Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
24. feb 2009

jinak ta metoda mojzisove, ja ani nevim o co tam jde, nejak me tyhle veci nikdy nebrali ...

zuzka11
24. feb 2009

Kleopatris Mnichov!!!Šup sem zpátky ke mně!!!! 😀

Užijte si svatební cestu, v létě jsem taky uvažovali o kombinaci Mauricius a rRunion, ale nakonec vyšla Afrika.....pak poreferuješ 😀 Jinak jsi z Moravy? Když píšeš že z Vídně to mátě blíž k vašim.......a ve Vídni jsi práci sehnala lépe?

Blondy - já myslím, že jsi nepřehlédnutelně krásná a nevymluvíš mi to 😉

U mě nastal pokrok - piju ČAJ a není mi špatně!!na lattéčko si asi ještě hodně počkám, ale i za tohle jsem ráda, jsem totiž hodně čajová a v zimě tuplem.......

na čtvrtek jsem domluvená s kamarádkou do kavárny, tak se moc těším, měli jsme v kurzu štěstí na super lidi a pořád se scházíme......

zuzka11
24. feb 2009

Blondy ještě k Jonášovi - nějak tomu nemůžu přijít na chuť, ale když to člověk bere s nadhledem, dlouho se nedaří a on si nechá vypočitat kdy....tak mu vyjde podle Jonáše 1 termín za měsíc, tak proč to jedno tulení nepřidat, ale v ty určité hodiky.....blboooooost.Nějak jsem spíš racionální, že je ovulace a při ovulaci......známe to......

schnucki
24. feb 2009

jinak k rodince jedu zuzi zase zitra a v patek

super zuzi, parada ze muzes zase cajik!!!!! ... my byli v kurzu hodne zozhazeny, kazdej z jineho mesta, takze jsme si sice rozumeli, ale co jsem na skole tak sem v kontaktu tak se 3 lidickama .... je super ze se schazite 🙂

blondynka400
24. feb 2009

Zuzka, hm tak to na to máme stejný názor... Tak to je super, že už ti není špatně 🙂 .

Já si uvařila těstoviny a půjdu pomalu pobalit pár věcí...

Schnucki, ptala jsem se na Jonáše, Mojžíšová je něco jiného. Navíc ta si myslím že je super. O tom vím hodně od kamarádky, co je fyzioterapeutka a výsledky má v tomto směru výborný 🙂

mirusch
24. feb 2009

Ahojte, vidim, ze som vam chybala 😀 No, kedze je manzel doma, tak okupuje notebook. Hodila som sa do vane, potom som sla do kniznice, pozicala som si nejake CD-cka, nech mi to napali na MP3, aby som mala co pocuvat 😉 Teraz obedujem a citam vas.
No toto, co zase blbnete so zlou naladou? Mna chyta migrena. Kto vymeni so mnou 😕 😀 Nejako ma to ale netankuje, lebo ak fakt pride, tak si hodim Relpax a hotovo. Sa tu budem trapit, nie?

Blondy, este raz stastnu cestu 😉

Zuzi, kasli na pocasie, urob si krasny den aj bez toho, kasli na svokru, presne ako pisali baby, ty si najuzasnejsia, najmudrejsia a nikto ti nic nemoze. Opakujem - usmievaj sa na vsetkych. Dobri ludia si zasluzia a blbcov to bude natolko iritovat, ze ta nechaju na pokoji. Predpokladam, ze tvoja svokra je clovek dobry, povedz jej nabuduce, ze si si nastudovala, co mas robit a hotovo.

Schnucki, tak nech ti to ta masticka vylieci. Je to s kortizonom? Ja len vyleziem v lete na slnko a uz mam strasne svrbiace vyrazky na nohach. Staci parkrat natriet kortizonom - od Dr. a je to ok.

Idem docitat, co ste popisali a este dopisem.

blondynka400
24. feb 2009

Mirusch, je ty jsi se nám neztratila 😵

Tak se s vámi holky na pár dní loučím. Mějte se hezky. Jo a nezlobte moc 😀

zuzka11
24. feb 2009

Ahoooooj, no konečně, už jsme málem vyhlásili pátrání 😉

tchýně je fakt fajn, vím že se na mimi těší, ale ať s edo toho nemíííííííchááááááá a neříká mi co mám a nemám dělat 😉

na manžílka se nevymluvíš, my moc dobře víme, že máte ještě druhý počítač 😉 Super, žes měla štěstí v knihovně, já včera ne, ale aspoň mě to neodvádí od té KDS knížky, tam jsem asi v půlce - včera jsem začla, teď se do toho zase chystám ponořit.......

