Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
7. feb 2010

meleri, tak jí hlavně začni brát co nejdříve... A zkus 800, ať se ti hladina doplní co nejdříve 😉

schnucki
7. feb 2010

katko preju brzke uzdraveni ... ja mela kdysi neco podobneho, jela jsem dokonce na pohotovost, uz jsem nemohla, dali mi injekci, kapky a bylo fajn ...

meleri preju hodne uspechu, at se to povede napoprvi 😉

ahoj blondy, jak mala?? .... me je porad stejne, ty bolesti bricha me davaj zabrat 😝 .... nekdy mi trosku pomuze jidlo, ale ted uz ani ty jablka .... snad to prejde ...

jinak ja se chystam to NT udelat, o tom druhym nak nevim ....

emily preju brzke uzdraveni 😉

blondynka400
7. feb 2010

schnucki, určitě to přejde a nebo bude ještě hůř 😀 😀
Malá je zlatíčko, už i to její bříško je lepší... Akrorát jsme zas samy 😢, ale co se dá dělat, těch pár dní to vydržíme....

No ono se od tripplu ve světě upouští (možná se ani v DE už nedělají). Podle mě je to ale blbost (a i podle pár expertů a studií 😀). Sice tam je větší procento falešně pozitivních výsledků a menší polehlivost, než u NT (NT 82%, tripply 63%), ale zas na druhou stranu Nt se dělá v době, kdy není ještě všechno plně založené a zkoumají se trošku jiné věci než u tripplů. Takže některé věci pomocí Nt prostě nezjistíš (to hlavní samozřejmě ano). Takže já si osobně myslím, že by se mělo dělat obojí, ale když si vybrat pouze jeden, tak určitě NT 😉

kkatka78
7. feb 2010

Dakujem dievcata....moje....uz mam aj teplotu...ale co tu v UK ani prd...tu pokial nezomieras,tak ta poslu domov s Ibubrofenom....ale ja som zase dobra herecka 🙂

Tak sa mi opatrujte a asi veru aj ja dnes skoncim na pohotovosti.... ☹

emily327
7. feb 2010

meleri, vobec sa tym branim kyseiny listovej netrap, ja som ju tiez zacala brat iba od januara a aj som v januari otehotnela. Ak sa zdravo stravujes tak vela kyseliny listovej je v ovoci a zelenine. Drzim palce aby MS neprisla 😉

blondy, ako sa dnes mas? Uz ta tu ako nasu lekarku cakame od rana 😀 Ja na tie NT testy urcite pojdem. A potom tie tripple to uvidim ako to bude. Ale urcite NT chceme absolvovat.

schnucki, dakujem moja dufam,ze to bude uz zajtra lepsie. Ale dnes mi je dost blbo aj na zaludku, tak som zvedava,vacsine zien do 6 tt nic nie je a potom sa to zacne, nevolnosti. Tak dufam,ze to u mna nezacne... A ak ano tak sa dam vypisat a budem sa trapit doma.

katka, ak by ti bolo fakt velmi zle chod na pohotovost moja, skoro sa nam uzdrav cmuk

meleri
7. feb 2010

blondy,

dík za informaci, poptám se zítra! já si už fakt nepamatuju kolik sem brala, byly to takové pidi tabletky. ale zkusím brát víc..a jak se vede? tak to je zajímavé o těch testech, no třeba kamarádka se na to úplně vyprdla, trochu se na ni zlobím, je v pátém měsíci, a ještě nebyla na kontrole...:(

Emily,

jo snažím se ovoce a tak, hlavně saláty teda, ale prý jak krájíš nožem tak se ta kyselina zničí, kvůli kontaktu s kovem.... 😖 no nevím co je na tom pravdy, prý je třeba jakýsi speciální nůž, no přemýšlela sem už že ho koupím i pro Samsonka kvůli vitamínům...

blondynka400
7. feb 2010

emily, no běžnou zdravou stravou bohužel nemáš dostatečný přísun listovky...
ale zas na druhou stranu proč se tím trápit, když už to stejně nezměníš...
Tak uvidíš jak ti to vyjde, hlavní je alespoň to NT 😉
Já se mám dobře, v podstatě jsem celý den nebyla doma, proto jsem tu až teď 😀

emily327
7. feb 2010

meleri, vobec sa tym netrap kup si kyselinu listovu, folic acid a zacni ju papat co najskor. A strava bude len + som a co sa tyka toho krajania nozom hm no to som ani nepocula, ale zase netreba to tak vsetko do detailov studovat lebo clovek by potom nic nezjedol, lebo vsetko je nie organic ☹ Netreba to prehanat a normalne zit, davat na seba vacsi pozor, zdravsie sa stravovat a hlavne sa nestresovat. Neboj vsetko v pohode zvladnes cmuk
a ta tvoja kamoska hmm no aj ja mam taku, ta cele tehu si nedala urobit ziadne testy lebo ona si to dietatko chce nechat aj keby bolo postihnute, ale na kontroly chodila.

