Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
1. dec 2008

Schnucki, nestvi ma 😠 Kym sa dokopete zavolat do CAR a kym dostanete termin, tak bude jar. A to bez srandy. Cize bud hned zavolaj do CAR a uvidis, kedy vam daju termin, ked to bude fakt az o 2-3 mesiace, tak urobte termin k urologovi, nie je zle vediet, na com ste, uz aj kvoli tebe, kedze mas nanic cykly, treba s tym cim skor nieco robit. To vam mam tie terminy urobit ja? Inak, ked sa vola, tak treba kazde 2 minuty, trafit sa do medzery...

To je super, ze kuchyna prisla. Len teraz sa kladie otazka, ci v nedelu teda pojdeme do toho F. na trhy 😕

mirusch
1. dec 2008

Ozi Schnucki, ked budes pit ten Femigard, tak vzdy trepa potriast pred pouzitim....tabulku kuknem neskor, tu ju nemam ulozenu v PC.

mirusch
1. dec 2008

Takze baby, uz som si spomenula, niekedy mam uplne vymateny mozog 😅 Semennik po anglicky je predsa "testicle" !

schnucki
1. dec 2008

ja vim, taky si nadavam pokazdy kdyz na to zapomenu ☹ ale na zitra jsem si udelala budik na telefonu a budu volat do wiesbadenu, nejak se nam to tam libi vic nez ve frankfurtu

na ty vanocni trhy pojedem, bude to hezky odreagovani od prace, a veci do skrinek muzu dat i v pondeli, takze s tim pocitej 😉 pujde i manzilek?

mirusch
1. dec 2008

Schnucki, hura, hura. Aj na to, ze budes volat, ja si vzdy pisem listocky, inak by som na vsetko zabudla. A aj na tie trhy. Manzelik pojde, lebo bude musiet 😀 Len este neviem, ako sa tam dopravime, ci vlakom, lebo obavam sa, ze parkovat sa nebude nikde dat... Takze si rezervujem nedelu poobede.
Dobru noc vsetkym, idem spat.

schnucki
1. dec 2008

bodra, snad prekecam i toho myho, nema moc rad davy lidi 😠 jinak s tim autem je to trochu nanic, my jsme jeli autem a byli pekny zacpy, parkovali jsme na druhy strane mainu, i parkhäuser byli plny, docela hruza 😝

dobrou noc

ivana98
autor
2. dec 2008

ahojte 🙂

meleri, gratulujem k syncekovi, tak si sa dockala! prezrad nam este miery atd. 😉 v ktorom tyzdni sa vlastne narodil?
violoncielka, rada ta tu zas vidim 🙂 pekne si oddychni a potom sup pre babatka z mraznicky 🙂

u nas samy stres, vyzera to ale, ze uz mame novy bytik, takze je vsetko na dobrej ceste. sice je volny az od februara (nastupujem 1.1.), ale aspon ma to donuti ku kreativite a prepavaniu u kamosky kusok odtial... a usetrime dvojite platenie najomneho, kedze tento stary byt mame na krku az do konca februara 😀
pekny den, padam do prace 😎 ach.. vo vypovednej lehote je to pohoda-labuzo 😀

meleri
2. dec 2008

holky ste zlaty,
dik moc za blahoprani.
Samsonek se ma dobre, akorat ma nejaky zanet v oku, ale pry je to normalni..

jo ty vanoce me desi, fakt nevim co vymyslet, ja ani boze neumim ten bramborovy salat pac vsechny vanoce jsem travila v cesku, toto jsou moje treti vanoce v cizine, ale vzdycky varil nejaky cizinec svoji vanocni kuchyni a ja se jenom pridala... 😅 tedy spis vetrela... 😀

Ivco,
super ten byt, to je pak stesticko, kdyz je clovek ve svem.
Narodil se v mem 35 tydnu tehotenstvi. takze o vic jak mesic driv no.

