Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
8. nov 2010

@schnucki ahoj moja, ani ja som ziadnu masaz nerobila -masaz hradze 😀 Inak drzte sa baby nase, cely tyzden sama, pride to dlha doba,ze? Ja som tiez cele dni sama s malou. MM odide rano o 8:00 a pride o 22:30 ☹ Nech vam to rychlo ubehne a mm sa skoro vrati cmuk
A s tym hladkanim cielka to zabera aj nam. Ked ju hladkam smerom dole k nosteku od cielka v strede, tak zatvara ocicka. Jaj slniecko moje male. Dnes sa mi rano tak pokakala,ze som ju musela umyt v umyvadle 😀

Ozaj maminy, ako cistite po cikani a kakani babatku ritku? Vlhcenymi vreckovkami? A ak ano, vzdy, ci pouzivate aj cistu vodu?

emily327
8. nov 2010

@meleri inak aj tebe to uz pribuda s tymi tyzdnami, sa len divim, ake cisla tam vidim 😀

finfrle
8. nov 2010

Ahoj holky jen v rychlosti...prave tu byla sestricka a mala dostava mlicka dost,porodni vaha byla 3140g a dnes to je 12dnen od porodu 3270g!!!Prsa mam v jednom ohni alespon,ze mala je najezena....

emily327
8. nov 2010

@yarden fuuha aj tebe sa to moja krati. Ze 29tt. Ach jaj neskutocne to leti, za chvilku to uz nebude tema pre snazilky ale iba pre maminy s detickami 😀 Ved tu uz ziadna snazilka ani nie je a okrem Katky ani zacinajuca tehulka. No toto 😀 Ale sme tu skvely team bab co si fakt sadli, bolo by skvele urobit stretavku, myslim,ze by to bolo super. Clovek nikdy nevie 😉

@oranzada ahoj ahoj, tak to gratulujem 😉 A v ktorom si tyzdni, daj si to do pasu, nech mozme sledovat 😉 A ako sa citis?

yarden
8. nov 2010

@emily327 Tym tyzdnom sa aj ja cudujem 😀 Vsak to leti a leti. Vsak len nedavno som si robila test a nasla dve ciarky a uz ze 29. NO uzivam si to naplno. Pri srdci ma hreje kazde kopnutie, no super pocity.
A uz sme sa asi rozhodli, ze rodit budem v SR. Predsa radsej v rodnom liste mat slovensko ako mat do buducna problemy.... Tak este absolvujem jednu kontrolu v SR, doletim naspat, pobalim si veci a na sviatky sa stiahneme domov a uz budem len cakat na den D 😉

Vsak aj Tebe so Sonickou to leti, vsak len nedavno si rodila a uz ma princezna mesiac!

finfrle
8. nov 2010

@yarden To je uzasne jak tobe a barbor a i Meleri utikaji ty tydny...ja tomu ani neverim jak to rychle ubehlo.Malinka roste pred ocima se s mm nemuzeme vynadivat!To bude teprve utikat s mimiskem...

A co na vanoce tesite se holky?Nejake pripravy a pod???Ja si musim behem tohoto mesice napsat co upecu (ale ne moc 😅 ),a jake prisady mi jeste chybi aby mm dokoupil,abych byla pripravena.
Malou soupnu pod stromecek a bude nas darecek 🙂
Podzim tu mame teda poradny,vcera by jsi ani pavouka nevyhnal...
Pockam nez se vzbudi mala,prebalim,nakrmim a pujdeme spolu lehnout.Jsem docela unavena.

emily327
8. nov 2010

@yarden Ahoj, to je super,ze si tehu uzivas, tak to ma byt 😉 Ano leti to neskutocne. A uz vies kde budes rodit? Ak budes nieco potrebovat poradit ohladom SK tak kludne napis. A potom po porode zostanete byvat na Slovensku? Alebo ako to mate v plane? Drzim velmi palce, myslim,ze si sa rozhodla dobre s tym porodom u nas na Sk 😉

emily327
8. nov 2010

@finfrle super, gratulujem k dalsim gramikom 😉 Je to sikulka,neboj ona podrastie naberie na hmotnosti a posilni brusko z vnutra a bude dobre cmuk drzte sa a vela trpezlivosti vam prajem cmuk cmuk

schnucki
8. nov 2010

@emily327 ahoj, no je to dlouhe, cely tyden bez tatky, ale zvladame to 🙂 ... nekdy je to trosku narocne, protoze mala uz tolik nespi, ale je to zlaticko ... ve ctvrtek prijede mirusch jeste se dvema holcinama tak bude sranda 😀
tak to uz se nam taky povedlo ze se pokadila az jsme ji museli mejt ....

