Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kitten
21. máj 2008

Dobre odpoledne vsem! hlasim, ze mame 5 vajicek 🙂 Zatim se citim v pohode. 🙂 Jansinko -Ovulaci ti mohou prokazat krevnim testem, je dobre nechat udelat spermiogram u manzela. My se snazili a snazili a pak po 2 letech nam rekli, ze mame malo spermosu. Hlavne to chce klid a hodne tuleni. Berete oba vitaminy?

ivana98
autor
21. máj 2008

Jansninko, zatial som uplne v pohode, beriem to fatalisticky - co sa ma stat, bude 😎 Aj tak to nijako neovplyvnim.. na testik este nemyslim, podla bt budem vediet, ci je dovod alebo nie 🙂 Budeme si navzajom drzat palce 😉

Vies, pokial ste sa od srpna 2006 nijako nechranili, tak by som s kludnym svedomim lekarke povedala, ze sa snazite odvtedy. A tym padom s tebou musi zacat robit vysetrenia a vy sa mozete posunut dopredu 🙂 Dlhsie cykly su uplne ok, niekomu tie foliky proste rastu pomaly. Ja mavam cykly okolo 29 dni a druhu fazu 13-14. Menej ako 12 by nemala byt, ale ked sa ti nechce sledovat bt, tak to nevadi.
Z tej kolegyne si nic nerob, si predsa v Nemecku! Tu je to uplne normalne...a ja to preto radsej nikomu nehovorim, lebo by si pomysleli ze som blazon, resp. ze sa mi nechce pracovat. Najlepsie su hlasky: a naco si potom tak dlho studovala, ked to hned zahodis?!?
Kde konkretne zijes? My sme na vychode, v Sachsen-Anhalt.

Kitten, blahozelam 😀 Kedy mas ET?

jansinka
21. máj 2008

Ahojky Kitten, tedy více vajíček, větší pravděpodobnost!Nech se to povede přeji!!!! 😉
Víš,když jsem šla na gyndu a svěřila se s tím, že se snažíme již delší dobu otěhotnět a furt nic, přitom jsem se zmínila o dlouhém cyklu, doktor mi dal jakési kapičky.Možná jsem to neřekla dost důrazně,že to chci ŘEŠIT.Natož aby mi nějak kontroloval ovulaci.Přijde mi,že to se mnou ani nikdy řešit nezačne. ☹ Ale jsem si téměř na 100% jistá,že k ní dochází.Nebo se jen tak utěšuju???Ne,v tomhle myslím ne.Každopádně dnes mě daly brouka do hlavy dvě paní doktorky-kolegyně mého muže,pracují v nemocnici,jsou anestezioložky.Tvrdí,že když je dlouhý cyklus,pracuje jen jeden vaječník.A vůbec mě tak nějak trochu znervózněly.Ale nemyslím si,že by delší cyklus nějak vadil.Co Ivčo?Psala jsi že ne...
Ivčo,jsme v Bavorsku, poblíž Deggendorfu.A vy kde přesně?A jak dlouho už?Vrátíte se na Slovensko nebo tam chcete zůstat?A proč zrovna v Sachsen-Anhalt?a manžel je vlastně Slovák či Němec?? 😲

janicka38
21. máj 2008

Ahoj jansinko,

ja jsem taky "neuspesna" snazilka. Prozivam podobnou situaci jako ty, taky se ptam PROC, ale zatim to nijak zvlast neresim. Tu vasi diskusi ctu pravidelne, ale radeji neprispivam, nebot jsem uplny amater v oblasti oplodneni🙂. Nastesti mi mmmk vzdycky polopate vysvetli oc jde. 😵 Ale proc vlastne pisu, my budeme bydlet ve Straubingu a myslim, ze Deggendorf je vzdalen necelych 40 km. Bylo by super, kdybychom nekdy udelali nejaky "mini srazik".

