Som jedináčik a bojím sa druhého tehotenstva. Pozná to niekto?

lucqa
8. aug 2008

Ahojte, nenasla som takuto temu, ale snad sa niekto najde s takym problemom ako mam ja. Som jedinacik a nikdy mi nechybal surodenec. Stale vravim, ze chcem aspon 2 deti, ale pri najmensom meskani mrchy ma az zamrazi, ze by som mala mat dalsie dieta. Mam strach, ze to nezvladnem, ze nebudem vediet mat rovnako rada 2 deti, ze bude maly trpiet, ked pride dalsie babo... ale zaroven si uvedomujem, ze ak by ostal jedinacikom a mne a muzovi by sa nieco stalo, tak by ostal na svete sam (teda keby uz nebolo ani starych rodicov). Dalsie babatko by som chcela tak o rok, ale neviem ci sa na to dokazem psychicky pripravit.

erikasadek
8. aug 2008

ahoj ja som tiez jedinacik a mala som take iste zmislanie ako ty teraz, a vidis prislo druhe babo , ked som ho uvidela tak to bola laska ako hrom na prvy pohlad.
teraz sa nad tym smejem ako som mohla takto rozmyslat, ale bolo to tak .
teraz ich mam rada rovnako silno , ale ku kazdemu mam isty vztah, je to silne puto, a nerobim rozdiely.
ked budes pripravena , tak to pride samo

lessia21
8. aug 2008

Ahojte, ja som tiez jedinacik.....povodne som chcela jedno dieta a o velaaa neskor dalsie....no clovek mieni Pan Boh meni .... a som tomu rada najradsej 🙂
najstarsi szn je z manzelovho prveho vztahu, takze este som ani tehotna nebola a vedela som, ze budu dvaja...Mathiass je sice starsi (cize polovoca planu vysla), ale po Aline som uz nikoho nechcela...a ked mi na teste vyskocilo pregnant...skoro som od stastia zomrela....
LUCQA: deti (ked ich milujes) ta nikdy neurobia menej stastnou..prave naopak...a stavim sa, ze ked budu dve , budes chciet tri..ako ja 🙂))) a co sa tyka laskz k nim...uvidis kolko sa v tebe nazbiera..pre kazdeho spravodlivo
ERIKA: mozem sa spytat odkial mas take uzsne mena pre synov? zijes na slovensku?

erikasadek
8. aug 2008

nie uz nezijem na slovensku dobrych 14 rokov teraz zijem vo francuzku.
patrick sa mi pacil od detstva, josh tak mne sa paci vo forme joshua al emoj muz bol proti takze kompromis, a ktomu joshua v starej aramejcine je jezis takze nam to vyhovovalo povsetkych strankach, ale aj tak dakujem za pochvalu

lessia21
8. aug 2008

neni zaco 🙂)

luciar79
9. aug 2008

ja teda jedináček nie som s bratom sme narodení do roka. Aj sme spolu chodili do triedy a do škôlky či mi teda hodne vadilo. Našťastie som si potom vybrala matematickú triedu a tam on so svojimi známkami nemohol. nemáme bohvieaký vzťah ani teraz. Po dcére som už druhé dieťa nechcela. Kvôli financiám a pohodliu. Lenže som sa druhý raz vydala a manžel ešte deti nemal tak máme teraz synčeka. A je to super. Materskú si užívam o 100% viac, lebo som staršia a rozumnejšia.Vekový rozdiel medzi deťmi je super, malá už je samostatná a rada sa s malým zabáva, má ho namiesto Baby Anabelle na ktorú sadá prach.Neviem ako to deti budú mať medzi sebou aj neskôr ale netrápi mňa to. Obom som mohla dať všetku moju pozornosť v čase keď to najviac potrebujú. Rozmýšľame ešte o dievčatku ale to až tak za 5 rokov. 🙂

siduska
10. aug 2008

ja tiez nesom jedinacik,,, ale mam doma jedinacka....
tiez tak uvazujem ako vy, ze co ekd nebudem ho mat dostatocne rada adt..., mam noveho priatela a ten deti nema ale strasne chce,,,a ja citim, ze ja nechcem a ani neviem ci by som to zvladla, mat 2 zbojnikov doma 😅 ....

lucqa
autor
17. sep 2008

Ahojte, dakujem vam za rady a podporu. Ved to zvladlo uz vela mamiciek, tak to nejako zvladnem aj ja 🙂
siduska, byt jedinacikom nie je zle 🙂

usiko
16. dec 2010

@lucqa vidim, zesi to naozaj zvladla averim, ze uz ziadne pochybnosti nemas.....drzim palce 🙂

lucqa
autor
16. dec 2010

@usiko tak na tuto temu som uz veru aj zabudla 😀
ked som to pisala, bolo este moc skoro na druhe babatko, ale teraz je to v najspravnejsej chvili a fakt je, ze materinska laska je uzasna vec a brala by som veru aj tretie dietatko 🙂

kozicka
16. dec 2010

Ahoj lucqa, mozem sa opytat ako zvladas obidve deti? Ja mam rovnaku dilemu ako ty pred casom, ale skor preto ze neviem ci dve deti zvladnem, moja dcera ma 1,5 roka a vyzaduje si 100% pozornost. A tiez uz nie som najmladsia, buduci rok mam 35. Takze ak dalsie dieta, tak co najskor, ale uff, mam co robit aj teraz s jednym. Nechcem sa uplne znicit ale hovorim si ci to nie je sebecke?

