Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana133
5. dec 2011

@meleri krasne, len stale prsi

ivana133
5. dec 2011

@emily327 dakujem si zlata

meleri
5. dec 2011

@ivana133 jestli budete ale u more tak je to krasa tam i s tim destem! 🙂

ivana133
5. dec 2011

@meleri no hej je to krasne už sa tesim

meleri
5. dec 2011

@ivana133 ja byla na druhy strane irskeho more, ve Walesu. byla sem tam necely rok, nemuzu na to zapomenout. uzijte si to!

ivana133
5. dec 2011

@meleri ja Bray . nedaleko Bray ...... je tam krasne ......... a na okoli sama sol vonia vsade 😀

meleri
5. dec 2011

@ivana133 jo to je uzasne ja tak bydlela ale ve walesu muzu rict ze nic lepsiho nez bydlet u more fakt neni! kdybych mohla tak tam zustanu!

emily327
5. dec 2011

@ivanajelinek Sonicke sme kupili, detsku kuchynku, tabulu na pisanie ( taku tu co sa moze na nu donekonecna pisat, robit peciatky, ktore su sucastou a pise sa na nu takym gulickovym perom 😉 ), oblecenie, hracky, odrazadlo, golfovy kociar. ( ale ten uz pouzivame), cizmicky na zimu... a este od rodiny darceky 😉 Ani ja neprezivam tohtorocne vianoce tak ako kedysi ☹
kedy cestujete na SVK? Pisala som ti na FB, tak dufam,zeti ta sprava prisla a aspon trosku som pomohla 😉

@meleri tak super,ze atmoska u vas je, hoci je pocko dost divne na to,ze je december, Aj u nas dnes bolo 9 stupnov ale fukal silny vietor, tak bolo dost chladno. Ale inak divne pocko, mas pravdu.

ivanajelinek
5. dec 2011

@emily327 Ahojky. Amo prisla, dakujem 😉
Neviem este kedy pocestujeme, podla mm, ze kedy budu mat vo firme volno. Ale oficialne robia do 21.12. Takze uvidime. Minuly rok sme cestovali 24.12 rano a prisli sme akurat na veceru 😎 ...
No kuchynku som rozmylsala aj ja, lebo on neskutocne rad vari, len sa bojim ze ho zachvilu zacnu bavit ine veci a bude po zabave. Ale neviem ci ju uz nahodou nekupili svokrovci. A ako vyzera ta tabula? To znie dobre. Odrazadla som dostala od kamosky8taku svorkolku, ale bez pedalov, odraza sa sam) a na tom lieta uz po byte a bobycar mame na von. Oblecenie som aj ja uz pokupila, ale asi do vianoc nebudem cakat, aj zimne topanky uz nosime. Tak ma naozaj uz nic nenapada. on sa akosi momentalne ani moc s hrackami nehra. Len vymysla a beha po byte, zaujimaju ho kable, telka(vypinat a zapinat), dvd-cko, telefonovat, vypinace(zapnut a vypnut svetlo) a veci podobne. A najlepsie hracky su momentalne moje hrnce, zemiaky, cibula, varechy. S tym sa prehra aj pol dna niekede. 😀
A vy idete aj k vasim ci ostavate v Bratislave?

meleri
6. dec 2011

@emily327 jo ja jsem nadruhou stranu rada ze je tak protoze aspon litaji letadla 🙂 a ja se snad v pohode dostanu k nasim! protoze je fakt ze minule uz touhle dobou davno snezilo.

charlotte2810
8. dec 2011

Ahoj holky, jsem tu nova a snazim se najit nejakou spriznenou dusi v Nemecku...je mezi vami takova?

ivanajelinek
9. dec 2011

@charlotte2810 ahoj ja som v nemecku. 😉

lolitka25
9. dec 2011

ahojte, ja som tiez v Nemecku 😀

ivanajelinek
9. dec 2011

@lolitka25
@charlotte2810 A kde sa nachadze v nemecku?

lolitka25
9. dec 2011

@ivanajelinek NRW . Severne Porynie Vestfalsko... a ty?

ivanajelinek
9. dec 2011

@lolitka25 My sme v Rheinland-Pfalz. Zweibrücken. Male mestecko...
Co ta sem zavialo? Praca, priatel?

lolitka25
9. dec 2011

@ivanajelinek manzelova praca, dostal ponuku pracovat v nemecku, tak sa jej chytil 🙂 a vas?

ivanajelinek
9. dec 2011

@lolitka25 No my sme tu uz 7-my rok. Najskor isiel priatel kvoli hokeju a praci), ja som prisla par mesiacov neskor a nasla si tiez pracu. Neskor sme sa zobrali, pred rokom sa nam narodil krpec a tak si tu nazivame. 😎
Inak je v tejto teme dost kociek z nemecka.

