Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
14. máj 2011

@meleri hele vím že je to tvoje věc, ale přijde mi zbytečný kupovat druhou tuhle menší sedačku (a je jedno jestli novou nebo pouřitou) když stejně tak za rok budete muse přesedlat na větší....
Všechny holky co znám co mají děti takhle od sebe to dělají tak jak jsme psala 😉
Kočárek je něco jiného, ten klidně použitý být může, tam nic nehrozí 😀
Zelená stolice stolice je většinou z toho, že mimi pije moc předního hoto sladkého mléka a jak to tam kvasí, má to zelenou barvu. Nekojíš z obou prsou najednou? A nebo se může stát, že máš mléko celkově sladčí a pak je z toho ta zelená barba. A nebo druhý méně častý důvod je, že je v mléce hodně železa a z toho je to zeléné. Každopdáně obojí je ok a nedělej si s tím starosti, jestli normálně prospívá 😉
Ještě jsme dočetla co jsi psala emily, jeslti je fakt teplo přisívá se častěji jeno ho nech, asi má řízeň a potřebuje se jen napít, ta zelená stolice fakt ničemu nevadí, jestli normálně přibírá 😉
@emily327 hadová stolice opravdu existuje, ale není zelená, ale tkaová sivně hnědá mazlavá s hlenem. Ne zelná, jak si většina lidí myslí a někde je i napsáno 😝

meleri
14. máj 2011

@blondynka400 ne já už žádnou menší nekupuju! právě větší kupuju aby to měl do těch osmi let a tak....a ta bude z druhé ruky, novou fakt už ne.
ne nekojím děkuju, byla jsem se ptát v lékárně a asi chytnul to co sem měla v úterý, sice sem měla spíš chřipkový stav ale taky jsem zvracela, průjem..:( podle ní to asi chytnul a k tomu prý homeopatika taky můžou ublížit...tak už žádné neberu...mám mu dát smectu tak bude smecta snad to pomůže.....
děkuju, asi zatím nezhubnul nebo něco tak, naopak připadá mi že prospívá ale to víš že mi to dělá starosti u takhle malého, Samson to nikdy neměl tak proto. a už se budí...🙂

blondynka400
14. máj 2011

@meleri jé tak to jsme bblě pochopila, sorry 😀 No vidím, že tě asi nepřesvědčím, aby jsi koupila novou 😖 A bute to alespoň od někho známého? Vždyť ta dvojkovka není už tak drahá, Romer je za nějakých 130 EUR a dají se sehnat i levnější, ale kvalitní....
Homopatika nemůžu ubížit, to je blbost, to je jen placebo. Ale zbytečně bych to nebrala, stejně to nepomáhá a je to spíš jen cukr. A zelená stolice a to že od tene něco chynul, no nevím, to se mi tedy taky moc nezdá. A smectu takhle malému dítěti? Kojenému? to bych tedy už nedala ani náhodou.... A když tak kdyby to řek lékaž a ne určitě lékárnice
V téhle dobře je to fakt normální, má to spousty miminek 🙂

meleri
14. máj 2011

@blondynka400 ne to neva! ne nic menšího už opravdu ne.. já nad tím přemýšlím stylem že za nějakou dobu to bude potřeba ale zatím ještě ne....my toho máme strašně moc ted fakt nevím co dřív koupit....budeme se stěhovat do domku, manžel musel objednat spoustu věcí, kachličky, dlažbu, kuchyŃ, vanu, WC k tomu je zahrada kde nemáme vůbec nic, ani motyku :( takže se snažím na všecko toto myslet včetně oblečků sedačky kočárku vysavače my už fakt nevíme co dřív a řeknu ti že mi asi ta hlava praskne 😅

jo tak už ho to asi přechází jak se vzbudil tak to bylo už hnědožluté jako vždy bohudíky....já ti nevím co to bylo...ještě přemýšlím že možná ten fenyklový čaj? pila jsem ho ted ty dny fakt po litrech protože jsem měla dost málo mlíka...
no já mu tu smectu dala, trošku vypil to tak uvidím...
já nevím právě že každý má jiný názor, ty si myslíš že homeopatika neublíží, v lékárně zas řekli že jo, dr mi je dal protože by ublížit neměly no nevím co si mám myslet já. radši sem to vysadila..
jestli to nefunguje to nevím! třeba to oscillococcinum funguje opravdu! a homeo na kojení mi taky pomohlo ale těžko říct no! 😅

emily327
14. máj 2011

@blondynka400 ved to,ze aj Sonicka mala zopar krat a uz ma strasili,ze je to urcite tym,ze je hladna... A ja viem,ze vtedy sa prisavala castejsie ja som mala laktacnu krizu a preto bola stolica zelenkavej farby... Ale viem,ze to nie je nic vazne.