miarosa
20. dec 2010

@lucqa Tak přeci jen další miminko.

bobocka
20. dec 2010

@lucqa tiez sa toho obavam.milujem svojho syna nadovsetko a nebojim sa,ze by som nemilovala aj to druhe dietatko,ale mam taky pocit,ze teraz mam len toho jedneho a vsetku moju pozornost ma on,no ked pride druhe dietatko,tak to budem musiet delit medzi obe deticky,vsetku tu starostlivost,na 100percent sa nebudem moct jednemu venovat,lebo aj ten druhy bude potrebovat moju pozornost.mne su tieto fakty zname,no ked si predstavim mojho uzasneho syna,jeho rozziarene ocicka a ze by som mala cas traveny s nim obmedzit a venovat druhemu dietatku...toho sa najviac bojim.nechcem ho o nic ukracat.tiez som jedinacik,no mam dve nevlastne sestry.nezili s nami,len na rodinnych oslavach sme sa vidali a teraz za poslednych 10 rokov sme sa asi 2x videli.velmi chcem mat aj druhe dieta,uplne s nim ratam,takto o rok by som chcela byt v tehu,no sem tam ma prepadne ten pocit,ze to bude riadne tazke zvladat dve deti.s jednym mam co robit a to je misko velmi dobre dieta.ja viem,ze ono to pride samo.vsak ked to zvladli miliony rodin na svete,preco by to nemala zvladnut ta nasa. 🙂 chcela by som ,aby mal misko doma kamosa,s krotym budu vystrajat zbojstva 😀 v podtsate sa na to tesim,no sem tam sa tej predstavy aj nalakam.uz sa citim jak schizofrenik 😅

misicka85
20. dec 2010

Holky,nebojte že byste to druhé mimi nemilovaly,mateřská láska se počtem dětí nedělí,ale násobí.Taky jsem z toho měla obavy,ale je to úžasné,brala bych klidně i třetí,ale manža už nechce ☹ Takže zůstanem u dvou.Já sama jsem jedináček a jedináčka jsem rozhodně nikdy nechtěla. S tím časem,no je fakt že se musí rozdělit mezi obě děti,ale nemyslím si že by to pro děti bylo na škodu,spíš naopak,musí se naučit že se vše nebude točit jen kolem něj 😉 Dcerka se díky tomu hodně osamostatnila,i když je fakt že ona nikdy nebyla vyloženě mamánek,většinou si vystačila v klidu sama.

lucqa
autor
20. dec 2010

@kozicka ahoj, no zvladam ako sa da, niekedy tazsie, niekedy super. Tomasko uz nastupil v septembri do skolky, takze mam cas sa venovat aj Jurkovi. Jedina nevyhoda, ze mi donesie domov choroby. Asi najhorsie je, ked kojim, lebo Tomasko by sa chcel vtedy hrat a ja nemozem.
Ked mal Tomi 1,5 roka, tak by som druhe dieta urcite nechcela, pretoze tiez si vyzadoval 100% pozornost, ale teraz uz sa viac zahra s tatinom, vydrzi chvilu aj bezo mna, tak je to dobre.
Ak rozmyslas nad druhym babatkom, tak urcite ho maj, lebo si myslim, ze ked budes len rozmyslat, tak jedneho dna zistis, ze uz je neskoro na druhe babatko a potom ti to bude luto. Ale 35 rokov je v pohode na druhe dieta, ved teraz su starsie prvorodicky 😉 Ja budem mat vo februari 33 a keby moj muz privolil, tak urcite by som mala aj tretie 🙂

@bobocka ja som az do porodu myslela len na to, ako budem Jurka odsuvat, lebo sak Tomi ma potrebuje. Bala som sa, ze pride nejaka kriza a ja budem Jurka odmietat, ale stalo sa to co sa mi ani nesnivalo, zamilovala som sa do Jurka hned ako som ho pocula plakat a videla. Tie prve dni v porodnici som si vychutnavala nadheru materstva a Tomasko vydrzal, a ked sme prisli domov, tak Jurka krasne privital, hladkal ho, bozkaval... bolo to nieco uzasne, cely cas sme mu hovorili, ze pride babatko, ze bude mat braceka a on ho prijal nadherne.
Teraz uz nepotrebuje az tolko moju pozornost, naucil sa chvilku pohrat aj sam, skolka mu dala strasne vela, tesi sa tam a ja som spokojna, pretoze viem, ze je lepsie ked budu dvaja 🙂 Jurko je este malinky, ale ked je pri Tomaskovi, tak sa na nom smeje, pozoruje ho a verim tomu, ze ked bude mat rok, tak budu uz kamosi 🙂

@misicka85 u nas je to tiez tak, ze by som chcela aj tretie babatko, ale manzel nechce ani pocut. Boji sa, ze by sme to financne nezvladli ☹