Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
21. apr 2010

kleo, tak když je to jen občas, tak by to snad vadit nemělo. Je fakt, že když nosíš mimo blbě, má to tady negativní vliv....
Neboj, to bude zas dobré, my taky měli to přechodné období takové na nic, než jsem pochopila, jak dlouho maximálně vydrží být vzhůru aby se nepřetáhla a jak jí uspat. Určitě nějaký fígl taky nejdeš, protžoe malá byla přes den fakt nespavec a pdoařilo se. Ono když je mimi přetažené, tak ti nezabere a když už zabere, ak jen na chvilku, a během 20 minut se vzbudí, přesně jak píšeš, nedokáže se pak dostat do té sruhé fázte spánku...

schnucki, já mám tedy alergii vždycky nejhorší na jaře, pak už ne, kaorát tady je to jiné, jak tu rostou jiné kytky. Na ty testy bych si být tebou zašla až po porodu. Tedy je otázka, jaké v De dělají, jestli ti udělají komlet rozbor z krve, tak to bych šla hned, ale jestli prvně dšlají to, že ti malé množství alrgenu napíchají pod kůži a čekají na rekaci, na to bych jako těhu nešla 😉
Neboj, ikdyby si měla ucpaný nos, mimi to nemůže nijak ohrozit, to ažý třeba zánět plic a pod 😉 . Jojo, kuoipla jsem to normálně v lékárně bez receptu,c čechách, myslím, žw se to jemnuje rhynoalergy nebo tak nějak. Ono to není nic silného, ale na to nejhorší to zabere a mimi to nijak neublíží, ono to v pdstatě ani není lék...
No 6h to už je fakt docela dost, tak to s ní prober a uvidíš. Ono je to dobré i v tom, že když koupíte značku kočárku, která spolupracuje s romer, dá se to na to nasadit, máš to jako hluboký kočárek a nemusíš si ho vozit, když budete u vašich.... 😉

schnucki
21. apr 2010

dekuju blondy, nasla jsem tu jednoho doktora, tak tam zitra dopo zajedu a zeptam se, ja bych sla jen na ten rozbor, neco pichat bych si nedala .... a pro malou radsi prohepcikam cely leto nez do sebe neco cpat 🙂 .... zeptam se tady v lekarne a kdyby nic, tak az budem u nasich skocim tam do lekarny .... moc dekuju, nevim co bych si bez tebe pocala 😀
kocarek bych rada dvojkombinaci a pokud by ten romer na to sel, bylo by to super ... ale jeste si nejsem jista znackou kocarku 😖

koukam to uspavani je cela veda 😝 ... blondy jak vubec poznas ze jeste neni pretazena, jako jak jsi vykoumala jak dlouho vydrzi byt vzhuru nez se pretahne?

blondynka400
21. apr 2010

schnucki, no v čechách se nejdřív dělají ty píchací testy, protože rozbor protilátek je dost drahá záležitost. Ale třeba se v DE tak nešetří 😉
No on právě romer jde jen na pár kočárků, všechno německé výroby, nejleší je britax (to je stejná firma) a jde to i bez adapteru, a pak s adapterem některé typy teutonie (to co má kleo), hartan, TFK
To přetažení je právě problém, protože ono to moc poznat není. Tedy teď už přesně vím, čeho si všímat, ale trvalo mi to tak 3 týdny, než jsem to pořádně vykoumala. Protože když jí dáš spinkat, když ještě není unavená, řve a neusne, když je přetažená to samé. Když vystihneš ten správný okmažik, stačí jí dát ven a ona sama bez vození usne (jinka musíš vozit a vozit, dokuď uanou nepadne samozřejmě s řevem...).
Jinak podle mně se to u každého mimi projevuje jinak, ale u nás všechno jí začně bavit jen cvhilku, přestane mít zájem o hračky, občas tak píská. Takže to je známka, přebalit, napapt a dát spát, kaorát to kerásně vyjde. A je to plus mínus 5 minut vždycky po 2 hodinách (občas méně, občas více, záleží jak dlouho předtím spala, ale většinou to ty 2 hodky jsou)