blondy, urcite na NT pojdem. Uz som tam napisala, tak budem cakat odpoved, popripade termin. Tesim sa na prvy UTZ ked tu nasu fazulku uz uvidime 🙂 Inak pohoda,ze si tu nebola 😉 nie kazdy sedi cely den za PC ako ja.

Ozaj neviete co je s mirusch?? Dnes tu nic ani nenapisala hmm divne, dufam,ze im nedali nic pokazene v tej restike vcera ......

blondynka400
7. feb 2010

meleri, běžně se bere 400. Ale 800 nic nezkazíš, zvlášť když rychleji potřebuješ doplnit zásoby...
K tomu krájení, ona se neuničí jenom kyselina, ale všechny vitamíny. Proto by se měla zelenina (saláty a pod) trhat a jak píšeš, prodává se i speciální nůž. Buď keramický, nebo umělý. Já mám keramický a pohoda 😎
Vede se dobře, mslá spíš, čekám, až se vzbudí, abych jí mohla vykoupat a pak abych mohla jít spát. A ona jak na potvoru vyspává a nehce vstvávat 😀
Fakt v pátém měsíci a nebyla na kontorole? 😕 Hold někdo si zahráva, no...

emily, ten první UTZ je možná nejhezší, když vidíš poprvé bušit to srdíčko 😵

meleri
7. feb 2010

Emily,

jo jako minule jsem to moc nejedla a malý je v pohodě..
jo tak se přiznám že bych taky neměla na to jít na potrat i kdyby byl postižený..takže to chápu ale asi to není důvod nechodit na testy..

s Mirusch nevím, bohužel....

Blondy,

jo a jak se ten nůž udržuje, brousíš to občas nebo pohoda je furt ostrý...no možná jak pojedu do čr tak ho tam koupím...tady je to nehorázně drahé jak všecko..

jo oni jsou blázni, její manžel nechodí vůbec k doktorovi a nemají ani zdravotní kartičku od pojištovny...jako každý at si dělá co chce ale za dítě je přece zodpovědnost...sem ji to řekla tak se trochu urazila.. 😖

blondynka400
8. feb 2010

meleri, no ono jí jíst nemusíš, ale mimi bude v pohodě, ale taky nemusí... Hlavně záleží na tom, jakou má kdo hladinu, každý jí mam jinou a na stravě taky hodně záleží... Když se každý den budeš cpát rajčaty a salátem, budeš jí mít dost..
Ono neměla na to jít na potrat a strat se o postižené dítě na to by jsi měla? To bych řekl, že je mnohem horší. hlavně si to asi většina z nás neumí ani představit, a i ty, které jsou přesvědčené, že na to mají, tak většina těch dětí pa kstejně skončí v ústavu, protože zjistí, že na to nemají. Jen vyjímky mají na to strarat se o postižené dítě. Navíc já osobně si myslím, že člověk nemůže být tak sobecký a porodit dítě, které má nějakou genetickou vadu. Navíc šířit tyhle vady dál, taky není úplně relevantní. Ale zas na druhou stran je to každé věc a respektuju to. I když teda, manželka jednoho kamaráda taky odmítala jít na genetické testy, na UTZ ve 20tt jí řekli, že má mimi rozštěp páteře, že stejně nikdy nebude normálně žít a zemře, ona si to vzít nenechala,že prý bůh to tak chce, zemřelo v den porodu 😔 . Tohle už mi přijde toršku nahlavu.... ☹

To je zajímavý, v It zas chodí k doktoroy kvůli každé blbosti, a když neodejdou s nějakými prášky, nejsou spokojení 😝 😀

