Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
21. máj 2010

Ahoj Emily, ja som si album nevymazala, len som ho oznacila ako verejne nepristupny...Budem tam dalej foto pridavat a ked napr. niekto bude chciet album vidiet tak mu poslem link nan... No tiez rozmyslam ci bude spat babo same v izme alebo s nami.Ale zo zaciatku asi s nami..ja pozrem, ci ta nasa izba je niekde na nete a keby ju najdem tak poslem...
Schnucki, odfot niekedy tu vasu fialovo-zelenu kombinaciu..este som to nikde nevidela...Musi to byt super 🙂
takze leto v irsku? No pekne..A my tu mrzneme 😠 Ale u nas uz vychadza slnko, normalne neverim 😀

ivanajelinek
21. máj 2010

Sa mi zda ze je to tato...

barbora87
21. máj 2010

Emily a kolko hodin robis denne?a kedy mas posledny den v robote?

schnucki
21. máj 2010

ahojik emily, rada te tu zas vidim 😀 ... urcite to opreni staci, ja treba ten speci polstarek kupovat nebudu, kdyztak ji opru o ten polstar na kojeni 🙂

jinak mi jsme s manzilkem uz tema kde bude mala spat resili, on si teda mysli ze to moc resim, ale ja mam v povaze ze moc nad vecma premyslim .... ja nejdriv ze bude spat u sebe v pokojicku, tady v byte je to hned vedle, a on jestli se mi bude chtit pokazde vstavat, ze by bylo lepsi ji mit u nas tech prvnich par tydnu ... no ale otazka je, jestli on se pak vyspi, i kdyz je fakt ze ja jsem vecer doma sama, on spi dopo a to bych ji asi mela u sebe v obyvaku ... no kazdopadne jsme si rekli, ze uvidime jak to bude ... nasla jsem ze existujou takove jakoby polopostylky co jsou primo u me u postele, ze si malou k sobe jen prisoupnu ... takze mi jsme dospeli k reseni ze uvidime 😝

barbor pichani pri kychnuti je normalni, ja mam alergii takze se nekdy malem ukycham, a ver mi, nekdy me tak pichne ze az me to vydesi ... ale ja zjistila ze kdyz se mi chce kychnout a lezim, tak si musim sednou, v sede me tak nepichne 😀

ty mas sny 😀

schnucki
21. máj 2010

ivus to neni spatnej napad to dat jako neverejny a posilat vam link, to asi taky udelam 😀

jeeee, tak tenhle pokojik je fakt super 😵

vyhrabala jsem fotky kdyz jsme to tu renovovali pred nastehovanim, tak takhle ta kombinace vypada 😀

blondynka400
21. máj 2010

Ahojky,
emily, jojo stačí... Akorát osobně bych u úplně malého miminka vynechala tu peřinku.... 😉

Tak dneska jsem v noci vstávala asi 4x . Je to zajímavé, že tu noc potom co se vykaká jí nějak to bříško vždycky trápí, asi jak ho má prázdné, tak na to není zvyklá . Ale naštěstí se vždycky jen najedla a spala dál, takže pohoda. Ráno by ještě dospávala, ale vedle v baráku sejim spustil barák, takže mi jí to samozřejmě vzbdilo, protože kreténi nebyli doma a houkalo to asi 15 minut
Jo a musím se vám pochlubit, malá umí další kousek. Ale už jsem z toho začínala být šaptná, včera kdydkoliv jsem jí dala na bříško, skoro vbůec hlavičku nezvedala, jen tak jakoby lezla, pořád si někam dávala ruce. No kdyby to viděla nějaká rehabilitační, tak by si asi myslela, že je to retarďáček. A dneska ráno to samé, už jsem z toho fakt začínala být špatná, co se jí to stalo. Ale už to vím, chtěla se opřít o dlaničky a vzepřít se na celých tlapkách a taky že se jí to nakonec podařilo a hrozně se pak u toho smála a byla evidentně šťastná, že se jí to konečně podařilo . Hold jí to trošku trvalo, než na to přišla jak na to....

