Snažíme sa. Začali sme po lete 2008. Pridajte sa

jerryjanka
14. jan 2009

pokračovanie témy, ktorá priniesla vela tehuliek a snád vela prinesie ešte 😉

jankabo
9. feb 2009

No takže do pondelka uvidíme ako na tom budeš s teplotou. Neboj len aby sme neboli prekvapené a teplota vyskočí a ty budeš mať//. To by bolo super - presne na Valentína.

Baby práve som pozerala že už sú založené aj októbrovky 2009, som zvedavá ktorá z nás stihne tohoto roku aj porodiť. Máme na to ešte 2 cykly. Takže do toho. 🙂

pralinka25
9. feb 2009

no obavam sa ze ja to urcite nestihnem.
Ale co aspon nech otehotniem. Rodit mozem aj v 2010. To je nahodou pekny rok. Taky okruhly. Lahko sa budu ratat roky 🙂 chichi

jankabo
9. feb 2009

Prali super 😀 😀

Ja si hovorím že už ked tohoto roku nestihnem porodiť, tak aspoň by sa mi mohlo podariť otehotnieť.
ALe všetko je vo hviezdach a aj naše tehotenstvo.
Baby také sme tu samé, žiadne vírusy, žiadne tehulky, nikto nič. 😒

adrianka127
9. feb 2009

jani - zase sa len sklamem - viem to...

pralinka25
9. feb 2009

no musime sa naladit pozitivne. V podstate nam ani nic ine neostava.

Aj cesta moze byt ciel tak to tak treba aj brat. Treba si vediet vychutnat kazde obdobie.
Ja sa snazim to vnimat tak, ze teraz mam pekne obdobie. Mozeme si s drahym vychutnavat jeden druheho, uzivat si spolocne zivot, budovat si spolocne zaujmy (to je vraj dolezite, lebo ked raz deti vyletia z hniezda aby sme mali nieco spolocne a aby nas zivot nebol len o detoch - lebo potom sa starsi manzelia zvacsa rozvadzaju ked deti odidu z domu lebo si nemaju spolu co povedat)
Mame priatelov, chodime na dovolenky do kina, na vyletiky... urobili sme si pekny bytik, kupime si mozno auticko (ked nasetrime) Sportujeme spolu a popri tom vsetkom sa snazilkujeme. A co je na tom najlepsie nemusim uzivat HAK ktora mi nicila zivot a mozeme to robit skrata kedy sa nam zachce a ako sa nam zachce a mozno z toho bude este aj mile prekvapko.

Rozhodla som sa fakt neupierat svoju pozornost len na deti. Musim sa pozbierat a pozerat sa okolo seba. Ved svet je plny dobrodruzstiev. Mozno mat deti ani nakoniec nebudem moct a ak by som celu svoju pozornost upierala len na to potom by sa mi naozaj zrutil cely svet a zivot by nemal zmysel.

Chcem deticky ale musim to brat tak ze sa da zit plnohodnotny zivot aj bez nich ked to inak nepojde a ak mi ich BOh da tak budem len rada.

lenisko1
9. feb 2009

ahojte baby tak co nove?? ja som konecne zistila svoju diagnozu pco syndrom. Dnes som mala volat ohladom vysledkov z krvi no nic mi nepovedala len že mam posiela na endokrinologiu. No neviete nahodou čo mi tam budu robit

pralinka25
9. feb 2009

leni vitak v klube. Ja mam tiez PCO. Tiez idem na endokrinologiu. Konkretne v piatok. Tak ti dam vediet co mi tam budu robit.

To ked si pojdes pre ten papier ku gynekologovi tak tam budes mat napisane asi ktore hodnoty mas zle. Robil ti hormonalny profil?

jankabo
9. feb 2009

Boze baby dúfam, že mna to v apríli nečaká, lebo ja sa chystám v apríli k dokimu, lebo už bude rok čo sa snažíme.
Držím vám palce, ale zistia vám diagnózu, nasadia lieky a uvidíte onedlho ste tehulky.

lenisko1
9. feb 2009

neviem a co to je ten hormonalny profil??

no ja idem ku gynekologicke v stredu a dufam ze sa bude ist dat hned na tu endokrinologiu ty si sa objednavala???

lenisko1
9. feb 2009

no dufam že ano jankabo že vsetky budeme onedlho tehulky 🙂 a ty preco ides az v aprili?? neriesila si to skor??

pralinka25
9. feb 2009

no to ti zobere na gynde krv a da z nej spravit ten hormonalny profil. Na vysledky som cakala tyzden. Tam mi zistili zlu hladinu jedneho hormonu. Tak ma poslal na endokrinologiu aby zistili z coho to je.

