Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
5. máj 2010

Emily a uz si nasla nejaku tu kliniku? A to neni nikde ziadny doktor, ktory by ti urobil UTZ? Ved to ako kde sme 😠 A co na to hovori tvoj priatel?

Blondy, ked ja som tak leniva sa natierat..Sem tam sa natrem ale nejak moc nie.Ale mala by som asi zacat, ze 😝

schnucki
5. máj 2010

barbor ten tlak je blbej, me kdyz posledne delal utz na brisku tak me pak pekne bolelo, jsem si doma musela lehnout a odpocinout si ....

ivus ja jsem taky lina, ale to svedeni me vzdycky upozorni 😀

barbora87
5. máj 2010

No mne merali tlak pred utz a mala som ten spodny vysoky...

schnucki
5. máj 2010

😀)))) ja myslela ze myslis tlak na brisko kdyz ti delaj utz ... jezis ja mam dost 😀 ... nedoslo mi ze jsi na zacatku a ze to delaji utz delozne ....

blondynka400
5. máj 2010

schnucki, tak se nediv, že je to pyšný tatík... A zvlášť po tom, že vás strašili, že to normální cestou nepůjde... 😉
Tebe bolele UTZ? To by správně nemělo...

ivana, no hele já jsem taky na některé věci líná ale na tohle jsem fakt nebyla, protože strií už se v životě nezbavíš a moc hezky to tedy nevypadá, na to břiše zvlášť... 😝 To už jsi měla dávno začít, mělo by se pravidelně od 3 měsíce.
Tak šup šup, hezky mazat, třeba do toho zapoj i manžela (ségře mazal bříško manžel 😀 ). To svrbění už je fakt poslední varovný signál před vznikem 😔

emily327
5. máj 2010

Ivana, priatel ma podobne nervy ale co uz narobime? Vies nie je problem,ze ci tu ma niekto v meste UTZ lebo oni ho maju ale nevedia na nom robit tie merania babatka a nevedia ho ako povedal moj obvodny nevedia ho ten scan citat ☹ takze v tom je ten problem. No takze asi tak, zbytocne mi ist niekam na UTZ ked mi iba ukazu babo a nic neurobia,ziadne merania. Ale uvidim co vybavim, nieco som nasla, tak uvidime. Dam vediet 😉

ESTE RAZ VAM VELMI PEKNE DAKUJEM CMUK

schnucki, si zlata moja dakujem pekne

schnucki
5. máj 2010

blondy nebolel me primo utz, minule mi delal poprvi utz na brisku a jak zkoumal co to bude tak se tam najezdil 😝 a ja mela potom pocit ze me brisko poboliva, tak jsem si doma lehla a za chvili bylo vsechno zas v poho ....
to jo, potom co nam rekli ze jedina sance je ivf, nechteli jsme tomu ani jeden uverit, chodila jsem se casto na test koukat jestli treba nemam vydiny a pritel kdyz prisel z prace nebyl schopny slova, jen me objimal a uronil slzicku 😀

schnucki
5. máj 2010

emily snazte se s manzelem byt trosku v klidu, podivej se jestli nenajdes nejakou moznost, neco kde by te i vysetrili ....
nemas vubec zac, od toho jsme tady 🙂 nemuzem te obejmout, tak se alespon snazime na dalku te podporit 😉

blondynka400
5. máj 2010

schnucki,no naděje umírá poslední... Jste krásný případ, že příroda ví co dělá.... 🙂
No je pravda, že oni občas aby viděli to, co potřebují musí někdy zatlačit až to nebylo příjemné 😝

ivanajelinek
5. máj 2010

Blondy, tak uz som natrela...Ved ja som sem tam natierala, len teraz mam len olej a ten je lepsie si natierat vecer.Na rano si musim kupit nejaky krem, menej mastny...

Emily budeme na teba mysliet...daj vediet hned ako bude nieco nove, dobre moja? A drz sa...
Ozaj a vy uz citite nejake pohyby babetka?

schnucki
5. máj 2010

blondy presne tak 🙂 ale ze si ta priroda dala na cas 😀

ivus ja mam olejicek i krem, krem mazu pres den .... jinak ja malou uz citim delsi dobu a od minuleho patku ji citi i pritel 😵

emily327
5. máj 2010

ste zlaticka, dakujem. Idem sa ja vystriet a relaxovat. Zjedla som plnu misku hranoliek s kecupom pred chvilou a uz som kludna. Drobcek sa hybe o sto osem, tak som rada,ze je ok. Dobru nocku.

