Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
9. júl 2010

meleri je tam myslim takovej kralicek, takove naruzovele .... no na holku jak delane 😀

az budeme doma vyfotim vam ty veci a hodim je do alba ....

ivus neboj, az budu doma budu tu zas cele dny prudit 😀

vsechny moc pozdravuju

meleri
9. júl 2010

schnucki,

jo je pravda že krteček je spíš na chlapečka, i ten motýl emanuel..my máme takové medvídky ještě, takže asi vím o co jde...je to roztomilé...nevím jestli je to česká výroba ale je to fakt krásné! tady to tak pěkné není a když jo tak to stojí majland..

barboro,
jo..ale zas bych asi nechtěla rodit jak ta kamarádka doma....fakt ji obdivuju...navíc se roztrhla, to musí bolet...

schnucki
9. júl 2010

barbor koupila jsem jeste takovou tu hraci hracku na noc, spoustu obleceni, pak nam jeste koupili tu odsavacku, nejake hracky, dudliky .... vanicku ... komplet do porodnice .... no myslim ze jsem na nic nezapomela ...

v nedeli nez pojedeme domu tak se chceme jeste kouknout na ty hraci deky, na to houpatko a takovou tu drevenou ohradku .... ale u toho chci mit manzela, takze uvidime ....

mejte se krasne holky moje 😵

barbora87
9. júl 2010

@schnucki jeee super tak uz budes mat vsetko...tak sa tesime na fotecky...

meleri
9. júl 2010

schnucki,

super tak už máte snad všecko! nevím jak ty mě to strašně bavilo ale já si to užila až po porodu... 😅

ajaj malý je vzhůru holky musím už končit mějte se krásně Schnucki užij si volna a rodičů a hlavně at máte krásné léto v česku... 🙂

barbora87
9. júl 2010

@meleri je vidis a konecne porodila 😀 no to hej a clovek da radsej peniaze lebo to je na mimi

finfrle
9. júl 2010

Krasny den nebo spise uz podvecer 🙂
Dnes mi nebylo moc dobre,tak jsem nakoukla az ted.V noci jsem usnula az o pul ctvrte a spala jen dve hodiny.Pred chvili jsem se vzbudila a naslala jsem jen hodinku 😒 nejak dnes nejsem ve sve kuzi.Prujem stale pretrvava ☹
Emilka za par minut opousti sve mesto a jede smer Dublin.
Bylo ji vcera zle migrena a i zvracela,prece jenom toho bylo na ni moc.Dnes je vporadku 😉Vsechny Vas pozdravuje!
Mala dnes zkousi poradne kopy 🙂milacek muj.Dostala jsem v jednom krame krabici se vzorkama pro mimi i tehotne maminky🙂 od vitaminu,kremu jak pro me tak pro malou,pliny,praci prasek,dvd a no spousta....alespon neco 😀 ale to jen diky manzilkovi,ze me zaregistroval uz pres net.
Taky jsem dnes neodolala a po peti letech jsem koupila tresne/visne abych vedela jak chutnaji(uz jsem zapomnela)🙂za 3,5eu 200g to je cena co a to je pomalu jen 10ks!
Dnes udelam jeste plnene papriky a dam si je zamrazit.Mame tu ted zeleninu pekne v akci tak prece neprohloupim a udelam zasoby az se mala narodi 🙂 dokud je trocha elanu.
Zitra budu varit a zavarovat Dabelske tousty(mnamka nad mnamky)at je na zimni vecery ale jak nas znam bude to sezrane jeste ted v lete 😅 Uz mam vse pripravene a jen chybi nakrajet,kdyz nebudu moci spat budu to delat jeste v noci.
No jdu vas docist 😉

