Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
8. okt 2010

@finfrle hehe to bude mataj po porode 😵 maly stikal v bruchu furt a potom aj vonku 😀 este dodnes ma stikave dni, ked stka aj 6 krat denne

emily327
8. okt 2010

ahojte, tak sme doma z porodnice 🙂 Viac ked sa trosku prespim a naberiem sil, Ale vdaka malej som zabudla na vsetko 😉 Drzte sa 😉 pa pa

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris A co na to pomaha???

finfrle
8. okt 2010

@emily327 Ahoj poklade vitej doma 😵 😉 jen pekne odpocivej je to potreba!!!

kleopatris
8. okt 2010

@emily327 ahoj 😵 este raz velka gratulacia 😵

@finfrle nic 😀, nechat vystikutat 😝

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris chudatko male to si teda protrpime jojo

schnucki
9. okt 2010

ahojik holky,

tak jsem ted luxovala, mala u toho usla a jen co jsem lux vypla, mrska sebou v kocarku 🙄

dekujeme, byli a stale jsme z tech fotek cely hin 😀

co se spani tyce, tak nase mala spi na zadech, ja vim ze je tisice nazoru, ale ona tak spala uz od zacatku a i u sestricek spala na zadech ... ona se prave zmakne poblit i na tech zadech, coz ja nechapu 😝
jinak zkusim jak jste psali alespon hlavicku otacet, ona nekdy ji ma rovne, nekdy na strane ....

jinak vcera byla od 5h do 11h vzhuru, vubec jsme nebyli schopni ji uspat, stale se probouzela, no hruuuza, uz jsme byli sileni, jak jsme nevedeli co ji je a proc je tak vzhuru .... doufam ze se to dneska nebude opakovat ....

@emily327 vitej doma a taky jeste velka gratulace 😵

@kleopatris tak to jsem rada ze i nekdo jiny ma tak casto skytavku, ta nase mala se mi pri tom vzdycky tak klepe ...

@finfrle super ze jsi se vyspinkala, a jak je ??

ivanajelinek
9. okt 2010

Dobre ranko...Tak my mame za nami hroznu noc...Vcera sme prisli z prechadzky o 16.30 a maly poriadne zaspal az v noci okolo 3.00 😝 .Vzdy ked som ho dala na prso tak hned zaspal a ako nahle som ho polozila do postielky tak bol hore a jedoval sa. Ani neviem kolko krat som v noci kojila. Som uplne hotova z toho... Ozaj a este sa chcem spytat, ked niekedy zabudnem ze z ktoreho prsnika som naposledy kojila a nevadi ked zacnem aj na tom inom co som prestala?
@emily327 Vitaj doma 🙂

finfrle
9. okt 2010

@schnucki Ahoj no holka neuveris ale ve snu jsem byla u vas na navsteve okukovat malickou 😅 😵 ja uz vazne blbnu 😀
Pekny den preji!
Dnesni noc klasika mela jsem problemy dychat,tak jsem spala v sede a to moc dobre nejde.Pokusim se zase dospat pres den kdyz se zadari.Mam sem tamboleni v podbrisku ale nic strasneho.Manzel me premlouva at upecu zase carrot cake tak mu ho asi ted udelam at ma radost.Stejne se potrebuji protahnout.Je tady opravdu podzimni pocasi silny vitr,okolo 15stupnu a sem tam prsi.

@ivanajelinek Je holka koukam,ze ty schnucki a emilka mate joooo problemy s prckama a spankem ☹ ach to je nanic.
Snad se mrnata brzy uklidni a nechaji maminky alespon trochu odpocinout.
Ohledne kojeni...nemam zkusenosti jen ty rady co jsem dostala a co jsem vycetla...nemelo by to vadit ale nemelo by se to stavat casto at se ti prso pak nezapali a kdyz si nejsi jista mela by jsi po kojeni odstrikat obe prsa uplne doprazdna.Vytvori se nove mlicko. 😉

schnucki
9. okt 2010

@ivanajelinek ahojik, koukam taky mate doma veselo .... presne to se nam stavalo vcera, na ruce nebo pri krmeni usla a jakmile jsme ji ulozili, byla behem 10min uplne vzbuzena a jelo se nanovo 😝
snad to bude dneska lepsi 😉
jinak co se kojeni tyce, tak me tenkrat hebamme rikala, ze je dulezite je pri kojeni stridat a ze nevadi kdyz treba naposled budu kojit z praveho a z praveho i zacnu .... ja jsem si jeden cas dokonce psala ze ktereho jsem zacala a skoncila 😀 ....

