Snažíme sa. Začali sme po lete 2008. Pridajte sa

jerryjanka
14. jan 2009

pokračovanie témy, ktorá priniesla vela tehuliek a snád vela prinesie ešte 😉

levuscik
27. máj 2009

no ved to, ja som z KE... viem ze aj tu mame nejake centra pre liecbu neplodnosti, ale fakt netusim ze kde a ake.... ty mas kolko rokov ?

wolfskinka
27. máj 2009

gynfive a spln ...

levuscik
27. máj 2009

pozriem hned na nete... dakujem...

wolfskinka
27. máj 2009

kukni nemas za co

pralinka25
27. máj 2009

levi no u mna to bolo tak ze ked som vysadila HAK tak mi neprisla 3 mesiace mrcha a vedela som ze som neni tehu lebo sme sa chranili. Tak som isla na gyndu ze co sa deje. On mi spravil sono a zistil ze mam PCO. Spravil mi este z krvi hormonalny profil a tam sa to potvrdilo. Este ma odoslal na endokrinologiu. Tam ma vysetrili znova a diagnozu potvrdili.

Teraz som bola na gynde zaniest vysledky a pytala som sa ho ze co dalej. Pytal sa ma ze kolko sa snazime tak som ho oklamala trosku ze rok (lebo vsade pocuvam ze kazu cakat 1 az 2 roky) tiez mam 28 a nechcem tak dlho cakat.
Tak povedal ze dame draheho vysetrit (spermiogram) a ked bude ok tak mi nasadi lieky co vyvolavaju ovulaciu. Ak to nepomoze a aj neotehotniem tak ma posle do nejakeho centra.

levuscik
27. máj 2009

prali, co je to PCO (fakt neviem)... ja mam mrchu pravidelne ( no prve mesiace snazenia sa to trochu rozladilo - asi stres a pozorovanie sa) ale uz je to ok, presne ako hodinky.
Mne moj lekar este v zivote nebral krv.. uz som mu to minule horvorila, ze mam 28 a neviem ci mam vobec hormony v poriadku...mi povedal, ze ked to bude nutne, tak mi tu krv zobere...
Tento tyzden tam zbehnem a mu poviem, nech ma poriadne vysetri a zoberie mi krv, urobi sono atd.
Ja len mam obavy, ze ked nie je problem vo mne, ale v manzelovi, ze ho na speriogram nedostanem...

pralinka25
27. máj 2009

PCO su polycysticke ovaria. Skratka nedozrievaju mi vajicka a je to hormonalny porucha.
Kazdopadne to tvoj pripad nebue. Ja by som na tvojom mieste isla do nejakeho centra.

U nas sa tiez drahy zrovna na vysetrenie nehrnul. Ale poslal ho tam moj lekar, ktory povedal, ze do mna nebude pchat hormony pokial nebude vediet ci je on v poriadku. A moj drahy chce velmi babo (mozno este viac ako ja) tak mu nic ine neostava. A v tom centre mu to sami povedia

levuscik
27. máj 2009

Skusim pockat este letnu dovolenku... lebo fakt cisto nahodu sme ju naplanovali cez moje plodne dni 🙂 na to prisla moja kolegyna... a ak sa nezadari, tak urcite pojdem.... a manzelik je dost v strese denno, dene...ma velmi tazku a zodpovednu pracu, tak snad na dovolenke ked sa vipne 😀 by to moholo vyjst... vela nasich znamych malo take stastie na dovolenke....
Ak by nie, tak pojdem niekam tu v KE urcite... ty si odkial ak sa mozem opytat?

pralinka25
27. máj 2009

ja som z Trnavy.
Kedy idete na dovolenku? Aj ja by som pockala na tu dovolenku a az potom to riesila.
Ale je mozne ze to vyslo uz teraz

levuscik
27. máj 2009

V júli, na 10 dní ... Tak som rozmyslala, ze pockam este do konca leta a potom to budem uz riadne riesit...
Ach, keby... mam dnes take slabe bolesti v pobrusku, preto som robila aj ten test... ale neviem ci to uz nie je psychosomatické... pockam do nedele ci nepride mrcha..ak nie,tak v pondelok robim test 🙂

Inac, ja nemam ziadne take vazne gyn.problemy, asi aj preto to lekar nechava tak a káže nám cakat... akurat sem tam vytok a to je vsetko... som si myslela ze otehotniem na 1-2 sup... no nestalo sa...
A tým ze manzel ma stresujucu pracu, tak aj nasa frekvencia sykov je pomerne mala, na to ze chceme babo... tak 4-5 x do mesiaca, ale vzdy hlavne okolo plodneho obdobia.... preto mi lekar hovoril, ze mam pockat aj 2 roky... no ked sa to v lete nepodari, pojdem do nejakeho centra..

pralinka25
27. máj 2009

tak tak. Pockaj do dovolenky a potom centrum. Mozno je chyba len v strese a psychike. Tam su odbornici takze ti pomozu.
Je super ze nemas problemy a snad je aj drahy fit.