Já ho neudružuju nijak, mám ho asi rok a pořád je to ostrý, ono se to o tu zeleninu ani moc nestupí... 😉

emily327
8. feb 2010

ahojte, tak konecne som tu. Dnes je mi vynicmocne velmi zle ☹ Asi som to vcera uriekla fnuk Rano som sa zobudila na silne bolesti v podbrusku tak som sla na zachod, z neho som ledva dosla spat do postele, iba ma oblial pot, navaly horucavy a skoro som odpadla. Ale za chvilku prisiel dalsi krc, sla som na wcko ledva som dobehla, hnacka a k nej zase ten naval horucavy a keby nie mojho draheho,ze mi pomohol na zem a vylozila som si o neho nohy, tak urcite odpadnem ☹ Potom to malinko preslo a aj som este zadriemala ale cely den mam zaludok ako na vode a cakam kedy pobehnem pokecat si s misou ☹ Dufam,ze mi takto nebude dalsie mesiace fnuk A dufam,ze to patri k tehu a je to normalne, ze to nie je nieco s cim by som mala ist k lekarovi, lebo ten moj GP by ma vysmial a zatial ziaden gynekolog mi nebol priradeny z nemocnice ☹ Tak idem si lahnut, ozvem sa neskor. Priatel odchadza do prace, tak dufam,ze mi takto nebude zle, lebo neviem ako si sama poradim 😖

schnucki
8. feb 2010

ahojik holky,

jsem vas tak zbehle precetla, podelalo se auto ... takze dalsi penize pryc 😠

jinak ja jsem taky toho nazoru, ze nenechat si udelat zadna vysetreni je nezodpovedne, protoze je fakt tezky vychovat postizene dite ... my jsme s pritelem na tohle tema debatu uz meli a byli jsme jednoho nazoru, ja bych na to asi nemela vychovat postizene dite, a prijde mi i nefer, protoze ono z toho zivota taky moc nema ... ale neodsuzuju lidi co takove deti maj, obdivuju kdyz nekdo ma takovou silu ... i kdyz by bylo asi tezke se rozhodovat, kort kdyz je to jako u nas vymodlene ....

blondy je super ze mala je hodnoucka 😉 ... ukazes nam nekdy zas nejakou fotecku??

emily myslim na tebe ... cmuk ... a doufam ze ti brzo bude lip ... ja teda az takovy veci nemela, ale bylo mi receno ze je treba pocitat i s motanim hlavy, ja to sem tam mam, protoze srdce produkuje vic, nebo tak nejak .... ta hnacka to nevim, nemas treba problemy s tlakem?

a kde mame mirusch??

kkatka78
8. feb 2010

Ahojte babule,
tak sa hlasim,dnes uz je lepsie,aspon ta teplota ustupila...zostala som doma.Uz som dnes aj trochu jedla.

Emily dufam,ze to prejde a nebude to nic vazne...tu na okoli mame nejaku virozu a vraj aj nemocnice pozatvarali...no stach,jedna odide dalsia este horsia pride....

Tak sa drzte a opatrujte..pa

blondynka400
8. feb 2010

emily, at co nejdříve lépe...
Z toho co píšeš to může být z těhu, ale taky nemusí....
😖

schnucki, no ona je občas taky zlobítko, jak kdy 😀 Ukážu, neboj 😎

katka, tak alespoň, že tobě je lépe 🙂

emily327
8. feb 2010

zienky, neviete o niecom co zvysuje tlak? (ja som predtym ako som zostala tehu pila kazde rano kavu, hlavne kvoli tlaku,ale uz nepijem a zase nalievat sa colou nechcem) Existuje aj nieco ine? Prosim poradte. Uz mi je lepsie, aj som zjedla za plny tanier obeda a pospala som si, tak sa citim lepsie. Hoci ten zaludok stale plave 😀
Zajtra idem po 3 dnoch do prace ☹ Som zvedava, co mi sefovci povedia na to,ze som tehu a ako to zvladnem lebo si myslim,ze aj tym,ze som bola doma cele tie dni a nebola na cerstvom vzduchu, vela som lezala, tak ze ten tlak musi byt neskutocne nizky. Ved uvidime, hadam to zajtra prezijem a ak nie,tak sa vratim domov.

Schnucki, urcite mam problem s tlakom, vzdy som mala ten spodny velmi velmi nizky iba 60. V piatok co som bola u GP, tak mi meral a mala som spodny tiez iba 60 a to uz bolo vecer. Tak rano musi byt strasne nizky ☹ Neviem co budem robit, lebo to nebolo prvy krat ☹ A ty sa mas moja ako? Vsetko ok?

blondy, k tomu potratu, ja si tiez neviem predstavit vychovavat postihnute dieta, urcite by som to psychicky nezvladla. Obdivujem ludi co to dokazu, ze sa dokazu cely zivot pozerat ako to dieta trpi.... Ale je to vec nazoru.