@finfrle no klidne nekdy prijed na navstevu 😀 ... ty nemuzes v noci spat, jen v sede? to je to az takove? ... tak zkus dneska si alespon trosku zdrimnout jestli to pujde ....

jinak tady je dneska krasne, ven sice jeste nemuzu, nebo si netroufam ale je to uplne na prochazku, hlavne mala potrebuje uz na vzduch ....

jak casto chodite vubec na prochazky??

ivanajelinek
9. okt 2010

@schnucki no my sme boli doteraz kazdy den. Vzdy tak hodinku dve. Tu ma byt dneska tiez pekne, len este slnko nevyslo. Takze poobede hned ako vykukne slnko, tak ide sa von. Inak ty mas doma nejake cd-cka s nejakou upokojujucou hudbou pre babetka? Ja akurat rozmyslam, ze by som nejake kupila.Aj v nemocnici bola jedna sestricka,ta im vzdy na noc pustala taku prijemnu hudbu...
@finfrle ty sa pekne setri, uz sa ti to blizi. Pekne oddychuj pokial sa da, potom si uz neoddychnes 😵

finfrle
9. okt 2010

@schnucki jj v sede a to jen proto,ze mam problemy s dychanim,nejak mi to astma dela vetsi problemy a nechci pouzivat leky.Bude dobre.Bych se vam hodila co...kdyz nespim bych mohla hlidat a utesovat prdolky a maminky by si mohli nachvilku zdrimnout no jo mate smulu Irsko je daleko! 😅 😀 😉

@ivanajelinek Jj odpocivam ikdyz mam pocit,ze to bude jak psala kleo...uz nespim mesice a asi uz nebudu az mala pujde do skoly 😀

Varim zapecene testoviny(rychlovka) s okurkou a carrot cake je v troube.Dopiju malinikovy cajik a pujdu haji.
Psala Meleri dorazila do OV vporadku a maji peknou zimu! 🙂

mirusch
9. okt 2010

@emily327 Vitaj doma Emilka. A zmen si profil mamina 😉

Jaaaj, mate starosti so spanim, ci uz drobci alebo vy, nevladzem kazdej zvlast odpisat 😅, velmi ma boli plece. Sice uz mesiac, ale je to stale horsie a posledne dve noci som nemohla tiez spat, nakazili ste ma 😝 Dnes som myslela o stvrtej, ze budem liezt po stene, strasne ma to bolelo a ani tabletky nezabrali. Tak asi v pondelok naklusam bez terminu k ortopedovi, nech mi to zröntgenuje, lebo to nema zmysel takto. Budu na mna sice zazerat, ze bez terminu, ale kaslem im na to.
Okrem toho mam nove tabletky a vedlajsie ucinky z nich a este aj MS do toho, si to asi hodim 😝 Ach jo. Ale nuz, stale moze byt horsie, vzdy si myslim, ze nie a vzdy sa prekvapim 😕 😀

Pozdravujem vas, kukam vas, ale zle sa mi pise....
Ozi, tu je nadherne pocasie, slnko, dost teplo a ja nie som ani schopna sa ist prejst 🙄

schnucki
9. okt 2010

@ivanajelinek aha, my jsme nejak nechteli aby mala onemocnela nebo tak, se nam zdala tak malinka, takze jsme byli jen parkrat ... jinak uklidnujici hudbu doma nemam, nejak nas to ani nenapadlo 😅

@finfrle ja zapomela ze mas ty problemy s tim astma ... ja se taky snazila vsechno prejit bez prasku, snad se ti povede alespon pres den si nejak odpocinout .... a to mas jen vecer nebo i pres den si nemuzes lehnout?

