Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
26. jún 2010

Dakujem moja...no dokial mi nic neni tak som v pohode ale ked ma nieco
boli alebo tak tak zase myslim na to najhorsie...a hlavne ked som to mozno aj ja zavinila...no 15.7.idem na utz to budem v18.tt tak mozno sa dozvieme co mi to tam plave...uz sa naozaj nemozem dockat!!!
No uz sa ti to krati a pojdes domenka...no to mate posledne narodenky vo dvojici🙂
no uvidim ako mi bude je to az na vecer...ale som hrozne unavena...manzelik je v robote tak som
sama tak budem cely den len lezat a dufam ze sa mi podari zaspat na2-3hodky...

barbora87
26. jún 2010

Yarden tak mate trosku pripecene ranajky🙂no od teraz naozaj nic nenosim lebo ked som
mala to pichanie z toho tak to uz fakt nechcem zazit...no nakup tiez nenosim to manzelik a jedinu moju fenocku ale ta ma2kg tak ta je ako pierko ale nas druhy psik ma 5kg a toho tiez casto nenosim

yarden
26. jún 2010

@barbora87 A akych mate psikov? Mozno si to uz niekde davno pisala, ale rada by som vedela. Ja by som tiez velmi chcela maleho hafana, no ale teraz to nie je mozne. No a v SR uvidim, ked som bola mala, tak som dostala psa k 5 narodeninam. Bol to uplny clen rodiny, vsetkym nam stale chyba. Ale nikdy sme ho nemohli nechat sameho doma, a to by sa mi nechcelo ani keby som mala noveho. Cely den niedke v byte.

barbora87
26. jún 2010

@yarden mam civavky...fenka je mala kratkosrsta a psik je dlhosrsty cierny...su to moje zlaticka...najradsej by som sa od nich nepohla...no ale teraz ich trochu vychovavame ked pride babo aby sa vedeli trochu chovat lebo su rozmaznany🙂))no najprv sme mali len toho psika jerryho a s nim sme tiez mali problem ze sme sa ani na wc nemohli zavriet ale ked sme zobrali fenku kitty tak od tej doby su super!este stale spia!a neni problem ich nechat aj samych...vedia sa spolu pekne hrat a väcsinou spinkaju spolu...oni su typicky bytovy psy...ked je vonku zima alebo prsi tak ich von nedostanes...

emily327
26. jún 2010

@yarden a ty mas slovensku zdravotnu karticku poistenca? Lebo ja nemam. Ci v tejto klinike sa plati iba cash? No tak ak by to bolo takto,ze iba 120 euro pocas celeho tehu, tak to je super cena. A to sa da v ich klinike aj rodit????

yarden
26. jún 2010

@barbora87 Civavky su velmi pekne. Ja som mala stredneho pudlika. A cela rodina sa tocila okolo neho. Prvy dostaval jest, vozil sa autom a podobne. Spal v posteli na vlastnej deke a tak. Ja by som teraz brala aj tych kabelkovych psikov - mini yorkshirakov.

yarden
26. jún 2010

@emily327 Ano Emily, mam slovensku zdravotnu karticku. A plati sa tam aj kartou, ako chces. A da sa u nich aj rodit, je to vsetko pod jednou strechou. Za porod sa doplaca, ale to vsade, zalezi podla sluzieb co chces.
Mne sa snazia vzdy vyjst v ustrety, kvoli tomu ze zijem v zahranici a nie som casto doma.

barbora87
26. jún 2010

@yarden no nasi su tiez taky rozmaznany spavali mi v posteli pri hlave alebo medzi mnou a mojim manzelikom ale teraz uz nemozu kvoly chlpom a ked bude mimi tak by som potrebovala dalsiu postel🙂))no nasi mali byt tiez kabelkovy ale trochu viac vyrastli🙂aj ked ta fenka je lahka a o polku mensia ako jerry🙂no u yorksirovmusis davat pozor su dost ustekany ale su nadherny🙂a tvoj manzelik co vlastne robi

emily327
26. jún 2010

@yarden hm no tak uz chapem preco platis tak malo. Ja ziadnu zdravotnu karticku nemam a preto moja starostlivost u nich bude ovela drahsia. No nic skusim im tam napisat a uvidim. Dakujem pekne za info 🙂 A ty si spokojna s pristupom a odbornostou?

yarden
26. jún 2010

@emily327 Ja som u nich spokojna. A vy s priatelom, ked ste dochadzali zo Slovenska, tak ste prestali platit do poistovne? Neriesili ste nic ako samoplatcovia? ale vsak hned ako pridete do SR sa mozes nahlasit spat do poistovne a zacat si platit a snad by si potom nemusela platit v nemocnici a u doktora horibilne sumy.

