Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
14. jan 2009

cau holky, tak jsme vcera byli u pediatra a vsechno dobry. pak jeste u gynekologa, na prohlidku po porodu, a vnucoval mi hned antikoncepci. a nenechal se odbyt, tak jsem rekla, ze jo, abych mela klid, ale brat to stejne nebudu. 😅

zuzka11
14. jan 2009

Meleri - antikoncepci dlouholeté snažilce????To by bal změna, co? 😉 A u pediatra v pohodě, Samsonek je v pořádku???

mirusch
14. jan 2009

Zuzka no slaaaava 😀 Cakam na fotku! Neboj nic, bude dobre. Verim tomu. Niekolkym babam sa podarilo otehotniet prirodzene po neuspesnych IVF. Asi sa nakopli hormony alebo co. Mysli pozitivne, nech babatko vie, ze je chcene a ostane u teba. Ok? Slubujes?
A rychlo si najdi gynekologa, pokial sa nemozes sama vysetrit, chi 😉 , nepotrebujes nic spešl. Ja som sla k slovakovi, teraz je tam namiesto neho nejaka zenska, lebo siel do dochodku, ale aj s nou som zatial spokojna. Kukni do zlatych stranok a vyber si podla toho, aby si sa k nemu lahko dostala. Ja niekedy kukam aj na meno, ci mi je sympaticke 🙂 K nejakemu turkovi a pod. by som nesla. A stale, ak nebudes spokojna, nemusis u neho ostat. Potrebujes Überweisung od obvodneho lekara alebo zaplatis u gynekologa 10,- EUR. Ak nebudes spokojna, proste pojdes k inemu lekarovi. Tu to nie je take ako v SR alebo CR. Ja som bola spokojna napr. az s tretim ortopedom. Inak lekarov nemenim, iba ak to je naozaj o nicom.

Nuz, rozmyslala som nad SR, ale koren potrebuje niekedy 3-5x zopakovat Behandlung, to by som musela byt v SR mesiac a to fakt nechcem. Tam ale pojdem ked sa rozhodnem si dat spravit ten chybajuci zub. Inak som u zubarky este za nic neplatila, ani za plomby a to som v SR vzdy doplacala....

mirusch
14. jan 2009

Meleri, super. To nechapem, ako ti lekar moze vnucovat antikoncepciu. Mal by ti dat na vyber a nie ti nieco vnucovat. A vie vobec, ze si bola na IVF? Aj ked....po IVF uz baby otehotneli aj prirodzene....

meleri
14. jan 2009

jinak dneska to je super, nakadil mi do ruky kdyz jsem ho prebalovala, pak me pocural, i sebe, a pak me jeste poblil..a to vse pri jednom prebalovani...takze nekdy je to fakt sranda...tedkom spi jak dudek, kulisek jeden... 😅

zuzka11
14. jan 2009

Aha, vidíš.....tak třeba ti to pojišťovna taky zaplatí........

Díky - já už mám v merku taky jednu slovenku a se sympatickým jménem, ale co myslíš - do telefonu budu mluvit německy a pak až se uvidíme a bude OK, tak bych se pokusila překít do češtiny.......snad nebude přčdstírat, že ujž neumí....ne, četla jsem na n skvělé hodnocení na mnichov.de, tak snad bude OK a je hned v centru, takže taky fajn........minulý rok jsem vyla na ORL - mám jeden zvukovod zúžený a nemůžu si ho normálně čistit štětičkou, ale tak 1x za 2 roky jít k dr a on mi ho vyčistí...a zrovna loni a orzhovor byl jak s blbcem, já neslyšela na co se mě dr.ptá, ale byl v pohodě, to jsou naštěstí jediné moje zkušenosti s dr.tady..... 😀

Miri - a bolí to, cítíš ten zub?????

mirusch
14. jan 2009

Meleri 😀 Nuz, mas plny program. Ale ber to tak, ze hov... prinasa stastie 😀

meleri
14. jan 2009

Zuzko,

dik! nejak nestiham, ale co jsem pochopila, tak jsi mozna tehotna? Tak drzim palce!

Jo maly je v poho 🙂. byl celou dobu moc hodny, jen jak mu brali krev tak chudak plakal, ale to jsem plakala taky jak jsem to videla, tak se mi jeste smali..