ivanajelinek
9. júl 2010

@finfrle ahoj moja 😉 No to si nemala bohvieaku noc...Ale ja to poznam...No chuda Emily, ale urcite je toho na nu moc, ze? Takze zasa ides vyvarat ?Ja som robila v stredu plnene papriky... 😉 Teraz rozmyslam, ze co rychleho na veceru..Ale v takom horku sa mi moc nechce zasa stat v kuchyni..Stacilo na obed 😝

finfrle
9. júl 2010

@ivanajelinek Vcera na vecu jsme meli Italsky recept,rajske s mozarela s bazalkou a dnes jeste nevim...asi chleba maslo a kakao 🙂

finfrle
9. júl 2010

Jsem uplne zapomnela,byli jsme se kouknout na kocarek a nejake vecicky 🙂 asi pristi tyden jedeme do vetsiho mesta na kocarky 🙂 uz se tesim,ten dnes me nadchnul ale mel par mouch ale byl jednoduse ovladatelny a lehoucky,stabilni.Uz mame alespon predstavu.

barbora87
9. júl 2010

@finfrle ahoj no tak to ti nezavidim :( ale aj mne dnes blbnu creva...jedla som len rano o pol 8 jogurt lotom len jablko a o 3 jeden chlebik so salamou a zeleninou a creva mi riadne blbnu...
Joj chuda emily :( to je z toho stresu tak ju moooc pozdravujeme a za par dni bude doma...
Jeee ty si svetova kucharka urob si v telke nejaky kucharsky program 🙂
ale ja idem teraz varit okorenim kuracie mäsko mozno k tomu zeleninku mrazenu a urobim to ako cinu a ku tomu bud ryzu alebo zemiacky...ale ani sa mi varit nechce ked mi je tak bleee...

finfrle
9. júl 2010

@barbora87 😀 jsi me rozesmala 😀 svetova kucharka 😀
Proste jsem uz ted vice mamina 😅
Nejak si rikam,proc nekoupit zeleninu v sezone kdy chutna dobre a zamrazit,pristi tyden nakoupim nejake jahody a tvaroh a udelam jeste plnene knedliky🙂 asi udelam i z kynuteho testa.Proste jsem sikulka a bavi me to cim dal vic.
Davej na sebe pozor!Dnes si dame s manzou filmik 🙂 se tesim

meleri
9. júl 2010

čaute holky malý mi normálně už usnul! a ve svojí posteli, sem štastná jako blecha...dneska na tom bazéně jsem ho asi totálně zničila, a sebe taky...děsně mě bolí záda a to jsme tam byli jenom hodinku...k tomu ale další hodinka cesty (pěšky v tom vedru tam a zpátky)...
zítra mám teda vegeeeet Samson bude celý den venku se svým tátou...

barbora87
9. júl 2010

@finfrle No ja mam uplne mini mrazak tak sa mi tam skoro nic nezmesti :( jeee plnene knedliky posli mi postou nez sa ku mne dostanu budu uz uvarene 🙂))
no ja prave varim tak pozor pozor 🙂 dufamze sa mi nieco nestane 🙂))

zuzanka7117
9. júl 2010

@meleri ...Ahoj, to je super, ze ti uz rastie brucho....ja si nie som ty velmi ista, aj ked sa zda aj mne.....stale sa mi nechce verit, ze som tehotna....asi totalne uverim az po tej prehliadke.Dufam, ze mi lekar povie, ze je vsetko ok.....Pocuj a ty uz mas jedno dieta, mala si take iste priznaky ako mas aj teraz, alebo sa ti to v niecom lisi...

