Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mywiel
23. apr 2009

Prababka od Brna a ja som z Banskej Bystrice 🙂 Juuuj mala mi vypla pocitac, no idem ju ulozit spat lebo uz nevie co so sebou od radosti. Tak pa zajtra. 😉

blondynka400
23. apr 2009

schnucki, tak smrtka co nabourala do stromu jo? 😀

mywiel, ahojky, tak Švýcarsko tu ještě nemáme 😉

mywiel
23. apr 2009

Dik za privitanie. 😉 Poznate tento pocitac? Ja ho mam, sam vam vypocita kedy mate ovulku podla vasej teploty, ja som ho este nestihla pouzit, lebo mala prisla na prvy sup, tak mozno teraz pri druhom. 😉

http://www.nasemiminko.cz/minipocitace-ii

lubinka9
23. apr 2009

ahoj mywiel, vitame ta. Tak Svajciarsko? hmm, krasna krajina, chystam sa tam v lete na trek.
blondy, nieje to nahodou striga, ci jezibaba co narazila do stromu? 😀

kleopatris
23. apr 2009

ahojky mywiel 😉
tento zatial nepozname, teda ja nie. tu pouzivaju skoro vsetky baby wunschkinder.net a fertilityfriends.com

lubinka9
23. apr 2009

prave mam za sebou 2 hodiny nemeckej konverzacie, zas to bolo o nieco lepsie 😎 az na tie hrozne cleny.. 😠 baby jak ste si ich zapamatali? der, die, das,..no des 😖

blondynka400
23. apr 2009

lubinka, je to čarodejnice 😀

kleo, ahoj

mywiel, já neznám. Ale jesti chce měřit BT, použij linky od Lubinky, myslím, že jsou nejlepší. 😉

lubinka, jak často máš tu nemčinu? No já ti nepomůžu, já neměcky neumím ani slovo 😝 😀

mirusch
23. apr 2009

Zdravim, az teraz som domov dosla, od siedmej....som kaput 🙄

Vitaj Mywiel. Takze z BB, to som aj ja 😀 My sme v DE. A ktorym jazykom vo Svajciarsku? Viem, ze tam ich maju neurekom...
No, najistejsie je, merat si bazalnu teplotu a zapisovat grafiky na tie stranky, co pisala Kleopatris, tam to krasne a spolahlivo ukaze plodne dni. Neviem, ci verit tymto pristrojom a testom, ja mam napr. vysoky jeden hormon a ovulacny test mi ukazoval ako pozitivny stale 😠

Lubinka, nemcina je des, co sa tyka clenov. Ja ked viem clen, tak to viem aj vysklonovat, ale akonahle clen neviem, tak len typujem alebo koncovku prehltnem 😀 Greci si tu nerobia s tym vobec problemy. Vsetko je DIE, koncovka -e a basta.

Blondy, fakt, co to mas na tej fotke? 😨

Ako som dopadla dnes ja? tak zajtra vstavam zase o 5.30 😠 , idu ma natahovat ci co, neviem kolko terminov stihnem do dovolenky. a v juni nejaky mesacny program vo fitnesku vo Frankfurte s lekarom, ci co to ma byt. No ved uvidime.
Potom som bola v tom babkovom muzeu, tak jasne, ze ma beru, raz do tyzdna, najprv sa ale musim zorientovat a naucit sa vela veci, lebo budem na striedacku robit sprievodcu expoziciou a dozor pri kase. Cize v pondelok idem na ich posedenie pri caji - kde sa planuje a tak a potom v stredu, kde budem kukat ako to chodi. Paci sa mi, ze su tam vsetci dobrovolne-bez place- a teda tam nepanuje taka ta zavist, ale ochotne mi to tam ukazuju, vysvetluju, same babky, ta sefka (hadam mladsia odo mna) sa tesila, ze sa im team omladi.

mirusch
23. apr 2009

Aha, teraz som si precitala, blondy. Tak musis tvrdit, ze si to ty, inak ti to zmazu 😀 😝

lubinka9
23. apr 2009

tak, ja mam za sebou nakupnu horucku 😅 Musela som si proste ist urobit radost. Aj vy to tak mate?
Blondy, nemcinu mam 3x do tyzdna, pricom lektorku mam iba pre seba a venuje sa iba mne. Mala som moznost chodit do Volkschule na 7 tyzdnov/4x do tyzdna vzdy cele dopoludnie, to je ale pre mna o nicom, ked je v skupine 20ludi. Ked clovek neroztahuje lakte ani k slovu sa nedostane. Takto to mam sice 4plne hodiny do tyzdna ale kecame furt a tempo aj zlozenie hodiny si urcujem ja. A mam to 30krokov z baraku v papuciach 😀