Mozno je vsade iny postup. Ja som sa musela objednat a u nas je na endokrinologii stale plno. Volala som tam 8.1. a prvy termin mi dali az 6.3. Tak som lamentovala te budem mat 4 mesiace stare vysledky lebo ten profil mi robili este v novembri. Nakoniec mi to oco vybavil na 13.2. U nas su skratka strasne dlhe cakacie doby.

lenisko1
9. feb 2009

no tak ten profil mam idem po neho v stredu no a s tou endorinologiou si ma nepotesila no tak som zvedava ako dopadnem ale potom mi povies ako si ty dopadla v piatok. No vidim že nie som sama s tymto problemom. dufam že sa podari čim skor to vyriešit

jankabo
9. feb 2009

Leni tak v marci bude rok čo sa snažíme, tak v apríli pojdem na vyšetrenie.
Som zvedavá ako dopadnem.

lenisko1
9. feb 2009

ja viem nie je to dlha doba ale prečo si to nezačala riešit skor? my sa snažime od septembra 2008 ale je pravda že v podstate ma prinutilo ist ku lekarovi že som nedostavala menštruaciu a tak sme zistili problem ty asi taky problem nemas len sa vam nedari

jankabo
9. feb 2009

Ja som tiež nedostavala MS, tak mi nasadil Duphaston, brala som ho 9 mesiacov, mrcha síce chodila, ale strasne som priberala a stávalo sa, že do mesiaca som posledný krát krvácala 3x.Tak som ho vysadila, teraz beriem iba prírodne kvapky Gynex a predstav si minulý cyklus bola aj ovulka aj mrcha prišla ako mala prísť.
Takže mám pocit, že moje telo sa spamätáva, tak mu dávam načas, verím že sa spamätá skôr, ako do mna začnú tlačiť opät nejaké hormóny.

alicao
9. feb 2009

pralinka...super pristup🙂, mame s drahym podobny zivot, ved aj v lete by sme na tu aliasku chceli ist, a just otehotniem prave pred tym..zakon schvalnosti🙂...len mna trosku tlaci vek...keby som nemala skoro 31 rokov, tak by som sa kludne bez problebom snazela aj 3 roky bez stresov...

lenisko1
9. feb 2009

no to je super tak držim palce aby si do aprila bola v tom 🙂)) tesim sa že sa dava tvoje telo dokopy mna by to tiež potešilo

alicao
9. feb 2009

janka, mozno si este v puberte, ze to s tebou tak hadze 😀 😀 😀 srandujem

pralinka25
9. feb 2009

leni ja tak isto. Tiez mi nechodila MS.
Kazdopadne niekde som citala ze trosku moze pomoct aj schudnutie a zacat sa inak stravovat - vela vlakniny a tak Nevylieci to ale moze pomoct tak som si to zobrala k srdcu.

lenisko1
9. feb 2009

no to ti verim ved už aj mne ide ku 30-tke tak tiež by už bolo načase

alicao
9. feb 2009

lenisko, to je dobre, ze ti nasli pricinu, pricina sa da odstranit, horsie by to bolo keby bolo vsetko akoze ok a ani za toho oneho by sa nedarilo...drzim palce nech sa tvoje vajecniky daju coskoro do poriadku!!🙂

lenisko1
9. feb 2009

no to som aj ja citala tak chcem aj to skusit dnes idem cvicit tak som sa rozhodla

lenisko1
9. feb 2009

no dik aj tebe drzim palce nech vam sa vam to podari prave na tej dovolenke

alicao
9. feb 2009

leni, ja dufam, ze sa to podari skor🙂) do jula je este straaaaaasne daleko

alicao
9. feb 2009

lenisko teraz som zistila, ze ty si sa sem zaregistrovala v ten isty den co ja...jeeeej 😀

lenisko1
9. feb 2009

no ja len preto že chces ist aj na dovolenku aj babo tak ti to prajem ako si to ty prajes

alicao
9. feb 2009

teda nie...sorryyyy, ja som ale trdlo... 😀 😀 😀 to som si pozrela svoj profil 😀 😀 nevsimaj si ma..asi na mne chripka zanechala trvale nasledky 😀

pralinka25
9. feb 2009

ja tiez cvicim a dala som sa na delenu stravu s mnozstvom zeleniny ovocia avlakniny. Tak ked uz nic ine ason bude zdrava. Nemam nejaku nadvahu ale trochu som pribrala po HAK. Pred nou som mala trochu podvahu. Mala som pri vyske 164,5cm vahu 41kg.

Ja budem mat tento rok 28. A chcem 2 deti s 5 rocnym rozdielom tak uz tiez nemam ktoviekolko casu 😝

lenisko1
9. feb 2009

nie asi si sa zmylila ja som lne teraz 3.februara ale nevadi

jankabo
9. feb 2009

Baby aj ja idem dnes cvičiť. Zohnala som si DVD Cindy Crawfordová. Niekedy som to cvičila a super som schudla, tak uvidíme aký to bude mať účinok.
Baby čo robíte na Valentína????