Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
2. nov 2008

😕 Flakate sa?
Lenka, dobry zazitok 😀 Ja by som tiez rada sla do divadla alebo opery, ale nemam s kym a sama sa tam nebudem trieskat 😒

lenkove
2. nov 2008

mirusch,
ahoj.. ja sa neflakam 🙂 ja som dnes zehlila!
tak ako veci z kreativneho veltrhu? uz si nieco vyrobila?

mirusch
2. nov 2008

Lenka, ja zehlit este len musim 😝 Este som nic nevytvorila, lebo som tieto dva dni bola total kaput v posteli, unavena zo stvrtku a piatku, tak som chcela, nech sa telo zregeneruje, lebo zajtra musim piect, nakupovat a aj upratovat. Manzelik ma zajtra narodky 😵
No a navyse mi chyba jedna drobnost, bez ktorej nemozem sperky dokoncit, cize najprv si to zaobstaram a potom vyskusam....uz sa tesim. 😉

lenkove
2. nov 2008

mirusch
tak vela sily 🙂 si to uzite, narodeniny 🙂

schnucki
3. nov 2008

ahoj holky,
dekuju moc 😀 ale moc jsem to neslavila, nejak me prepadla heimweh po nasich ☹

jinak ja mela docela perny vykend, rozepre s tchanem 😠 ale stanovila jsem pravidla a pritel stoji diky bohu za mnou, jak on rika "stojim za tebou i pred tebou" 😀

o zehleni mi ani nemluvte, se mi to tam nebezpecne kupi 😀 😝

mirusch
3. nov 2008

Taaaak, dnes som hrdinka. Stihla som do druhej - nakupit, umyt riady, ozehlit, upratat kupelnu, upiect kolac 😵 Som na seba hrda. Cize na manzelika cakal nainstalovany kolac s coko srdieckami a darcek, ktoremu sa chvalabohu potesil, lebo som to dlho zhanala a jemu je vzdy tazko nieco vybrat. Takze uspesny den za nami. Este trosku posmejdim na internete a uvidim co s nacatym vecerom 😀

Schnucki, dones, ozehlim ti, ja zehlim rada 😉 Nuz a zvysok ti do IP....

Diky Lenka, trosku ma boli chrbat, no ale hadam to casom fitneskom poriesim.

lenkove
3. nov 2008

schnuckie
tak sa mi zda, ze svokor (tchan) je celkovo zaujimavy tvor.. ja nemam problemy ani s jednym, ale svokra je sice svojska, ale mam ju rada, da sa s nou.. so svokrom je to tazsie... a mozno je to len preto, ze mi obcas tak velmi pripomina mojho muza a sa desim toho, ze aj ten moj raz bude taky 😎
drzim ti palce, nech to spolu s milym ustojite, je super, ze je pri tebe ...

mirusch,
si sikovna, nikto o tom nikdy nepochyboval.. ja asi pojdem von, lebo tu je trosku hluk... domaci sa vratili a vsetko od nich pocut k nam, deti maju prazdniny.. a na uni je teraz tak tichucko 😀
a aj ja by som mala cvicit a celkovo, cosi so sebou robit ☹

mirusch
3. nov 2008

Lenka a čo ty vlastne študuješ? 😕 Uf, ja by som tiež zase niečo študovala, ale už si netrúfam, stará koza, asi by sa na mňa kukali divne 😀
Nuž, ja teraz cvičiť musím, pri myšlienke na to, koľko ma to stojí mesačne, tam proste idem, aj keď sa mi práve nechce 😀

Som vám nepísala...včera sa stalo to, čo som manželovi stále hovorila, že nemá robiť. A síce klásť notebook na stôl, keď sú tam plné poháre. Vždy sa mi vysmial a včera na to zabudol, že za PC je pohár a samozrejme ho zvalil. Okamžite ma obvinil, že to je moja vina 😕 😠 Lebo môj pohár asi, čo ja viem. Večer to už obracal na žart, ale nie a nie priznať nahlas, že to bola predsa len jeho vina tentokrát...chlapi 😠
No, notebook to neschytal, ale v jablkovom Schorle sa vykúpali moje papiere a mobil. Mobil síce ide, ale ťažko sa otvára a teda som nadhodila, že by som si mala kúpiť nový skôr, ako mi tento odíde...Súhlasil so mnou a bez jediného slova začal hľadať na internete, že aký by mi mohol vyhovovať 😀 Tak na Vianoce dostanem nový mobil. Bolo to predsa len na niečo dobré, ten incident 😵

