Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
16. jan 2011

@ivanajelinek nechces skusit nejaku menej drasticku metodu? Napriklad ze si das dole mriezku a prisunies postielku k vasej? A budes najprv pri nom lezat, nebavit sa s nim, zahsnute svetla, das mu rucku a pod.? Ja som nedokazala maleho nechat plakat, ani som to neskusala, ved mi nic neurobil aby som ho nechavala tak trpiet... A nemam vazne pocit, ze by s nami maval jak sa mu zachce a to je riadna potvorka 😅 A ty to budes mat aj jednoduchsie pri kojeni....nas maly tiez nemal do 4 mesiacov zhruba pravidelny spanok a teraz mi spinka kazdy vecer najneskor o pol 9 a my sme u neho a uzivame si to a od pol 9 mame volno 😉 ale je to na vas, nechcem nikomu do nicoho kecat 😝

schnucki
16. jan 2011

@ivanajelinek ja to mam asi jednodussi v tom, ze ji vyndam v noci z postylky, dam ji lahvicku a pak ji zas ulozim, ale kdyz jsem kojila tak jsem malou vyndala, nakojila a ulozila zas do postylky, ja jsem nikdy v leze nekojila, ani v noci ....
jinak ja jsem to delala podobne jako finfrle, proste dudlika a ona pochopila ze aha noc a spi se, podle me ji ale i pomohlo ze jsme vzdy koupali, dali lahvicku a do postylky, ... kdyz treba nekde jsme a ja nemam moznost koupat, tak ji musim ukolibat, to mi sama nezaspi protoze nema ten svuj system ... vy jak to mate s koupanim? ... ono aby se vecer naucil sam usinat je dobre mit ritualy, treba mu vzdy pustit hraci hodiny nebo jako my koupat a to delat pokazde, on pak bude vedet co a jak, co prijde a bude klidnejsi ....

schnucki
16. jan 2011

@finfrle je super ze se mate dobre 🙂 to me moc tesi ... nam ta pravidelnost taky vyhovuje, my koupeme kolem 7h a mala je vzdy uz nervni 😀
jinak nam budou uz 4 mesice 😵

schnucki
16. jan 2011

ono kazda mame jinou metodu a delame to s detma jinak, nam se ale osvedcilo ty dva dny zatnout zuby a vydrzet ... jinak ja tu mela nase kdyz jsme ji to ucili, takze jsem mela podporu, nevim jestli bych to sama tak zvladla ...

no nase mala teda vycurana jak mraky je, dneska jsme ji ulozili a huronsky rev, tak ja hned co se deje, do pokojicku, vzala jsem ji nahoru jestli treba nema prdiky, no nic ... po nekolika minutach ze asi zoubky, tak ji manza vzal na ruku a prisel s ni do obyvaku (coz je u naseho systemu chyba) , v momente co vesli do obyvaku byla ticho, a jakmile s ni sel do pokojicku huronsky rev, tak jsem ji ulozila a po chvilce byla tuha ... zkousi, ale ja se nedam 😀

jinak jsem ted mela skoro hadku s mm, on je toho nazoru, ze je na nausnicky brzo a ja ze ne, chtela jsem ji je v unoru dat pichnout az pojedu k nasim a to je podle me uz pozde, ale on ze ne, ze az tak kolem roku, dvou let ... se asi zblaznil ... tak jsem ted lehce nasrana a mam momentalne naladu ze teda nedostane nausnicky zadne, super ... ja ji to fakt nechci davat pozdeji kdyz uz vic chape, to ne ... takze super

barbora87
16. jan 2011

Ahojte babule len rychlo pisem lebo chcem ist do sprchy dokial maly spi...
Tak mame sa celkom fajn ja sa citim lepsie,mam ale asi mykozu na prsiach tak zajtra letim do lekarne pre canesten...maly ma uz fazy ze je viac hore teda tuto noc mi ani v noci echcel spat ale myslim ze ho brusko bolelo...od zajtra ide mm po 3tyzdnoch do roboty joj uz teraz mi je smutno :(
Nestiham citat tak dufam ze sa mate fajn a drobci posluchaju

ivanajelinek
16. jan 2011

@schnucki No kedze ja ked som kojila posediacky, tak som zaspala aj po sediacky aj s malym. 😀 Preto teraz poleziacky.No uvidime. zatial to necham tak asi. Inak ja by som asi tiez davala nausnicky radsej skorej ako neskoro. Mozno si to este tvoj manzel rozmysli, nie?
@kleopatris dakujem moja 😉 Inak teraz lutujem ze som nekupila taku tu postielku, co mozes dat dolu tu mriezku.Ci sa to da odmontovat? 😕

ivanajelinek
16. jan 2011

@barbora87 Ahoj moja. Tak ako mamina? Ako sa mavate? Takze uz budes tiez sama s maxikom? Ale to zvladnes.
@kleopatris Este stale ste v rakusku?