zuzanka7117
9. júl 2010

@finfrle ahoj, dakujem za podporu a budem sa drzat, dam vediet ako dopadneme...... 🙂

meleri
9. júl 2010

zuzanko,

cítila jsem podbřišek a vaječníky jako ted...taky jsem byla celý den unavená, a ted taky, ale večer jsem pokaždé nemohla usnout, no a ted taky nemůžu spát ach jo.....a hlavně - mám ted víc hlad! nevolnosti se mi vyhly poprvé a snad se vyhnou i ted...
a později - což bylo super, že mi narostla hříva, prostě krásné vlasy, a nehty, které mám jinak měkké jsem konečně mohla mít dlouhé, a všichni kolem říkali že jsem zkrásněla.....ale to až tak v tom 4 měsíci asi....no za to poporodu....vlasy vypadaly, nehty jsou jak ted, krása je taky pryč, takže.....to fakt nebylo napořád jak jsem doufala!! 😅 jediné bohudíky že nemám ty strie na břichu..ani čárku a to jsem myslela že budou....

finfrle
9. júl 2010

@meleri Jsem za tebe moooc rada,ze brisko pomalinku roste,u vas hubenouru to jde rychle 🙂 Maly je zlaticko,ze usnul sam a v postylce,kde patri 😉
Preji ti krasny klidny den zitra i pozitri 😉 Mam z tebe radost 😵

@barbora87 Tak pak pisni jak se povedla basta 😉 Knedliky no jasne poslu obrazek 😀

@zuzanka7117 Nedekuj tady je to samozrejme drzime prisobe! 😉 Setri se a pekny vikend!

Do ted jsem uklizela a delala papriky.Zbylo mi maso,tak rovnou jsem udelala i karbenatky k veceri.Dabelku necham na rano ale uz to mam na ni pekne nachystane.
Venku se zeni vsichni certi,takze ted to bude sprcha a filmecek.
Nejak me natahuje vevnitr bricho asi se to tam roztahuje.Koupila jsem si veeeelikanske teplaky nadoma a vypadam v nich vazne legracne.Pres bricho jsou super jeste volne ale do nohavice bychom se vesli i dva 😀 ale co pohodli nadevse,vsak je to jen na doma.

barbora87
9. júl 2010

@finfrle Tak uz lezim v posteli...tak robila som to kuracie mäsko som si ho
okorenila a oprazila k tomu som hodila cesnak a zeleninu a varila som ryzu tak ze aby masko nebolo suche tak som na to hodila taku mexicku omacku a poviem vam ze mnami mnami 🙂

finfrle
9. júl 2010

Nejak nemuzu spat zase,mam silene bolesti v brise,snad je to jen natahovani,beham na zachod a kontroluji jestli je vse ok,sedet mi dela problem tak chodim ci lezim ☹ snad to prejde a vyspim se z toho...

meleri
10. júl 2010

holky, tak dělám ten rýžový nákyp...manžel teda odešel s malým radši... 😀
ňam ňam karbenátky, tak ty jsou super...papriky jsme nedávno měli ale nevím nejde mi to tak dobře, mám to maso dycky vevnitř dost suché...

Finfrle,
jak to? ajaj, at tě to brzo přejde! a nedají se brát nějaké prášky na tu nevolnost?
jinak tepláky - super kup! ted už to moc není ale kdysi tak v roce 2000 byla super moda takové ty kapsáče no škoda že už se to dělá jen na chlapy.....

jo břicho už se trochu ukazuje, prý aji u druhého dítěte to jde rychleji..ale už se mě zase chytá ta zácpa ach jo....

yarden
10. júl 2010

Ahojte dievcata...

@finfrle A fakt by si si mala urobit relaciu v telke a varit v priamom prenose cesku kuchynu, ako to mal kedysi Jamie Oliver...
A finfrle, posli dazd aj sem. Ja zase poslem slnko a teplo....

Mne sa vcera nic nechcelo. DOpoludnia mi bolo celkom dobre, ale popoludni strasne. Musela som len lezat, lebo som sa bala, ze sa povraciam. Zatial sa drzim. Manzelik musel varit polievku. Zjedla som jednu misku a pokracovala som v lezani. Do vecera ma to preslo.
A teraz mi je cudne. Sedim za PC, pocuvam telku a kruti sa mi hlava. A to musim este upiect na vecer nejaky kolac alebo tortu, ideme na oslavu a kazdy par ma doniest home made kolac. bude sutaz ...
Zatial neviem co, ale asi nieco easy, bez kremu, len nejaka slahacka, cesto a ovocie...