Jo a abych nezapomela, zdravim Ivanku a samozrejme vsechny holky tady. A Meleri, je mi moc lito co se stalo!!!!! Strasne jsem ti drzela pesti a dokonce mi ukapla i slzicka stesti, kdyz jsem si precetla, ze jsi otehotnela.

ivana98
autor
22. máj 2008

Jansinko, tak k doktorovi zbehni znova a kludne mu povedz, ze ti dosla trpezlivost a chces aby sa nieco dialo. Vyziadaj si na zaciatok hormonalny profil a muza posli na spg. Neni na tom fakt nic divne... a ak sa ti nebude pacit jeho reakcia, tak zmen lekara 😉
To, ze by pracoval iba jeden vajecnik som este nepocula, tie anesteziologicky asi tiez nebudu velke odbornicky na reprodukcnu medicinu, ale cisto laicky dedukujem - aj keby pracoval len jeden a je schopny ovulacie, tak kde je problem? 🙂 Kazda sme ina, niektore dievcata maju cyklus 21 dni,niektore 40.. a tehotneju vsetky 😀
Moj manzel je Nemec a sme tu, lebo sme sem obaja prisli studovat... ale asi sa coskoro prestahujeme za lepsou pracou (ale este vobec nevieme kam...)

Ahoj Jani, teda, ze sa aj ukazes 😉 Na otehotnenie nepotrebujes ziadne znalosti, staci ze vies, co preto treba robit 😎 Najlepsie je, ked si clovek stanovi nejaky cas, napr. rok a dovtedy sa tym nijako nezaoberat....ale to sa mne akosik nepodarilo 😝

jansinka
22. máj 2008

Ahoj Jani!To jsi skoro sousedka!!!A kdy se sem stěhujete??Za prací?To víš,že uspořádáme mimisrazík...nebo "mimisnažík"???To se uvidí vid?🙂
A jaxe snažíte,Janí?Sleduješ ovulaci?Je dobré,jak psala Ivča,stanovit si čas,do kterého to řešit nebudeš a když se nezadaří,pak to začít řešit.Co říkáš?
Ivčo,jsi zlato,vždy vhodně poradíš!Díky.Také mi to přišlo uhozené,co ty slečinky doktorky napadalo ohledně delšího cyklu.Manžel zavolá snad už konečně příští týden gyndologovi pro výsledky krve. Bral mi krev kvůli podezření na zvýšený prolaktin-vytékalo mi z prsou kolostrum,ale třeba ho něco osvítilo a nechal si vyžádat i celkový hormonální profil,jak píšeš.Každopádně je to tu tak,jak jistě i u vás,že pokud jsou výsledky špatné,tak volají doktoři sami.A zatím nevolal.Víš,to je další věc,jsme tu od ledna,nedá se říci,že bych si byla v němčině příliš jistá.Proto nevím jistě,zda mi dělal i profil a proto se do centra chceme rozjeti do Čech.Domluvím se,ale ráda bych v těchto záležitostech když už seto bude řešit,měla jasno,co se se mnou bude dělat a jaké výsledky jsou...no jistě chňápeš.A tvůj muž je Němec,takže to s němčinou nemáš problém vůbec vid? 🙂 A kde přesně bydlíte tedy?A kvůli jaké práci byste se stěhovali?Dnes máte ale taky volno vid?Netuším,jaký svátek to dnes je,každopádně je volno 😀

krasulka
22. máj 2008

ahojte zienky, tak aj mojej sestre pracuje len jeden vajecnik. doktor jej povedal, ze ma lavy vajecnik vysuseny a uz je nefunkcny. A to ma 25 rokov. Povedal jej ze to ma z dlhodobo uzivanej antikoncepcie....Ani ja som to nikdy predtym nepocula, az teraz.
Inak ja cakam mrchu, dnes,ale zatial nic, ani to tak nevyzera, dufam, ze uz ostane tam kde je. 🙂

