Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
3. aug 2010

zuzanko
jak fakt nevím co ti říct...akorát si pamatuju že hodně lidí tu zas řešilo že jim nebilo srdce, a až později to šlo. tak kéž by to bylo u vás podobné! přeju ti at je vše v pohodě! 8. to je v neděli že?

blondy
jo každý je fakt jiný, třeba syn od kamarádky je stejně starý jako Sam a má asi jenom 6 zubů. ale oni to všecko doženou!

kleopatris,

to si pamatuju že dělal Samson taky, bylo to strašně srandovní! ale teda on s tím začal až někdy v 8mi měsících, takže máte fakt šikulu! a neboj určitě se už přetočí, hlavně ho do ničeho nenut přijde na to sám! 🙂

barbora87
3. aug 2010

@zuzanka7117 No vidis to tak musis dufat!!!no ked ma dr nevypise a firma nebude mat pre mna robotu tak neviem ako to bude

finfrle
3. aug 2010

@kleopatris Jsi me rosesmala,ze maly dela sklapacky 😀 to musi vypadat uzasne!
Jsem si dala polevku a pokusila si lehnout ale nezaberu jojo tomu rikam,trening
Do posledniho mesice jsem nemela problemy spat a najednou nic...ale neva mohlo by byt hure i lepe 😉

finfrle
3. aug 2010

@barbora87 No a jak se citis dneska kocko?
Manzel se me ptal co dostane na obed a u polevky jsem mu rekla,ze jen polevka a on a co na druhe ...a ja ze ten chleba s maslem co prikusuje k polevce 😀
Dnes nemam paru co udelat...ale ono me neco napadne pozdeji 🙂

barbora87
3. aug 2010

@finfrle No nejako mi blbnu creva tak som taka vselijaka...nemam hnacku ale ked idem na zachod tak si posedim...inak maly pred chvilou cvicil v bruslu tak som bola z neho vysmiata 🙂
no a davam pozor na tu malu od kamosky ale v pohode len som unavena...aj zajtra na nu budem davat pozor

lubinka9
3. aug 2010

cauec babule,
tak my sme spat od doktora.. 😒 Malemu budu brat v piatok rano krv na potravinove alergie. ☹ A v lekarni nam prave namiesavaju speci pripravok na to licko. Musi mat rukavicku v kuse aby si to nerozskriabal. No a tie hrcky za uskami, to su zdurene lymfaticke uzliny a su bezne u deti, ktore mavaju alergicke reakcie a kdejake zapaly v tele, ekzemy a pod.
Tych supiniek vo vlaskoch sme sa nateraz zbavili ale predpokladam, ze sa to vrati. Tak som mu to vycesavala a olejcekovala chudatko, moc sa mu to teda nepacilo.
Dr. povedal, ze teraz musim zacat vsetko skusat, kazdy tyzden nieco nove aby sa ukazalo na co vsetko reaguje.. Mam uz aj masko skusat, proste nech sa vsetko cim skor prejavi. Aby od jedneho roka uz bolo ako tak jasne co ano a co nie a nabehnut na rezim.
Dnes som teda pokracovala a este pocas jedenia sa maly zacal krutit na plut a o chvilku cervene flaky vsade tam kde sa ho ta potrava dotkla 😢 Zacinam byt z toho spatna 😔 Neuveritelne aky je precitlively 😒 Som ozaj zvedava co nam poviem ta krv 😕

takze pokracujeme v testovani, chudak moj kralicek maly..
Teraz sa uz Dr. necudoval a neprehovaral nas na ockovanie.. mozno, ze to budeme mat aj oficialne, ked sa tie alergie potvrdia a aspon nam daju na SK pokoj. Pocuvli sme s drahym siesty zmysel, ktovie co by bolo keby sme ho zaockovali 😕

aj som sa zabudla opytat ci ten zubok je ozaj zubok, taka som bola smutna.. ale vyzera, ze ano 😎

kleo, nas sa z bruska na chrbatik este nepretaca, zato sklapacky uz nejaky ten cas robime. 😀

u nas posledne 4 noci OK, mozno ticho pred burkou?? 😕

no idem si dat asi cokoladu na nervy, nejak som netusila, ze sa u nas zacnu taketo problemy objavovat a riesit ☹

lubinka9
3. aug 2010

@blondynka400 ozaj neporadis odkial cerpas namety ked malej varis? Ja budem musiet zacat varit doma uz teraz a skusat vsetko po jednom.. ziadne kombinacie. Inak nic nezistime.

