Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

violoncielka
29. sep 2008

Tak ahoj bicyk ☹ .Ale nie,len ja stale nieco vymyslam 😉 .Dobre ze ste mi to napisali,budem si davat pozor,ale nechcem byt zase hypochonder,lebo teraz ako som si precitala tieto info akoby zacali vajecniky viac ozivat a pichat.Jemineeeee.
Musim si zachovat chladnu hlavu a triezve uvazivanie.Idem trosku potrapit violoncelo,tak pridem na ine myslienky.zatial pa a diky,ze ste mi roboli spolocnost.Pa

violoncielka
29. sep 2008

uvazovanie! sorry 😀

mirusch
29. sep 2008

Pa Violoncielka. Jasnacka, ze hypochonder byt nemusis, ale presne teraz si na seba musis davat pozor, bicykel kupis, ked porodis, aby si zhodila kilecka 😉 Vajecniky ta pichat budu, lebo rastu, na to si buducich par tyzdnov zvyknut musis. A hudba je super vec, to mas dovolene 😀

ivana98
autor
29. sep 2008

ahojte 🙂
to je fakt zvlastne, ako je to v kazdej krajine inak...
ja som praveze pocula, ze ked zmrazia vajicko, tak ma horsiu sancu prezit ako ked zmrazia embryo...
violoncielka, takze ak by si pri opu mala trebars 10 vajicok, tak rovno polovicu zmrazia, aby nemuseli potom riesit dilemu, ci znicia, tie ktore sa oplodnia, ale nezavedu? chapem to spravne?
zvlastne, ze to takto ohranicuju... ale chapem, v IT je katolicka cirkev silna...

meleri, takze u vas to bude naisto chlapcek? nejako som to tusila 😵
u mna momentalne nic, mam sice asi aj plodne dni, ale zaroven nejaku potvoru mykozu... 😠

mirusch a ty co mas nove? 🙂

mirusch
29. sep 2008

Co mam nove? Uf, a ja viem? Asi nic. Aha, zase sa mi zapalilo to dasno co minule 😠 Este raz a idem na antibiotika! Ale inak ok. Vcera boli u nas otvorene niektore podniky, raz do roka, urobila som nalet na kniznicu, kde bol vypredaj knih a ukoristila som 32 krimi kniziek pre manzela za 5,- EUR (vsetko). Dobre, nie?

meleri
29. sep 2008

Mirusch,

ne tady vajicka nezmrazuji, jenom embryja, ale my zadne embryja na zmrazeni poprve nemeli, tak jsem to musela vsechno absolvovat znova. Tady jsou nastesti v pohode, a moc to nabozenstvi neresi.

Violoncielko,

ja poprve jezdila na kole jak dabel, kazdy den po praci, protoze bylo pekne, pracovala jsem jen na puluvazek, tak jsem jezdila po kopcich a tak, ale premahala jsem se, a vajecniky me pak hodne rozbolely, protoze jak slapnes do pedalu, tak se cele bricho namaha a vsechno se tam hybe...po rovince je to vpoho ale horsi je kopec...nektere zeny jezdi na kole i v tehotenstvi, ale to bych vubec neriskovala...nejlepsi je behem IVF bazen, ale po transferu uz ne, to jenom prochazky....mi pak doktor dovolil po tretim mesici tehotenstvi plavani, pred tim ne...ale kazdy je jiny....

