Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
6. feb 2009

Blondynka, to manzelovi vobec nepovies, ze si potratila? To by si mala... 😕 On to zvladne, ked uvidi, ze ty si v poriadku.
To s tym poistenim si ma fakt dorazila. Uf, uf. Co ja sa vobec stazujem.... 😅

blondynka400
6. feb 2009

zuuuzana, tak to mi je taky moc líto. Ano nevím, co ti mám na tohle napsat... Mirusch má pravdu,nemůžeme ti radit, ty musíš vědět jak to cítíš. Já ze své zkušenosti vím, že se člověk nemá jen tak vzdávat (před lety jsem byla v podobné situaci jako ty a jak to dopadlo 🙂 ), ale ty musíš vědět zda ti ten člověk za to stojí, aby si bojovala 😉 . Takže si to důkladně promysli, a buď chvíli sama, to pomáhá, a mylsím že na obou stranách....

violoncielka
6. feb 2009

Blondy ahoj,tak tu su nemocnice celkom v pohode.Vlastne mam rodinnu lekarku,tam neplatim nic ku ktorej vzdy zajdem.napr.ked si mam urobit nejake rozbory krvy,alebo ked mam ist na kontrolu ku gynekologovi,alebo ked potrebujem nejake lieky (napr.antibiotika na chripku),ona mi napise sprievodny list,idem sa na centralu objednat na vysetrenie,zaplatim tiket (15 euro) a potom uz nic ine neplatim.Dokonca mi preplatili aj IVF (vyslo ma to celkovo o 3000 euro menej).
ked ti vydavali tu kartu,museli ti dat aj menorodinneho lekara,ktory sa nachadza vo vasej lokalite.Ku nemu vzdy zajdi,povedz co potrebujes.......ale ked vravis ,ze nemocnice tam dole su v takom stavemtak by som asi fakt kaslala na prachy a zverila sa do ruk odbornikom...
Aj teraz rozmyslam,ze asi zacnem chodit na pravidelne gyn,prehliadky ku sukromnikovi.Sice to bude drahsie,ale bude ma poznat...

blondynka400
6. feb 2009

mirusch, já bych to potratem nenazývala, to je hrozné slovo. ☹ Radši ne, zas by z toho dělal vědu a pořád by se ptal jestli jsem v pořádku a na to já teď nemám...

mirusch
6. feb 2009

Blondynka, okej teda, tak tehu, ktore odislo.....Aj tak si myslim, ze toto je zalezitost, co by si manzelovi povedat mala. Tyka sa to aj jeho. Ale prikazovat ti to nemozem. Mozno o par dni, ale premysli si to 😕 Ked uz bude jasne, ze si v poriadku 😉

blondynka400
6. feb 2009

violoncielka, já zatím všechny doktory řeším v čechách, platím si tam pojištění a přece jenom tu nejsme nastálo... Navíc i v čechách abych šla k doktorovy, to už musí být 😀
A takhle jak to děláme my, to v podstatě řeší všichni (cizinci co tu jsou). Ty máš za manžela itala nebo slováka?
Těch pár euro se dá přežít, když to tedy nebude každý měsíc 🙂

mirusch
6. feb 2009

Blondynka a beries kyselinu listovu? To by si mala, ked chces otehu a v tehu dvojnasobnu davku!!!

blondynka400
6. feb 2009

mirusch, beru, už docela dlouho, asi 5 měsíců. Kamarádce se díky nedostatku listovky narodilo dítě s rozštěpem patra...

mirusch
6. feb 2009

Presne tak blondynka. Aj jednej mojej znamej - s rozstepom pery. Je hrozne, ze v SR to vobec lekari zenam nehovoria 😠 ze maju brat. v DE by sa so mnou ani len nebavili pred IVF, keby som ju nebrala. Ja beriem listovku s dalsimi B-vitaminmi vlastne stale, lebo som zistila, ze mi to posobi preventivne voci migrene.

