Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
28. jan 2009

ahoj holky,

jojo mirusch, ale zkusim zbytek merit, aspon neco .... dneska spinim, vubec jako nevim proc, na ms je brzo 😒

zuzi to jako utrum az do konce tehu? 😕

zuuuuzi tak to je super, 18. je tu za chvilku, tak at to dopadne super 😉

uplnek myslim ze nebyl, ja to mela asi z knizky, takhle me zadna knizka nikdy nevzala, nemohla jsem se otrhnout, az jsem z toho asi nemohla spat, byl to druhy dil .... prvni jsem cetla pred vanocema, druhy ted no a 3. se 4.dilem na me cekaj, ale az o prazdniny 😝 ale ty sou tu hned, tak co 😀

schnucki
28. jan 2009

no prosimte, ona to zalozila aby ji tam nekdo pomohl od splinu a oni se do ni poustej? co to je za blbky? 😕

to nemam rada 😠 😠

mamartinka
28. jan 2009

nieco nove?

mirusch
28. jan 2009

Zuzka, ved toto, aj ja som po tych snoch potom cela bolava 😀 Ty si teraz hlavne davaj pozor, este mesiac, veeeelmi opatrne.

Meleri, to fakt? No, radsej ani nejdem pozriet, lebo by som ich zbila. Ja to nechapem, niektore baby na konikovi, som velmi rada, ze osobnu skusenost este nemam...Mala by tu temu dat zavriet adminke a skusit sa radsej pridat inde, videla som podobne temy. Ach jo. Skoda reci.
Teda jo, som si spomenula, bola som len na kuk v jednej teme, kde som baby poznala a prisla tam jedna, co si cerstvo zalozila nick a prvy prispevok bol, ze tam zdrbala jednu babu za uplne nic. Tak sme sa jej zastali, potom zdrbala mna, ze preco ako slovenka oxidujem v ceskej teme, tak som ju udala admine a ta hned vymazala jej prispevky a blokla ju celkom. 😠

Schnucki, ake knihy citas? Ja som naposledy citala jednu 600 stranovu, tiez som sa nevedela odtrhnut, az som si vydychla po skonceni 😀

Mamartinka, no vitaj, ze sa aj ukazes. No, mame tehotnu Zuzku 😵 To je nove.

meleri
28. jan 2009

MIrusch,

me se to stalo na Regionech, jedna borka me zdrbala totalne, protoze sem se opovazila mit spatnou zkusenost s latkovymi plenami...a ty jsou prece dokonale a skvele, ze, takze asi tak..uz tam nechodim, a chodim mezi vas tady jenom..

jo chudak baba, zazila si peklo, a jeste ji takhle "oslazuji " zivot nejake totalni slepice...ja byt ji tak se na to vy...

taky dobry, no jeste ze jsi to tak vyresila, nekteri lidi fakt udelali chybu ze se kdy naucili psat...

ajaj, maly asi vyzaduje...cauec!

🙂

schnucki
28. jan 2009

ahoj marti, jak se mas?

ja jsem na tu temu taky nekoukla a asi to ani neudelam, protoze takoveto chovani me rozciluje ...

mirusch - kniha - Stephenie Meyer - Bis(s) ins Morgengrauen, Bis(s) ins Mottagsstunde, Bis(s) ins Abendessen und Bis(s) ins Mitternacht .... doufam ze jsem vsechny nazvy napsala dobre 😅 ono ten prvni dil, kdyu jsem to zacala cist, se zdal jak knizka pro devcata kolem 16 let, ale pak me to vzalo .... libi se mi jak je to napsany, i ten dej, no proste me to vtahlo .... kazdej dil ma tak mezi 500-600 stranek, ale druhej dil jsem zmakla za 3 dny 😝 proste jsem musela vedet jak to dopadne a uz se toho 3.dilu nemuzu dockat 😀
bezi to i v kine, ale nebylo to ono, ten kdo necet 1.dil se kino bude libit, ale kniha je ohodne podrobnejsi a proto me ten film tak nevzal 🙂

mamartinka
28. jan 2009

no boli sme na slovensku teraz tak nebolo ani kedy na net moc.a to ste ktora zuzka?gratulujem.a po kolko sa podarilo?

mirusch
28. jan 2009

Meleri, na take temy, kde sa utoci, sa treba vykaslat. Pekne ty len ostat u nas 😵

Schnucki, uf, tak to neviem, ci by som mala na tolko dielov a stran cas 😅 Pekne si docitam, co ma tu strasi na polici a potom sa uvidi.