Mirusch,

no prave! On mi rekl, ze se muze cokoliv stat, a ze po tom cisari nesmim rok otehotnet, a jestli jo, tak je to hned potrat. ale ja to brat nechcu, uz jsem si pri tech 5 IUI a 2 IVF uzila hormonu dost. Ale to jsou chlapi, misto aby rekl manzelovi, kupte si kondomy, tak to zase odskacu ja. 🙄 ani nahodou.
😠

meleri
14. jan 2009

Zuzko,

jestli hledas nejake priznaky tehotenstvi, zkus se zamerit na prsa. Jestli jsou nafoukla, tak je to nadeje, ze jsi tehotna, jestli se ti ani pak nezmensi, tak by to melo byt ono. Mi to tak aspon vyslo.
Jinak motani hlavy, slabost, boleni v podbrisku, brutalni hlad nebo i bolest v krizi, to vsechno muze byt ono. tak at to vyjde! 😵 😵 😵

meleri
14. jan 2009

co me tenkrat nejvic dostalo tak byl brutalni hlad. takovy jsem v zivote nezazila, ve tri rano jsem musela do lednicky jak me bolel zaludek, a nesel utisit. tohlencto fakt nezapomenu. 🙂

zuzka11
14. jan 2009

Mel já pořád žila v tom, že u vás byl problém u manži, tak to by byla hodně náhoda, když by to vyšlo přirozeně, ne????

Ad prsa - nic, ale mě nebolela snad nikdy, teď jsem 10den po termínu, čárky jsou, hlavně na testech od Miri, tak uvidíme.A v noci nespím ateď bych se uzívala, a přiznm se, odpo jsem na chvíli padla, takže mě asi čeká stejný scénář........

Samsonek je kluk šikovná! 😀

mirusch
14. jan 2009

Zuzi, zatial zub necitim, je dostatocne umrtveny 😀 Idem si dat aspon Granko cez slamku, nech sa neoplujem...aby som nebola ako Melerin syn 😀 Ja som s tym zubom za nou chodila uz asi 2 roky, vlastne s dvoma zubami, ze ma bolia, ked hryziem - inak nie. Ach jo.
Ja si myslim, ze do telefonu hovor nemecky, ved aj tak to dvihaju sestricky. Dr. sa pozdrav nemecky a opytaj sa, ci mozes na nu cesky. A podla reakcie uvidis. Moj Dr. s tym nemal absolutne problem, ziaden prizvuk, akurat niektore odborne nazvy uz nevedel slovensky, ale to nebol vobec problem. Niekedy sme sa na sebe rehnili, lebo aj ja som hadzala nemecke slova, aj on. Toz. A chodilo k nemu viac sloveniek, raz sme boli v cakarni 3. Stretla som tam kamosku z VHS a on mi povedal, ze ta pani predo mnou je povodom z Bratislavy. Takze tak. Neboj sa, bude dobre. A ked uz, tak ORL lekar by mal byt na to zvyknuty, ze ho pacienti nepocuju a zvysit hlas 😀

Meleri, Zuzka je tehu, ale nechce tomu verit 😀 Ale my vieme, ze je!
Inak, mas pravdu, pouzivajte proste kondomy a hotovo. Manzel nech sa prisposobi...alebo nech rodi on!

mirusch
14. jan 2009

Zuzka, unava, to je ono!!! Joj, tesim sa ako ta navstivime a uz budes mat brusko 😵

meleri
14. jan 2009

Zuzko,

jo problem je u manzela. sranda je, ze moje kamaradka taky nemohla otehotnet, protoze jeji manzel mel malo dobreho sperma, a sli taky na zkumavku, a tedkom je po roce a pul znova tehotna! a to prirozene.