zuuuzana
6. feb 2009

baby dakujem za povzbudive slova.
mirusch ja mam 27, a manzel 33. sme spolu 5 rokov z toho manzelia 2,5. tak mi to pride vsetko ako zly holywoodsky scenar ☹ myslela som, ze to bude na cely zivot.
potrebujem si teraz urovnat myslienky a hlavne sa emoccionalne upokojit. mozno sa budem potom na to cele pozerat z objektivnejsie uhla pohladu...
problem je v tom, ze asi mam mangel v emocionalnej stabilite 🙂

blondynka400
6. feb 2009

Je pravda že v čechách se o tom moc nemluví. Hlavně že doporučují komplexní vitamíny, které zdaleka tak jako listovka důležité nejsou, kdyžčlověk jí zdravě.... Tahle dotyčná to věděla už v těhotenství, i přes odpor manžela si to nechala. Teď je z něho hezký klučík (už má po operaci). Akorát je problém, že rozštěp patra (rtu ne, ten je odcela v pohodě) je vždy spojen s menší nebo větší mozkovou disfunkci. Což je i tento případ, ale zatím to nevypadá nějak tragicky

schnucki
6. feb 2009

teda holky ja vas zas nestiham, .. tak poporade

dekuji za vysvetleni kofein tein 😀 ..... myslim ze ja radeji ani vedet nechci co me v tehu ceka, co smim a co ne, ja se radeji snad necham prekvapit 😀 😝

zuuuuzi to me moc mrzi ze manzel takhle reaguje, myslim ze ve 33 by mel vedet jestli dite chce nebo ne, vim ze chlapy neradi kdyz se o necem stale mele, ale vy to nejak vyresit musite .... holky maj pravdu, radit ti nemuzem a jen ty musis vedet zda stoji za to bojovat ... myslime na tebe a drzime moc palecky, a stojime pri tobe at se rozhodnes jakkoliv 🙂

blondynka taky si myslim ze by to mel vedet, treba az za par dnu, az budes vic v poho, tak mu to muzes rict, ... ale samo je to na tobe 🙂 .... a treba to zitra jeste stihnete 😉

violonvielka nenech se do toho nutit, ty musis vedet jestli jsi pripravena jit do toho znova 🙂

mirusch
6. feb 2009

Zuuuzka, diky. Viac-menej mas este cas, nemusis sprintovat. Aj ked tvoju tuzbu chapem. Nebude od veci, ked si v klude premyslis, co chces od zivota, od tohto partnera, ci za vas vztah ma zmysel bojovat. Kludne si to napis na papier. A potom, casom, si dajte s manzelom "rande" na neutralnej pode, napr. v restauracii, kde na seba nemozete kricat, dohodnite sa, ze sa budete snazit problem riesit a v klude, nechaj jeho, nech sa vyrozprava a on teba. Dolezite je, aby nemal pocit, ze ti ide len o dieta a nie o neho. Mozno by nebolo od veci skusit nejaky ten romanticky vikend, ako sme tu uz spominali. A venovat sa len jeden druhemu. Alebo co tak parova psychologicka terapia? Alebo aspon ty chod v SR. Mozno to na cely zivot bude. Len by ste ani jeden nemali byt tvrdohlavy a skusit. Rok prestavky v snazeni nie je tragedia. Naozaj nie. A mozno, ked sa od tej myslienky odputas, tak sa just podari 😉

Blondynka, veru, toto su take zakladnosti, ktore sa daju poriesit obycajnou kys. listovou. Tiez protilatky na rubeolu by sa mali skontrolovat pred tehu. Ja som uz napr. nemala 😕 Mam rada, ked zeny pristupuju k novemu zivotu zodpovedne. Ale aby boli informovane, treba, aby aj lekar pre to nieco spravil. Nie kazda vie o konikovi 😵

Schnucki. No ako myslis....ale ciastocne by si mala vediet dopredu, co ta caka, zaciatok tehu je najcitlivejsi, tak aby si bola zodpovedna mamina 😉 A samozrejme ziadne lieky, ani len od bolesti!!!

