Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
23. apr 2010

blondy aj nas maly ked place tak sa aj sirena moze schovat 😀 ja som si tiez uz zvykla, ale ked ho drzi manzel, tak si zapchava ucho 😀 😀 tiez nastastie moc neplace, len ked musi kakat alebo vidi kocik 😝
uz aj ja som sa pristihla, ze sa mu smejem, jak sa jeduje a potom mi to prislo blbe 😅 ze chuda maly, ale jak pises ked boli brusko tak trpim s nim, ale ked vidim ze chce na ruky alebo tak, tak ma smolu 🙂
inak zazrak 😲 zabalila som maleho do zavinovacky, nechala ho na gauci, ze ho ucicikam a isla som este do kuchyne zliat cestoviny a jak som sa vratila maly chrni 😵 tak dufam, ze potiahne aspon dve hodky 🙂
a to spinka dnes uz druhy krat....a aj vcera bol uzasny 😵 baby myslite, ze moze mat na to to kojenie vplyv alebo len nahoda??

barbora87
23. apr 2010

no uz sa tesim ke d sa raz najem a budem spokojna 😉
no ja som sa odfarbovala lebo som tmavovlasa...a posledne 2 roky som blondyna...
a teraz mi to odrasta a neviem ci je zdrave sa odfarbovat...alebo by som sa aspon na tmavo nafarbila nech mam klud...a mozem aj na zaciatku?nemoze to nejako uskodit?
a pocuj blondy kolko stoja u vas kociky peg perego

barbora87
23. apr 2010

kleo bud rada, ze kojis....ja dufam, ze tiez budem moct kojit...

emily327
23. apr 2010

blondy, no presne tak som uz v 17tt a nemam este vysledky z NT screeningu pretoze sme bola nan v 12tt a caka sa na vysledky 6 tyzdnov ☹ a to uz budem skoro v 19tt. Preto mam z toho nervy,ze to uz bude neskoro ak by bolo nieco zle si to dat overit amiocentezou. Preto som mala z toho nervy ale uz na to nemyslim lebo ma z toho porazi, musim verit,ze vsetko bude ok.

barbora, jaj moja to este nejaky ten tyzden bude,ze nebudes vediet co jest a na to na co budes mat chut ked to budes mat na tanieri, tak na tu uz chut mat nebudes. Ale to je vzdy na zaciatku. Mala to asi kazda z nas, tak sa kvoli tomu netrap, jedz pomenej ale jedz. Bude to tazke ale zvdladnes to cmuk Inak pracujem ako casnicka v restauracii. Ty niekde precujes? Ozaj ak sa smiem opytat kolko mas rockov?

Ivana, no poviem ti to statie je fakt dlhe. Musim to este tie 2 mesiace vydrzat. Dufam,ze to v pohode zvladnem. Snazim sa uz poobede ked je malo ludi, resp. nikto sadnut si ale nie vzdy sa to da.

blondynka400
23. apr 2010

kleo, no manžel se jí včera taky smál, dál si jí proti sobě a koukal na ní 😀
Tedy to se divám, že se mu kočárek nelíbí, a to mám zrovna tak sdrahý co? 😀 Jestli to nebude tím, že nemá rád značkové věci 😀 . Promiň, ale dneska máš nějakou žertovnou náladu, ani nevím proč... 😎
No vidíš, on se to naučí.... Hele já si myslím, že ta bradavka na to může mít vliv, mimi do 6 měsíce mají velkou potřebu orálního uspokojování (tohle sousloví dohromady s mimi je fakt pěkný 😀 ). Ono prso není je zdroj potravy, ale i uklidnění, poct bezpečí a to ti kloubouček nikdy neudělá... 😉

barbora, dneší barvy jsou takové že je jedno jestli si barvíš na tmavo a nebo na světlo, vyjde to nastejno. Hele fakt na tom nic není, jak by to mohlo mimi ublížit, nemusíš se bát. Jen při barvení je ptořeba hodnvě větrat, aby se ti neudělalo špatně. Já jsem tedy přirozená blondýnka, ale mám to jak takovou to pochcanou slámu, takže si to toky barvím a mně nevadil ani ten smrad. Navíc na odbarvené vlasy ti tmavá barva bude těžko chytat, takže být tebou, budu si to barvit na světlo dál, jen třeba méně častěji, ten kousek odrostu přežiješ, tak jsem to tedy dělala já a fakt tím malému neublížíš 😉 to někeré přípravky, kterýma třeba čistíš WC, jsou mnohem horší 😝 😀
Jé tak to ti nepovím, protžoe jsem se nekoukala. Na to se nedá dát sedačka Romer, tak mně to nezajímalo. Navíc já stejně kupovala sedačky a kočárek v čechách, protože jsme tam i rodila a udělala jsem fakt dobře 😉