@mirusch no prosimte, co nam to vyvadis? ... je jedno ze bez terminu, jak te znam ty se nedas a budou te muset vzit 😀 pak se ozvi jak jsi dopadla ... preju at je ti brzo lip, cmuk ....

finfrle
9. okt 2010

@mirusch Snad bude lepe!!!myslim na tebe! 🙂 🙂

@schnucki Pres den se mi nedari spat taky alespon odpocivam a stridam boky 😅 ted mm douklizel barak a ja jen asistovala a uz jsem zaparkovana v luzku,tak uvidime jestli se podari alespon na chvilinku usnout.Je tu krasny podzim,fouka a je to jak delane na prochazku ale mam dost tvrde bricho a daleko bych nedosla mozna pozdeji.

ivanajelinek
9. okt 2010

Tak nas krpec zasa skoro cely den prespal. Tak som zvedava aka bude noc. unavena som, ze ledva mam oci otvorene. Zachvilocku chceme maleho okupat, mozno ho to trosku unavi. A vy co ste dnes porabali?
Barbor, co je s tebou? kde sa tulas?
@emily327 Ahojky. Tak aka bola prva noc domka?

ivanajelinek
9. okt 2010

@schnucki Co obliekas malej na noc? davas jej pod pyzamko body s kratkym ci dlhym rukavom?

finfrle
9. okt 2010

@ivanajelinek Barbora mi psala,ma toho hodne s temi makleri ale vypada,ze jse vse u ni vporadku! 😉
Ivanko musis spat ve stejnou dobu jako maly i pres den.Na uklid se vyprdni,manza urcite pomaha,spi kdy maly a pak bude dobre a snad i tu noc zvladnete.Pises o koupani maleho a ja si tak rikam proboha jak to zvladnu vzdyt jsem nedrzela novorozene nikdy a batole uz hodne davno 😕 😅

barbora87
9. okt 2010

Ahojte babule
Tak teraz som si lahla do postele a som k.o. Posledne 3dni same vybavovacky,navstevy a terminy...a zajtra ideme rano na sk na krst avecer zase domov...a bud tyzden mam jediny volny den v piatok a potom vnedelu...tak sa tesim...
Maly sa ma asi dobre toci sa a kope...asi mi vykuklo viac brusko lebo som sa chcela holit a uz si tam skoro nevidim...a vazila som sa a som+10kg...dnes xme kupili ten gips na brusko lebo mm chce mat otlacok z bruska ale este pockame...zajtra zacina 31.tt tak za mesiac to urobime...
Inak sa mam celkom ok len mam tiez problem so spanim...ale to bude asi aj tym ze mi beha tolko veci hlavou....

A co vy babulky moje?dufam ze aj ked su ste nejake problemi tak vamdeticky robia radost...

barbora87
9. okt 2010

@finfrle ahoj moja som tu ako som slubila...uz lezim v posteli cely den sme boli prec...
A co ty?ako sa citis???kedy ides zase k dr?

barbora87
9. okt 2010

@ivanajelinek ahoj ivi ani neviem kde mi hlava stoji...a vy ako sa mate?maly je krasnucky 🙂)) ako sa citis po cisarskom?

ivanajelinek
9. okt 2010

@finfrle No lenze mne sa neda spat vzdy. lahnut si lahnem, ale zaspat sa mi neda. No nam ukazali ako maleho kupat v nemocnici.Inak by som tiez asi nevedela. Sa mu to hrozne paci, lebo pri kupani je vzdy taky kludny...
@barbora87 Ale mame sa dobre ale unavene.Po cisarskom sa to uz pomalinky da. Nie uplne ale po troske to ide. Inak ja som stale taka bleda, uz aj mm mi povedal, ze vobec nechytam farbu.Tak neviem cim to je...

barbora87
9. okt 2010

@ivanajelinek ivi to bude aj tou unavou...si proste vycerpana a maly ta este k tomu aj vycucava...a mliecka mas dost?ziadny problems kojenim?a ake to je mat drobca v naruci?

schnucki
9. okt 2010

@ivanajelinek nase mala ma teda po koupani nespavou chvilku, koupali jsme kolem 7h a usla az kolem pul 10, jsem myslela ze me klepne, ale aspon bude spat doufam v noci, vcera jsem byla 3x vzhuru ....
co se spani tyce, tak ja pyzamka nemam, nejak jsem na ne nenarazila, takze my obleknem bodycko s kratkym rukavem, pak slabsi tricko s dlouhym rukavem a puncochace ... a prikryvam ji jen s kuscheldecke, s tou normalni by se mi uparila .... 🙂
muzes mi kdyztak kdyz budes mit casek poslat nejakou fotecku s pyzamkem? a kde jsi je kupovala?

