Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
25. aug 2008

embambuli, tak ako?? nedockavo cakam na dobre spravicky od teba 😉

simone
25. aug 2008

ahoj holky,
embabuli,tak cekam,jak je to s tebou 🙂 TAk honem pisni 😉

embabuli
25. aug 2008

a ja ze nebudem otravovat furt pokial nemam nic od doktora 😉

no...teploty sa mi stale drzia hore, este neklesli, ziadne spinenie nic, len podbrusko pobolieva semtam pri vajecnikoch pichne..
prsia ma uz nebolia tolko po bokoch, co som sa najprv zlakla ze preco prestali... ale skor ma bolia bradavky, su citlive a nevolnosti mam skor take ze nemozem poriadne jest, nic mi nechuti..ale este som nevracala
hej a vcera vecer som dostala hrozitaaansku chut na steak, tak sme bezali do restiky a manzel sa rehotal jak blazon ze ja co maso neznasam tak tam kosticky oblizujem 😀

ale skusala som si minuly tyzden este jeden test co mi ostal z tych lacnych a sice stale ciarka ale stale slaba..
tak dnes si idem kupit nejaky drahsi kde budu aj jednotky uvedene a zajtra skusim, to uz bude 12 dni od tej divnej ms, tak uz by tam malo nieco byt..

a inak naprd. vratila som sa z konferencie a sef na mna nahucal, ze posledne mesiace malo robim..to len preto lebo lekarka mi po potratoch vravela ze sa mam setrit, tak som prestala robit tolko vikendov a v noci...
no a sefik ma nejake osobne problemi a je to spaniel horkokrvny tak sa na mne riadne vyfiltroval..
az rozmyslam ze dam vypoved, lebo v takomto strese sa babo tazko udrzi..

no a za dva tyzdne som objednana lekarke, tak uvidime..

mmmk
25. aug 2008

Embabuli, musis se proti sefovi obrnit. Prece se nemuze k tobe tak chovat. Pracovat mas v pracovni dobe - leda ze bys mela prescasy placene, ale i tak te do nich nemuze nutit 😉

mirusch
25. aug 2008

Ahojte macherky, včera sme došli z dovolenky 😀 Ste popísali, uf, uf, ale prečítala som.
Vítam nové babulky 😵 Embabuli, ty si fakt tehu, aj moje dve tehu kamošky mali strašnú chuť na mäso 😀 Ja by som sa na tvojom mieste netrápila a šla na krv k lekárovi. Isto informuj. A výpoveď by bola asi na mieste, zaslúžiš si lepšie, ja som si už užila obdobných šéfov a teraz už viem, že by mohli traktory padať, aj tak cez víkendy a v noci robiť už nebudem. Iba ak by bol na to extra dobrý dôvod a bola by som inak v zamestnaní spokojná.

Schnucki, som otvorená nášmu stretnutiu - možno víkend? Ako zo zubom? Lepšie?

Mmmk, stále myslím na ten veľtrh, že čo si nakúpim 😀 Si ma úplne dostala s tým.

Ivuš - čo nové zlatúšik? Práca nová nič? 😕 Ty neprídeš na veľtrh do Wiesbadenu? Aj by sme ťa prenocovali...

embabuli
25. aug 2008

mmmk sef uz teraz skrotol ked som spomenula vypoved..ale aj tak, mi vzal vsetku motivaciu, som sa velmi snazila a teraz v tom nevidim ziadnu cenu...to bolo aj tak cele tak ze nejaka ambiciozna kolegynka mu nakecala hluposti a on bez toho aby sa ma nieco spytal si urobil svoj nazor 😖
ono ja dokazem zatnut zuby a vydrzat do konca roka, ale som uz taaak vycerpana, posledne roky som robila jak mrdka bez prestavky, teraz tie potraty...a to ze naozaj chceme babenko...nejako nevladzem, radsej si budem doma upratovat, rodinu konecne pozriem..asi to tak urobim..

mirusch ahoj 🙂
ten moj chlap tiez furt veri ze som naozaj tehu, ale ja nejako nedokazem uverit, uz po tolkych sklamaniach sa mi to nezda ani mozne...uvidim co zajtra povie testik 😕

mirusch
25. aug 2008

Embabuli - takže tak, ako vravím - zaslúžiš si lepšie zamestnanie a určite ho nájdeš. A teraz ti už možno na nejaký čas nebude treba, tak vydrž, kašli na šéfa, nech ti potom platí materskú a potom dáš výpoveď. A opakujem - choď na krv k lekárovi, to je najistejšie.

ivana98
autor
25. aug 2008

embambuli, to vyzera dobre 😉 len ten testik by uz mal ukazat silnejsie... snad to bude dobre 😉 a najma ked ta chytaju tehotenske chute a priznaky 😵

mirusch, u nas nic nove... 😒 do Wiesbadenu sa nechystam, najblizsie az na Buchmesse do FF, ale ta je az v oktobri... polepsim sa a konecne napisem mailik, oki? ako ste sa mali na dovolenke? 😉 nieco nove?

schnucki
25. aug 2008

ahoj holky,
embabuli, ja si taky myslim ze jsi v tom, vse tomu nasvedcuje 😀 a z tou praci, asi by sem s tim sekla, takhle se k to be nemuze chovat.

