Stále mi tŕpnu ruky. Čo s tým?

husenka
14. dec 2006

Ahojte krásky, viem, že to patrí k bežným symptómom stavu najsamkrajšieho, ale ja cítim mravenčenie skoro celé dni a večer, ked si ľahnem, tak sa len otáčam z jednej strany na druhú, aby mi aspon na chvilku taá ktorá ruka aspon trichu odtrpla.a ked chcem niečo obšiť alebo držím telefón, tak duplom,jednoducho si musím dávať vynútené pauzy.Doktorka mi predpísala horčík a vápnik, ale žiadna zmena. Mávate to aj vy?A dá sa s tým čosi...
dúfam, že to nie je 2x duplitéma 😉
tak v´daka za typy, lebo už pomaly ma to nebaví, tie necitlivé končeky... 😝

lejla77
14. dec 2006

neviem, ci to nie su upchate kapilary. Mojej mame takto trpli ruky a da sa to odstranit operacne.

husenka
autor
14. dec 2006

lejla, ja to mám asi týžden-2 a určite z tehotenstva 😀 len by som si rada nejak pomohla 😉

ladynika
14. dec 2006

husenka,ja to tiez pozorujem posledny tyzden,ale len rano...vzdy stavam so strpnutymi rukami...asi to patri k tomu 🙂

krissy1
14. dec 2006

ja to mam tiez..doktor mi dal magne a ,ze inak sa to odstrani az po porode🙂)

bibula
14. dec 2006

no,ja to mam tiez,aj mam pocit,ze mam opuchnute prsty,ale vidiet to moc nie je,ja som o tom nepovedala dr.beriem vitaminy,takze skor si myslim,ci babo netlaci niekde na chrbticu. 😒

erika153
14. dec 2006

ja to mam uz 2 tyzdne a stale mi strpnu konceky prtov na rukach ked nieco drzim a samozrejme aj nohy sem tam ale vacsiou mam spuchnute..

husenka
autor
14. dec 2006

tak sa stým asi moc robiť nedá...ešte nejak to týžden vydržím apotom už budem doma, tak to hádam bude lepšie, ked nebudem stále tukať do PC.
inak asi to bude tým tlačením bábatka , že už sú veľké...a ešte porastie ten moj drobec-no sbohom rodina 😒 ale len nech pekne rastie...nejak to už prežijem 😀
pomáha na to ked mám ruku vyššie ako brucho, ale tiež nie vždy 😉

curly1983
30. jan 2007

ja si posledny tyzden tiez vsimam trpnutie prstov na rukach? je to normalne pri tehotenstve ?

mimi109
30. jan 2007

ja som to mala v tehu a ked sa mala narodila tak to preslo,od vtedy som nic take nepocitovala

curly1983
30. jan 2007

mimi takze je to uplne v poriadku? no hned som kludnejsia 😉 dakujem 😉

mimi109
30. jan 2007

no je to v poriadku lebo som sa na to vtedy aj mojho gyndosa pytala aj v knizke o babatkach a tehotenstve som to citala 😉

janinah
30. jan 2007

trpnutie je normálne, netreba sa znepokojovať - mi povedal môj gynekológ a príčina sa nevie

lindda
30. jan 2007

mne trpnu iba v noci a aj ma dost bolia ale tiez iba v noci ako keby som mala reumu 😝

curly1983
30. jan 2007

ja som si zatial nevsimla ze kedy mi trpnu - ci napr. len v noci alebo tak...ale niekedy je to dost neprijemne.

mimi
30. jan 2007

mne ruky netrpli cele tehotenstvo,ale za to teraz ano ☹

sstefi
31. jan 2007

Ahojte, tak ja si tŕpnutia rúk užívam už vyše 2 mesiacov.Momentálne som v 20tt. Najprv to bolo len v noci,keď som sa budila na nenormálne bolesti stŕpnutých rúk,teraz je to už aj cez deň. Lekárka mi poradila užívať magnézium,odvtedy mi je lepšie, už mávam strpnuté len brušká prstov.Tiež to nie je žiadna zábava, ked nedokážem ťukať na klávesnici,či telefóne a pod.
Ale určite je to už lepšie ako tie silné bolesti predtým.

veselamirka2
2. nov 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

dufam ze vas to prejde baby..

fosilka
2. nov 2015

Ja som to tiez mala v tehotenstve, posledny mesiac som to pocitovala najviac. Ide o to, ze ti opuchaju ruky a tlaci to na nervy karpalneho tunela a to sposobuje trpnutie. Ked to bolo na nevydrzanie, skusala som si chladit zapastia pod studenou vodou, trochu a nachvilu to pomahalo. Porodom to uplne pominulo. Drzim palce