finfrle
21. apr 2010

Ahoj holky tak si predstavte,ze ta kalamita se sopkou a letanim se dotkla i nas.......rano mi volala lekarka ohledne zitrka,a museli jsme to o tyden presunout z duvodu,ze by nebyla jak prepravit ma krev do Francie ☹ a ze to i ohledne velikosti mimi bude lepsi pristi stredu....takze zitrek si uzijeme doma.Chtela jsem uz at mimi vidim ale co nadelam.Hlavni je at je vse ok...dnes je mi opoznani lepe jen si rikam,jak dlouho mi to vydrzi.
Takze asi se tu do stredy uz neukazu ale budu na vas vsechny myslet a pak pres Emilku dam vedet co a jak tak pacek a pekne klidne dny papa

schnucki
21. apr 2010

uvidim zitra co mi povi, ono i kdybych na ty testy mela jit po porodu, tak se to uz nezblazni 🙂
mrkla jsem na ty kocarky co jsi mi napsala a docela se mi zamlouva Hartan, dokonce se mi jich tam libi vic 🙂 .... stojej sice kolem 400euro, ale myslim ze dobrou dvojkombinaci jakou ja chci levneji stejne nesezenu ... a jak pises jde na to i ten romer, takze super 🙂 .... ze bych si konecne vybrala kocarek??

to mas pravdu ze kazde mimi je jine a bude to zabava takove veci pozorovat, jen me zajimalo jak jsi na to prisla ty .... uf, bude to zajimave 😀

finfrle je super ze uz je ti lip, preju at uz to vydzi ... a jist uz muzes? ... to je blby ze to prelozili, ale pristi tyden to taky jde, musi se to stihnout do 14tt ... dej pak vedet co a jak a davej na sebe pozor 🙂

meleri
21. apr 2010

čaute holky, jsem ještě v česku a jen hned tak neodletím... 😅 nějak se to posralo s tím Islandem...
jak se máte?

finfrle
21. apr 2010

Ahoj schnucki no jim uz o poznani lepe ale slavne to moc neni a hlavne ze uz me to tak moc nenuti zvracet.....
Urco pak napisu nebo dam pres Emi vedet

ivanajelinek
21. apr 2010

ahojte kocky 🙂 My sa mame dobre, zajtra mame kontrolu u dr...Som zvedava ci uz bude vidiet co to je...Uz by som rada isla nakupovat...Som bola v pondelok pozerat kocare, ved cim viac ich vidim tym väcsi zmätok mam v hlave 😀 Sa mi pozdava celkom kocar od Römer Britax B-Smart...Alebo od firmy Hoco...Teutonie su pekne, ale tie su hrozne drahe... Alebo potom nejaky trojkolesovy...To je fakt hrozne tazke kupit kocar 😝
A vy sa ako mavate? Finfrle tak sa drz a rychlo priberaj...

blondynka400
21. apr 2010

finfrle, tak o týden to není žádná katastrofa a když to bude i lepší... 🙂

schnucki, hartan má docela hezké kočárky a měli by být i kvalitní. Jedině na Romera musíš mít adaptér, ale to je to nejmenší...
Tak že bych ti pomohla vybrat i kočárek 😀

meleri, já jsem si říkaal, co je s tebou a ty jsi v čechách.. Ode dneška se lítá uř skoro plně, tak už se brzy budete moc vrátit, ne? Tak sis to alespoň v čechách protáhla, to taky není špatné, ne? 😎

ivana, to je ten co mám já, fakt doporučuju. Hlavně se to dobře skládá a je to malé do auta 😉 V 18tt už by m+lo být vidět, co to je, jestli tedy bude spolupracovat. Ty máš vůbec nějaký tip, co máš v bříšku? 🙂 . Není to těžké, jen si musíš zvolit priority a podle toho vyxbírat...

meleri
21. apr 2010

Kleo super ta Manduca fakt musím říct že ji určitě využijete i později, zkoušela jsem jiné věci a z tohoto fakt zada nebolí..je fakt pohodlná....
Blondy,
nám let zrušili lítá se už skoro všude kromě francie..:( nevadí dostaneme peníze nazpět, plus manžel do auta přibere nějaké lidi co se chtějí dostat do Prahy a já mu pojedu do prahy naproti..takže snad se ty peníze vrátí..