schnucki
2. dec 2008

ivus gartuluju k novemu bytu, a jeste takhle dobre, ze nemusite platit dva najmy, super 😀

jinak ja dnes volala do CAR, mirusch na me bude pisna 😀 termin mame 5.ledna, coz docela jde, jsem to cekala horsi, jako ze za dyl. Jinak ms stale nikde, dneska mela dorazit a teplota si tam skace nahoru a dolu, o 1 stupinek, tak uvidime. Jinak ten femigard bych chtela zcit brat s ms, tak zatim cekam 😀

mirusch
2. dec 2008

Schnucki, ano, som na teba pysna 😵 Najprv som nevedela, co myslis...pisna... 😕 Hrubica ako hrom 😀 Len sa potom na nich nalezite priprav, napis si otazky. Do Wiesbadenu je trosku o drzku sa dostat autom, takze musite vyrazit skor, stale su tam zapchy cestou. Alebo vlakom. Inak, som zvedava ako sa vyvrbi tvoj grafik 🙂
Mas IP.
Aj Ivus.
Zdravim vsetkych. Nic nestiham. Tento tyzden je dost plny. Same narodeninove party a tak. Ale dnes som konecne zohnala vianocny dar pre manzela, tym mam oficialne vianocne nakupy uzavrete 😀

schnucki
2. dec 2008

😕 jeee, ja cim dyl tu jsem tak tim vic zapominam pravopis, hruza 😝

taky jsem zvedava co se z toho vyklube, uvidime 🙂
tak to se mas, ja mam tak pulku vanocnich darku, nejak nemam napady a cas, ale jeste mam trosku casu 😅

schnucki
4. dec 2008

ahoj holky,
tak kde jste?
ja pisu rychle nez poletim do skoly, tak mi dnes dorazila ms, takze zacnu uzivat femigard a uvidime, treba se pak zadari 😀

jinak preji vam hezky den
tady to pekne klouze

mirusch
4. dec 2008

Ahojte, ja nejako tento tyzden nestiham. 😖 😝

Lenka, na IP odpisem cim skor, dakujem.

Schnucki, skoda, tento mesiac to vyzeralo nadejne. Tak uz len potom do CAR a nie ze zaspite 😕 😀 😠 Inak, neviem, ako to s tym spg tam, ci sa tvojmu drahemu bude chciet znova sa trieskat do Wiesbadenu na spg... Lebo na prvykrat je len pohovor 😒

Oki, viac neskor, fakt nestiham, plny kalendar a zase boli hlava 😠

violoncielka
5. dec 2008

Ahoj,
Meleri je nadherny 😵

Mirusch,to sa tesim,ze si taka zaneprazdnena 😉 .Tie bolesti hlavy mavas casto vsak? Ja mavam tak raz za dva mesiace,ale nie je to nic prijemne.Prave som pozerala na zdravie.jahoda.sk, nejake produkty ,celkom ma lakaju tie detoxikacne naplaste.Ja si myslim,ze tie bolesti vyplyvaju aj z celkoveho stavu organizmu.
Raz som bola u jednej liecitelky (takej s kyvadlom),a ona mi povedala,ze najskor zacne liecit moje hrube crevo,dala mi aj nejake kvapky,caj a robila mi masaz.Ja to neviem posudit ,ci to zabera (lebo som to robila len mesiac),ale co mam skusenosti so zdravou stravou (to som praktizovala asi 2 roky) vtedy som sa citila super,vobec som nebola unavena a ziadne bolesti hlavy.....
Najblbsie je ze tie lieky,kvapky,detoxikacne vanicky a ine veci su tak drahe,ze to praktizujes mesiac a ked nevidis hned vysledky,tak ta to odradi.Ale ta strava (mam na mysli makrobiotiku,alebo spravne vegetarianstvo) to nie je az tak financne narocne...Otazkou ostava,co bude jest manzel??? Ha haaaa
Ivusch ahoooj,aj ja ta rada pocujem.Ako to je stou pracou? Prijala si tu ponuku nakoniec?
Schnucki,pekne sa ty len riad radami nasej buducej Mudr.Mirusch 😀

meleri
5. dec 2008

holky
moc to nezvladam, maly je tedkom vic aktivni, a do toho domacnost...navic se nam pokazila lednice takze fakt nevim co budeme jist...
vcera to bylo poprve co pri koupeli neplakal, tak super.
A dneska uz jsem na sebe natahla dziny! Huraa, uz nemusim strasit v tech prisernych tehotenskych gatich. 😵

Holky s bolesti hlavy je to blbe...a neni to treba i tim ze malo pijete? Me to hodne trapilo jak jsem malo pila, pak jsem zvysila z asi 3/4 litru na 2.5 litry a je to fakt rozdil. preju vam at vas to prejde, nekdy je to i zivotnim prostredim, napr ja jsem z Ostravy a jak jsem tam zila, tak si kazdy stezoval na bolesti hlavy, ale to asi v Nemecku nehrozi, tam musi byt hodne dobre ovzdusi..tady taky super.
Schnucki,
co to je ten femigard, neco na podporu ovulace? drzim palce, at to funguje.