Mamartinka, aha, lebo si tu dlhsie nebola, tak som myslela, ze si sa na nas vykaslala 😕 Zuzka11, ak si dobre pamatam jej nick, ved kukni, uz ma vedla mena "tt" 😉 Nechcela tomu verit, ale my sme verit neprestali. A to mala neuspesne IVF, cize to je nieco ako zazrak 😉 ...
Inak, citala som v inej temicke, ze ti Dr. zase povedal, ze si ok. Nuz, opakujem, pokial ti nebolo robene vysetrenie priechodnosti vajcovodov, tak ti nemoze tvrdit, ze si ok, pretoze to nemoze vediet!!!!! Ak sa vam dalsich par mesiacov nepodari, chodte sa poradit do CAR, kde urobia znova spermiogram - podrobny, to, ze raz bol dobry, neznamena, ze je dobry stale. A tiez ine vysetrenia. Ok?

Idem sa napapat, nieco kuknut a hajat. Dobru nocku.

mamartinka
28. jan 2009

mirusch uz sa do car bratislava chystame.vies co?ja si myslim ze tie vajicka u mna budu spatne.ved uvidime.ak sa do aprila nezadari uz aj sa objednavam do car.lezie mi to uz na city. ☹

meleri
28. jan 2009

Mirusch,

jo ja chodim tady, obcas prispeju na Kojencich, a obcas jeste zajdu na Idiopatickou neplodnost. Jinak casto narazis na hodne agresivni lidi, kteri neuznaji nazor druhych. Tady jste fakt holky pohodarky. 😎

No jinak ty dny leti jeden za druhym, je to sila...

Zdravim mamartinko, Schnucki, preu pekny vecer... 🙂

mamartinka
28. jan 2009

meleri ty kde si v zahran.

meleri
28. jan 2009

ja jsem ve Francii? a ty? tady jsou skoro vsici z nemecka, jedna kocka je z Anglie.

mamartinka
28. jan 2009

irsko.

simone
29. jan 2009

Ahoj holky,jsme se na vas zas prila kouknout co je u vas noveho a nejak se vam to tu rozrusta,to ani nedocitam.

Meleri s tou anemii,na to se dava zelezo,to si koupis v lekarne bez predpisu. Kamoska je tady vegetarian,tak je taky anemicka,tak musi cele tehu zelezo a i po porodu.Ona ho ale neji v davkach v jakych musi,protoze to zpusobuje zacpu a ona ma s tim velke problemy. Ja mela pri male zelezo taky preventivne.

Jinak ja mam 13.v patek prvni ulztravuk,tak snad to bude stastne datum,uz se nemuzu dockat.Mam ho docela pozde,budu zacinat 14tt.,no Anglie,nic s tim nenadelam,tak drzte palce

meleri
29. jan 2009

Mamartinka, tak irsko je podle me nejkrasnejsi zeme, a Wales. 😵 celkem zavidim! 🙂

Simone,

jo ja vim, jen me to zarazi u takoveho maleho miminka, to sem fakt necekala.

gratuluju, ultrazvuk je super zazitek! jo o zdravotnictvi v anglii uz jsem neco slysela, i kdyz jak sem tam byla jako au pair, tak sem si nestezovala. tak nevim, mozna to asi zalezi kde clovek je?

schnucki
29. jan 2009

dobre ranko holky,

ahoj simone, jeee uz 12tt, to to leti 🙂

mirusch ja jsem si taky rikala ze to budu cist vecnost, ale ono me to nepusti, ctu kde se da 😀

meleri, moje mamka mi vzdy rikala, ze na detech je nejvic vydet, jak ten cas leti 🙂 .... papkej hezky zelezo

mamartinko, drzim palecky v car, ono ta nevedomost je nejhorsi, nevedet jestli je nekde chyba, nebo kde je ta chyba, .... delas spravne ze tam jdete, je lepsi vedet co a jak 😉

dneska jedu k byvali rodince, jsem zvedava co je tam noveho .... minule jsem koukala jak puk, malej zacina bejt nejakej vetsi, a nejstarsi se najednou objevili takove poprsi 😅 .... rostou, no 😀

schnucki
29. jan 2009

meleri me jsi taky prekvapila ze i malej, no ale snad se to brzo spravi 🙂 .... myslime na vas 😉

simone
29. jan 2009

meleri jako maly je anemicky?? ja myslela ze pises o sobe 😅 I kdyz on je asi protoze jsi ty,ze?Jakoze mas malo zeleza v mliku,ted me to doslo.