emily327
21. máj 2010

Ivana, jej ta izbietka je krasna. Nasa mala bude spinkat pri nas minimalne pol roka, aspon to takto mame v plane a potom sa uvidi. Takze my nejako specialne nebudeme zariadovat detsku izbu.

schnucki, ani ja nebudem nejaky specialny vankusik na spanie kupovat. Myslim si,ze je skoro planovat kde bude babatko spinkat, myslim,ze par tyzdnov kazda mamina bude mat babatko v izbe a potom sa uvidi. Takze to je individualne u kazdej z nas, ako to bude 😉

barbora, mna doteraz boli ked si kychnem 😀 Takze to je normalne. Pracujem denne 6.5 hodiny a mam v plane do konca juna. Takze uz iba 29 pracovnych dni a koncim. A potom sup domov na Sk - NAVZDY 😉 Nevieme sa uz toho dockat .

blondy, preco by si vynechala perinku? Jej mala je uzasna musi to byt nadherne ked kazdy den ta prekvapi niecim novym,ze?

ivanajelinek
21. máj 2010

Kocky ja sa lucim...Musim ist..Poobede vas docitam 😀 prajem vsetkym pekny dnik.

blondynka400
21. máj 2010

emily, peřinka por úplně malé mimi ideílní není. Je to jeden z nejrizikovějčších faktorů syndromu náhlého umrtí....
Navíc mimča po narození mají rádi pocit stístěnosti, jako znaly v děloze, proto se třeba v zavince většina dětí lépe uklidní a lépe spinká, než když mají volnost... Proto v prvních týdnech není ani vhodná vleká postýlka, ale lepší je nějaký košík, kolebka a pod 😉
No tak každým dnes ne 😀 Má takové svoje periody 😀

barbora87
21. máj 2010

Tak potom uz nechapem...ako to moze byt ze ked kychame tak mame pichanie???hmm nechapem...
Jeee emily tak sa ti to krati!!!

No schnucki ti poviem ze mi asi preskocilo!tie sny su fakt divne....

kleopatris
21. máj 2010

ahojky 🙂

tak mame prve ockovanie za sebou 😖 a hororove rano tiez...asi to ten krpec vycitil a od siedmej plakal a plakal, dala som ho "nasilu" do sedacky do auta a tam chytil taky hysak, ze zacal modrat, dusit sa a mal penu u ust 🤐 som sa aj ja uz rozplakala jak som ho tak videla...musel nas manzel hodit k lekarovi, jeho auto ma maly nejak radsej....alebo mozno nebol tak v strese jak ja, neviem...
pneumokoky sme nakoniec nedali, co som citala na nete tak je to 50 na 50 a nikto v mojom okoli ockovany neni...a liecitelne to viac menej je a ked je maly kojeny, tak snad ma trosku vyssiu obranu aj voci pneumokokom. diky moc blondy za info, pomohla si mi 😉
a uz mame 6810 gramov 😝 mam sa tesit alebo oplakavat moj chrbat a ruky? 🙄 😀

meleri
21. máj 2010

čaute holky,

Kleopatris,
to je mi líto s tím očkováním že to tak dopadlo, máme bohužel podobné zkušenosti....naštěstí jsme našli dr která to očkování zas tak "nežere" takže jsme se domluvili že to nebudem přehánět...ale taky máme ted jedno "poslední" za sebou, a hned byl dvakrát nemocný...ale zase ted bysme do 5 let měli mít klid...

Schnucki,
moc krásná barva! přijde mi že je to podobné jak ten kočárek co jste vybrali? je to moc hezké pro holčičku...není to nuda jako ta typická světle růžová atd..

Blondy,
to je super s těma koníkama, tak se jí to povedlo to musíš mít radost! a co to kakání už je to lepší?