Ivana ja citim pohyby resp. take suchanie sa mi o steny bruska uz viac ako 2 tyzdne 😉

blondynka400
5. máj 2010

schnucki, o to bude malá krásnnější 😵 😀

ivana, tak vidíš že to šlo 😀 . Já jsem tedy měla speciální krém na strie, byl super a nemám jedinou 😉 . Olej mi přijde takový moc slizký 😝

emily327
5. máj 2010

blondy, urcite to poviem lekarke na Sk, ked sa vratime,ze som sa narodila malinka aby o tom vedela.

Este mam otazocku, dnes mi vravela svagrina,ze po 5 mesiaci sa nema spat na chrbte, lebo,ze babatko moze tlacit na nejaku cievu a to moze sposobit problem mne a tym padom aj babatku, co je na tom pravdy? Lebo ja posledne dni spim iba na chrbte, co kedysi som na nom nikdy spat nevedela......

schnucki
5. máj 2010

urcite bude jak obrazek 😵

emily ja jsem neslysela nic o tom ze by se nemelo spat na zadech, ale verim ze je to neprijemne ... ja vydzim na zadech chvili, ja spim na strane, vzdycky se prevaluju z jedne na druhou a mala se mnou .... muzu se ale zeptat pristi tyden doktora 🙂

emily327
5. máj 2010

schnucki, prosim budem ti vdacna, ak sa na to lekara opytas 😉 Dakujem cmuk dobru nocku

schnucki
5. máj 2010

pisnu si to na papirek mych otazek a zeptam se ho a dam ti vedet 🙂
dobrou noc 🙂

emily327
6. máj 2010

dobre ranko, tak som sa v noci moc nevyspala, boli ma hrdlo fnuk Kedze som sa snazila vcera nespat na chrbte a nedarilo sa mi to, tak som bola kazdu chvilku hore. Musim si to zistit, ci je to fakt tak,ze sa nema spat na chrbte lebo mne sa ani inac spat neda. Som velmi unavena po vcerajsku ☹ Idem sa chystat do prace a dufam,ze v praci bude klud. Nemam energiu na rozculovanie sa.

meleri
6. máj 2010

Schnucki,

no nemocný ani vlastně není jen mu teče z nosu, a myslím že je to bud očkováním nebo zuby. včera se mu prořezala první stolička, do toho se tlačí další dvě.
ne plíny pořád ještě máme, ale už to začíná chápat, na co je nočník jen to pořád nehlásí předem.

EMily,

to je mi líto, že se k tobě tak chovají! nechápu takový přístup! kolem 20 tt se dělá další velký ultrazvuk, zjištuje se právě i jak je to s placentou, jak se dítě vyvíjí atd, kdy už letíš na Slovensko? tam se o tebe určitě daleko líp postarají. To Irsko je fakt nějaké divné...to s tou cukrovkou je husté. ten test se přece dělá všem! o Irsku akorát vím že se tam rodí nejvíc dětí v Evropě, tak si asi myslí že to je tak zaběhané....a běžný gynekolog by ti ten ultrazvuk neudělal?

meleri
6. máj 2010

Emily to s těmi zády myslím platí pokud ti to dělá nedobře. mě např. vadilo když jsem ležela na zádech že jsem cítila tepat příliš právě tu žílu tak jsem spíš spala na boku ale jestli ti to nic nedělá a hlavně jestli jsi tak zvyklá tak se na to vyprdni a spi dál na zádech...

schnucki
6. máj 2010

ahojik holky,

dneska bych furt spala, jsem jak sipkova ruzenka 😝

meleri panejo, tak uz vam lezou stolicky 🤐

emily ja jdu v pondeli k doktorovi, ale myslim ze je to jak pise meleri, kdyby ti to vadilo .... ja se na zadech treba nevyspim, proste mi to brisko vadi, tak spim na boku, ale to je proto ze se mi na boku spi lip .... normalne spi na zadech, ja ti v pondeli reknu 🙂

dneska jsem volala na konzulat, potrebuju zmenit pas a v cechach to bude tak min 2 mesice trvat no a tady bych musela jet az do berlina na ambasadu a trvalo by to jeste dyl ... jo a mimo jine jsem se dozvedela, ze vlastne nemuzu mit dve trvala bydliste, ale ze to pry dela kazdy 😀

schnucki
6. máj 2010

takze dneska musime na urad zjistit kde mi daj na oddaci list apostilu, pak to poslat nasim se vsema moznyma papirama, nechat to prelozit a nasi to musej vsechno odnyst na urad k nam a ti to poslou do brna a ja se nacekam 😝