barbora87
23. apr 2010

emily za 2 tyzdne budem mat 23...no pracujem vo vlaku v restauracnom vozni ale u nas je zakazane aby tehule robili vo vlaku a nahradnu robotu nemaju pre mna tak som teraz na pnke...a potom ma az do porodu vypisu...inak to mas pravdu vcera som sa cely den tesila a male chute na parky no tak sme s manzelikom isli kupit no a mala som ich na tanieri a teda v tu chvilu by som mala na vsetko chut len nie na parky 😀
a to ty preco robis este?

blondynka400
23. apr 2010

emily, tak to je tedy síla.... 😖 . Já měla výsledky ani ne za týden.... 😅

blondynka400
23. apr 2010

emily, a šíjové prajsnění jsi měla kolik? nosní kůstka bla přitomna? Ono když je UZT v pohodě, krev bývá na 95% taky 😉

kleopatris
23. apr 2010

blondy presne to som hovorila aj ja 😀 hlavne, ze sme za kocar vyvalili tolko prachov a krpec tam nechce byt 😀 ale pohoda ja ho donutim 😀 😀
inak s tym, ze ludia na teba kukali, ked mala plakala....jedny sa smeju a jedny kukaju, ze asi ho bijavam alebo co 😠 minule som ho musela uz vybrat a ist domov jak hotentot, decko v rukach a kocik tlacit bruchom...uz zacal od revu fialoviet a sa zadusat 🙄
no ten slovny zvrat je pekny 😝 este 12,5 dna a nemali by boliet 😀 ale sak vydrzim...ale podla mna su tieto veci s kojenim horsie jak porod...zapal prsnika mna teda kazdopadne bolel viac 😖

barbora87
23. apr 2010

blondy
a ty mas ceske obcianstvo?no ja neviem stale rozmyslam, ze aky kocik ci peg perego alebo taky typickejsi kocik lebo mam termin v decembri a preco v tych inych kocikoch je viac miesta len zase nechcem prilis velku kravu....aby som vliezla s tym aj do vytahu a tak...no uvidim....nasla som jeden co sa mi paci a aj farba a cena je uplne super...novy za 230euro...
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

no ja by som tiez najradsej zostala blondy lebo sa takjk citim lepsie...

kleopatris
23. apr 2010

barbi kociky maju celkom fajn vyber v Babywalz v Gasometer ci jak sa to nakupne centrum vola vo viedni, ked budete mat cestu pokukaj tam...ale nekupuj, lebo tam su kus drahsie jak napr.na nete 😉

barbora87
23. apr 2010

aha tak tam pojdem kuknut...a ty aky mas?aa kde si kupovala?

kleopatris
23. apr 2010

no u nas to bolo take na hlavu s kocikom 😀 ja mam z babywalzu a preto viem, ze su drahe tam. Ja som tam kupila jeden kocik, co mali vystavny a ten bol za super cenu a potom sa mi nepacil a mal nie bohvieake referencie na nete a dali nam zan len Gutschein, tak uz sme kupili aj tento kocik co mame tam.....ale zase super servis, nas kocik meskal asi 2-3 tyzdne tak nam pozicali nahradny zan 🙂

barbora87
23. apr 2010

jeeee no tak to ste mali action 🙂
mozno sa malemu viac pacil ten kocik predtym:D no ja neviem aky kocik naozaj chcem... najrdsej by som si kupila 2 alebo 3 a brala by som podla nalady...

ivanajelinek
23. apr 2010

tak kocky uz lezim na gauci a oddychujem.Boli sme na zmrzline, dala som si taky obrovsky dobry jahodovy pohar 😝 Este som si bola kupit tricka do roboty, lebo doteraz sme nosili biele bluzky a cierne vesty a v lete mavame cierne tricka a k tomu cervene casnicke zastere...A tie z minuleho roku su mi male tak som si kupila az velkost ze xl... 😀 Ved to je bavlna, to sa este spere...