jinak ja male utiram jen papirovyma kapesnickama a kdyz je treba, namocim je do vody, pouzivala jsem ty navlhcene kapesnicky, ale z tech jsme dostali radnou vyrazku az ji to i krvacelo, takze jedem jen papirovyma kapesnickama 🙂

@finfrle super ze mala pribira 😵 preju at te to kojeni uz moc netrapi 😉 ... a jinak vsechno v pohode??

@yarden to uz 29tt 😕 😕 ... to uz to mas za par, paaani .... ale jen si to uzivej 😉 ... ty kopance si uzivej jak jen to jde, me ted uz sem tam nacutne pri prebalovani a to neni tak prijemne 😀 ... budes rodit na slovensku? tak doufam ze budes mit net aby jsme vedeli co a jak a kdy a jak 😀

holky ja jsem se chtela zeptat, zjistila jsem treba ze mala kdyz mi po hodine po jidle breci a je od jidla vzhuru tak nema hlad jak jsem si vzdycky myslela, ale je unavena a chce spat .... ja se snazim delat mezi jidlama dve hodiny pauzu, ale jaksi jsem jeste neprisla na to, jak rozeznat plac hladu a plac kdy nemuze pres den zabrat 😝

yarden
8. nov 2010

@emily327 Dik. Ku koncu asi budem otravovat viac. Ale islo mi o to, ze u nas sa robia ine vysetrenia po porode ako v IL a pravdepodobne aj ine ockovania a ja nechcem nic zanedbat. Vsak potom, ak sa situacia nezmeni, sa vratim do IL, nech si uzijeme teplo a uvidime co dalej. A miesto som si este nevybrala. Kedze v tom GPN sa momentalne nerodi, lebo prerabaju svoju povodnu porodnicu, co ma dost sklamalo, tak hladam dalej. Prezistim teraz, ked budem doma. Mam par cisiel na roznych doktorov a popytam sa na vsetko 🙂

Este musim najst pediatra. Ale snad tiez dostanem nejake odporucanie...

A ty sa ako citis? Vsetky poporodne bolistky uz su prec? A malinka s rucickou uz lepsie?

emily327
8. nov 2010

@schnucki jaj no to bude super, ked pride Mirusch 🙂 Uzite si to babska jazda bude, parada. 😉
Ja pouzivam od pampers s aloe vera a tie nam nic nerobia, tak som rada A aj plienocky su pampers tak sa to aspon nebije 😉

emily327
8. nov 2010

@schnucki no na to prides moja, ked place od hladu, tak je to taky silny a vrestiaci plac a ked place, ze je unavena tak sa mrvi, je nervozna a place tak s prestavkami 😀 Aspon nasa to tak ma. Ale to urcite zistis 😉 A tiez vela krat som mala pocit,ze si mala malo cucla mliecka a ze je este hladna a to bola chudatko unavena,ze dlho nespala.

emily327
8. nov 2010

@yarden no hlavne ked prides domov rodit maj vybaveny z IL europsky preukaz poistenca. EHIC aby si nemusela vsetko platit. Aspon ja som v Ruzinove neplatila vobec nic. Ale chodila som rovno k porodnikovi a to bolo dobre,ze som celu tu predporodnu starostlivost absolvovala v nemocnici a nemusela som nic platit. Lebo ak by som chodila ku gynekologicke svojej, tak by som si vsetky vysetrenia musela hradit sama. A kde budete v BA byvat? No bolo by super sa potom s babatkami stretnut 😉 Alebo aj skor. Inak akekolvek otazky, pytaj sa. ja mam pediatra v Rovinke kde byvame, moc na vyber nebolo kedze je tu len jeden, ale nie som s nim velmi spokojna hm no ale moc na vyber nemam ☹
My sa mame dobre, Sonicka je anjelik aj teraz krasne buvinka. Dnes ju budem sama kupat, tak uvidim ako to zvladnem ;-D A rucicka no ma tam nejaky schodik takze nie je to v poriadku ale ja verim,ze sa jej to vstrebe, uvidime ak nie chcem zajst k sukromnemu ortopedovi asi to aj tak koncom mesiaca urobime. Inak ja som v uplnej pohode. Zo spodu ani neviem,ze som rodila a krvacat uz nekrvacam viac ako 2 tyzdne, takze super. mam sa dobre, hlavne je,ze je mliecko, to je najdolezitejsie pre mna a ze sme obe zdrave 🙂

