Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
15. jan 2009

Neletím nikam, ale myslela jsem, že tu nikdo nebude......jinak ty výrazy jsou spíš moravčtina, ale holky - teda hlavně pitvira Mirka, taky nehrály úplně fér 😉

mirusch
15. jan 2009

Zuzi, ohovaras? 😀 Pocujem!
Tak sme dorazili nasu domacu klobasku...mnam. Aj ked som nebola dostatocne opatrna a skoro som umrela od bolesti, ked sa mi dostala pod zub. No teda, taku bolest zuba som uz davno nemala 😖 Vinim za to zubarku 😀

Oki, prave som zistila, ze bezi Sam doma II. Tak idem kukat, trosku pridem na ine myslienky. Tiez porozmyslam nad nejakymi slovickami a ak ma nieco napadne, zajtra napisem. Papa a dobru noc.

schnucki
15. jan 2009

😀

ok holky, ja jdu jeste trosku cist, takze se rozloucim

preju vam vsem krasnou dobrou noc a at se vam zda neco hezkeho

papa zitra

mozek se mi vari od premysleni

simonecka91
15. jan 2009

ahojte holky, ja teda jsem mimo tema ale ktera je tady z Hessen v Nemecku 🙂 dostala jsem tip od marketky ze pry tu nejake z Hessen jsou 🙂
jinak na na Kevina koukam taky 🙂

schnucki
15. jan 2009

ahoj simon, ja a mirusch jsme z hessenska, u frankfurtu
a od kud jsi ty?

schnucki
15. jan 2009

tak jeste jednu otazku, co je ohovaras? .... si pripadam jak z jiny planety 😀

simonecka91
15. jan 2009

ja jsem kousek od Bad Hersfeld nebo nejakych 80 km od Kassel kdyz uz to mam presne popsat. tak to jste obe taky daleko jaka skoda :( ja se tam z tech nemek picnu 😠

meleri
15. jan 2009

holky, cauec, ste se rozjely!

Ja uz pak nemela cas psat, malyse vzbudil ve dve a do sedmi jsme byli spolu, pak usnul ale uz se zase zacina probouzet, tak zas najizdim na nocni smenu, nejhorsi cas dne, az na to, kdy usiname spolu, to mam nejradsi.. 😵

Simonecko,

no francouzky taky nic moc. 😒 nafoukany babizny.

schnucki
15. jan 2009

mrkla jsem na mapku simon, ja bydlim v Brachttal, je to asi kolem tech 90km, ale treba se s mirusch zblaznime a pojedeme na vylet 😀

jak jsi se vubec dostala do nemecka?

no to asi dneska uz nic neudelam 😀

schnucki
15. jan 2009

ahoj meleri

simonecka91
15. jan 2009

dostala jsem se tu zcela omylem, pres vysku nejdriv erasmus a pak jsem tu zustala. 90 km v nemecku neni vubec nic kazdy tyden jezdim 200 km do Heringen to je ta dira u bad hersfeld a v po. 200 km zpet do skoly v niedersachcenu. me z tech nemek uz hrabe potrebuju cestinu 😀

meleri
15. jan 2009

pekne pekne, takze dalsi Erasmus. My se tak dali dokupy s manzelem. 😵
ahoj Schnucki! 😅

holky jdu se natahnout!

a chodite jeste nekam parit...ja uz nikde nebyla roky a to jsem driv chodila furt a nekdy mi to chybi, ale tedkom uz je to totalne v haji! 😀 ted uz tak leda detske maskarni baly! 😅

simonecka91
15. jan 2009

ne nechodim neb mi to leze tady na nervy. a manzel je cech asi ne ze? ja jsem tu tez zustala kvuli chlapa a uz lituju no. jsem byla pitoma!!!!

