Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuuuzana7
3. aug 2009

ahojte zahranicky 😉
uz som tu vecnost nebola. myslim, ze ani nestihnem docitat.
takze k veci: kde dovolenkujete a ako?

my chodime v takomto super pocasi stale lietat. tak sme cez vikendy niekde kde prave pristaneme.
😵 bozske leto 😵

a v piatok sme boli na konzultacii. takze lekar bol neuveritelne optimisticky. kedze sme obaja zdravy a tehu sme boli. povedal, ze sme mali proste smolu s tymi vajickovodmi. no v kazdom pripade stimulka vychadza ak vsetky vysetrenia dobre dopadnu na koniec septembra - zaciatok oktobra. a ak bude ms posluchat.

takze sme cela rodina happy a totalne optimisticky naladeny.

violka aspon, ze sa nasla chyba kde to viazne. teraz uz len supity - rupity na hystero (aj ja som bola je to pohoda) a supity - rupity ideme tehulkovat 😉 violka a v italy je povolena predlzena kutivacia?

miri ako v muzeu ako izba ? uz aj zariadena nie?

schnucki ako vitaminy. papate? co drahy ? ako sa mu pri tom vodi? ziadne nebenwirkungen?

meleri ty este stale kojis? teeeda dobra 😉 aj si to tak planujem. mas moj obdiv 😨

zuzi tak co uz mate meno v pase stoji,ze este premyslate ? ale to hadam uz nie?

ostatne baby pozdravujem 😵

violoncielka
3. aug 2009

zuuuuzi, v italy sa to nepraktizuje ....ale niektore vybrane centra uz zacinaju..moje nie. Sme sa ich pytali ci to nemozu robit a povedali mi, ze ak by to nahodou spravili, tak ich mozu zavriet. Nerozumiem tomu, ci je to zakazane, alebo sa im do toho nexce-kedze je to financne narocnejsie....

Vy lietate? To musi byt nadhera!!!! Idete na IVF? ak som to spravne pochopila?

mirusch
3. aug 2009

Blondy, dakujem za odpoved, depilacny strojcek sa bude kupovat 😉

Schnucki, na teba sa tesim! A nieze zase ochories 😝

Violoncielka. No toto! To ta teda mohla pozriet hned po prvom raze, kurnik, jeden pokus s krasnymi embryjkami nanic. 😔 Ale mas pravdu, kukaj na to pozitivne, daju ta do poriadku a hadam sa podari aj samo. Ale vy mate aj zly spermiogram, nie?

Zuuuzka, no vitaj, uz som sa pytala, ze kde sa flakas. a ty si lietas po svete 😀 Joj, to ma tesi, ze ste sa nakoniec dopracovali k stimulke, manzel teda uz v pohode? Budem ti silno drzat palce!.
v muzeu super spica, izba zariadena, ked o 2 tyzdne dojde aj gauc, tak mozem valat sunky a pocuvat si tam hudbu a malovat.... a tak. A potom casom aj telku nejaku s DVD kupime.

zuuuzana7
3. aug 2009

violka no ma to dost docinenia s nabozenstvom. a niektore staty alebo lepsie povedane moralka niektorych ludi (ktory nikdy neboli takymto problemom konfrontovany) sa proti predlzenej kultivacii buri. ja som si nebola ista co do toho zapada aj italy. preto som sa pytala.

ano lietame je to bozske. coraz viacej tomu prichadzam na chut. predovsetkym je to neuveritelne a uvedomujem si to stale viac a viac aky je svet obrovsky a my ludia nepatrne malicky. 😀
ano aj my ideme na ivf. a uz sa nejak neviem dockat. som uz strasne napata ako to cele prebieha a tak.
este mame pred sebou niekolko vysetreni, ale uz sa konecne pohynaju lady po 5 rokoch.

violka tak vam to vyjde uz len koncom roka na ivf? a kolko pokusov preplaca poistovna i IT? myslimm, ze mate druhy za sebou? alebo sa mylim?

zuuuzana7
3. aug 2009

Je Mirusch ja som fakt slepa. nevsimla som si, ze uz aj ty si online.
vies v praci, musim nenapados a rychlos kukat 😉 😀
dakujem velmi pekne za drzanie palcov. ano mirusch, aj ja som tak stastna a mam tak uzastny vnutorny pocit. no viem ze este sme len na zaciatku mostu, ale ja verim velmi verim. 😵 😵 😵 (teraz som si pre istotu poklepala na drevo 😵 )

wow mirusch takze to bude vase relaxing izba? no super. ja som dakedy tiez malovala. a rozmyslam, ze si dnes kupim nejake to platno a zacnem nieco vytvarat.