schnucki
21. apr 2010

blondy vypada to tak, ze i kocarek jsi mi pomohla vybrat 😀 .... ty mas ten römer britax b-smart? ja jsem na nej koukala na netu a byl vzdycky takovej sklopenej dolu, nikde na obrazku nebyla ta klasicka vanicka nebo jak to mam nazvat jako u ostatnich kocarku .... myslim ze nejlepe najdu nejaky obchod s kocarkama v okoli a az je uvidim na vlastni oci, rozhodnu se, ale ten od hartan je zatim na prvnim miste 🙂

ahojik ivus, dej zitra vedet jak jste dopadli ... myslim ze kdyz bude male dobre natocene mohlo by byt uz vydet co to bude 😉 ... tech kocarku je hafo, to mas pravdu, me se libej ty s tema trema koleckama, nebo kdyz ty dve kolecka vepredu mensi jsou a dvojkombinace, a ted ty firmy co se na ne da ten romer, takze se mi vyber diky bohu zuzil ....

ahoj meleri, ja taky myslim ze uz by jste se meli dostat domu, uz se lita ... a jak bylo v cechach??

blondynka400
21. apr 2010

meleri, dle mých informací by se měl do FR začít létat večer, do nějakých měst se už létá... Ale je pravda, že asi bude nějakou dobu plno, prý jsou i pořadníky 😝
Ještě, že to není tak daleko, co? 😀

blondynka400
21. apr 2010

schnucki, hele nevím jak v DE, ale v čechách nikdena vlastní oči kočárky od ritaxu v podsta euvidíš, skoro nikdo to neprodává, jedině na netu... Tedy já jsem alespoň prodejnu neobjevila 😝 😀 . Ale hartan jsem na vlastní oči viděla a dobrý. 😉
Jojo, má ho. Ale tu kalsickou vaničku nemám, ta se kupuje zvlášť a já jsem jjí nepotřebovala ani nepotřebuju, místo toho používám ten sleeper.
Koukni sem, tady máš všechny možnosti, jak to vypadá...http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.prod...

blondynka400
21. apr 2010

schnucki ten odkaz se mi nějak divně zobrazuje, tak raši ještě jednou...
http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.prod...

schnucki
21. apr 2010

dekuju blondy, ten druhej odkaz funguje, uz mam lepsi predstavu .... tak ted se rozhoduju mezi hartan a britax ... uvidime co na to tatka 😀 ... clovek jak je zvyklej na ty konstrukce tak mi ten römer britax b-smart prijde takovej ze mam tendence dumat jestli je stabilni 😅 ... vim ze je, ale vypada tak ....

zkusim mrknout na net, treba neco najdu 😝

ivanajelinek
21. apr 2010

No ja som bola v dvoch obchodoch a v jednom mali s tou softtragetasche a v tom druhom mali s tou vanickou plus dostanes k tomu aj ten nastavec ci co na ten sportovy kocik. Kocik bol super lahucky...Blondy zmestila sa ti tam mala aj cez zimu? Mas ty s tou vanickou co s tou vlozenou taskou? A tie od firmy Hoco su dost tazke, maju skoro 18 kg, to je vela ze? Blondy takze mozes Britax odporucit? Tu ho maju momentalne za 320 eur s tou hlbokou vanickou plus sportovy...To je celkom dobra cena, nie?

emily327
21. apr 2010

ahojte,
ivana, tak velmi drzim palce, aby lekar zajtra videl ci to bude chlapcek alebo dievcatko. Inak schnucki a janka budu mat dievcatko, tak mozno by trebalo vyrovnat a my dve budeme mat chlapcekov 😀 Uz mate vybrate aj mena? Tak daj potom zajtra vediet, ci sa babo ukazalo v plnej krase. My ideme o 2 tyzdne a ja pevne verim,ze sa ukaze 😀