@barbora87
Ahoj dalsia kucharka.... Len tak dalej, drzim palce. A vonalo to az sem... Masko so zeleninkou a omackou, mnamka...

@zuzanka7117
Ahoj Zuzi, ako sa citis? Dufam, ze je vsetko OK a brusko si pomaly rastie... A kedy ides na vysetrenie?

@meleri
Super meleri, bazen, voda... Mas energie na rozdavanie. Ale dnes mas volno a oddych, tak si to uzi....

Zelam Vam krasnu sobotu...

finfrle
10. júl 2010

Ahoj
U nas zase klasicka noc bez spanku zase jsem usnula jen na 2hod a to je vse ☹
V noci jsem mela bolesti ale uz se citim lepe jen necitim malou asi spinka.Rano jsem se tu byla prochazet a bylo mrtvo uplne vsude.Jsem cekala na otevreni obchodu jako duchodce v CR 😀
Je tu zase silene skarede.V baraku mame 18 stupnu ale i presto me je horko a vetram o sto sest.Jsem totalne vycerpana uz druha noc bezesna☹

@yarden Zase tak dobry kuchar jako je J.O.nejsem jen proste rada varim 😉 J.O.je super mam od nej dost receptiku 🙂

emily327
10. júl 2010

ahojte, tak som konecne v Dubline u kamosov a konecne mam chvilku na napisanie. Ako vam uz finfrle podava info, tak aj viete ako sa mame, som stastna,ze sme vsetko co sme mali brat domov nabalili ale len tak tak a uz len cakame na zajtrajsi odlet domov. Vcera som mala po ceste vlakom 4 hodiny, tak opuchnute nohy,ze som tomu nemohla ani uverit, a nepomohli ani tie speci ponozky ☹ Vcera v noci som mala take bolesti zaludka a k tomu prehanky na WC,ze som chvilkami myslela,ze porodim. Ale nie som v strese, prave naopak, takto kludna som este nikdy pred cestovanim domov nebola. Snazim sa na to,ze uz odchadzame navzdy nemysliet a hlavne sa nestresovat zbytocne kvoli malej. Ale asi je to podvedome..... Inak malinka je zlalicko v brusku si krasne kopka a ja si uzivam tieto pocity. Vobec nemam pocit,ze idem domov navzdy ale iba na dovolenku. V nedelu by nam mala prist aj batozina, tak dorazi spolu s nami 😀 Tak ja vam prajem, nech su babatka v brusku v poriadku cmuk a tie s vami nech posluchaju 🙂 Opatrujte sa ja sa pokusim vas docitat a potom ked uz budeme na Sk vam napisem.

Inak uz som vam asi pisala,ze moja gynekologicka je tehotna a coskoro rodi, tak som volala svagrovmu znamemu a ten ma od pondelka dovolenku 2 tyzdne, tak najblizsie ma uvidi gynekolog - porodnik az 26.7. ked sa vrati z dovolenky. Ale urcite sa dovtedy ozvem 😉 Opatrujte sa cmuk pa pa chybate mi

mirusch
10. júl 2010

Ahojte zlatusikovia. Ako si tu nazivate? Bola by niektora, ktora sa mierne nudi, ochotna mi strucne spisat, ako sa kazda z vas ma? Teda hlavne zmeny a novinky.... 😕 Pjosim, pjosim, pjekne pjosim... 😝

Emily som kukla, to ubehlo ako voda, co povies? Som zvedava na spravy zo SR.
Schnucki mi poda info sama, teda dufam 😕

Cerstvym tehulkam ako vidim je zle, pekne podla tabuliek 😀

Finfrle a coze nemozes spavat?

