Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
28. júl 2010

@schnucki no ono je důležitá první měsíc a půl, tzn,. do konce 6tt, potřebná je ještě do toho konce prvního trimu, ale fakt neublíží... 😀 Je to jako většina vitamínů... 😉

schnucki
28. júl 2010

@finfrle muzu poprosit taky o receptik??

@barbora87 urcite se zacnes tesit, vyspi se na to ... a mluvte s manzelem, at nevzniknou nedorozumeni ....

blondynka400
28. júl 2010

@lubinka9 a proč krupicovou? Já tedy dávám buď rýžovou a nebo kukuřicovou a zatím nebyl jediný problém. Ta rýžová ji chutná více, používám nemléčnou s tím, že jí rozdělávám v umělém, na které jí pak chci převést...
Já být tebou bych tu rýžovou vyzkoušela a nebo od nestle v čechách se to jmenuje moje první kaše, je to taky myslím z rýže, většina holke s tím začíná a ještě jsem neslyšel, že by na to mohl mít někdo alergii.
Hele a ta krupicovka to je bez lepku? 😕

barbora87
28. júl 2010

@schnucki no ved ja som mu povedala ze som rada ze maly je zdravy ale ze proste to je pre mna taka ako keby rana...ale zajtra bude urcite lepsie...dnes som konecne doma a budem spat v mojej postielke aj s mm...uz sa tesim aj hafani spia :D a inak mm prisiel dnes k mojej mamine tak sa tesil a nakladali sme veci do kufra a ja som zabuchla vo vnutri v aute kluce tak chudak musel odsrubovat sedacky cez kufor...som myslela ze ma zozere ale bol uplne v pohode...no tento tyzden neni moj tyzden

finfrle
28. júl 2010

Snad jsem receptik poslala vsem 🙂

kleopatris
28. júl 2010

@barbora87 aj ja som mala take pocity zo zaciatku, aj slzy mi vybehli v aute cestou domov, tiez som sa tesila na dievcatko 😉 vyspis sa a bude fajn 🙂 teraz by som nemenila, ani za nic. Maly je tak uzasny a som najstastnejsia mama synceka 😵 a podla mna chlapec ma obrovsku vyhodu, ked sa pokaka da sa to lepsie z pindika odstranit 😀

@lubinka9 aj mna maly hladi za prso a niekedy aj po tvari a vlasoch a ja si to tak uzivam 😵

ja zatial kasu nedavam, a maly mrcha mala zistil, ze jedlo sa super vypluva a hlavne ked ho zmiesa so slinami....tak teraz drzi v puse kym nema dost slin a potom mna celu opluje 😝 a neviem jak ho to odnaucit 😒

@finfrle fajn, ze si to zvladla 🙂
@blondynka400 mozes mi prosim poslat link na tu autosedacku od 9 kg? dakujem moooc

barbora87
28. júl 2010

@kleopatris dakujem :D no aj mne slzicky isli aj ked som volala mamine a babke ze co to bude...ale ako hovoris zajtra bude dobre...inak ako to vyzera tak nas bude asi tiez max :D alebo dominik

lubinka9
28. júl 2010

@blondynka400 lepok neobsahuje a je aj bez glutananu. Tak skusim kupit zajtra tu ryzovu nemliecnu. To sa zaraba tiez len s vodou?

kleopatris
28. júl 2010

@blondy este som sa chcela spytat, preco chces malu odstavit uz v 8mych mesiacoch? kvoli praci, ci nejaky dovod? 😕

kleopatris
28. júl 2010

@barbora87 aj mna musel manzel utesovat a jaki sme teraz pysni rodiacia 😀 aspon mozes s malym hravat furbal a budes mat pekne nohy 😀 a budes coolova mamina, ktoru mu budu zavidiet vsetci spoluziaci 😉

blondynka400
28. júl 2010

@kleopatris no oni to jsou v podstatě všechny sedačky od Romera, je jednou, kterou si vybereš 😉 A nebo ještě uvažuju o chicco key1 isofix, ta byla taky v testu hodnocena jako výborná. On se tady totiž romer blbě schání.... 😝

barbora87
28. júl 2010

@kleopatris no mmm je smutny z toho ze sa netesim lebo vedel co by to pre mna bolo mat dievcatko...no ja nejako s chlapcom neviem co zacat...a nejsom ta mamina co by chodila na ihrisko a tak...no co uz nejako bude...no dufam ze budem coolova

kleopatris
28. júl 2010

@lubi, @blondy tu kasu ste zaviedli hned so zeleninou? Ja som chcela povodne este par dni pockat, ale jak vas citam, mozno mu dam testnut 😅

kleopatris
28. júl 2010

@barbora87 ale aj s dievcatkom by si musela chodit na ihrisko 😉 a nie vsetky su take, ze sa nechaju fintit a tak 😉 segra ma dve baby a tie su za 10 chalanov, takze.... 😀 😝