Ivco,

jo ja to taky tusila, ze to bude kluk, a hlavne jsem si to moc prala, aby to byl kluk! videli jsme pindika bylo to srandovni....

schnucki
30. sep 2008

ahoj holky, vy jste se teda rozjeli, jsem mela co delat si to precist 😀

ahoj meleri, jsem rada ze ses konecne ozvala a ze je u tebe vsechno v poradku 🙂 to chapu ze mas strach a stale se chodis kontrolovat, ale jak uz holky psali, snaz se na to nemyslet, miminko je v poradku, takze zadny stresy a uzivej si to 😉 klucina, no vydis, 😀 tak to musela byt sranda ho vydet 😀

Jinak jak jste psali o ty adopci, tak ja o tom taky moc nevim, ale ta myslenka, mit dite sem tam doma na obed, udelat s nim ukoly a pomoct tim takhle nejake rodine, neni vubec spatna, myslim ze to stoji za zamysleni. Rozhodne je to podle meho nazoru prijatelnejsi, nez mit par let doma decko, ktery pak vratej k rodine, to bych neudelala. Ale az budes mirusch vedet o ty prvni forme vic, tak pisni, docela me to zajima 😀

Jinak o IVF skoro vubec nic nevim, takze ti violoncielka nebudu davat zadny rady, ale drzet palecky aby to vyslo 😉

Neni lepsi kdyz se zamrazi embrio?

Koukam mirusch u tebe si ty zuby taky nedaj pokoj co, tak at te to prestane bolet 🙂 ... jinak priste jdu s tebou, takovej nakup knih za pakatel, juuuuu

Jinak ja mamdneska 26DC, ovu jsem nemela ☹ teploty se mi drzi dole a uz asi, no par dnu mam sem tam takovy lehky spineni, vetsinou navecer. Je to predzvest ms nebo tam zas neco blbne? Driv jsem to mivala nekdy spis po ms nez pred. Ach jo

meleri
30. sep 2008

ahoj Schnucki,

jo dneska uz jsem vic vklidu, mam uz i min tech kontrakci, jenom musim porad lezet, a to je otrava....navic me strasne znervoznuje ten binec....manzel se snazi ale stejne to pak nedava...

Jinak jo, urcite je asi lepsi zmrazit embryjo nez vajicko, pry to embryjo vic vydrzi nez vajicko, ale nevim, uz si to nepamatuju,kdysi jsme se nato taky doktora ptali, proc zmrazuji jen embryja.

A jak se jinak mas?

A co ta holcina myslim ebambule, co byla v tom Norsku a furt nevedela, jestli je tehotna, vyslo ji to nakonec? uz tu asi nepise.

holky tak zatim, a mejte se pekne!

violoncielka
30. sep 2008

Ahoj Mel, tak to je fajn,ze uz si v klidu.
A na neporiadok sa vykasli,ja kazdu sobotu a nedelu,ked sme obaja doma kaslem na poriadok,lebo to sa neda zvladnut (pri takom manzelovi 😀 ) skratka v sobotu a nedelu k nam nik nemoze prist,no a vsetko dobieham potom cez tyzden.Trochu mi prekazaju tie veci okolo ,ale aspon sme v pohode a hlavne sa nestresujeme.Radsej si spolu pozrieme nejaky film,alebo ideme na prechadzku.

Tiez si myslim,ze zmarzenym vajickam asi nie je dobre,ale ja som radsej ,ked je to takto.Neviem ako to potom riesia ,pripadny transfer zo zmrazenych ...mozno v co najkratsej dobe....zatial sa tym nezaoberam 😉
Ano Ivi pochopila si to spravne.Tak museli najst nejaky sposob,ako aspon trochu pomoct zene (ked uz zmrazovanie embrii je zakazane),aby nemusela zase postupit cely proces IVF.

Jej Mirusch...tolko knih...Wau.Ja sa tiez snazim citam v taliancine,ale nemam z toho az taky zazitok a oddych,ako ked citam v slovencine 😒 Ale asi to je zvyk a trening vsak?