Ok, u nas su horucavy na n-tu a koniec v nedohladne. Sa aj trochu cudujem, nemecke leta byvaju mierne, uz som zazila aj cele leto okolo 20°. Alebo ked uz horucavy, tak 2 tyzdne a fajront. ale teraz uz mame 3 tyzdne nad 30°, teda s par prestavkami na vydychnutie. Dnes sa to ma splhat k 40-tke. Aj na mna predsa len trosku vela, lebo sa vlastne nikam neda vybehnut. Este tak k vode, ale nablizku, kam dorazim s bicyklom, nic moc teda (a navyse beriem antibiotika na zapal mechura). A sama zase.... 😝
Tak pekne travim sobotu pracovne, ked nic ine, nech aspon peniazky su.
A liecim zub, vcera som bola u zubarky, donutila som ju urobit mi koren, tak boli ako fras, uvidime, ci sa vylieci, ci co s nim.

Pekny vikend zelam.

finfrle
10. júl 2010

@mirusch Ahojky!
Nejak se mi nedari usnout a kdyz uz se zadari hned jsem vzhuru...jsem ted zkousela lezet a usnout a nic,jen se prevaluji.
No rekap...snad na nikoho nezapomenu... 😅
Emilka zitra odjizdi domu na Slovensko a moc se uz tesi.Mala Sonicka je vporadku 😉
Barborka mela nejake nevolnosti a nehodu s kosem na pradlo, byla radeji na kontrole v nemocnici a vse je vporadku,pohlavi zatim nezna.
Meleri Ta ma dneska volno 🙂 a ceka dve mrnata a uz ji roste brisko 🙂
Ivanka Jeji prdolka pekne roste a musi s temi svymi bolavymi zady chodit plavat.
Zuzanka je nova holcina z Norska(jestli si dobre pamatuji) a ceka vytouzene miminko 🙂
Yarden ta ma trochu tehu nevolnosti ale je stale pozitivni
Scnucki a Lubinka jsou na dovce
Kleo a Blondy maji litani okolo prcku a uzivaji si leto 🙂
A ja klasika 🙂 tehu pokracuje a chystame se...
A co ty???

mirusch
10. júl 2010

@finfrle Dakujem, si proste poklad. Inak, ked velmi chces, tak just nezaspis. Vies co pomaha mne? Prakticky vzdy, aj ked sa prevalujem v posteli hodiny? Dam si pohar vlazneho mlieka s medom a otocim sa v posteli - tam kde mam obycajne nohy, tam si dam hlavu. To mi nejako vzdy pomoze.

Ja som uz napisala, ze co ja, nic extra, ale mam dost prace, aj teraz sedim a pracujem. Moja platena praca je totiz castokrat nepredvidatelna a su dni, ked nic a potom sup na vikend. Ale zatial ma to bavi, tak je dobre. Aj tak je prilis horuco na lietanie po vonku. Akurat chceme ist vecer niekam do restiky.
Strasne by som chcela ist niekam k vode, ale kam... Planujem cez tyzden zase raz po dlhej dobe velkomesto, tak sa tam vycapim k rieke aspon. Nechcem sa kupat, lebo ako som spominala, beriem antibiotika na zapal mechura.

No toto Meleri! Ak som dobre citala, tak si nechcela dve a just 😕 😀 😝 No, budes mat co robit clovece. Ja vzdy vravim, ze dostaneme presne to, coho sa bojime. Mne sa to doteraz plni, preto som nebojacna a nebojim sa uz nicoho 😀 😀 😖 Ale aspon dokazeme sami sebe, ze zvladneme viac, ako si myslime.

finfrle
10. júl 2010

@mirusch Neni za co 😉
Tak to zkusim tvou metodu,za posledni dve noci jsem naspala neco okolo 5hod coz je vazne malo a vcera odpoledne jen hodinku a pul 😒
Strasne rada bych jela k vode,klasika v CR takova ta dovolenka,uz jsem rok nevidela svou rodinu,tady je bohuzel zase osklivo a zima.Jsem zalezla pod dekou a mam jako kulisu tv.Varit se mi vuuubec nechce.Snad me ta nalada konecne opusti.Je mi jen nejak smutno.
Nezapomen i odpocivat a ne jen pracovat!!!

