Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
3. apr 2009

ahojik holky,

mirusch zatim jsme se dohodli, ze budu dva dny v tydnu pomahat, holt nebudu mit o vikendu volno, ale budu drtit, nevim jestli cely semestr, ke konci asi ne, protoze budu mit zkousky a to potrebuju klid doma, ale uvidime ....

zuzi davej na sebe pozor, ... takze priste zadne kaficko a neprejist se 😉 .... myslim na tebe at ti je lip a neni ti tak casto zle 🙂 ..... jinak ja jdu dneska k zubarovi, 😢 bojim bojim ... jinak se mam dobre, v pondeli jedeme do centra, co budeme delat dal, jak mam ted dost prace, nejak to uteklo, ani jsem na to tak nemyslela, tak vam v pondeli navecer pisnu co jsme se dozvedeli

zuzi stastnou cestu, uzij si to a nekdy se zas ozvi, ju

violloncielka, jojo, budu je vyzvedavat a trosku je zabavovat nez pujdou spat 😀

mirusch
3. apr 2009

Schnucki a coho bojis, ved dnes ti nebudu nic robit 😝 Ja som zistila, ze uz sa k zubarovi vlastne nebojim. Ved boliet to neboli s injekciou...iba lezie na nervy a do penazi 🙄
A nieze zabudnete ist do toho centra 😕 Pekne chodte a cakam spravicky!!! A samozrejme - zoznam veci, co chces prediskutovat, nezabudni spomenut tie spinenia.

schnucki
3. apr 2009

ahoj holky,

tak se musim pochlubit, byla jsem u zubare pochvalena jak hezky moje zuby vypadaji 😀 a zadny kaz v dohledu, no jeden zub si poznamenala ze ho musi pozorovat, to by bylo aby u me neco nenasli 😝 ale kazdopadne dneska byla spokojena, dalsi prohlidka v listopadu a pristi rok rentgen, aby se vydelo jestli se nekde netvori kaz ....

jinak dneska si dame pizzu a chystame vecer u televize, byli jsme skoro cely den venku 😀 miluju teplo 😎

co vy, jak jste se dneska meli??

mirusch
3. apr 2009

Schnucki, no vidis, ako sa pekne staras o zuby 😀 A to chodis kazdy polrok? My chodime iba raz do roka, teda pokial nie su problemy. Posledny rok som bola viackrat ako mi bolo prijemne 🙄

No, ja som dnes cucala doma, vela roboty. Ale uz mame zmontovane skrinky, s hrozou som zistila, ze ten regal na CD je svetla siva a ten druhy-stary je tmava siva 😠 😠 A moj uzasny manzel si to nevsimol 😨 Proste chlap-ignorant, mohli sme to ist vymenit. Utesujem sa, ze mame v takom istom odtieni aj stojan pod telkou a aj telku, takze teoreticky sa da...
No a skrinka na topanky super, svetle drevo, konecne ma v chodbe nestrasia topanky. Dostala som chut dokupit aj skrinku na sadnutie si a aj vesiaky...ak najdem nieco, co sa hodi ku skrinke. No ale casom...

Este mam podotahovat par drobnosti a navecerat sa, este som nestihla. Uvedomili sme si, ze treba s autom na rocnu kontrolu (hm, to je ako k zubarovi 😀 ), to zase bude penazi 😔 Kde to ma clovek tolko brat... Ale zase bojujem s manzelom a zase mam isto pravdu, neviem ci ho nechat, nech si spravi po svojom a potom sa rozculovat, ze sme stratili narok na pomoc v havarii alebo si presadit svoje a donutit ho urobit termin teraz .... Hm. Aj by som chcela, nech sa pouci, ale neviem, ci to stoji za to. 🙄

schnucki
3. apr 2009

jojo, kazdy pulrok kontrola a profilaxe, to celkovy cisteni ..... nic proti tomu nejak nemam, sice chodim nerada k zubarovi, ale ja to potrebuju .... a pomalu se zacinam prestavat zubaru bat, ono je to tu prece jen jiny nez v cechach 😅

proste chlap, to mas pravdu, ale pokud mate ty jiny skrinky svetly tak to urco nevypada tak spatne 🙂