A taky prochajda, asi teda na pásu, protože venku je tak strašně hnusně, že se mi nehcce vystrčit nos.......

Blondy - tak ještě jednou - štastná let, moc si to užij a pokecej si pořádně "po našem" 😉

mirusch
24. feb 2009

Ahoj Kleopatris, len tu pekne u nas ostan. Takze naspat do DE....Zuzku nepocuvaj, oni sa v auguste stahuju prec, pekne sup-sup ku nam ku Frankfurtu 😀 Tu je nas viacej!
To je fakt, ze aj my sa citime samy, ale aj tak presedime cely den na konikovi 😅 Tak sa to da. Ja tiez hladam pracu bez vysledku, ale snazim sa to zatial brat tak, ze raz sa podari to co chcem....a v najhorsom zoberiem aj nieco ine 😉

Zuzi blahozelam k pitiu caju 😵 Inak, Kleo je Slovenka, podla toho ako pise 😀

Blondy, nehovor mi, ze nie si krasna. Pre nas si najkrajsia 😵 A vysoka k tomu, no nadhera.

mirusch
24. feb 2009

Zuzi, to jo, mame druhy PC, ved na nom teraz strasim 😅 Chcela som povodne aj nejaku knihu, ale nic ma neoslovilo, ja rada citam uzitocne knihy, z ktorych sa nieco dozviem 😅 , ale kedze viem, ze mam doma plno takych, co som kupila a este do nich nekukla, aj ked su to encyklopedie a podobne veci, tak radsej kuknem najprv tie. Len tak zbezne.

Inak k tomu Faschingu, tak ja sa to snazim "presklit" ako sa len najviac da. Mam taky dojem, ze Nemci vyuzivaju akukolvek prilezitost k tomu, aby sa mohli riadne spit. Ved aj v SR mame fasiangy, ale len tuto fasiangovu nedelu a naozaj len take tie tradicne, kde chodia chlapi v dedine od domu k domu, vytancuju zeny a dostanu na palice slaninu atd. To je fasa. Ale to, co sa deje tu, cele 2 mesiace clovek nic ine v telke pomaly nevidi, tak to je fakt vela. Aj ked samozrejme, chapem, ze sa to ludom moze pacit a neodsudzujem vobec nikoho. Toto bol moj nazor.

schnucki
24. feb 2009

mirusch je tuuuuu, huraaaaa 😀

blondy tak stastnou cestu a uzij si to doma!!!!

zuzi ja si myslim, ze vsechny maminky a tchyne jsou v tomhle asi stejny, nektery ale pochopej, ze se ti do toho nemaj plest, ze kdyz neco budes chtit tak se zeptas, a nekterejm to muzes rikat horem dolem a stejne ti do toho kecat budou 😠 ... takze jak pise mirusch, usmev usmev usmev 😀 .... ja az budu tehu tak se asi zahrabu, abych mela pokoj

blondy promin, ja ani o jonasovi nic nevim, 😅

kleopatris
24. feb 2009

no tak mate troska obe pravdu 🙂 som Slovenka, ale byvala som asi 3 km od Moravy 😀 takze z oboch troska 🙂. My sme v Mnichove boli spokojni, krasne tam je, ale draho. Vo Viedni som si nasla pracu relativne rychlo,a le nehovorim na akej urovni.....ale lepsie ako nic. Mam vysku a tu pracujem ako Sachbearbeiterin, takze asi tak. Ale sme sa rozhodli, ze prve babatko pocneme a porodime tu, lebo tu uz mam narok na matersku, v Nemecku nie ☹ a potom asi tak v juni (samozrejme ak vsetko vyjde, s babatkom, manzel tam najde pracu) by sme chceli naspat. Asi niekam smer Regensburg alebo niekde medzi Mnichov a Regensburg...uvidime, ako to bude s pracou. Ja dufam, ze ked uz mam neobmedzene pracovne povolenie ziskane sobasom bude aj hladanie prace jednoduchsie (teda ak ta blba kriza pominie). Ja lutujem skoro kazdy den, ze sme Mnichov opustili
☹, ale taky je zivot 😉
Inak ku knizkam, ja som si kupila super knizku, na amazone objednala. Vola sa: Ein Kind entsteht od Nilson (druhe alebo prve meno uz neviem). Tie obrazky su uplne skvele. Fakt pozrite si na internete...pre slabsie povahy to ale neni 🙂 manzel radsej nepozeral, ze si nechce kazit iluziu o krasnom babatku 😀 zbabelec 😀.