violoncielka
5. dec 2008

Meleri ak chces skocim ti pomoct 😉 .
My teraz davame potraviny aj na balkon,ved je celkom chladno (akolo 5 stupnov) a v noci su nulove hodnoty.Tak skus ak mate balkon vyuzit balkon.Alebo mate vo francii teplejsie?
S tym pitim mas pravdu,musim si to lepsie strazit,aj teraz som vypila iba jeden pohar ovocneho caju.....
Idem si dat vodu.
Majte sa

ivana98
autor
5. dec 2008

dobre ranko 😉
meleri, super, takze mate pokroky 😉 malemu sa urcite bude kupanie coskoro pacit...

violoncielka, presne tak, dostala som novu pracu, 1.1.zacinam, stahujeme sa 400 km odtialto, "milovanemu" sefovi som dala vypoved atd. 😎 cely cas som vam tu fnukala a zrazu tolko turbulencii.... 😵 akurat teda bejby bude musiet pockat, snazenie prerusujeme a taka psychicka pauza mi rozhodne neuskodi, este mame cas 🙂

inak s tou hlavou... ja tiez mavam castejsie a tekutinami to samozrejme nie je... zrovna v stredu vecer som mala taku bolest, ze som mala co robit, aby som v sebe udrzala zvysky obedu 😕 ale rano bolo zase dobre..dam ale na mirusch a teraz pocas par dni dolenky skocim k ortopedovi, nech sa na mna kukne 😉 a aj k zubarovi a gynekologovi 😅 😀 😝

schnucki, tak snad ten femigard zaberie 😎

schnucki
5. dec 2008

ahoj holky,

asi bych taky mela jist vic ovoce a zeleniny 😀

violoncielka a co je to ta makrobiotika? ja se v tehlech vecech moc neorientuju 😅

meleri femigard je bylinny koncentrat na napr. upraveni cyklu, nebo bolestivou ms, na regulaci zenskych organu, nebo jak to tam pisou .... ja ho zacinam brat proto, ze doufam ze mi srovna cyklus a ze budu mit castejc ovulku 😀 .... dokonce jsem i cetla, ze muze muzum zlepsit spg, tak me napadlo dat pritelovi par kapek 😀
s tou lednickou je to pekne naprd, budete kupovat novou? to je super ze malej neplakal pri koupani .... pockej az zacne lizt, 🙂

schnucki
5. dec 2008

dekuju ivus, taky doufam ze zabere 😀

jinak ja mam taky nekdy bolesti hlavy, ale u me je to jak psala meleri, malo piju, hlavne v zime, takze sup pro vodu 😀

violoncielka
5. dec 2008

Schnucki,ten femigrad si chvalia mnohe baby.Ja s nim sice nemam skusenosti (ja som ako hodinky 🙂 ) ale obsahuje same bylinky,takze je to super.
No ta makrobiotika,to je na dlhsie vypravanie.je dost zlozite,lebo treba aj spravne upravovat stravu v spravnych nadobach.V podstate nejes ani vela surovej stravy,vsetko je nejakym sposobom (ci uz kvasenim,alebo miernym varom ) upravene.Nemozes jest ani vela ovocia (citrusove a exoticke ovocie absolutne zakazane)Dokonca ani vela nepijes.Vsetky tekutiny cerpas s potravin,preto je velmi dolezite ci to robis spravne.V podstate jes obilniny,strukoviny so zeleniny hlavne kapustu,mrkvu,zeler,tekvicu,karfiol,brokolicu (tiez nie aromaticke zeleniny),dalej jes semienka,orechy.Jedla dochucujes bylinkami,malinkym mnozstvom soli...absolutne vyluceny cukor a med.MOzes pouzivat slad.
Ale to som ti vysvetlila velmi obsirne.Je to narocne a hlavne clovek musi mat velku chut s tym zacat,lebo zo zaciatku sa ti bude zdat vsetko jedlo o nicom a bez chuti...postupne si zvyknes.
Ja osobne uprednostnujem vegetarianstvo,ale musi byt spravne dodrzovane.A najlepsia je delenna strava.
Nuz vselijake moznosti su na lepsi a zdravsi zivot.
Najhlavnejsie je robit vsetko s mierou a vyhnut sa extremom.

mirusch
5. dec 2008

Ahojte, mam asi tak 10 min, potom zase ucim 🙄
Taaakze, Meleri, bude dobre, neboj nic, nie si sama, co si mysli, ze nezvlada. Mam niekolko kamaratok, co po druhom dietati mali viac casu ako pri prvom 😀 Vsetko zalezi od organizacie. Kamoskam po druhom dietati uz je jedno, ci maju doma vyriadene, ci je dieta v cistom ... Ked si zabehnete system, tak bude hadam lepsie.