mywiel
23. apr 2009

No boli sme sa prejst pri jazere bolo super teplo. My tu hovorime francuzsky. 😉 Blondynka ten pristroj co mam je lepsi, lebo sa meria pod jazykom a nemusis zapisovat ziadne grafy po dvoch mesiacoch merania pocas MS ti potom uz dopredu ukaze kedy mas ovulku a to aj pri nepravidelnej MS. 😉 No ja som ho este nestihla pouzit tak mozno teraz pri druhom babe v lete... 😉

simonecka91
23. apr 2009

ahojte holky 🙂 tak jsem si vas docetla vcera jsem s rymeckou padla do postele :( vlasy barvim furt neb jsem asi padla na hlavu a nikdy jsem nechtela byt blondynou a touzila jsem byt tmavouvlasa a modrouoka misto toho jsem blondata se zelenooka, takze vlasy barvim neustale na tmavo modre oci si koupim az budu dele v cesku🙂

ja zadneho nehledam to nemam ani za potrebi az bude nekdo chtit tak se objevi ja to neresim proste co ma byt to bude a konec 😎

jo s nemcinou jsem nikdy problem nemela vlastne musim rict ze jazyky se ucim bleskove 😅 to mam asi ale geneticky ci co 🙂

mywiel jak jsem byla u zenevskeho jezera tak tam mluvili francouzsky bydlis nekde tam???Jinak Klementinka je krasne jmeno ja bych jednou chtela Cecylia 🙂

luninka a ty jsi v nemecku pracovne nebo tez kvuli pritele???🙂

mywiel
23. apr 2009

Simonecka dik no to je po prababke... 🙂 Byvam v Neuchâtel pri jazere je to 2 hodiny od Zenevy.

kleopatris
23. apr 2009

jeee mywiel ja som to blbo pochopila, alebo mi v praci nejak blbo otvorilo ten link 😲 ja som myslela, ze tam je graf a nie pristroj 😅 no ale teraz uz chapem 😀

mirusch
23. apr 2009

Ahojte, no ja som dnes mrtva, pekne sa najem a padam do postele. 😅 Zajtra zase vstavam v nekrestansku hodinu.
Mywiel, aha, francuzstina, pekna rec, ale dost tazka. Nuz, vyskusaj pristroj a uvidis. Myslim si, ze to bude tiez teplomer a zaroven si to urobi ten "graf", takze nemusis nic zapisovat. Ja som skusala pod jazykom merat, ale vzdy mi ukazovalo inu teplotu, tak som sa spolahla na meranie v posve. Drzim palce v snazeni 😉

Simonecka a ty hladas dalej? Chlapa? 😕 Vsak mas, nie? No a skore uzdravenie samozrejme!

Lubinka, to mas fajn tu nemcinu. A neplatis vela? My sme nemali velky kurz, vzdy bolo tak max. 10 ludi a ucitelka sa fakt snazila, aby sa kazdy dostal k slovu. Hlavne ten prvy zaciatocny kurz.

Ok babenky, padam mrtva. Zajtra asi az poobede. lebo ortoped a potom ucim. Pa.

blondynka400
23. apr 2009

mirusch, já jsem neřekla že to nejsem já, pouze že je to čarodejnice 😉 😀

mywiel, no nevím tomu bych tedy osobně moc nevěřila. Pod jazykem ta teplota není moc přesná.....

Jinak holky u mě nic nového, tak doufám, že to tak zůstane 😵

simonecka91
23. apr 2009

neeee nehledam dyt rikam jak bude ten pravy chtit prijde sam a mozna uz prisel 🙂 me je to jedno ja si poradim v zivote i sama uz jsem velka holka 🙂

blondynka400
23. apr 2009

simonecka, jak jsi dlouho se současným přítelem? 😕

mywiel
23. apr 2009

Holky nestiham sorry idem sa venovat malej a manzelikovi. 🙂 😉 prijemny vecer vsetkym. 😵

lubinka9
23. apr 2009

simonecka, som tu s mojim snubencom na 2 roky, i ked uz teraz mam pocit, ze odchadzat sa mi bude tazko ☹

mirusch, platim 20€ za 60min. Mam z VW k dispozicii budget a je na mne ako ho pouzijem.

blondy, drzim palceeeeeeee 😵 Kedy budes robit dalsi testik?

Inak dnes mi niekto "vojel" auto na parkovisku pred supermarketom. No skrabanec az na zakladnu farbu. Taka som nas.... 😠 🤐

blondynka400
23. apr 2009

lubinka, no lidi jsou v tomhle občas hrozný. Taky bych pak vždycky nejradši zabíjela 😠
No nevím, možná zítra..... 😔

kleopatris
23. apr 2009

no aj mne tak, ked manzel bol s mojim autkom do neho urobili velku jamku 😠 ale to uz je bohuzial tak, ked clovek niekde parkuje 😒

lubinka to mas super, ze vam VW tolko dava, hlavne teraz v krize 😉 fakt super prilezitost pre vas oboch 🙂

blondynka400
23. apr 2009

kleo, no je otázka jak dlouho to automobilky ustojí 😀
Já mám špatnou zrpávu, začala jsem špinit 😢

mirusch
24. apr 2009

Ahojte, ja som hotova a o 5 minut frcim z domu.....zacinam byt akcna 😀

Blondy, ziadne spinenie 😠 Kurnik sopa. Stale dufajme, ze len spinenie, to nemusi byt problem. A keby nieco, tak si pekne buduci tyzden u Dr. vyziadaj imunologicke testy, pretoze to uz nie je mozne 🙄 Pytala si sa vlastne minule na to???