Zatial pa

schnucki
30. sep 2008

ahoj meleri,
tak to je dobre ze uz si dneska vic v klidu 🙂 je to, myslim, i dobry pro prcka, kdyz jsi v klidu 🙂 .... to verim ze je to otrava, ja dlouho nic nedelat nevydrzim, ale pockej, az se to narodi a trochu to povyroste budes mit prace az nad hlavu 😀 .... ale je hezky ze se snazi

Ja jsem ted na par dnu u nasich, darek od pritele, tak si to tu radne uzivam 😀 i kdyz se musim priznat, ze je divny bejt tu bez nej a styska se mi ☹ ale uzivam si to tu 😀

embabuli se uz dlouho neozvala, ani nevim jak to s ni teda vypada

violoncielka
30. sep 2008

Schnucki, si v CZ? jej. Tak ja teraz vacsinou chodim na SK bez manzela,lebo je to tazke zosuladit jeho dovolenku.Ale aspon si trochu oddychne odo man 😀 ,a moze sa hrat s PC 😠
Tvoj priatel je cech vsak? A ste aj z toho isteho mesta? uz si to nepamatam...sorry

schnucki
30. sep 2008

ahoj violoncielka, jojo, mame spolecny notebook, proto se taky mirusch ptala skrz skype, pritel ma ted pocitac sebou na cestach a skype se automaticky prihlasuje s prihlasenim internetu .... je fakt, ze se ted na sebe budem hodne tesit 😀
Nene, je to nemec, ale narodil se v rusku, s rodici se pak prestehovali do nemecka za babickou, kdyz byl jeste malej.
Je sice fakt, ze nemusim stale prekladat, ale stejne

A co ty, jak se cejtis?

violoncielka
30. sep 2008

Ja sa citim fajn,zatial velke zmeny necitim.Trosku tu mame v Italy zamracene a doma,kedze este nie je zapnute kurenie,je trosku zima.Este ze som si nechala horu nepozehleneho pradla...tak sa trosku zohrejem 😀

Ano dialka je niekedy dobra na upevnenie vztahu,ale aj narocna...hovorim zo skusenosti,ked sme sa s manzelom vidavali (pocas 7 rocneho chodenia) niekedy aj za 4 mesiace.To sa nastastie stalo iba raz,ale aj mesiac,alebo 2 boli tazke.Teraz sme uz konecne od novembra (aj to po dvoch a pol roku od sobasu) stale spolu,takze my sme uz vycviceni a nejake 2 tyzdne odlucenia, nas len tak nerozhadzu 😀.
Avsak pamatam sa na prvy rok ako som pri kazdom odchode revala ako blazon,teraz mi to pride uz smiesne,ale nebolo to lahke

mirusch
30. sep 2008

Caute babule. Ja mam nejaku nizku hladinu energie 😠 Tak sa idem dobijat cez scrapbooking. Uf.

Schnucki, nuz, s tym branim dietata na ulohy a vylety si ma inspirovala ty 😀 Som si spomenula potom na ten program z TV. Cakam na vhodnu prilezitost, musime pokecat s manzelom.
Inak ta kniznica vypredava knihy tak 2-3x do roka, je to kilo za 1 EUR, no a ked si vyberies makku vazbu, tak to je fakt lahke. A kedze moj manzelik, ked ma chut na citanie, cita knihu za den a iba krimi, tak ja obehiam trhy a kupujem mu second hand knihy. A potom mam v plane ich obdobne predat dalej. Proste recyklacia. 😵
Ten tvoj cyklus je fakt zahada. Ale ak na buduci mesiac ovu mat budes, tak zrejme je proste u teba jeden vajecnik problematicky. Este by som sla k Dr. a doriesila to.

Meleri, ktovie co je lepsie zmrazit. Aj niektore embrijka sa tazko rozmrazuju. A pocula som, ze menej bunkove lahsie ako blastocysty. Hm. Ale u Violoncielky chapem jej postoj, ked, tak vajka. Aj to je lepsie ako vobec nic a ist do IVF znova.