a inac baby chudnem. takze co sa papanicka tyka tazke casy. 😀

zuuuzana7
3. aug 2009

baby a idete cez dovolenkove obdobie na slovenko? mirusch na strednom slovenku je teraz krasa. vsetko tak rozkvitnute. no nadhera. 😵

schnucki
3. aug 2009

ahojik holky,
ja jen narychlo, mam tu dedu 😝

viol drzim vsechny palecky co mam !!!! je dobre ze konecne nasli kde je chyba, ted uz to bude jen dobre, takze sup na tu hysteroskopii a pak uz chceme slyset jen dobre zpravy 😉 .... moc na tebe myslim a drzim palecky ....

zuuuuzi no ze se holka ukazes 😀 vitaminy mame skoro dobrany, ceka nas ted nekdy kontrolni spermiogram a konecny verdikt .... jinak zadne nebenwirkung 🙂 ..... drzim vam moc palecky, snad se to konecne povede 😉

blondy ja na ne nekdy mrknu, jeste tomu necham cas, ale uz si brousim zoubky 😵

mirusch neboj, papkam ovoce na vitaminy a tak, bylo to jen nachlazeni 🤐 .... uz se taky moc tesim 😵

holky letim, ozvu se asi az zitra tak toho moc nenakecejte at toho nemam moc na cteni 😀

schnucki
3. aug 2009

jinak mi se do cech ted nedostanem 😢 ale prijedou mi kamaradky sem a nasi taky 😀

takze mi mame dovolenku doma, budem tapetovat ....

violoncielka
3. aug 2009

Zuzi v Italy neexistuju poistovne....normalne cele ivfko stoji 4000 euro, ale ked si najdes centra ktore su aj statom dotovane (ako to moje) tak ta to vyjde cele aj s liekmi dokopy 1200 euro.....co je celkom fajn, lebo na SK sice poistovna preplaca , ale lieky si kazdy hradi sam a nakoniec sa vojdes do podobnej sumy ako je tato...
Ak ti mozem poradit, tak bud kludna, naozaj to nic nie je....injekcie vobec nebolia , ani samotny zasah...jedine protivne z toho celeho je to cakanie a neistota.....a to setrenie sa...
Ano Mirusch mame aj zhorseny spg (sice dobry pocet, ale pomalych bojovnikov)...ja nejak davam nadej aj prirodzenej ceste.....ale to vsetko vam budem vediet povedat az v roku 2010..zatial oddychujem a zbieram vsetky sily..... 😉

lubinka9
3. aug 2009

caute,
tak sme uz spat z Hamburgu, tak sa to podarilo aj pocasie vyslo. Predsa len sme zostali na jednu noc v paradnom hoteli, stihli kuknut trosku z mesta, 3 expozicie, zajst na romanticku veceru, pak v nedelu hodinove ranajky v hoteli, no skvele.
Ale vratime sa asi este o rok ak sa bude dat, totizto je prave Hamburg cely rozkopany a mnozstvo rozostavanych stavieb.
Ale bolo super, boli sme aj v muzeu voskovych figurin 🙂 Davno sme takto niekde neboli, je to zmena. 😵

blondynka400
3. aug 2009

lubinka, tak si to pořádně užijte a hlavně na sebe dávej pozor 😉

mirusch, tak to jsem ráda, dej pak vědět, jak jsi spokojená 😉

schnucki, tak uvidíš, můžeš pak vyzkoušet třeba od mirusch, já bych řekla že je to úplně nejlepší, když si to můžeš napřed od někoho půjčit a vyzkoušet...

