Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lenkove
4. feb 2009

ahojte babule
prepacte, ze najprv napisem a potom zareagujem 🙂 ste na novej strane, nechce sa mi citat 🙂
opat patrim k vam, prisla som k muzovi do Bavorska 🙂

kto nevie, podali sme si papiere na adopciu (na SLovensku), uz mame za sebou setrenie socialnych pomerov v domacnosti.. este si zistia na miestnom urade aki sme obcania, v registri trestov ci tam nemame zaznam 🙂 a mozeme zacat psychologicku pripravu 🙂 ta trva 26 hodin... ked nas zhodnotia ako "vhodni" 🙂 nase dietatko bude uz len otazkou casu, huraaaaaa! pisem vam to tu tak obsirne, aby ste sa vyznali, ked sa vas niekto spyta 🙂

v pondelok mame stretnutie u lekara.. ja mam vypis z manzelovej karty.. su tam take zaujimave udaje: v roku, dvoch, troch, ze ma zostupene semenniky, v piatich ze migrujuce 😝 bral na to hormony, zlatko moje.. kamaratka lekarka mi povedala, ze migrujuce su tak 50 krat lepsie ako nezostupene 🙂 tak sme zvedavi co nam povie.. ja sa najma bojim.. lebo vsade citam, ze muzi s tymito problemami maju velmi vysoke riziko rakoviny semennikov. dajte si pozor na vasich 😕

a co este:
aha. Prisla mi pozvanka na druhe kolo pohovoru 😝 praca v BA.. len rozmyslam, ci to zvladnem bez muza.. ten mesiac bol neuveritelne tazky (a to sme sa jeden vikend videli..)! ci si predsalen nehladat akykolvek "shit" tu v De...

lenkove
4. feb 2009

A ja chcem chodit na nejaky kurz 🙂
a poviem vam, kym tu v De viem po nemecky najhorsie 🙂 doma na SK som lepsi priemer! 😀 ale vazne! Na pohovore boli ocareni a to som hovorila volne bez pripravy 🙂

a Mirusch
jahly je pseno 🙂

schnucki
4. feb 2009

ahoj lenkove,

vitej zpatky tu 😀 ..... tak to je super ze se to takhle vyviji 😉 .... to jak jdes k tomu doktorovi se zdravotni kartou manzela to taky nejak souvisi s adopci? ja nemam poneti jak to funguje, tak proto se ptam
😀 .... ta psychologicka priprava to je jako co? - kdyztak pisni IP kdyby se ti nechtelo sem

drzim moc palecky, ale myslim ze kdyz uz zbyva jen tohle, bude to urcite v poho 🙂 muzete si vybrat i jak stare to mimi bude?

ja dozehlila, zkoukla telku a jdu si cist 😝 uceni

lenkove
4. feb 2009

schnuckie (napise tu, nech aj Mirusch a ostatne citaju)

nie, k lekarovi ideme s manzelom : 🙂 nemame spermijky a nejake by sme chceli 😀 kedze to bio nam vrta hlavou stale.. nerobime si zbytocne nadeje, ale aby sme nic nezanedbali chapes.. normalny urolog hovori, ze nie je sanca, ale.. ktovie 🙂

psychologicka priprava je zakonna podmienka, aby ta dali na zoznam kde su ludia, co si chcu adoptovat. potom je este jeden zoznam s detickami a oni tie zoznamy porovnavaju a priraduju a idu pekne zaradom.. nevysvetlujem to uplne spravne, ale hadam zrozumitelne 🙂

chceme do roka 🙂 (biele 😀 alebo aspon polobiele 😀 )

a ty co mas nove?

mirusch
4. feb 2009

Lenka, ja som ta uz vyspehovala v druhej teme, lebo si mi chybala, tak nech mam predstavu, co s tebou je 😉 Ale povedze mi, praca v BA, byt na severe. Pripadne praca v DE...neovplyvni to vasu ziadost o adopciu? A ked vam zavolaju, ze mate dietatko, ako rychlo sa viete presunut do SR?
Ja zhruba viem ako to chodi, trosku som kukla, ked som premyslala o adopcii. Tu v DE odporucaju aj mat uz precitanu urcitu literaturu, ked sa ide ziadat o adopciu. uf.