Uz musim ist domov ale zajtra mozeme pokecat. Zatial pa 🙂

levuscik
27. máj 2009

ahoj, mne uz tiez konci pracovna doba 😉 pa pa

susann83
27. máj 2009

ahijte banbulky.
tak vy sa stahujete do druhej temy?????
ale ani sa necudujem, lebo sem fakt skoro nikto nechodi.
ja som dnes koncila skor, tak mam cas citat, co mate nove.

levusik, drzim palce, aby si nasla za par dni // 😉

u nas zatial nic, ale za 3 tyzdne mam dovolenku, tak hadam sa uz konecne podari.

wolfi, alicka, pralinka prajem vela pohody a radosti pri snazilkovani 🙂 🙂 🙂

adrianka, jani, cukru veeeeeeeeeela zdravicka pri tehulkovani 🙂 🙂 🙂

pralinka25
28. máj 2009

susanka sak sa s nami este neluc. Ked napises do tejto temy tak si to precitame a odpiseme. Alebo pod do tej novej temy aj ty a obcas napises 😉

levuscik
28. máj 2009

ahojky 🙂
Susanka,
dufam, ze tie // najdem cim skor 😉 aj tebe to prajem 🙂
Prali,
Dnes nad ranom som mala normalne krce ako ked zacina mrcha... asi cca 5 min a potom prestali... dufam, ze nepride... a inac na tom rannom teste (vcerajsom) su // ale po zaschnuti, a to sa uz nema pocitat, ze??

pralinka25
28. máj 2009

to by sa uz nemalo pocitat.
Kedy ti ma prist mrcha?
nechces sa presunut k nam do temy v roku 2009 k nam prileti bocian?

jankabo
28. máj 2009

ahoj Susu, ako sa más???

levuscik
28. máj 2009

a prileti?? dufajme 🙂 ok, idem tam....

pralinka25
28. máj 2009

ahooooooj jani. Ako sa mas?

levus no pod 🙂 snad prileti.

levuscik
28. máj 2009

ahoj janka... ako dlho ste sa snazili o babatko?? viem, ze je to tu niekde napisane, ale nechce sa mii citat 273 str. 😉
inac, gratulujemmmmmm 🙂

lenisko1
28. máj 2009

Ahojte

ahoj levuscik citam ze si tiez z ke ako ja 🙂

pralinka25
28. máj 2009

leni cafko 🙂

lenisko1
28. máj 2009

Ahoj kde ste vsetky usli?? akurat citam že do inej miestnosti :(

wolfskinka
28. máj 2009

lenisko uz som tu z obeda

uankab
2. júl 2009

ahojte, neviem ci tu este niektora z vas chodi alebo ste sa odstahovali do uuuplne inej temy.. kazdopadne cukrus blahozelam 😵 😵 😵 dufam, ze vsetko ide ok...
nam sa to uz pomaly chyli ku koncu, zacinam prat a zehlit vsetky detske vecicky, postielka nam prisla vcera rano, kociarik minuly tyzden, izbicku pomaly pripravujeme... 3 tyzdne dozadu sme sa stahovali, tak som menila komplet doktorov a uz mam konecne zajednanu aj novu porodnicu..
drzte sa, a tie ktore sa este snazilkujete, posielam virusiky pfuuuuuuuuuuuuj 😵 😵 😵
papa

wolfskinka
6. aug 2009

uankab .... uz mas asi magdalenku na svete .... dlho tu nikto nebol veru

pralinka25
6. aug 2009

kuk 🙂

wolfskinka
6. aug 2009

kukikuk prali 😵 no som zvedava ci sa sem niekto ozve 😀

pralinka25
6. aug 2009

aj ja. Ale moc sanci tomu nedavam 😕

wolfskinka
6. aug 2009

no ved uvidime ... mozno sa iekto chyti ... 😵 a ked nie tak sa nic nedeje

pozerala som tie tt jankabo, aj kuspitka uz maju teda riadne cisla a podaktore uz aj porodili ... adenka alebo martinex mozno