schnucki
6. feb 2009

😀 mirusch to bylo lehce se srandou, ... ja nechci byt nezodpovedna, uz jsem kolikrat premyslela koupit si nejakou knihu, treba snazime se o mimi, nebo o tehu, ale je jich tu strasne moc, a ja nevim ktera je dobra ... abych necetla naky blafy 😝 .... par veci vim i od vas takze vim, ze zacatek je nejhorsi

zuuuuzka mirusch to napsala krasne, ta debata na neutralni pude neni vubec spatnej napad 😉 ... a klidne si pis, ja si taky vsechno pisu na papirek, ono spoustu veci zapomenes, nebo si na ne rychle nevzpomenes .... kazdopadne jsme s tebou

mirusch jeste otazecka, jak jsi psala ze beres s kiselinou jeste nejaky vitaminy, ja jelikoz jsem lina, nebo ne zvykla jist ovoce (dlabu furt rajcata a okurkama) tak si i myslim, ze mam malo vitaminu, ale nevim jestli je dobry brat teba ten komplex a tak, aby to treba jeste neuskodilo
.... co si o tom myslite 😅

mirusch
6. feb 2009

Schnucki, k tej kys. listovej je este B6 a B12. Samotna listovka je Bneviemkolko. A k tomu este magnezium, tiez dobre proti migrenam. A v zime zvyknem vitamin C so zinkom. Inak nejake komplexy neberiem. Zalezi v akom stave je tvoja imunita. Pokial nebyvas casto chora, tak si myslim, ze netreba do seba vkuse nieco pchat. Ked tak teraz, cez chripkove obdobie, zinok s ceckom je dobra vec.

Idem do fitneska, nech nieco urobim pre svoje zdravie.

meleri
6. feb 2009

Zuzko,

tak Weledu tu mají v lékárně, tak dopoužívám můj krém a pak něco koupím...aji pro Samsona...já bych chtěl a něaký univerzální krém, nebaví mě furt shánět jeden na obličej druhý na ruce třetí na tělo čtvrtý na nohy..
no ale asi nic jiného nenadělám....

schnucki
6. feb 2009

ja weledu neznam, takze v tom vam holky neporadim 😒

ted sem napisu neco uplne mimo tema, ale potrebuju se vam vilejt .... sestra od pritele se dneska psychicky sesipala, v praci ... pracuje ve firme co prodavaj koupelny, maj i na netu na ebay produkty, je jeho prvni zamestnankyne v kancelari no a on neni moc milej, - je to ten typ chlapa, co si mysli ze je nejlepsi na svete, jenom on vi vsechno nejlip a vsichni ostatni nejsou nic ... no a tak ji furt ponizuje, rika ze tohle musi udelat a tohle, ze je moc pomala, nic nedela dobre, no proste buran - mamincin mazanek k tomu jeste ... pred par dny jsme jeli do frankfurtu a on ji volal, jak na ni do telefonu rval, to by jste neverili, i ja to vzadu slysela ... prekracuje hranice .... byla dnes u doktora a ma neschopenku na tyden, doktor ji rekl ze ji napise papir, aby mohla dat vypoved a dostala socialku, tak doufam ze to udela

jak muze nekdo takovej pracovat s lidma, takze dneska se uz asi nic nenaucim, protoze ji delam spolecnost 🙂

blondynka400
6. feb 2009

schnucik, mirusch, no tak já si to ještě tedy rozmyslim...

Nějak mi vůbec není dobře (předpokládám že je to tím, že jsem ztratila nějakou krev), teď jsem asi 2 hodinky spala, ale bohužel to není lepší ☹
Jinkaj sme si jen tak pro zajímavost zkoušela dělat ovulační trst, vyšly mi dvě krásné tlusté čárky, tak mě tak napadlo, že doufám že takovéto hezké čárky uvidím i na testu těhotenském 😀 Jinka mylsím,že folikul už prasknul, takže to asi už nestihneme 😢

schnucki
6. feb 2009

urcite uvidis, ber to tak, ze se to uz povedlo, ted vis ze to muzete zvladnout i bez doktoru, coz je super, takze pokud to nestihnete zitra, pristi mesic urcite ... a to uz bude telo pripravene a treba se ti // objevi ze ani nebudes vedet jak rychle 🙂

bez si jeste klidne lehnout, hezky si odpocin

mirusch
6. feb 2009

Jeej, ahojte, ja som sa az teraz vratila, aj z nakupu.

Meleri, ja si myslim, ze su sice univerzalne kremy, prave som dnes videla u Yves Rocher taky kamilkovy na tvar aj telo, ale pokozka je uplne rozna na tvary, rukach a tele a aj potrebuje ine. Mozno, ak mas bezproblemovu plet, tak by to nejaky cas zvladala. Ale casom uz nie. Vsak to nie je take hrozne kupovat si na telo ine a na tvar ine. No nie?