kleopatris
16. jan 2011

@ivanajelinek ani my nemame postielku co sa da dat dole, ale mm mi to odmontoval a spojil doskou aby to drzalo pokope 😀 teraz uz dva dni skusame ze spinka u seba v postielke, doteraz spaval a zaspaval s nami, ale uz som mu ocividne vadila, lebo kopal a nestacilo nam miesto a musim zaklopat bez placu 😵 Tak som skusila ho dat do postielky, hladkam ho a lezim u neho a on krasne zaspi (sice vymysla, keca, pluje na mna, ukazuje mi predtym kde co), zatial nam to trva 40 minut, ale pomaly sa dopracujeme k zaspavaniu osamote 😉 Ked sa na to necitis nechat ho plakat, tak to nerob 😉 u niekoho funguje to u ineho to

finfrle
16. jan 2011

@ivanajelinek Je to trochu drasticka metoda ale uprimne,zavinili jsme si to sami a musime male naucit co a jak.
Presne jak pises to nam delala mala kdyz nas videla zacala radit jeste vic.On to pochopi jen to chce vydrzet ale presne jak rikas delalo mi to taky zle a asi bez mm bych to taky nezvladla.Ja mam postylku kazdou noc prisunutou u postele a pres den taky ale nikdy v posteli nezustavam to by byla chyba,plakal by stejne, a ikdyz by prestal v postylce plakat,tak by by to bylo z blata do louze,protoze by zase vyzadoval to aby jsi u nej stale byla kdyz usina a to vazne neni dobre.Potrebujes mit chvilku pro sebe a domacnost,kdyz maly usne!
Pamatuj,ze nad malym nemuzes vyhrat nasilim ale ani prilisna neha mu nesvedci.Mala nam prvni tri dny usnula po placi ale kdyby jsi ji videla dnes.V obyvaku byla ziva a povidala a pak jsme ji dali do postylky a normalne jsem byla vydesena,ze je snad udusena,ze nerve 😀 proste to funguje.Uvidis sama jakmile Lukaskovi dojde,ze sileny rev a plac te neprivola bude hned lepe.Pak si uz jen pobrbla a ponadava sam pro sebe ale usne pekne.
Ja pokazde kojim v obyvaku,takze vstavam.V noci at je to ve dve ci ctyri proste malou nakojim,nemluvim na ni koukam se treba na telku a jakmile si odrihne zase do postylky.Zase asi dvakrat se ji to nelibilo ale uz nervala tolik jen asi 5 min a to uz jsem v noci si lehla normalne do postele.Mam to tak doted.Vzdy ji vratim do postylky a pak jdu jeste odsavat mala se vrti a brbla ale uz neplace.Na to ze ma 11tydnu je sikula naucila se a jsem jen rada,ze jsme to napravili.

kleopatris
16. jan 2011

@ivanajelinek stale v rakusku, ale uz len do konca aprila 😵

finfrle
16. jan 2011

@kleopatris kleo ja si nemyslim,kdyz dite place tim,ze ho ucis do postylky ze ho trapis.Proto chodis v intervalech a ujistujes ho a uklidnujes aby vedelo,ze jen jde spinkat.Trapeni by bylo dat prcka do postylky a nechat ho rvat a zalikat aniz by jsi za nim prisla!Nase mala urco neni utrapena tim,ze pochopila to,ze na spinkani v postyce osamote nic neni.
Kazda mame metodu co a jak ale kdyz jsme to pokazili musime to i napravit.Me taky nedelalo dobre to,ze place ale nikdy to nezanechas tak daleko aby dite bylo traumatizovane ci jak pises trpet.Jak rika moje babi i takove to rvani a vse patri k tomu a bude mit jen lepsi plice 😅 Zertuji abych to odlehcila 😉

finfrle
16. jan 2011

@schnucki ty jo 4mesice toto ale leti co 🙂 jsem koukala na fotecky je nadherna!

ivanajelinek
16. jan 2011

@kleopatris A potom spät do nemecka?A co dalsie neplanujete?