Rozmyslate nad tou operaciou predsa len? Moj muz mal nezostupeny, neviem ci jeden alebo oba, vlastne jeden semennik ma uplne zakrpateny a teda sa tvori len malo hormonov. Chodi na kontrolu k urologovi 2x do roka, tak je hadam pod kontrolou.

A diky za vysvetlenie jahlo...V zivote som nepocula.

Prave sme boli v Bauhause, pozicat si ten susiaci pristroj. Zase raz prislo na moje slova 😠 Mali ho, ale o 2 dni je uz objednany, cize musime cakat dalsie 2-3 tyzdne, kym ho dostaneme. Ja nechapem toho mojho muza. Dobre vie, ze mam casto pravdu a aj tak neda na mna. Ja som to uz davno chcela objednat, chcela som ist po to minuly piatok, to by nam presne stacilo...Nie, zajtra, napozajtra, v sobotu, neviem kedy, len nie dnes!!! 😠 Hrozne som frustrovana. Bezmocnost a cakanie ma zabija.
Kukli sme aspon laminat, celkom sme fajn nasli za 5,- EUR.
Dosiahla som prislub, ze za tie 2 tyzdne aspon zatmelime diery a fugy v stenach. Tak som zvedava. 😖

lenkove
4. feb 2009

Mirusch,
ved aj ja som preto prisla, ze ste mi chybali 🙂

inak, na tieto veci som sa schvalne pytala tiet na socialke a tvarili sa uplne v pohode. Ze je dolezite, ze mame prijem. Ze mame kde byvat. Ze ked dostaneme dieta, tak vedia, ze musim ist tak ci tak na matersku a to si tym ludia normalne menia zivot, miesto bydliska a pod.. Dokonca aj keby manzel dlhodobo ostal v zahranici, nepovazuju to za problem.. lebo materialne zabezpecenie rodiny je dolezite.. a je to na rodine, ako sa rozhodne 😕 sama som z nich bola prekvapena, ziadna buzeracia, alebo tak.. ale pochopenie, milota 😵
k tomu, samozrejme, rataju s tym, ze to bude isty cas trvat a predsa nemozu ziadat od mladych ludi, aby 2 roky sedeli niekde a cakali na dieta.. ved ze je jasne, ze musia normalne fungovat, zarabat a tak.. hrala mi do karat aj financna kriza 😎 vraveli, ze je jasne, ze teraz ludia nebudu nechavat pracu, ked je to vsetko take neiste.. 🙂

a co sa literatury a studovania tyka : myslis si, ze z modreho konika uz neviem vsetko? 😀 myslim, ze to budu riesit na priprave psychologovia, ani v dotazniku nebola taka otazka (k literature nastudovanej).. skor sa mi zdalo, ze sa im nepacilo, ked som povedala, ze som si sama studovala materialy 😕 akoby mi to chceli (a mali patent) iba oni povedat.. ale to jedine, co mi na nich trosku nesedelo 🙂

a operaciu> vobec neviem co nas caka. Vies, ten lekar, miestny urolog, nam tiez nic nevedel povedat. jednoducho sa ideme spytat. jasne, ze ked navrhnu nejaku liecbu a budeme ju povazovat za moznu (v porovnani s rizikami a tak), tak budeme suhlasit..

len pekne prerabaj 🙂 a ja naozaj neviem, co na teba muz neda! zeby stale pochyboval? 😀 alebo len drazdi osu nohou bosou 😎

lenkove
4. feb 2009

a ozaj, ako sa tak bavim s ludmi, ked neriesis adopciu sama cez mimovladky, skor ako o dva roky ta neoslovia.. takze rok si pockame a potom uvidime 🙂 ci ideme na mimovladky (aj ked tam su zvycajne starsie deticky) alebo cakame (a urgujeme samozrejme) dalej 😎 😎

zuuuzana
4. feb 2009

ahojte kocky, mirusch ani u nas to nevyzera lepsie. ked sa nieco robi v byte musim pocitat s neskorsou myslovou a vobec potom aj uskutocnovacou dobou vrrrrrrrrrrr.
ale jedno je iste ty si bleskovka.