violoncilelka, no tepla snáším docela dobře, nikdy mi nevadili a anavíc už jsem si tady zvykla i na tu větší vlhkost. K moři chodím, mám ho hned za barákem a co se týče čistoty řekla bych žře je to lepší než ne severu, nevím co kdo porit tomu tady až zas tak má, fakt to není žádná tragedie. Naopka letos je to třeba lepší než loni, nejsou ani řásné řasy a pod 😠

rosienka
3. aug 2009

caute zahranicky! tiez som tu nebola cele veky 😉 ...hej mirusch, zanedbavam vas, ale nestiham vsetko citat a este aj vselikde prispievat...ale pridem obcas 😉

viol - tak aj vy sa este trapite? my sme na tom podobne, tiez sa to cele vlecie a taha ako sopel, uz ma obcas chyta strasna netrpezlivost, ale snad dalsim pokusom v septembri/oktobri to zavrsime, ideme na 3.IVF. Inak tu neexistuju centra dotovane statom a tu palku ca. 4000 Euro cvakame v plnej vyske juchuuu, nech zije spravodlivost! 😠

zuzi - my uz spolu predstimulkujeme v inej teme, ze 😉

schnuki - neviem, ci si ta myslim, ale nebola si ty uz raz tehu? Alebo ste sa stale len chystali?

lubinka9
3. aug 2009

blondy, ved pisem, ze sme uz aj nazad 😀

blondynka400
3. aug 2009

lubinka, no vidíš, jak blbě čtu 😀

rosienka, ahoj, my se ještě neznáme... 😅 . Prozradíš odkud jsi?

rosienka
3. aug 2009

blondy- veru, este sme sa tu nestretli, prisla si az po mne,kedze som tu asi aj tristvrte roka nabola. ja som vo Svajciarsku, ty tusim v Taliansku, ako som sa docitala, ci nie?

blondynka400
3. aug 2009

rosienka, já si říkala že mi tvůj nick nic neříká 😀 . Jojo, jsem z Itálie....

schnucki
3. aug 2009

tak jsem tu jeste na skok 😀 stavim s malym veci z papiru ....

blondy zeptam se jestli mi mirusch necha vyzkouset 😵

lubi tak to je super ze to bylo fajn, urcite pristi rok zajedte, ja se na nej chystam taky .....

rosienka ja si myslim ze se zname, ale jista si nejsem ..... kazdopadne ja tehu nebyla, mame spatny spermiogram, jen se zatim pokousime a zacali jsme to resit v centru .... dostal pritel vitaminky a ted pujdeme na kontrolni jestli to neco pomohlo .... a jak u vas???

blondynka400
3. aug 2009

schnucki, no ty jsi tedy šiklu. Já na tyhle věci vůbec nejsem....

Kdy jdete vlastně na to kontrolní spermio, doufám, že bude nějaá změna k lepšímu
😵

rosienka
3. aug 2009

blondy - tak snad ti uz teraz moj nick bude nieco hovorit 😉 Ved ja som tu uz taky "inventar" 😅

schnuki - tak predsa som si zle pamätala, bola to asi mmk, alebo meleri... no tak vel stastia na spg, ja mojho muza asi teraz tiez pred IVF poslem, nech vieme, na com sme. Chystame sa koncom septembra.

zuuuzana7
3. aug 2009

rosienka ano my spolu predstimulkujeme 😀

boze baby ja sa uz do svojej koze nevmestim. zazili ste to niekto ?

violka to si ma potesila, ze je to easy system cely ten ivf system.

😅 ale viem si predstavit to cakanie. teda este neviem, ale coskoro 😅 😵

schnucki a kedy idete na kontrolny?

mirusch
3. aug 2009

Zuuuzka, no, ideme az zaciatkom septembra. A ak bude uz nanic pocasie, tak budem zlostna 😔 Tento rok to nevyslo cez leto. Boli sme v USA a vycerpali aj peniazky, aj dovolenku.
Predstavujem si ta, ako sa do koze nezmestis, hahaaaa.

Inak, aj ja chudnem. Teda manzel ide byt 2 tyzdne na brutal diete, nepaci sa mi to, ale co uz, minule tak zhodil 10 kg. Budem sa snazit do neho nenapadne aj nejaku normalnu stravu napchat, nielen tie drinky. No a ja som jedno jedlo nahradila tiez drinkom, nenapadne som zacala zase priberat 😠 Tak aspon nebudem musiet chvilu varit.... Teda pre Schnucki budem musiet 😀 Ale klasika....som na diete a vychytil ma straaaasny hlad na vsetko, co som v obchode zocila 😅 Musim prekonat.

Blondy, nie su ani řásné řasy 😕 😀 ? To sa ti podarilo. To musi byt super, mat more za barakom, mam to ako bojovy plan, niekedy, pocas mojho zivota, sa prestahovat do krajiny s morom. Teda juznej krajiny. Len neviem, ktora je natolko vyspela, zdravotnictvo a tak... Dilema.