A Barborka, mm pracuje pre slovensko v zahranici. Z urcitych dovodov nebudem pisat konkretne.

emily327
26. jún 2010

@yarden no podla zakona je to tak,ze ak zijes a pracujes legalne v inej krajine EU, tak sa musis zo zdravotnej poistovne na Slovensku odhlasit, nemozes platit zdravotne poistenie v 2 statoch EU. Takze pred odchodom zo Slovenska sme sa odhlasili zo zdravotnej poistovne a preto nemam karticku poistenca. Kedze pocas materskej dovolenky co mi zacina od 26.7. do 26.1.2011 tak pocas tejto doby ma ziadna zdravotna poistovna nepoisti. A dobrovolne si zdravotne poistenie na Slovensku, ak si zamestnana v krajine EU platit NEMOZES. Takze preto si budem musiet platit pred a po porodnu starostlivost platit sama cash. Takze takto to je so mnou a platenim si vsetkeho na SK ☹

barbora87
26. jún 2010

@yarden jasne chapem...a ako dlho ste uz tam?

Emily chuda tak to je drsne...to vas bude stat penazi...a ako dlho je v irsku materska?

emily327
26. jún 2010

@barbora87 hm no bude ☹ materska v Irsku je 26 tyzdnov co je cca pol roka.

yarden
26. jún 2010

@emily327 Ach jaj, to som vobec nevedela, ze je to takto. To Ti teda nezavidim. nikdy som to nesledovala v tomto smere. Myslela som si, ze ak si obcanom SR, tak si platis poistenie a odvody doma ako poistku do buducnosti. Tak to si teraz viem predstavit tie sumy a tie papierovacky potom. To aby si si najala niekoho na vybavovacky a behacky po uradoch. Drzim palce.
A kde v BA byvate?

schnucki
26. jún 2010

teda vy zas jedete 😀 ja se ted vyhrabala z postele ....

@emily327 aha, ja prave nevedela jak to s tim pojistenim mas, ale ted uz to chapu 🙂 .... ono s tou praci je to pekne blbe, budu na vas moc myslet at rychle neco najde .... a vime jak to myslis kdyz muzes dostat tu samou peci za mensi peniz .... penize nejsou sice az tak dulezite, ale budete potrebovat spoustu veci, takze tak nejak ted dulezite jsou 🙂

@barbora87 snaz se zustat v klidu, ja si myslim ze pokud nemas krvaceni, tak si mimi tim vcerejskem neublizila, ale pro jistotu ji priste na ruku neber .... a pokud ti dneska nebude dobre, tak radeji zustan doma, urcite to pochopi 😉

@yarden vis co rikam ja kdyz neco pripalim? ze je to na krasu 😀

yarden
26. jún 2010

@barbora87 SMe tu uz 2,5 roka. Ale ako keby sme prisli len pred mesiacom. cas tu leti velmi rychlo. Este stale Ti je blbo? Mas furt to pichanie, alebo to pomaly ustupuje?

yarden
26. jún 2010

@schnucki Si ma pobavila Schnucki... Nestava sa mi to, ze na nieco zabudnem ked varim, ale tak som sa rano zacitala do konika, ze som si to ani nevsimla a bolo to zrazu hnedsie na jednej strane.
Uz zacinam byt opat hladna.

schnucki
26. jún 2010

@yarden ja to mam taky tak, sice jsem obcanem ceske republiky, ale pojisteni a vsechno mozne si platim tady ... mam nemeckou karticku pojistence a k tomu jeste mezinarodni, kdyz jedu k nasim ....

@emily327 ono vas to prijde asi na dost penez, ale myslim ze zas prijit o materskou, to snad lepsi to vydrzet ....
budes pak dostavat ale treba penize na deti na slovensku? nevim ted jak se tomu nadava 😝

barbora87
26. jún 2010

Emily len26tyzdnov???to fakt???to je drsne!a potom co?a platia aspon dobre tu matersku?

@schnucki no tiez sa ukludnujem tym ze krvacanie nemam ani nictak mozno sa len proste necitim dobre...a inak uz nemozem lezat na bruchu je mi z toho zle a je mi to neprijemne a tiez ma to budi...zajtra sme mali ist aj grilovat ale to som povedala mm ze radsej chcem byt s nim zajtra doma...uz sme niekolko tyzdnov nestravili cely den spolu doma...a chyba mi to...no ked mi nebude lepsie tak urcite zostanem doma su to len znami takze nic neprepasnem

barbora87
26. jún 2010

@yarden no uz mi je len na vracanie...tak lezim a pozeram kreslenecrozpravky v telke lebo nic nedavaju🙂no to ti verim cas bezi ani nevies ako...ja som tu uz 11rokov...a uteklo to ako voda

emily327
26. jún 2010

@yarden V Ba budeme byvat zo zaciatku u svokry asi 2 mesiace v Petrzalke a potom sa nastahujeme k nam do nasho noveho byvania v Rovinke. A ty si z BA?