No zdrav.,zalezi na jakeho doktora narazis,ale testy a tak tu nikdo nedela a na vsyldeky cekas i pul roku. Ale v tehu si nestezuji na peci,sice nemam ultrzvuk kazdy mesic,ale jen dva,ale delaji krevni testy veskere,genetiku,nejdulezitejsi scany.............k tomu mam ted zdarma veskere leky,doktory,zubare cele tehotenstvi a do roka ditete,uz mi prisla i karta domu. Tak uz jsem byla u zubare a nic jsem neplatila,tak supr.

Me se taky Irsko moc libi,litame tam za mymi rodici kazdy rok na prazdiny s malou,k tomu bydli kousek od Atlantiku,tak je to tam uzasne 😵

simone
29. jan 2009

jo a konik blbe ukazuje,ja jsem taky 11tt.pridava to tyden na vic.Ted se na to koukam

schnucki
29. jan 2009

ja v irsku jeste nebyla ☹ .... simone tvoji rodice jsou v irsku? Kdy se tam prestehovali?

meleri nedalo mi to a koukla jsem na to tema jak jsi se tu rozcilovala .... zavreli ho, nastesti .... neuveritelny

jdu neco delat, hezky den holky

jinak simone, koukala jsem na fotecky, mala je krasna a v ty pracce ... jsem se nasmala 😀

zuzi co ty, jak je?

meleri
29. jan 2009

no ja jsem anemicka uz od puberty ale to je jedno. Jen me soklo, ze to ma i maly. Takove male miminko by melo byt v pohode prece, a ne se furt necim trapit....:(

sem mela stejny problem, furt to ukazovalo o tyden vic ten Konik.

jo zrusili to tema, taky sem se divala, nakonec ji narkli, ze si to cele vymyslela, chudak holka....

tak si rikam, na co to kojeni je, kdyz tam polovina veci chybi...ale umele davat nechci a nebudu.

zrovna v telce mluvi o sexualite behem tehotenstvi 😅

Irsko je fakt super, ja teda zila necely rok ve Walesu, proste je to divocina, ta priroda a tak, nezije tam moc lidi, a maji podobnou hudbu jako Iri, ja chtela puvodne do Irska, ale nemohla sem se tam dostat, protoze za pobyt au pair jeste musela holka strasne moc zaplatit. porad planujem s manzelem, ze se do Walesu vratime.

ja si akorat pamatuju, ze v tom Walesu jsem jednou shanela tu morning after pill, a ze mi ji dali zadarmo a k tomu jeste obrovskou krabici kondomu! 😀 ale to bylo za mych mladych let, tedy v 21 ... 😵

zuzka11
29. jan 2009

Čauki holky!!!

Tak dočítám......

Schnucki - Stephanie jsem taky četla, loni jsem to dostala k Vánocům.....ale bohužel se mi líbil jenom první díl, pak už nějak ne, ale tchýně je nadšená a chystá s ena to i do kina....

Co nějakého jiného autora, nemáte oblíbeného? chystám se dneska nebo zítra do knihovny......

Miri - tak taky bolavá 😉 já zkusím vydržet, ale jak to člověk nemůže mít tak to táááák chce 😀

Simone - taky moc gratuluju k UZ, a ať je všechno OK!!!!

Mamartinka - ahoj, co je u tebe nového, jak se máš????

Maleri - to téma ani otvírat nebudu, mrazí mě z toho......

meleri
29. jan 2009

Zuzko,

ani necti, to neni nic pro tehotne...ani pro mamky s malym mimcem, sama se sobe divim, co jsem tam lezla, akorat jsem z toho mela depku.

A co shanis za knihu? jen tak do pohody? to je strasne, ja vubec nectu, a to mam knihy moc rada..
Ja cetla naposledy Pana prstenu..pak neco od Dostojevskeho, ale je to depresarna, ale moc dobre napsane. tedkom jsem se chtela vratit ke knizce z detstvi od E. Setona. ale jinak asi nevim co bych poradila.

zuzka11
29. jan 2009

Pan prstenu i Dostojevsky jsou přelouskaní.......teď jsem hodně na odechovky, až se stydím, Mary Higgins Clark, Joy Fielding, ale už taky všechno přečtené........tak fakt nevím.......

Já tam nepolezu, teď si hooodně vybírám diskuze, tak se podívám.....