lenkove na pro 7 davali pred casom v noci doku o adopcii. skusim kuknut do archivu na www.pro7.de
mozno este nieco najdem. ja som aspon dva diely toho dokumentu odsledovala. opisovali tam rodicia aj psychologicke testy. velmi zaujimave.
vacsinou nemecky rodicia vycestuvavaju do zahranicia kvoli adopcii. myslim, ze take rusko je tiez zaujimave, ale samozrejme, ze sa slovak najviac poinformuje na slovensku.

baby tak manzel mal ist na ten spg a on nesiel. ja neviem co mam spravit. stale hlada nejake podnety ako, ze som este mlada mame cakat, potom ked sa nastvem tak ze zase sa hadame, ze to nieje optimalna "lage" pre dieta. a ked som to rozanalyzovala prisla som na to, ze ma az panicky strach po prve ci bude spg ok, a po druhe ci to zvladneme vsetko ked uz budeme rodicia. a nakoniec sa boji opat sklamania. uz neviem ako argumentovat... ale ja to uz nemozem odkladat ... ja uz ani nevladzem ... ako pise mirusch cakanie a bezmocnost ma zabija ... mam pocit, ze nedostavam vzduch ...

ja nechcem a ani nedokazem niekoho proti jeho voli do niecoho nutit. a neviem posudit ci jeho argumenty pravdive su ...

schnucki
4. feb 2009

ahoj holky,
teda vy jste se rozepsali 😝

dekuju lenkove za vysvetleni, konecne to chapu 😀 .... ja si myslim ze neni na skodu tu peraci zkusit, pokud nebudou rizika nejak vysoka, nebo tu alespon mala sance je, proc ne .... drzim palecky jak s tim, tak i s adopci, je fajn ze byli tak mily, cekala bych ze budou prisnejsi 🙂

zuuuuzana to me mrzi a chapu te, ja uz se taky nemuzu dockat az budeme mit konecne ten spg a budem vedet na cem jsme .... neslo by ze by jste si v klidu sedly a vsechno si to jeste probrali, ze bys mi rekla jak se citis a tak, ono argument ze jsi mlada neberu, chapu ze se boji vysledku, ale pokud chcete mit miminko tak proto musi oba neco udelat .... on ma neduveru ze by jste spolu zustali? ono se ale rika co clovek nezkusi to nema
... doufam ze najdete nejake reseni a ze na spg pujde

mirusch teda to na tebe furt neda? 😕 on normalne drazdi hada bosou nohou jak napsala lenkove 😠

lenkove
4. feb 2009

zuuzana

ahoj 🙂 na pro7 som niekedy pozerala par dokumentov o adoptovani (alebo to bolo orf? 😅 ) a povedala som si, ze uz nemusim.. Bolelo ma tam, ze vsetky adoptivne deti vyhladavali svojich bio rodicov. Aj ked mali pekny vztah s adoptivnymi.. Trosku mi trvalo, kym som to v sebe spracovala.. ze kazdy chce vediet kde patri a preco ho ta, ktora ho mala jedina bezpodmienecne milovat opustila 😔

na ceskej rodinka.cz je cely online pribeh o adopcii.. Presne popisane vsetky testy, otazky.. nakoniec tej babenke dietatko nedali.. a mali aj precitane vsetky jej prispevky a aj prispevky v adopcii.. dost ma to zobralo, ked jej nakoniec male nedali, takze tieto veci uz radsej nesledujem 😎 som pecena - varena v teme kde chodia mamy s adpotovanymi detickami tu na koniku a tam je fajn 🙂 hadam to nikto nepovolany necita 😀

adopcia v zahranici je velmi financne narocna.. a casovo by to sotva bolo skor ako u nas.. aj mna to na chvilu nadchlo.. ale doma na SK je dost opustenych deticiek...

a co manzela a lage na dieta tyka.. ak chce teda poradit.. rozpravaj sa s nim.. vysvetluj ako to citis.. ja som si tiez musela adopciu doslova vyrozpravat.. niezeby bol proti, ale bal sa.. aj spg sa bal.. jednoducho muzi sa boja.. a my zeny sa ich snazime chranit a trpime.. 😕 .. a cakanie naozaj zabija.. a neistota.. nepoznanie pravdy, diagnozy.. zoziera to z vnutra.. ved vieme vsetky, co sme tym presli.. zuuzana, drzim palce, nech sa pekne vyrozpravate 🙂 a manzel pochopi, ze inak to jednoducho nejde.. a ak sa mozem opytat, kolko snazite?

