Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
24. sep 2010

finfrle,

to je blbé! to je hovado ten chlap! nenech to tak a zajdi si stěžovat! nemám slov fakt, takové stresy co máš to není nic příjemného! vůbec nechápu že se to tak řeší přes zaměstnavatele, co je to za systém....peníze by ti měla posílat přece sociálka :( .

s těma křečema to musí být hnusné, jestli je ti zle...

emily327
24. sep 2010

Dobre ranko, ako ste sa vyspinkali? Ja som v noci myslela,ze rodim. Zobudila som sa na silnu krcovitu bolest v podbrusku a nevedela som,ze ci je to naozaj alebo sa mi to len snivalo. Ale bolo to naozaj, tak som sla na wc a tam sa to zhorsilo, tak ja ze no super, je to tu. Zjedla som jogurt od hladu, nech nejdem rodit hladna a urobila som si nechty 😀 To som tiez vcera nestihla 😀 a prisla do postele aj s hodinami v ruke oznamit priatelovi,ze asi rodime. A po tom najsilnejsom krci, uz ziaden potom neprisiel a ja som zaspala ako babo. Mala sa v brusku neskutocne hybala, tocila sa z jednej strany na druhu a neviem cim bola taka nepokojna, aj preto som si myslela,ze uz je to tu. Ale asi nebolo. Normalne ma prepadol strach,ze nebudem vediet kedy ist do nemocnice a kedy uz je to ono ☹ Tak ako som bola pokojna do vcera, tak posledna noc ma teda poriadne vystrasila. Kedze som nevedela,ze ci uz su to tie spravne kontrakcie alebo nie. No hruza des..... Ale dnes musim este stihnut nafarbit vlasy ;-D Nech sa ma mala nezlakne ked pride na svet 😀 Hlavne to chcem urobit preto,ze ked uz bude s nami, tak uz nechcem hlavne na zaciatku chodit okolo nej so zapachajucimi vlasmi..... Tak idem na to, zatial drahy robi ranajky.

emily327
24. sep 2010

@lusinda1903 hm no tak ten clanok ma fakt dostal ☹ No super, tak ak si priatel nenajde skoro pracu, tak od februara mozem ist pracovat aj ja ☹ Drzim palce v hladani prace v UK. Mate tam aj nejakych znamich? Alebo je tam len priatel?

emily327
24. sep 2010

@blondynka400 tak lietadlom je to urcite lepsie. Je fakt,ze autom je to hrozne dlha cesta, hlavne ked dieta nemoze menit polohu sedenia. A kedy to presne letite? Ale co? Ty uz pracujes? No mne to hned bolo jasne 😀 Ale je fajn,ze mas taku moznost, ja by som ju casom tiez brala. Ale uvidime ako to bude. Hlavne nech sme zdravi, to je fakt najdolezitejsie 🙂 cmuk a samozrejme aj vy :-*

emily327
24. sep 2010

@meleri Ano a tu je taky neskutocny klud a pokoj,ze po Irsku je to hrozny nezvyk, kedze tam sme byvali v centre mesta a rovno oproti sme mali Tesco a po nociach sme museli pocuvat opitych irov, ako sa vracaju z barov. A tu je bozsky klud.
Je super, ze sa citis fajn. Uzivaj si to moja 😉 Jaj mne uz teraz to moje brusko chyba, ked si predstavim,ze uz nebude 🙂 Ja viem, som sibi ale ja si neskutocne tehu uzivam. Ked teraz stretnem niekde mamicku co ma malinke brusko, tak sa vzdy len pousmejem a tisko jej zavidim,ze moje za chvilku uz nebude :-/ Ale bude mala a to uz bude taka zmena pre nas v zivote,ze niekedy zapochybujem, ci som - sme na to vobec pripraveni, je to hrozne velka zodpovednost. Ale to su asi normalne pocity pred porodom.....
A kedy ides k vasim do Ostravy? Inak aj finfrle je z Ostravy 🙂

lusinda1903
24. sep 2010

@emily327 ahoj no snubenec tam ma sestru s manzelom a ja tam mam tetu s manzelom... ako uz je to iste akurat to hovoria v radiu... takze vsetci jednotne 190 eur....
ako je to hroza ako ma z toho niekto vyzit????

emily327
24. sep 2010

@lusinda1903 no ale aspon nieco do 3 rokov zivota dietatka, lebo v UK a v IRL po skonceni materskej nedostanes nic ☹ A matersku ti priznaju iba ak mas zaplatene dostatocne odvody a ak nie tak clovek nedostane nic.... Takze asi je to tu lepsie aj napriek tomu,ze 190 euro je fakt dost malo.

lusinda1903
24. sep 2010

@emily327 no a ako je mozne ze moja svagrina dostava stale peniazky a ma deti stare sest a osem rokov... myslim teda ze od statu dostava peniazky... prtiom tam nepracovala... podla mna si treba len pozistovat informacie...