@meleri aj tebe pekny vikendik moja 😉 No ja som nikdy ziaden fenystil ani nic podobne nepila. Ani dokonca caj na podporu kojenia, malu z neho dost naduvalo, ked som ho pila, mala viac prdkala, co mi tiez vraveli,ze to tak ma byt, ze to je dobre ale videla som na nej,ze je nekludna a ona prdkala aj bez toho caju ale tak akosi normalne, nie tak casto ako po tom caji. Homeopatika som brala aj ja ked ma bolelo v krku ale akosi nezabrali. Ze vraj su dobre salviove cukriky alebo sprej do hrdla ale ja som si cele tehu a od kedy je mala na svete akosi vsetko vytrpela bez liekov, hlavne migrenu, co ti poviem bolo fakt na hrane... lebo mi bolo fakt velmi velmi zle, ale akosi som to vytrpela bez liekov. A tak ako ti blondy pisala, urcite je to z predneho mliecka.. A pokial prospiva by som to vobec neriesila. To je ako so Sonickou. Nejako jej prikrm moc nejde ako inym detom v jej veku. Ale vobec sa tym netrapim lebo krasne prospieva a dokonca viac ako je to v knihach a podla nejakych tabuliek 😀 Tak sa tym vobec netrapim. Mame dni, kedy jej chuti a dni kedy zje len malinko. Ale nic na silu robit nebudem. Samozrejme uz je cas na to, aby papkala a preto s tym neprestanem, lebo uz aj to mi radili,ze jej davat iba MM, ked jej to staci. Ale ona potrebuje ci uz v malom alebo velkom mnozstve prikrm, kde su ine ziviny ako v mojom mliecku. Ja sa len tesim,ze mam dost a kvalitneho mliecka aj v 8.mesiaci jej zivota.Lebo vacsina bab, ako prikrmuje straca mliecko, resp. ma ho menej. A ja ho mam dost, som rada. Budem si coskoro ked jej zacnem davat kasicku na veceru odsavat a davat jej do kasicky svoje mliecko 😉

emily327
14. máj 2011

@blondynka400 ze v naturaliach 🙂 Ok dohodneme sa 😉 😀

meleri
15. máj 2011

@emily327 no včera to už bylo ok ale dneska v noci jsem ho přebalovala a zase...:( tak nevím.
já ten fenyklový čaj pila hodně u Sama a měl to rád, díky tomu naopak prdy neměl, netrápily ho skoro vůbec...ani žádné zelené hovínka tak nevím každé dítě je jiné dokonce i sourozenec....já jsem asi pako sem si říkala že to všecko bude jak přes kopírák a ono ejhle...Samson prdy neměl, ani průjem, Adrien jo, Samson zvracel pořád Adrien skoro vůbec....

proč ti radili dávat umělé? já to dodneška beru jako že umělé a mateřské je jako konzerva a normální jídlo..no každý si radši dá to vařené než konzervu že jo...takové rady si fakt můžou dát někam....je fajn že pořád kojíš a že je vše v pořádku, určitě tak můžeš kojit dál i s příkrmama, klidně i do roku nebo i do dvou...

veroussek
15. máj 2011

@blondynka400 Ahoj a ten jeřáb to je jako nějaká bylinka nebo co to je? V životě jsem to neslyšela. Asi pro to že jsem se o to nikdy nezajímala 🙂

lululka555
15. máj 2011

ahojte,absolvovala niektora IVF v zahranici?nemecko,svajciarsko.dik

zdenkaw
15. máj 2011

ahojte ..s priatelom zijeme v anglicku a hrozne by sme chceli deti a nejako sa nedari ..tento mesiac mi meska MC ale test stale negativny.. neviem co robit ☹

meleri
16. máj 2011

@lululka555 jo já , ve Francii.

meleri
16. máj 2011

@zdenkaw záleží jak dlouho se snažíte, pokud je to víc jak rok tak bych zašla na gyndu. 🙂

zdenkaw
16. máj 2011

no uz je to okolo 1roku ..dnes prave idem k lekarovi tak uvidim ako to dopadne..len tu je to trosku zlozitejsie ako na slovensku.