lubinka9
28. júl 2010

@kleopatris veru aj mna, po tvari a za vlasy. Niekedy ma chyti za nos a sem tam sa mu podari strcit prstiky dovnutra a potom zovrie a niekedy nechtikmi poskriabe sliznicu vnutri az mi slzy vybehnu. Inokedy mi zasa tak chyti pery a natiahne ako kacici 😀
A poslednu dobu ked tak dost poprdkava a kojime sa v lahu tak mu to naboku tak dobre ide a tlaci a tlaci a tak zovrie dasienkami bradavku, ze si spomeniem na stare "dobre" casy 😀

barbora87
28. júl 2010

@kleopatris ale moja by sa musela nechat fintit :D

blondynka400
28. júl 2010

@lubinka9 no máš buď mléčnou nebo nemléčnou, mléčná se rozdělává jen ve vodě, nemléčnou musíš buť v MM nebo UM. Já používám oboje, ale spíš ty nemléčné a dávám si je do svého UM, jak už jsme psala do toho, které pak chci malé dávat, tak aby si zvykla na tu chuť 😉

@kleopatris no ve zktrace, od ukončeného 8 měsíce mimi v podstatě jí mléko 2x denně, ráno a večer a v kvůli tomu nemoc pít, jíst co chci a tak mi přijde docela zbytečné. Navíc po 6 měsíci je kojení pro mateřský organismus hodně vysilující, přicházíš o psotu látek a je to pro tebe více škodlivé než to, co to mimi přinese. Takže ten 8 měsíc mi přijde jako takový dobrá kompromis. Navíc některá miminka sep ak vztekají, už stejně moc nechtějí. Ségře se třeba všichni kolem 10 měsíce odstavili sami...
Třeba si to ještě rozmyslím, ale pochybuju...

blondynka400
28. júl 2010

@kleopatris já jsem zavedla hned se zeleninou, když mi na první pokus snědla všechnu zeleninu, řekla jsem si, že není na co čekat...

kleopatris
28. júl 2010

@lubinka9 hehe presne to iste mame doma 😀 a najlepsie ked niekto vojde do izby pocas kojenia a on sa musi kuknut a bradavku zabudne pustit a natiahne ju pomaly az k dveram 😀 a my sme doskrabani obaja, ja vravim, ze sme sa bili s mackami ...

lubinka9
28. júl 2010

@kleopatris ja som skusila po asi 10 dnoch? 😕 uz nepamatam.

lubinka9
28. júl 2010

@kleopatris jeeeho presne, naraba s nou ako so zuvackou. Ked nahodou si drahy prisadne ked sa kojime tak maly vytoci hlavu, natiahne bradavku jak zuvacku a hadze pohlady az kym sa nezdvihne a neodite. 😵 On si na to proste nenecha sahnout 😀 😀

blondynka400
28. júl 2010

@kleopatris mně zas malí štípe a když mám rozpuštěné vlasy tak za ně tahá 😝 😀
Ale tedy bradavku mi nevytahuje, naštěstí jí vždycky pustí 😀

kleopatris
28. júl 2010

@lubinka9 ty kedy planujes maleho odstavit? Ja som sa teda este nad tym nezamyslala hm

kleopatris
28. júl 2010

baby a padaju vam vlasy? mne zacali asi pred tyzdnom brutalne 😠 a maly jak sa na ne vrhne tak mi hrst vlasov vytiahne 😖 budem plesata a nie coolova 😀

blondynka400
28. júl 2010

@kleopatris no to je právě tím kojením, začínají to docházet různé látky a bude hůř 😀
No mně vlasy moc nepadají, ale více se mi lámou 😝

lubinka9
28. júl 2010

@kleopatris no u mna sa stav nezmenil co sme si pisali.. vlasy padaju stale a v hroznych mnozstvach 😢
kedy seknut s kojenim.. no som rada, ze konecne som sa rozkojila.. pokial pojde, do 10 mesiacov? 😕 neviem..

ivanajelinek
29. júl 2010

Dobre ranko????Este vsetky spite? Ja uz som od pol piatej hore a nemozem spat ☹ Zima je tu, rano dlho tma, mrholi...No typicka jesen uz...Ze by som uz zakurila v krbe??? 😀

ivanajelinek
29. júl 2010

@barbor no co uz je lepsie?

barbora87
29. júl 2010

@ivanajelinek Ahoj ivi tak zaspala som az po polnoci a uz som hore...som si myslela ze budem dlho spat v mojej posteli a nic...no bola som vcera z toho fakt mimo...proste ked clovek po niecom tuzi uz roky a nesplni sa mu to...ake je to moj syncek ktory za to nemoze a rozmaznam si aj jeho 🙂 hlavne aby mi robil radost a bol zdravy...prilis som sa fixovala na dievcatko a to som nemala...a maly to vcera citil cely vecer sa chudacik ani nepohol!

barbora87
29. júl 2010

Inak kuk do albumu pridala som fotky od maleho a okuknite aj pipika