Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
10. aug 2010

@finfrle Kto poznam...Aj nas to caka...Ale vase babo dostane automaticky irske obcianstvo, nie?

finfrle
10. aug 2010

@ivanajelinek nene
Na ambasade mi rekli,ze potrebuji specialni razitko na Irsky rodny list(to davaji jen v Dublinu)pak to odvezt k prekladatelce zase v Dublinu a pak az prijit na ambasadu zase Dublin.Dublin je 3hodky jizdy od nas ☹ takze to budeme muset promyslet co a jak aby jsme to zvladli.Kdyz uz s tim budou takove starosti necham vyridit i to porodne a vse okolo....ale ze to bude neco!

ivanajelinek
10. aug 2010

@finfrle a preco nie? Mojej kamoske sa narodil v marci syn v irsku a dostal automaticky irske obcianstvo.Ale ona este vybavuje aj slovenske(moze mat asi 2-neviem)...Inak mna to tiez caka, same papierovacky...Uz sa na to fakt tesim.Lenze ja to budem vybavovat cez slovensko...No ja musim ist upratovat... 😝 Pridu svokrovci 😀

schnucki
10. aug 2010

dobre skoro poledne,
ja v noci spala asi jenom dve hodky, vubec nevim co to se mnou bylo, zaspala jsem asi kolem 7h a ted jsem vylezla 😝

@yarden ja zacala citit pohyby od 18tt, predtim tak lehce vlneni 🙂

@barbora87 super ze te nechal doma 😉

@finfrle ono je cele to papirovani na h... , ja si ted pisu s ambasadou kvuli pasu a ridicaku 😝

schnucki
10. aug 2010

nase mala bude mit po manzelovi automaticky nemecke, ale chceme ji udelat i ceske, coz znamena zajet do cech .... nebudem to delat ale hned, protoze nejdriv budeme muset udelat nove muj pas a ridicak a to znamena jet az do berlina ... cekam ted az me konecne zaznamenaj v cechach do matriky ... doufam ze to stihnou az bude mit manza dovcu, sama s malou do berlina se mi teda nechce

yarden
10. aug 2010

Ahojte opat...

Uz mam dve nove tehu tricka... Jedno je tielko a druhe take tricko s napisom, ze prvy krat mamou... Nasla som to v jednom obchode, mali kolekciu ze Mom to Be... Tak uz je to v pracke 🙂
Uz si kuchtim aj obed. Dufam, ze aj vy mate taky pohodovy den ako ja... 😎

ivanajelinek
10. aug 2010

@schnucki ja som tiez raz pisala mail na ambasadu, ze ako treba postupovat a tak a ani sa neunuvali odpisat.tak som sa to rozhodla vybavit tiez doma na slovensku... A to musis ist az do berlina? 😝 Je aj pobocka v bonne, len neviem ci aj pre cesku rep. ci len pre slovensku.

schnucki
10. aug 2010

@ivanajelinek ja jsem se byla s nasi mamkou ptat v cechach na urade a tam mi bylo receno, ze bych musela osobne zazadat o pas a i si ho osobne vyzvednout, coz je pro nas praktictejsi zajet do berlina .... ja jsem mluvila s konzulatem tady ve frankfurtu a ambasada je jen v berline ... a konzulat mi to nevyridi ... ja uz jsem jednou na ambasadu psala a odpoved mi prisla asi za tyden, davaj si trosku na cas 😝

@yarden hezke hezke ze uz mas tehu tricka 😵 ... ja jsem hodila rucniky do pracky a valim se na gauci

ivanajelinek
10. aug 2010

@schnucki Ja som sa bola u nas pytat na urade, a pani mi povedala, ze ked napisem mamine alebo svokre splnomocnenie, tak mozu aj oni poziadat o vydanie slovenskeho rodneho listu...Musim poslat nemecky rodny list, oni ho daju prelozit a poziadaju o slovensky. potom musim 3 mesiace cakat kym dostanem ten slovensky a potom mozem malemu vybavit cestovny pas a ostatne veci...No bude to este zaujimave.

schnucki
10. aug 2010

kvuli rodnemu listu si zatim hlavu nedelam, ale muj pas musim ja osobne ... ze pry se delaji otisky a tak, tak ji rikam ze proc mi otisky nevezmou kdyz jsem tam byla, ulozej do databaze a mamca tam jen skakne kdyz bude muj snatek v matrice, ale neee, musim osobne ....

obcanstvi pro malou muze moje mamka zaridit, jen ten muj pas ne, asi by s nim nekam utekla

finfrle
10. aug 2010

Tak jsem doma 🙂
Byla jsem se s kamoskou projit a pak si dali kaficko a klabosili.Povesila jsem pradlo a musim zadelat na knedliky a udelat rajskou ale az za chvilku...