lolitka25
9. dec 2011

@ivanajelinek Tak to je super.... Moj mm tu tiez isiel najprv kvoli praci a tak sme sa zobrali a po VS som prisla za nim, teraz tu mam pracu na 2hodinky 2x do tyzdna ako ucitelka aj ja... Sporime na vlastne byvanie a planujeme sa vratit... Vy uz asi ostavate vsak?

ivanajelinek
9. dec 2011

@lolitka25 No vratit sa momentalne neplanujeme. Ale clovek nikdy nevie. Tak to je super, ze aj ty mas robotu. Po nemecky asi vies tiez dobre, ked pracujes ako ucitelka, ze? A ako dlho uz snazilkujete? Nech sa vam cim skor zadari, uz sme tu daaaavno nemali ziadnu tehulku. 😉

emily327
9. dec 2011

Prajem vam vsetkym: POKOJNE A STASTNE VIANOCE, HLAVNE ICH PREZITE V ZDRAVI. UZITE SI RODINY A TESIM SA NA VASE PISMENKA V NOVOM ROKU.
Zajtra uz cestujeme za rodinou - mojou na vychod, tak uz tu nebudem. Opatrujte sa, cmuk

charlotte2810
9. dec 2011

@ivanajelinek super, jsem rada, ze se nekdo ozval. My jsme momentalne v Lipsku. Pristehovali jsme se teprve v lete, takze se porad v podstate jeste rozkoukavam. Moje nemcina bohuzel zatim neni nic moc, takze bych tu rada nasla bud gynekologa, ktery mluvi anglicky nebo cesky (prip. slovensky)...vypada to, ze ve vetsich mestech to asi neni problem, ale v Lipsku jsem zatim na nikoho moc nenarazila... moje soucasna doktorka sice anglicky mluvi, ale dost lamane, a pripadne tehotenstvi bych mnohem radeji resila s nekym, s kym se muzu bez problemu domluvit... skoda, ze tu neni nikdo primo z Lipska...bylo by fajn se treba sejit, ale do Rheinland-Pfalz by to bylo "trochu" z ruky...

ivanajelinek
10. dec 2011

@charlotte2810 My byvame tiez v malom mestecku. A predstav si je tu kozna doktorka ceska, chirurg cech a aj gynekolog cech. 😉 A este aj mm bol v nemocnici nedaleko od nas ked ho operovali a stretol tam doktorku slovenku. Svet je maly...A ako sa ti zatial paci? Co ta priviedlo do nemecka?

charlotte2810
10. dec 2011

@ivanajelinek ty jo, mozna budu muset vic zapatrat...proc by zrovna v Lipsku Cesi nebyli? 🙂 Jinak Lipsko je fajn - ovsem ja vzdycky rikam, ze pro me je jakekoliv misto hlavne o lidech, kamaradech..a tech tu zatim jeste moc nemame, takze je to obcas trochu tezky no... privedla nas sem manzelova prace... ja tu zatim praci nemam, a obavam se, ze s moji soucasnou znalosti nemciny ji jeste chvili mit nebudu... co ty? pracujes, nebo jsi na materske?

ivanajelinek
10. dec 2011

@charlotte2810 Ja som zatial na materskej, ale chodim cez vikendy a cez tyzden ked sa da ku jednej kamaratke do restauracie obsluhovat. Podla manzela, ze kedy pride z prace. Do novembra mam matersku, tak uvidime. Inak pracujem tiez v gastronomii, tak som zvedava ci sa to bude zvladat aj ked pojde maly do skolky. Ale radsej by som chcela nieco ine. Ale cas ukaze.
A neboj, kamarati sa nejaky najdu. My tu uz mate tiez vela znamych a kamaratov. Chce to cas. Ako dlho ste uz v nemecku?

charlotte2810
17. dec 2011

@ivanajelinek my jsme v Nemecku od leta... co vy? jak dlouho sis zvykala na nemecke prostredi? a jak jsi na tom byla s nemcinou? ja se musim konecne dokopat a prihlasit se do kurzu nemciny...

schnucki
22. dec 2011

ahoj holky,

chtela jsem vam poprat vesele proziti vanocnich svatku a vsechno jen to nej do noveho roku ... Misa s rodinkou

ivanajelinek
22. dec 2011

@schnucki Jeej ahoooooj. Dakujeme;))) My tiez prajeme vsetkym krasne Vianoce a stastny novy rok. 🙂

emily327
31. dec 2011

Ahojte, dodatocne krasne Vianoce a stastny novy rok 2012, boli sme na vychode u rodicov, tak som 3 tyzdne bola bez netu.. 😉 Ako ste sviatkovali?

lilliaan
25. jan 2012

@dovenka Ahooj, ty si v sydney? 🙂 Ja som tam zila 2 roky a vcera sme dostali business viza, stahujeme sa tam spat 🙂 🙂 🙂