No a s tym odlucenim od muzicka. Nuz, my sme tiez boli rok na dialku a vidavali sme sa tak max. raz do mesiaca. Po par mesiacoch mi fakt uz trhalo srdce, ked odchadzal, tak som mu navrhla, ze pridem teda do DE 😅 No a teraz to robim tak, ze raz do roka idem do SR sama, aby som manzelik znova pripomenul, co pre neho vsetko robim. To je potom radosti, ked sa vratim 😀 ! No, ale priznam sa, ze prvy rok som sla na 2 tyzdne, potom uz len na 10 dni a potom uz len tyzden 😅 Nejako mi vzdy zacne chybat... 😀

Violoncielka, ja milujem zehlenie. Uz aj kvoli tomu, ze sa pri nom vzdy fajne zohrejem, ja som hrozna zmrzlina 😵

schnucki
30. sep 2008

My jsme fungovali pul roku na dalku a to mi stacilo .... dyl bych to asi nevydrzela 😝 ale myslim, ze tak jednou do roka, jet na tyden do cech sama, neni spatnej napad 🙂

To jo, je fakt, ze mi dva asi tak fungujeme, jako nahradni rodice 😀 a kdyz se tak nad tim zamyslim, je to fajn, i kdyz clovek si je zamiluje a pak mu chybej .... normalne malej pojede s pritelem me v patek vyzvednout 😀 je to zlaticko

Ja teda zehleni nemam rada, je to jedina domaci prace u ktery si vzdycky hledam vymluvy 😀

mirusch
30. sep 2008

Ok Schnucki, urobime obchod, ja ti ozehlim a ty ma odvezies do Frankfurtu 😀

A inak, ked je clovek v domovine sam, tak si v klude moze obehnut kamosky a nemusi vymyslat nahradny program pre svoju polovicku alebo ju vlacit so sebou 😉

meleri
30. sep 2008

Mirusch

jo je to fakt hnusne jit znova na IVF...aspon ten KET je asi vpohode, ze uz to tak dlouho netrva....

jinak s tim pomahanim detem ti drzim palce, at vam to vyjde!

ja z toho zmrazovani nemam moc dobry pocit, podle me jak to pak rozmrazi tak to prece musi byt trochu poskozene...no jsem fakt rada, ze to napodruhe vyslo jak to vyslo...

byla za mnou porodni asistentka; tak merila tlak a kontrakce a taky srdce miminka a je to dobry, tak se me ptala jak jim.

Ja vubec nevedela ze v tehotenstvi se ma jist kazdy den maso, no ja ho teda jim tak dvakrat do tydne, a ona mi rekla, ze je to malo....no jestli budu moct brzy varit,tak si ho budu varit casteji...

meleri
30. sep 2008

holky jeste prosba:

vy co zijete v nemecku, vim ze tam mate velmi kvalitni bylinkove caje, neznate nektera nejakou webovou stranku kde by se daly caje objednat? neumim nemecky. nebo aspon jak se rekne tehotensky caj? teda caj vim ze je tee, to je vse ☹

francouzi jsou salati, nemaji tady nic,jen predrazene bylinkove caje,krabka za 6 euro a tehotenske caje vubec ne...:(

a cesi maji vyborne veci ale posilaji max do sousednich statu.... 😠

mirusch
30. sep 2008

Meleri, mäso kazdy den? Tak to si myslim, ze by moj manzelik bol celkom rad tehotny 😀 Aj ked ma terorizuje, ze chce maso kazdy den, aj tak sa to snazim obmienat. Ono to bude asi kvoli bielkovinam, ktovie.

Ale myslim, ze ked je embrijko zdrave, tak zamrazenie mu nevadi. Poznam babenky z IVF tem, ktore maju zdrave deticky po KET a aj ICSI.

Violoncielka, ja osobne uprednostnujem citanie v anglictine a cestine 😕 Ale samozrejme, ze ked je kniha original slovenska a paci sa mi, tak citam ako besna, proti slovencine nemam vobec nic. Ale rada citam knihy v originaly, prekladom sa atmosfera knihy casto strati. To plati aj o filmoch. A nemcina...niektore knihy sa mi citaju velmi dobre a uplne v pohode, s niektorymi bojujem, ale to by som mozno bojovala aj v inom jazyku, ktovie.