ivana98
autor
22. máj 2008

Jansi, tvoj manzel ma zavolat gynekologovi? Sa ani nedivim, ze sa k tomu nema 😀
Z Bavorska to sice do CR nemate daleko, ale ako to chcete riesit so zdrav. poistkou? Ako ste poisteni tu? Chapem, ze ked ma clovek jazykovy blok, tak to nie je prijemne, ale myslim ze dr. su tiez len ludia a maju pre take veci pochopenie... prinajhorsom si obcas pomozes anglictinou, budes si robit poznamky atd... A problem s CR by mohol byt aj v tom, ze tebe sice spravia vysetrenia, ale na terapiu by si musela furt cestovat hore-dole a najma manzel, aby stale zasoboval "cerstvym materialom". A dalsia vec- ak by ste neskor chceli prejst k de-lekarom, tak vam mozno neuznaju vysledky a vysetrenia z CR a budete ich musiet robit znova ☹

Ja s nemcinou problem nemam, ale ucila som sa ju snad uz odjakziva... My dnes sviatok nemame 😠 takze trcim v praci... vola sa Fronleichnam a to je nieco ako "Sviatok Kristovho tela a krvi" alebo nieco podobne...nas Bundesland je skor evanjelicky, tak preto..o praci ti napisem do IP.

Krasulka, a skusala si testik? 😉

meleri
22. máj 2008

holky, zdravim! 🙂 vy jste se rozepsaly ani to nestiham vas docist!

jansinka
22. máj 2008

Máš úplnou pravdu,Ivčo,bylo by jednoduší ten kolotoč absolvovat tu v Dojčlandu.Třeba manžel ještě změní názor.Řeknu mu,jak je to složité s testy a "čerstvým materiálem" 🙂 v souvislosti s tím.Jojo,má mi volat kvůli výsledkům on,protože je sám doktor a to víš,chce se zeptat asi dopodrobna a myslím,že tím chce dát najevo zájem.Takže nemáte svátek "Fronleichnahm",tož to je mil líto,Ivčo.Tyhle svatodušní svátky,přijde mi to tak vyumělkované...ale aspon je volno 🙂
Krasulka,držím pěsti!!!
Meleri,jak ti je?

janicka38
22. máj 2008

Ahoj holky,

tak my se snazime asi od rijna. Blahove jsme si mysleli, ze to klapne hned na poprve. 😀 Me cykly jsou asi 30 az max 50 dnu. V breznu uz jsem z toho vseho mela depku a sla se poradit na gyndu. Pan doktor mi udelal hormonalni profil a az nad nadmerne mnozstvi muzskych hormonu rekl, ze je vse ok. I po fyzicke strance jsem v poradku. Pan doktor u me chtel pozorovat jeste ovulaci, ale kvuli stehovani jsme to uz nestihli. Ted si akorat merim BT a pravidelne se s manzelem snazime. 😵 Manzel by sel i na spermiogram, takze az budeme v srpnu opet v Nemecku pokusim se najit doveho doktora a uvidime co nam poradi. Ted se snazim na otehotneni nemyslet a porad verim, ze to nekdy klapne.

Jo a o tom, ze muze fungovat jen jeden vajecnik jsem uz slysela. Moje znama ma stejny problem. Jen se porad divila, ze to neni mozne, kdyz ma pravidelnou menstruaci. Myslela si totiz, ze by se ty vajecniky mely stridat a ona to mela mit jednou za dva mesice. 😉

ivana98
autor
22. máj 2008

Jani a vy ste teraz v CR? Manzel ma teraz "volno" ze? 😵 to je super, aj ja chcem take dlhe prazdniny 😎 inak som presvedcena, ze sa nam to vsetkym coskoro podari... proste patrime k tym, ktore musia cakat trochu dlhsie 🙂

Ja vobec nevyvraciam, ze sa stava, ze funguje iba jeden vajecnik, jedine co sa mi nezda, ze sa to da poznat cisto na zaklade toho, ze mava zena dlhe cykly 🙂 a ako jej to diagnostikovali? z krvi? 😕
Dnes mi jedna znama dr. odporucila, ze ked vam budu robit hormonalny profil, tak si rovno dajte skontrolovat hormony stitnej zlazy. Na otehotnenie to sice nemusi mat priamy vplyv, ale dobre mat tieto veci pod kontrolou, najma kvoli obdobiu zacinajuceho tehu 🙂

aj u vas je take divne pocasie pod mrakom?