emily327
24. sep 2010

@lusinda1903 pokial je vydata, tak sa to rata z odpracovanych rokov manzela, prispevky od statu.... Aspon co ja viem. No ja len,ze si toto vsetko treba zistit, ze co a ako. Aby si casom neprisla na to,ze predsa len na Sk je to lepsie ako v UK. Hoci je tu len 190 euro. Drzim velmi palce, nech ti to vsetko v zahranici vyjde, ale ja osobne by som rodit do UK nesla. Ale to je moj nazor a moje skusenosti so zdravotnictvom v IRL a co viem, tak je to podobne ako v UK. Ale skus sa pozriet do nejakeho fora o UK a materstve tam aj tu na konikovi urcite nejake najdes 😉 Drz sa moja a verim,ze sa ti co najskor podari byt tehu 😉

lusinda1903
24. sep 2010

@emily327 hej hej sak sa snazim to tam zistovat... dakujem posnazime sa 🙂

no hej ved aj ja bojim porodu tam ale ked tam chce ten moj ostat tak na vyber asi mat nebudem... cchem aby si to uzival so mnou....

emily327
24. sep 2010

@lusinda1903 to je najdolezitejsie, aby ste boli spolu 🙂 Velmi drzim palce, nech vam to vyjde aj zivot v UK a aj snazenie. My sme boli vonku 4 roky, ale ja by som sa tam uz nikdy nevratila. Ale tym ta nechcem odstrasit od zivota v UK. Len sa treba pripravit na to,ze ta starostlivost je ina ako na Slovensku. Ale ak ste obaja rozhodnuti,ze tam chcete zit, tak to je dobre. Hlavne,ze ste na to dvaja. A vzdy sa mozes vratit na Slovensko, ak by nieco. Drz sa moja. A vela stastia pri zistovani info o UK.

blondynka400
24. sep 2010

@emily327 no lepší, podle mě dítě do jednoho roku v letadlem prostě nemá co dělat. Ale já do čech musím, kdyby ještě nelezla tak určo pojedu autem, ale takhle, fakt si to nedokážu představit... ale snad ti bude ok 🙂 Letíme příští týden...
no pracuju, už poměrně dlouho, ale jak jsme psala je to home office, ne vlyoženě klasická práce, když týdne nic neudělám, většinou se taky nic nestane, ale pak tvrdě nestíhám, takže se snažím každý den. Ale maličko mě to štve, na začátku když jsme s tím souhlasila, tak to byal tak hodinka denně. Pak se mi a to nabalovaly další a další věci a já prostěn neumím říct že ne, takže teď už toho mám fakt docela dost. Malá si sice už dost vystačí sama, ale nesmí mě vidět s notesem, to je hned u mně, takže když je vzhůru, moc toho neudělám 😝 Pě+níky sice taky přidali, ale o ty mi nejde, to bych radší méně práce 😝

lusinda1903
24. sep 2010

@emily327 dakuujem... no jasom bola v anglicku zopar krat a poviem ti ze to nieje asi az taky rozdiel... teda zavisi to havne id toho kde presne sa chystas zit... ale sak uvidime ak sa nam tam nebude pacit takpojdemem naspat vad sa mame vratit kam 🙂

barbora87
24. sep 2010

Ahojte babule
Tak som spala do9tak sa citim celkom fajn...este lezim ale pomaly musim vstavat a zacat upratovat...len sa mi do toho nejako nechce :(

A co vy porabate?

blondynka400
24. sep 2010

@barbora87 hele a nechš mi taky přijet uklidit? 😀 Malá spí, já se snažím pracovat a vůbec mě to neba 😝

schnucki
24. sep 2010

ahojik holky,
mala spinka tak mam chvilku cas ... vcera jsem prijela hebamme a uplne se zhrozila ze jeste nemam horecky ... jeli jsme k ni domu, tam jsme vsechno odsali a dneska uz zase kojime, pumpu nam dala domu, tak musime kouknout jestli si ji nechame ... jinak si myslim ze mala ma ted pekne zmatek, nejdriv moje mliko, pak umele a ted zas moje, nekdy mi po kojeni zvraci .... jinak se mame ale dobre ....

kvuli foteckam, poslete mi do IP email adresy a ja vam poslu fotecky male 🙂

jinak koukam ze ivus je stale pohromade a emily uz bydlej, super 🙂

a vitam novou tvaricku 🙂

barbora87
24. sep 2010

@blondynka400 joj no ja vlastne nenavidim upratovanie 🙂)) uz ma napadlo ze zavolam kamoskam ci mi nepridu pomoct 🙂