Rosienka a u teba nepatrali, preco ti nic nevyslo, ani IUI? Nemas nejaky problem, ako zistili napr. Violoncielke? Ty si inak riadna bojovnica, fiha, my sme to rychlo vzdali ☹ Muza na kontrolny spg posli, aj ja som poslala a dobre som urobila, lebo sa zistilo, ze nema ani jednu sp., hrozne prekvapenie a aj sklamanie. Ale zase lepsie ako ist na odber a az tam zistit, to by ma porazilo.

Lubinka, no super, ze ste sa tak dobre mali. Dobre to padne, nie? Ja sa uz tesim o necele 2 tyzdne, tiez nam bude dufam tak dobre. Ja radam chodim do hotelu, lebo nemusim varit a o nic sa starat 😅

No, idem, dnesny den ma nejako zlozil, uz od 6-tej na nohach, nakupy, posta, lekaren, kniznica, lekarka-pre svokru a potom este u svokry par hodin, prisla zenska z poistovne, zistovat, ci ma moja takmer 90 r. svokra narok na prispevok 😠 Kym si vie zadok sama utriet, tak ani nie. Uvidime, ci do tretice jej to daju.

violoncielka
3. aug 2009

Blondy tak sorry, ja neviem ake je more v Neapoli, ale minuly rok davali v tel. novinach, ze je to tam poriadne znecistene...ale mozno to bolo len chvilkove...
Inac ani tu u nas nie je to more zle.....ale to asi zavisi od toho kde chodis...my chodime do Caorle..aj Bibione a Lignano mame blizko , ale tam je straaaasne vela ludi,takze chodime do Caorle.....ale teraz v auguste asi nikde nebudeme chodit, lebo ti turisti su ako sardinky a mna to nebavy sa mocit spolu s nimi v teplej morskej vode...

Rosienka....je to fakt nepochopitelne, preco sa niekto musi tak dlho trapit, ale netreba sa vzdat....drzim palce 😵

rosienka
3. aug 2009

zuzi, mirusch - aj ja mam momentalne v plane nieco do oktobra schudnut...ale kdeze kdeze, som na to moc mlsna 🙂)) mirusch, ja sice viem, ze tam muzovi nieco najdu, ale je to urcite taka ista bieda ako pred rokom, ci dvoma... a na ICSI to zas nebude bohvie co. Radsej by sme sa ani namali nechat pokusat, ked uz sme sa rozhodli to inak riesit, ale vies ako to je... pre istotu 😉

viol - neboj, aj my sa raz dotrapime a budeme stastne maminy 😵 Sorry, ze sa znova pytam, nechce sa mi vsetko citat dozadu, ale co ti zistili, aku pricinu? Mozno by som mala ist aj ja na nieco, ale nenavrhli mi nic, okrem dalsieho IVF a ked som sa pytala na imunologicke testy, tak ma odbil, ze je to nepravdepodobne, ze to urcite nie je ziaden problem, kedze sme pri IUI a IVF vela moznych inumo problemov obisli...ale aj tak mi to neda, preco sa u mna nic nezahniezdi 😖 ☹ 😠

zuuuzana7
4. aug 2009

rosienka a robili ti uz laparoskopiu? alebo by stacila len hysteroskopia. to je minimalny zakrok, len kuknu na maternicu ci je vsetko v poriadku.
bezim do prace paaaaaaaa