meleri
22. máj 2008

holky tak u vas je volno? tak si pekne odpocinte od prace... 🙂 cloveku je jedno jaky svaty kolenaty se to slavi hlavne kdyz ma na jeden den oddech.... 🙂

no ja se citim az moc dobre. tak nevim.... 🙂

Jen se mi nechce nic delat, do patku to jeste musim vydrzet a pak to snad uz zvladnu v praci...

dneska tady byl trh tak jsem aspon nakoupila a pak jsem pekla; pak jsem se divala do tedka na telku...venku je krasne a mela bych jit ven ale vubec se mi nechce...budu se muset prekonat.

Jansinko, nejak jsem pochopila, ze mas problem s prolaktinem? tak ti drzim palecky at se to upravi! na to se taky berou nejake leky ze?

A jak ty Ivco, jak se dari?

jansinka
22. máj 2008

jojo,sluníčko se na nás mračí.Ale prý po víkendu má být nad 28 a má svítit!! 😉
Meleri, jax to myslela s tou prací, ty jdeš od pondělka do práce?A enem odpočívej, esi to tak cítíš! 😉
Esi mám zvýšený prolaktin to nevím.Ani holky nevím, esi mám funkční oba vaječníky.Jen vím,že dochází k ovulaci a že nejsem těhotná.To vím zcela a zcela jistě! 😉
Ivčo, tvůj pozitivní přístup k věci je úžasně nakažlivý!!!!!Dokonce si to už taky začínám myslet, že se nám to podaří. Jen potřebujeme více času no! 😎
Zapomněla jsem na jednu věc, křivdila jsem mýmu doktorovi!Sice mi nijak specificky nepomohl a neporadil ani neřekl esi jsem OK a připravená k otěhotnění a tak nějak celkově můj zájem o otěhotnění nebral moc vážně a dal mi ty kapičky,ale dal mi i recept na pilule s kyselinou listovou!Berete to někdo?Je na té krabičce napsáno,že se to má brát od 4.měsíce těhotenství.... 😲

kitten
22. máj 2008

Ahoj devcata! Mame 3 embrijka. Zitra odpoledne mi 2 vlozi zpet. 🙂 Vy se mate, ze je v Nemecku volno. My mame volno az v pondeli.
Ivco, Jani fakt si taky nemyslim, ze to jak je dlouhy cyklus ukazuje, ze funguje jen jeden vajecnik. Ale je fakt ze zena neovuluje kazdy mesic, takze je vlastne ten jeden vajecnik vzdy vynecha.
Jansinko- Udelali ti nejake dalsi krevni testy? Na to ma pravo absolutne kazdylTo je zaklad k poznani co se v tvem tele deje. Vysoky prolaktin muze byt ze stresu, po davkach estrogenu (co je v tech tvych kapickach), take nektere onemocneni ledvin, jater stitne zlazi na to maji vliv. Souhlasim s Ivcou, ze potrebujes - hormonalni profil, biochemku, a krevni obraz.(ostatne pokud tvuj manza je medik tak to vi) Fakt nema moc smysl cestovat mezi cechami a Nemeckem - tedy zalezi jak dlouho vam ta cesta trva. Kyselina listova se ma zacinat brat 3 mesice pred otehotnenim, zabranuje to vyvojovym vadam. Da se to normalne koupit v lekarne, nebo drogerii.To jestli vajecniky funguji se pak zjistuje prvne ultrazvukem - jestli tam jsou cysty apod, a pak pruchodnost laparoskopii, nebo hysterosalpingographii - ale to uz jsou invazivni testy.
Meleri, Jake jsou ty trhy ve francii? Tady vzdy ukazuji jak si ve francii muzes ochutnat ruzne veci u stanku... Mnam A co peces?

meleri
22. máj 2008

Nazdarek, jo kyselinu listovou jsem brala prvni ctyri tydny nebo tak nejak, a pak mi doktor rekl ze je to zbytecne, predepsal mi horcik..