@schnucki jeee super ze kojenie zase funguje!!!a ake to je byt maminou?aaah aj ja chcem fotecky poslem ti ip

lusinda1903
24. sep 2010

@barbora87 ja by som ti prisla upratat aspon by si ma viac mohla nakazit 🙂

barbora87
24. sep 2010

@lusinda1903 kludne prid 🙂)) a za odmenu ta nakazimtou 9mesacnou chorobou 🙂))

lusinda1903
24. sep 2010

@barbora87 jaaaaj len ty si asi trosku daleko 🙂

blondynka400
24. sep 2010

🙂 @schnucki to zvracení je normální, může mít lehkou formu refluxu, to nemude střídáním UM a MM. to je dobře, žek ojíš, já si myslela, že odsátí pomůže. 😵 Neboj, jakmile se laktace ustálí, tak to bude v pohodě a žádnou odsávačku nebudeš potřeba. To máš tedy štěstí, že jsi nedostala abces, bolí to jak prase a dsot to omezí laktaci i budoucí. ale hlavně že se to vyřešilo.
Můj mailík máš ne?
@barbora87 tak to jsme na tom stejně, já ho tamy nesnáším. Ale teď kvůli malé vytírám skoro každý den a stejně je večn špinavá. Asi jí dám na ručička a kolínka kousky mopů ať si vytírá sama 😀 😀

schnucki
24. sep 2010

@barbora87 posli email a ja ti je poslu, na tebe email jeste nemam ... jinak byt maminou je super pocit, je to sice ted na zacatku trosku zahul, ale jinak je to super, normalne casto malou pozoruju ve spanku, to ti je lepsi jak kino co dela kolikrat za grimasy 😀 ....
jojo, zase kojime, prijde mi sice ze mala malo ji, ale za hodku ma prijit zas hebamme, tak to s ni proberu ....

@lusinda1903 ahoj a vitej ... jestli chces, zabehni i ke me na uklid, ja momentalne vubec nic nestiham 😝

lusinda1903
24. sep 2010

@schnucki ahoj dakujem a ty si blizsie 🙂 🙂 ja rada upratujem... zboznujem upratovanie 🙂)

schnucki
24. sep 2010

@blondynka400 tobe uz jsem fotecky poslala 😵 ... jojo, pomohlo to, mame tu pumpu ted doma, tak kdyby zas neco, vime co delat ... malo mi ji a tim padem se mi i casteji budi, nejdyl je u prsa 10min coz je podle toho co mi rekli v nemocnici malo, no ale jak ji donutim aby vic jedla kdyz nechce .... nez mi vypadli obe prsa tak mi pila dyl a vzdycky u toho usla, ted ne, napije se, cumakuje, po pul hodce chce znova a pak mozna usne ... no je to fakt badani

schnucki
24. sep 2010

@lusinda1903 jinak preju hodne stesticka at se brzo podari ... a vy kde bydlite?

blondynka400
24. sep 2010

@schnucki hele a jak to poznáš že málo jí? To já nepoznám dodneška, kolik si toho vytáhla 😀
Hlavně, že máš někoho kdo ti dobře poradí.... A to jídlo, uvidíš jak bude přibývat, to je jediný ukazatel toho, zda sní tolik co potřebuje, i když ono miminko když má hlad, tak ti to dá velmi zřetelně najevom, neboj 😀
Jojo, spící miminko je to nejkrásnější 😀

lusinda1903
24. sep 2010

@schnucki momentalne sme este na slovensku ale chystame sa do UK....

barbora87
24. sep 2010

@lusinda1903 a kde teraz byvas?

@blondynka400 no to mnatiez caka lebo mam dvoch hafanov...mm tiez povedal ze z maleho urobime mop 🙂))

@schnucki tesim sa nafotecky...joj ja si to ani neviem predstavit ze zrazu je mimi tu a vies ako vyzera a tak...a po porode sa uz citis lepsie?a co manzel?je na vas urcite mooooc hrdy!!!
Len sa drz s kojenim...urcite sa to upravi

blondynka400
24. sep 2010

@schnucki no 10 minut je na novorozěně fakt málo, většinou jedí tak minimálně 20 minut. To že neusíná by nevadilo, ale to že chce po půl hodince znova, to je fakt brzy. Ono některá miminka mají menší žaludek a najednou toho moc nesní, tak chtějí tak jednou za hodku a půl... hlavně hjá bych pak měla strach, že jí bude bolet bříško, protože minimální rozestup měti kojením by měl být hodinku a půl protože pak se smíhá natravéné mléko s novým a bolí je z toho bříško. Většnou tyhle bolebřichy bývají tak kole 1 až 2 druhého týdne, to začínají a tímhle by si jí ohla ještě přitížit. Tak se na to pořádně opět, co ti poradí 😉
Jé díky, tak já se jdu mrknout 😵

lusinda1903
24. sep 2010

@barbora87 baska zatial na slovensku...