lenkove
3. nov 2008

mirusch,
esteze ti da novy mobil 😀 inak by zasluzil na zadok!!! 😠

mirusch
3. nov 2008

Lenka, isto by si zasluzil, ale nevadi, mobil bude aj s MP3, cize nie lacny... 😀 Taky som si vybrala. Neboj nic, bude mi zavidiet, to bude jeho trest 😉

lenkove
3. nov 2008

tak mu treba 😀
a darceky pre mileho uz mate vymyslene? ja este nemam tusenia, ale nieco by sa zislo... 😕

mirusch
3. nov 2008

No, na Vianoce este netusim. Vzdy sa snazim vymysliet nieco origos, ale teraz fakt neviem. Teraz na narodky som mu dala DVD A. Christie, uplne stare, s jednou starou hereckou, co sa mu najviac pozdavalo. Chvilu som to hladala, uz to takmer vobec nepredavaju. A na minule Vianoce som mu dala vytlacit na kuchynsku zasteru nieco v zmysle: "Ked mam tuto zasteru na sebe, som boss. Nejake otazky?" a este dve tricka s hlaskami, co stale pouziva 😀

lenkove
3. nov 2008

Mirusch,
zastera je dobraaaaaaa 😀 😀
aj to CD, si ozaj origos, chvalim ta...
ja este ozaj neviem.. my teraz mame aj trosku mensi rozpocet na viance pre rodinu, kedze kupujeme to auto a novy notebook, tak musim aj ja vymysliet nieco lacne a origos 😀

mirusch
4. nov 2008

Lenka, ved aj ja teraz na Vianoce pre draheho len lacne, lebo kedze to chcem zo svojich penazi a uz takmer vobec neucim a z "uspor" som si zaplatila fitnesko na 4 mesiace, tak mi neostane vela grosakov. Ale napr. take to home made tricko nie je drahe. Kupis nejake bavlnene biele, na pocitaci si vyrobis vtipny napis, vytlacis na farebnej tlaciarni (alebo das na CD) a odnesies do Copy shopu, kde take robia a oni ti to napalia na tricko na pockanie. To vobec nie je drahe a je to origos 😉

blackie26
4. nov 2008

ahoj jak je ja 3 de me boli bricho asi to dostanu o neco driv je to divny
jinak nic moc tady je podzim v plen krase uz senemuzu dockat na vanoce domu

lenkove
4. nov 2008

Mirush,
to je vyborny napad! takto mozem urobit aj malym bodicka 😎 kupim nejake lacne a takto ich popisem 😎
inak mi napadaju len fotky v ramikoch... 😕

lenkove
4. nov 2008

blackie
ze je ta jesen uz taka vianocna! 🙂 😎

mirusch
4. nov 2008

Lenka, len to musí byť bavlnené a biele - na takúto tlač. Ale môžeš aj tak spraviť, že si kúpiš farby na textil a napíšeš a nakreslíš vlastnou rukou... 😵
Ozi, na IP ti odpíšem asi zajtra, dnes nestíham 😅

Blackie, nuž uvidíš, ako sa ti to ukáže. Ak by si mala problém s nepravidelným cyklom, skonzultuj s Dr. Ja teraz beriem Femigard a je to zase fajn v norme 😉

blackie26
4. nov 2008

jojo mma nafoukle prsa a vytok tak uvidime hlavne v noci nespim mam 10 do ms nevim co to muze byt

mirusch
4. nov 2008

Blackie, to si mala aj minulý cyklus, nie? Nafúknuté prsia a tak...možno ti blbnú hormóny a máš silný PMS. A možno si tehu...ale to by bolo asi skoro na tehu príznaky. Myslím, že by si to mala skonzultovať s Dr.

blackie26
5. nov 2008

jo asi jo asi to dostanu ted driv asi to mam nake rozhazene co je femigrad?koupim ho i normalne?

mirusch
5. nov 2008

Blackie, Femigard je bylinkovy pripravok, ktory sa berie 3x1 lyzicka pred jedlom, najmenej ale 3 mesiace bez prestavky. Je tu aj tema v snazilkach "Femi-garda", tam sa mozes pytat na podrobnosti a kde ho dostanes, vacsinou sa objednava cez internet, len velmi malo lekarni v SR a CR ho ma, naposledy mi ho objednala kamaratka v SR a poslala mi ho sem. Vyborne upravuje cyklus, mne napr. znizil hormon, co som mala vysoky, do normy, posunul mi tym padom ovulaciu z 17. DC na 11. DC. Teraz ho beriem, lebo som mala rozhadzany cyklus, tak mi naposledy prisla MS uplne presne!