Jinak jsem zadne zmeny nezaznamenala, jen s moci, barvilo to moc, nic vic ale pry je lepsi to brat jeste tesne pred otehotnenim, proc, to si uz nepamatuju.

preju ti at se to brzo vyresi a at aspon vis proc to nefunguje...nam to trvalo dlouho nez na to prisli, ale aspon pak vedeli co s tim! 🙂

violoncielka
23. máj 2008

Jeej Kitten, to je dobra sprava tak tfuj,tfuj,tfuj 🙂
No Meleri nedozvedeli sme sa co pecies? 🙂

To fakt je horcik lepsi? tak to si musim najst,ze preco.Lebo vsetci doteraz odporucali tu kyselinu listovu.

Jansinka a optimizmus je to jedine co nas tu vsetky drzi nad vodou 🙂.Najlepsie by bolo,keby sa vsetko vyriesilo aj bez pomoci lekarov,ani ja nie som nadsena z tych vysetreni a naslednych zakrokov,ale ked to inac nejde 😒
tak clovek musi hladat aj takuto pomoc. uz sa niekedy s manzelom smejeme,ze ci" ideme robit IUI bez asistencie?".
Musime aj tieto veci brat z nadhladom a netrapit sa.pride to co ma prist a depkami a smutkom si jednak aj tak clovek nepomoze a jednak si tym iba ublizuje.Takze
😀 🙂 😀 🙂 😎 😵

ivana98
autor
23. máj 2008

Jasni, ten prolaktin ti dievcata spominaju preto, lebo by to vysvetlovalo ten sekret z prs.
Kyselina listova je velmi dolezita, vyrazne znizuje riziko defektov babatka, mala by sa brat denne aspon 400 jednotiek, uz par tyzdnov pred zacatin snazenia a dolezite je, aby sa brala do ukonceneho 12 tt. Po 12 tt sa odporuca trochu ine davkovanie (preto ten napis na krabicke). Ale v podstate je to to iste.

Horcik rozhodne nie je nahradou kys. listovej! Niektori lekari ho v tehu predpisuju, niektori nie... vacsinou ale az v pokrocilejsom tehu. Meleri, ak mas pochybnosti, tak sa spytaj v teme prosincoviek. Ved tam urcite chodis, nie? 🙂 Mnohe tehulky este beru rozne vitaminove pripravky---podla mna osobne je ale v tehu lepsia vyvazena strava...ak to nevolnosti umoznuju 😅

Kitten,takze oddnes budes tehulka ? 😵 😎

meleri
23. máj 2008

Ahojky Violoncielko,

pekla jsem bublaninu s třešněma..🙂 ne ne, jez tu kyselinu listovou, to je fakt dobré..doktor mi říkal, že ta kyselina listová je nejlepší právě před oplodněním a pak ty první týdny těhotenství...já jsem ted v 10. týdnu tak už prý to nepotřebuju, ale mám problémy s křečemi, proto ten hořčík..ta kyselina listová je super věc!

Tedkom se dívám, že to napsala i Ivča...

Ivčo, nechodím tam, ještě se fakt těhotná moc necítím, a mám ted i pochybnosti..počkám do toho druhého trimestru a pak budu chodit...jinak já chodím ještě mezi holky z francie a mezi snažilky pohodářky..a sem tam něco napíšu...to víš, mám furt strach, že se něco stane a já o to přijdu...tak si moc nechci říkat, že jsem těhotná, abych pak nebyla zklamaná...už jsem o to jedno přišla... ☹