Blondynka, to moze byt pre to. Mate zajtra otvorene lekarne? Skus skocit a vypytaj si nieco so zelezom. Minimalne su take sumive zelezo a cecko, aby sa zelezo lepsie vstrebalo. Alebo na posilnenie celeho organizmu Zen-sen. Ten mi vzdy pomohol, ked som bola nanic a slaba.
A aj tak zajtra skuste, ak uz nekrvacas.

Schnucki. Tak to je nanic. Mala som tiez vselijakeho sefa a tiez som musela vselico prehltnut, ale neponizoval ma, dokonca mi dal par uzitocnych rad a aj ked nikdy nepovedal, ze si robim pracu dobre, ale mi zvykol pridat na plate, ak bol spokojny. Ja nechapem, co si ten chlap - jej sef - vobec o sebe mysli. Nemala by tam ostavat, nech vyuzije ponuku lekara a uz sa tam ani len nahodou vobec nevracia. Ona je sikovna mlada zena, ktora si isto pracu najde. No, nejdem to dalej rozoberat, lebo by ma trafil slak. ze pozdravujem a posielam velke objatie. to je dobre, ze si s nou.

mirusch
6. feb 2009

Blondynka, este k tomu testu. Ja som si tiez parkrat robila. A take tluste ciarky som zvykla mat aj 2-3 dni. Takze nic nie je stratene. Aj tebe velke objatie.
A este jedno Zuuuzke.
Cmuk vsetkym.

blondynka400
6. feb 2009

mirusch, já patřím mezi ty "štastné" ženy, které na sobě ovu poznají, takže vím že už prasknul, takže aby to vyšlo, muselo by chudinka vajíčko vydržet dost dlouho 😒 . Ale to neva, není to přece poslední pokus. Určo to stejně zkusíme, i když sice nekrvácím, ale není to úplně ono. Jinak mě to přesně vychází tak, že den po pořádné čárce se mi zvedne teplota, takže k ovu určo dojde. 🙂 Jinak v lékarně nevím jestli v sobotu mají, já jsem tam byla akorát jenou, pro ten test, jelikož jsem si je v čechách zapoměla...

schnucki, dřív než o půlnoci teď určitě neusnu, jakmile takhle přes den spím, tak mám pak problém ☹

mirusch
6. feb 2009

Blondynka, tak bez za susedom 😕 😀
To bol vtip samozrejme. Neboj nic, ovu este bude. Len keby sa tvoj drahy neflakal hore-dolu. A pekne mu vylic situaciu, taketo veci sa v manzelstve nezamlcuju, hlavne ked sa tykaju zdrav. stavu a vas oboch. A trosku sucitu si tak ci tak zasluzis, nech sa o teba pekne cez vikend postara. Ako spravna zena isto najdes dobru mieru ako mu to povedat. A tu lekaren skus, doobeda by mohla byt otvorena aj v "Afrike" 😉

blondynka400
6. feb 2009

mirusch, vtipné 😀 . To už ho vidím jak se o mě stará, ten určitě 😅 . Ale vážně, lepšího chlapa jsem si nikdy přát nemohla. Občas jsem akorát tajmená jako hrad v Karpatech, ale tuhle mojí vlastnost už velmi dobře zná...

mirusch
6. feb 2009

Na mojho pomahaju slzy. Teda, este som to nezneuzila, ale ked placem, tak to vidi, ze je zle a stara sa 😀

Oki, idem do postielky, prajem vam dobru nocku.

blondynka400
6. feb 2009

Dobrou a hezké sny. jinka zas nemůžu říct že by se nikdy nestaral, když vidí že je fakt zle, tak je úžasnej....

zuzka11
6. feb 2009

Miri, ty uz do postele? 😕

Ted jsem vas docetla, mantel mi vzal mys a ez ni jsem ztracena, tak jsem komp vypla.......