@finfrle neboj, ja jsem se taky bala protoze jenni a vsechny miminka jsou tak malicke, ale to fakt prijde samo, ja jsem se az divila jak nektere veci delam automaticky, fakt je nekde v nas ten matersky pud ktery se s narozenim mimca objevi ... a koupani taky zmaknes, me to v nemocnici nikdo neukazal, proste jsme zacali koupat 😀

@barbora87 koukam toho mas hodne ... ale super ze se jinak mas dobre a maly taky 🙂
nejkrasnejsi je kdyz ti ho po porodu polozi na hrud, to je nezapomenutelny 😵 a rikas si, no konecne ....

schnucki
9. okt 2010

@ivanajelinek a dostanes se k tomu dostatecne jist? ... ja jsem byla ty prvni tydny taky bleda a docela jsem shodila a to proto, ze ja byla rada ze jsem rada kdyz mala usla, ze mi az manza nadaval at koukam vic jist .... on si prdola kojenim bere potrebne veci z tebe, tak to chce dostatecne jist .... jinak si myslim ze se to spravi

finfrle
10. okt 2010

Ahoj preji peknou nedeli vsem.Ja uz jsem tri hodinky vzhuru.Dnes to bylo horsi nez obvykle.Jeden zachvat stridal druhy.
Spala jsem asi okolo dvou hodin a jen v sede,kdyz jsem se pokusila lehnout nize a oprit se o ruku bylo to nanic 😒
Proste paradni spanek.
Vcera vecer mi volala znama,ze mi priveze kosik pro malou a nejake duperelky okolo 🙂 tak jsem zvedava.Ma to vyhodu byt tak rano vzhuru,pustim pracku a upecu babovku.Tu dam jako podekovani za pujceni veci pro malinkou ikdyz toho mam az az.

finfrle
10. okt 2010

@barbora87 Jsem rada,ze jsi se ukazala.Co malinky?
@schnucki @ivanajelinek tak jaka byla noc?Co prdolkove 🙂

Mirus doufam,ze se mas dobre!Myslim na tebe!!! 😵

ivanajelinek
10. okt 2010

Dobre ranko 😉 Tak my sme nasho prcka kupali okolo 20.00 a zaspal konecne az okolo 1.30 😝 Medzitym len tak podriemaval. Potom som bola este okolo 4.00 a teraz o 7.30 hore.Takze sa celkom dalo.
@schnucki Mava aj tvoja mala studene ruky? Lebo nas sa vzdy v noci zobudi a ma uplne ladove rucicky.Praveze sa snazim jest. MM vari, tak uvidim ako to bude od zajtra ked uz ide do prace.A ako to riesis ked ti mala place? Berete ju hned na ruky ci ju nechate aj plakat? Lebo my bereme hned na ruky. 😒
@barbora87 Zatial problemy s kojenim nemam. A mliecka mam asi dost, neviem 😵
@finfrle juj moja, tak moc si toho nenaspala zasa. Tak pekne oddychuj aspon cez den, ked sa ti da.

schnucki
10. okt 2010

dobre ranko holky,

my jsme koupali okolo 7h, a usli jsme v pul 10, takze parada ... pak byla vzhuru kolem 1h a kolem 3h rano ... pak se nam probrala kolem pul 9 s totalne mokryma zadama 😀 bych s tou plinou mohla zabijet 😀

@finfrle tak to me moc mrzi ze te to az tak chyta a ze vubec nemuzes spat, to je naprd ... a polosed jde? ze aspon napul budes lezet ...

@ivanajelinek koukam ten vas prdola je rad vzhuru 😀 ... nase mala ma taky studene rucky, hebamme povidala ze je to znamka toho ze ji neni moc teplo, ale jsou tak normalne studene, ne ledove ... a kolik mate teplotu v pokoji? .... jinak mi ji ten prvni tyden brali taky vzdycky na ruku, ale ted se snazime treba na ni mluvit ale ne hned brat na ruku, protoze oni jsou maly ale uz vycurani 😀 .... ona hebamme rikala ze na zacatku potrebuji citit tebe, takze jsme to neresili, ale pomalu zaciname nereagovat hned, ale nechat ji trosku pobrecet, ona kolikrat po par minutach prestane, potvurka 😀

schnucki
10. okt 2010

tak jsem drandila s kocarkem po obyvaku, snad bude chvili spat 😀