kleopatris
24. feb 2009

http://www.lennartnilsson.com/home.html
tu je jeho homepage, ta je tiez uzasna

schnucki
24. feb 2009

tak ja se odvazim a mozna se i podivam 😀

ted jsi me trosku zarazila, jakto ze nemas v nemecku narok na materskou??

mirusch takze nic, regensburg je od nas peeekne daleko ... ale kdyby sis to kleo jeste rozmyslela, rady te tu uvitame 😀 ... muzu ti psat kleo???

kleopatris
24. feb 2009

jasne mozes 🙂 no myslim, ze ked som tam nepracovala minimalne rok, tak nemam narok na plnu matersku, ci hej? ja sa v tom este nejako nevyznam, ale aj na Slovensku to tak je. Sice vzdy dostanes nejaku almuznu, ale prveho pol roka nejakych 80 percent z platu myslim, ci tak nejako, pokial mas odpracovany aspon jeden rok. keby som dostala plnu matersku hned tak tam utekame uz teraz 😀

zuzka11
24. feb 2009

Tak hlásím, že jsem debil, jasně že píše Kleo slovensky, ale mě to ani nepřišlo 😉

Máš pravdu, Mnichov krásný, ale drahý.......hlavně nájem a topenííííííí.Ale už jsem si tu ocela zvykla, kamarády máme to mi loni chybělo.......

Knížku znám a mám- už dlouho, krásné fotečky......

Holky němčourky - nakupujete a prodáváte na ebay??

schnucki
24. feb 2009

jeee, ted mi doslo ze ty obrazky jsou v knizce 😀 az pujdu do knihkupectvi nebo do knihovny, tak na to mrknu

kleopatris
24. feb 2009

ale su aj na jeho homepage, taka mala ochutnavka je aj tam 🙂

schnucki
24. feb 2009

noooo, tak to abych se ohledne matersky optala, ja tu totiz studuju vysokou, a chceme miminko behem meho studia ... v cechach to je taky podobne s tim rokem, .... no musim se optat ... jdu googlovat

zuzi jeste jsme nic nekoupili ani neprodali, ale ja to mam v planu, mam par bot, ktery jsem mela jednou na noze a vim ze je nosit nebudu, tak me napadlo je zkusit prodat na ebay, vydela jsem jednou v televizi dokument, tak zhruba vim co a jak ... nekdy pristi tyden se chci do toho pustit
chces neco koupit, nebo prodat??

mirusch
24. feb 2009

Kleo, ja sa ti v tom nevyznam, ale si si ista, ze ti budu rakusaci platit, aj ked uz budes byvat v DE? To si najprv zisti. V DE, ked si nepracovala, tak je len prispevok na dieta, napamatam kolko, 150,- EUR? Najprv si vsetko zisti, aby ste sa mohli zariadit a pripadne ste netrcali vo Viedni a nakoniec ti aj tak nic nezaplatia...

Zuzi, 😀 to sa stava, nic si z toho nerob. Debil isto nie si...

Tu stranku kuknem, ale kedze my dieta nebudeme mat, tak len tak trochu, ok? Ale teraz uz su skvele knizky o tehu aj o detoch, to kedysi tiez nebolo.

kleopatris
24. feb 2009

mirusch pravdepodobne to uz vsetci vedia, ale ja este nie ☹ preco nebudete mat babo?