Emily
můžeš zkusit zezačátku rychlozavinovačku, tak do těch 4 měsíců to bohatě stačí, nebo takové ty "pytle" na spaní to je faky fajn. my je používali jak malý vyrostl ze zavinovačky..pak už v těch pytlích nechtěl být tak se přešlo na peřinu ale to až tak v těch 8 měs. asi...

barbora87
21. máj 2010

Tak som sa prilis skoro tesila ze mi je lepsie...vcera mi bolo tak nevolno a skoro som nic nezjedla...a dnes rano termix pohoda potom som si dala misku polievky nechutilo mi moc ale zjedla som a teraz mi manzelik urobil chlebik len s pomazankou s bylinkami tu som vzdy mohlajest no ale po par kuskoch mi prislo na zvracanie a teraz cakam co sa bude diat...ci musim mat rozhovor s misou alebo mozem jest...
A to som sa vytesovala ze mi je dobre a zase nic

blondynka400
21. máj 2010

kelo, nemáš zač... 😉 Dej mi pak vědět, jak snášel to očkování ju? Nás to čeká za necelých 14 dní... 😖
No na 3 měsíce tedy pěkná váha, ale řekla bych nic celkem tragického, to v únorovkách jsou tedy lepší borky, takže to máš ještě lehkého chlapečka 😀
To si měla tedy ráno, co? 😖

meleri, no tak pořád tak nějak stejně, potom minule, co jsem to řešila, tak to pak bylo 6 dní a pak kakala včera, po 8 dnech, ale to vzala ten den hned dvakrát 😀
No mně tedy do pytle nehctěla moc nikdy a zavinovačka už jí je malá dávno, tak na ní jenom spí 😀

meleri
21. máj 2010

Barboro,

snad to už brzo přejde? snad do toho druhého trimestru? 🙂

Blondynko,

aha jo tak to jo...🙂 ale určitě se to už spraví, a když ne tak jak začneš dávat příkrmy tak určitě! My jsme s tím taky měli ted problémy, nevím proč ale na dovolené dva dny nekadil, akže asi to hodně kadící období je už taky pryč a ted už to asi bude jednou denně..jednou denně mi to fakt stačí, jednu dobu jsem přebalovala snad 6x za den..

jo tak zavinovačka byla super, ale v tom pytli ho to taky hodně rychle omrzelo, ale prý jsou děti co v tom spí i v roce, viděla jsem teda i megavelikosti tady ve Fr že by se do toho snad vlezl i dospělý... 😅

blondynka400
21. máj 2010

meleri, tak když je to v takovýhle časových mantinelehc, tak mi to ani neva,. do těch 10 dní to beru jako pohodu....
Tak oni pak větší děti kakají jenom jednou denně, to je v pořádku ne? 😕
V roce? Vždyť se v tom nemůžou pořádně hýbat... K tomu ty holé ručičiy, no nevím

barbora87
21. máj 2010

No to dufam meleri...zaciatkom tyzdna mi bolo super ale teraz:(

a ktoru velkost zavinovacky treba kupit?

kleopatris
21. máj 2010

no my sme dostali od svokry taky mega pytl asi na dvojrocne ditko jak vy tomu vravite...som zvedava jak by v tom spal, ked uz teraz sa jeduje jak divy 🙄
a tu rychlozavinovacku si ja neviem vynachvalit, este aj teraz ho do nej zapnem, nohy sice trcia, ale on ma dobry pocit, ze je v teple a "scvaknuty".
prva reakcia na ockovanie: spi jak miminko uz asi 3 hodky 😵 snad to chuda prespi cele
a my mame dnes 5.ty nekakaci den. blondy nema mala tak, ze cim blizsie ku kakaniu tym smradlavejsie prdiky? 😅 nas teda je jak maly tchor

kleopatris
21. máj 2010

jaj a tie Anickine fotecky este staaale nemam 😢

blondynka400
21. máj 2010

kleo, jojo, přesně tak to je. Podle intezity smradu už to většinou poznám.... 😀 Taky tak dne předtím více prdí...
A myslím, že tchoře někdy urážíš, jaký je to smradík, tedy u nás 😀
Jé tak to mi asi někde vypdal tvůj mail z adresáře, to je divný, pošli mi ho do ip a já ti je pošlu ju? 😉
Tak ona jedna z rekací (tal epší). je že je mimi hodně spavé... Tak si to pořádně užij 😀

barbora87
21. máj 2010

Kleo a aku zavinovacku mas?a kde si ju kupila?