schnucki
16. jan 2009

dobre ranko holky,
ja taky nikam parit nechodim, nejak na to neni cas a za ty roky jsem tu neobjevila disko co by bylo jako a nas .... akorat jednou, ve frankfurtu, hrali 90leta tak jsem se vyradila 😀 ale spis jsme chodili do cesky hospudky 😀 ted me tak napadlo, mirusch uz jsi tam byla? muzem nekdy zajit na smazenyho syra
😎

ja tu zustala taky kvuli chlapovi, je ale nemec (narozen v rusku) 😀 ale nelituju

simon takze spolu nejste? a ze by ses vratila do cech? jestli jsem moc zvedava tak me omluv, pokud nechces tu, pisni IP

holky jdu snidat a pak se ucit, zase se ozvu

meleri co malej, uz se to zlepsuje?

meleri
16. jan 2009

Simonecko,

manzel je Francouz, on studoval ve Walesu diky erasmu a ja tam delala au pair, byl to nejlepsi rok meho zivota, chceme se tam vratit, jak budeme mit trochu penize, aspon na tyden nebo na deset dni..

Schnucki,

vy tam mate ceskou hospudku. 😵 tak to je supr. tady jsou takove neosobni bary, ktere jsou vsechny vevnitr zelene a sazi se tam na konske dostihy a kazdy ten bar je uplne stejny...nerada tam chodim. akorat jeste tak irska hospoda se da, ale tedkom stejne aspon rok musim vydrzet bez piva, takze tam nepujdu...a co v te ceske hospudce davaji? i kdyz nemci maji taky vynikajici pivo! tady spis to vino, ale pivo mam stejne nejradsi.

jo dala jsem mu dneska ten syrup a pohoda! odrihnul si, a uz se mu to nevracelo. vcera jsem ho napr. dala do kolibky a sla vylozit nakup, pak jsem se vratila na kontrolu a on se dusil ve svych zvratcich, ja se od neho ani nehnu, uz s nim i spim, porad sme spolu. a v noci me probudi i kdyz si jen skytne, jak sem vytrenovana... 😅

schnucki
16. jan 2009

jojo, ve frankfurtu je jedna, uz jsem tam dlouho nebyla, ale co si pamatuju, tak tam pan domaci varil jen cesky dobrutky, pivo mel sice i nemecky, ale nejvic se stejne pije gambrinus, majitel je cech a obsluha byla taky ceska, nebo slovenska, i kluci v kuchyni byli cesi 😀 .... musim tam zas nekdy zajit

chudacek malej, ale aspon ze ten sirup zabira ... a to vsechny deti takhle zvracej? to ja netusila, je to asi zahul na psychiku vid, stale se strachovat, .... a jak dlouho to tak potrva nez se to uplne zlepsi?

simonecka91
16. jan 2009

ahojte holky, kdepak my jsme stale spolu, bydlime spolu a jen tak lehce se ho nevzdam i kdyz to ted neni moc ruzove 🙂 prece jen jsme spolu nejaky patek a kdyz jsem ho potkala videla jsem ohnostroj takze osud 😵

jee ceska hospudka mnam ja doma max varim prevazne ceska jidla asi proto stoji cela jeho rodina za mnou a nechcou se me vzdat 😀

s miminkem to je mi lito bobek takhle se trapit bobisek maly jen dva mesice a takhle se trapit 😕

meleri
16. jan 2009

Schnucki,

no vsechny ne, ale je to celkem bezne. Nejhorsi je, ze kvuli tomu s nim ani nechodim moc ven, protoze se mi casto stane ze pak blinka jeste venku, a to se stejne musim vracet. no pry je to castejsi u chlapcu, navic on fakt hodne pije, tak je to i tim+ten nevyvinuty jicen.
Jo mam strach hlavne v noci, protoze on je v noci i nejaky vystraseny, a zda se mi, ze blinka i ze strachu. tak proto jak spi se mnou tak se citi bezpecne a neblinka. jinak pry se to zacne zlepsovat jen co si zacne sedat, a to fakt nevim kdy bude...taky nejsem zrovna odbornik na miminka, vsecko se to ucim s nim. 🙂

tak to je supr, s tou hospodou, precejen nemci maji i tu kulturu a styl zivota asi podobny nam, kdezto tady je to uplne naruby, takze je tezsi asi zit ve francii nez v nemecku.