finfrle
3. aug 2010

@lubinka9 To je mi moc lito.Zrovna dnes jsme se o tom s mm bavili,to je strasne ale ja mela alergie na jidlo taky a pak to samo odeznelo.Snad to bude i vas pripad.Dej si poradnou cokoladu a moc nesmutni!
A mate nejakou alergii co by podedil?Vazne me to mrzi ☹

ivanajelinek
3. aug 2010

Juj kocky poviem vam, ze zehlit tie mini vecicky je namahave..To manzelove veci sa lespie zehlia ako tieto mini 😀 A to som este len zacala 😀

mirusch
3. aug 2010

@lubinka9 Fuu, Lubi, alergie nie su bohvieco. Dolezite je, aby ste zistili, co mu nerobi dobre a potom nabehnut na system. Bohuzial nie je ani prvy, ani posledny, prave dnes, ked som sedela u kadernicky, tak som citala casopis, kde pisali, ze maly syn D. Bohlena ma velmi vela alergii na jedlo a jeho mama musi davat pozor, co vari a pisali tam, ze az 30 % deti ma alergie. Strasne vela 😔 Chudatka male.
Ma niekto v rodine alergiu?
Inak ja tiez zistujem, co som nikdy nemala problem, ze mi niektore jedla nerobia dobre. Hotove jedla nemozem vobec, inak sa zvijam v krcoch. A len nedavno som nechapala, ake strasne krce som mala a hnacky a nakoniec vysvitlo, ze to z hrozna 😨 To uz co je!
Drzim vam palce.

Ostatnych zdravim, dnes zase nestiham, podujala som sa varit obed, tak mi to trvalo 2 hodiny, dufam, ze aj chuti 😝 A caka ma praca...

finfrle
3. aug 2010

@ivanajelinek To teda urcite bude piplacka.
K tomu zehleni,pry se ma zehlit vse do cca 3mesicu az pul roku....tak nevim ...
Posledne jste to tu resili.Pry tim zabijes nejake alergie,ono i kdyz mas treba kvasinkovou infekci,mas si prezehlovat kalhotky 😕 ....
Hodne zdaru mamino koukam,ze pripravy jsou v plnem proudu 🙂 😉

finfrle
3. aug 2010

Pry alergie nene bacili 😅 stale myslim na Lubinku.......

ivanajelinek
3. aug 2010

Hotovo 😎 Chrbat ma boli ale hrozneee...idem si oddychnut, trochu sa natiahnut a potom by som mala varit 😒

yarden
3. aug 2010

Ahojte kocky...

Vy ste usilovne vcelicky vsetky. Ja somako udreta mechom. Stale sa mi chce spat, ale neda sa v teple velmi.
Ale dnes som urobila pozitivum pre svoje telo, bola som si zaplavat a citim sa ako vymenena...
Este ma caka zehlenie, ale to sa mi vobec nechce.

Este mame aj navstevu a tak o starost viac.

A lubi, alergie na jedlo, to nezavidim. Ja mam na arasidy a kym sme to zistili, to trvalo. A nikto mi neveril. A chudatko, tvoj maly.

A barbor, uz trenujes prebalovanie a starostlivost o mimi?

MEleri, drzim palce na stvrtok, hned daj vediet. A mas pocit na dvojcatka 😀

Zuzi, vydrz, myslim na Teba. Urcite tam uvidite male rychlo bijuce srdiecko. A ako hovoris, ked prinasa priatel stastie v tom, ze ked kuka ako prvy, tak to tak robte vzdy... To je pekne...