Kati, ako ti dnes je? Bola si predsa na tej pohotovosti? Fuuha,ze virus to je dobre svinstvo a velmi rychlo siritelne ☹ Tak hlavne nech si co najskor zdravucka, aby vam nic nebranilo v snazilkovani cmuk opatruj sa moja 😉

blondynka400
8. feb 2010

emily, spodní tlak 60 není žádná tragedie, co já bych z to někdy dala 😀 Já mám běžně tak 100 na 50 a na začátku těhu se mi ještě snížil. Asi tě moc nepotěším, ale moc se mi ho zvýšit ničím nepodařilo. Jediné, co mi docela pomáhalo byl pohyb a pak když jsem začala víc solit (to mi tu poradila myslím Zuzka a zabíralo to)... Kolu nepij, je v tom, kofein a ten způsobuje hyperaktivitu u dětí
Jo a jinak večer vbůec nemusí být tlak vyšší než ráno.... 😉

emily327
8. feb 2010

blondy, hm no tak super 😀 tak dufam,ze mi zajtra v praci dvihnu tlak a bude mi ok 😀
A nemala si s takym nizkym tlakom problemy v tehu? Zavrate a tak? Nebolo ti zle??? Vdaka za rady ty nasa pani lekarka 😀 cmuk

meleri
8. feb 2010

čaute holky,

samozřejmě že bych nikdy nechtěla postižené dítě, to ne! ale kdyby se to už stalo tak fakt nevím jak bych zareagovala, to si myslím neví nikdo z nás...protože jsme v té situaci nikdy nebyly a snad nebudem..ale k potratu mám fakt blok, viděla jsem totiž jak vypadá výsledek..

jinak si naopak myslím že postižení lidé mají svůj svět a jsou kolikrát velmi štastni pokud je o ně dobře postaráno, a to si myslím je lepší než smrt. otázka je jestli se mu může taková starostlivost opravdu zajistit, hlavně co pak když rodiče umřou?

jinak listovku už beru.
Jasně jsou to jižani ti chodí k doktorovi kvůli každé prkotině, znám to i odsud..

EMily,

ajajaj, tak snad bude zítra líp! já dostala na zvýšení tlaku homeopatika ale moc mi to nepomohlo...:( fakt nevím!

blondynka400
8. feb 2010

emily, no já ti spíš přeju, aby to v práco proběhlo bez problémů.... 😀
Tak občas jsem nějaký problém měla, ale celkem nic výraznějšího než předtím. A vzhledem k tomu, že jsme na to docela zvyklá, nějak jsem to neřešila. Předtím jsem to taky bočas řešila kolou když bylo nejhůř... Ale fakt to slané zabírá. Vím, že to třeba není ideální, ale když bylo fakt nejhůř, sníst trošku hodně slaných brambůrek, a bylo mi fajn... 😉

meleri, tak ono jsou postižení a postížení. Třeba lidé s mentálním postižením ano. Ale co takové těžké srdeční vady, ten človíček pak stejně jenom přežívá a trápí se...
Ale dost o těhle věcech 😔

emily327
8. feb 2010

meleri, tak uz len snazilkovat a drzime prsteky. Zajtra mas dotat MS? A mas aj priznaky? Dufam,ze nepride cmuk

Ako blondy napisala, uz stacilo o teme, potraty a chore babatka. Musime mysliet pozitivne 🙂

Blondy, vdaka za radu s tym slanym to urcite vyskusam 😉 Vies najhorsie v praci je to,ze normalna reakcia by mala byt taka,ze sa budu so mnou tesit. Ale uz vidim ako obaja aj sefka aj sef budu dobre nastvani,ze som tehu, lebo za chvilu odidem a oni budu musiet riesit noveho zamestnanca a este nevedia kedy odidem, lebo to neviem ani ja. Ale kedze fakt moja praca je dost fyzicky narocna, tak uvidim ako mi bude, ale urcite sa tam nemienim nahadat a ak mi nebude dobre, tak sa dam vypisat a basta. Musim hlavne pozerat na zdravie babatka a mna a potom az na nich. Vzdy som to tak robila, ked som bola chora, tak som chodila do prace, lebo som nechcela v praci sposobovat problemy, ale teraz mi je to uz jedno. Len nech fazulka pekne rastie a nech nam nie je az tak velmi zle 😎 A ty sa ako citis po porode? Uz je vsetko ok?