Meleri, Violoncielka, este k tomu neporiadku. Obavam sa, ze pokial budete mat deti, tak si na to radsej rychlo zvyknite 😀 Schnucki len tak valila oci na jednu malu slecnu, co rozhadzovala jedlo po zemi a po stole ...a jej mame to je suviks, pretoze keby jej to nebolo, tak uz je davno v blazninci. Za prve na to nebudete mat cas, mat cisty byt a za druhe, ani to nebude mat zmysel ho neustale riadit 😝 Takze pevne nervy prajem 😉

josefka
30. sep 2008

ahoj holky, diky za privitani - nejak jsem nemela cas ☹. Pokusim se vas docist, abych se s vama seznamila 🙂, ale prozatim me omluvte za neznalost ....

Ja jeste snazilka nejsem, zatim jsem pripravujici se na snazilkovani. Nechala jsem se totiz naockovat proti zardenkam, protoze jsem je nikdy nemela a myslim si, ze ani nejsem ockovana a ted nesmim tri mesice otehotnet - tedy ted uz jenom jeden a kousek. Naplanovali jsme si snazeni od ledna, tak snad do toho nic nevleze ☹.
Zijeme v Irsku uz skoro 4 roky a jsme tady vicemene zasekli na dalsi minimalne 4 roky. Oba studujeme.

Tak snad se mi podari zapojit 😅 😅.

mirusch
1. okt 2008

Ahoj Josefka, no ved som sa aj cudovala, ze kde si zmizla... To nevadi, ze snazilka este nie si, ja napr. uz nie som, my deti mat nemozeme. A predsa tu strasim 😅
To je fakt, ze po ockovani musis mat pauzu. Budeme ti drzat palce. Inak, v ktorej casti Irska si? Ja som tam bola s manzelom v maji, presli sme od Dublinu az po Cliffs of Moher, tam bolo teda brutal pocasie a vietor. Uf. Ale zaujimava krajina to je. Len sa mi tam zdalo vsetko strasne drahe, teda potraviny urcite.

meleri
1. okt 2008

Ahoj Mirusch,

jo dneska manzel slibil ze nakoupi nejake ty steaky a ostatni svinstva a budu to ted kazdy den jist..no ale moc se mi do toho nechce, ja moc maso nemusim...ale to vis ze mu taky oci zazarili, chlapi jsou vubec blazni s tim masem, mam pocit ze by ho jedli furt...

Josefko,

ahoj, taky te tady vitam. Irsko je krasne, je to takove divoke, ja byla ve Walesu, u pobrezi, na necely rok jenom, a styska se mi...snad se tam jeste nekdy podivam. ale je fakt, ze je tam hodne draho. ale ta priroda a to more je tam snad nejkrasnejsi, kde se na neho hrabe stredozemni...

s tim snazenim to je super! at vam to brzo vyjde! a do vanoc uz je to chvilka...hm ja taky cekam na vanoce, ale u me je to termin porodu, ale me se to deesne vlece.

ahojte!

josefka
1. okt 2008

mirush to je mi lito, ze nemuzete mit deti .... ☹, ale vypada to, ze to beres tak jak to je a nedelas z toho tragedii, coz je bezvadny.

My bydlime v Dublinu a s tim pocasim mas pravdu - je tady takhle porad - tedy posledni dva roky. pred tim bylo normalne. Irska priroda se mi moc libi a jeste nadsenejsi jsem byla ze Skotska. Draho tady je pekne, ale neni to tak sileny, kdyz v te zemi vydelavas .... tedy i tak je draho, ale da se to zvladnout.

meleri, drzim place, budete mit krasny vanocni darecek 🙂

meleri
1. okt 2008

Josefko,
ja tam byla jako au pair, takze vydelek byl mizerny, ale mi to bylo jedno, jela jsem tam za dobrodruzstvim...lidi jsou tam skveli, jedine co me prekvapilo bylo ze i v te nejvetsi zime chodili celkem malo obleceni a doma skoro netopili. proste jim ani neprislo, ze je zima. 🙂

dik, no uvidime, kdy se miminko rozhodne, kdyby to bylo na ty vanoce, tak by to byla fakt sranda...

violoncielka
1. okt 2008

Ahoj Josefka 🙂
Jeeej irsko,tam raz pojdem na dovolenku a aj skotsko by sa mipacilo.