kleopatris
16. jan 2011

@finfrle jasne kazda robime na co sa citime 😉 pre mna tato cesta nikam neviedla, ja som radsej za pekne pomalicky ale isto 😀 pockaj az pojdu zubky to si este uzijes a budes nam matkam co koja v posteli a za polospanku zavidiet 😀 😀 ale nie srandujem, ale ked bude jak nas maly plakat kvoli zubom kazdu polhodku a pomoze len prsko lebo ho to boli tak nic moc 😉

finfrle
16. jan 2011

@schnucki co se tyce nausnicek...cetla jsem,ze je to vlastne jedno kdy ja jsem se shodla s mm ze dame az po roce.Dite to vnima stejne at je malinke ci vetsi.Dost doporucuji radeji pozdeji protoze boltec stale roste a tezka nausnicka ho protahuje.mam nekde cteni o nausnickach jestli propichnou ci nastrelit a pod...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nausnice...
Jdeme do nastreleni.
Kvuli naucnickam se nehadejte je plno casu 😉

kleopatris
16. jan 2011

@ivanajelinek no smer mnichov 😵 dalsie este neplanujeme, ale ked sa postasti tak nie sme proti 🙂 asi by som sa scvokla mat Maxika a este miminko k tomu. Teraz ma taky vek, ze sa clovek nezastavi cely den len jemu za zadkom aby si neublizil 😀 ale je to najkrajsi vek 😵 A vy uz planujete?

finfrle
16. jan 2011

@kleopatris ja mam prupravu placem hned od zacatku,jsme si protrpeli jak byla traumatizovana 😝 takze zoubky me vrati jen nazacatek ale snad to zvladneme.
Ja jsem na tom jak ty ve vsem vklidu proto ani nasilim nebudim na koupani a pod ale co se spani tyce jsme museli zasahnout.Takhle to dal neslo.Mit malicke je uzasne ale neznamena to byt otrok.Pak by se to casem na tom malickem odrazilo a to nechce zadna z nas 😉

finfrle
16. jan 2011

Jdu se koukat na tv a relaxovat.
Ted byl mm kouknout zase na malou,protoze nevydala ani hlasku a to je sama v postylce.... a ona nam cumakuje na kolotoc a svetlo 😵 zase pekne usne vklidu milacek 🙂
Dobrou noc.
Ivanko bude dobre jen zkousej a hlavne ho moc neuchlacholuj aby si nezvykl,ze po velkem placi dostane odmenu na rukou a chlacholeni.Rid se svym citem a uvidis bude fajn jsi dobra mamina a koukni na me a Schnucki zvladli jsme to a ty to taky das 😉

meleri
17. jan 2011

holky já bych vám zas řekla svoje 😅 fakt to beru s humorem teď už, ale chápu že vás to trápí.

@ivanajelinek
no a co tak spí s váma! 🤐 🤐 užij si to! za nějakou chvíli tě chtít nebude a bude chtít svou postel! 😀
pokud v noci kojíš a malý chce být s tebou tak co je na tom špatnýho...až ho odstavíš, bude pít z láhve a pak ho můžeš nechat spát samotného v postýlce....
ve třech měsících je malinký.....
ale je to můj názor, jestli to tak nechceš tak určitě ta metoda co popisuje Finfrle je účinná, jen je třeba být neoblomný a neustoupit..
já se přiznám sem na to nikdy neměla...

meleri
17. jan 2011

@ivanajelinek eště jsem ti chtěla říct, že tím že jste ho nechali spát s váma tak dítě logicky chce s váma být protože ví co je pro něho nejlepší... toto je vlastně metoda vyřvávání, dítě nemá na výběr prostě se nechá vyřvat a basta....
když to necháš na něm tak kolem 14 15 měsíců ti sám ukáže že chce spát třeba s medvídkem, sám se od tebe začne odlučovat, jestli Sam spí pořád s náma tak to je vyloženě moje chyba protože ho po usnutí přenáším k nám 😅 ale čekám že mi brzo řekne mami už chci spát pořád sám a tak ho nechám....včechno má svůj čas...vyplakávat malé miminko není dobré ale je to můj názor jenom který píšu

meleri
17. jan 2011

@finfrle blbé je že ten OrL chce doporučení od této dr no musím za ní zas zajít a říct jí at mi ho dá...ale popravdě ted čekám do porodu třeba se to spraví. ona mi totiž říkala že v těhotenství prý ženy trpí na takové různé věci, i v kojení....jinak bych to měla řešit...já to fakt nechápu přes den ok, ale jakmile si lehnu okamžitě se to ucpe..