Baby, ja som uplne paf. Co som chcela pomoct - ako dobrovolna pomoc nejakej rodine, pri starostlivosti o dieta, tak ma posuvaju urady z miesta na miesto, uz som volala na 3 miesta a vsetci sa tvaria, ze som nejaky mimozemstan. Isto, ze o tom vedia, su nadseni, ze to chceme robit, ale nam nevedia pomoct. Este mam skusit jedno cislo a ak nic, tak sa mam obratit na cirkev a charity. Uf, uf. Alebo este skusim Jugendamt na okrese. 😖

zuuuzana
5. nov 2008

ahoj kocky mozem sa pridat? som tiez snazilka v zahranici 🙂

mirusch
5. nov 2008

Ahoj Zuzka, jasne, ze sa pridaj. Mas super fotocku, parada 😉 Napis, kde si a trosku o sebe. Teraz je tu trochu v teme ticho, ale obcas sa to rozbehne, ze nestiham 😀

blackie26
5. nov 2008

mirusch zkusim se zeptat jestli ho sezenu tady a premejslela sem i olistovce tak u vidim... ahoj zuzzana vitej mezi nama..kdepak se nachazis?

mirusch
5. nov 2008

Blackie, v zahranici Femigard nenajdes, je to cesky vyrobok a predava sa len v CR alebo SR. Kyselinu listovu musis brat, ked chces otehotniet!!! Este o tom len premyslas?! Tak sup sup do obchodu a min. 400 mikrogramov. To mozes kludne brat stale, ja to uz beriem 3 roky, robi mi to dobre aj proti migrenam, je to vitamin B.

lenkove
5. nov 2008

blackie,
mojej kolegyni lekarka dala listovku s jodom a agnus castus, je to nieco podobne ako femigard.. pozri si linky.. znizuje prolaktin zvysuje progesteron, prirodny vytazok.. skus... ja radsej uz nic neradim,lebo ked sme sa my snazili, tak rada bola to najhorsie, co som mohla dostat.. 😖 hlavne nestresuj.. (tiez krasna rada)

zuzana,
vitaj 🙂 snazilkaaaaaaa 🙂

mirusch,
no to musia byt nervy... hlavne, ze a tesia 😀 inak,neviete mi poradit, manzel je na sluzobke, nema ako volat lekarovi o vysledky (aj by mohol na chvilu ujst od kolegov, ale sa mu asi ani nechce) a ja zvazujem, ci tam nemam zavolat ja.. nemate skusenost? dali by mi ich? 😕

mirusch
5. nov 2008

Lenka za pokus nic nedas. Ale pokial to je manzel, tak by nemal byt problem. Ja pravidelne vyzdvihujem manzelove vysledky u obvodnej - teda ked ide na krv a nikdy nic nikto nepovedal. A raz som dokonca volala po vysledky kamoske, co nevie nemecky... Kludne zavolaj.

blackie26
5. nov 2008

jo dekuju za rady ja myslela ze ta listovka neni tak dulezita ale to by asi i rekl doktor ne?muzu zavoalt nake kamaradce at miho posle.........jewstli je to ucinnne
?

zuuuzana
5. nov 2008

takze snazime sa nieco cez dva roky teda pomaly uz aj tri 😉 radsej to ani nepocitam. mala som posledny rok dve mimomaternicove tehu. a teraz v auguste hysterokopiu a prefuk zvysneho vajcovodu a ten je pod vacsim tlakom priechodny takze to skusame od oktobra znovu 🙂. zijem v rakusku cize tiez sprechujem 😉
ale ako som vas baby v rychlosti zmapovala tak som sama austria v tejto teme ze ?