Inak k bolestiam hlavy ... teda mojim. Migrenu mam zdedenu po mame, starej mame...a u mna je vacsinou spustana hormonmi, cize s tym vela nenarobim. Vlastne nic. Musim cakat na menopauzu alebo na vyoperovanie maternice a vajecnikov ☹ Obycajne bolesti mavam zriedka, takmer vobec a ked, tak tiez na polke hlavy, ale nie je to migrena, staci mi na to Ibuprofen, ani mi zle nie je, aj ked ta bolest byva niekedy silna. A predpokladam, ze tato bolest je zo stuhnutych krcnych svalov. Chodim do fitneska, cize si myslim, ze robim pre to nieco. Na piti u mna vobec nezalezi. Ani to nie je zlym zdravotnym stavom. Ach jo. Proste s tym musim zit. Ale myslim, ze ako sa mi zase hormoniky vratili do takmer povodneho stavu, tak je to zase o nieco lepsie. Ved som mala 3 tyzdne bez bolesti, to je fakt uspech.

Ivus, no ved nacase, aby si zasla k ortopedovi 😠 Uz si mala davno. Skus si vypytat Krankengymnastik na ten krk a ak sa ti to potom vyrazne zlepsi, vies, kde bola chyba.

Schnucki, hej, pisu, ze pre chlapov, ale ja by som Femigard mojmu nedala, to skor investovat do Profertilu, to je speci pre chlapov a na spg. Ale vyckaj, kym nebudete vediet, ci ma fakt nanic spg, ved este vobec nevies...

Violoncielka, to, co pises, je velmi zaujimave, ale obavam sa, nic pre mna. Mna by skor porazilo ako keby som mala vsetko to dodrziavat. 😅 😖 Ja sa snazim, aby sme sa stravovali vyvazene, striedam maso, vacsinou kuracie a vsetko bez masti, vela zeleniny, ovocia, ryby...atd. Nech mame vsetky vitaminy a mineraly. Chodime pravidelne na kotrolu krvi, ja mam vsetko uplne v najnormovatelnejsej norme a manzelovi som zrazila hodnoty tiez do normalu ( a to mal hodnoty takmer dvojnasobne ako maju byt - cholesterol, tuky a pod.). Zistili sme, ze uz sme taki zvyknuti na viac-menej zdravu stravu, ze ked ideme k nasim do SR, tak nam byva strasne zle niekedy po ich jedle - klobasky, mastne maso, mnozstvo oleja a tak. Nuz, po par zufalych dnoch stravenych nad WC misou pochopili a mama sa snazi prisposobit sa nam.

kitten
5. dec 2008

Ahojte devcata,

chvilku vas clovek necte a uz jsou tu takove zmeny! 🙂

Meleri - Mooc gratuluji k bezpecnemu prichodu vaseho mrnouska Samsonka! 🙂 🙂 🙂 At ti dela jen radost a roste jak z vody! Muselo to byt prekvapko, ze dorazil takhle brzy.

Ivi - super ze uz jsi konecne nasla novou pracicku! kam se budete stehovat? Manza nasel neco taky? 😉

Mirusch - ucis doma nemcinu ci anglictinu? Koukam, u nas je to stejne - kdyz se najime doma v Cechach tak pak mame jeste tyden paleni zahy apod.. 🙂

Schnucki - ja manzovi i sobe ordinovala vse mozne Femous, profertil, orechy apod, ale pak jsme zjistili ze ma totalne spatne spg takze vetsina techto veci je spis vyhazovani penez. ( je tezke se s tim vyrovnat) pockej na spg. Jinak po 3 mes brani Femouse se mu spg nezlepsil.Take pokud ovulujes v poradku a hormonalni profil je ok nema smysl neco brat. Ja zkousela i Agnus Castus. Hlavne potrebujete dostatek vitaminu, folic acid pro tebe, nepit alkohol a nekourit, cvicit a relaxovat.

Jinak my uz se pomalu zaciname pripravovat na toho naseho mrnouse. Dodala bych nejaka fota, ale porad mi nejak nejdou zmensit. Takze pokud mate nekdo navod - sem s nim. 😉

mirusch
5. dec 2008

Ahoj Kitten, ze sa aj ukazes 😉 Tebe sa to uz tiez blizi.... Nuz, na zmensenie fotiek potrebujes Photoshop. My mame asi 3, takze sa zvyknem zabavat s fotkami, ked mam cas.