No my to chceme zariadit tak, tu su tri moznosti materskej - na pol roka, na rok a na dva a pol alebo tak nejako a ja si chcem vybrat ten na pol roka, to tu este budeme byvat a potom az sa stahovat do Nemecka - proste je to cele na prd, ze to musim tak povedat ☹ keby som nasla pracu v DE tak by sme nemuseli taketo problemy vobec riesit ☹

schnucki co studujes, ak sa smiem spytat? ja tiez uvazujem, ze asi ked to s pracou nepojde, tak zacnem studovat.

zuzka11
24. feb 2009

Schnucki nakupuju pravielne a kamaradka z CR jeste vic a nechava si to posilat ke me, ted bych chtela prodat, nejak mam bobky, jak to chodi......mama zase par obleceni, ktere uz na sebe proste nenarvu.......

Miri - tohle neni ani tak o tehu jako o vyvoji plodu, ja ty knizky hltala na VS, ty me naladily, ze jsem chtela delat neonatologii 🙂

kleopatris
24. feb 2009

aj my pouzivame ebay dost casto, teda moj manzel. Vsetko nepotrebne preda tam a celkom vyhodne sa mi zda

mirusch
24. feb 2009

Kleo, je to na dlho, ale manzel ma azoospermiu. Riesili sme to, neporiesili. Ja tu oxidujem v tejto teme trosku od veci, ale su tu super baby.

Zuzi, to jo, mne sa tiez take knizky pacia, teda vseobecne, preto som aj pisala, ze si idem najprv prestudovat tie, co mam doma, napr. ta medicinska, takmer 4 kilova, tam je aj tato tematika...
A Ebay...tak v tom neporadim, ja som sa tam nikdy neodvazila, nejako ludom neverim 😖 Ale isto, su aj zodpovedni, kamoska predava na Ebay vkuse, len s nou uz nie som tak v kontakte. Inak su aj ludia, co predaju na Ebay za teba a platis len nejake % z predanych veci, cize ak sa nepreda, neplatis nic. Skus si zistit. Alebo sa proste odvaz ... Ja riesim moje veci, co su mi male, tak, ze ich dam sesterniciam. Tie su rovnako vysoke ako ja, jedna ma zhruba moje miery, druha je tensia, takze super.

schnucki
24. feb 2009

tak jediny co jsem vygoglovala je, ze tady v nemecku se ti materska pocita podle poslednich 3 mesicu prace, takze teoreticky tu nemusis pracovat rok, stacej minimalne 3 mesice .... co me ale zarazilo, ze na materskou ma narok ten, co tu ma trvale bydliste a cizinci s povolenim k trvalemu pobytu, nebo jak se tomu nadava, coz je mi nejaky divny ... no vlitnu na urad a optam se, ted jsem z toho radne zmatena 😠

kleo studuju germanistiku a pedagogiku, pristi semestr si chci pridat jeste sociologii, kdyz to klapne 😀

zuzi co ja vim, tak musis udelat fotky, aby bylo vse krasne vydet, vymyslet si k tomu text, jako proc nac a zac a pak je snad par tydnu, kdy tam bezi ty aukce nebo co a po par tydnech se to proda za tu nejvyssi cenu ... jestli si to dobre pamatuju 😀

kleopatris
24. feb 2009

ja som tiez z tych uradov zmätena, vobec netusim ako to cele prebieha...asi fakt treba ist za milymi tetuskami na urady sa spytat 😉 tiez musim zajst sem na urad, ale az to bude aktualne. Moj manzel je uz na mna troska nastvaty, ze nakujpujem knizky a este "v tom" ani nie sme. Ze aby sme nieco nezakrikli, ale ked ja by som uz tak rada a chcem vsetko vediet, bojim sa ze za 9 mesiacov to netiham vsetko prestudovat 😀

schnucki
24. feb 2009

tak ja hodila rec s pritelem a dneska jeste pokecam s jeho segrou a asi pristi tyden si zjistim co a jaky urady a zajdu tam, vrta mi to ted hlavou 😝

kleopatris
24. feb 2009

tak potom prosim prosim aj mna poinformovat 🙂 dakujem uz vopred

schnucki
24. feb 2009

jasna zprava, jak budu neco vedet, hned pisnu, ale pocitej taj pristi tyden 😀

zuzka11
24. feb 2009

Schnucki tohle vím, díky, ale jak se tam ty fotky strkají a ten inzerát...jestli se musím jěka přehlašovat když jsem přihlášená jako kupující.......

Kleopatris odkud máte tu fotečku???někde u jezera v horách, neni to kanada??