zuzka11
4. feb 2009

Holky, jeden na chvíli odejde a tady tolik novinek!!!

lenkove - gratuluju k pokroku!!!!!!Uz se to aspon hybe, co? 26h - jak je budete mit rozdelene????Drzim palce, aby vsechno slo rychle a vy meli uz miminecko!!!!Jsem neznalek, funguje to tak, ze si reknete jake preferujete stari a pohlavi nebo je to uplne bez moznosti vyberu? promin, jestli se ptam jaky tydyt 😕

Zuuuuzka - 😠 asi fakt, mluvit, mluvit, mluvit, o svých povitech, jste na všechno dva, ty ses už vyeštřit nechala a než do sebe ládovat hormony a nevědět, jestli není i něco na jeho straně.........Moc na tebe myslím!!!!!

zuuuzana
4. feb 2009

dakujem. a mate pravdu musim asi rozpravat a rozpravat, ale ja sa nejak tiez zlaknem, ze co ak ho do toho nutim. a to fakt nechcem. schnucki ja myslim, ze su spg v poriadku kedze som uz dva krat tehu bola, len ich potrebujeme pred ivf. neviem coho sa boji, bojovat neprestaneme predsa ...
lenkove snazime sa 4 roky. z toho dve mimomaternicove tehu a po pol roku nas lekar odporucil do car.
tak idem skusit kecat s nim vyzera, ze ma dobru naladu 😅

hmmm lenkove ano to si viem predstavit, ale mamina bude stale ta ktora dieta vychova. mam kamaratku je adoptovana a po rokoch spoznala svoju bio matku. ale islo doslova len o upokojenie duse. ziadne city tam neboli vyvinute.

nedavno bolo na orf doku a mladej zene ktora bola taktiez dieta po ivf, ale otec neznami (darcovske spermie). teda nechapala nejak ten princip a bola o tom presvedcena, ze je to nefer voci nej. proste hlupe mlada nemka rozmaznana ktora neviem v nic empatizovat a uz doboz nie v otazke neplodnosti. to som sa ja rozculila.

mirusch
4. feb 2009

Lenka, tak to ma naozaj prekvapuje, ze su taki chapavi a progresivni v mysleni tam v SR. Lebo co som si precitala tu o adopcii, tak som sa az zacala bat. Ale v praxi je to mozno ine, neviem. A je fakt, ze v zahranici je to velmi financne narocne, pokial si par adoptuje z inej krajiny, tak si hradi niekolko ciest do tej krajiny - vybavovacky a casto sa to vysplha az na 15 000,- EUR. Frci teraz Rusko, Afrika a tiez juzna Amerika.

Zuuuzka, nuz, nemas to ani ty lahke. Ja osobne niektorych muzov obdivujem, ako to super zvladaju a sami su niekedy hnacou silou k darcovskym spermiam a pod. Ja si to neviem predstavit, ja mam doma bojka. Kolko casu sme stratili len tym, ze som nadhodila temu, dala mu cas na rozmyslenie, potom sme hodili rec, zase rozmyslal, potom nechcel, nebol si isty a nakoniec az suhlasil. Ale len preto, ze mne na tom zalezalo. A ked zistil o com IVF je, tak sa zacal bat o mna...Nakoniec sa aj s tymi niekolkymi spg zmieril, cvik robi majstra 😀 , ale vzdy som citila, ze vlastne ani dieta uz nechce, ze to robi kvoli mne. A to nehovorim o strate celeho roka po svadbe, ked este chcel s dietatom pockat, ja som brala antikoncepciu ako debilka, potom rok sme skusali, cize dva roky, co sme mohli vediet na com sme a nevedeli sme. Hrozne mi to slo na mozog. Kym sa mi len podarilo s nim zacat rozhovor na tieto temy!! A kym si to vsetko rozmyslel!!! Kolkokrat sa to skoncilo mojim bezmocnym placom. Niekedy som aj pochybovala, ze vztah vydrzi, lebo ja som to uz nevedela znasat. Preto vlastne bol konecny vysledok - azoospermia a nase rozhodnutie - pre nas vlastne vykupenim, pretoze tento stres prestal. Aj ked je fakt, ze asi najvacsim pre neho, pretoze moja tuzba po dietati bola vacsia. Ale zase pre mna nie je riesenie opustit chlapa a hladat si ineho, plodneho. To je blbost.
Ale myslim si, ze by si mal viac vazit, ze som ostala, znie to asi blbo, ale niekedy sa sprava fakt ako blbec.
A ja som frustrovana, sedim doma ako debil, neviem najst pracu alebo naplnenie svojho zivota. Som zvedava, ci sa mi to vobec niekedy podari. Ach jo. Ale toto sem asi nepatri.