jansinka
23. máj 2008

Ahoj holky! 🙂
Myslela jsem,že už dnes na net nestihnu skočit, ale jaxi jsem si na vaši přítomnost zvykla a děj se co děj, musela jsem aspoň na chvilku,pozdravit vás!
Kitten, co tedy, vrátili ti zpět emrijka?No a jaxe cítíš?Jak to vnímáš?Moc držím palec!!!!!
Krasulka a jak nakonec ty, dorazila mrška anebo ...???
Violoncelka, to víš, také si myslím, že optimismus je zdravý půl, ne-li víc. Tož ale někdy je dost těžký si ho udržet. Však víš. V jaké fázi tedy teď jste?Už jsi podstoupila nějaká vyšetření?A manžel?Každopádně je skvělé, že se tomu dokážete zasmát a navzájem se podržet! 🙂
Ivčo, nejspíš to tak je, že mám zvýšený prolaktin. A třeba i jiné hormony v nerovnováze, ale výsledky odběru stále nevím, tak snad příští týden (ale to už říkal manžel před týdnem..)...víš, to že mi z prsou vytéká kolostrum jsem zjistila až minulý měsíc.Ale těžko říci, třeba jsem si toho jen nevšimla a vytékalo již dřív. No nebudu vyšilovat, dyť když doktůrek nevolá, tak je prý vše OK. 😉
Mám najednou opravdu dobrý pocit, jako bych tušila, že to jednou doopravdy vyjde. Myslím nejen mně, ale nám všem. Dnešní reprodukční medicína dokáže téměř zázraky!!!!! 😉
A díky za radu s tou kyselinou listovou!!!Jsi jak kniha!!
Přeji všem pohodový víked! 😎

mirusch
24. máj 2008

Ahojte!!! No, tak som mala snahu vas precitat, ale ste boli natolko aktivne, ze som to len rychlo zbehla. Uf.
Ahojte nove babenky!!! Sa velmi tesim, ze sa rozrastame, uz tu bolo smutno...
Jansinka, moj manzel este nebol na kontrolnom spg, ale idem v pondelok na krv, tak ho objednam. Ma diagnostikovanu oligoasthenoteratozoospermiu, cize velmi malo spermii a nepohyblivych, tak len dufam, ze sa to este nezhorsilo. Zase bude nadavat, ale neda sa nic robit, toto jedno vysetrenie naozaj prezije 😀
Ja som mala teraz ist na krv 2.-4. DC, ale nestiham zavolat, tak tam proste nabehnem, hadam ma nevyhodia. Od vysledku zavisi, ci musim brat mesiac hormony.
Inak, ako pisali baby, posli manzela na spermiogram k urologovi, ak nie je u teba zrejma pricina, tak toto je zakladne vysetrenie. My sme sa tiez snazili ako blbi, kym nam nezistili zly spg...

Kitten blahozelam k embrijkam, tak teraz uz len nech sa riadne zahryznu.
Uz neviem - kto sa pytal na IVF bez stimulacie...tak to myslim ani nerobia, lebo kvoli jednemu folikulu sa to fakt neoplati. Okolo 10 folikulov treba, lebo nie vo vsetkych su vajicka a tie sa nie vsetky musia oplodnit...

No, v kazdom pripade drzim vsetkym palce, hadam sa dostanem rychlo do obrazu zase.

Za stretko som, ja som pri Frankfurte, cize ak niekto bude nieco planovat, rada by som bola zahrnuta, ak budem ovsem moct a nebudem uprostred stimulacie alebo v SR - tam letim buducu sobotu.

No a Irsko...bolo vyborne, az na to, ze som teraz unavena ako kon. Videli sme viac ako sme planovali, aj zapadne Irsko, aj Dublin aj vselico na okoli, no velmi zaujimave. Pocasie bolo naozaj vselijake, mali sme od slnka po dazd az vichricu vsetko, ale kosa bola riadna. Normalne som rada naspat v DE 😀

violoncielka
24. máj 2008

Ahoj Mirusch
uz si nam tu chybala 🙂

Na Ivf bez stimulacie som sa pytala ja a dakujem za odpoved.Ja som myslela,ze to sa odoberu priamo vajicka... 😕 no som to ja len nevzdelanec.tak teraz mi je to jasne.Tak ak pojdem na IVF,tak to vyzera,ze budem mat kopu deti,kedze si necham vsetky mrazaciky 🙂 😀.No ale mozno by nebola na skodu soft verzia.Ale ved to ako som pisala si necham poradit v centre.A inac nasla som si nove centrum,kde vyzera,ze nebudem nutena robit vysetrenia navyse .Sme objednany na 10.6 a potom povedali,ze by som sa dostala na rad na ivf okolo jesene.Tak som sa trochu ukludnila.Ale je to privatne centrum a co som pozerala ceny nainternete tak nie su az taky drahy.(pisu,ze ICSI 1000 euro a Ket 1500) no uvidim aka bude pravda.