Lubi nasla som cez internet kocik Quinny Freestyle XL za 329 eur.To je celkom dobra cena, ze? Na www.mytoys.de...Aj manzelovi sa paci...tak uvidim.Ozaj ked je mm vysoky, da sa ta rucka nastavit aj vyssie?

emily327
23. apr 2010

blondy, na tom vysetreni nam lekarka robila merania mala som aj vnutrony aj vonkajsi UTZ ale co presne merala to fi fakt neviem, kedze to bola polka, tak si nieco po polsky somrala popod nos a medzi tym nieco po anglicky a ked som sa opytata, ci je vsetko ok iba povedala,ze ano a zze musime pockat na vysledky krvi. Vies keby ma aspon nejako ukludnila,ze vsetko je v norme,ze babatko je tak velke a vsetky merania su v poriadku ako maju byt, ale ona len,ze babo je OK. Uz ked pocujem slovicko OK tak sa mi nozik vo vrecku otvara 😠 Je to sukromna klinika a mala som pocit,ze im islo iba o tych 260 euro a vobec nie o to,ze ci je to babo zdrave alebo nie. Takze preto som mala pocit,ze zalezi hlavne od vysledkov krvi.

barbora, otazka,ze preco este pracujem, odpoved je pretoze na matersku mozem ist az 3 mesiace pred datumom porodu a neviem si predstavit, ked este vladzem,ze by som bola cele dni doma. Hlavne nie tu v Irsku, ked som tu sama ako palec. Inak ty uz planujes kupovat kociarik? Nie je to este priskoro? Inak ja som rada,ze temu kociarik nemusim riesit. My ho zdedime po malom synovcovi draheho. Ako aj mnoho inych veci, ktore pre dietatko na zaciatok treba.

ivanajelinek
23. apr 2010

Ahoj Emily uz si doma? Vidis, ja musim pracovat az skoro do konca.Az 6 tyzdnov pred porodom mozem ist na matersku.jedine ak by sa naskytli nejake zdravotne tazkosti, tak potom budem na PN-ke.Ale ja dufam, ze nie...

schnucki
23. apr 2010

ahoj holky, tak jsme zpatky, tvrdli jsme v zacpe, takze kytky objedname v nedeli nez pojedeme k nasim, volala jsem to obchudku a pani ze klidne muzem prijit v nedeli, maj dopo otevreno ... dala jsem si zmrzku s jahodama 😀

teeeda vy jste ale ukecany 😝

barbora bereme se 1.kvetna 😎 takze uz za chvili 😀 ... jinak ja na zacatku nikdy nevdela na co mam chut, takovejch veci se koupilo a vyhodilo 😅 trvalo mi asi az do 4 mesice, ted uz vim na co mam chut a co jim 🙂 chce to proste zkouset, ja jsem treba vubec nejedla veci co normalne jo a naopak, pritel byl ze me nekdy na palici 😀

schnucki
23. apr 2010

ivus 320 euro jde, to neni moc ...

emily a nevsimla jsi si na utz kdyz merila tu kustku za krkem, nebo jak se to vola, cislicek ktery tam naskakovali??

schnucki
23. apr 2010

barbor to budes cely tehu bez prace?? ... to budes doma jak ja 😀 ja nikdy predtim tak casto neuklizela jako ted 😀

schnucki
23. apr 2010

ja se u kocarku rozhoduju mezi kocarkama od Hartan a od Britax römer .... uvidim co draha polovicka na to 🙂

ivanajelinek
23. apr 2010

Vitaj Schnucki, ja som mala dnes tiez zmrzku s jahodami.. 😀 No aj mne sa pozdava ten britax...Tiez este len pozeram..

barbora87
23. apr 2010

emily nie este nebudem kupovat ale ja sa nikdy neviem pre nieco 100 percentne rozhodnut a ja zboznujem ocumovat kociky...len neviem aky by som presne chcela...

schnucki tak to ti budem drzat palecky na 1.5. ja zboznujem mesiac maj...a robite velku svadbu?
no hej budem doma az dokial neporodim...tiez si musim vytriedit veci a urobit z detskej detsku izbu lebo teraz to tam vyzera ako keby tam vybuchla bomba!ale v lete si budem uzivat leto 😎

emily327
23. apr 2010

schnuck, blondy napisem vam tu to co mam z toho NT screeningu na fotkach z UTZ tam su nejake merania ale ja sa do toho vobec nerozumiem, tak ak mi budete takto vediet pomoct, budem vam velmi vdacna.
1.fotka:
US -GA: 12w4d
02-10-10
CRL: Hadlock 5,9cm
12w3d+_**d
03-10-10
(toto vyzera ako dlzka babatka)