A ked uz sme pritom, minule leto sme mali ist do IVF a ja som trvala na kontrolnom spg. Keby som ho do toho nebola donutila, tak by som do seba pchala hormony ako somar, podstupila operaciu a nakoniec by vysvitlo, ze vajicka nema co oplodnit. Hm....ale v takej situacii by som asi trvala na darcovskych, aj keby to znamenalo koniec vztahu, ja ked sa naseriem, tak som zla 😠

zuuuzana
4. feb 2009

teda to je preklepov au a ta gramatika pardon baby az teraz som si to po mne precitala 😅

mirusch
4. feb 2009

A este Zuuuzka, neviem, ci sa medzitym uz nerozpravas s muzom ...Skus ten system, co sa osvedcil u nas. Oznam mu, ze o tomto a hentom sa s nim chces rozpravat a toto je tvoj nazor...Nechci od neho vyjadrenie, len to, aby o tom rozmyslal a ze sa o tom porozpravate o 1,2,3 ... dni. Medzitym mu pripomen, ci nad tym rozmysla. Ked nastane vopred urceny den, tak sa o tom porozpravajte. Nezabudni mu udat tvoj uhol pohladu a vyzaduj jeho. A potom najdite kompromis.

schnucki
4. feb 2009

zuuuuzka drzim palecky pri rozhovoru 😉 rekni mu jak to citis ty a treba kdyz to uvidi i z tveho pohledu se trosku zamysli 🙂 ... treba ma po 4 letech strach, ze to prece jen lezi na nem, ja nevim, chlapy nedky premejslej trosku jinak ... kazdopadne dej vedet co a jak

ja pouzivam metodu od mirusch, hodim tema, muj nazor, poslechnu si jeho nazor, necham cas na rozmysleni a pak na to tema najedu znova, vetsinou pusobi ... ja jsem musela dlouho cekat nez se dokopal neco delat, ale to lezelo na byvale manzelce 😠

zuzi a jak se mas dnes ty?

mirusch je ti uz trosku lip od splinu?

mirusch
4. feb 2009

Schnucki, uz citas Zeny su z Venuse...? Ja si to z casu na cas budem musiet kuknut, lebo pridem o rozum 😝
Neviem nakolko mojho mrzi, ze je chyba u neho...ja som mu povedala, ze ho nevinim za nic, proste je to neovplyvnitelna vec a ktovie, ci ja som uplne v poriadku. A aj to tak citim. Ale kedze dieta nechcel tak velmi ako ja, tak mu je to mozno aj jedno. Co ja viem. Pre neho bol hlavne spg ako vysetrenie straaaasne neprijemne 😠 😠 Keby to bolo take jednoduche u zeny. ktovie co by chlapi robili, keby museli podstupovat vysetrenia ako zeny. Asi by coskoro vymreli od strachu a zufalstva 😀

Nuz, splin momentalne nemam, len som nahnevana na cely svet, bezmocna a neviem co so zivotom... 😕 😅 To je stav, co? Idem si dat Rumbu, hadam sa to zlepsi 😉
Idem este dozehlit, umyt riady a zajtra hura, upratovat svokre a ucit. Trosku budem aspon busy.
Ozi, Schnucki, opytaj sa priatela, ze ci laminatove parkety za 5,- EUR mozu byt dobre, ci to je hrozny smejd. Lebo pri porovnavani s drahymi som ja osobne nejaky extra rozdiel nevidela. To by nam dost vyhovovalo, tato suma....Nemate niektora skusenost? Sorry, ze sem trepem toto, ale patri to tiez k zivotu snazilky, ktora sa potrebuje realizovat 😅

schnucki
4. feb 2009

mirusch myslim ze 5 euro je malo, ale zeptam se ho, hlavne si dejte pozor aby tam dole byla takova vrstva, aby jste pod to jeste nemuseli jednu kupovat, ja se ho optam a pisnu ti pak co a jak, on se v tom vyzna lip nez ja 😀

zuzka11
5. feb 2009

Dobré ránko!