Lubinka, to je fakt na nervy s tym autom....

No, musim bezat. Pa.

blondynka400
24. apr 2009

Ahoj holky, dobré ráno,

tedy pro mne moc ne... Včera než jsme šla sptá, tak mi to nedalo a udělala jsme si ještě test, asi během půl minutky byl krásně pozitivní. Tak jsme měla radsot že čárka tak krásně zesílila a všechno bude v pořádku a že nějaké špinění přeci nemusí nic znamenat. Ale to jsem se spletla, v podstatě scénář jako minule, v noci mě zbudily křece, tak jsme šla do koupelny a začala jsme pořádně krvácet, teď mám něco jak silnější MS. Ráno jsem si ještě zajela koupit test a před chvíli si ho udělala, čárka tam sice je, ale už skoro neviditelná, takže je to jasné...
Já už nevím co dělám špatně, tohle je fakt hrozný.... Kdyby to bylo ještě před termínem MS, brala bych to jako normální ale tohle.... Asi se objednám do CARU, přece jenom tam o těhle věcech vědí víc

lubinka9
24. apr 2009

ahojte vospolok,
blondy, kleo, no snad vydrzi, ved je to jeden z najhlavnejsich strategickych podnikov v krajine a ked tak tie prichadzaju na rad posledne.. Nechcem aby nas poslali domov, Nemecko sa nam paci ☹

co uz s tym autom, len ma stve, ze len nedavno sme ho odkupili z firmy. Vzdy parkujem s dostatocnym odstupom, co sa ale neda povedat o domacich, tak ich nestve, ze cudzim obuchavaju dvere. aaale.. 🤐

kleo, ono to nieje vela, by si kukala kolko dostavaju nemci, ktori sa presuvaju na SK 😠
blondy, nic take ako spinenie, jak pise mirusch!
mirusch, si nejak na roztrhanie 😎

a kde mame Zuzku tehulku?

a inak co plany na vikend kocky? vraj ma byt krasne, teda aspon u nas na severe 😎 Juuj mozno aj grilovacka vyjde 😝

lubinka9
24. apr 2009

ach blondy, to ma mrzi.. ☹

blondynka400
24. apr 2009

lubinka, myslím že nějakou dobu ještě vydrží 😉
K těm autům, kdyby jsi to viděla tady, tak nějaké odstupy neřešíš 😀 . Tady potkat auto bez škrábance je skoro osmý div světa.... Se občas docela divim, že jsem svoje autíčko zatím ochránila 😀
Jinak špinění bylo u mně špatné, viz příspěvek výše.... 😝 ☹

zuzka11
24. apr 2009

Ahojky, jsem tu na chvíli, učící pauza -

Blondy - to snad ne, nedá mi to než nadávat! Já fakt myslela že teď je to super našlápnuté......... 😖 DOPRČIC!!! A to bych kldině napsala něco horšího.......

Lubi - ahoooj, učím se na zkoušku, tak chodím záměrně míň, jinak bych tu s vámi tvrdla dloooouho 😉 Ale až bude po, tak mě tu zase budete mít!

Koukala jsem že máš super příspěvek na jazyky, fajn, že to vužíváš!

Miri zase pracant, jako vždycky 😀 Hlavně opatrně,ať tě nerozbolí hlava, kočko...... 😖

U mě nového nic, přijde mi, že nic neumím, nic nevím, typický předzkouškový stav....nic se mi nechce......o víkendu už konečně musím projít témata na referáty, nějak jsem to zatím dosouvala......

Jinak tu máme zimu, podle předpovědi má být až 23, ale kdeže...... 😠

kleopatris
24. apr 2009

dobre rano 🙂

blondy to je mi luto ☹

lubinka to sa cudujem, ze v nemecku zazivas taketo nieco, ze male odstupy a tak, lebo prave nemci si davaju na auta taky pozor...jak moj hovori najmilovanejsie dieta nemca je jeho auto 😀 ale najdu sa vsade nejaki blbci so starymi skrpalami autami 😒
a co robi manzel ak sa mozem spytat? asi nejaky inzinier, ze 🙂 VW je na tom, ale este najlepsie, jediny co maju plusy, takze neboj urvite vas neposlu domov 😀