kleopatris
21. máj 2010

barbori ja som ju dostala od mamky, je frote z vrchu a vyrobena na Slovensku alebo v Cechach
toto je ona, len nasa je modra: http://www.webareal.sk/fotky3875/fotos/_vyrn_19...

kleopatris
21. máj 2010

tu som nasla aj nasu 🙂 a s tym vankusikom sa maly strasne rad mazna 😵
http://www.webareal.sk/feddo/eshop/3-1-ZAVINOVA...

barbora87
21. máj 2010

Jeee super dakujem!no ja som ich tu vo viedni ani nevidela len na slovensku a v cesku tak si tam kupim
a aku ma velkost?

kleopatris
21. máj 2010

ja myslim, ze to je standardna velkost, nasa meria: 80x70 zhruba

blondynka400
21. máj 2010

barbora, no v čechách prodávají jenom jednu velikost. Ono se to dělá jen pro ty malé miminka, pak už ne...
Ale je zajímavé, že tady tyhel věci vůbec nejsou. To by asi ital nesnesl dítě "zavřít" do zavinky 😀 V nečem jsou fakt divný.... 😝

kleo, taky jsem jí zapínala tak že jí koukali jenom nožičky, teď už nezapímám vůbec, protože se otočí a behěm chvilky je rozeplá. Navíc mi přišlo, že jí to už tlačilo a nelíbilo se jí to. Navíc už tady začíná být teplo a nebylo to ideální 😀

barbora87
21. máj 2010

Blondy no tu v rakusku tiez nieco take nemaju...ale mna sa tie zavinovacky pacia a myslim ze na zaciatku je to pre babo super

lubinka9
21. máj 2010

Cauec holky,

my sme mali navstevu, boli nas kuknut nasi. Krpaty bol z nich hotovy, predvadzal sa, rano som rodicom supla maleho do postele a on tam s nimi vyse hodiny kecal. No zlaty bol. Sice ho furt natahovali, som sa bala, ze bude chciet byt potom len na rukach ale nastastie OK. Sice na zaciatku zazil sok ked zbadal babku, strasne sa zlakol a zacal kricat.. no mala som dost. Zlakli sme sa teda vsetci, uz som videla, ze maly reve pocas celej navstevy.
Bolo to ale tym, ze sa prave preberal zo spanku a ja truhlik som ho nechala aby zbadal babku ako prve ked otvori oci a to bola chyba. Potom uz do pohody.. furt sa rehotal. Zasa mame kopec oblecka, som zvedava kedy to vynosi 😕

nejak nemam na to vas docitat, len co som prebehla z rychlika..

kleo, my sme sa rozhodli ockovat az od jedneho roka a samostatnymi vakcinami, nie kombi. Nastastie tu je slobodna volba a vakciny si mozes objednat v lekarni.

my kakame stale kazdy den, aj niekolko x. Minuly tyzden sme boli u Dr., maly mal po celom tele divnu pokozku, je proste babatko, ktore potrebuje poriadne mastit. Takze mame doporucene kupanie 1x tyzdenne inak umyvanie handrickou a kremovat speci kremom. Drahe to je jak fras ale super zabera..tesim sa. Ale kupanie ma hrozne rad, tak mi to je luto kvoli nemu ☹

blondy diky za fotecky 😉

dufam, ze vsetky sa mate fajn, tehulkam nech pekne naskakuju tt a hlavne dobre vysledky 😉

a tuto nas maly krtko...pasenie konikov spred takmer 4 tyzdnov a z dnesneho rana, maminka sa nudila 😀

barbora87
21. máj 2010

Ahoj lubi
jeeee krasnucky je!!!no taky sok mu robis s babkou🙂

schnucki
21. máj 2010

ahojik holky,
vy teda jedete 😝

meleri my jsme ten pokoj takhle vymalovali, protoze se nam ty barvy moc libej, byla to moje pracovna, az ted z toho budem delat detsky pokoj .... ale barvy nechame, libej se nam 🙂

ja mam tuhle zavinovacku taky, v ruzovym, ... koupila mi ji mamka, tady jsem ji taky nevidela, ale urco ji budem pouzivat 🙂

lubi malej je borec, ty brejle a jak cuci 😀