Miri - hodně mě chytlo za srdce to co píšeš, něco sis odžila a říkej si, že bez otoh bys to nebyla ty, máš super vztah, který vydržel - prostě máte sebe!!! S nápní života?Je to klišé, ale asi pravdivé, přijde, když to nejmíň čekáš a bude to hodně nečenaké....já se loni taky topila v slzách, Německo bylo myšleno jako mateřská, ale my byli tady, já bez práce a bez šance si ji najít, mimi v nedohlednu, přišla jsem si na nic, neužitečná......hodně se i profiltrovali kamarádi, to bys nevěřila, kolik jich se mnou přesatlo "mluvit jako ses svéprávných člověkem" když nepracuju, jako bych najednou byla debil.........

paradoxně teď v prosinci jsem dostala nabídku z Čech do nemocnice, kam bych ale nešla, chtěli hned od 1.1. a na plný úvazek, v tom jsem byla zase striktní, slíbila jsem P.podporu být tu s ním 2 ropky, tak budu a pak hned den na to od jedné němky......té jsem před 14 dny psala mail, že se omlouvám, že jsem se nakonec rozhodla jinak, nehctěla jsem psát pravý důvod, ale zase jsem nechtěla hrát mrtvého brouka, když ona mi chtěla pomoct.......

Zuuuuzka - moc držím palce, Miri má pravdu, nadhodit téma, dát čas, ať to promyslí a pak u vínka probrat.......Říct mu, že je to pro tebe moc důležité, jak to vidíš atd........

Dneska budu svého P. asi hooodně opečovávat, nějak jsem asi nedocenila, co dělala, brala to jako samozřejmost, že na spg a všechny ty věci se přece chodí....teď se až stydím a vidím, že až tak normální to není...........Zase lekce.

Meleri - promiň zapomněla jsem ti odpovědět - Weleda má oleje a krémy, záleží jakou mastnotu chceš, u nás v drogérii se dá koupit i malé cestovní baleníčko, že si to vyzkoušíš než koupíš velký krém....já zatím používala oleje na tělo, mandlový na obličej a teˇnovinku granátové jablko na ruce.

schnucki
5. feb 2009

dobre ranko holky,

zuzi krasne jsi to napsala 🙂 mirusch ma stesti ze se maj, a souhlasim s tim, ze opoustet manzela protoze nemuze mit deti, jen kvuli tomu, je blbost .... ono se to obrati a jednou se ta napln objevi 😉

ja mam posledni dobou pekny vykyvy nalady, hledam praci kterou bych skloubila se skolou, ale moc to nejde, jsme na malym mestecku a to se hleda tezko, a kdyz uz, nejde to dohromady se skolou, a ja nejsem clovek, co necha toho druhyho aby vse tahnul, on mi samozrejme rika ze skola je na prvnim miste a at vubec nemyslim na to jit driv pracovat nez ji dodelam, ale ja si nekdy pripadam tak blbe ..... sem to musela napsat 😅

jinak moji kamaradi se zredukovali po tom co jsem odjela, clovek pak pozna kdo je znamej a kdo opravdu kamarad, az me to prekvapilo 😕

zuuuuuzka jak dopadl rozhovor?

