az v piatok, cize sa ozve v piatok alebo cez vikend, dufajme, dufajme. Este stale je kinderko. A chladnicka im stale nejde, maju pozicanu. Tolko news 😵 A ze vas pozdravuje!!!

Ivus, no teda, to su mena 😝 😖 A to myslel fakt vazne? 😕 Vsak, ako spravna zena ho isto privedies k rozumu...
No, volno este nemam, praveze som teraz na svokru do odchodu - nedele - sama. Bila by som ju, nechce sa kupat. Ked sa vratime, zavolam Pflegedienst, nech si s nou pohovoria oni, oni su na to skoleni. Obavam sa, ze kym sa vratime, zase bude v nemocnici... no, necham to na toho hore, ja to nevyriesim 😔