Pekny den.

zuzanka7117
3. aug 2010

@meleri Ano v nedelu a v pondelok sa dozvieme verdikt....
@barbora87 tu to funguje tak, za ak si zdrava ale mas pracu ktoru nemozes vykonavat v tehotenstve lebo by mohla byt pre babatko nebezpecna a sef nema pre teba inu pracu, tak ti priznaju tzv. peniaze v tehotenstve, a to znamena 100% plat az do materskej.....malo by byt take nieco aj u vas. Skus sa popytat

zuzanka7117
3. aug 2010

@yarden Dakujeme a budeme to tak robit,....hadam nas to teraz nesklame.... 🙂

ivanajelinek
3. aug 2010

@mirusch ozaj a co zub? Bola si u zubarky? Kedy cestujete na slovensko?
@schnucki si v poriadku?
@finfrle Uz si bola plavat?
@yarden no len to neprehanaj..pekne sa setri 😉 My tu konecne nemame horucavy, len okolo tych 20-23 st.To mi uplne vyhovuje 😉

kleopatris
3. aug 2010

@lubinka9 to mi je luto ☹ ktovie jak by dopadol keby si vobec nekojila...strasne, viem si predstavit jak sa citis 😢 s vami si fakt osud zahrava. Fakt asi dobre, ze ste neockovali. A inak ja varim vsetko aj zeleninu uz sama...mne to proste smrdelo a nechutilo z tych poharikov 😝 snazim sa vsetko bio a nad parou. Nejaku kucharku z vydavatelstva GU si nekukala? Maju myslim celkom dobry vyber, aj ja planujem nejaku kupit, len este nebol cas 😝
a mne na tie supinky Dr.povedal, ze do 3 rokov je to normalne, ze sa stale vracaju...inak mne sa zda, ze nam pomohol aj sampon Hipp s mandlovym olejom, mozno nahoda mozno nie 😉

finfrle
3. aug 2010

@ivanajelinek To vis byla 😉

Pred hodinkou jsem se vratila z plavani a vazne jsme si to uzili.Trochu me pobolivaji zada ale jinak se citim perfektne 🙂
Ted jsme dojedli a jsem uplne leniva,prezrana.Meli jsme ryzi s veprovou kotletou na nudlicky,dusenou mrkev,hras.lusky,baby kukurice a cibule a sweet chilli sauce,mnamka.
Jsme si pochutnali ale diky male jak se vrti jsem toho zase tolik nesnedla a stejne jsem prezrana 😅
Ted mam 20min cas nez mi slehne a musim jit pustit dalsi pracku a trochu poklidit.Pred plavanim jsme zasli nakoupit a mame to z krku 🙂

ivanajelinek
3. aug 2010

@finfrle vy ste ale sikovni...Dobra mnamka... 😉 Ja som tiez pustila pracku, ale som taka leniva ist dole pre pradlo a zavesit to 😖 dalsia varka mimi mini veci 😀

mirusch
3. aug 2010

@ivanajelinek Dik za opytanie 😉 Prave som sa vratila od zubara. Ono je to stale rovnako, ale dostala som nejaky impulz a zavolala som tam, mala som hned prist a aj ma hned zobral, je tam teraz zubar, lebo moja zubarka ma dovolenku (oni su tam dvaja) a ja som nadsena 😀 😝 Asi ostanem u neho 😅 (aj sympos, no co chcem viac). Normalne ma pocuval, co hovorim, urobil komplet rtg, co mi este nikdy nikto neurobil. Zapal nemam 😕 Ale je mozne, ze ma to boli, lebo mi zuby rastu nakrivo. Tak mi zobrali odtlacky a o tyzden dostanem ... no ako sa to vola, co nosia teenageri na vyrovnanie zubov....rovnatka? Jeeej, sranda hrozna. som zvedava, ci pomoze. Ale v kazdom pripade ma potesilo, ze existuje aj ine riesenie ako vytrhnutie zubov, nechapem, ze to moju zubarku nenapadlo uz skor.

@finfrle plavanie je fasa. Aj ja by som sla, ale teraz nam renovuju plavaren. Som zvedava ako to spravia.

finfrle
3. aug 2010

@ivanajelinek to i povidej me pracka doprala ale nechce se mi to vytahovat a veset 😀
Jsem dala dohromady ten seznamek co z CR z lekarny...alespon neco
Jak dopadnul recept?