zuzi a jak ti dneska je? .... 😀 to se mu bude urcite libit nechat se opecovavat, mam taky nekdy pocit ze bych mu mela snist modry z nebe

nojo, jdu neco delat, ozvu se kolem obeda 😝

zuzka11
5. feb 2009

Schnucki - jakouz práci hledáš??? na malém městě to bude o hodně těžší, to je jasné.......Ale zase přítel je tam už dlouho, zná místní, tak tam nejste "cizí" a když něco bude, dozvíš se....nebo dojíždět???Chápu, že už nechceš "viset na krku", ale pokud to nehrotí nikdo doma, nehroť to taky, měj oči otevřené, ale nešil kvůli tomu........Ty výkyvy nálad jsem měla když jsem začala parcovat, teda než se to ustálilo na skoro pořád mínus....přišla jsem si jako na vojně, my jsme mazáci, ty jsi bažant, tak trp! Úplně předopotní přístup, ale tam se zabydlel a fungoval, bude se mi těžko vracet, ale musím ještě vydržet 3 roky..........i když jsem starší, víc ošlehaná zkušenostma a asi se tolik nedám, budou mít rebela 😀

Blondýnka - tak cooooo? jsi OK? nesebral tě vítr? 😉

mirusch
5. feb 2009

Ahojte babenky. Dakujem vam za podporu. Som rada, ze vas tu mam 😵
Zuzka, ano, byva to casto, ze sa nieco stane, ked sa uz clovek vzda...Tak som si nasla manzela 😀 Ale teraz to uz trva 5 rokov a nic, same polena pod nohy. Tak fakt neviem. A boli 2 naozaj pekne pracovne ponuky, ako site na mna, ale nuz, nie som rodena Nemka, alebo co ja viem aky problem. Chcela som aspon realizaciu v praci, pomahat ludom a zaroven sebe, nuz ale momentalne nevidim vychodisko a to ma dost frustruje. Ach jo. Tak som zvedava, co pre mna zivot ma pripravene. Nechcem byt nevdacna, sme ako-tak zdravi, mame strechu nad hlavou, peniaze na zivot....
ked som pritom, aj mne padlo zatazko Schnucki, brat peniaze od chlapa a nerobit nic. Ale casom som zmenila nazor. Staram sa o neho, periem, varim, zehlim, nakupujem, potom ... ehm 😅 ..., staram sa o domacnost...niekedy mam dlhsiu pracovnu dobu ako on! Vobec nemam vycitky svedomia ohladom penazi. Niekedy by sice par EUR navyse bodlo, mohli by sme si viac dovolit. Ale na druhej strane mame viac ako mnohi ini... Takze tak. Ty sa pekne sustred na skolu, bud rada, ze mas chapajuceho priatela, ktory to tiez tak vidi, ak ma nejaka brigada prist, tak pride, pocas skoly neocakavaj super pracu. Ja som upratovala, babysittingovala, aby som si nieco zarobila. A vobec sa za to nehanbim. Vystudovala som a teraz mozem ziadat viac....

A kamarati...Ja mam asi velke stastie, ze mne partia priatelov ostala. dokonca sa niekedy vidime castejsie ako predtym, kedze takmer vzdy, ked idem do SR, organizujem stretnutia. Ok, drvivej vacsine bab sa minuly rok narodili babatka. Takze to zacalo byt o niecom inom a rozhovory uz nie su take naplnajuce. Ale ja to chapem a verim, ze sa to casom zase zmeni 😕 😀
A ti, ktori odpadli, ti nestali za to. Netreba na nich visiet.

zuzka11
5. feb 2009

Krásně jsi to shrunula, 5let na čekání je strašně dlouhá doba, ale ono to fakt přijde! Kaj jsem psala schnucki, mít oči otevřené a i když by se ti něco ze začátku nezdálo tak super, tak to zkusit, za to nic nedáš.......já si zívislost vyzkoušela hned první rok, co jsme se s P.poznali, já studovala poslední rok, on pracoval, řešila jsem to brigádami....a teď v německu a nějak mi to nepřijde, když by mi to otloukal o hlavu nebo něco předhazoval, styděla bych se a tak by to nešlo, ale takhle jsem celkem v poho. Možná je to i tím, že ví, že tu jsem s ním a v ČR když bych odešla bych práci měla hned.....takže je rád, že mě tu má 😀

Kamarády mám taky prověřené.......a čím jsem starší, tím zjšťuju, že radši míň, ale kvalitní, než mraky, on člověk na ty "raky" ani nemá čas.......nebo mě se aspoň nechce ztrácet čas plkáním o ničem nebo naopak posloucháním, když toho druhého vůbec nezajímám já.......