Meleri...jemineee,tolko masa? To nemyslis vazne? Ved ja som sa tesila ,ze po stimulke nebudem musiet uz do seba pchat tolko masa.Brrrrr.Ja mam rada maso,ale tak raz do tyzdna.Radsej si dam nejake zeleninove jedlo,alebo rizotto,alebo ryby.
No budem sa musiet pozriet do vegetarianskej kucharky na nejake nahradne potraviny...lebo tolko masa ja naozaj nezvladnem.Aj ja mam sklony ku chudokrvnosti, ale teraz je to v pohode,lebo jem maso.ked som bola vegetarianka,tak sa mi chudokrvnost objavila,ale to preto,ze som bola nedosledna a nedoplnala vitaminy.
Myslim,ze je tu aj nejaka temicka o tehulkach vegatariankach...no idem si to mrknut.

Josefka Mirusch je super osobka,ale precitaj si jej temicku :je mozne vyrovnat sa s moznou bezdetnostou, a pochopis viac o nej.

Clovek niekedy musi brat zivot taky ako je a snazit sa najst si tu svoju cesticku stastia.Deti su fakt Bozi dar,ale poznam aj vela bezdetnych rodin co prezili svoj zivot velmi krasne a plnohodnotne.

Mirusch co robis dnes? Uz si sa odhodlala k tomu serioznemu hladaniu prace? 😉
Ja tento tyzden som doma a uz mi zacina chybat orchester,a tak sa mi zda,ze cely oktober bude v tomto duchu,lebo mi volal inspektor orchestra (ten co zhana ludi) ,ze ci mozem prist hrat tieto dva tyzdne,ze dalsie ma uz obsadene
☹ Hlavne ,ze som mu 2x krat hovorila .ze zaciatkom oktobra nemozem.....Nuz co zase som chcela nieco riesit vopred a zase sa mi to neoplatilo 😒
Ale musim prijat to co mi zivot prinesie a koniec koncov vsetko ma svoju pricinu.Asi sa mam fakt tento mesiac setrit. 🙂

mirusch
1. okt 2008

Josefka, ja som bola au pair v Londyne a tam je to s pocasim obdobne - chladne leto a relativne tepla zima, teda v porovnani so SR a oci mi padali z jamiek ako tam deti v zime mali len sandalky bez ponoziek a kratke nohavice a ja som trkotala zubami vo vetrovke. Nuz ale, asi su fakt zvyknuti.
A co sa tyka nasej situacie, v mojej teme o bezdetnosti by si si mohla precitat rozne zufale stavy, ktorymi clovek po tomto zisteni prejde (tak ako pise Violoncielka), ale odporucam ti to necitat, kedze sa este len budete snazit. Sranda to nebola, slzave udolie, ale myslim si, ze som uz viac-menej v pohode, po dvoch mesiacoch, celkom rychlo. Isto to mrzi, ale kedze to nezmenim, tak som sa orientovala na ine veci. O chvilu budem krstna mama, kamosky maju dost deticiek na to, aby som sa realizovala a pripomenula si, ako mi je dobre, ze sa mozem venovat sama sebe 😉