Blondy - chapu, ze ted jsi strasne zranena, zasazena na nejcitlivejsim miste.........zvladnete to, sama znas sveho muze, vis jak uvazuje, jetsli potrebuje cas.......jinak jak psaly holky, ze ve §§ letech by mel byt vyzraly - neni to pravidlo, takze "nepanikar", chtelo b to udelat si pro tebe krasny vikend, treba kamaradky, welness, sportik, abys trocku dostala nadheld apak to znovu otevrit, ujistit ho, ze on je to nejdulezitejsi, jak se citi, co bys od zivota chtela.......moc hcapu, jak je tezke chtit neco, co nemuzes ovlivnit - tehu........ja jsem mela obdobi kdy jsem chtela aby stacilo treba denne stat hodinu n ahlave a ja pak otehotnela - nevydrzim ani minutu, ale pro tehu bych to udelala, me strasne stvala ta bezmocnost, takze opravdu chapu.......

Blondy - urcite jsi ted moc unavena, Miri doporucovala dobre, nebo si kup susene ovoce, manadarinky, fiky........A jak jsem psala, vajo vydrzi 12 az 24h!!!! 😉

Schnucki - mesic volna, supeeeeer!
Miri - jaka byla posilka? Me to tak chybi!!!!!

Jinak caj a kafe, prvni dva tydny jsem si delala latte s ez koffein, caj i matovy - nejak jsem zapomnela, ze byliny ne aobcas malo cerny, ted uz tyden nemuzu nic, neni mi nic, nezvracim, ale jenom pomysleni mi nedela dobre, snesu vodu a max. nekdy jablecny dzus s vodou........Jiak dr.doporucila Folio - je tam listovka, B12 a jod........

schnucki
6. feb 2009

ahoj holky,
tak jsem jeste na rychlo mrkla, .... mirusch dekuju, radeji nerozebirej, ja sem malem vyletela z kuze a u pritele hrozi ze na nej vlitne, ale ja mu branit nebudu 😠

blondynka to mam taky, proto se nesnazim pres den spat a pak padnu vecer, ale treba usnes 😉 jinak trocha toho opatrovani od manzela urcite neuskodi 😉 .... a zitra zkuste kdyz se budes citit, treba to klapne
jo a dej na mirusch a zkus tu lekarnu a kup to zelezo

ahoj zuzi, tak to je pro me docela hrozna predstava, zadny cajik 😝 ... ale stoji to za to 😀

ozvu se asi az zitra, pokouknem telku a pujdem do hajan

takze dobrou vsem a hezky sniky 😉

blondynka400
6. feb 2009

zuzka, já jsem baz myši taky ztracená... Jinak já jsem fakt docela v pohodě, už pár dní jsem byla přesvědčená, žě těhu nejsem (prostě jsme to tak necítila, a já se většinou ve svém těle nepletu), takže to pro mne nebyl až zas takový šok. Jasně, že mě to mrzí, ale já si myslím, že když příroda něco nechce, tak to prostě zařídí, a to myslím byl tento případ. Zatím to beru tak, že se moje tělo ještě po HA nevzpomatovalo (brala jsem jí 12 let, to je hodně dlouhá doba), takže z toho žádnou tragedii nedělám. Ano chtěla bych mimi co nejdřív, ale na druhou stranu jsem realistka, takže pohoda 🙂 .Já mu spíš teď nechci přidělávat starosti, má toho moc, proto mu to nechci říkat, zbytečně se o mě bojí...
To je dobře, že nezvracíš 🙂 Píšeš, že ti chybí posilka? Nechodíš cviičit. V těhu se přece může, ale opatrně a některé věci je potřeba vynechat....

zuzka11
6. feb 2009

Ja vim, ale jsem dlouholeta snazila a znam hodne pripadu kdy civceni v prvnim trimestru nebylo dobre, takze delam nordic walking a pak pridam posliku a
plavco, ale ted to proste citim tak, ze nechci nic pokouset........asi si telo potrebuje dpocinout, predtim jsem behala skoro denen 10km, posilovala, delala pilates, squash......tak ted jsem i hodne unavena, proste to tak citim...........

Schnucki . taky jsem si to neumela prdstavit, ale kdytz na to nemas chut, tak ti to nechybi....horsi y bylo, kdyz bys chtela a nemohla 😉

Blondy . uvazujes rozumne, znas svoje telo, neberes to tragicky, fandim ti!!!!!Ja verim, ze to fakt za chvili vyjde.........co planujes na vikend? krome popichovani vajicka? 😉