@mirusch takze taky sympos zubar jo 😅 🤐 😉
No plavani mi i male a manzelovi dela dobre a tak se u toho uvolnis a zapomenes na vsechno 🙂

schnucki
3. aug 2010

ahojik holky,

teda vy jste toho popsali ... bohuzel nemam silu vas docitat, tak doufam ze jsem nic nepropasla .... jsem uz od rana na nohou, nejdriv nakupy, pro magnezko do lekarny, pak jsme vyzvedavali rodice, uvarit aby maminka po te dlouhe ceste nemusela jeste stat u plotny, pak zas do mesta a pak to tu dat do kupy .... jsem vyrizena .... zas me zacalo pobolivat brisko, takze se musim krotit, manzilek mi dneska i vynadal 😅

a jak jste se dneska vsechny meli, co je noveho???

vsimla jsem si v letu ze lubinky mrnousek ma asi alergii na jidlo? jestli jsem si v letu dobre vsimla tak preju at to neni nejak hrozny 🙂

schnucki
3. aug 2010

@mirusch budes mit rovnatka jen na noc nebo pevne??

jinak jsme si s manzilkem udelali po vcerejsim stresu dneska radost, hazu fotky 😀

finfrle
3. aug 2010

@schnucki No se nedivim,ze ti manzilek vynadal!Uz jsi prece jenom v pokrocilem tehotenstvi a litas jeje
Trochu spise odpocivej az se mala narodi uz nebudes mit sanci!Ted mas uz jen par tydnu odpocinku a casu prosebe a manzilka 😉
Vecicky jsou krasne!

@mirusch Jsem tak rada,ze ti ten zoubek nevytrhnou 🙂 hned jsem to byla rict manzelovi,jak jsem mela radost 🙂

finfrle
3. aug 2010

@ivanajelinek Tak co uz jsi povesila pradlo 🙂 ja uz mam hotovo a peru dalsi pracku a i uklizeno mam 🙂 jupiiii
Ted si davam kaficko a kousek buchty 😵

ivanajelinek
3. aug 2010

@finfrle Nieeee este nemam vyvesene pradlo 😠 Robila som langose...Vynikajuce..Zjedla som jeden a uz nevladzem 😝 Neviem kto zje ten zvysok...Musim ist najskor upratat ten vybuch v kuchyni.Ja vyzeram tiez ako keby som robila v pekarni, cela biela od muky 😀 A potom pojdem pre to pradlo...
@mirusch No vidis, ze sa to trosku pohlo dopredu s tymi tvojimi zubami.takze fesak hovoris, hej 🤐
@schnucki Ty to neprehanaj a odpocivaj...Vecicky su krasne.Ja sa chystam zajtra si urobit radost....

finfrle
3. aug 2010

@ivanajelinek 😀 to jsem rada,ze pry jak v pekarne 😀
Jsem trochu nesva...
prvni scan jsem mela v 18tydnu a ten jsem si vybojovala,ve 20tt jsem byla v nemocnici a tam mi jen poslechli srdicko male,krev a moc a rekli at prijdu za 8tydnu,26tt test na cukrovku, a ted za 2tydny jdu do te nemocnice na kontrolu...
Ale scan a nic takoveho mi uz delat pry nebudou,ze se tu dela jen jeden!Tim padem nemaji sanci zkontrolovat organy,pupecnik,kardio a nic nebo to stacilo v tom 18tt?Ja vazne nevim...

schnucki
3. aug 2010

holky dekuju .... jsem ty vecicky videla a neodolala jsem 😀
ja vim, budu ted vic odpocivat a nebudu to tak prehanet 🙂

ivus ja klidne prijdu na langose, uz jsem je nemela ani nepamatuju 😵

a jak jste se dneska meli vy?

jinak ja taky peru ...

finfrle
3. aug 2010

@schnucki U me pohoda,valela jsem se az do jedne v pyzamku a psala konecny seznamek veci co potrebuji z lekarny pro sebe a malou a pak byla plavat.Ted uz mam jen relax :-d
Pockam na pracku a kouknu na zpravy a asi zase zaparkuji do postele a kouknu na nejaky film.