lubinka9
17. jan 2011

@emily327 skus malej nakvapkat do nosa materske mliecko. Sama som neskusala mam ale potvrdene z viacerych zdrojov, ze to na sopliky vazne zabera. Tak vyskusaj, urcite lepsie ako kvapky. V konecnom dosledku kvapky niesu idealne, su navykove atd.
A skus sa popytat Dr. alebo v lekarni na Euphorbium compositum, su to homeopatika, niesu viazane na lekarsky predpis. Malemu ich striekam 2x do dna, je alergik a ma permanentne spuchnutu sliznicu v nose. Stale si tam lezie prstekmi, nevysvetlim mu, ze si to tym este zhorsuje. A ludia co nevedia, ze je alergik sa pohorsuju, ze aky maly chlapcek a stale si spara v nose. No ale to neriesim 😉
A este k odsavaniu. Neviem aku mas odsavacku ale ja som bola upozornena, ze ak odsavas vysavacom, tak 1-2x denne maximalne a v niekolko hodinovych intervaloch. Nieje to moc setrne k sliznici nosa, vysusuje, malickej mozu popraskat cievky a bude jej krvacat z nosa. Ak ma hlienov moc, tak treba pomedzi to odsavat inak.
A vhodne je ak ma mala hlavicku vyssie ako telicko, ked sa jej zalievaju dutiny tak boli hlava a dietatka placu, nic moc. Zazila som.. ☹

schnucki
17. jan 2011

@finfrle dekuji, jojo, zitra mame 4 mesice, strasne to leti, je to neskutecny ....

co se toho spani tyce tak ja mam nazor jako finfrle, presne jak to pise, mala si nekdy porve, ja ji pohladim a ujistim ze jsem blizko, ale lezi v postylce, ted ma obdobi ze zase zkousi, ale ja se nedam a ono ji to dojde, uz jsem zjistila kdy je to takovy plac co se vzteka a kdy ji neco je ... ja kdyz male davam v noci mlicko tak na ni taky nemluvim a koukam jen po ocku, vubec na ni v noci nemluvim, aby vedela ze je noc, pak kdyz je rano a vstava tak to ji reknu dobre rano, ona se usmeje a vstavame, ale v noci ani sluvko ... a ona moc dobre chape co a jak .... 🙂

schnucki
17. jan 2011

@kleopatris ja souhlasim s tim, ze kazda mame svoji metodu a myslim ze se nema nikdo do niceho nutim, ... ja jen ze my jsme malou takhle ucili zaspat samotnou uz kdyz byla mala a pomohlo to, tak jsem naspala sve zkusenosti 🙂 .... a vy uz planujete druhe? nechcete prijet ke frankfrutu? 😀

schnucki
17. jan 2011

jinak jsem se rozhodla ze budu malou ucit spat po obede, vcera jsme byli na prochazce, nechali jsme ji spat a dneska mi spala do pul 8 😕 ... ja uz od 5 na nohou ze co se deje 😀 ... akorat musim vymyslet jak na to kdyz nebudu moct treba s kocarkem a ona bude naucena ze usne v kocarku za jizdy, no nic ... podumam 😀

emily327
17. jan 2011

@lubinka9 dakujem pekne za radu, to bolo prve co mi moja mamina radila. No ked som to malej urobila, nikdy som sa netrafila 😢 A odsavam malej tou odsavackou asi tak 3-4 krat za den, ako treba. Tie kvapky neskutocne uvolnuju nostek. Davam jej ich iba podla potreby ale maximalne rano a potom vecer pred spanim. Podlozili sme v predu ako je hlavicka nohy postielky, aby sa malej lepsie dychalo. Uz je to lepsie, ale aj tak este to nie je uplne vyliecene.
Nad tym co si kto mysli sa mozes vykaslat. Ludia si vzdy budu nieco mysliet, co sa tyka toho sparania sa v nose, ty vies preco to chudacik robi a predsa kvoli ludom mu nedas cedulku, mam alergiu, preto sa sparam v nose 🙂 Hlavne nech ste uz v poriadku. A ty este stale kojis? ci?