on by se asi potreboval pekne spalit a poucit, ale nevim jestli je to dobry s autem, ja myslim ze bys ho mohla nechat s jinou veci se vytrestat a s autem si to vydupat, ono prece jen nahoda je blbec, on to neudela ted a pristi rok treba nekdo do vas naboura nebo tak, vis jak to myslim .... ale chapu ze ho chces nechat at se pouci, ale asi by to chtelo v jiny veci 😉

mirusch
3. apr 2009

No to jo, skusim byt trpezliva a presadit svoje. On stale tvrdi, ze musi pockat kym sa mu auto ozve, ze treba inspekciu. Ze teraz len da vymenit pneumatiky. Ale presne to mam pred ocami - da vymenit pneumatiky a o 2 dni sa mu auto ozve, ze inspekcia. Bude chciet termin na inspekciu, ale dostane az v maji a to sme v USA. A tak az v juni a rocna zaruka je v prd... Uz sa mohol naucit, ze ja viem veci vycitit. Uz tolkokrat boli moje pocity spravne, naposledy s tym susicom pred tyzdnom 😝

Nejaka som vyflusana. Este musim umyt riady a kupelnu az zajtra, som unavena. Vraj ma cez vikend prsat, no som zvedava.

Prajem dobru noc, ak sem este niekto kukne. 😉

lluciferek
4. apr 2009

no tak nám včera celý den pršelo,ale jelikož jsem celý den dělala,tak mi nevadilo.Horší je,když svítí slunce a já jsem zavřená v práci 🙄
jinak se musím přiznat,ale já tady k zubaři nechodím,protože bych se nedoplatila! za JP se platí 50 eur a docela i něco vyřešíte,ale zubaři jsou vydřiduši! otevřete dveře šup a máte na účtě 40 eur ,posadít se a on se vám koukne na zoubky šup a přibydy dalších 20eur no a pak jsou pálky za plomby,trhání a nedejbože čištění kanálku. Já si takhle sedla a pan zubař mi řekl,že mi bude čistit kanálek a trhat 2 zuby a tak jsem se první zeptala kolik to bude stát a když mi řekl,že to záleží kolikrát mi bude měnit vložku v tom zubu,než bude trhat nervy,ale že zhruba 1080eur,tak jste mně měli vidět,jak rychle jsem byla odtamtud pryč 😀 😅 Doma mi totiž už ten kanálek čistili dali tam tu vložku a zadělali to,ale mi to po týdnu vypadlo a bolelo to. A ty dva zuby na trháni jsou spodní 8 Já mám strašné zuby 😔 Navíc je mám nehorázně křivé 😔 Jsem byla malá a nechtěla jsem nosit rovnátka,protože jsem v nich šišlala a byla jsem pro smích 😔 Teťkom bych se za to pořádně vyfackovala! 😠

schnucki
4. apr 2009

ahoj holky,

mirusch tak co, jak to vypada s tim vasim terminem??

luciferek ty mi silne pripominas me samotnou 😀 zuby hrozny, dole krivi ... ale ja rovnatka nosila, dokonce jsem chtela i ty naporad, co se nosej tak rok, dva, ale pan doktor mi je tenkrat nechtel dat 😝 ani nevim proc ..... jinak to je docela palka, ja jediny co jsem za zubare platila, byl 10 euro poplatek (ten se jen pri kontrole neplati) a pak 50 euro za to cisteni (profilace) .... a to mi toho pred pul rokem delali dost, trhali 3 zuby a o kazech ani nemluvim, ale za to jsem neplatila nic .... i kdyz je pravda, ze kdyz potrebujes korunku, uz to pekne do penez leze .....

jinak ja jsem stale v uklizeni .... dodelavam koupelnu, pak budeme grilovat ... vylejza slunicko, bylo zatazeno ale kraasne telo 😀

lluciferek
4. apr 2009

schnucki: a kde ty to žiješ?
no jinak úklid mně čeká taky. za 14 dní slaví přítel narozeniny a přijedou jeho rodiče 🙄 Tak to bude!!!

schnucki
4. apr 2009

luciferek ja ziju v nemecku, kousek do mirusch 😀
jee, tak to budete mit hezkou oslavu, hezke pocasi .... nemate se s rodici moc v lasce nebo to bylo mysleno kvuli uklidu??