Vsetkym ostatnym prajem pekny vikend,tu v Italy mame okolo 25 stupnov,ale je dusno vlhko a pod mrakom-tak sa citim trochu ako v tropoch.

Videla som pekny anglicky film Juno,najskor som si myslela,ze nie je prave najvhodnejsi,(aj som si poplakala) ale je pekny.Je o jednej 16 rocnej co zisti,ze je tehotna a rozhodne sa darovat babo rodine co nemoze mat deti..
Ak sa na to citite tak vam ho odporucam. 🙂
Pa pa

mamartinka
24. máj 2008

ahojte baby.akosi mi zacina uz druhy den byt zle.na vracanie ale nechce sa mi vracat.to iba tak chvilu a zasa je pokoj.cim to moze byt?my sa totiz snazime o babetko.a naposledy v utorok.to by este tak za kratko nemohli byt priznaky?ci ano.prosim o radu.dik.

mirusch
24. máj 2008

Violoncielka, to o tom privatnom centre som si precitala, co si pisala, to si dobre vymyslela, hadam to bude financne zvladnutelne, ved aj my sme v privatnom, ale poistovna preplaca-nam aspon predbezne vysetrenia, samotne IVF si budeme hradit - ale to kvoli veku. No, to je tak, ze na vajecniku ti dozreju folikuly - v normalnom cykle 1, pri stimulacii viac - zalezi od tvojho hormonalneho stavu, co ti odporucia. Pri odbere odoberaju z folikulov vajicka - ale niektore folikuly mozu byt aj prazdne alebo vajicka nie su este dozrete. A potom este sa nemusia oplodnit. V SR som pocula o babach s 25 vajickami, ale to je strasne vela, tam hrozi hyperstimulak, mne v nasom centre povedali, ze ich ciel je 5-10 vajicok, co sa mi zda aj dost malo, no uvidime co vydoluju zo mna.
O tom filme som pocula - teda videla som ukazky, asi si to pojdem pozicat do pozicovne, do kina tu velmi nechodime.

Mamartinka, ahoj. A coze ty tu? Ty si zo SR, vsak? Ale nevadi. No, tie priznaky mozu byt aj tehu priznaky, ale aj nejaky virus - choroba. To ti teraz este nikto nebude vediet povedat. Zalezi, ci ste sa snazili v case ovulky...a kolko dni odvtedy preslo, lebo od utorka je este velmi skoro na tehu priznaky. To by sa ti embrijko este len zacinalo uhniezdovat. Kolky den cyklu si? Ak ti nepride MS, tak skus urobit test a budes mudrejsia. V kazdom pripade ti drzim palce, aby to bola ta prva moznost a nie choroba. 😉

mamartinka
24. máj 2008

no mne az v strdu zacinali plodne dni podla vypoctu.aj ja si myslim ze to je este skoro od utorka.aj dnes sa chceme snazit vecer.ale este uvidim mozno az zajtra.ano ja som z sk ale momentalne som v irsku z manzelikom tallagh.bodaj by to vyslo ale tomu neverim.my take stastie nemame.dakujem.

rosienka
24. máj 2008

ahoj vsetkym!