Inak k tomu kojeniu a uspavaniu, je to fakt na kazdej z nas, ako sa k tomu postavi. Zbytocne budeme si tu radit navzajom,co funguje na nasom dietati, na inom nemusi. Predsa len su to male babatka a chcu nas mat pri sebe. Ja som mala v plane,ze od pol roka mala bude mat vlastnu izbicky a bude tam spavat sama 😀 Ale uz teraz viem,ze je to priils skoro aby som ju celu noc nevidela. Uzivajme si tie nase deticky kym su malinke 😉 Samozrejme treba mat rezim spinkania, papkania, chodenia na prechadzky.. ale naozaj iba tak zavadzat ten rezim aby sme si my nesposobovali psychicku traumu. Ak mas Ivanka problem,ze nevydrzis,ze maly place, tak ho tak nenechavaj. No co tak sa zopar noci este nevyspite, lahni si s nim cez den 😉 Ak mas potom ty plakat a trapit sa len preto,ze ked prichadza vecer, tebe uz z toho,ze maleho budes nechavat plakat tebe bude zle, tak to fakt nema vyznam, hlavne nie ked kojis, lebo to vsetko maly citi cez mliecko 😉

Schnucki, ja zajdem asi tento alebo buduci tyzden s malou na prepichnutie usiek, cakali sme na 4.mesiac a prve ockovanie. A uz ho mame za sebou, tak este chceme pockat tie 2 tyzdne, kedy sa moze prejavit reakcia na to ockovanie a potom jej dame prepichnut uska. Tiez si myslim,ze cim skor tym lepsie. Mrzi ma,ze to neurobili v nemocnici, lebo keby bola taka moznost urcite by som dala 😉 Predsa len ked ma dieta 2 roky a povie ti po prepichnuti,ze mami nelubim ta ,preco mi ublizujes alebo sa na teba bude skaredo pozerat je to horsie pre nas ako ked takto si chvilinku poplace ( co deticky placu srdcervuco casto v tomto obdobi) ako ked uz taky plac nebudeme poznat lebo deti z neho uz vyrastu a potom sa spusti a my si to budeme vycitat,ze ako tomu dietatu vedome ublizujeme. Ale tiez je to vec nazoru, moj je takyto 😉 cmuk

emily327
17. jan 2011

@schnucki zlatinko uplne jednoduche, daj malu v kociariku na balkon alebo v izbe dokoran otvor okno, nech je chladno. A malu normalne samozrejme lahucko oblec, akoby sla na prechadzku a daj jej ciapocku 😉 A uvidis,ze bude spinkat aj ked na prechadzke nebude 😉 U nas to funguje na 100% 😉 Kociarik = prechadzka = spanok 😀

finfrle
17. jan 2011

Pekny den preji.
Tak co Ivanko jak to slo,vyspala jsi se?
Jeste me napadlo,jak se ti maly budi tak casto...neni to tim,ze treba vecer uz nemas tak vydatne mlicko?Me se nekdy stane,ze neni tak huste a prakticky to malou zasiti jen nachvilku a UM by ti mohlo pomoct treba jen 30ml zkus se poptat nejake laktacni poradkyne 😉

Malicka zase spinkala uzasne 6hodin a pak 3 a dalsi 3 sikula moje.U nas to funguje i bez toho umeleho systemu,mala ma svuj a ono to vychazi paradne i nam,se prizpusobila nam a ne jen my ji 😎
Prave je s mm na prochazce a ja mam chvilku na uklid a jidlo 🙂
Preji krasny klidny den!

finfrle
17. jan 2011

Dalsi foto dam na fcb 😉

lubinka9
17. jan 2011

@emily327 urcite to este vyskusaj, odstrekni si na lyzicku a daj to malej kvapatkom.. To sa trafit musis 😉 Vidis a poradila ti to aj mamina, tak to urco vyskusaj

Inak ja som sa teda snazila chodit s malym von na prechadzky co najviac, aspon 2x denne. Na terasu do vanicky som ho davala sem tam, ked mi nevysiel cas upratat alebo navarit. Ono sa to neda zrovnavat, nechat dieta pri otvorenom okne a ist s nim von. Ta vychadzka neprospieva len dietatku ale aj mamine, vyvetra hlavu, pride na ine myslienky.. 😉 deti dobre spia pri drncani kocika co sa doma pri okne moc neda.
Maly sa narodil v zime a este sme byvali v DE, to som sa musela hodne premahat niekedy ale maly miluje chlad a vzdy tvrdo zaspal, tak som sa premohla kvoli nemu.
@ivanajelinek rovnaku diagnozu mame aj my ☹ nic moc teda ti poviem. A povedal Vam Dr. k tomu nieco viac?