yarden
8. nov 2010

@emily327 Ja si platim v SR vsetko normalne, ako keby som bola zamestnana. Takze ja nic nikde neplatim, okrem nejakeho nadstandardu, ale to je individualne u doktorov. V IL ten eu zdravotny preukaz aj tak neplati. Ale co nas celkom potesilo, toho sme sa dost pred tym obavali, ze ako je to s platenim pre bejby v IL po porode. A zistili sme, ze do 6 mesiacov to mame free, kedze ja sprevadzam manzela v zahranici. Ale kedze to prvotne absolvujem doma, tak mam istotu, ze nic nezanedbam.
A v BA byvame vo svojom v mlynskej doline. Este musime dokoncit par veci v byte, kedze tam chodime vzdy len na rychlo. A dokoncit aj izbu pre maleho, lebo zatial tam je skladisko s nepotrebnym materialom 😝

A dufam, ze Sonicke sa rychlo da rucicka do poriadku. 😉

emily327
8. nov 2010

@yarden pockaj a ty si platis nejake poistenie aj v IL alebo si tam oficialne zamestnana? No ak si v IL poziadas o EHIC tak ho dostanes a mozes ho pouzit v inej krajine EU. NIe v IL. Neboj to stihnete zariadit a super,ze mate vlastne byvanie, to je velmi dolezite 😉 Tak drzim palce cmuk ak by nieco, tak napis IP 😉

yarden
8. nov 2010

@emily327 Ja nie som zamestnana. V IL si nic nepaltim, sme poisteni s mm jeho zamestnavatelom, ale to je len zakladne poistenie, ako navsteva vseobecneho lekara a surne u zubara a tak. Nic viac to nepokryva.
A jasne ze sa ozvem. 😉

finfrle
8. nov 2010

@schnucki Dekujeme,jinak to jde 🙂 jen jsem necekala,ze po porodu bude tak silene dlouho silne krvaceni jsem si rikala tak tyden ze to bude sila ale ono je to stale 😝 snad to uz zmirni...
A co malinka a ty jak se mate kocky?
Malinka mi spala od 13.30 do 17.30 no uzasne! napapala se a uz spinka zase 🙂 kezby byla i takova v noci...

meleri
8. nov 2010

ahojte,
dneska to bylo fajn, byli jsme v Samsonkově kroužku, byl tam moc štastný..ani nejsem tak moc unavená, ale bolí mě pánev.

finfrle,

to krvácení nic moc..:( na to se teda netěším! úplně jsem zapomněla že to je....nejenže má člověk dost ale ještě krvácí...

jak už jsem to psala, mi to vůbec neletí, naopak se ten čas vleče, a když si uvědomím že až v březnu!! kde je do března!! taková doba....:( já si to vůbec neužívám...nemůžu jezdit na kole, v lese už to taky nezvládám a tady jsou lesy jen na kopcích na rovinách ne..:( nebaví mě to, je to nuda, kopance jsou sice fajn, ale už bych tu radši měla živé zdravé mimi v náručí...

meleri
8. nov 2010

tak holky mějte se dneska pěkně, přeju vám dobrou noc! 🙂

schnucki
8. nov 2010

@yarden a to delaji na slovensku vic vysetreni a tak, takze je to lepsi nez v IL, jestli to dobre chapu?? ... a co manza, bude moct byt tam s tebou?