blondynka400
16. máj 2011

@meleri jé to ani nevím, že se budete stěhovat, to je super ne?... No jo, to víš no, není to lehký. Já toho mám teď taky hodně, budeme se vracet do čech, tam stavíme, takže vím, o čem mluvíš.... 😅
K tmuo čaji, když to přeháníš, uškodit můžeš všechno. Ty homeopatika je fakt z větší části jn placebo, ale někomu to pomáhá... 6e by to uškodilo si nemyslím, ale všechno je možné... Každopádně to co řeknou v lékarně bych ani neposlouchala, ty o tom vědí tužku 😀

@veroussek jojo, bylinka, ale jako čaj se to komzumovat nedá, musíš tinkturu, 3x denně 15 kapek (tedy jestli máš do 80kg 😀 ). Nejlepší je do herba vitalis 😉 Fakt to pomáhá, je ot lepší než kdejaké léky 😉 A na upravení cyků a nastartování ovu po HA je to to nejlepší 😉

meleri
16. máj 2011

@blondynka400 stavění je náročné, to věřím, nevyznám se v tom ale stavěl můj bratr a byla to fuška, hlavně si to ohlídat aby nekradli 😒
já jsem jedla ty homeopatika na kojení a prsa jsem měla jak pamela, plná mlíka ted jsem to vysadila před víkendem a mlíka ubylo..:( řeknu ti že vůbec nemám zrovna nějak moc mlíka, asi je to únavou...
no ten průjem úplně vymizel...zadek je zas úplně bílý tak jsem se vrátila k látkovkám..
děkuju no na stěhování se netěším kdo by se těšil že jo..ale pak už to bude super.hlavně zahrada! bez té je to fakt těžké...

veroussek
17. máj 2011

@blondynka400 Ahojky, děkuju moc za tip, mamka mě to už shání a když to půjde dobře tak to budu ve čtvrtek mít 🙂

blondynka400
17. máj 2011

@meleri no krádež mě ani tak nebere. Prostě je dané co udělají a za kolik. Spí je problém, aby to udělali poádně. Protožei dkyž všechno jsou skoro známý a něbo známý někoho, prostě ve stavebnictví se dost často kvalitní věci nevedou.... 😝
A nechceš je zase brát? Když ti pomohly.... A jak Adrien vůbec v noci spinká? Jde to?
Zahrada je super, hlavně pro malé děti, hned mý člověk o starost méně, ale stěhování je pruda 😒
@veroussek no v čechách se to dá koupit buď na netu a nebo v zelené lékárně. Ale to určit tvoje maminka zvládne, není to nic vyjímečného co by nebylo 🙂 Snad ti to zabere, jako většine holkám co znám 😵 Každopdáěn ubližít to nemůže 🙂

meleri
17. máj 2011

@blondynka400 to jo brácha si to taky hrozně hlídal a nebál se a musím říct že tam tak opruzoval každý den jak mohl že ti lidi to udělali pořádně...
jo je to pravda...každý se snaží odfláknout tu práci...

chci je brát ale ne ted, začnu těsně před cestou a během, kdybych stresem přišla o mlíko, už se mi to mnohokrát stalo :(
jo spí pěkně, přes den je víc vzhůru než byl Sam. ale je to celkem ok, hraje si na dece, jsme se Samem s ním. odpoledne většinou usne v kočárku.

veroussek
17. máj 2011

@blondynka400 No jsou to jen bylinky tak by to ublížit nemělo 🙂 Díky za tip, dám vědět jestli to zabralo!

blondynka400
18. máj 2011

@meleri tak to měl štěstí 🙂 Já znám dokonce i člověka, který vlastní stavební firma a i jeho vlastn lidé mu tam udělali něco špatně, což je síla... Ale přitom staví fatk dobře 😝
Kam jedeš? Do čech? Tak to je fajn, ře psinká, bez toho je to špatný....
@veroussek tak ono když bereše bylinky blbě, tak můžou ublížit, ale jinka by neměli. Tak pak dej vědět. ale musíš mu dát čas, zázraky za pár dní taky neumí....