Ucim anglictinu, aj ked teraz mam len jednu pani, mala som toho viac, ale kedze hladam pracu, tak si nechcem teraz nikoho uz brat. Ved uvidim ako sa to vyvrbi.

Inak, my sme ani nic nekupovali, kvoli spg, pretoze u manzela je to vrodene a teda by sme iba zbytocne vrazili do vitaminov peniaze, samozrejme ze su ale pripady, kedy to zmysel ma, hlavne ked je spg zhorseny "vdaka" vonkajsim vplyvom. Schnucki potrebuje Femigard na upravu cyklu, preto ho berie.

Inak, este k tym klobaskam, isto, ze si dame, ale s mierou. Tu v DE su vsade same Wursty, ani neviem ako to nazvat po slovensky, kedze to nie je ani parok, ani salama, no a niektore su uplne brutal, ja to teda nekupujem. Niekedy sa nasmejem na svokre, teda...neviem ci sa smiat alebo plakat...ma problemy so zaludkom, ale tyzdenne do seba natlaci aj kilo Wurstov, vratane krvaveho, potom mi vola, ze jej je strasne zle. A ked je jej lepsie, tak si zase bezi nejaky kupit. No, bezi...v 90 r. uz nebezi, ale chapete...

meleri
5. dec 2008

Ahoj Kitten,

jo prekvapko to fakt bylo! Planovalo se to na 37 tyden, misto toho prisel o dva tydny driv, ale urcite si nestezujem, jsme strasne radi!

Jinak nedavno mi poradila kamoska to zmensovat v Paintu.
Stahnes si do paintu fotku, kterou chces zmensit a pak nahore je Image nebo snad Picture (mam to ve franine) a jak na to kliknes tak v nabidce mas druhou shora (zas to mam ve franine ale anglicky to snad musi byt takto) Resize, resample, zadas tam napr o 50 % min a zmensi se ti to. nezapomen to ulozit.

holky vsechny vas moc zdravim, drzte mi palce, jdu dneska kupovat vanku pro mimco a manzel tu ma zustat s malym sam, tak snad to zvladnou....misto prsu bude flaska...tak snad to neodmitne. 🙂

mirusch
5. dec 2008

Meleri, je to chlap, jedlo je jedlo 😀 A keby nahodou odmietol, myslim, ze hlad ho donuti 😝 Tak drzime palce, nech to chlapi doma zvladnu 😉 ...Teraz som kukla, to ma ten tvoj syn 4 krstne mena, alebo to posledne je priezvisko?

schnucki
5. dec 2008

ahoj kitten, uz te to taky ceka vid, unor je tu rychle 🙂 jak pise mirusch, potrebuju srovnat cyklus, tak ho zkousim, uvidime 🙂 si rikam, za zkousku nic nedam 😀

violloncielka jak to tak citam, tak to by pro me nic asi nebylo, ja jsem tak trosku lina delat neco moc extra a podle toho co pises, tak tam se toho musi dodrzovat vic, takze budu nadale pokouset se zapojit vic zeleninky a jist zdraveji 😀

meleri pisni pak jak to chlapy zvladli, ale urcite na jednicku 😉 presne, hlad je hlad 😀

meleri
7. dec 2008

Ahoj holky,

nakonec to zvladli, takze super. Ne ma ty jmena tri. Posledni je prijmeni.

Schnucki,
snad se uz brzy zadari!

mirusch
7. dec 2008

Meleri vidis, netreba chlapov podcenovat 😀 Takze 3 mena...aj moj manzel ma 3 krstne mena, ale pouziva vsade len jedno (tretie), na urade ho ma v papieroch podciarknute. Myslim, ze keby ho niekto zavolal prvym alebo druhym, tak sa ani len neobzrie 😀

meleri
7. dec 2008

Mirusch,

tady to tak je, vsichni maji min. dve jmena, ja chtela jenom dve, prijde mi to prastene mit tolik jmen, ale manzel me prekecal....
tvuj manzel pouziva to treti? a odkdy? zajima me to, protoze si rikam, co jak se mu nebude libit Samson a zacne si rikat jinak...prijde mi to divne, ale ma k tomu samozrejme pravo, kdyz uz ma ty tri jmena....v cesku ma skoro kazdy jedno a basta, a kdyz se mu nelibi tak ma smulu... 😅

blackie26
8. dec 2008

ahoj dlouho jsem tu nebyla..u mne nic noveho uz tejden mi boli hlava a nak mi nejede kafe a mam 5 dni do ms tak asi zas nic......asi budu mit chripajznu... jinak ted 15 letim do mu tak se tesim ale jen do 23....