Violoncielka, takze super osobka vravis? 😅 😵 Tak to som rada, ze ma nevidite ako zmatenu zufalkynu. Snazim sa. 😀
Nuz, odhodlala som sa k hladaniu prace, zistila co chcem, vytlacila info a adresy kam sa idem nanucovat, dala dokopy zivotopis, musim aj tu podakovat Ivus za pomoc. Aj sprievodny list. Teraz cakam na prival energie a intuiciu, ze je spravny cas, lebo napr. dnes mam ako by povedali nemci Weltschmerz, proste stav, ked clovek zalezie do postele a nevylezie 😀 Asi pocasie, je fakt nanic.
A ty dobre robis, ze teraz nerobis. Aby si si potom nevycitala, keby nieco nevyslo. Proste teplo, ticho, klud 😀

meleri
1. okt 2008

holky jenom kratce, jdu si sem prinest nejakou zeleninu na loupani, tak mi to asi bude trvat, pac v posteli to neni jako v kuchyni...no a manza mi to pak uvari.

ja tomu uz prestavam verit...maso tedkom chvili pojim, ale kazdy den to asi nedam!!!navic me doktor rikal, at jim na co sem zvykla ibehem tehotenstvi..akorat tedkom me zmatli v nemocnici a pak tady jeste byla porodni asistentka vcera...

navic je z masa i zacpa, tak nevim no...ale pro miminko to udelam, pojim trochu vic... 🙂

holky tak asi az za chvili!

jo a zdravim Mirusch i tebe Josefko

violoncielka
1. okt 2008

Mirusch aj ja mam dnes ten Weltschmerz....ale ty mas aspon svoje knihy,,vsak 😀
Ja by som mala zase cvicit celo...no asi aj idem,lebo zase zacinam citit vycitky svedomia. 😀
uvidis ted den D je uz velmi blizko.Pa a uz sa konecne odpajam.Howgh

mirusch
1. okt 2008

Meleri, ja si osobne nemyslim, ze by si musela maso kazdy den. Nieco take som este nepocula. Neviem ci beries nejake tehu vitaminy, nebolo by zle sa na to Dr. spytat, nech mas co ti treba. Vyvazene sa stravuj a hotovo. Ja tiez maso nemusim kazdy den, 3x do tyzdna max. Dnes som urobila vybornu pizzu, nemyslim, ze kazda pizza je nezdrava, ja som na nu dala same fajne zeleninkove veci a syr, nuz bielkoviny a kalcium 😀 Mame tu jedneho TV kuchara, co stale tvrdi, ze to nema ziadne kalorie, pretoze tie v rure vsetky umreli 😀

Violoncielka, ja som este v posteli dnes nebola, lebo som musela nakupit, navarit, oprat a tak, ale prisiel cas, tak sa idem zahrabat 😵 Mne sa inak ten pojem Weltschmerz strasne paci, lebo to vystihuje situaciu ... clovek ma v sebe vsetku bolest sveta 😕 ...proste bezdovodne nanic nalada. Ja som inak ako slnecne hodiny. Bez slnka nefungujem ☹

Ja mam od dnes moju zmluvu vo fitnesku. Ale idem az zajtra ... teda dufam. Dnes ee.

meleri
1. okt 2008

to je dobre s tou pizzou, ze kalorie jsou pryc!! 😅 😀
jo ja pizzu taky zboznuju, i tu nezdravou...asi reknu manzelovi at neco koupi tim padem bysme o vikendu nemuseli varit...tedy on by nemusel.
no pry to tak je behem tehotenstvi, ale taky nevim, jestli tomu mam verit. vitaminy zadne neberu, jenom magnesium. jim hodne ovoce tak si rikam ze to by snad melo zabrat...

holky, tak to ja jsem dneska uz v posteli byla... 😅 a jeste v ni budu...jo s tim sluncem je to fakt...sotva se setmi tak se mi chce spat....i tedkom spim celkem dobre. akorat me trapi sny o tom krvaceni...

a jak je v nemecku, je tam pekne? tady je hezky ale ma se to uz taky horsit..letos ten podzim prisel ze dne na den.