finfrle
10. aug 2010

K tomu obcanstvi...vazne co se tyce ceskych zakonu musis vse vyridit osobne! 😠 kolikrat je to zbytecne jezdeni.
Jsem se dneska informovala telefonicky a po tech vsech nazvech jsem se nakonec domluvila,ze poslu mejla a snad mi odpovi a poslou vsechny adresy a infa kde musime obobne zajet.
Prvni pry musim pockat az budu mit rodny irsky list,pak si jet na nejake speciani razitko do toho Dublinu,nechat po potom prelozit a to mi asi na pockani neudelaji a teprve pak pry muzu prijit vypisovat vsechny lejstra k nim.Stve me,ze toto vsechno musime vyridit osobne a hlavne to asi behem jednoho dne nestihneme.Plus nechat malou vyfotit na pas a zaridit i te...bude toho vazne moc.. ☹ 😒 no ale co nadelame.Hlavne vsude budeme malou tahat sebou a uz jen ta jizda 3hod bude neco a dalsi 3hod zpatky a no nevim....

schnucki
10. aug 2010

@finfrle ja vim, my to mame do berlina 5h, bude to narez s malou .... ale je to pro nas jednodussi jak jet do cech, protoze pani na pasovim povidala ze to trva tak 14dnu 😝

jinak ja budu delat na rodnej list od maly apostilu, to uz vim kde, pak to poslu nasim, ty to nechaj prelozit a posle se to do brna .... no a pak jen cekat ...

a to me jeste musej nasi u nich odhlasit a nahlasit tu adresu jako prechodny bydliste, aby jeste nebyli problemy 😝

proste papirovani naprd

schnucki
10. aug 2010

my pojedem za chvili nakoupit, nemam zadnou vodu ....
nejak me boli brisko dole, kdyz se zvedam dava mi to zabrat ... a na levim boku ... nevim jestli mam plasit nebo je to to jak se mala sune dolu, jestli se sune ... 😖

finfrle
10. aug 2010

@schnucki Tak posli nakoupit jen manzela...radeji odpocivej!Me se ted mala tak pretocila 🙂uplne jsem krasne citila co vyvadi.
JJ to je to slovo apostila jsem si nemohla vzpomenou a to je na co...?
SI rikam,mame li jet ty 3hodky tam a zaridit jen tu apostilu a preklad a pak odjet zase domu a treba dalsi tyden jet znova uz kvuli ostatnimu...By tu apostilu mohli vyridit postou ne?!

schnucki
10. aug 2010

@finfrle ta apostila je jakoby potvrzeni ze ten papir je original a ze je platny a ze je na nem vsechno pravda .... ja jsem se tenkrat taky informovala kvuli apostile jestli to jde postou, protoze ja jedu pro ni hodku, no a pani povidala ze to neni problem ale trva to tak dva tydny .... takze ja radeji sednu do auta, pockam si par minut a mam ji hned .... jo a optej se jestli se za ni plati, tady totiz jo a v cechach taky ....

ja budu muset do berlina dvakrat, na pockani to nedelaj, takze nejspis poprve s manzilkem a podruhe az tu bude mamka na dyl, protoze nechci hnedka z porodnice tam jet, a manza ma jen 3-4tydny dovcu ....

uzivej si to kdy se tam jeste takhle toci .... je to parada, vid .... mala se dneska taky docela vrtela, kopala a snazila se marne udelat si misto 😀

finfrle
10. aug 2010

No ja to vidim zajet pro tu apostilu a na preklad a nekdy priste na ambasadu vyridit to dalsi... ☹ nebudu to ale vyrizovat drive jak male budou 3 mesice,nebudu ji tak trapit cely den na ceste...ale stve me to.

schnucki
10. aug 2010

ja bych ji taky netrapila, ale manzilek bude mit pak dovcu az na vanoce, takze to nejak budeme muset zvladnout .... sama si tak daleko netroufam 😒 a auto mame bohuzel jen jedno, takze by to stejne neslo ....

finfrle
10. aug 2010

@schnucki Konecne jsem nasla dobre info na strankach ambasady ohledne toho co potrebujes vse za formulare pro pripsani male...ti po poslu do IP se koukni je to stejne s tebou jen jine adresy...

blondynka400
10. aug 2010

Ahoj holky,
tak jsem se na vás zas přišla podívat, nějak net nestíhám... 😖
Jinak u nás celkem nic nového, dneska jsem dala malé prvně místo masa žloutek a jak jí to jelo. Akorát to vypdá, že asi brzy budeme mít doma malého otesánka, poslední dny žere jak kyselina . 😀 Dokonce se malinko zlešilo i to spaní v noci, za dnešek bylo vzůhru dvakrát, ale já samo víckrrát, nějak jak už jsem naučená, tak mně vzbudí každý její pohyb. Takže se otočila v postýlce a já byla vzhůru jako že vstává jako obvykle No tak uvidíme jak dnes....
K tomu už docela hezky sedí, tedy když se může něčeho držet a má se o co do toho sedu přitáhnout. 😀 Léut se taky snaží, ale nožičky ještě úplně neposlouchají, takže se spíš rozčiluje než leze
😀 hold musí ještě zmáknout techniku...

ivanajelinek
10. aug 2010

Tak ja uz mam polku upratovania za sebou... 😝 Teraz som este rychlo varila a mam pokoj. Zvysok dorobim zajtra, lebo uz nevladzem...
@blondynka400 boze to uz mala sedi? Juj ako to rychlo uteka...Este mate pekne pocasicko tam u vas, ze? Pekne od teba ze si najdes aspon chvilku a kuknes tu na nas 😀

finfrle
10. aug 2010

@ivanajelinek To je dobre jen relaxuj...ja ted dodelavam knedliky a rajska uz ceka na spapani 🙂

@blondynka400 Mala teda roste jako z vody 😉 hlavne at vam to jde se ani nenadejes a bude behat...
Uz jsme si rikali co je s tebou,ze jsme te dlouho nevideli.