schnucki, to ma mrzi s tou alergiou. Je to neprijemne ale urcite je viac zien co ma alergiu v tehu a lekari na to maju nejaky sposob ako tomu pomoct. Ja ked som pred odchodom do Irska byvala v BA, tak som dostala alergiu na kov, zelezo a nikel. Lekarka mi povedala,ze je to vzduchom,ze som prisla z vychodu kde je vzduch cistejsi do BA a preto mam tuto alergiu. Bola fakt velmi neprijemne male cervene fliaciky po celom tele hlavne na nohach a to som to chytila v lete, takze cele leto som si zahalovala nohy. Od kedy som v IRL,tak tu alergiu nemam byvame kusok od oceanu a je tu cistejsi vzduch. Ale pred par tyzdnami som si nasla na brusku taky fliacik tak som si ho kremovala a zmizol ale dnes som objavila pod pazuchou jeden cerveny, tak dufam,ze sa mi ta alergia po prichode domov neobjavi. lebo fak neviem co budem robit ☹

meleri, tak je fajn,ze si si predlzila dovolenku doma 😉 Ale aj tak prajem stastnu cestu = let spat.

Kleo, urcite maly coskoro bude mat nejaky ten rezim spinkania. Ale zase ak by stale spal, tak by si nevedela,ze ho mas ;-D Hlavne,ze ho netrapi brusko. cmuk

Blondy, to s tym vajickom suhlasim. Moja kamoska mala maleho non stop vo vajicku, ked bol malinky a ked sme boli u nich na navsteve a to dietatko v tom vajicku bolo take pokrcene a oprete na jednu stranu, tak mi to neprislo moc prijemne. Ja si myslim,ze v ziadnej sedacke by dietatko nemalo byt dlhe hodiny a hlavne nie, ked sme s nim doma.

blondynka400
21. apr 2010

schnucki, stabilní je, neboj. No já bych to viděla podle toho, jak ho často budeš skládat a dávat do auta a jaké máte auto. Jestli často, tak doporučuju Britax (navíc sleeper i vajičko klikneš bez adaptéru, coj je přeci jenom pohodlnější a bezpečnější). Jestli ne, tak bych byla spíše pro Hartan, přijde mi takový komfortnější. Ale zas nemá tak vymakné skládání, přijde mi větší (záleží podle typu) a hlavně je těžší....

ivana, já jsem používala a používám pouze ten sleeper, takže jsem všechno z té konstrukce sundala. Můžu doporučit, je to snadné na skládání, lehké do auta, snadno se to naklikne a vyndá, nevrže, hezky jezdí. Zatím nemám jedinou výhradu 😉
Ta cena je velmi dobrá proti čechám, já měla jen ten sportovní za 9 tis, a to hluboká vanička stojí asi 3 tis nebo tak nějak, jestli si dobře pamatuju...

blondynka400
21. apr 2010

emily, v tom sleepru právě můž být jakkoliv dlouho, protože tam leží jako v postýlce 😉 .
Ono se v tom vahíčku dá mimi houpat, proto ho tam někdo dává... Ale to mi přijde lepší to houpací lehátko a i to se snažím časově omezovat. Ale teď už je to přeci jenom něco jiného, malá už je poměrně dost pevná...

emicka09
21. apr 2010

Blondy - v těhotenství a kojení jsou kontraindikovaná antihistaminika 1. generace (ditiaden, fenistil), zatímco dnes běžně používáná jsou 2. generace (loratadin, cetirizin..) a u těch se udává, že vliv v těhotenství a při kojení nebyl zkoumán..a tady závisí na doktorovi, něterý předepíše, jiný ne..mně se třeba v těhotenství objevila lupenka a moje kožní doktorka mi předepsala zyrtec..záleží na prostě na doktorovi, jeho zkušenostech, informacích atdatd 😉 ale homeopatika jsou samozřejmě taky volba, ale tady taky záleží na doktorovi 🙂 ale mají tu výhodu, že si je (většinou) může člověk koupit i beze receptu 🙂

jejda a my jsme měli vajíčko, vlastně ještě furt máme.. 😅 jsem ani nevěděla, že existuje něco jiného 😔

emicka09
21. apr 2010

schnuki - já tě nechtěla strašit 😅 spíš jen pobídnout, že je lepší k tomu doktorovi zajít 😉

blondynka400
21. apr 2010

emi, když se koukneš na jakékoliv studie, zyrtec a obdobné léky jsou špatně, to nevím, kde jsi vzala, že vliv nebyl zkoumán, protože byl a ne jednou....
Samozřejmě v těžkých případech ano,tak jako u velké skupiny léků, ale jinak osobně neznám doktora, který by v těhu tyhle léky doporučil kvůli alergii. Já osobně bych si to nevzala ani náhodou...
Já na tu sedačku taky narazila úplně náhodou. nevýhoda je, že je tak do 4,5 měsíců (záleží na velikosti mimi)