violoncielka
4. aug 2009

Ahoj Rosienka.....ani mna tu nechceli poslat na imunologicke testy, tak som sa objednala v sanatorium helios v Martine a prehovorila som ich aby mi urobili testy aj na trombofiliu......(sice ako samoplatca je to dost drahe, ale v Italy by som platila este viac)
Mne dr.po 2 neuspesnych IVF a jednom Kete povedala, ze jedine na co ma moze poslat este podla nej je diagnosticka hysteroskopia (ambulantne vysetrenie maternice mikrokamerou) Neboli to len ti pride zle ako pri najsilnejsiej MS ....Videla ze tam mam nejaku prekazku- odfotografovala a poslala ma do Bologne k primarovi co robi operacie...ten sa tiez na tu foto pozrel a potvrdil, ze tam bude pes zakopany. V jeho ordinacii bolo strasne vela dakovnych foto s textom. dakujeme, ze ste konecne nasli pricinu a my sme konecne po neviem kolky krat podstupili IVF a teraz sa tesime z maleho baba.... MOzno by to stalo za skusit toto vysetrenie. Ja som mala stastie,lebo lekarka co k nej chodim do Caru, je jedina co vykonava tuto hysteroskopiu, tak ma hned objednala...Dufam , ze to bude mat zmysel
Ty nechces skusit radsej IUI este par krat (ved je to asi aj lacnejsie a mensia zataz pre organizmus)? Vy ste boli s darcovskymi vsak? Ale vsetko zalezi na Tebe samozrejme. Ja si len myslim, ze ked ste sa uz raz vedeli stotoznits touto myslienkou, mozno by bola skoda to este nevyuzit...teda samozrejme pod podmienkou, ze mas priechodne vajickovody....
A inac teraz si robim danove priznanie z 4000 euroveho celorocneho zarobku 3000 islo na vsetky vysetrenia ,lieky, jedno IVF a jeden Ket....Takze ja pracujem na taketo "vyhodenie si z kopytka" 😀

schnucki
4. aug 2009

dobre ranko vsem preju,

blondy nejak ho zabavit musim a zjistila jsem, ze rad stavi, tak jsem mu s mati koupila knizku staveni na cely rok a uz jsem tu vcera vystrihovala jak diva 😀 ..... ona mati povidala ze na takovyhle veci neni, tak jsem ji ukecala ze ja s nim stavet budu, kdyz rad stavi 😵

rosienka meli by jsme jit koncem srpna, nebo zacatkem zari, jeste musim o vikend z draheho vypacit kdy se mu to hodi a zavolat tam 😝 ..... dekuju, taky v koutku doufam, ze by se neco zlepsit mohlo ....

takze v rijnu holky, budu na vas myslet a drzet moooooc palecky, at tu mame dalsi maminy 😵

viol a kdy mas jit na to odstraneni?? nejak jsem to nekde asi prelitla 😅

blondynka400
4. aug 2009

Ahoj holky,

violoncielka, úplně v pohodě, já vím že se to říká, ale zrovna i letos jsem viděla testy vody a jsou úplně v poho (co se týče složení). A právě když to srovnán s letoviskama co píšeš, tak mi tady voda přiijde krásně čistá, právě na severu mi to přišlo vždycky horzné. Ale ono je to hlavně úplně jiné moře 😀 . Tady je výhoda že sem žádní turisté k moři nejezdí, takže tu jsou jen místní, tkaže saardinky ažř tolik nehrozí. Ale je pravda, že spren je nejhorší, to je ta jejich blbá dovolená 😀

schnucki, jo to určitě, myslím že je to dobrá zábava....

rosineka, jojo, teď už budu vědět 😀

mirusch, no jen si ze mne dělej srandu 😝 😀

mirusch
4. aug 2009

Blondy...ja a srandu z teba? Nikdy 😀 😝 "tkaze saardinky azr tolik nehrozi" 😕 😀 😀

Zalujem - zajtra pride Schnucki a budeme kecat celu noc 😀 No, to asi nie, rano skoro vstavame a robime vylet do Wiesbadenu. A mozno aj na kupalisko. Juj, tesim sa. Ale ona je mrachta, ma zadarmo vlaky a autobusy a ja nieeeee 😢 😝

Violoncielka, no fiha, na zaujimavu "zabavku" vrazas peniaze. A nemas potom ulavy na danovom? Ked si to das ako zdravotne vydavky? Lebo viem, ze moj drahy ma nejake bodiky, co sa tyka zdravia (po infarkte) a na tom "zarobi" kazdy rok asi sto EUR.

blondynka400
4. aug 2009

mirusch, no dobrá jak chceš 😠 😀 😀
Hold jsem na překlepy hrozná, navíc teď dělám asi 3 věco dohormady a podle toho to taky vypadá.... 😒

Tak zas noc se schnucki, že začnu žárlit 😀 😀 😀

meleri
4. aug 2009

čaute holky,

Mirusch,

přeju pěkný výlet. to budete mit fajn. a co je mrachta? 😕

Violoncielka,

ta hysteroscopie nic moc.... 😖 teda celkem nepříjemný zákrok. hlavně že to máš za sebou a že to bylo k něčemu dobré. snad vám s tím problémem pomůžou?

Jinak u nás nic nového..malému se pohly zubky tak už asi vylezou, je i dost nevrlý.