yarden
10. júl 2010

Ahojte opat,

vitaj Mirusch spat. Dlho si tu nebola, ale ako citam, tak si veru velmi zaneprazdnena.
A mechur so zapalom poznam velmi dobre. Kedysi mesiac co mesiac na antibiotikach, uz som bola z toho zufala. Posledny krat po vianociach v SR ma to opat chytilo a ja hrdinka som tomu dopomohla este v saune a to uz som potom len rovno isla na pohotovost... Tak nech to rychlo prejde a zapal je fuc. A pomahaju mi max brusinky, alebo hocico co je s vytazkami brusnic... Ako prevencia.
A vyhybaj sa stresu, oddychuj, nech sa to nezhorsi...

Uz mam napecene na vecer. Boli sme najprv nakupovat, a potom rychlo cesto na kolacik, obed a potom este krem. Ale obed je spapany a kolacik je v chladnicke.
Nakoniec som upiekla kakaove cesto a krem bol len so slahacky a mascarpone. Takze tmava vrstva a biela a tmava a este na vrch dam asi slahacku a krajane broskyne. Chcela som jahody, ale nemali. Uz im asi skoncila sezona...

mirusch
10. júl 2010

@finfrle A coze si tak dlho nebola doma? Neda sa ti? My chodime k nasim tak 3x do roka a ja som sa zvykla este extra sama odtrhnut. Ale teraz uz Ryanair nelieta do Blavy, tak neviem co urobim. Strasne by som chcela sediet teraz niekde v zahrade pod stromom, nohy v lavore a citat si knihu. Alebo niekde pod stromom pri jazere - este lepsie. Skusim cez tyzden vypadnut k jazeru, mame tu aj s piesocnou plazou. hadam nebude tolko ludi. Ale kupat v jazere sa trochu bojim.

Ja dnes nevarim. Ideme do restiky na veceru, tak som obed zrusila, aj tak mi v tychto teplach nechuti jest (co je ale este horsie - vobec nechudnem 😠 😠 Neviem preco). Hodila som si melon a hotovo.

@yarden Ja som mavala zapaly mechura ako dieta, ale take riadne, ani sa mi na to nechce spominat. Taky som odvtedy nemala. Teraz z casu na cas, ale prejavuje sa mi to vlastne "iba" bodavymi bolestami v podbrusku. Hned som sla na pohotovost, ked sa zhorsilo, lebo bol piatok vecer. Antibiotika na 5 dni, co by malo stacit, ale zacalo sa mi to vracat, tak beriem dalsiu davku. Rada by som sa toho zbavila, je to naprd. Brusnice poznam, milujem origos americky brusnicovy dzus. Tu nemaju take dobre. Ale kupila som si, aj v lekarni brusnicove tabletky... no ale ked to uz mas, tak uz brusnice nepomozu.

Ja sa neodvazim teraz piect, lebo by sme nacisto zahynuli od tepla. Mala by som aj zehlit, ale to musime zapnut klimatizaciu, inak nevydrzime a manzel teraz kuka formulu a Tour de France. Tak idem este nico porobit do prace.
Ziadne strachy, cas na oddych si uz viem najst. 😉 Ale dnes aj tak nemam co robit. Ehm... teda mam, ale sa mi nechce. Stihla som ale poprat, prezliect periny - uschli vonku za hodinu.
Jahodova sezona bola tento rok o nicom. Najprv dlho zima a teraz horucavy. Cize jahod sme si tiez velmi neuzili. Videla som minuly tyzden na trhu, uz boli take o nicom, zgegnute. Ale kupila som od tych, co stale kupujem, a pomixovali sme ich - mnaaam.