mirusch
4. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

mirusch
5. apr 2009

A kde ste sa stratili 😕 ?

schnucki
5. apr 2009

ahoooooo, tady jsem 😀
u nas spal v patek a vcera syn od pritelovi segry, vcera k nam prijel na kole, chtel s nama grilovat a domu nesel s mamou, ale zustal u nas, a stale u nas je .... byli jsme na hristi, projit se, hrali jsme karty, tak mam az ted chvilku casek 😀

nene mirusch, ja myslela to auto, jestli uz se rozhoupal .... to me tesi ze jste si vcera radne pokecali, je to dobre 😉

mirusch
5. apr 2009

Aha, tak auto. No, zajtra vola ohladom terminu, tak som zvedava, ci urobi aj na servis, ci len na pneumatiky. Este budem trochu na neho posobit... 😀 😝

schnucki
5. apr 2009

jojo, ja myslela to auto, o schlaflabor jsi uz pisala, to si pamatuju ze jde az pozdeji 😀

jinak my jdeme v 6h k rodicum na veceri, dneska furt nekde litam .... co se tyce toho zitrejsiho terminu v CAR, tak vam pisnu asi az v utery dopo, mame termin v pul 4, pritel jede pak rovnou do prace a hodi me k rodince, takze nevim jestli se dostanu vecer na net .... ale v utery urco pisnu co a jak 😀

lluciferek
6. apr 2009

nene s tchánovcema docela vycházím,ale ona je strašná pedantka na úklid 😠 ani smítko prachu u nich v bytě nenajdeš! Navíc máme rádii svoje pohodlí a to ti rodiče naruší. No nějak to přežiju 😔

schnucki
6. apr 2009

ahoj holky, dneska vubec nestiham, tak jen kratce 😝

luciferek, nas tata vzdycky rika, ze je to nas bytecek a i kdyby jsme tam meli hromadu smeti, tak je to nase smeti, a komu se to nelibi, nemusi chodit 😀 a tim se taky drzim 😀 ..... urco to prezijes a az odjedou, oddychnes si a bude vse zas v poho a klidku 😉 myslim na tebe

a jak se maj ostatni? mirusch co dneska vyvadis? .... zuzi jak bylo doma?? .... uz se nam blondy vratila, nebo tam bude cely tenhle tyden? nejak v tom mam zmatky ....

no nic, letim varit a zehlit, musime driv vyjet a ja nic nestiham .... zitra pisnu co a jak v CAR 😀

simonecka91
6. apr 2009

ahojte holky tak se po dlouhe dobe zase ozyvam ale nézapomnela jsem na vas🙂 ja jsem se uspesne uz prestehovala do noveho bytu spolubydlici jsou ok vubec je nevidam 🙂 mela bych se ucit na zkousky a misto toho tady sedim a hledam neco o tom zda se da otehotnet behem menstruace nejak jsme nakously toto tema s kamoskama a nemuzem se dohodnout 🙂

schnucki jak ti jde skola no u me katastrofa asi zacnu dodelavat skolu v ostrave at mam aspon jeden master jisty 🙂

mirusch
6. apr 2009

Ahojte, konecne ste tu, no ved preto, uz som chcela ist do strajku 😝

Simonecka, no ze sa aj ukazes. Toto mi musis teraz vysvetlit - teda ste sa s priatelom rozisli? Ked si sa prestahovala....a s kym skusas otehotniet? 😕 Uz sme to tu raz rozoberali, da sa otehotniet aj pocas MS, pokial mas nahodou ovulaciu pocas nej. Nestava sa to casto, ale stava sa. Proste otehotnies vtedy, ked je ovulacia. Ci je to na zaciatku, v strede, na konci cyklu alebo pocas MS. Keby si si merala bazalnu teplotu, prisla by si na to, kedy ovulaciu mas a vedela by si, kedy mozes otehotniet.