Simonecko,

jo ja jsem si to taky hodne vycitala, ze jsem tu nemela lezt, ale clovek si zvykne nakonec na vsecko. Pokud ho moc chces, tak se uz do ceska asi nevratis, ale jestli ne, tak se do cech vratis, a budes asi stastnejsi nez v cizine. je to tezke no. pro chlapa se zenska obetuje, ale neznam moc chlapu co by slo za zenskou..

simonecka91
16. jan 2009

ja si to nevycitam , ze jsem odjela do nemecka, doma me nic nedrzelo ja byla vzdy do sveta takze zpet nehrozi spis jeste dal takova australie me strasne laka no 😀 ja to jeste stihnu se znam. teda nejprve se pro nej objetuju a pak kdyz neuvidim vysledek tak poletim nekam. me se cesko libi ale zit tam nemuzu 🤐

s bobiskem se to urcite spravi a bude v poradku!

schnucki
16. jan 2009

meleri,

aha, na ten jicen jsem nejak zapomela 😅 no tak budeme doufat, ze si s tim sedanim pospisi 🙂

ten styl zivota podobny je, ja nemela vubec problem tu byt a nemam ani do ted, co mi tu chybi je rodina a kamaradky a takovy veci jako urcita jidla a tak, a pohadky 😀 ale problem zit tu, ten opravdu nemam

simon, tak ty jsi takova cestovatelka 😵 do australie? a to bys tam chtela pak zustat a nebo se jen podivat? No ja radeji jen za hranice 😀

mirusch
16. jan 2009

Ahojte 😀
Schnucki, ohovarat je pomlouvat 😀 A kde je ta ceska hospoda? Aspon kuknut by sme mohli

Simonecka, vitaj. Veru, sme par km od teba, ale to nemusi byt prekazka...Ty si tu uz vydata? A lutujes? Uf. Mne sa v DE nahodou pozdava. SR je SR, ale ked vidim, ako tam niektore veci nefunguju, tak som aj rada, ze som tu. A slovensky sa vykecam na Skype s kym len chcem a tu tiez. 😅

Baby, co je to Erasmus? 😕 boze, stale to tu niekto spomina a ja netusim.....

Meleri, boze, a nezozenies si radsej nejaky monitor na maleho? Teraz uz predavaju vselico.
Schnucki.....novinka....babatka zvracaju casto! 😨 😀 Clovece, ty by si najprv mala nabrat co najviac info a az potom sa rozhodnut, ci vobec nejake chces 😀 Ved ja ked teraz okukavam vsetky tie deti okolo a ich vystresovane mamy, tak si aj pomyslim, ze mozno aj dobre, ze nemozeme mat. Ze sa mozem venovat inym veciam, ktorym by som sa popri detoch nemohla. Ach jo.

Meleri, co je to jicen? 😅 Boze, cim dalej tym si zacinam uvedomovat, ze az tak vyborne tej cestine nerozumiem....

mirusch
16. jan 2009

Simonecka a myslis si, ze v Australii to je lepsie? 😀 Ja som 3 roky zila v Anglicku, Australia bude nieco podobne, ako byvala kolonia, to je este len uplne iny zivotny styl. Uf. Vela veci mi vyhovovalo, ale z niektorych som bola na nervy. Urcite je zdravotnictvo tam uplne nanic.

schnucki
16. jan 2009

Erasmus je vymeny program na vejsce, treby kdybych studovala v cechach germanistiku a chtela do nemecka na rok nebo pul, tak si podam prihlasku na jakoby vymeny program, a ten se jmenuje Erasmus, jsou tam urcite zeme a vejsky v cizine, na ktere pk muzes pul roku ci rok studovat

Musim si vzpomenout na tu adresu, ale daleko od centra ta hospudka neni, urcite tam nekdy zajdem, dokonce maj mit stranky na netu, zkusim to zjistit

no, ja si asi nekde udelam miminkovsky kurs 😀

mirusch
16. jan 2009

Schnucki, dik za vysvetlenie. Nuz, za mojich mladych cias 😀 sme take nemali...
A myslis centrum Frankfurtu?
A ten jicen je co?