Zuzko 😵 😵 tak to je supr, to jsem mela taky. Pres den mrtva a vecer jsem ozila jako upir, a nemohla sem spat! tak to je jasne. jsi v tom!
hele desaty den to uz bys mohla k doktorovi? at ti udela krevni testy, to je lepsi, na HCG.

schnucki
14. jan 2009

ahoj holky,

ja mam novinku, kamaradce se ve 2:53 narodil synator - 3,60g a 51cm a jmenuje se Tobias (bez hacku a carek)

jinak dneska tu byla znova manzelka od Hausmeitera, ze zase parkujem pred barakem a ze jim to delame naschval, ze rekli ze tam parkovat nemame a ze musime udelat co rikaj, tak se pritel nastval a zavolal Vermietera. Ten chudak o nicem nevedel, takze oni si i vymysleli, ze mu volali, kazdopadne dal za pravdu nam, rek ze Hausmeister nema v nasi garazi co delat a ze muzeme klidne dal pred barakem parkovat, ze to s nima vyridi. ja nebyla doma, jinak by to tu krachlo 😠 takze muzou zitra zazvonit znova, to uz jsem doma 😀

mirusch uz mas zase migrenu? Doufam ze te brzo prejde 🙂 no to s tim tvym zubem moc dobre bechapu, to jako si to musis zaplatit, protoze mas jinej venku? No to jsem z toho tumpachovana 😕
S tim pokojem me to mrzi, vim jak si se na nej tesila, ale jakmile to bude suchy, vrhnem se na nej 😀

zuzi jaka prednaska? A mas // nebo jak, ja jsem z toho taky ne moc chytra, ale vypada to, ze to klaplo 😀

lucitta ahoj, kde bydlite? Trojcata 😕 tyyy joooo, gratuluju, to se vam povedlo prirozenou cestou, nebo s pomoci?

mirusch
14. jan 2009

Meleri, proste to manzel vydrzi rok s kondomom a basta. Ty si pre vase miminko dost urobila a napchala si sa dostatocne homonami, takze tentokrat je na rade on.
Inak, moja kamoska tiez ozila vecer a tak zvykla upratovat pred polnocou, lebo cez den proste nemohla nic. 😀

schnucki
14. jan 2009

ja jsem si nejak nevsimla stranky 92, nejak me to sem blbe hodilo, tak vas jdu docist 😅

mmmk
14. jan 2009

Ahoj Meleri, to je fajn cist, ze jsi spokojena 😵 Malicky je krasnoucky 😵 To musi byt urcite milacek nejhodnejsi, co? 😵

Mriusch, prvni doktorka, co jsem v Chemnitz mela, tak mela napsany, ze mluvi cesky a slovensky a v zivote nikdy jsem od ni jedine slovo neslysela. Ale ona je blba i jako clovek. Ted mam nemecke doktory, co umi tak max. anglicky a jsem spokojena. Nemuzu se spolehat na znalosti jazyku u doktora, potrebuju doktora, co ma znalosti 😉 Nemecky to zvladam naprosto v pohode 🙂 Jinak prehled doktoru podle jazyku je i na gyn.de 😉

zuzka11
14. jan 2009

Lucitto - trojčata? Až teď jsem si toho všimla!!!! Kolikátý jsi táden? panejo, ty jsi ale odvážná.....neznám tě, ale když by se to stalo u mě tak bych řekla, že dlouho nic a pak pořádné ryc! 😀

Přidávám se k dotazu - zadařilo se po IVF nebo zázrak???

Miri - dík za radu, uvidíme.

Já bych šla radši až na UZ a na srdíčko, jsem ale neskromná, co?Uvidíme, v pondělí jí zavolám a uvidíme co mi k tomu řekne ona......

mirusch
14. jan 2009

Schnucki, tak to kamoske blahozelame. Tobias sa zda byt velmi popularne meno v poslednom case.
Ani ma nestvi s tym vasi Hausmeisterom, by som ho asi zbila. On vam nema co rozpravat co mate robit. Hlavny je majitel, dobre spravil drahy, ze mu hned volal. No na nervy. Inak Schnucki, nerozculuj sa, vies co je najlepsia obrana? Usmievaj sa na nich. Nebudu vediet od zlosti co so sebou 😀 Zaloz si ruky, aby ti nebrali energiu a usmievaj sa. To im zoberie vietor z plachiet.
Ja som sa inak tej zubarky 2x pytala, ze ako to ta poistovna myslela, ale nepovedala mi ako. Mozno to nechape nikto. Ved tam idem zajtra a budem sa dozadovat vysvetlenia. A ziadat, nech mi to aj tak preplatia. Ach jo.
A Zuzka je tehu, len nam proste neveri a nechce sem dat fotky do albumu 😕