Luciferek, to je fakt taka cistotna? A to nema nic ine na praci iba upratovat kazdy den? No, ja som tiez cistotna, ale rozhodne mam v dome prachu dost 😀 Upratujem tak raz do tyzdna maximalne. Moja mama tiez tvrdi, ze upratovanie niekedy pocka. Ze sa niekedy vyskytnu ovela dolezitejsie veci. To jo, ze navsteva pohodlie narusi, ale coze. Prezit sa to da 😉 A rodina je rodina, ta je dolezita.

Schnucki, no som hrozne zvedava na ten vas pohovor dneska. Zajtra musis uplne podrobne informovat!!!

Ja som dnes stihla postu, kupit nove deky na gauc, mali sme modre, teraz oranzove, nech to trosku rozjasni izbu, ked uz mame ten cierny nabytok 🙄 . A aj fitnesko. Teraz mam na plane par drobnosti, par telefonatov - terminy a tak a zehlit.

simonecka91
6. apr 2009

no ja na vas nezapomnela, hehe neplanuju otehotnet jen jsme narazily s holkama na to tema no🙂 jj s pritelem jsme se nakonec definitivne rozesli nemelo to cenu a me to uz nebavilo takze od ledna spolu nejsme. do dubna jsme museli jeste zit spolu kvuli tomu ze jsem si hledala podnajem atd. tak ale uz jsem konecne prestehovana, spolubydlici jsou v pohode nemam si ted na co stezovat🙂 Zhubla jsem 10 kg ani fitko nepotrebuju...

jinak bazalnu teplotu si jeste merit ty jo v kolik hodin kvuli tomu musim vstavat 🙂 me pred 11 nikdo nedostane z postele 🙂

nene mimi neplanuju ono mam jine plany ale zase az tak se planovat do detailu neda tez co??🙂

jinak je super ze se vam tu vse dobre dari to me tesi!!!!

mirusch
6. apr 2009

Simonecka, to ma mrzi, ze ste sa rozisli, ale je fakt, ze mozes este najst nejakeho uzasneho chlapa, ktory si ta bude vazit. Dokedy planujes v DE ostat? Kym si nespravis skolu alebo aj dlhsie?
To nevadi, ze si budes merat BT o 11-tej, dolezite je, ze pred vstanim z postele 😀 A v tu istu hodinu. Uf, a to potom kedy chodis do skoly?
Prajem ti, nech ti vsetko super ide, najdes niekoho skveleho a ani nebudes vediet a sups...bude mimi 😉 Keby to bolo take jednoduche, co? Ale aj tak ti to prajem.
Uf, 10 kg. No, to by mne bolo vela, zase by som bola vychudnuta. Ale par kg by nebolo od veci. Ja do fitka chodim kvoli chrbtici.

Schnucki, tak mame termin na auto, aj na inspekciu. Ani uz nebrblal 😀 Ale nechcem vidiet tu fakturu zase 😠
Tento mesiac to bude trochu brutal so vsetkym ...

kleopatris
6. apr 2009

ahojky 🙂 par dni tu nie som a vy toho vzdy popisete ☹ ja nebudem asi uz nikdy v obraze 😖

mirusch
6. apr 2009

Jeeej, Kleo 😀 Nuz, musis kukat kazdy den 😉 Napis nam konecne ako bolo na dovolenke predsa, sme zvedave!!!

kleopatris
6. apr 2009

na dovolenke bolo uplne super, aj som tu mala chvilu album, ale bola som "donutena" ho zmazat 😠 ....
mali sme krasne pocasie, slniecko, teplucko, nadherna plaz.. no vsetko ako vo sne...by som isla aj hned znova
som sa neozvala lebo som bola potom este v SR, u gynekologa...takze mam zapal krcka maternice 😠 a asi dost silny, tak mi doktor zobral znova ster a tentoraz aj HPV a po 2 tyzdnoch vysledky a potom antibiotika asi....aaach jo, zase musime odkladat snazilkovanie....potom som bola u normalnej lekarky, dala zobrat krv na vsetko mozne aj toxoplazmozu...zistili sme, ze mam tetanus prejdeny, tak mna aj hned zaockovala...a potom som doma u nasich relaxovala na slniecku v zahrade a nechcelo sa mi ani k pocitacu...ale teraz som zasa v praci, takze uz vas budem uplne v pohode stihat 😀 a este budem zato aj platena 😀