vy tu teda pisete ako najate, nestiham citat 😉 😉

kitten - nech sa embrijkam u teba paci a aby sa minimalne jedno usalasilo, ak nie obe 😉 Inak diky za rady, pokusim sa vybavit, aby som bola po ET tiez doma

ivana - hej, tu je take myslenie, ze "vsak, co by ste nechceli, akaze PN, sup do prace, ved nie ste chora...nemôzem vas vypisat..." asi tak slova gynekologa z CAR-u ☹ A ta materska je tu juhuhuuu, po velkom referende "az" 14 tyzdnov, pricom sa zapocitava aj cas, pred pôrodom, ked zostanes doma... takze taki si Svajciari progresivny, co sa tyka deti. Este furt je tu take skostnatene myslenie a prertvavanie toho, ze zena ma byt doma. Pritom je to uz davno predbehnute a mlade Svajciarky bud vsetky robia, alebo aspon s ciastocnym uväzkom, alebo si ani nemôzu dovolit nerobit. No proste predhistoricke a predpotopne podmienky... 😒

meleri - urcite ti zostalo to zdrave ako buk, tak nebud smutna, niekedy sa deju sice neprijemne veci, ale asi maju tak byt. Aj mne muz hovori, aby som sa teraz pri stimulacii nestresovala a nemyslela stale na to, ze co sa ma stat, sa stane 😉 ale je to tazke to nechat len na osud a nemysliet pozitivne...

violka - no vidim, ze si pokrocila v hladani, dufam, ze budete s tym centrom spokojni. Co sa tyka tych cien, ono je tych 1000 Euro asi len pre nich za zakrok, ale nie su v tom ceny liekov co si pichas, co bolo u mna dalsich asi 1500 CHF...takze tak. Inak ten soft IVF velmi nepoznam, ale pri nom je myslim ovela menej zrelych vajicok a tym aj mensia sanca na tehu...ale zisti si to.

mirusch
24. máj 2008

Mamartinka, no, zalezi, co to znamena, ze ti zacali plodne dni, lebo sanca, ze sa vajicko oplodni, je len par hodin do mesiaca...ak si mala v stredu ovulku - praskli ti folikuly a v utorok ste sa snazili, tak to je vyborne, lebo spermie vydrzia aj 2 dni a teda mozno tehu si. Merias si BT? To by si najpresnejsie vedela, kedy mas ovulku. Lepsie je snazit sa 1-2 dni pred ovulkou, lebo po nej to uz nema zmysel ... okrem toho, ze si uzijete 😅 Ale tehu priznaky isto este nemas, to bude z niecoho ineho. Drzim palce.
Inak, ja som prisla vcera vecer z Irska, boli sme na kratkej dovolenke, super bolo. Vy ste tam docasne? Alebo tam uz zijete?

mamartinka
24. máj 2008

mirusch ja som tady 2 rok a manzel 3 rok.chodievame aj na sk teraz ideme 22.6.a v auguste uz na stalo domou na slovensko.

mmmk
25. máj 2008

Ahojte babenky, tak se vam hlasim, ze jsem prave prijela z nemocnice, mam jen dve asi 1cm dlouhe jizvicky (vlevo nad paskem kalhot a v pupiku - ta ani nejde poznat) zasite intradermalnim stehem (podkoznim). Takze odpada vyndavani stehu 🙂 Jsem stastna, ze to mam za sebou, operovali me v patek, dneska propustili, jizvicky jeste trochu boli. Verdikt operace je, ze vejcovody jsou bezproblemove pruchodne, vajecniky byly opravdu PCO, takze je provrtali a nasli zhojena mista po endometrioze (pry odesla sama). Jsem pry jinak fyziologicky zdrava 🙂 Da se to vydrzet, nejhorsi na tom vsem byla ta hladovka 😀 Ozvu se pozdeji 😵

meleri
25. máj 2008

Ahojte,

už se mi s Modrého Koníka nějak motá hlava...chodím tu jen ze zvyku, asi bude lepší, když si dám na chvíli pohov, páč vůbec nevím o čem psát! už je to tři měsíce to tu píšu každý den..

Mějte se tu holky pěkně! A přeju vám všem, at se to co nejdřív podaří, a a´t jste štastné. Uvidíte, že to jednou vyjde...my to zkoušeli čtyři roky, než se zadařilo, a stálo to fakt za to, nelituju ničeho...🙂 Jen doufám, že mi to miminko vydrží až dokonce a bude zdravé.

pěknou neděli! 🙂