Ahoj mirusch, vitej zpatky 😀 na vikend zatim nic nemame, takze to proberu s pritelem a pisnu. Jinak ten zanet uz je pryc, 2x mi to cistila no a ve stredu jdu na vyndani. A nejvetsi sranda je, ze mi vemou vsechny 3 moudraky co mam 😢

mmmk
25. aug 2008

No, Embabuli, kdyz je ta situace takova, tak bych se na to taky vykaslala! To prece nemas za potrebi!

Ahoj Mirusch, ja uz skoro pocitam dny, kdy to vypukne. Ale to je pozitivni - aspon se mam na co tesit 🙂

mirusch
25. aug 2008

Ivuš, veď to je skôr ako Wiesbaden 😀 , daj vedieť, prišla by som ťa kuknúť!!
Mmmk 😀
Schnucki, teraz sme na rade my ku vám... 😉

ivana98
autor
25. aug 2008

Mirusch, aha 😅 no regulerna Buchmesse, 15-19.10, kukni. ak este budem v tejto praci, tam som kazdy den ako vystavovatel...

Schnucki, ved to je dobre, aspon budes mat konecne a navzdy pokoj od tych blbych mudrakov.. ja by som sa tesila 😅

schnucki
25. aug 2008

mirusch - bude nam cest vas uvitat u nas 😉

ivus - ja se na jednu stranu tesim, budu mit klid jak rikas, ale kdyz si predstavim jak to bolelo kdyz prisel k sobe ten jeden, a ted to budou tri 🤐 bojim bojim, ale budu mit konecne klid 🙂

embabuli
26. aug 2008

tak testik ma sklamal 😢
sice nabehla tehotenska ciarka hned ale potom zacali silniet kontrolne a nakoniec po limite tu tehotensku ani nevidno..

pockam co doktor, mozno mam len nejake poblaznene hormony ☹

ivana98
autor
26. aug 2008

em ☹ tehotna asi predsa len si, ale vyzera to, ze ti hcg skor klesa ako stupa a to je blbe.... mala by si zbehnut k doktorovi. mas uz termin alebo tam mozes ist len tak?

embabuli
26. aug 2008

praveze s gynekologmi je to tu blbe, som zobrala najblizsi termin a to je 8meho sept...
a pokial nemam ziadne bolesti alebo krvacanie tak ma asi aj tak nevezmu nikde,
kamaratka bola v tretom mesiaci a krvacala tak volala lekarke a nechali ju krvacat par dni nez mohla prist..som kukala jak puk ako je toto mozne 😕
asi to tak bude ze to je neprosperujuce tehotenstvo, inak si tie prsia a nevolnosti a vyssiu teplotu neviem vysvetlit..
tak celkom depka no 😢

ivana98
autor
26. aug 2008

uplne ta chapem, je to priserne!!!
neviem ci ta to teraz potesi, ale je vysoka pravdepodobnost, ze nevyvijajuce tehu odide samo v podobe krvacania... 😕

a keby si aspon skusila zavolat na nejaku kliniku alebo pohotovost? ked uz ta nevezmu, aspon nech ti povedia, co mas robit...

schnucki
26. aug 2008

embabuli, to je skoda ze se to takhle mota, ale to s tema doktorama me teda zarazi, by ti meli pomoct a ne te nechat jen tak. To je dost. ..... Ale myslim ze ivca ma pravdu, zkusit alespon zavolat, aby ti rekli co a jak. A kdyby si zavolala tve doktorce a rekla co a jak, jestli by ti alespon nevzali krev jestli jo a nebo ne, to prece netrva tak dlouho.

mirusch
26. aug 2008

Uf, Embabuli, zabudla som, v ktorej si krajine, mari sa mi, ze Finsko... 😕 Keby si bola v Anglicku, tak to pochopim, tam je zdravotnictvo nanic, aj umriet ta nechaju. V DE su tiez terminy, ale napr. u gynekologa ma vzdy bez vynimky zobrali okamzite, ked bolo treba nieco riesit. Ja by som na tvojom mieste zavolala na pohotovost, ako pise Ivus, ale nie som si ista, ci toto je pripad pre pohotovost...Alebo by som proste isla ku gynekologovi a neodisla odtial, kym by mi nezobrali krv!!! Ja som uz dokonca raz pouzila svoje herecke schopnosti a trochu prehnala a zrazu som mala termin na CT za 2 dni namiesto 2 mesiacov 😅 . Skus to.
Je mozne, ze si tehu, len ti hcg stupa pomalsie, su pripady, ze caka baba dvojicky, hcg 700 a test neukaze. Alebo si tehu bola a drobec odisiel...cize ine ako urychlene k lekarovi ti my asi neporadime. V kazdom pripade chladnu hlavu, na depku mas cas, ked budes vediet na com si. A mozno ti ju ani nebude treba a zbytocne sa teraz vydepkujes. Ak si tehu, tak si tym nepomozes. Oki?

simone
26. aug 2008

TAk to potom i Anglie je na tom lip a tojsem myslela,ze zdrav.je tu ne jhorsi.Tady kdyz si myslis,ze jsi tehu,zajdes k dok.das moc,oni to poslou na rozbor a do tri dnu vis,jestli jsi nebo ne a pak te uz objednaji k MW. A pokud krvacis,jdes na pohotovost a tam te prepostlou na gynekologii,vysetri a udelaji ultrazvuk hned-no hned,ja cekala asi tri hodky,ale domu me pustili az po vsech vysetrenich.