veroussek
18. máj 2011

@blondynka400 Ahojky, já jsem na internetu vyčetla že se má brát v dvoutýdenních cyklech a pak vždy udělat týden pauzu..tak to zkusím a uvidíme. Myslím že moje tělo se prostě nemůže vzpamatovat z toho že už nemá tu denní dávku hormonů :o)

meleri
19. máj 2011

@blondynka400 já to právě nechápu spím kolem osmi deseti hodin za noc (sice rozlomeně) a i tak vstanu úplně ko...malý je fakt hodný..jen večer chce jenom mě, což je problém protože pak chce mě i Samson :( manžel je strašně neštastný, má pocit ukřivděnosti, že ho ti kluci nemají rádi...:( bere si to osobně a já nechápu proč! vždyť jsou to ještě děti....
s bydlením je to psycho, já bych měla strach...bratr dospěl k názoru že i když jsou to profesionálové, tak jsou to pakoši, a musíš je hlídat aby ti tam něco nepos... 😅

blondynka400
19. máj 2011

@veroussek jé to určitě ne, to je fakt blbost. Jeřáb se bere celý cyklus, 3 po sobě nebo 3 měsíce a pak měsíc nebo jeden cyklus vynechat.
Hele a předtím než jsi brala HA jsi fungovala bez problémů? A od kdy mylsím od jakého věku HA bereš?
Ta dávka je tak malá, že to mu nevadí, spíš je natolik utlumené, že neumí samo pracovat a potřebuje nakopnout....
@meleri to je zajímavé s tou únavou. V téhle dobe by jsi měla mít tělo nastavené ještě tak, že i kdyby jsi nespala skoro vůec, unavená by jsi nebyla.... To jsou chlapi no, berou si to osobně, z toho si nic nedělej. Asi před 2 týdny se malá z ničeho nic těsně před tím než jde spát už nechtěla jít k manželovy pochovat a se smíhem mu zavřela dveře před nosem, brala to jako legraci a on si to bral osobně. Teď už se naštěstí zas chce chovat, jinak nevím,jak bych mu to vysvětlovala 😀 Ono to časem přejde a zas tatínek bude číslo jedna a ty druhé kolo u vozu 😝 😀 😀

zdenkaw
19. máj 2011

dnes som mala zvlastny hnedy vytok..neviete co to znamena?? menstruacia mi meska uz vyse tyzdna

emily327
20. máj 2011

@zdenkaw a robila si si testik?

veroussek
20. máj 2011

@blondynka400 aha no tak to jsem asi vyčetla špatně teda...i když na netu je toho tolik že je těžko z toho něco vybrat...už to mám tu, na krabičce je napsaný že to mám brát 3krát denně po 15 kapkách do vody, je to tak? Nebo to mám dávkovat jinak?
Jo já jsem měla problémy s MS už před tím než jsem začala brát HAK, tu jsem začala brát když mi bylo asi 18...takže 8 let v kuse přes přestávky, takže je mi jasný že se z toho moje tělo potřebuje zrepetat 🙂 Mamka za námi včera přiletěla takže už mi píchla i Agolutin a tak čekám kdy mi ta mrška dorazí...zadek mě bolí fajn a začala jsem trochu špinit, tak uvidíme...hlavně aby mě nebylo moc zle 😒

zdenkaw
21. máj 2011

aj 4 🙂 no menstruacia uz dorazila vcera takze zase nic :(

zdenkaw
21. máj 2011

@emily327 aj 4 no menstruacia uz dorazila vcera takze zase nic :(

emily327
21. máj 2011

@zdenkaw tak to ma mrzi 😢 Ale neboj, urcite sa to coskoro podari 😉 Viem,ze je to deprimujuce ale treba verit a dufat. Samozrejme, ak sa dlhsie nedari, treba hladat pricinu 😉 Ale ja verim,ze sa coskoro zadari, posielam ti tehu virus 🙂 😀 drzim palce pa pa

yarden
21. máj 2011

Caute kocenky,
som cely tyzden sama s malym a je to drina. Ale Maxi bol dobrucky a krasne spinkal aj cez den a dnes v noci sa zobudil na kojenie len 2x. 😵 Uplny pokladik je to. 😵

@veroussek drzim palce, aby bylinky zabrali co najskor 😉

@zdenkaw A aj Tebe drzim palce. Mne sa to sice uz lahko hovori, ale ked sme sa snazili, nebolo mi vsetko jedno a kazdy mesiac snazenia som myslela, ze uz budem tehotna a nic a nakoniec sa to podarilo. Sice my sme sa snazili "len" 5 mesiacov a vyslo to. A uz mam 4 mesacneho drobca doma 😵

A vy ostatne ako?