Kleo a co ty s malym?
Lubinka co maleho alergie uz je lepe nebo stale spinka v tom overalu z nemocnice???

Mirush tak a co ty panmamo jak zoubek?Snad trochu odpocivas a jen nemakas!!

mirusch
10. aug 2010

@finfrle Som prave na vas kukla 😉 No, dnes som oprala len 2 pracky, nakupila a uvarila obed, nejako sa flakam. Vcera som toho zvladla viac. Chcela som dnes este okna, ale zajtra maju byt burky, tak to odkladam na stvrtok 😝 Ale pozehlit mozem este dnes a prezliect periny.
Ale bola som prave u zubara a dostala som ... no netusim ako to nazvat po slovensky. je to z priesvitneho plastu, tvrde, nasadzuje sa to na zuby a mam to nosit v noci a ked budem doma. Mam to prave nasadene, no, chce to zvyk 😝 Nie su to tie rovnatka, ako som myslela, ci dufala. Uvidime, ci toto pomoze, kontrola o mesiac.

@blondynka400 Ahoj clovece, uz som sa pytala, kde trcis. Ale verim, ze nie je casu. Mala je sikovna. No ved po mamine...

@schnucki A vlakom? V ICE je to celkom pohoda...

finfrle
10. aug 2010

@mirusch jj to je takovy plastovy kryt to jsou novodoba rovnatka nadoma 😀
Jsi ale vcelka trochu zvolni.Ja mam uklizeno az me to stve,ze pomalu neni co delat 😀 Dnes jen schovam pradlo a mam zase vse hotovo.Dala jsem si rajskou a byla vyborna ale uz toho tolik nesnim.Musim na etapy.Mala ted v brisku pekne bubnuje 🙂

mirusch
10. aug 2010

@finfrle Novodoba rovnatka? 😕 😀 No v kazdom pripade to ma odobrat tlak na tie dva zuby. Citim sa ako boxerka, ti tiez maju take zraniky v hube 😝 Skor by som pristala take tie kovove, co posuvaju zuby. Ak toto nepomoze, tak navrhnem zubarovi to.
No ved prid ku nam, tu este je co robit, tie okna, dlazku umyt, kupelnu upratat ... Ale uz to ubuda, som na seba hrda. Teraz nejako neposielaju pracu z mojej robotky, tak keby to tak ostalo, tak mam cas. Aj ked mi zase ujdu peniazky, ale co uz.
Inak ak je tu niekto vcelka, tak si to ty, si ma celkom inspirovala. 😉

finfrle
10. aug 2010

@mirusch 😀
Co chces navrhnou lekari 😀 😕 kovove hmmmm 😀 😀 😀 Bych toho tveho fesaka rada videla,priste mu rekni,ze ho musis vyfotit aby jsi ho ukazala holkam na konikovi 😀 😉
No ja jsem inspirace sama 😀 lenoch jen jednou za cas me popadne nejaka blba uklizeci ...
Nejak posledni dny nenam moc naladu pres den a v noci me chyta blba.Docela bych brala poradny spanek ale to vazne nevim kdy se zadari,kdyz uz se mi podari spat,mam desive sny a pak vstanu pomalu nastvana.
Dnes jsem uz zacala 29tt 😎 leti to strasne..
Si stale rikam na co jsem zapomnela...

schnucki
10. aug 2010

ahojik holky,

@blondynka400 super ze mala lepe spi, ted uz jen aby i ty jsi lepe spala 😀 ...

@mirusch tyhle rovnatka jsem mela taky, nevim jestli je delaj jako tenkrat, ale ja ze zacatku sislala a pekne slintala, hlavne v noci 😀 😝

@ivanajelinek hlavne to neprehanet, hezky v klidu 🙂

@finfrle prosimte, kde beres takove enregie??

finfrle
10. aug 2010

@schnucki energie na co??? 😕

schnucki
10. aug 2010

jinak ja hlasim ze jsem rada ze se zvednu ... v aute me dvakrat chytli jakoby krece dole v brisku, tak zas manza dostal paniku ze se mu to nelibi .... jestli mi to do zitra neprejde, jedu k doktorovi, ja nez se zvednu a narovnam tak myslim ze umru 😝

schnucki
10. aug 2010

@finfrle no vzdyt furt neco delas ... ale je super ze ti je dobre, 🙂