emicka09
21. apr 2010

blondy - právěže jsem koukala a ne do jedné 😉

blondynka400
21. apr 2010

emi, tak já až budu mít čas, tak ti něco najdu v elektronické podobě a pošlu 😉 . I jsme to měli vě škole v skriptech 😀

emicka09
21. apr 2010

blondy - tož jo, ráda se přiučím 🙂 a skripta jsou jedna věc (i když my tam právě měli výslovně KI jen tu 1. generaci) a praxe jiná..

blondynka400
21. apr 2010

emi, no nejhorší na tom je, že ti stejně nikdo 100% neřekne, jestli to nějaký vliv má nebo nemá, ať to zkoumá kdokoliv. 😔 Takže vždycky když to jde, je lepší se obejít bez léků....

emicka09
21. apr 2010

blondy - no to každopádně!! a v 1.trimestru to platí tuplovaně!

schnucki
22. apr 2010

dobre ranko holky, tak uz jsem zas na nohach, mala ma hlad tak jsem musela vstat 😀 vypada to, ze uz si dyl nepospim 😝

blondy ja myslim ze prave budem casto jezdit, asi ne nejaky dlouhy streky, ale budu casto jezdit mirusch prudit 😀 na nakup jezdime tak 2x v tydnu, v sobotu velky a pres tyden malickosti ... k pritelovim rodicum se taky jezdi autem ... uf, no urco to proberem, potrebuju ty kocarky vydet na zivo .... ale jeste jednou moc moc diky za tip, moc jsi mi pri vyberu pomohla 😉

ivus drzim palce na kontrolu, jsem zvedava co na vas vykoukne 😉 .... jinak 320 euro je super cena, teda podle toho co ja koukala na netu ....

emily dekuju ... zkusim k tomu doktorovi zajit, ale jak uz jsem psala blondy, kdyby my meli neco strikat a cekat na reakci tak to radeji pockam az po tehu ... ono to tak hrozny neni, da se to ....

me prijde taky lepsi koupit si to houpatko nez ji houpat v sedacce ....

zyrtec bych teda nevzala, ja jsem tak nejak rozhodnuta zkusit to bez prasku, nikdy to zatim nebylo az tak hrozny, jen ze me to ted prekvapilo kapanek driv nez normalne ... nevim jestli je to tim tehu .... ale jelikoz je mala vymodlene miminko na ktere jsme dlouho cekali, nechci do sebe nic prat .... doktor mi rekl ze kdyby ty moje bolesti hlavy byli k nevydrzeni, muzu aspirin, ale ja si radeji lehnu ... 🙂
ale dekuju vam moc za rady ... na ty testy se zeptam, nebude od veci konecne vedet na co jsem alergicka ....

emicka09
22. apr 2010

schnuki - no pokud to není tak zlý, tak bez léků je to samozřejmě nejlepší! na aspirin pozor, v 3.trimestru je KI. a na ten nos si kup třeba jen mořskou vodu ve spreji, ta není zaručeně škodlivá.. 😉

hooolkyyy - nemáte někdo vyzkoušený nějaký hezký místečko v Německu? rozšiřuju i na Francii, to též nemáme daleko.. 🙂
jsme byli zatím jen jednou ve schwarzwaldu a jednou u Bodamského jezera, ale to ještě sami, bez Emmi, takže jsme moc nějaký ubytován neřešili, páč to bylo stejně jen na přespání..ale s miminem už člověk přece jen víc vybírá, že jo..je rád, že je tam nějaká hernička, případně bazén..a tááák 🙂

schnucki
22. apr 2010

emi ja si zatim aspirin nevzala a nemam to ani v planu, ja jen ze mi to rekl doktor ... kdyz me boli hlava tak se placnu na gauc a nic nedelam 😀 ... nekdy mi pomuze i obycejna prochazka 😎 .... a co je to KI?

s miminkem se urcite jinak hleda nez kdyz jste sami .... chcete jet ted v lete?