blondynka400
8. feb 2010

emily, i kdyby ti bylo zle, je to jen na pár týdnů a pak to přejde. Málojod má takovou smůlu jako kleo 😖
Já se cítím celou dobu dobře, neměla jsem jediný problém. A naštěstí hormony na mě nepůsobí, stejně jako při těhu. toho jsem se bála nejvíc 😝 Tedy možná až na tu modřinu, ale ta už se naštěstí vstřebala 😀

mirusch
8. feb 2010

Ahojte moje, ja vas citam, ale nemam naladu prispievat - s vami to nema nic spolocne. A som aj trochu rozlietana. A v sobotu pred navstevou restiky ma manzel ... ani neviem co - nastval? To nie je to spravne. Proste povedal nieco, co ranilo, tak sme sa vobec v restike nerozpravali a sli aj hned po veceri domov, vcera som tiez nemala na neho naladu, ale asi si to uvedomil, ze prepiskol. To je jedno. Je to na dobrej ceste, ale aj tak. Este budem chvilu odmerana, nech trpi 😝

Je mi luto, ze ste chore a tehulkam je blbo, nuz, hadam to prejde. Katka, nemate tam Noro-virus? Tu toho tiez je plno. A bola si vlastne vcera na tej pohotovosti? Aj ked na tieto virusove veci sa neda nic dat, akurat zrazat teplotu, ked je vysoka (v tehu len obkladmi, nie tabletkami) a dbat na pitie.

Emily, to moze byt z tlaku, to ako sa citis, hned ma to napadlo. Ja mam tiez normalny tlak 100/60 max. A praveze ked mam normalny, tak sa citim "high" 😀 A vsak pohar slabej kavy sa rano moze, nie? Co ty na to Blondy. Pokial viem, tak v malom mnozstve moze byt aj kofein. Hm.... Hlavne vela pi, aj tym sa da zvysit tlak.
Inak aj ja dost solim. Niekedy sa mi priam ziada, asi telo vie, co si pyta.

Schnucki, auto? Ach jo. Dost naprd.

A neviete, co je s Kleo a Lubi? Uz rodia ci ako? 😕

meleri
8. feb 2010

blondýnko jasně, do takových věcí bych nešla....je to strašně smutné..

Emily

né já právě mencky musím dostat! 🙂 a už je mám. hlavně ty v březnu. ono totiž pátý den cyklu dostanu naše embryjko co nám zmrazili z minula..my přirozeně děti nemůžem mít bohužel...

emily327
8. feb 2010

meleri, aha no to som nevedela, prepac. Tak drzim velmi velmi prsteky nech sa to podari cmuk cmuk

kkatka78
8. feb 2010

Ahoj Mirusch,
tak mate tichu domacnost 😒 no ja lepsie,na pohotovost som nesla,ale davam si len Paralen a zrazam teplotu,ale je mi uz lepsie i ked moj zaludok si to este nemysli...nie je to este na 100% ale hadam to prejde...ja tiez niekedy len citam a sledujem,co babule pisu,ale ked ja sa tomu niekedy bud vobec nerozumiem,alebo sa ma to netyka...ale aspon vstrebavam informacie 🙂 tak sa Mirusch opatruj cmuk

lubinka9
9. feb 2010

ranko,
ja som tu a stale 2 in 1 a verim, ze este potiahneme. Len robime posledne upravy a pripravy. Vcera som si zbalila tasku do nemocky pre istotu. Maly uz fajne tlaci hlavickou na spodok, takze sa snazim lezat a to sa pri PC neda 😉

dufam, ze sa mate vsetky dobre 😉

kkatka78
9. feb 2010

Ranecko vsetkym,

Lubi aspon, ze si ready...lebo vas to moze prekvapit 😉 ale drzim palceky a dufam,ze vsetko bude ok a aj malicky drobcek....

Ja uz dnes fachcim do prace, uz je hadam ten hnusny virus prec,ale zaludok este nie je na 100% tak trosku dietkujem...

Dufam,ze ste vsetky zdrave a ak nie,tak sa rychlo vyliecte .... 😉

kleopatris
9. feb 2010

dobre ranko aj ja prajem

ani ja este nerodim a podla priznakov, ktore mam/nemam tak skoro ani neporodim....dam vediet, ked sa niekam pohneme.....zatial neni vela co pisat 😅

blondynka400
9. feb 2010

mirusch, no, jo to jsou chlapi... Dej mu to pěkně "sežrat", ať si to pamatuje 😉

lubi, tak to jsem ráda, že jsi ještě 2v1. 🙂 Už jsi se rozhodla jak to bude? A už máš naplánovaný termín? 😕

kleo, hele víš jak to je. Ono to dlouho nevypadá ap ak je to najednou 😀 Jak často chpodíš na kontroly? A co ten monitor, už jsi byla? 😕