Snažíme sa. Začali sme po lete 2008. Pridajte sa

jerryjanka
14. jan 2009

pokračovanie témy, ktorá priniesla vela tehuliek a snád vela prinesie ešte 😉

lenisko1
3. feb 2009

dakujem pekne to dufam aj ja že všetko dobre dopadne no len musime vydrzat

kikina666
3. feb 2009

neboj vsetko bude ... ja uz som sa tiez vcera dala do pohody a sa vam pochvalim, vcera po dlhej dobe som pri tom nerozmyslala ci to vyslo alebo nie, sa vytesujem z tej lyzovacky a nebolo by moc rozumne ist lyzovat tehotna 😀 😀 😀

lenisko1
3. feb 2009

no to asi nie držím palce aj tebe a príjemnu lyžovačku

lenisko1
3. feb 2009

inak doktor mi kázal si kupit multivitamin new life poznate to niekto? je to dobre?

pralinka25
3. feb 2009

ahoj leni. Ja som na tom podobne. Ale mne vajicka nedozrievaju. Zacnu sa tvorit ale nedozreju tak tiez nemam ovulku 😒
Ja mam zas hormon na vyse. My sa snazime od oktobra ale asi zbytocne

kikina666
3. feb 2009

no po tom fiasku po umelom dvojicky sa neuchytili tak ta lyzovacka je odmena od mojho manzela uz som na nu nazhavena, boli sme tam presne aj v tom hoteli na svadobnej ceste. tak uz sa tesim 😵 😵 😵 ako male decko 😵 😵

lenisko1
3. feb 2009

no vidis mne chýba ty ho máš prebytok pralinka25 a poslali ta na niejake vysetrenie? kikina666 tak si užite tam ako na svadobnej ceste

kikina666
3. feb 2009

no to si uzijeme uz sa tesim a straaaaaaaaaaaaaasne ani si nevies predstavit ako, zajtra ideme na vecerne

jankabo
3. feb 2009

Kiki ja som nerobila žiadny test asi si ma s niekym mýliš. Test si robila Alicka.
Leni vitaj medzi nami. Už som o tej tvojej diagnóze niečo počula, ale viem len to že ide to ťažšie s tým otehotnením ale že sa to určite dá. Takže hlavu hore neboj ono sa to podarí.
Ja som sa rozhodla že tiež pojdem na vyšetrenie niekedy v apríli.

kikina666
3. feb 2009

jaj som sa asi sekla prepac

a ty kedy mas zase ovulku, kedy zacinate odznova ???

adrianka127
3. feb 2009

jani - jake vysetrenie - uz len na poradnu budeme chodit... 😀

kikina666
3. feb 2009

adrianka no bodaj by si mala pravdu 😵 😵 😵 to by bolo super

lenisko1
3. feb 2009

no viem že to pôjde ťažšie aj doktor tak hovoril no ale povedal že s doktorkou aj s nim a hlavne s manželom to zvladneme 😀 a nikomu z vás nehovorí už spomínaný vitamín mutlivitamín new life

pralinka25
3. feb 2009

kiki kedy odchadzate?

Leni idem na endokrinologiu 13.2. Tam ma poslal gynekolog a uvidim co mi povedia tam.

jankabo
3. feb 2009

Kiki no ja som dnes ešte len 6DC, takže ešte je to na mna skoro. Ani neviem či začínam, či sa snažiť či čo mám robiť. Už ma to nebaví, stále čakať na ovuláciu a striehnuť a testovať - vyšlo to, nevyšlo to. Neviem čo mám robiť. Vieš ked ešte ovu nie je tak pri milovaní vôbec nemyslím na to či to vyšlo či nie, no ked sú tie správne dni, tak furt som myšlienkami či to vyšlo alebo nie. Vôbec sa už nedokážem v tej najlepšej chvíli od toho odreagovať a nemyslieť na to. Tebe sa to dari???

adrianka127
3. feb 2009

jani - myslim, ze vsetky tu vieme, co prezivas... je to tazke, ale sex si nesmieme prestat uzivat len koli tomu, ze sa snazime o babo... 😉

lenisko1
3. feb 2009

no asi aj mna čaka endokrinologia lebo aj to spomínala dnes doktorka že aj tam ma pošle že uvidí podľa výsledkov krvi tak držim ti place.

Jankabo no to ti verim že stale na to myslíš to ja som doteraz tiež nato stale myslela ale to nieje dobre len hovori sa to lahko

adrianka127
3. feb 2009

u mna je to tak, ze po mrche sa mi do snazilkovania moc nechce, ale ked sa rozbehneme a ked sa dari kazdy den... 😉 tak potom uz prestavam mysliet na babo...