Co ty, jak se dneska máte??? 😉

meleri
29. jan 2009

Zuzko,

tak to neporadim! ja se priznam, ze ctu furt dokola....to co uvadis tak neznam...ale oddechovka byla dobra i Daphné du Maurier..ted me tak napada, ze bych si to precetla, taky zkusim do knihovny..jenze s malym nemuzu, jsou tam schody jak do nebe... ☹ tady se to moc neresi ty bezbarierove pristupy..teda na vesnici.... ☹ 🙂

tyy jo, si me uplne navnadila na to cteni tedkom! 🙂

simone
29. jan 2009

schnucki, to jsou fotky asi rok a pul stare,tak mala vypada uplne jinak,ale je porad krasna 😵 😵 😵 😵
Tatka zije v Irsku uz asi 8let,jel tam za praci a uz tam zustal a mamka tam zije asi 4 nebo 5let.Nasi totiz byli 11let rozvedeni,znova zenati vdani a pak se zas rozvedli a dali se zase dokupy,je to takove slozitejsi. Zijou v malem mestecku Nenagh. ALe ted to tam s praci vypada taky docela bidne,tak buh vi,jak to bude vsechno.Ale tam zije hodne slovaku a i cesi,tak oni porad chodi na party a nic jim tam nechybi,maji tam dost pratel.

zuzka11
29. jan 2009

Meleri a nějaké šátky a tak jsi nezkoušela? že bys byla pohyblivější........Jinak jednu knížku kdysi od Daphne jsem četla a byla fajn, díky z tip! 😉

meleri
29. jan 2009

Simone,

tak to se vasi maji! tam je fakt krasne...no a jestli jim nic nechybi tak to tam uz asi zustanou ne. Jinak teda zajimave, to se rozvedli dvakrat? ale hlavne ze jim to klape!

Zuzko,

my mame tu klokanku, ale je to zahul na zada...jak pisu, zijem na venkove, a tady sem nic takoveho nevidela jako satka. a ani me to moc nelaka...nez bych se ty uzle naucila, tak bych se do nich zauzlila...nic pro me..v kocarku je pekne chraneny v teple, neofoukne ho...ale v lete asi tu klokanku vytahnem..

mirusch
29. jan 2009

Aaaahojte 😀 Takze, dneska som zase cinna, upratovanie u svokry, ucila som AJ, uvarila obed, teraz chcem este dlazku umyt a dalej sa uvidi...
Ste zase popisali.... 😵

Mamartinka, CAR je dobra volba. Inak, ked uz sme pri tom, tak by ti ten tvoj gynekolog mohol medzitym ultrazvukom zistit, ci vobec ovulujes, ci sa ti tvoria folikuly. Ale ak je zdravotnictvo na tom tak, ako v UK, tak amen tma. Ale spytat sa mozes.
Ale je fakt, ze Irsko je kraaasne. My sme tam boli 4 dni, bratranec nas zobral autom krizom z vychodu na zapad, od Dublinu po Cliffs of Moher, tak sme si to mali moznost prehliadnut. Zaujimava krajina, ale dost chudobna sa mi zdala - teda aspon tam, kde sme boli my, kamenista poda a tak. Ale na juhozapade su vraj nadherne zelene kopce. A strasne drahe to tam maju. Skoro som odpadla z cien potravin - prakticky dvojnasobok ako v DE.

Simone, no vitaj tehulka 😉 Je fakt, ze kondomy tam rozdavaju zadarmo, aj antikoncepcia je zadarmo, ani za recept sa neplati, ale celkovo zdravotnictvo je uplne nanic. Drzim ti palce, nech sa o teba dobre postaraju. Inak nechapem, ze co keby zena mala potrat a nikto by to nezistil, az o mesiac - dva neskor, ved dovtedy moze dostat bohovsku infekciu 😠 No nic, skoda reci.
Inak ti vasi to maju dost pestre 😀 Ale ved preco nie...

Meleri, ten tvoj drobec isto nie je jediny, co ma anemiu, o takom som uz pocula, kludne to mohol prebrat od teba. To nie je nic hrozne, neboj nic, ked o tom vedia, tak sa postaraju. Dufajme.

Tie knihy, co spominate, tak teda netusim. Boze, co to ja citam... Bud nieco pre dusu alebo cestopisy alebo biografie...Inak, baby Nemky, ak vas trosku bavia cestopisy, tak skuste: Hape Kerkeling (to je ten z telky 😀 ): Ich bin dann mal weg (opisuje svoju zazitky na Jacobsweg. veeeeelmi zaujimave).

mamartinka
29. jan 2009

zuzka11 no pomaly sa trapime snazenim.uz mi to ide na city.teraz som si kupila na slovensku ovu test tak uvidime co februar prinesie.momentalne mrskujem od pondelka.len horsie na tom bude ze neviem kedy ten test spravim. 😒 uf.simone a co robia vasi rodicia v irsku?my sme v laytowne v irsku kusok od droghedy.tiez mame kusok od domu more.