emily327
6. máj 2010

meleri, nemam slov k tomuto pristupu. Snazim sa najst kliniku kde to budu vediet urobit. Tak dufam,ze sa mi podari nieco vybavit, je tu vdaka bohu vela polskych klinik, tak dufam,ze niektore robia aj diagnostiku. Vies ich pristup v IRL je taky,ze dieta je dar bozi a basta. Ak som ja zdrava, tak nechapu preco by malo byt babatko chore. To si len ja namyslam a som precitlivela a zbytocne sa stresujem. Preto ziaden UTZ uz do konca tehu nepotrebujem. Takze asi tak. Na Slovensko letime 11.7. budem zacinat 29tt. Ak by som mohla, tak letim uz teraz, len nechcem prist o matersku, kedze na sk by mi nic nepriznali a tu som si oddrela fakt 4 roky tazkej prace. Tak preto chcem pockat. Ano aj ja som vravela,ze v Europe je vsetko inak a lekar mi povedal.ze pozri sa napriklad na Holandsko kde zeny rodia doma a nemaju ziadne kontroly u lekara a ani UTZ. Tak som mu na to povedala,ze mna nezaujima ako to je v Holandsku ale ako to funguje tu v Irsku. No nic uz to nechcem rozoberat lebo mi vrie krv a nerobi to dobre babatku a ani mne. Tu bezny gynekolog v nasom meste nie je ☹ Ale dakujem za pismenka cmuk

meleri
6. máj 2010

Schnucki,

vidím že máš ted spoustu papírování, tak at to je conejdřív za váma....

jejda já sem si ani nevšimla že máš termín v září! ty budeš rodit, a my bysme se měli začít snažit o druhé.. 🙂

jo s tím břichem je to možná i míněno v pozdějším stavu těhotenství ne? třeba tak ten 9 měsíc to už možná není na zádech příjemné spát? ale jinak je to určitě v klidu!

meleri
6. máj 2010

Emily,

polská klinika v Irsku? 😅 no to je fakt zajímavá země! 29 tt tak to je super!! 🙂 vydrž to ještě chvíli..jestli se nepletu tak jde v podstatě o jeden ultrazvuk - ted kolem toho 20 tt a pak o test na cukrovku v 27 tt a pak ty další věci už by se daly zvládnout na Slovensku?
Jsou to blázni....jo o holandsku jsem to slyšela, já nevím co si o domácích porodech myslet..já jsem ten typ že doma bych se pos...ala strachy...ale např. kamarádka se chystá rodit doma..bydlí kousek od nás a musím říct že do porodnice je to odsud zatraceně daleko..už sem jí řekla co si o tom myslím ale nikdo jí to nevymluví....nechápe že se může cokoliv stát a pak se 60 min štrachat do nemocnice.....

meleri
6. máj 2010

vykašli se na to, s těmi poláky se snad půjde dát domluvit? ti Iři jsou asi fakt moc jiná mentalita...

blondynka400
6. máj 2010

Ahoj holky,
tak malá se stále nevykakala, už je to dneska 9 den. Udělala jsme j masáž, nahřála bříko (má ho z toho akorát červené, ach jo ☹ ) a nic nepomohlo. Už z toho fakt začínám být docela špatná. Ona teda sice nevypadá, že jí něco trápí, ale i tak 😢 .
Volala jsme doktorce do čech, ta mi řekla, že by ještě počkala, že normální je těch 7 max 10 dní a že když miminka nic moc netrápí, tak se vyčkává... Pak nějaké glycerinové čípky nebo sirup, který natáhne vodu.. Ach jo ☹

meleri
6. máj 2010

Blondýnko,

taky mě to strašně moc trápilo, doslova sem na nic jiného nemyslela než jestli se už vykadil....měli jsme to samé...taky jsme zkoušeli ty čípky! jsou super, nenásilné..určitě to pomůže, ale bacha připrav se na pořádnou 9ti denní nálož. 😅 neboj ono to přejde, je to taková fáze, jako všecko, pak jak začne papat tak už bude kadit až moc!

blondynka400
6. máj 2010

meleri, jé já nevěděla že jsi měla podobný problém... Takže ty jsi to pak řešial těmi čípky? kolikáty den? 😕
No minule to bylo těch 8 dní a zas nějak extra toho nebylo, tak stejně jako vždycky předtím. Ona fakt asi nemá žádné zbytky...
Takže jsi používala co, glycerinové čípky? Snad je tady seženu...
A kdy vám to přešlo? Až začal i normálně jíst? 😕

blondynka400
6. máj 2010

meleri, jo a ještě za jako dlouho po tom čípku to pomůže? doktorka říkala, že mám dát jen půlku...