kikina666
3. feb 2009

pralinka to je este daleko 28.3.-4.4. ... dovtedy musim schudnut a chytit kondicku

jankabo no drzim palce nech je tato ovulka uspesna, ja si nemozem ovulku ratat ja mam taky nepravidelny cyklus ze u mna je to nemozne ...
nemsies na to mysliet ... tak skus sa vykaslat na ovulku a netusit kedy ju mas tak to mozno vyjde ... kazdopadne drzim palce

jankabo
3. feb 2009

dakujem baby, veľmi to pomáha ked ste tu a radíte mi. JE to veľmi fajn, ale to asi vie každá z vás.
Ani neviem ako sa odreagovať, ale dnes už budem aj ja cvičiť, rozhodla som sa že budem sa zdokonaľovať v nemčine a robiť všetko možné, aby som na to nemyslela. len či sa to podarí.

adrianka127
3. feb 2009

podari jani - a od tohto cyklu zahajujeme novu tehulkovsku vlnu... 🙂 od teraz uz nikomu ziadna mrcha nepride, ste za? 🙂

jankabo
3. feb 2009

Leni pre teba:
New Life- Multivitamínový prípravok obsahujúci vitamíny, minerálne látky a stopové prvky v množstve a zložení potrebnom pre budúce a dojčiace matky.

Organizmus tehotných žien a dojčiacich matiek má osobitné požiadavky na stravu, preto aj ony potrebujú minerálne látky a vitamíny, ktoré majú špeciálne zloženie. Budúce mamičky potrebujú dvakrát toľko železa ako ostatné ženy, čo je množstvo, ktoré sa z každodennej stravy prakticky vôbec nedá získať. Tehotné ženy potrebujú tiež príjem zvýšeného množstva vápnika, pretože práve túto minerálnu látku treba vo veľkom množstve pre zdravý vývoj kostí a zubov plodu. Pre zdravý vývoj embrya je optimálny vitamínový doplnok výživy tiež mimoriadne dôležitý.Týka sa to zvlášť kyseliny listovej a skupiny vitamínov B, pretože zohrávajú výnimočne dôležitú úlohu pri vývoji placenty a oplodneného vajíčka. Kyselina listová slúži ako dôležitá ochrana pred vznikom niektorých postihnutí vrátane choroby spina bifida (vrodený rázštep chrbtice). Veľmi dôležitý je aj príjem zvýšeného množstva vitamínu C, pretože významne ovplyvňuje správnu činnosť imunitného systému, tvorbu kostí, chrupaviek a kolagénu a tiež niektoré enzymatické procesy.

Príprava na budúcnosť.
Dlhší popis

Dávkovanie 2 tabletky počas raňajok a 2 tabletky počas večere, alebo podľa rady odborníka.
Množstvo 120 tabletiek
Zloženie
betakarotén 2.5 mg
vitamín E 7.5 mg
vitamín B1 0.8 mg
vitamín B2 1 mg
kyselina pantoténová 4 mg
vitamín B6 1 mg
biotín 60 mcg
kyselina listová 200 mcg
cholín 10 mg
inozitol 10 mg
PABA (kyselina para-amino-benzoová) 1 mg
vitamín B12 1 mcg
vitamín C 60 mg
vápnik 325 mg
horčík 112.5 mg
draslík 5 mg
zinok 8 mg
mangán 1 mg
železo 4 mg
meď 1 mg
jód 75 mcg
chróm 25 mcg
nikotínamid 9 mg

lenisko1
3. feb 2009

adrianka127 som za 😀

jankabo dik až tak dopodrobna som nečakala ja som chcela len či to niekto berie či mate s tým skusenosti ale dik 🙂 ste veľmi zlate všetky

jankabo
3. feb 2009

Myslím že sú to všetky vitamíny a stopové prvky, ktoré musíme mať dostatok ak chceme tehulkovať. Ja tiež beriem vitamíny od A - Z a obsahuju stopové prvky, ale už sa míňajú tak si kúpim niečo nové.

Baby som sa odteraz žiadna mrcha.

kikina666
3. feb 2009

jankabo nemcinu mi ani nepripominaj uz sa mi jezia vlasy na hlave mam povinnu v robote chodim kazdy piatok 2 hodiny a dava nam ulohy ako v skole 😠 lenze zial robim v nemeckej firme tak mi ani nic ine nezostava

lenisko1
3. feb 2009

no tak ich dnes zbehnem kupit aby som bola pripravena na tehulkovanie 😉

kikina666
3. feb 2009

no ja som teraz vsetky vitaminy vysadila, lebo sa uz 3.5 roka pcham babyplanom a kyselinou listovou a vselijakymi moznymi hormonmi, nech si organizmus oddychne a precisti sa a ak sa mi podari otehotniet tak zacnem vitaminy brat hned

alicao
3. feb 2009

leni ber radsej calibrum baby plan, tam je vsetko co potrebujes pred aj pocas tehulkovania a hlavne kyselinu listovu..to ti baby potvdia...
29? ja o rok viac, ale je dobre, ze si sa isla dat vysetrit a riesis problem,neboj, mi ta tu budeme drzat v dobrej naladicke, dufam🙂

kikina666
3. feb 2009

alicao ja som brala babyplan a kyselinu listovu 3.5 roka, predvcerom som skoncila, lebo mi dosla a dam si mesiac dva pauzu a idem si dat dokopy pecen

cukruska1920
3. feb 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeee 🙂