@schnucki nejako bolo nejako bude, kaslat uz na to. Uz nech to mam stastne vsetko za sebou a budem kludnejsia. Tak materska z Irska je neporovnatelne vyssia ako keby som ju mala dostavat z SK. A dufam,ze po skonceni materskej dostanem rodicovsky prispevok do 3 rokov veku dietatka. Tak dufam,ze mi ho priznaju... Ak nie tak po pol roku uz nebudem bez prijmu ☹

@barbora87 no ano ani na Slovensku nie je dlhsie materska ako pol roka. Potom je uz iba rodicovsky prispevok do 3 roka zivota dietatka. A ako dlho je v Rakusku materska? Inak v Irsku po skonceni materskej tych 26 tich tyzdnoch si mozes zobrat 16 tyzdnov neplateneho volna a po vycerpani tohto vsetkeho co je dokopy 10 mesiacov musis nastupit do prace. Je to hrozne, neviem si to ani len predstavit ist do prace po pol roku a nechat male babo doma s niekym... Aj preto sa vraciame spat na SK. A materska je ovela vyssia ako je u nas na Sk z IRL.

yarden
26. jún 2010

@emily327
Ja som tiez uz z BA.
akurat som si pozerala aka dlha je materska v SR- 28 tyzdnov. A studovala som, co musi zena splnit, aby ju dostala. Ja na nu narok nemam, kedze pred porodom som za posledne dva roky neodpracovala 270 dni. Ale snad aspon rodicovsky prispevok dostanem. Len sa budem musiet informovat, ak nahodou by som rodila v zahranici, ci by mi ho priznali. Lebo ak socialna poistovna nema nejake zmluvy s inou krajinou, tak nie je narok.
A tu v IL su zeny doma len 3 mesiace, viac nie.

schnucki
26. jún 2010

@barbora87 odpocin si, uvidis jak ti vecer bude 🙂

@emily327 to urcite zvladnete 😉 .... ja jsem teda fakt jak debil, ale jak se rika tomu co beres na dite do jeho 26let? teda aspon v cechach a tady to je, ale nevzpomenu si jak se tomu nadava 😝
po pul roce do prace to je docela sila, tady se muze byt az tri roky doma ....

@yarden a vy se kdy vracite na slovensko? to mi nejak uniklo ... 3 mesice? 😕 to prece nemuzes jit po trech mesich do prace, vzdyt kolikrat jeste zena koji ....

yarden
26. jún 2010

@schnucki
Zatial nevieme kedy by sme sa mali vratit. Dufam, ze tu budeme co najdlhsie.
A tu v IL to zeny velmi neriesia, ci este koja, alebo nie. 3 mesiace im to asi plati zamestnavatel, neviem ci tu existuju aj ine davky, ale asi ano. Podla mna je to tiez velmi kratko, len 3 mesiace.
A schnucki, to co myslis, su pridavky na nezaopatrene deti.

schnucki
26. jún 2010

aha, ja jen vim ze nasi brali do nasich myslim 26let na nas nejaky peniz, nebylo to moc, ale vim ze jsme se v mych 18 dohadovali jestli to budu brat na sebe, nebo stale nasi ... u nas se tomu rika jinak ....

schnucki
26. jún 2010

jo tak to tak bude, me jen ten nazev nezaopatrene prislo divne 😅

emily327
26. jún 2010

tak ja vas opustam, idem do prace, uz sa mi tam vobec nechce ist ☹ Som nejaka unavena, malo som spala a aj hlava ma pobolieva. Ale vam prajem pekny dnik pa pa

schnucki
26. jún 2010

emily uz jen parkrat 😉 ... at ti to rychle utece ...

yarden
26. jún 2010

@emily327 Emily, vydrz. Uz to mas za par 🙂

barbora87
26. jún 2010

Tak som zase tu...som sa hodku prevalovala so zavretymi ocami nieo som si ajpospala ale asi si urobim nieco na jedlo a potom som posledne 2dni vzdy zaspala🙂
no tu si mozes vybrat ako dlho zostanes doma a podla toho mas aj peniaze...mas 1.model 12nesiacov, 2.model 15.mesiacov,3.model 20m a 4. Mas24mesiacov