2.fotka:
dist: 0,12cm
(toto nemam sajn co merala)

3.fotka:
US -GA: 12w4d
02-10-10
BPD: Hansmann 2,08cm
12w1d+_8d
05-10-10
(toto vyzera ako meranie sirky hlavicky)

4.fotka:
CRL: Hansman 5,93cm
13w0d+_8d
29-09-10
( toto vyzera ako dlzka babatka)

5.fotka:
FHR: 164BPM
(toto je udaj k srdiecku)

emily327
23. apr 2010

Ivana, no chuda ale dufam,ze nebudes pracovat az do konca tolko hodin kolko mas teraz? Inak zmrzku s jahodami by som si dala 😉 Mna vzdy velmi bolia nohy. A ako priberam a rastiem tak ma bude urcite boliet vsetko. Ale este 2 mesiace hadam vydrzim. Ja poslednou dobou nejako casto jem sladke, ale ani nie,ze cokolady a keksiky skor v praci si stale za obedom dam domaci kolacik so slahackou. Ja viem,ze by som sa mala krotit ale asi fakt nemam energiu a kedze kavu nepijem v tehu, tak ina moznost ako sa po dobrom obediku vspruzit je kolacik, alebo nieco sladke. Len mam strach,ze budem za chvilku ako hroch 😀 Zatial som pribrala 5kg. Ale ja som ojedinely pripad, lebo ja som na zaciatku neschudla ani gram 😀 uz aj do prace nosis tehu nohavice?

emily327
23. apr 2010

ivana, inak mohla by si nejake to foto poslat na mail ako vyzeras a s kym mam tu cest 😉 a ako rastie brusko atd. co ty na to?

schnucki
23. apr 2010

ivus neni spatnej a ja hlavne nechci kocarek se vsema koleckama stejne, bud vepredu jedno a nebo dve ale mensi nez vzadu 🙂 ....

baru dekuju 😵 ... nene, pozvali jsme jen nejblizsi lidicky, no ale i tak je jich 32 .... nechteli jsme velkou svatbu, pritel uz jednou zenaty byl (muselo tam bejt pozvanejch hafo lidi) a ja chci ten den stravit s lidickama co jsou mi blizky 🙂 takze v tom jsme byli za jedno 🙂
my mame z detskeho pokoje pracovnu, ja tu studuju takze jsem potrebovala misto na klid a vsechny knizky a tak, tak ted dumame jak to skloubit s detskym pokojikem 😝 ... ale predstavu tak nejak mame ....

emily pockame co na to blondy, ja ty fotky z NT mereni nemam, doktor je posilal do laboratore s krvi, dostala jsem jen normalni utz, takze bohuzel nevim co to vsechno znamena ☹ .... ja jen ze kdyz doktor u me meril to sijove projasneni tak jsem pri tom koukala na monitor a dole vzdycky naskocilo cislo, kolik, nebo jak je ta vzdalenost, tak podle toho pak rekl ze nevydi nic zvlastniho .... promin ze ti v tom nepomuzu

barbora87
23. apr 2010

emily inak ja uz mam teraz paniku ze co budem doma robit...vies ked som robila vo vlaku tak som vela cestovala aj 4 noci po sebe som bola prec...a teraz mam tvrdnut doma....no ja som mala dnes taku chut na jahody ale som si povedala ze nie lebo som si nakupila cerstvu zeleninku paradajky, papriku a cibulku...ale potom som predsa len chcela jahody tak manzelik isiel do obchodu a ,mali vypredane...ale zajtra 😉

barbora87
23. apr 2010

schnucki ved to je aj tak lepsie...a na co pozvat kopu ludi ved potom z toho ani nic nemas...a potom hned ukaz foto jo?a beriete sa na kde?

schnucki
23. apr 2010

ja vas obdivuju ze to v te vasi praci zvladate, ja jsem nekdy tak vyrizena, a to nedelam .... jinak ja myslim ze kdyby neco, tak doktor napise papir a muzete byt doma driv, nebo ne??

ja chci taky vydet brisko??

no pritel dneska prijel, teda jsem ho vyzvedla (od pondelka jsme se nevideli) a on me vzal za tvaricky a povida - "nooo, tak to co jsme zhubli mame zas zpet, co" ... no tak jsem se nejdriv zhrozila, ale pak byla rada 😀