@emily327 asi to tak bude, protoze nekdy mi tu fakt place ze mi az srdce poskoci, vetsinou po koupani, to vi ze bude papani 😀 ... ja jsem na zacatku delala tu chybu ze jsem si myslela ze skoro kazde zabreceni je od hladu a nepozorovala jsem to, ted ale delam minimalne dve hodiny mezi jidly a kolikrat vydrzi i dyl, tak pozoruju dal 😀 .... ale uplne s pychou jsem manzilkovi vypravela na co jsem u male prisla a tak, je to takovy super pocit vedet aha, tohle potrebuje a ted tohle 😀 .... i kdyz jeste nevim vsechno ....
ja myslim ze by jsi pro jistotu mela s tou ruckou nekam zajit, aby se na to mrkli .... je super ze jste v pohode .... a jak dopadlo koupani? ...
ja uz mam co delat ji udrzet, podle me mi jednou skonci pod vodou, vzdycky sebou tak mele ze se mi minuly tyden malem pretocila 😝

@finfrle ty stale krvacis? ... me sla krev myslim dva tydny, ale silne to bylo jen v nemocnici, co jsme prisli po trech dnech domu tak to bylo jako slabsi ms ... a po dvou tydnech to bylo takove zlute ... jdes nekdy na kontrolu k doktorovi? ... me koukali po tydnu a pak po sestinedeli, vim ze mi koukala na vlozku jak to vypada jestli je to v poradku, zespodu me mrknul az po tom sestinedeli ....

@meleri ty jsi nejaka nedockava 😀 ... jinak sestra ma 27.brezna, tak uvidime koho ten tvuj spunt trefi 😀

emily327
8. nov 2010

@yarden aha ok, tak to je v pohode, ja len,ze kamoska v IRL bola oficialne zamestnana a na Sk si platila dobrovolne poistenie a teraz ked sa vratila na stalo domov, zistila,ze to nemohla robit, kedze je protizakonne platit si v 2 statoch EU poistenie a tak jej vyrataju,ze kolko minula u lekarov pocas rokov co sem chodila z IRL a zvysok jej bud vratia alebo bude musiet doplacat. Kludne sa ozvi 😉

ivanajelinek
8. nov 2010

Ahojte 😉 Tak nam sa dneska akosi neda zaspat. Uz skoro hodinu maly lezi v izbe a nechce spat.V poslednej dobe pozorujem, ze niekedy po kupani horsie zaspava ako ked nekupeme.Ale trapi nas aj brusko. Vcera sme nekakali a dneska len rano. Takze asi bude v noci rusno. Ved uvidime.

schnucki
8. nov 2010

@emily327 tak snad nebude muset doplacet ....

@ivanajelinek my jsme dneska taky nemohli zaspat, myslela jsem ze ma treba neco v plince, tak jsem ji skoukla, zacala se mi tam rehnit, odplivla si, prdla a pak nekdy usla sama, si tam brmlala a usla ... ale dneska jsme taky jeste nekakali, tak pocitam s tim ze budu dneska v noci asi casto vzhuru, zatim totiz kadila kazdy den, a dneska nic, tak nevim 😝 .... jinak nase mala spi po koupani dobre, naopak kdyz ji nevykoupu tak nemuze zaspat ....
tak snad brzo usne 😉
jdu si lehnout nez se vzbudi, nevim jaka bude dneska noc tak jdu do haja

dobrou holky ....

jooo a byli jsme dneska u holice, tak je mamka cela krasna 😀 uplne jako vymenena a koupila jsem si barvu tak budu ve stredu barvit .... to bude tatka koukat ....

a v patek mi prijede kamaradka z cech a ja pojedu s nima v nedeli zpatky a budu tyden u nasich .... bydli ve stejnym meste .... manza s tim souhlasil, bude totiz asi zas cely tyden pryc ....

ivanajelinek
8. nov 2010

@schnucki Dobru nocku...ja idem tiez. Tak to je super, ze zasa uvidis vasich...Ved co budes sama, ked manzel bude zasa prec, nie? A ako pojdes spät?

schnucki
8. nov 2010

@ivanajelinek ja se nasich nemuzu dockat, volame si obden pres skype a nekdy mam pocit ze tam mamka utira slzu kdyz tu s malou sedime ... koupili male jednoho z vcelich medvidku, znas to? hraje tu pisnicku a je tam asi i knizka nebo dvd 😀
nazpatek nam poveze tatka a sejdeme se s manzilkem na puli cesty, uz jsme to takhle nekolikrat udelali 🙂

nejak se tam vrtosi tak ja letim, dobrou

meleri
9. nov 2010

ahojte zdravím při ránu, snídám tady musli, chlapi ještě spí..stihla jsem poskládat pleny, pěkně to ted schne na těch radiátorech.

jaksi nevím co napsat, mějte se pěkně! 🙂

yarden
9. nov 2010

Prajem krasne ranko vsetkym...