Ja spinila vcera,dnes nic a mensturace ma prijit zitra nebo ve ctvrtek,tak jsem zvedava.Ale cekam,ze prijde.

embabuli
26. aug 2008

tak som zobrala vase rady, hlavne tvoju mirush a trosku som to zdramatizovala 😉
idem lekarovi za hodinu, sice vseobecnemu ale ten ma moze okamzite poslat gynekologovi..
aspon budem vediet co a ako, mozno mi uz konecne spravia aspon hormonalny profil alebo nieco, mozno sa da pomoct, nech uz ziadne babo nestratim 😔

a tebe simone drzim palce, mozno to vyjde 😉

schnucki
26. aug 2008

spravne embabuli, nedat se odbit 😀 pak pisni jak to dopadlo

embabuli
26. aug 2008

tak doktorka konecne sympaticka, vravela ze podla toho co vravim tak to asi bude nevyvijajuce sa tehu,
tak pozajtra idem gynekologovi nech to skukne..no a snad uz aj budu tentokrat nejake vysetrenia robit,
lebo to vyzera ze otehotniet ani nemam problem ako si babo udrzat 😢

a ked sa tak zamyslim ako mi je teraz a ako bolo pred tyzdnom,
sice ma prsia bolia a su zvacsene, ale nevolnosti mam mensie, uz mi tak srdce nebucha ani horucavy neoblievaju..
zatial sa sice teploty drzia ale asi nie nadlho..

no skusim nemysliet na to
ako bude tak bude.. 😒

mirusch
26. aug 2008

Embabuli, hm...ale aspoň si sa dostala k lekárovi, niekedy trošku drámy nezaškodí 😉 Nuž, to by chcelo sa hneď opýtať, ak teda nič, či ťa nemôžu rovno poslať na vyšetrenie, či si netvoríš protilátky voči embryu. To sa robí len do pár týždňov po potrate - zaniknutom tehu. Spýtaj sa. Nech s tebou niečo robí gynekológ alebo sa nahlás do Centra asistovanej reprodukcie, tam vedia, čo treba zisťovať - genetiku, zrážanlivosť krvi, protilátky a podobné veci, či nemáš niečo v maternici, infekčnú tekutinu vo vajcovodoch, mnoho toho môže byť. Ale nemusí byť len u teba chyba, ak má tvoj drahý napr. genetickú chybu, tak sa drobec neudrží, treba to zistiť. A myslím, že si to ty písala o tej svokre...na to máš dve uši-jedným dnu, druhým von. Nakoniec v jej synátorovi môže byť chyba, to by som chcela vidieť, ako by jej sklaplo.
Držím palce, informuj, čo ste zistili.

mmmk
26. aug 2008

Ahojte 😉

Embabuli, vidim, ze se ti konecne podarilo sehnat brzky termin u doktorky. Tak snad to bude ok. Se zamlklym tehotenstvim mam zkusenost ze zacatku roku. Ale carka slabla, slabla a v den, kdy zmizela, jsem dostala silene silne krvaceni 🙄 Ale aspon jsem nemusela na kyretaz, coz musi byt fakt hnus ☹

Miri, tak me napadlo - nemas nekde nejake fotky tvych vytvoru? Ja prave valcim s filcovanim na morko - na sucho uz jsem to zvladla 🙂 Nezkouselas to?

mirusch
26. aug 2008

Mmmk, to nepoznám... 😕 Mám dosť teraz so servítkovou a chystám sa zase maľovať, ale neviem kedy... 😅 Neposielala som ti moju stránku? Pošlem do IP.

mmmk
26. aug 2008

Miri, tak si to vygoogluj jako Märchewolletechnik oder so was 😀 To uz chytlo hodne lidi (jako filcovani, ne googlovani) 😀

schnucki
27. aug 2008

ahojik,
embabuli, alespon mas konecne ten termin a budou snad neco delat, dej vedet co zjisti a jak to s tebou vypada.

koukam holky ze tvorite 🙂 a co je to vubec to filcovani?

mirusch, nejlepe zacit hned 😉

mmmk
27. aug 2008

Schnucki, vyhledej si to taky googlem, ja to tady nechci zaplacavat tlachanim off topic 🙂

mirusch
27. aug 2008

Ok, kuknem na to, dnes som trpitelka, rano migrena a od vcera vecera ma bolia 2 zuby, skusim to zvalit na Schnucki 😀 , ktora s tym zacala. Tak idem zajtra k zubarke, kurnik, nejaky zapal tam mam, tak sa pripravujem, ze mi bude vrtat korene. Myslite na mna.