Blondýnku nám fakt někdo ukradl.......... 😝

schnucki
5. feb 2009

ahoj holky,

jste zlate, to on mi taky rikal, az se neco najde, tak se neco najde, jediny co po me chce je se starat o domacnost, coz tak i tak delam, a je spokojenej 😀

mirusch 5 let je dost, takze se to urcite brzo prolomi 😉 uvidis

s tema kamaradama mate pravdu, je lepsi mit min ale opravdovi nez kupy, ale nanic 😀 ja jsem rada ze se mi to protridilo, aspon vim, kdo mi za to nestal 😝

asi nam ji odval vitr ... blondynka, kde jsi .....

holky je super vas tu mit, clovek si muze poresit vsechno s vama 😀

dneska jedu k bejvali rodince, tak se na komp asi nedostanu takze se tu objevim zitra, mejte kraasny den a moc toho nepopiste, vas znam 😀

zuzka11
5. feb 2009

Schnucki užij si návštěvu!!!!!! 😉

A těším se na tebe buď večer nebo zítra a to je už páteček!!!A myslím, že tobě začíná volno,nebo se pletu????

mirusch
5. feb 2009

Zuzka a ono tu v DE tiez je bezne, ze je zena v domacnosti, preto sa ani na mna nikto nepozera ako na prizivnika. Dokonca to maju zariadene tak, ze keby si prezila manzela, tak dostanes jeho dochodok a neostanes bez penazi, ako by som v SR, keby som nerobila. Takze sa az tak strasne zase preto netrapim. Mne skor ide o sebarealizaciu, pretoze chcem svojim zivotom byt uzitocna inym ludom a tiez sa zaroven rozvijat. Potravu pre dusu mi treba 😀 Keby som sa uzivila malovanim, to by bolo uplne najlepsie. Ale to nejde...
A navyse, ty sa aj tak vracias do CR, takze sa nemas nad cim vzrusovat. Ty pracujes v zdravotnictve, vsak? Sestricka, lekarka? Ja niekedy trosku lutujem, ze som tiez toto nestudovala, ale vtedy ma to nezaujimalo tak, ako teraz ...

Schnucki a my kam patrime? Stojime za to, ci nie? 😕 😅
Tak potom referuj, co rodinka....A ta tvoja byvala domaca, tesi sa, ze ti sprostredkovala priatela? Pozves ju na svadbu? 😀

Blondynka....!!!!! 😲 😲 Hallllooooo.
A ostatne baby? Ivus????

mirusch
5. feb 2009

Jezis Zuzka, prepac, jasne, ze viem, co si studovala, som zabudla medzitym 😠 😅 😀 Promin Karle, uz sa mi to vsetko pletie. jasan.

zuzka11
5. feb 2009

V pohodě 😀 😀

Mám asi přeležené rameno, bolí to za krkem jako čert..........sakra.

Ale jinak opitmisticky- u nás už druhá den svítí sluníčko!!!!Že by jaro pomalinku???? 😉

mirusch
5. feb 2009

Zuzi, u nas zase zamracene, vcera trosku poprchalo, ale prave zacalo vykukat slnko. Nuz, ak vsetko ide od nas ku vam, tak budem tvoja predpoved pocasia 😀

Prelezane rameno....ach jo. Ja mavam prelezany krk, to je dost na nervy. Tak nech ti to skoro prejde. Mna stale boli ten zub 😠 Uz by mohol zacat prechadzat. A urobil sa mi velky aft na pere. Cize uz pomaly ani jest nebudem moct....ach jo. A porezala som sa. Beeeee.

zuzka11
5. feb 2009

Všechno špatně, koukám, co???Tvoje záchrana je pořád ještě Granko - brčkem ho můžeš kdykoliv!!!
To byo trochu humoru, ale jinak tě moc lituju, zuby jsou krize a ještě do toho aft...... 😝

A s počasím jsi mě teda nepotěšila......grrrr.......zítra jsem se chystala protáhnout kosti a jít se projít do města se zastávečkou třeba na kafe, ale uvidíme........a v neděli musím fandit těm našim fotbalistům a pak to s nima pořádně oslavit! 😉