mirusch
6. apr 2009

Kleo, skoda ze som nevidela tie fotky...A kde ste to presne boli? Mne to uslo, lebo som bola vtedy v SR 😅
To ty si spominala, ze si mala blbe vysledky, vsak? Tak dufajme, ze to je naozaj len zapal a ze ti to preliecia antibiotikami. Drzim ti palce, nech to rychlo prejde. A aj manzel sa bude musiet liecit? Nevies? Lebo zvyknu liecit oboch, aby sa to pripadne zase neprenieslo z neho na teba. Neboj nic, chvilu sa preliecis a potom mozete zase snazit. Stale je lepsie, nech mas vsetko ok a babatko pride do zdraveho tela 😉
Tak teda sa tesim, ze tu budes castejsie 😀 Teraz je v CR Blondynka, niekedy tento tyzden ma byt naspat.
Zuzka sa kuriruje z tehu nevolnosti, ktore dorazili trochu neskor 😕
Schnucki pracuje obcasne v byvalej au-pair rodinke a prave teraz maju pohovor v CAR, som strasne zvedava, co im povedia.
No a tak, nic velmi nove...ak som zabudla, tak sorry 😅 Par novych babeniek, dufam, ze este pridu.

kleopatris
6. apr 2009

no mozno tie fotky este vycapim a dam tam nejake miminko na zaciatok aby to hned nebolo vidno, ze to nie je o detoch 😅
inak boli sme na Mauritiuse, na 13 dni cisteho casu, sme leteli dokopy aj s prestavkou v Dubaji asi 17 hodin, sme boli totalne mrtvi, je tam fakt krasne a stoji to za tie peniaze, len ten let je uzasne narocny 😒
no mala som to ja tie zle vysledky, ale sak som sa s lekarom nepochopila, ja ze ten HPV mi vysiel zle, ale to bola len normalna cytologia a tam mi vysiel zapal...no tak som zvedava, co teraz z toho vylezie...a manzela som tiez pripravila, ze mozno sa bude musiet liecit do mnou a nejako sa nebranil, ze ked treba tak treba 🙂 tiez si vravim, ze najprv musim byt ja zdrava a az potom sa mozme pustit do baba 🙂 nech mu je u mna dobre...
musim to vsetko docitat este mam 20 stran 😝 a potom budem vseeeetko vediet 🙂 a tebe ako bolo doma?

mirusch
6. apr 2009

Kleo, presne tak, trpezlivost ruze a babatka prinasa 😀 😵 Kukla som aj v druhej teme, co si popisala, tak uz viem, ako si nebola spokojna s jednym Dr. 😉 Tak ti hadam pomozu rychlo. A neopytas sa v lekarni na nejaky cajicek na taketo tazkosti? Isto maju. Mozno zatial pomoze, kym ti daju antibiotika.
Ok, pekne citaj. Docitas sa, ako som sa mala v SR 😀 Zaneprazdneno.

meleri
6. apr 2009

nazdárek lidi,

tady už je takové vedro, že jsem byla venku radši jenom hodinku a půl. jinak včera jsme poprvé zašli na hory, tak jsme to přežili ve zdraví...malému se to líbilo, pak byla přebalovačka v jehličí, ale dobrý... 😀

Zdravíčko kleopatris,

tý jo Mauritius, to musí být krása! nemáš nějaké fota?

Mirusch,

zdravím, co ta hlava, už je ti líp?

sakryš, zase jsem se přežrala čokoládou, a je mi blbě..já snad nikdy nezhubnu... 😢 😀

mirusch
6. apr 2009

Meleri, velmi sa tesim co pises, znie to ovela lepsie ako pred casom 😵 Vidim ze aj tebe slniecko prospelo, ako mne 😀 Super, ze ste boli na vylete, isto zopakujte, jasne ze sa malemu pacilo, trosku zmena, nie?
Nuz, od cokolady nezhubnes, to je fakt 😀 😝 Ani ja, tiez som prave jednu zladovala. Ale bola som vo fitnesku, takze sa to vyrovna 😅 Zhubnes ked prestanes kojit, uvidis.

mirusch
6. apr 2009

Jo a hlava....nuz raz tak, raz tak. Co uz s nou, na adopciu ju nemozem dat 😠 😀