Myslim si, ze uzitocnejsie ako miminkovsky kurz bude, ked poziciame na jeden den Tlapickinu dcerku a potom aj jej mimi a uvidis o com to je 😀 Nestacila ti nazorna ukazka minule? Od mimi sa nemozes hnut ani na sekundu, kaka to, cika to, grcka to, place to a ty castokrat este na poludnie si v pyzame, nestihla si sa ani naranajkovat a uz vobec nie umyt sa. Vies? 😀

simonecka91
16. jan 2009

ja chtela do australie na rocni praxi, uz jsem mela i vse vyrizene jazyky zadnej problem jenze na posledni chvili jsem to zrusila protoze se mi naskytla moznost dostudovat master tady v nemecku a moznost do australie mi zustala. takze bych byla blba kdybych se vzdala studia kvuli rocni praxi kterou muzu udelat pozdeji. no a jak jsem to tak zrusila za par dnu na to jsem se seznamila s pritelem. Ja nelituju ze jsem v Nemecku, v cesku vydrzim tak tri dny vegetovat a pak mi chybi tady ten styl rec vsechno 🙂 jinak ja teda asi budu cestovat cely zivot me to bavi no asi to mame v genech 🙂 jen teda mit finance ze 🙂

provdana za nej nejsem to ne. kdybych byla myslim ze by to bylo zase o necem jinem. Rozhodne se do budoucna tomu nebranim.

holky a nemuzete psat ze to jsou roztomila miminka mazlicci usmevavi milacci, ja chci jeste zit ve snech 🙂 ok 5 let jsem vychovalala sousedce deti od 14 dnu po narozeni takze praxi mam vim jaka je realita 😀

mirusch
16. jan 2009

Simonecka, aha, uz mam jasno. To cislo pri tvojom mene, to je rok tvojho narodenia? Lebo ak ano, tak to mas este fuuuuuru casu na cestovanie, ja som 2 dni po promocii uz sla do UK, tiez som chcela trosku zistit ako sa zije inde ... no a nakoniec som skoncila v Nemecku. S manzelom uz take vymysly nemozem mat, ale zvykneme si robit predlzene vikendy hore-dolu, takze fajn. Najblizsie letime do USA, kde mame rodiny, mam z toho strach, ale no ved mozno bude super.

Ale jasne, ze miminka su naaaadherne, krasne, ved kuk na to jedno v mojom albume. Ale najmilsie su, ked spia 😀

simonecka91
16. jan 2009

ne to je datum narozeni 9. ledna ne rok 🙂 je mi 25 uz 😔 do USA mam moznost jet pracovat na 3 mesice, jenze ja tady nechci nechat pritele odjet na rok nebo par mesicu je strasne dlouha doba. porad mi zalezi na nem vic nez po mojich choutkach po cestovani 😀

schnucki
16. jan 2009

nemas zac mirusch 😀 urcite nekdy zajdem 😉

my byli s pritelem pul roku bez sebe, sice jsme furt telefonovali a parkrat se navstivili, ale stejne to bylo neco, jak ja rikam, takova zkouska vztahu, i kdyz si ted uz rikam, jak jsem to mohla vydrzet, par dnu ho nevydim a uz se mi straaaasne styska 😢

ja myslim ze 3 mesice utecou, to ten rok je horsi 😝 jeeee, me je taky 25 😀

simonecka91
16. jan 2009

ja jsem cerstva 25 🙂 ja proste za sebe ruku do ohne nedam do nemecka jsem odjela taky jen na rok a zustala tu. takze radeji pro muj klid sedim na zadku 😀 mozna pristi rok az nas vztah bude silnejsi momentalne se hodne dohadujem nejak nam to posledni dobou neklape ale tak to prezijem, proto nechci provokovat nejakym odjezdem 😀

schnucki
16. jan 2009

To jo, to chapu, provokovat se nema 😀 ale myslim ze az se to uklidni a bude vsechno v poho, tak treba ty 3 mesice budou urcite zvladnutelny 😀

no, tak to ja ne, ale jeste mam 9 mesicu, nez zas budu starsi
dodatecne vsechno nej nej k narozkam 😀