@schnucki Ahoj, k tym vysetreniam: nemam informaciu ze by tu robili to co u nas, Asi robia, ale obdobne, no uz sme sa rozhodli, ze doma. A mm samozrejme prileti 🙂 NAjprv pojdeme spolu do SR na vianoce, potom sa vrati do IL a ked sa bude blizit velky den D, tak znova doleti. A ja budem zatial u mojej maminy. Keby nieco 🙂
Napriklad, oni tu maju iny trend, malokto dava narodene babatka do hlbokej vanicky a hned ho supnu do sportovej verzie, ze v hlbokej sa nici chrbat. No iny kraj...Niektori tu nosia deticky na ramane ako pytel brambor, aj uplne take malinke. Ked to vidim, tak mi idu vypadnut oci z jamiek/dulku a mam z toho husiu kozu...

A to je super, ze opat pojdes k Vasim. Uziju si malinkej a ty si trosku oddychnes.

@emily327 A to je jasne ze sa ozvem 😀

ivanajelinek
9. nov 2010

Ahojte...Tak ako sa mame? My sme spali zasa ako vzdy do tej 3.00 a potom nas hnevalo brusko, tak som ho zobrala ku mne do postele a spali sme do tej 7.30 😉 Potom mi este maly zaspal okolo tej 9.30 tak som rychlo pozehlila jeho veci a trosku povysavala. A teraz zasa nespime. Pride kamoska zachvilku, tak hadam pocasie vydrzi a pojdeme nachvilku von. Lebo tu stale prsi a na dalsich 7 dni hlasia iba dazd 😠 Ma porazi. A vy ako sa mate vsetky?
Tehulky co tak dat fotecky brusiek?

schnucki
9. nov 2010

ahoji holky,

my jsme dneska spali taky docela dobre, jen usnout se nam moc nechtelo ... rano mi na chvili usla a pak spala skoro tri hodky v kuse, v aute se ji totiz krasne spinka .... ted ji tu poustim kolotoc a delam si jidlo, tak se snad i najim 😀

@yarden tak to je super ze bude manza u tebe 🙂

@ivanajelinek vy krasne spinkate 😵 ... jinak tady taky furt prsi, taze s vychazkama je to naprd, tak aspon jezdime nakoupit, at ma aspom trosku cerstveho vzduchu ... asi ji budu muset dat na balkon ....

aaaaa uz se rozcilujeme

emily327
9. nov 2010

ahojte, tak moje slniecko krasne buvinka. Boli sme na prechadzke a tiez buvinkala. No ja fakt nemozem nic povedat, mam uzasne dieta. Rano sme sa zase tak pokakali,ze sme museli ritku umyt v umyvadle 😀 Ale super,ze to zo seba vie dostat, to cvicenie nozickami uzasne funguje, som za to fakt vdacna. Inak sa mame super, len je nam smutno, cele dni sme tu so Sonickou same ☹ Je to hrozne mm si bude musiet najst nieco ine, takto sa neda fungovat, preto sme sli z Irska na Slovensko aby sme boli spolu a nie aby to bolo take iste ako tam. A hlavne ma mrzi,ze nevidi malinku ako krasne sa na mna usmieva a ako miluje prebalovanie a rozprava na kolotoc a tesi sa z neho... o toto vsetko prichadza fnuk
Vcera som sama kupala Sonicku a v pohode som to zvladla. Uz viem vsetko urobit sama. Tak som rada. Streda a stvrtok ma mm volno, ale mame tolko vybavovaciek a lietania po uradoch,ze si malu ani neuzije dofrasa.