lucitta
14. jan 2009

Ahojky vsem 😉

Bydlime ve Spanelsku a povedlo se to prirozenou cestou 😀

mirusch
14. jan 2009

Marki, to mas pravdu, na mna mozu hovorit aj hotentotsky, len nech je lekar dobry. Ten slovak mi pomohol na zaciatku, ked som nemecky vobec nevedela, ale naucila som sa rychlo a nemam problem so ziadnym lekarom. Kupila som si medicinsku knihu...50 EUR a vazi 3,6 kg. Plus mam knihu s vysvetlivkami lekarskych skratiek. Takze som mudra a neoklamu ma 😀

mirusch
14. jan 2009

Ahoj Lucitta, ved som kukla teraz, ty si tam hodila len smajlika 😀 To fakt, ze prirodzene trojicky??? Tak to kukam ako puk 😕 Blahozelam. Teraz len nech to dobre dopadne. A trufas si na ne?

lucitta
14. jan 2009

Jo jo prirozenou cestou. Zatim je vsechno v poradku, dokonce chodim i do skoly. Tak snad to bude dobry 🙂
Budu to muset nejak zvladnout, ale uz jsme se domluvili, ze bez chuvy to nepujde.

schnucki
14. jan 2009

nooo, tak jsem vas docetla, uf 😝

meleri, tesi me, ze se ma malej fajn, 😀 si s nim koukam uzijes, ale tak to ma byt

zuzi takze jsi tehu, to je super, jak pisala mirusch, najdi si nejakyho lekare a jednoduse si udelej termin, at ti to potvrdi ... ja si taky jednoho nasla a jednoduse se k nemu objednala a nikdo s tim zadnej problem nemel

to nechapu meleri, proc te nutil do antikoncepce, tohle nemam rada, ma ti dat ba vyber a ne te nutit, jen at si manza koupi kondomy 🙂 to jsou vzdycky reci - ale s nim to neni ono, ..... - ale my aby jsme do sebe furt neco cpali

mirusch
14. jan 2009

Lucitta, to jo, na to budete niekoho potrebovat.
Meleri a si predstav, keby si mala predsa len dvojicky, co by si robila s dvoma 😀

zuzka11
14. jan 2009

Luci - kolikáty ten týden jsi? Jinak taky vééééliká, trojnásobná 😉 gratulace! Můžu se zeptata, snažili jste se dlouho, nebo to "šlo samo"?

Schnucki - jak říká Miri, úsměvem je rozhodíš......díky za ty tipy k dr., pořeším to.....bojím se, abych tam nebyla moc brzo, jako nějakej natěšenej blbounek........

lucitta
14. jan 2009

😉

mirusch
14. jan 2009

Zuzi, brzo???? Ved ti 10 dni meska! Ja by som bola u Dr. po prvom pozitivnom teste 😀 Mas narok byt natesenej blbounek, ved to dobre vies! Pekne Dr. tiez povedz o IVF, nech s tebou jedna ako v bavlnke!
A hned po potvrdeni tehu chceme vidiet aj tebe nabiehajuce "tt" v albume. Inak...Lucitta je v 9. tt, kuk jej album.

schnucki
14. jan 2009

ja si taky myslim ze nezalezi na tom, jak lekaz mluvi, hlavne aby byl dobry .... ja jsem zatim u doktoru s nemcinou problemy nemela, ani ted v tom centru, a kdyby nahodou sem necemu nerozumela, tak se zeptam a je to, hlavne ze ten doktor vi co dela

to obdivuju a gratuluju lucitta, trojcatka, ... ale je to krasny .... no, chuva bude asi opravdu potreba, .... me by z toho ale asi kleplo, ja bych rada jen 2 😅 ... ale co ja vim co me ceka, hlavne ab to bylo zdravi, takze preju at se vam trojcatka vydari a vse je v poradku 🙂

mirusch jen se v pojistovne nedej,
no to vis ze se na ne usmivam a jako psravne vychovana zdravim

zuzi je to proste tak, jsi tehu, tak se na to tes 😀